van c Het vlot niet best met de Vlissingse Heli-haven Scherpe critiek van burgemeester Bolkestein op Den Haag I I Hervormde Gezinszorg te Goes verlaagt tarieven drastisch Twee nieuwe kleuterscholen te Middelburg Halve premie bouw: accumulerend onrecht genot! om meer Voor 'n Kop Schotel naar van PUi en v/ x Dringend verzoek aan minister Witte om meer bouwvolume Maatschappelijk werk: arbeid luisteren en stimuleren Inderdaad, b (goodwill een verfijnd voor Terrein achter school J ideale plaats schoolgebouw Bouw Openbare Lagere School te Goes Tuinbouwcursus te Kloetinge Gemeente Middelburg ziet van medewerking af ZEEUWSCH DAGBLAD Woensdag 6 April 1955 AMERICA'S BEST TOBACCOS Diaconien varen nieuwe koers De beste bedden ooit gemaakt! H voo: Brit weü om stek sitie E hout effet kin crisi de o liefd teke schu De start Dankbaar Te Vlissingen vervaardigd Ducdalf voor E 55 kwam gereed pagina 2 Maatschappelijk werk Toelatingsexamen Landbouw school Oostkapelle VERKEERSONGEVAL TE SAS VAN GENT Oph Principebesluit van de raad Veertien geslaagden Ingezonden Mededeling (adv.) Ingezonden Mededeling <Adv). HET ANTWOORD Ingezonden Mededeling (adv.) UKERKSTR. schilderwerk (begroot op C het J" groot deel der bevolking, die het niet eens is met het protestants-christelijk reformatorisch karakter der Stichting. Wethouder Van ’t Westende had het grootste respect voor het werk van de Stichting, maar vond het onjuist lid te worden met het oog op de huidige sa menstelling der gemeente. Voor het in willigen van eventuele financiële ver zoeken was hij wel. Mevrouw A. de Aan de Landbouwhuishoudschool te Schoondijke is benoemd tot lerares mej. A. Bruinooge te Borssele. Br we wc die va; hel eer soo op< Einde de sti de oo duur< op de chili reis c zende groet, stond en dt ee bour verras In hei hij zijn c 2 C 0 s g h h Door ui den drie MIDDELBURG daa lege heit buit moe doe men iuis; de dat doe de 1 LEXINGTON De christelijke schoolvereniging wil inderdaad zelf bouwen en aan deze wens zal zeker kunnen worden vol daan. Wat de enquête betreft werd ge zegd, dat de Citografinstallatie binnen kort uit het bevolkingsregister alle kaarten van kinderen van 3% tot 6 jaar zal lichten. De ouders krijgen dan een vragenlijst met het verzoek mede te delen welk onderwijs zij wensen, openbaar, christelijk of rooms-katho- liek. Per school kunnen 120 leerlingen worden toegelaten. Deze twee scholen zijn slechts een begin. Er moeten er nog heel wat meer volgen. Na uitvoe rige replieken werd het voorstel aan genomen. ANDERE ONDERWIJSVOORSTELLEN De raad ging accoord met medewer king tot bouw van een nieuwe Ulo school aan de Olmenlaan. De heer L. Geers (Arb.) vroeg, of het oude ge bouw aan de Singelstraat niet als kleu- Ret Chun Duits zette en eii fensic voork dat waart drong ogenb vele i lands beukt berlai vormt zonde overw Als Churc oorlog hij zit van h; inlicht Als oc pend 1 hij he vend de Du 1941 e Harbo: «oonlij leiders lomete Eind ran, oi een loi zieker verkla: ker: „1 Zijn Ie nieuw Londen werkza ni hem Hoogwater Donderdag 7 April: Vlissingen: 2.02 u. 2.07 m., 14.25 u. 2.20 u. Terneuzen: 2.32 u. 2.21 m., 14.52 u. 2.34 m. Wemeldinge: 3.48 u. 1.56 m., 16.10 u. 1.74 m. Zierikzee: 3.32 u. 1.30 m., 15.59 u. 1.48 m. In Maart 1947 is men gestart onder leiding van de dames mej. de Kruijter en mevr. Struijk. Twee gezinsverzorg- sters konden worden aangesteld, waarvan er één gediplomeerd was. Het werk werd gedeeltelijk door het Rijk en gemeente gesubsidieerd. Sub sidies en retributies bleken echter niet voldoende om de kosten te dekken. De diaconie moest de eerste jaren rond 1500,per jaar en later 1700,tot 2000,uit eigen mid delen bijpassen! Tot 1949 kon men ongeveer 60 gezinnen per jaar helpen. Gezinszorg kan in verband met het subsidie voor zes weken worden ver- Wethouder Kögeler kon niet de ge hele lijst van vragen beantwoorden. Hij sprak van een zekere voortvarend heid bij B. en W., vooruitlopend op de wettelijke regeling. Op het verschil tussen neutraal en openbaar onderwijs wilde hij niet ingaan, al kon hij wèl mededelen, dat het Nut geen enkele behoefte heeft om met het geven van kleuteronderwijs verder te gaan. Men voelt dit als een blok aan het been. Persoonlijk had de wethouder de in druk, dat hiervoor in de plaats een openbare school kan komen, eventueel in overleg en in combinatie met een vereniging. MIDDELBURG, 5 April. Het langst heeft de gemeenteraad vanmiddag gesproken over het principe-voorstel tot de bouw van twee kleuterscholen. Voordat de discussies die leiden tot een unanieme aanvaarding van het voorstel begonnen, deelde wethouder W. Kögeler mede, dat er een derde plaats is gevonden voor een school, n.l. in de z.g. tuin van Hatting achter school J., een ideale en rustige plaats. De beide andere plaatsen zijn bij de Veersebrug en aan het Armeniaans Schuitvlot. Met de eigenaar van de tuin is in principe al overeenstemming bereikt. De heer Kögeler voegde aan zijn mededeling toe, dat hierdoor een eventuele rivaliteit om de beste plaats tussen voorstanders van openbaar of neutraal en christelijk onderwijs kan worden voorkomen, omdat de twee plaatsen (Veersebrug en terrein achter school J.) gelijkwaardig zijn. De heer J. S. Hoek (A.R.) opende de rij der sprekers en gaf eerst een be schouwing over de nieuwe wet op het kleuteronderwijs en de mogelijke con sequenties voor de scholenbouw in de stad. Persoonlijk gaf hij er de voor keur aan, dat een schoolvereniging zelf scholen bouwt en de gemeente het geld beschikbaar stelt. Waarom willen B. en W. de scholen door de ge meente doen bouwen? zo vroeg hij. Wat willen de verenigingen en is er overeenstemming omtrent de plaats? Zal ook het bestuur van het Nut een aanvraag indienen? Kan worden be gonnen zolang de wettelijke regeling niet bekend is? Hoe stellen B. en W. zich voor de enquête te houden naar het aantal leerlingen voor de diverse soorten van kleuteronderwijs? Komt er een voorstel tot bouw van openbare kleuterscholen? hulp geboden wordt, dat hierop met nadruk nog eens gewezen wordt op het feit, dat gezinsverzorgsters geen dienstmeisjes zijn! Zij nemen de taak van de huisvrouw volledig over, wanneer zij door ziekte is uit- geschakeld en zijn ook volledig voor Vlieger-de Vlieger (Arb.) motiveerde haar stem vóór door te wijzen op het grote aantal Middelburgers, dat in de tehuizen der Stichting wordt ver pleegd en verzorgd. Wethouder Beren- pas was van oordeel, dat de gemeente door deelneming ook de verantwoor delijkheid op zich neemt voor de sfeer, die in de tehuizen bestaat. Dit nu is onmogelijk. Burgemeester Bolkestein verklaarde, dat dit een erg moeilijke zaak is ge weest voor B. en W. Zijn stem gaf voor het meerderheidsvoorstel uiteindelijk de doorslag. Het is z.i. niet vol te hou den, dat een gemeente alleen maar zou kunnen medewerken aan algemene verenigingen of instellingen. Er kan ook een taak zijn ten aan zien van wat hij noemde „gekleurde” instellingen. De Stichting verricht uit stekend werk en vele Middelburgers profiteren daarvan. Juridisch is de ge meente niet verplicht tot deelneming in eventuele garanties, maar moreel wel. De heer Hoek bestreed de motive ring van de burgemeester en zijn be schouwing van „algemeen” en „ge kleurd”. Z. i. is het zuiver een vraag van wat de gemeente kan doen mede ten dienste van een bevolkingsgroep. Uit tal van voorbeelden bleek, dat de gezinnen uitermate dankbaar zjjn voor de ontvangen hulp. Geen wonder, de meisjes, die voor dit werk opgeleid zijn, vervangen de huisvrouw voor de volle honderd procent. Het is zowel voor de meis jes, die gezinsverzorgsters willen worden als voor de gezinnen waar Maatschappelijk werk van de Ned. Herv. Kerk te Goes heeft ons enige mededelingen verstrekt over het werk, dat de afgelopen jaren is gedaan. Te meer, omdat met ingang van 1 Janu ari j.l. de tarieven aanmerkelijk zijn verlaagd. Aanmerkelijk, want over de gehele linie is een verlaging van de helft tot eenderde doorgevoerd. Dit zou niet mogelijk zijn geweest, wan neer niet de gehele Herv. gemeente dit werk financieel steunde. Men kent n.l. geen leden. Ieder Herv. dooplid kan, wanneer de omstandigheden zich voordoen, van de gezinszorg profite ren. Een grootscheepse actie om dona teurs te werven heeft de basis gelegd voor de tariefsverlaging, zodat het niemand om financiële reden onmoge- maatschappelijk werkster steeds meer waarde wordt gehecht. En terecht. Zij is een onmiskenbare schakel gewor den in de maatschappij, ook in het kan zij niet meer worden gemist. GOES, 5 April. Er is de laatste jaren een kentering gekomen in het werk van de diaconieën der Ned. Herv. kerk. Het accent, dat vroeger voornamelijk op het terrein van de armenzorg lag, is verlegd. Beter is misschien, dat er enkele accenten zijn bijgekomen, die er vroeger niet waren. Zo is het met betrekking tot de gezinszorg, zo is het ook met het maatschappelijk werk. Het zijn nieuwe takken van arbeid geworden, waarmee de diaconien zich intens beziggehouden. De nieuwe Kerkorde heeft dit alles nog eens met zoveel woorden vastgelegd. De Herv. Diaconie van Goes was evenwel voor uitstrevend genoeg om nog voor de nieuwe Kerkorde, n.l. in Maart 1947 reeds het gezinszorgwerk ter hand te nemen, later gevolgd door het maat schappelijk werk. De Commissie voor Gezinszorg en lijk behoeft te zijn een beroep op ge zinszorg te doen. terschool kan worden ingericht, maar de heren Hoek en Kögeler bestreden dit met kracht. Wil men er wat van maken, dan moet de oude school tot de grond toe worden afgebroken. Ook besloot de raad mee te werken aan de uitbreiding van de school aan de Zuid- singel. De heer A. J. Kaland (C.H.) brak een lans voor aanleg van een centrale verwarming, omtrent welke aanvrage B. en W. afwijzend adviseer den, maar de heer I. van Loo (Arb.) meende, dat dit zonde van het geld is, omdat de school over een jaar of tien toch als verouderd en ongeschikt moet worden afgekeurd. Daarmee was met name wethouder Kögeler het volstrekt oneens: de school is zeer goed bruik baar, maar de centrale verwarming zou de gemeente de eerste 15 jaar met ca. 2300, per jaar belasten. Boven dien zijn momenteel veelbelovende experimenten met oliestook aan de gang. Na enige discussie werd ook besloten tot uitbreiding van de open bare Ulo-school aan de Dwarskaai. VLISSINGEN, 5 April Zoals be kend zal het Zeeuwse Paviljoen op de komende E-55 zeer aantrekkelijk wor den terwijl het element van het water een typisch Zeeuwse sfeer zal oproe pen. De ontwerper van dit paviljoen, ir N. Luning Prak, wist dit te berei ken door geluidsachtergrond, (geruis van zee, geluid van misthoorn en zee meeuwen) doch ook door betrekkelijk eenvoudige dingen. Zo wordt de toe gang tot het paviljoen gevormd door een kubus met open zijden, waarvoor ir Luning Prak een ducdalf ontwierp, welke wordt opgetrokken uit gebruikt hout, dus volkomen met de werkelijk heid overeenstemmend. Deze ducdalf nu is inmiddels klaar gekomen en zij werd te Vlissingen ge maakt. Het geheel heeft een lengte van ruim 5 meter 70 cm en de hoogte is bijna vier en een halve meter. Ze ven palen, 4.45 meter lang, 25 x 25 cm in doorsnee, werden hiervoor ge bruikt alsmede een twaalftal gordin gen, waaronder twee stuks van 6.60 meter lang. Drie weken lang heeft de scheepstimmerman P. Dingemanse aan deze ducdalf gewerkt, geheel alleen. Het uit elkaar nemen, om het vlugger te kunnen verzenden naar Rotterdam, was in een oogwenk door drie man ge beurd. De zeven „hoofd”palen worden al len voorzien van een metalen paal- muts, zoals in werkelijkheid ook de Rijks Waterstaat op al haar palen zet. Per boot wordt de gedemonteerde ducdalf naar Rotterdam vervoert en op het tentoonstellingsterrein in el kaar gezet. Daarbij wordt het geheel één meter in de grond gelaten, zodat dan de totale hoogte bijna drie en een halve meter zal bedragen. Zoveel mogelijk tracht de ontwer per van het Zeeuwse Paviljoen werkzaamheden hiervoor in Zeeland zelf te doen uitvoeren. De ducdalf was het eerste grote object, dat hier werd uitgevoerd. Een tweede vrij wel evengroot project is in bewer king. Het is een buisconstructie, wat wordt samengesteld door een las- technisch bedrijf in Middelburg en binnen enkele weken gereed zal ko men. van haar werk noemen: huisves- gerepatrieerden- MIDDELBURG, 5 April. „Tot mijn spijt kan ik de zogenaamde halve premieregeling voor de woningbouw niet veel anders zien dan als een nieuwe methode van accumulerend onrecht. Zij is speciaal van belang voor de grote werkgevers. Ook hierbij komen de woningen weer terecht in gemeenten, die al flink wat bouwland hebben gehad en waar ze het minst nodig zijn. En wat de vandaag gepubliceerde mededelingen der Plancommissie Zuidwest betreft is mijn eerste indruk, dat ook hier weer heel weinig rekening is ge houden met de Walcherse belangen. Het lijkt erop, dat Middelburg in Den Haag niet erg hoog in aanzien staat. De éne klap na de andere wordt gege ven. Ik ben de laatste tijd wel eens verbitterd, wanneer steeds weer van hogerhand wordt tegengewerkt. Het wordt op deze manier wel eens moeilijk een stad als Middelburg te besturen. De rechtvaardigheid, die de overheid past, is wel ver te zoeken”. Dit zei de burgemeester, mr dr N. Bolkestein, vanmiddag in de raadsvergadering aan het slot der discussie over het con- cept-adres aan de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, waarin om meer bouwvolume wordt gevraagd. De eerste spreker over dit onder werp was de heer B. A. Hesselink (V. V.D.), die meende, dat een zeer ge vaarlijke situatie is ontstaan, wanneer men alleen maar gezapig gaat zitten kijken naar de resultaten van de “her bouw. De stad zal haar centrale po sitie in Zeeland verliezen, als er niet wordt gebouwd en hij stelde de vraag, waar de activiteit blijft, wanneer men ziet, dat één industrie twintig aanvra gen voor halve premie woningen in dient en verder niemand. Vlissingen heeft plannen voor 500 van deze wo ningen, aldus de heer Hesselink, die er alleen maar van hoopte, dat ze niet met de hulp van Stromannen zijn in gediend om zodoende het normale bouwvolume toch uit te breiden. Volgens de heer Hesselink heerst er onder de Middelburgse aannemers on gerustheid, dat er binnenkort geen voldoende werk meer zal zijn. Ten slotte stelde hij enkele aanvullingen voor in het adres aan de minister. De heer J. S. Hoek (A.R.) vroeg, of het wel verstandig was ook te schrij ven, dat de bevolking stationnair blijft. Wellicht is dit voor de minister een argument temeer om niets te doen. Overigens was zijn indruk van het laatste rapport der Plancommissie, dat Middelburg weer in het hoekje zit, waar de slagen vallen. De burgemees ter nam de aanvullingen van de heer Hesselink over en zei, dat het argu ment van stationnair blijvende bevol king juist pleit voor een groter bouw volume. VERPLEEG- EN RUSTHUIZEN Met de stemmen van de heren A. J. Berenpas, L. Geers (beiden Arb.) en L. J. van ’t Westende (K.V.P.) tegen besloot de raad zich aan te sluiten bij de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Walcheren. De heer Geers meende, dat aanslui ting bezwaren zal geven voor een onbeperkte garantie geruisloos D‘ V“’,NG 8INNENVERING b£D w..rm leend. In een enkel geval bestaat de mogelijkheid, dat langer dan zes we ken een beroep op de gezinsverzorg sters wordt gedaan. Na 1949 heeft hen 70 tot 80 gezinnen per jaar- kunnen helpen. Daarnaast heeft men nog ge zinshulp, waarvoor echter geen sub sidie wordt ontvangen. Deze hulp komt dus geheel voor rekening van de dia conie, doch is belangrijk, omdat vele ouden van dagen, die nog in een eigen woning wonen, geholpen dienen te worden. Zoals gezegd zijn de tarieven dras tisch verlaagd. Tot 30,— per week bruto inkomen betaalt men niets. Bij 30,begint men met 0,25 per dag te betalen. Voor iedere gulden, die men meer inkomen per week heeft, betaald men ook 5 cent per dag meer. Het maximum bedraagt echter 5,— per dag. Voor ieder kind trekt men bovendien nog 0,25 per dag af. Op deze wijze heeft Goes, dat sinds April 1954 de gezinszorg samen met de Her vormde gemeente van Kloetinge doet, de goedkoopste gezinszorg, die men zich denken kan. die taak berekend. Maar niet alleen in Herv. gezinnen wordt hulp verleend. Ook leden van andere kerken kunnen ’n beroep doen op gezinszorg. Voor hen geldt echter bovengenoemd tarief niet, doch zij be talen de kostprijs, t.w. 6,per dag. Gebrek aan gediplomeerde krach ten speelt evenwel ook hier een rol. Momenteel beschikt men over twee gediplomeerde gezinsverzorgsters, een gezinshulp en een meisje, dat straks zal worden opgeleid. Het ideaal is en blijft: vier gediplomeerde krachten. Maar dat is niet alleen een ideaal, het is ook noodzakelijk! Voor de leiding van de gezinsver zorgsters is destijds maatschappelijk werkster, mej. Kuijl naar Goes geko men. Ook zij staat in dienst van de diaconie. Samen met mej. de Kruijter heeft zij de dagelijkse leiding. Haar taak is echter veel meer omvattend. Na de ramp, toen Goes vele evacué’s moest huisvesten, werd de vraag naar een maatschappelijk werkster groter.- De diaconie draalde ook nu niet en stelde mej. Kuijl aan. Van de facetten willen wij enkele tingsmoeilijkheden, zorg, reclassering (toezicht houden), kinderbescherming, zorg voor minder- validen enz. Haar taak te definiëren is schier onmogelijk, zoals men ïnoei- lijk een definitie van maatschappelijk werk kan geven. Zij is het, die de ge- zinnen-in-moeilijkheden de weg wijst, luisterend en stimulerend, die tiental len instanties afloopt en een uitweg uit de moeilijkheden zoekt. Belang rijk is, dat aan het rapport van de OOSTKAPELLE, 5 April. Voor het toelatingsexamen aan de Chr. La gere Landbouwschool zijn geslaagd: W. den Hollander, J. Schoe, M. Reinout, A. Wondergem, C. Wattel, W. Wattel en I. de Kam allen te Oost kapelle; A. Adriaanse, P. Cevaal, A. C. Louwerse, W. B. Meijers, P. Sinke, J. de Visser, allen te Serooskerke; L. de Visser Azn., H. Maljaars en S. Si- monse te Aagtekerke; C. Besuyen en J. H. Wagenaar te Veere; J. de Vlie ger, C. de Voogd en Chr. Louwerse te Vrouwenpolder; L. de Visser Jzn. te Grijpskerke. Twee candidaten moesten worden afgewezen. VLISSINGEN, 5 April Gister middag vond te Sas van Gent een ver keersongeval plaats waarbij de tien jarige Ria Cardon vrij ernstig aan het gelaat werd gewond en bovendien een hersenschudding opliep. Zij moest naar het ziekenhuis te Sluiskil worden Het ongeval gebeurde toen een mo torrijder uit de richting Sluiskil kwam. Juist toen hij in dë Kloosterlaan een geparkeerd staande auto passeerde kwam het meisje met de fiets aan de hand vanachter deze wagen. Een aan rijding was onvermijdelijk. Voor 8100): Gebr. Bruggeman, Goes 7.165; Fa A. J. van Jole, Kloosterzande 8.40C; Wisse, Goes 8.550; J. de Graaff, Gees 8.859; C. Franse, Kwadendamme 9.932; W. S. Pouwe, St. Laurens 9.250; P. Eind hout, Hoedekenskerke 9.734; M. de Koeijer, Yerseke 9.806; L. M. Rozen- daal, Goes 9.999; D. Jansen, Goes f 10.000; Fa Penne, Kruiningen 13.369. laatste "tv. De gunning is voorlopig aangehouden, nemen en sen, verk zegde. 1. Verk lavu X41 etc. A AAtACA UO V-A ACAJk> JkA AJ VW1A JVAA AA—’ werk van de diaconie. En als zodanig Peul, Pjj, voor moderne SCHUIMRUBBER BED mensen H A Z E I BEDDEN. EN MA TRASSEN-FABRIEKEN TE ZEVENBERGEN TELEFOON No 1 Voor Vlissingen liggen er grote kan sen en die dienen zeker bekeken te worden. De blijvende-helicopter-ver- binding met Rotterdam is nog steeds niet definitief van de baan. Door het deelnemen van Vlissingen aan deze tijdelijke lijn, welke zoals bekend door de Sabena wordt gehou den tijdens de E-55, kan men belang rijke ervaringen opdoen, die hun nut zullen tonen bij de eventuele „vaste” heli-verbinding. De interesse voor deze lüchtverbinding kan men onom stotelijk vast leggen, terwijl men geen grote investeringen hoeft te doen voor deze tijdelijke heli-haven. Naar wij vernemen, gaan de ge dachten uit, om hiervoor tijdelijk h terrein aan te wijzen, gelegen tussen de PZEM en de Prins Hendrikweg, dus éven voorbij de Keersluis. De raad van Vlissingen zal hierover echter het laatste woord dienen te spreken, zodat van haar zal afhan gen, of Vlissingen al of niet een zij het tijdelijke heli-haven zal krijgen. GOES, 5 April. In het stadhuis te Goes ts vandaag aanbesteed de bouw van een openbare lagere school aan de J. P. Coenstraat in Bouwplan West. Deze aan besteding was gesplitst in twee delen nl. de bouw van de school en het schilder werk. Er werd als volgt ingeschreven. Voor de bouw (begroot op 125.237): C. Priem, Lewedorp 125.728; P. F. Voet, Kloosterzande 131.900; B. Stegink, Vlis singen 132.000; Fa J. M. J. Schrijver, Goes 133.000; Gebr. v. d. Poel, Ter.ieu- zen 133.250; Fa J. de Kok en Zn, bes 133.400; Fa de Bruijne en Van Riet, Goes 133.900; Fa W. J. v. d. Weert, Goes 134.450; Fa Van Gorp en Co, Goes 135.000. het KLOETINGE, 5 April. Na afloop van de eindles van de twee-jarige tuinbouw cursus, die in de O.L. school werd ge houden, heeft de rijkstuinbouwconsulent ir J. J. van Hennik de diploma’s uitge reikt aan veertien geslaagden. Een dankwoord richtte hij, mede na mens de commissie van toezicht en B. en W. tot de beide leraren, de heren J. Hof stee te Hoedekenskerke en W. Minnaard te Kloetinge. Ir Hennik wees de cursis ten geen enkele behoefde te worden afgewezen op de noodzakelijkheid, zich steeds verder te bekwamen op het gebied van de fruitteelt. De burgemeester van Kloetinge, mr baron H. N. Schimmelpennick v. d. Oye sprak zijn vreugde uit over het feit, dat een dergelijke cursus in zijn gemeente wordt gegeven. Geprofiteerd werd hier van door: J. V. Labeur, (Wilhelminadorp)F. Ha. rinek, P. Goerree en J. Hoogstrate (Kloe tinge); P. van der Weele (’s-Heer Abts- kerke); P. Ruissen en D. Otte (Katten- dijke); C. A. Oele, A. Eversdijk, A. van Liere en D. Schrier (Kapelle) J. Lange- velde (Goes)J. H. Meijer (Biezelinge) en G. Brand (Wilhelminadorp). De heer P. v. d. Weele sprak een dank woord namens de leerlingen en bood de beide docenten een boekenbon aan. VLISSINGEN, 5 April Met de Heli-Haven Vlissingen, opgezet door de gemeenten Middelburg en Vlissin gen, vlot het door allerlei oorzaken nog niet zo best. Voor de verwezenlij king van deze luehthaven had men eerst een terrein aangewezen op het voormalig vliegveld, doch hiertegen verzette de Rijks Luchtvaart Dienst zich. Dit veld lag n.l. té dicht bij de Radio Mast voor de Luchtverkeer-be- veiliging en kon dus belangrijke sto ringen opwekken. Men besloot toen voor deze tijdelijke haven het oefen- veld van de voetbalclub R.C.S. aan te wijzen. De gemeente Middelburg heeft ech ter haar medewerking ingetrokken, omdat deze helicopter-verbinding slechts van tijdelijke aard zal zijn. Voor de gemeente Vlissingen moet dit wel een teleurstelling zijn geweest, omdat men altijd voor ogen had de verbindingWalcheren-Schouwen-Dui- veland-Rotterdam.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2