PREMIER FAURE DRINGT AAN OP CONFERENTIE DER GROTE VIER DE DOOLHOF De komende zorg voor de oude dag. e A PUZZLE Deense Koning herdenkt Hans Christian Andersen L WRIGLEY oor ke Zuid-Afrikaanse promo tie aan de Vill. Prins Bernhard op vliegbasis te Leeuwarden „Prawda” publiceert interview Meer hulp voor vluchtelingen Diplomatengezin wijkt uit naar Engeland 1 VANDAAG EENS i kauw n ZEEUWSCH DAGBLAD Maandag 4 April 1955 bevordert uw spijsvertering n en FEUILLETON r® Siwifix F pagina 3 a Plechtigheid in geboortehuis te Odense i In de Gerei- Kerken onderh. art. 31 daalde het zielental P heerlijk - verfrissend zuivert mond en keel open verkiezingen op Vrijdag a 2 „Hij maakte ons bewust van kleine zowel als grote dingen in het leven” Vrije bewerking van een Engels verhaal van Mrs Henry Wood. Sowjet-blad acht opzegging der vriendschaps verdragen onvermijdelijk Stichting v. d. Arbeid vraagtt Stembureaux langer Magische figuur Oplossing vorige puzzle ||||H - Kö Ingez. Med. (Adv.) IV. I zouden tl Onlangs is er inrilitcfono nn op dag I Gezonden Mededeling (arh van F 955 Sf 1 Kai S3 xa uju en 5 glimlachte Karl. entlemen stelt circa BÏTS i J dorp rden De volgende morgen had het onder houd plaats. Even openhartig als Karl egh 9 e z o n de gewoonte heer dijk- imie, vier "i* [ini- 1,97 April, raads- gaan voor edrag Men in het >uwen zal dicht. werd aan- zijden e Le- i.) en aan- traat. werd ■delen >lkln- ■anje- -1945 ir in- ever- front drie Vlle- U.H.). i een jeno- ?t de i El- n de mej. wud- n de rmet rger- i Want Silvifix bevat Puur Sil- vikrin, de na- tuurlijke haar- voedingHet verfraait het baar, geeft mooie diepe glans en houdt het haar de hele dag keu rig in orde. de enige cream die i het haar I v o e dl- De sectie justitie en binnenlandse veiligheid van het Indonesische parle- i ment zal met de premier, Ali Sastroa- i midjojo, de tientallen, vaak zeer ern- stige klachten inzake mishandeling door de politie bespreken. ld ’s-GRAVENHAGE, 1 April. Zoals bekend worden de verkiezingen in ons land altijd op Woensdag gehou den en zijn de stembureaux van 8 uur ’s morgens tot vijf uur ’s mid dags geopend. Voor de werknemers in de bedrijven leidt dit tot moei lijkheden, omdat zij moeten verzui men, hetgeen tot productieverlies leidt. Het bestuur van de Stichting van de Arbeid is de verschillende oplos singsmogelijkheden overwegend tot de conclusie gekomen, dat de stembureaux hetzij tot 7 uur, hetzij tot 8 uur ’s avonds geopend moeten zijn om productieverlies in de be drijven door verzuim te voorkomen. Op deze wijze zou ook aan werkne mers, die hun arbeid in een andere woonplaats uitoefenen, de gelegen heid worden geboden zonder ver zuim hun stemplicht te vervullen. Het Stichtingsbestuur heeft dan ook aan de minister van Binnenlandse Zaken verzocht de Kieswet in deze zin te wijzigen. Voorts heeft het Stichtingsbestuur de minister geadviseerd om de ver kiezingen niet langer op Woensdag, doch op Vrijdag te houden, opdat ook reizigers, die in de loop van de week op pad zijn en arbeiders, die in kampen verblijven, de gelegen heid te geven in hun eigen woon plaats te stemmen. Met een lichte kreet stond zij op. De kolonel sloot de deur en Karl kwam naderbij. Hij nam haar beide handen in de zijne. „Ik heb je gister in de Champs Ely- sée gezien, Lucy. Het deed mij innig leed, dat je zo veranderd bent.” „Heb je mij gezien? Ik was er met mama. Ik kan maar niet beter wor den. Het komt van de koorts, die ik deze zomer gehad heb.” „Komt het alléén daarvan, Lucy?” Zij sloeg haar zacht bruine ogen voor zijn doordringende blik neer en een hevige blos kwam op haar bleke wangen. „Ik verbeeldde mij, dat er nog een andere reden voor bestond”, zeide hij, haar in de stoel dringend. „Ik heb de stoute schoenen aangetrokken en het kolonel Cleeve gezegd. Hij is het met mij eens.” „Was.was je dan niet bang, hier te komen?” vroeg zij verbaasd. „Wat ik meende te moeten zeggen, heb ik kolonel Cleeve per brief mee gedeeld. En toen heeft hij mij ver zocht hiei- te komen.” Hij zette zich op de sofa vlak bij haar, haar hand weer grijpend. „Nu moet je mij eens precies zeg gen, Lucy, wat het is waardoor je niet sterker- wordt.” „Maar dat weet ik niet”, antwoord de zij met een zucht, die meer op een snik geleek. „Ik wou, dat ik maar beter kon werden.... voor die arme papa en mama.” „Denk je, dat ik iets tot je herstel zou kunnen bijdragen, Lucy?” ging hij voort, haar naar zich toetrekkend, wat zij gewillig toeliet.” „Wat zou je daaraan kunnen doen?” „Wel.... ik zou je kunnen verple gen, op je passen en.... je tot mijn lief vrouwtje maken.” „Scherts niet, Karl”, fluisterde zij bevend. „Je weet, dat het niet mag.” „Maar als de kolonel en mevrouw Cleeve nu zeggen, dat het wél mag?” Vragend zag zij naar hem op: neen, hij schertste niet, maar.... (Wordt vervolgd.) x«IL, I* i In het sociaal gewenste levensmmi- mum der bejaarden, terwijl ze verder, voor zover wij mensen zulks vermogen, zekerheid verschaft althans voor hun dagelijks brood. Het geslacht van heden zorge, onder inroeping van Gods zegen, ook in dit opzicht voor het geslacht van gisteren. N. J. Hs, toestaan, dat het Frans-Sowjetrussi- sche (vriendschaps)verdrag (van 1944) zou dienen als rookgordijn, waardoor sommige Franse kringen de waarheid omtrent Frankrijks veranderde inter nationale positie voor het publiek kun nen verbergen en waardoor zij hun politiek van herbewapening van West- Duitsland kunnen maskeren”, aldus de „Prawda”. In een hoofdartikel zegt de „Praw da”, dat de regeringen van Frankrijk en Engeland, die „de bondgenoten van de militaristen in West-Duitsland zijn geworden, de gehele verantwoordelijk heid voor de annulering van de Frans- Sowjetrussische en Brits-Sowjetrussi- sche verdragen op zich nemen een annulering, die na de ratificatie van de Parijse verdragen onvermijdelijk wordt”. „Zolang de Paryse Accoorden nog niet van kracht zijn geworden en zolang zy niet zijn toegepast, is het nog moge- Hjk de weg naar de oorlog te blokkeren en de voorbereiding er van tegen te houden. Hoe meer tijd voorbij gaat, des te moeilyker zal dit echter worden”, al dus het blad. In zijn functie van inspecteur-generaal van de Koninklijke Luchtmacht, heeft Z.K.H. Prins Bernhard Vrijdag een bezoek gebracht aan de vliegbasis Leeuwarden, waar de Prins in de loop van de ochtend, In gezelschap van Lt. Kol. VI. G. Sondermann en enige hoge officieren van zijn staf, in een Dakota landde. Z.K.H. reikte aan de commandant van het 324 esquadron, Maj. VI. S. K. Aertsen, de wisselbeker uit, welke is beschikbaar gesteld voor het squadron dat de beste schietresultaten in Air-to-Air wedstrijden heeft behaald. Daarna reikte hij aan Kapt. VI. C. H. M. Martens een plaquet te op voetstuk uit voor de hoogste persoonlijke schietprestatie. Op onze foto ziet men Prins Bernhard (rechts) en Maj. Aertsen in een Meteor, waarmee naar Vlieland werd gevlogen om de actie Air-to-Air gade te slaan. op „Zij weet nog van niets. Maar moe der vond het beter, dat ik eerst met u sprak. U kunt haar alles vertellen, sir Karl. Maar leg het bedaard aan, want zij is zeer zwak.” Lucy was alleen in het salon, ge zeten in een grote armstoel, toen de deur geopend werd en haar vader naar binnen keek: „Lucy, hier is sir Karl Andinnian, die je een bezoek komt brengen.” DEN HAAG, 1 April. Blijkens het zo juist uitgegeven Handboek ten dienste van de Geref. Kerken onder houdende art. 31 daalde het aantal kerken van 303 tot 300 en het aantal dienstdoende predikanten van 205 tot 203. Het aantal vacatures bleef 100. Ook het zielental ging naar beneden. Twee nieuwe kerken werden geïnsti tueerd. Zes candidaten namen een be roep aan, twee predikanten overleden en drie onttrokken zich aan het kerk verband. De vrijgemaakte kerken zijn het sterkst vertegenwoordigd in de provincie Overijssel met een zielental van 211.67. Het totaal bedraagt 92.383. De Theologische Hogeschool te Kam pen telt 5 hoogleraren en 3 lectoren met 116 studenten. DEN HAAG, 1 April. Vanmiddag is aan de V.U. te Amsterdam gepro moveerd tot doctor in de «theologie bij prof, dr G. C. Berkouwer de heer W. D. Jonker op een proefschrift, getiteld: „Mistieke liggaam en kerk in die auwe R.K. theologie”. Paranimfen bij deze promotie waren mej. E. Linders en de heer D. C. S. Oosthuizen, beiden student aan de gemeentelijke univer- siteit te Amsterdam. De promovendus is de eerste Zuid-Afrikaanse student, die aan de V.U. promoveerde op een dissertatie met betrekking tot de R.K. theologie. Pater dr R. Weel te Laren fungeerde als eerste opponent. Dr Jonker zal 12 April met zijn gezin weer naar Zuid-Afrika vertrekken. In zijn proefschrift geeft de schrijver een critische uiteenzetting van de hoofdmomenten van de worsteling met de corpus Christi mysticum in de nieuwe R.K. theologie. Daarbij streef de hij niet naar een historische weer gave van de discussie om dit vraag stuk, maar doet hij alleen een poging om wat structureel samenhoort ook samen te groeperen. ODENSE, 2 April Op de 150ste verjaardag van de geboorte van de Deense dichter Hans Christian Andersen, heeft de koning van Denemarken, in tegenwoordigheid van de Koningin van Denemarken, in het geboortehuis van de dichter in Odense, een rede gehouden. De koning zei, dat het voor hem en de koningin een groot genoegen was deel te nemen aan de viering van de 150ste verjaardag van een van de grootste Deense zonen, teneinde hulde te brengen aan een landgenoot, die de wereld een schat van sprookjes verschafte, die de verbeelding van mensen alle leeftijden en alle nationaliteiten hebben geboeid. de duivel, vrees ik, nog aanwezig. Vooi mij is een van de grootste kwaliteiten van de sprookjes van Andersen, daf zij de boosheid van die splinters latei? zien en ons helpen er vanaf te ko- men”. „Niet alleen de kinderen in velf landen worden door de sprookjes ge-i boeid, maar, in al hun eenvoud en na tuurlijkheid, openbaren zij ook aan de ouderen de algemene menselijke zwak heid en helpen zij ons die te begrijpen. Hans Christian Andersen maakt ons bewust' van de schoonheid van kleine zowel als grote dingen in het leven.’’ De Koning zei tenslotte, dat hij en zijn landgenoten dankbaar zijn, dat de gehele beschaafde wereld vandaag met de Denen hulde brengt aan deze grote zoon van Denemarken. baasd de ondertekening: Karl Andin nian. Geïnteresseerd ging hij lezen, ’t Was een eenvoudige, openhartige brief. Karl schreef, dat hij toevallig uit de verte juffrouw Cleeve had ge zien en getroffen was door haar uit zicht; dat hij daarna juffrouw Aglaé ontmoette, die hem vertelde, hoe on rustbarend Lucy achteruitging. In zeer kiese bewoordingen drukte Karl er zijn vrees over uit, dat het verdriet van de Meimaand er misschien mee in verband stond. Tenslotte gaf hij de kolonel in grote, maar duidelijke trek ken inzicht in zijn zaken, zijn vermo gen en zijn bezittingen. Aan het eind vroeg hij, of hij het wagen mocht naar de hand van Lucy te dingen, nu hij behoorlijk voor haar zorgen kon haar tot lady Andinnian maken. Tot driemaal toe las de kolonel de brief, telkens nadenkend. Dan schelde hij een bediende, die opdragend, me vrouw Cleeve te verzoeken. Toen deze in het vertrek was, gaf hij haar, zon der te spreken, het schrijven. ,,’t Is een flinke brief”, zeide zij, na de langzame lezing. Er klonk een hoopvolle toon in haar stem, die de kolonel wel opmerkte. „Ja, een flinke brief”, stemde hij toe. „Wat dacht je er van?” „Hij is wel niet van voorname fa milie”, merkte de kolonel bedacht zaam op, „en bovendien rust er een vreselijke vlek op, al heeft Sir Karl daaraan geen schuld, maar.maar het is misschien het behoud van Lucy.” Zij spraken er nog lang over. „Er „Weet zij, dat ik hier ben?” is veel tegen”, betoogde mevrouw Cleeve, „maar het gaat om Lucy. Zij wordt dan toch nog de vrouw van een baronet en aan rijkdom zal het haar niet ontbreken. Enik geloof, dat zij innig gelukkig zal wezen.” „Dan zal ik hem laten roepen”, hakte de kolonel de knoop door. zeer belangrijk positief feit. Faure voegde hieraan toe: „Ik ben van mening, dat de vermindering der internationale spanning voornamelijk afhangt van de gemeenschappelijke inspanning van alle betrokken mogend heden, waarbij rekening wordt gehou den met de gerechtvaardigde eisen ten aanzien van d.e veiligheid van elk de zer mogendheden. Ik zou graag zien, dat onderhandelingen in deze geest tot stand komen. Indien deze voor waarde in acht wordt genomen, kun nen zij vruchten dragen.” „Deze onderhandelingen gemakkelijker gemaakt kunnen wor den door een ontspanning in de be trekkingen tussen de Sowjet-Unie en de V.S. In dit verband ben ik blij, dat maarschalk Boelganin een gunstig commentaar leverde op president Eisenhowers jongste ver klaring.” De jongste gebeurtenissen hadden Faure’s overtuiging, dat er geen be lemmeringen voor de gunstige ontwik keling der Frans-Sowjetrussische be trekkingen zijn, niet gewijzigd. Hij zei, dat naar zijn mening de ratificatie van de Parijse overeenkom sten door het Franse parlement ge heel en al verenigbaar is met Frank rijks contractuele verplichtingen ten opzichte van zowel de Sowjet-Unie als Groot-Brittannië. „Ik wens de ontwikkeling der eco nomische en culturele betrekkingen tussen beide landen. C reeds aanzienlijke vooruitgang deze twee gebieden geboekt”. „Ik ben vast besloten bij te dragen tot de ontwikkeling van economische en culturele panden, die in het belang zijn van beide landen en bijdragen tot beter wederzijds begrip tussen onze landen, die hoe verschillend zij ook zijn, niet alles kunnen vergeten wat hen in het jongste verleden heeft ver enigd.” in een commentaar op de woor den van Faure verklaart de „Praw da”, dat de Franse regering in plaats van een gemeenschappelijke inspan ning van alle betrokken mogendhe den de tactiek van eenzijdige over eenkomsten van de ene groep van staten tegen andere staten prefe reert. De Parijse overeenkomsten komen niet alleen niet overeen met de gerechtvaardigde eisen van vei ligheid der Duitse buurlanden, maar ondermijnen zelfs hun veiligheid, al dus het blad. „Op grond van de Parijse overeen komsten wordt Frankrijk een bondge noot van het Duitse militarisme, in de I strijd waartegen de Sowjet-Unie en Frankrijk in het jongste verleden ver enigd waren. De Sowjet-Unie kan niet MOSKOU, 2 April De „Prawda”, het blad van de Sowjetrussische com munistische partij, heeft Vrijdag een interview met de Franse premier Edgar Faure, gepubliceerd, waarin deze zich uitspreekt voor een conferentie van de grote vier, Engeland, Frankrijk, de Sowjet-Unie en de V.S., met zekere waarborgen. Faure noemde, aldus het blad, de jongste uitspraak van maarschalk Boel ganin, de Sowjet-premier, ten gunste van viermogendhedenbesprekingen, een Horizontaal en verticaal dezelfde woorden invullen. 1. Bleu, 2. moed, lef, 3. gevangenis, 4. hoofdmatras gewaad, 5. deel van het etmaal. BA BY, ba ker, be ker, be ter, SIT TER. 20) in zijn brief was geweest, was de ko- Maar dan opende hij toch de be- lonel. Hij deelde mede, dat het mis zorgde brief en.en zag stomver- schien de enige kans was, om Lucy te 1 - redden, want zij hadden geleidelijk bespeurd, dat zij zeer aan hem ge hecht was. Haar ziekte, die een ziels ziekte is, noemde de kolonel duide lijk. Het was te begrijpen, dat de dok ters er niets aan konden doen. „Als u. Lucy aan mij wilt toever trouwen, kolonel, ik beloof u, dat ik haar gelukkig zal maken. Mijn geluk was tegelijk met het hare verwoest, maar ik ben een man en heb dus meer kracht om te dragen.” De kolonel gaf openhartig te ken nen, dat hij er niet aan gedacht zou hebben, als Sir Adam nog leefde. „U persoonlijk mag ik graag lijden, maar, vergeef mij, de schande op uw familie was zo groot, zolang uw broer nog leefde, dat mijn vrouw en ik er niet aan hadden kunnen denken.” „Als mijn ongelukkige broer in le ven was gebleven, zou ik niet naar de hand van Lucy hebben dur ven dingen. Ik ken uw inzichten en ik heb in Mei u mijn belofte ge geven.” „Goed zo. Wij verstaan elkaar. We hebben besloten, u Lucy te geven. De herinnering aan het gebeurde in uw familie zal wel verbleken bij de mensen. Begrijp mij goed, sir, het was allerminst mijn bedoeling, op u per soonlijk een blaam te werpen. U hebt aan het geval geen schuld en u kon het ook niet voorkomen. Dit onder houd is hiermede afgelopen. Wilt u Lucy spreken?” „Als ik mag”, Of er nog meer in het advies van de Sociaal-Economische Raad staat? Zeer zeker, maar het voornaamste meen ik toch wel te hebben weerge geven. Het wachten is nu verder op het straks komende wetsontwerp. Onze Kamerleden staan dan voor een gewichtige en belangrijke beslissing. De verantwoordelijkheid voor een verwerping van het wetsontwerp is even groot als die voor een aanvaarding er- zan. Want in beide gevallen aldus net Vweede Kamerlid Biewenga in zijn bro- :hure „De komende Ouderdomsvoorzie- ling” wordt een sprong in het duls- :er gewaagd; in het duister van een Toekomst, die voor ons verborgen, maar n Gods handen Is. En wat is het al- ernatief? De snelle toeneming van het aantal bejaarden gaat voort en dan zal de Noodwet worden gecontinueerd met alle, vooral ook morele, bezwaren daar aan verbonden. Terwijl daartegenover de mogelijkheid r is om straks een grote stap te zetten p de moeizame weg der ouderdoms- oorziening. Zeker, met de heer Biewenga en an- ieren ben ik ervan overtuigd, dat de comende ouderdomsvoorziening niet aan iUe ouden van dagen een financieel on, ezorgde levensavond schenkt. Maar waarin ze dan wel kan voor- n? 'y" !:st xs *<U NEW YORK, 1 April. De econo mische en sociale raad der V.N. heeft Donderdag de hoge commissaris voor de vluchtelingen, mr G. J. van Heu- ven Goedhart, gemachtigd te beginnen met de tenuitvoerlegging van een nieuw programma, dat bedoeld is om het vluchtelingenvraagstuk voorgoed op te lossen. Met veertien tegen twee stemmen (Sowjet-Unie en Tsjecho- Slowakije), bij twee onthoudingen, ging de raad accoord met de instel ling van een commissie met uitvoeren de en adviserende bevoegdheden, die de hoge commissaris bij zijn werk moet helpen. Het nieuwe programma beoogt de 83.000 vluchtelingen, die nog in kam pen in Europa leven, een vak te leren of hun financieel te helpen bij het handeldrijven, opdat de betrokkenen of in het maatschappelijk leven van de landen, waar zij nu in kampen wo nen, worden opgenomen, of in andere landen worden toegelaten, waar zij nu worden geweigerd. Zoals bekend is het programma vorig jaar door de al gemene vergadering der V.N. goedge keurd. van Het is niet alleen in Denemarken, dat die geboortedag wordt herdacht, zo zei de koning, die viering is er over de gehele wereld. Hij maakte van de gelegenheid gebruik oprechte en war me groeten te brengen van Denemar ken en het Deense volk tot al dege nen, die aan de viering deelnemen, waar zij zich ook mogen bevinden. Hij herinnerde in het kort aan het leven van de dichter, dat inderdaad zelf een sprookje was. De hulde, die de wereld vandaag aan de Deense schrijver brengt, toont meer dan iets anders, hoe uni verseel het werk van Andersen is. In tal van zijn sprookjes zijn er pas sages, die een glimp van Denemar ken geven en iets van de geest van ons land bekend maken, aldus de Koning. Hij herinnerde aan het sprookje van de sneeuwkoning en de spiegel van de duivel in dat sprookje. „In de wereld van vandaag zijn de splinters en stukjes van de spiegel van rnstige bezwaren liet ik 4 tegen het advies van JJ Economische Raad zelfstandigen met een zijn ook geuit tegen de welke de Raad velen hebben gevraagd om inschakeling van de horen de Sociaal- om de kleine inkomen tot f2000.— per jaar geheel vrij te stellen van premiebetaling. Bezwaren centrale uitvoering, voorstelt en decentralisatie en bestaande bedrijfsverenigingen. Aangenaam aandoende klanken, maar op verschillende gronden helaas ónmo gelijk om te verwezenlijken. Zou verwezenlijking ook onmogelijk zijn van de bezwaren, verbonden aan de vorm van premieheffing, welke de So- ciaal-Economische Raad voorstelt? De Raad wil n.l. de premie voor de zelfstandigen dus voor hen, die geen loonbelasting betalen, maar wel in de Inkomstenbelasting worden aangesla gen laten innen door de belastingad ministratie, zoals o.a. ook in Zweden gebeurt. Op het belastingbiljet woid dan op duidelijke wijze een speciaal ge deelte voor deze premiebetaling Inge ruimd. Men zou zo zeggen: Het ei van Co lumbus. Maar niet geheel ten onrechte is door meerderen opgemerkt, dat er een zeer principieel verschil is tussen het beta len van belasting en het betalen van premie voor de ouderdomsvoorziening en dat verschil zou dan ook duidelijk moeten blijken. Wil men de belastingadministratie toch blijven inschakelen voor inning aer premies, dan moet die, zo zegt men, dat maar op een andere wijze doen. Maar niet op het gewone belasting biljet! AMSTERDAM, 1 April. „Alleen om politieke redenen ben Ik uit Da mascus weggegaan en heb de Engel se autoriteiten verzocht mij voor en kele maanden asyl te verlenen”, zo be antwoordde Richard Sedlacêk een vraag van journalisten, die hem cp zijn doorreis naar Engeland op Schip hol een interview afnamen. De heer Sedlacêk is gedurende enkele jaren handelsattaché geweest van de Tsje chische gezantschappen in het Nabije Oosten. Hij was vergezeld van zijn vrouw en zijn zoon. „Na drie jaar buiten Tsjecho-Slo- wakije vertoefd te hebben kan ik on mogelijk teruggaan. Ik houd van de vrijheid, maar onder de tegenwoordige omstandigheden is er geen vrijheid in Tsjecho-Slowakije”, zo zei hij. Over belastingbiljet gesproken: noe zit het nu met de premie, de uitkerin gen en de financiële gevolgen? De Sociaal-Economische Raad een vast premiepercentage 5% pct. van het verdiende inkomen voor, berekend over maximaal f 6000. inkomen. Hij geeft vérder in ovei-weging een bodempensioen van f 1260.per jaar voor gehuwden en van f 756.(zijnde 60 pet.) voor ongehuwden van 65 jaar en ouder. De opbrengst van de premies wordt door de Raad geschat op f 655.000.000, waarvan f 195.000.000 van zelfstandi gen. Van loontrekkers is dit bedrag f 410.000.000. De uitkeringen zullen bedragen aan loontrekkers f 400.000.000 en aan zelf standigen f 215.000.000. De kosten van de verzekering en ad ministratie worden geraamd op f 20 millioen, hetgeen neerkomt op rond 3 pet. Voor de huidige Invaliditeitswet, de Ziektewet en ’t Ziekenfondsenbesluit zijn deze kosten ongeveer 15 pet. Een aanmerkelijk verschil dus. Het ligt in de bedoeling, dat de pre mie voor de helft door de werknemers en voor de helft door de werkgevers wordt betaald. Aan de werknemers wordt voor hun aandeel zo luidt het advies volledige compensatie ver strekt, terwijl ten behoeve van de werkgevers de vereveningsheffing zou worden opgeheven. Het niet meer vragen van deze nef- fing zou de Staatskas f 250.000.000. kosten, maar aangezien bij invoering van de Ouderdomsverzekering de uitke ringen Inzake de Noodwet Ouderdoms voorziening komen te vervallen in totaal ongeveer f 255.000.000 blijven de inkomsten en uitgaven van de Over heid practisch in evenwicht. En nu weet ik het wel, met cijfers moet men altijd voorzichtig zijn, maar toch behoeft men dus in dit opzicht niet ■1 te veel vrees te hebben. W®!

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3