het ambt zaken ’t Zit vast vaster met VELPAFIN Goesenaar huwt met „Miss Malakka Gezonde Babies ZWITSAL Gewestelijke Raad Landbouwschap ontevreden over Chr. school te Oudelande vierde gouden feest gang van „Vrouw niet aanvaardbaar UnifestiOntspanningscentrum met internationaal karakter Lezers in Centrum Kraamzorg Zd.- en Nd.-Beveland en Tholen Duizend scholieren aan de wandel Vrijwilligers gevraagd Classis Goes der Ned, Herv. Kerk Feestrede van Heeft fondsvorming wel zin Op 5 April te Singapore Moriaanshoofd wordt herbouwd. Weer geen verkoop op oesterveiling Ten bate van het Rode Kruis -Geschenk voor schooljeugd te Koudekerke Groot aantal verkiezingen Waterleiding Mij Schouwen beeft nieuwe Raad van Beheer Zenuwrust. de heer J. A. van Bennekom nog Chr* Militair tehuis te Vlissingen werd uitgebreid ZEEUWSCH DAGBLAD Donderdag 31 Maart 1955 De afzet van consumptieaardappelen tt KERK op °P !j| POEDER ZALF ZEEP OLIE LOTION l|| Voorjaarsshow van Kapelse winkeliers grypen naar d» p*n^ pagina 2 Waar zijn onze schepen De Schoolraad voor de Scholen met de Bijbel Vele oud-leerlingen kwamen „Calvijn” te Bergen op Zoom 25 jaar Examens Geloofsleer „Vrederust” Chr. leraren gaan vergaderen De Unie „Een school met de Bijbel” Kunst en recreatie op de E 55 Gemeenteraad St Philipsland Boomplantdag te A. J. Polder op 4 April a.s. Feest in Brugge J. Wil- Ingezonden Mededeling (adv.) Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten Ingezonden Mededeling (adv.) O en KAPELLE, 30 Maart Vanavond is in hotel „De Zwaan” de voorjaars show van de Kapelse Kamiacwinke- liers geopend. Vele nieuwe en moder ne snufjes zijn er te bewonderen. Uit om de I— DEN HAAG, 28 Mrt. De Schoolraad voor de Scholen met de Bijbel zal op 13 April in K. en W. te Utrecht de 62ste algemene vergadering houden onder lei ding van dr G. P. van Itterzon uit Den Haag. In de morgenvergadering zuilen de huishoudelijke zaken worden bespro ken en in de middagvergadering spreekt dr H. J. Langman, Ned. Herv. predikant te Amsterdam over: „De compromis- of syntheseschool”. gezin van van technische commissie in te stellen. Tevens werd een aantal districtsraden gevormd en een ontwerp-besluit Uit- voeringsverordening bestrijding Abor tus Bang (besmettelijk verwerpen) onder het rundvee op Schouwen-Dui- veland besproken. Men besloot alle aandacht te zullen besteden aan de arbeidsvoorziening voor het komende seizoen. BERGEN OP ZQOM, 28 Mrt. Op 18 April a.s. hoopt de Geref. Mannenvereni ging „Calvijn” op de stichting „Vrede rust” haar 25-jarig bestaan te vieren. Tij dens de vergadering, die hiertoe belegd zal worden, zal de heer T. Span, direc teur van het Bondsbureau te Huis ter Heide, het woord voeren. naar Amerika te dingen naar „Miss Universe”. vastgesteld f45.609.95. w wijst aan lasten en baten”f 68.530 aan en een geraamd verlies van f 1300. De penningmeester werd herkozen. Op „Vrederust” zijn geslaagd voor het eindexamen in de geloofsleer de verplegers: A. Ouwerkerk en H. Sakko en de verpleegsters: F. C. Arendse, W. C. de Berg, A. D. v. d. Berg, A. Besse- ling, P. J. Gaakeer, C. W. Gunst, A. ’t Hart, J. de Looff, P. Melse en M. R. Schunselaar. FEESTREDE. Als feestredenaar trad op de heer J. A. van Bennekom, inspecteur Chr. Nationaal Onderwijs, uit Middelburg. Hij hield een praatje van hart tot hart over het Chr. onderwijs. Hij noemde de voortrekkers, die de eerste schre den hebben gezet op de weg naar Chr. onderwijs. „Als we bezield zijn met hetgeen hen bezielde, dan kunnen wjj verder”, zo zei hij. Onze grootouders hebben moeten bloeden om de scholen in stand te houden, maar de gebeden om recht zijn verhoord. De Chr. school beantwoordt aan het doel als GOES, 30 Maart. De familie J. van der Kloos ter, Grote Kade 8 te Goes wacht met spanning op de komst van Htiar vjjf en twintigjarige zoon en broer Rinus, die op 5 April a.s. te Singapore in het huweljjk treedt met een 22-jarige stewardess van de „Malaya Airways”, Marjory Wee uit Singa pore. Miss Wee werd vorig jaar in Juli uitg.roepen allen gedragen zijn met de liefde Gods. Ook de mensen voor de klas hebben uw gebed nodig en vooral waarde ring”. Hij was zeer verheugd over het feit, dat hier een Chr. Nat. school is. Wat de belangstelling is wel gebleken dat een dergelijke show zeer zeker op zijn plaats is. De show duurt tot en met 1 April. Morgenavond (Donderdag) zal o.m. de leider van de Ned. Tour de Franceploeg, Kees Pellenaars op de show aanwezig zijn. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Sint Maartensdijk, J. v. d. Haar te Waddinxveen; te Ouder kerk a.d. IJssel, G. Boer te Gouda. Geref. Kerken Beroepen te Amstelveen, schut te Genderen (N.-Br.). Examen. Aan de Theologische Hoge school te Kampen slaagde voor het candidaatsexamen de heer J. Boonstra te Amsterdam. Geref. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Gouda, J. J. Arnold te IJmuiden. Examen. Aan de Theologische Hoge school te Kampen slaagde voor het prop, examen de heer J. Mulder te Kampen. YERSEKE, 30 Maart Vanmiddag had te Yerseke weer een veiling plaats van de Coöp. Veilingvereniging De Zeeuwse Oester. Aangeboden wer den 27 partijen oesters samen ruim $1.500 kg. De prijzen varieerden van 90 et tot 1,50. Het bruto soortelijk gewicht per 1.000'stuks bedroeg 25 tot 72 kg. De kleinste partij was 700 en de grootste 12.000 kg. Er werd ook nu weer geen enkele party gekocht. Don derdagavond zal de veilingsverenigffig vergaderen teneinde maatregelen te beramen om de boycot der exporteurs tegen te gaan. Rege. DEN HAAG, 28 Mrt. De 38ste alge mene vergadering van de vereniging van leraren bij het Chr. Voorbereidend Ho ger en Middelbaar Onderwijs zal 6 en 7 April in de aula van het Chr. lyceum te Haarlem'worden gehouden. Op 6 April komen de huishoudelijke zaken aan de orde en op 7 April zal prof, dr W. J. Kooiman, hoogleraar aan de gemeente lijke universiteit te Amsterdam een rede uitspreken over het onderwerp: „Drie maal de nood van de neutraliteit”. DEN HAAG, 28 Mrt. Onder voor zitterschap van prof, dr K. Dijk zal de 76 ste algemene vergadering van de Unie „Een School met de Bijbel” op 12 April in K. en W. te Utrecht worden gehou den. In de morgenvergadering zal de voorzitter een toespraak houden onder de titel: „Brandende harten” en komen te vens de huishoudelijke zaken aan de orde. In de middagvergadering refereert prof, dr B. J. Oosterhoff, hoogleraar aan de Theologische School der Chr. Geref. Ker ken te Apeldoorn over het onderwerp: „De betekenis van de Bijbel voor de Chr. School”. is het immers rijk dat bij het onder wijs de eenheid is gevonden, al zijn er dan kerkelijke en politieke ver schillen. Hij waarschuwde vooral te gen aparte scholen. De eenheid bewa ren is een kostbaar pand. VELE GELUKWENSEN. Een groot aantal sprekers heeft het bestuur en de school gelukgewenst met het jubileum: burgemeester W. M. van Liere, ds W. L. Heymans, Ned- Herv. pred., ds A. Veldhuyzen, Geref. pred., de heer J. de Dreu, locoburge-r meester van Ellewoutsdijk, het oud- hoofd de heer P. G. de Jong en de heer G. de Jager, voorzitter van de Chr. Nat. school te Ovezande. Namens de oud-leerlingen sprak mej. Bakker een geestig speechje. Zij zette mej. J. Smit in de bloemen, die in haar jonge jaren in de middaguren voor koffie zorgde, als de kinderen overbleven. De heer L. Bosselaar, die het openings woord had gesproken, had vele schrif telijke gelukwensen ontvangen uit al le hoeken der aarde: van Australië tot Oudelande. De oud-leerlingen hebben het leeu wenaandeel geleverd voor deze gezel lige en eensgezinde bijeenkomst. Zij zorgden voor koorzang, blokfluitmu- ziek en een uitstekende opvoering van het stuk „Robbedoes”. Tenslotte lever de de heer G. Schout een monoloog. Na een verblijf van een half jaar zullen zij weer terugkeren aange zien de heer v. d. Kloos ter voor de Borsumij werkzaam blijft. ren, want zij die het geheel samen met architect Romke de Vries hebben bedacht en ontworpen, hebben gemeend, dat mil de humor is als ’t snufje zout, dat in een smakelijk gerecht niet mag ontbreken. Met eenvoudige middelen wordt vaak doorgedrongen tot de kern van hetgeen uit een bepaald land of streek moest wor den uitgebeeld, teneinde land of streek te typeren. Een sprankeltje goedmoedige spotter nij geeft aan een ander onderdeel juist die kleur, welke in de Unifesti niet ge mist kan worden, wil het een gezellig internationaal centrum worden. Een ander kenmerk van de Unifesti is, dat iedereen er zich terstond thuis zal gevoelen, hetzij omdat hij, ver van huis zijnde, er opeens iets van zichzelf en van zijn eigen land herkent en hervindt, hetzjj omdat hij geboeid wordt door het vreemde, het inheemse, dat nu ineens bij hem thuis wordt gebracht. Met een glim lach van blijde verwondering, een glim lach van de wereldreiziger, die zich over al thuisvoelt. vlekvrije koudlijm van CETA BEVER Het is de bedoeling, dat de bezoeker van dit recreatie-dorado iets meeneemt van de karakteristieke sfeer van landen en plaatsen, die over de gehele wereld verspreid liggen. Welige grasvelden,bomen, heesters, struiken en bloeiende planten zullen zorg dragen voor een romantisch decorum. Vermaarde dansgroepen uit diverse windstreken, bijzondere orkesten, zangko ren en gymnastiekverenigingen zullen de toeschouwers avond aan avond iets te bieden hebben. In het centrum van het stadje zal een muziekkoepel verrijzen. Tevens zullen in dit centrum, dat de uitbeelding van de Place Mondiale een Franse sfeer zal krijgen, masten worden geplaatst, die ge legenheid zullen bieden wedstrijden te organiseren in het mastklimmen. FASCINEREND. Vlakbij Unifesti liggen ook de begin- en eindpunten van de Zwitserse zweef- kabelbaan en de treintjes, waarmee men een rondrit door het park zal kunnen ma ken. Dit wonderlijke, fascinerende stadje zal met mogelijkheden voor kunst en ont spanning een weerspiegeling zijn van de gehele wereld. van de E 55. KOUDEKERKE, 30 Maart. De ge meenteraad van Koudekerke heeft vanavond besloten een premie toe te kennen aan de heer L. v. d. Velde we gens krotopruiming. Het perceel staat in de Biggekerksestraat en zal door een nieuwe woning vervangen worden. De raad besloot voorts om aan de Stichting 19401945 een eenmalige subsidie van 130 gulden toe te kennen. Een bedrag van 360 gulden voteerde de raad voor een tractatie aan de leer lingen van de lagere- en de kleuter school. Voor een gedeelte van dit geld zal de leerlingen een blijvend aan denken, in de vorm van een beker worden geschonken. KERKWERVE, 28 Maart. De be slissing over wel of geen herbouw van Moriaanshoofd is gevallen, daar van de provinciale commissie tot beoor deling van gemeentelijke uitbreidings plannen voor Zeeland het bericht is ontvangen, dat deze commissie geen bezwaar heeft tegen het bouwen van een zevental woningen bij Moriaans hoofd. Uitvoerig is van gedachten ge wisseld over het aankopen van een los- en loodinrichting voor de haven Flaauwers. Aangezien in verband met het Delta; lan niet bekend is of de ha ven zal blijven bestaan vond men het onverantwoordelijk grote investerin gen te doen. De kraan van de haven Dreischor kan overgenomen worden voor f 3000. De raad kon zich met de koop verenigen onder voorwaarde, dat de transportkosten voor rekening van verkoper zullen komen. Alvorens werd gestemd was door ds Mooij te Schore een inleiding over de ze materie gehouden. De Classicale Vergadering werd geopend door het oudste aanwezige lid, ds A. M. W. ^dé te Goes. Vervolgens vonden een apental verkiezingen plaats. Ds H. G. Beneder uit Baarland werd herkozen als prae- ses van de Classis. Ds A. P. v. d. Made uit Nieuwdorp werd gekozen als scriba in de plaats van de onlangs vertrok ken ds L. Schellevis uit Biezelinge. Ds Mooij nam de plaats, van ds v. d. Made in als secundus-scriba. De assaessor, d W. C. van Burgeler te Kruiningen werd herkozen. Tot secundus werd gekozen ds G. den Boer te Waarde en tot tertius ds C. Metselaar te Goes. Als diaken-afgevaardigde naar de Prov. Kerkvergadering werd benoemd de heer Gouw te Goes, tot zijn secun dus de heer Alemekinders te ’s-Heer Arendskerke en tot tertius de heer J. W. de Vrieze te Kloetinge. Tot secundus predikant, lid van de Classicale commissie voor het opzicht werd gekozen ds H. J. Ponsteen te Wolf aartsdijk, en tot tertius-ouderling van dezelfde commissie de heer H. Hoogerbrugge te Lewedorp, Tot secundus-ouderling Visitatoren provinciaal werd gekozen de heer D. Vleugel te Wolfaartsdijk. MIDDELBURG, 30 Maart Op 2 en 23 April en op 7 Mei organiseert de kring Zeeland van de Ned. Wandel sport Bond ten bate van het Rode Kruis schoolwandeltochten, iedere keer over een afstand van 10 kilometer. Middelburg, Vlissingen, Goes en Krui- ningen zijn als startplaatsen voor deze tochten aangewezen, waarvoor zich ongeveer 1000 lagere en middelbare scholieren hebben opgegeven. Opmer kelijk is het feit, dat 80 pCt van deze aanmeldingen afkomstig is van onze Christelijke scholen. A.s. Zaterdagmiddag wordt in alle plaatsen om drie uur gestart. In Mid delburg is de Markt (stadhuis) als startplaats aangewezen, in Vlissingen is dat de school in de Bouwen Ewoud- straat. Dit is de eerste maal, dat de N.W.B. een der gelijk evenement organiseert. Een prijzenswaardig initiatief van de afdeling Zeeland, die hiervan een tra ditie hoopt te kunnen maken. Andere jaren zal wellicht de opbrengst voor een ander doel bestemd worden, maar in ieder geval voor een menslievend. Voorts hoopt men voor ouderen als sluittstuk, wederom ten bate van het Rode Kruis, een ontmoetings- tocht te organiseren, waarbij deelne mers uit Middelburg en Goes elkaar in Lewedorp treffen. Op 13 Januari 1950 vertrok de heer Van der Klooster als vertegen woordiger van de Bor neo Sumatra Mij in het Verre karta. waar moest ter, die ook nog een zoon heeft jn Australië, vindt het maar wat jam mer, dat zij niet naar Singapore kan vliegen om het huwelijk, dat in een R.K. kerk zal wor den voltrokken, bij te wonen, doch zij troost zich met de gedachte, dat het jonge paar toch spoedig in Holland zal zijn om daar met de familie kennis te maken. ZIERIKZEE, 30 Maart. In de he denmiddag in sociëteit Mondragon te Zierikzee gehouden buitengewone ver gadering van aandeelhouders van de N.V. Waterleiding Mij Schouwen Dui- veland, die onder leiding stond van burgemeester H. K. Michaelis van Bruinisse heeft men de leden gekozen van de Raad van Beheer, die zoals be kend, besloten heeft en bloc af te tre den. Op deze vergadering bleven twee le den bij hun besluit n.l. burgemeester R. J. H. Q. Roell van Haamstede en de heer C. Gast te Brouwershaven. De an dere leden van de Raad van Beheer de heren H. K. Michaelis, jhr mr j’ Schuurbeque Boeije te Zierikzee, S. Franke te Kerkwerve en J. Romeijn te Ouwerkerk werden herkozen en na men hun herbenoeming aan. In de be staande drie vacatures o.m. ook die van wijlen wethouder Gerritsen wer den gekozen de heer J. L. van Leeu wen, burgemeester van Brouwershaven jhr A. van Citters, burgemeester van Burg en de heer J. W. v. d. Doel te Zierikzee. Beiden eerstgenoemden, ter vergadering aanwezig namen hun be coming aan. Een voorzitter zal door het bestuur worden aangewezen Uit voerig werd gesproken over de benoe ming van een directeur doch in ver band met de nieuwe samenstelling van de R.v.B. werd dit punt aangehouden. Ingezonden Mededeling (adv.) Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT’S Z EN UWTAB LETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. OUDELANDE, 30 Maart Het was 31 October 1904, toen burgemeester Wabeke de Chr. Nat. school te Oudelande officieel opende. Toen werd be gonnen met 57 leerlingen en twee onderwijskrachten, alsmede af en toe een juffrouw voor handwerken. Thans, 50 jaar later, is de school uitgegroeid tot 78 leerlingen met twee onderwijzers en een onderwijzeres. Met dit voor beeld wordt duidelijk geïllustreerd hoe het Chr. onderwijs ingeworteld is in deze plaats. Dankbaarheid vierde de boventoon in de geheel gevulde veiling van Oudelande, waar het 50-jarig bestaan van de school werd herdacht en waar men als een grote familie van het Chr. onderwijs bij elkaar was. Er heerste een gezellige sfeer. Hon derden oud-leerlingen en genodigden luisterden naar de vele herinneringen die de secretaris, de heer P. Reyniersé, ophaalde in zijn verslag. Tot de eerste vergadering van de vereniging tot in standhouding van de Chr. Nat. school traden 61 leden toe, wijlen de heer G. de Jager, was voorzitter. Langzaam groeide de vereniging. In 1914 telde dë school 104 leerlingen. De heer Van der Walle was het eerste hoofd der school, gevolgd door de heren Bottenberg, P. G. de Jong en de heer Van der wildt. In deze 50 jaar is het schoolgebouw vergroot en gerestaureerd. De heer G. de Jager heeft 18 jaar de voorzitters hamer gehanteerd. GOES, 30 Maart De Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Land bouwschap heeft uitvoerig gesproken over de moeilijkheden bij de afzet van consumptieaardappelen en het teleur stellend genoemd dat minister Mans holt niet bereid is in te grijpen. Vol gens vroeger gemaakte afspraken zou de Overheid de helft van de verliezen voor haar rekening nemen, die gele den worden wanneer aardappelen uit de markt genomen zouden worden en de andere helft uit het door de telers gevormde fonds. Nu vooral de Bintjes weinig afzetmogelijkheden bieden en de prijzen zeer laag geworden zijn, heeft de minister zich teruggetrokken. De vergadering was hierover zeer misnoegd en betwijfelde of fondsvor ming nog wel zin heeft in de toe komst. Men zal bij het landelijke be stuur van het Landbouwschap aan dringen om alsnog van de minister ge daan te krijgen dat er per 1 April op betere wijze zal worden ingegrepen dan tot nog toe het geval is geweest. Het zal noodzakelijk zijn, dat de S.I.V.A., die met de inkoop van aard appelen is belast, aan de telers na 1 April tenminste een prijs van 7% cent garandeert. Thans kan een prijs van 6 a 6% cent worden gemaakt. Men vond, dat onderzocht moet worden op welke wijze in de toekomst fondsvorming op dit gebied nuttig kan werken. De werkwijze, die tot op heden is gevolgd is gebleken on voldoende te zijn. Men zal voorts het landelijk be stuur voorstellen een Sociale commis sie, een tuinbouwcommissie en een ALMKERK 30 te Port Elisabeth. BLOEMFONTEIN 29 v. Kaapstad n. Las Palmas. GUINEEKUST 30 te Lobito. INDRAPOERA 29 Ceylon n. Belawan. MAASDAM 29 400 M W. Kaap Clear n. Cobh. MIJDRECHT 29 v. Aruba n. New York. RIJNDAM 29 550 M. N. Fayal Azoren n. Halifax. RIJNKERK 30 te Port Elisabeth. SIBAJAK 30 600 M. O.Z.O. Quardafui n. Aden. ZUIDERKRUIS 29 200 M. Z. Monrovia n. Las Palmas. GOES, 30 Maart De Classis Goes van de Ned. Herv. Kerk heeft zich tijdens de vandaag gehouden vergadering met grote meerderheid uitgespro ken tegen het toelaten van vrouwen tot de ambten. Er werden vijftien stem men vóór uitgebracht, doch 36 afgevaardigden stëmden tegen. Naar de me ning van de meerderheid der vergadering is niet gebleken, dat de vrouw tot de ambten kan worden toegelaten op .jtond van de Heilige Schrift. Dr J. van Daal, ouderling te Goes, rapporteerde over de vergaderingen van de Generale Synode, waarna ds J'. van leperen te Wemeld’inge rappor teerde over de Prov. Kerkvergadering. Ouderling J. H. Glas te Kapelle hield een inleiding over: „Hoe houden wij onze Kerkeraadsvergaderingen”. VLISSINGEN, 30 Maart. Het Chr. militair tehuis „De Meerpaal” te Vlis singen heeft een belangrijke uitbrei ding ondergaan en een toneel met kleedkamers gekregen. De officiële in gebruikneming beschiedde vanavond in aanwezigheid van talrijke genodigden door de voorzitter der Kon. Ned. Mi litaire Bond Pro Rege de heer G. Wie- Tinga, kol. b.d. KNIL. Kol. Wielinga wees erop dat de tehuizen van voor 1940 sterk herinnerden aan wachtka- mers derde klasse doch dat de tehui zen nu werkelijk de naam „tehuis” verdienen. De Bond heeft er thans 52 in exploitaite en kan dit doen door de volle medewerking van het Nederland se volk en subsidies van de overheid. D voorzitter van de afd. Vlissingen de heer J. P. Ventevogel memoreerde in zijn openingsrede het wel en wee van het tehuis. De heer A. Schout lid van G.S. bracht gelukwensen over van het provinicaal bestuur en uitte de wens dat door deze uitbreiding nog meerdere militairen door het tehuis zullen worden aangetrokken. Verdere gelukwensen werden aan geboden door de Cdt Maritieme Mid delen Vlissingen, de kol. Sluyter, die verklaarde, dat de Marine thans ook plannen heeft voor de bouw van een cantine en de heer N. van Velzen na mens het Zeeuwse bestuur van Pro Overal waar door natuur- of oor logsgeweld een noodsituatie ontstaat, helpt de Internationale Vrijwillige Hulpdienst (de Nederlandse afdeling van de Service Civil International). Uit alle delen van de wereld trokxen vrijwilligers b.y. naar Oostenrijk om de gevolgen van de lawinerampen te verzachten, naar India om de bevol king te helpen bij het aanleggen van deugdelijke waterleidingen en na 1 Februari 1953 in groten getale naar ons rampgebied om daar de helpende hand te bieden. In Zierikzee en Krui- ningen heeft de IVH toen grote be kendheid verworven. Daar verricnt- ten na de watersnood in andernalf jaar tijds 700 ongeschoolde vrijwilli gers en vrijwilligsters van 18 ver schillende nationaliteiten belangeloos zwaar werk. In al die kampen van de IVH over de gehele wereld herstellen vrijwilli- gers(sters) van 18 jaar en ouder hui zen, helpen bij de wegenbouw en bij grondwerk en verrichten vele andere werkzaamheden. Nu Europa in de laatste jaren door verschillende rampen is geteisterd, neemt de vraag naar vrijwilligers voortdurend toe. In verhouding tot de andere nationaliteiten is het aantal Nederlandse vrijwilligers vrij klein. (In Zeeland bedroeg het slechts 15 van het totaal aantal vrijwilligers). We doen daarom een beroep op al de genen, die zich in de komende zomer (eventueel reeds eerder) vrij kunnen maken om mee te werken. Inlichtingen en uitvoerige brochures verstrekt het secretariaat van de IVH: Hoge Duin en Daalseweg 28, Bloemen- daal (Tel. K 2500-25786). ROTTERDAM, 30 Maart. De Haagse architect Romke de Vries, de ontwerper van „Unifesti”, een ontspanningscentrum, dat in het mooie Rotterdamse Park geprojecteerd is en een internationaal karak ter zal dragen, heeft met veel fantasie een stadje gecreëerd, waarin lichte parodie en frisse humor te herkennen vallen. Met straten, pleinen, steegjes, sierlijke huizen, fraaie poorten, galerijen en doorkijkjes zal het grenzen aan waterpartijen en door bruggen in Giethoornse, Vene- tiaanse en Chinese stijl verbonden zijn met de terreinen De gedachte: „Neem dit allemaal niet al te serieus op”, valt er in te bespeu- GOES, 30 Maart. Onder voorzit terschap van dr P. Staverman te Heln- kenszand vergaderde dezer dagen het algemeen bestuur van het Centrum voor Kraamzorg Zuid- en Noord-Beve- land en Tholen in het Medisch Centrum te Goes. De secretaris, de heer A. de Lange, deelde in zijn jaarverslag mede, dat in 1954 654 kraamvrouwen door het cen trum aan hulp werden geholpen. Het aantal verzorgingsdagen bedroeg 7208 tegen 7480 in 1953. Door huwelijk, ver trek, enz. verminderde het aantal kraamverzorgsters. Daar het aantal kraamverzorg sters niet op de gewenste sterkte is, deed de heer De Lange een beroep op de Kruisverenigingen, de wijk verpleegsters en ieder, die in deze richting iets kan doen, om de aan dacht van de meisjes, die voor dit beroep voelen op de opleiding bij het Centrum te vestigen. Voor 7 April kan men zich voor de nieuwe cursus opgeven. De heer De Lange deelde verder mede, dat zuster B. M. Aarens dienst doet als wnd. leidster-docente, zulks bij ziekte van de leidster-docente en dat als assistent-leidster-docente in functie is getreden zuster B. S. Haak van Terneuzen. De rekening 1945 werd, toegelicht door de penningmees ter de heer C. Corstanje uit Kloetinge, een eindcijfer van De begroting voor 1955 SINT PHILIPSLAND, 30 Maart In de hedenavond gehouden raadsver gadering van Sint Philipsland heeft burgemeester L. J. de Jonge medege deeld, dat de boomplantdag te A. J. Polder op 4 April a.s. zal plaats vin den. Uit Hengelo is van het adoptie- comité een bedrag ontvangen van 100,—. voor de muziekvereniging Concordia. Tot bestuursleden der bijzondere kleuterschool werden benoemd: voor de Ned. Herv. Kerk de dames G. Rijs- tenbil-Vroegindewey en G. Swagema- ker-Elsacker, voor de Geref. Gemeente de heer J. van Hekken en voor de Oud Geref. Gemeente de heren P. den Braber, J. Rijngoudt, C. de Kok en A- M. Steyn. Voor handenarbeid ontvangt de bij zondere school te Sint Philipsland 901,73 en die te A. J. Polder 839,74, Volgens de vergoeding L.O.-wet over 1954 krijgt de school in Sint Philips land 790,19 en die te A. J. Polder 839,74. Op verzoek van de winkeliersver eniging „Door Eendracht Sterk” be sloot de raad het sluitingsuur voor het tijdvak van 1 April tot 1 October vast te stellen op 19 uur en voor de win termaanden op 18 uur. De kappers mogen echter hun klanten tot 20 uur blijven bedienen. De bouw van het rioolgemaal zal openbaar worden aanbesteed zo werd voorts medegedeeld. In principe be sloot de raad dat de aanleg van een reservoir voor brandbluswater met een inhoud van 87.000 liter. Ev. Luth. Kerk Drietal te Amsterdam, dr H. J. Jaa- nus te Rotterdam, A. Johannes te Delft en C. M. de Vries te Nijmegen. Oosten naar Dja- In Singapore, hij een operatie ondergaan, ont moette hij nu kort ge leden Miss Wee, de oud ste uit een acht kinderen en Chinese afkomst. Mevr. Van der Kloos- BRUGGE, 30 Maart Ter gelegen heid van de grote internationale kant tentoonstelling, die deze zomer in Brugge gehouden wordt, zijn er diver se feestelijkheden in deze stad gepro jecteerd. Een merkwaardig gebeuren zal zijn een internationale optocht van de be kende Reuzen uit Vlaanderen; poppen van geweldige afmetingen. Zelfs uit Noord-Frankrijk en Nederland kwa men reeds vele inschrijvingen. De stad Brugge stelde voor dit gebeuren een bedrag van honderdduizend francs be- chikbaar. tot „Miss Malakka’’ maakte daarna zelfs een reis mee titel

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2