DE „DRAKEN” MOETEN ER UIT; MAAR HOE? D i M 5 jha> llHIli i «1 I i Puistjes?s?-s men worden gedood en de huid geneest. voor eti Tarief wagenladingen door spoorwegen verhoogd 0®l®E Wereldbond van Y*M*C*A* her denkt honderdjarig bestaan* Na de critiek nu ook enkele aanwijzingen. Vraag voorlichting aan mensen, die er meer van weten 1 uu I Hl J de a.s. WEKELIJKSE RUBRIEK ONDER REDACTIE VAN G. DE VOOGD Indonesische infi'tranten in Nieuw Guinea Ver. Minister Alg er a gaf toestemming d htaaliSi-- I lil Protest militair vormingswerk neemt grote vlucht Subsidiëring ontwikkelings werk voor volwassenen Chr. Jonge Mannenverbond Regiecursussen van predikanten van de Geref. kerken Bijeenkomsten In Parijs worden straks ongeveer 10.000 afgevaardigden verwacht, die er twaalf dagen zullen blijven. De grote algemene manifestaties zullen gehouden worden in het Palais des Sports, dat 12.000 plaatsen biedt. Eigen activiteit Ds F> Kooyman overleden* Gemiddelde stijging met 12.5 procent gaat op 1 Mei a.s. in Moeilijkheden in baksteenindustrie Ere-promotie prof* dr J. Waterink te Potchefstroom* Vrijgezellenbond schrijft minister Fiscale tegemoetkomingen gevraagd Herdenkingsbijeenkomst in Parijs. De keuze De voorlichting Ook Nederland paraat. Nederl* schrijvers tegen Duitse herbewapening* ZEEUWSCH DAGBLAD Woensdag 30 Maart 1955 ISÈIÉSS MIÏ3B8 mui Ingez. Med. (Adv.) tekent, verzoeken zij u met klem ia mn Rouwdiensten voor gemeenteleden zul len krachtens besluit van de kerkeraad van de Ned. Herv. gemeente van Eygels- hoven niet meer aan huis, maar uitslui tend in de kerk worden gehouden. pag. 5 J 8 t «8 H IHM iiri Onder cuktureel ontwikkelingswerk voor personen van 21 jaar en ouder wordt in deze regeling verstaan de vrij willige en al dan niet groepsgewijze be oefening van of deelneming aan activi teiten, gericht op de ontwikkeling van de persoonlijkheid. ontwikkelingswerk op overeenkomstige wijze als het jeugdwerk gewenst Is. De minister heeft daarom een rege ling vastgesteld. Subsidie voor cultureel ontwikkelingswerk voor personen van 21 jaar en ouder kan, onder bepaalde voorwaarden, door het Rijk worden ver leend aan landelijke organisaties voor het jeugdzorgwerk, welke voldoen aan de voorwaarden, gesteld in de rijksre- geling voor de subsidiëring van jeugd werk 1955, en welke, behalve jeugdzorg werk, cultureel ontwikkelingswerk voor personen van 21 jaar en ouder verrich ten. ■esg MIË ’s-GRAVENHAGE, 29 Mrt. In „Beuk- bergen” het centrum van de protestantse geestelijke verzorging der Ned. strijd krachten te Huis ter Heide nemen de con ferenties voor het vormingswerk onder de militairen zulk een vlucht, dat naar meer conferentiegelegenheid moest wor den omgezien. Het bestuur van „Lindenheuvel”, het centrum onder leiding van ds R. v. d. Mast te Overveen heeft nu besloten dit centrum drie maanden per jaar eveneens ter beschikking van het Prot. militaire vormingswerk te stellen. Hoogwater Donderdag 31 Maart: Vlissingen: 7.15 u. 1.77 m., 19.59 u. 1.3$ m. Terneuzen: 7.43 u. 1.95 m., 20.30 u. l. 56 m. Wemeldinge: 8.54 u. 1.52 m.. 21.36 u. 1.26 m. Zierikzee: 8.35 u. 1.31 m. , 21.16 u. 1.06 m. DEN HAAG, 29 Maart. Naar wij vernemen heeft het bondsbestuur van het C.J.M.V. benoemd tot bondssecre- taris met standplaats Rotterdam, de heer G. A. de Ridder, ffiomerteel leraar te Almelo. De nieuwe functio naris heeft zijn benoeming aanvaard en zal per 1 Augustus in dienst treden. De heer H. van den Bergh, de man voor pers, radio en propaganda van ’t C.J.M.V. gaat de dienst verlaten, daar hij benoemd is tot adjunct-secretaris van de Ned. Jeugdgemeenschap, wel ke functie hij aanvaard heeft. Al voor 1855 waren er in verschil lende landen enkele christelijke ver enigingen van en voor jongemannen ontstaan, die later deel zouden uit maken van de Wereldbond. Er moest een tijd komen, waarin de oorspron kelijke bedoeling van de Y.M.C.A. een bredere basis zou krijgen, en er tevens een hechte band gelegd zou worden tussen de bestaande vereni gingen, die slechts verspreid werk ten. Deze kwam tot stand door de stichting van een wereldwijd bond genootschap onder de naam „We reldraad van Christelijke Jongeman nen Verenigingen”, waarvoor Fré déric Monnier een omschrijving van de doelstelling gaf, nu nog bekend als de „Parjjzer Basis”, die ook aan genomen werd op de oecumenische vergadering van de Wereldraad van Kerken in Amsterdam in 1948. De oprichtingsdatum van de World’s Al- ’s-GRAVENHAGE, 28 Maart. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft overwogen dat, voorzover cultureel ontwikkelingswerk voor personen van 21 jaar en ouder ge schiedt in gesubsidieerde jeugdzorgaf- delingen, dit ten nauwste samenhangt met het werk voor de jeugdigen tot de leeftijd van 21 jaar en derhalve subsi diëring in de kosten van dit cultureel De keerzijde van de médaille zouden wij zó willen zien. Is het nu werkelijk niet mogeltfk, dat de landelijke bonden bijv, aan het begin van het wintersei zoen, de verenigingen, die toneelstukken plegen op te voeren op jaarvergaderin gen of propagandabjjeenkomsten, eens behoorlijk voorlichten En laat men dan eens een aantal stukken bespreken en dus met name noemen. Dat de provinciale toporganlsatles dit alles ook goed in de gaten moeten houden, spreekt welhaast vanzelf. Is er wellicht een mogelijkheid om de regie cursussen, die hier en daar in de pro vincie voor beperkte groepen jongeren zijn gegeven, uit te breiden Er is geen organisatie te denken ook niet in onze provincie die niet met deze pro blemen kampt als men overgaat tot het uitzoeken van een toneelstuk voor één of andere feestavond. Laat men verder, indien men plaat- seljjk voor een goed toneelstuk geenfle bijeenkomst kan terugzien. Aan het slot van het artikel van vo rige week is de opmerking gemaakt, dat de landelijke en provinciale top- organisaties hier iets aan moeten doen. Dat was gemakkelijker neergeschreven dan uitgevoerd, zo zal men gedacht of gezegd hebben. Toch houden wij vol, dat hier in de eerste plaats een taak ligt voor de lan delijke organisaties, op de voet gevolgd door de overkoepelende organen op pro vinciaal niveau. Mogen wij een voorbeeld uit het re cente verleden noemen? Het Chr. Jon ge Mannen Verbond heeft ter gelegen heid van het 100-jarig bestaan in 1953 een poging gedaan om een goed toneel stuk te krijgen, dat voor alle afdelingen speelbaar zou zijn. Dat is niet gemak kelijk gegaan en de tegenslagen zijn legio geweest. Op het nippertje is het voor elkaar gekomen en het resultaat was een uitstekend stuk, waarvan me nige C.J.M.V.-afdeling heeft geprofi teerd door het in eigen omgeving te spelen. Een stuk, waaraan men hou vast heeft, waar men smakelijk bij la chen kan, omdat de humor niet ont breekt, maar waar anderzijds toch die per op allerlei zaken wordt ingegaan. Waar de problemen van jonge mensen ook vanuit het geloof in Jezus Christus worden belicht. De Prov. Zeeuwse Courant heeft vo rig jaar een prijsvraag om een speel baar stuk: „Ik wil niet meer lopen”, geschreven door de heer D. van Es, uit gegeven. Niet helemaal vlekkeloos, maar toch wel zó voldoende, dat het stuk hier en daar met succes is opge voerd. Kijk, die dingen zouden er meer moe ten geschieden. Iedere landelijke orga nisatie, die ziet hoe er in de plaatselijke afdelingen geknoeid wordt bij de keuze en de opvoering van toneelstukken, moest zich het vuur uit de sloffen lopen om verder onheil te voorkomen. En dat geldt dan vooral voor de jeugdorgani saties. Wanneer men ziet wat er door de landelijke bonden en verbanden wordt gedaan voor de voorlichting der leden op allerlei terrein, dan moet het ons van het hart, dat hier nog een terrein wel niet helemaal, omdat er al wat geoeurd is, zij het incidenteel braak ligt. geweest, dat zij thans niet langer doof de stijging van de vervoersomvang ge compenseerd wordt. Het is daardoor onvermijdelijk gebleken de kostenstij gingen te compenseren door een ver hoging van de vervoerstarieven. ■M DEN HAAG, 29 Maart. De alge mene vergadering van de Vereniging van predikanten van de Geref. kerken in Nederland zal 13 en 14 April in het Jaarbursgebouw te Utrecht onder liance of Y.M.C.A. is 22 Augustus 1955. De groei en uitbouw van het werk werd door deze stap belangrijk bevor derd. Een halve eeuw later, omstreeks het jubileum van 1905, was het aan tal Y.M.C.A.’s gegroeid van 822 tot 7320 in 50 landen. Thans zijn er on geveer 10.000. De viering van ’t eeuw feest.is niet alleen van belang met het oog op deze groei, maar veeleer met betrekking tot het zegenrijke werk, dat de verenigingen verrichten onder duizenden jongemannen, ongeacht hun geloof, hun politieke of sociale achter grond, en van welk ras ook. De wereldconferentie voor oudere jongens van 1518 jaar zal plaats hebben in de Cité Universitaire. Hieraan zullen 2000 jongeren deel nemen. Tegelijkertijd zai er een jongens kamp gehouden worden voor jongens van 12 tot 14 jaar in Le Rocheton, Malun, 45 km van Parijs. De tenten zullen in verschillende worden opgesteld, naar gelang* de nationaliteit der deelnemers. Er ko men Franse, Engelse, Duitse en Spaanse, Italiaanse en Scandinavi sche dorpen. De conferentie voor ongeveer 600 beroepssecretarissen van de Y.M.C.A. zal gehouden worden in het amphi theater Richelieu van de Sorbonne, waar eveneens het Y.M.C.A.-wereld- bondsbestuur zal bijeenkomen. De Franse republiek zal deze grote wereldbijeenkomst van christelijke jeugd officieel begroeten. President Coty en een aantal parlementsleden hebben zitting in een ere-comité. Ook de stad Parijs heeft medewerking verleend aan het eeuwfeest-comité bij het ontwerpen van een pro gramma, Parijs waardig. leiding van ds P. D. Kuiper van Sas- senheim gehouden worden. Als refe renten zullen optreden prof, dr R. v. Dijk, hoogleraar aan de V.U. met het onderwerp „De sociale positie van de predikant in verband met zijn tructe- ment”, Dr A. L. Janse de Jonge te Amsterdam, onderwerp: „Psycholo gische vragen rondom de zielszorg” en dsG. v. Duinen van Wassenaar, onder werp: „Hedendaagse prediking”. In de gezellige avondbijeenkomst van Woensdag zal ds L. Kuiper van Am- sterdam-Zuid de Monitor verzorgen. WHJ ui. Blijft er dan voor de mensen in de verenigingen helemaal niets meer te doen? Men zou de indruk krijgen, dat wij alle verantwoordelijkheid liever in handen zouden zien van landelijke of provinciale organisaties. Doch zo mag men dit beslist niet zien. Trou wens, wanneer een vereniging goede krachten heeft, die een kundig oordeel kunnen vellen, dan zou het al zeer onverstandig zijn, indien men deze leden niet inschakelde. Verder moet er op gewezen worden, dat een feestavond in geen geval uit sluitend uit toneel moet bestaan. Laat ook eens iets van het eigen werk naar buiten zien. Voornamelijk een jubileumuitvoering kan daarvoor een goede gelegenheid bieden. En in zulk een geval moet het toch mogelijk zijn, dat men door een duik in het archief een schets in elkaar kan zetten, waarbij de historie wordt opgehaald, anders dan in een droog geschiedkundig overzicht, dat door een voorzitter of secretaris wordt opgele peld. Het gaat er hierbij om, dat men de mogelijkheden beziet en d'ie ook be nut. Pas wanneer dit gebeurt, kan een voorzitter een feestavond besluiten met te constateren, dat men op een geslaag- GENèVE, 28 Maart. Tijdens een Ned. kerkdienst In Genève Is Zondag bekend gemaakt, dat ds F. Kooyman, de geestelijke leider van de oecumeni sche „Nederlandse prot. gem.” van Ge nève, is overleden. Ds Kooyman, die sedert 1952 in Genève woonde als admi nistrateur van de Gift der Nord Foun dation aan het bureau van de Hoge Commissaris voor de vluchtelingen bij de V.N., had In die periode het initia- „dorpen” tief genomen voor de vorming der ge meente. Maar nog voordat die oprich-1 ting officieel kon worden bezegeld door aansluiting van de nieuwe gemeente bij de nationale kerk in Genève, moest haar predikant met ziekteverlof naar Nederland terugkeren. Alle bladen van Genève wijdden Maan dag grote aandacht aan het overlijden van ds Kooyman, wiens heengaan een gevoelig verlies betekent voor de Ned. gemeente In Genève. De Hoge Cqpmissaris, mr G. J. van Heuven Goedhart, zegt in een telegram I van medeleven o.m., dat zijn dood een ernstige schok betekent. „Na zich buitengewoon dapper te hebben gedragen tijdens de bezetting van zijn geliefd Nederland, waar nlj ac tief deelnam aan het verzet, was hij eerst legerpredlkant, toen hoofd van ae Y.M.C.A. vluchtelingendienst en ten slotte een lid van mijn staf. Met grote geestdrift zocht hij naar nieuwe paden op het gebied van het oplossen van het vluchtelingenprobleem. Zelfs van zijn ziekbed gaf hij waardevolle adviezen. Zijn dood is een onmetelijk verlies voor mijn staf”, zegt het telegram. UTRECHT, 28 Maart De minister van Verkeer en Waterstaat heeft <te Nederlandse Spoorwegen gemachtigd het tarief voor wagenladingen op 1 Mei a.s. te verhogen. De verhoging bedraagt in het algemeen 12,5 procent. Het minimum per wagen wordt echter van 35,op 50,gebracht, teneinde dit minimum meer in overeenstemming te brengen met de van de afstand onafhankelijke kosten per wagen. De overige in de tarieven opgenomen minima per wagen worden in dezelfde verhouding verhoogd. Teneinde de vrachtprijzen per 100 peil in en buiten de N.S. van dien aard kg, welke zijn op genomen in de' vrachtprijstabellen, meer in overeen stemming te brengen met het mini mum per wagen, worden de vijf-, tien en vijftientonsprijzen op resp. ten minste 42 cent, 37 cent en 32 cent per 100 kg gesteld. Zoals bekend is, hebben de N.S. zich in September 1954 gedwongen ge zien aan de minister van Verkeer en Waterstaat een voorstel te doen voor een verhoging der wagenladingtarie- ven en reizigerstarieven, tot dat ogen blik hadden de N.S. de voortdurende stijging van de kosten na de laatste tariefsverhoging op 1 Februari 1952 grotendeels weten op te vangen, dank zij een stijging van het vervoersom vang, waardoor de tarieven ruim drie jaren ongewijzigd konden blijven. In de loop van 1954 is echter de kosten stijging, mede onder de invloed van de opwaartse beweging van het loon- Op 10 Mei lyöJ uxndae bij het. kust plaatsje Werpigdng i-ukjuic op Ned. Nieuw Guinea een groep Indone sische infiltranten van 19 man, waar van drie man, onder wie de common dant, na het eerste treffen sneuvelden. Op 9 October 1954 veroordeelde de la ndrechter van Hollandia de 16 over geblevenen, die door medewerking va n de bevolking spoedig konden wor den gegrepen, tot gevangenisstraffen tussen twee en zes jaar. Negen van hen (bovenste foto) tekenden hoger beroep aan. Tijdens een openbare zit ting in Hollandia bekrachtigde de Raa d van Justitie kortgeleden evenwel ’t vonnis van de landrechter t.a.v. deze personen, hier gefotografeerd tijdens de laatstgehouden genoemde zitting. Foto onder: Mr H. M. Vrijheid, presi dent van de Raad van Justitie, leest het vonnis voor (midden met bril). ’s-GRAVENHAGE, 29 Mrt. Onder leiding van de heer C. van Baren Jr., voorzitter van de Christelijke Bedrijfs groepencentrale in Nederland, is dezer dagen de landelijke bedrijfsgroep bak steenindustrie in Arnhem bijeengeweest. De hoofdbestuurder, de heer F. de Vries, heeft een overzicht gegeven van de onderhandelingen, die met het bestuur van het Sociaal Federatief Verbond voor de Baksteenindustrie in Nederland, over de door de organisaties voorgestelde wij zigingen in de loon- en arbeidsvoorwaar den, zijn gevoerd. Uit het verslag bleek, dat hoewel er minimum-voorstellen waren ingediend tot heden geen overeenstemming met de werkgevers was verkregen. De vergadering sprak tenslotte uit, dat de houding van de werkgevers als teleur stellend moest worden gekenmerkt. De wens werd geuit, dat alsnog op minne lijke wijze overeenstemming zal worden verkregen. Mocht dit niet gelukken, dan zal met alle ten dienste staande middelen de doorvoering van de redelijke verlan gens worden bevorderd. De vergadering kwam tot deze uitspraak, nadat vooraf als het algemeen gevoelen werd uitge sproken, dat het te betreuren zou zijn indien de verhoudingen tussen de werk gevers en de werknemers diepgaand zou den worden verstoord. POTCHEFSTROOM, 28 Maart. De rector-magnlflcus van de Vrije Unlver- sltelt te Amsterdam, prof, dr J. Wate- rlnk, is vandaag ter gelegenheid van de gradedag door de Universlteit van Pot- chefstroom bevorderd tot eredoctor In de paedagogie. Hg werd ter plaatse van de promotie vertegenwoordigd door de Nederlandse ambassadeur in de Unie van Zuid-Afrlka, de heer J. van den Berg. De heer Van den Berg zei in een dankwoord namens prof. Waterink dank voor deze „hoogste eer, die de universl teit Iemand kan schenken”, dat het met Nederland stamverwante en taalver wante volk, dat de stem van Zuid-Afri- ka heeft leren beluisteren en verstaan, een kostelijke schat van Nederlandse traditie en van Calvinistisch idealisme heeft geplant in de Zuidpunt van Afri ka. Zowel de opkomst als de geloofs overtuiging zijn begrepen en men heeft verstaan welk een roeping daaruit voortsproot. Dat de Unlversiteit van Potchef stroom In dit land het vaandel van het Calvinisme hoog opheft en met moed, beleid en trouw de beginselen uitdraagt, Is oorzaak, dat het hart van de Neder landse broeder en zuster blijde klopt, wanneer de naam Potchefstroom ge noemd wordt. Ten aanzien van de toe komst zei spreker o.m., dat ook op het erf van de wetenschap een. strijd te strijden Is en een natie te lelden is en wij weten dat het einde, of dit nu over 100 dan wel over duizend jaren zal zijn, ons waakzaam en trouw zal moeten vinden. Prof. Waterink wenste bij monde van de ambassadeur de aan wezigen deze waakzaamheid en trouw toe. ’s-GRAVENHAGE, 28 Maart. De Nederlandse Vrijgezellenbond heeft een request aan de minister van Financiën gezonden. De Bond pleit voor een flin ke belastingverlaging ten behoeve van de vrijgezellen. De suggestie wordt ge daan een fiscale gelijkstelling te bevor deren met gehuwden zonder kinderen voor ongehuwden met lage inkomens, die niet bij hun ouders inwonen. Voorts acht de Bond de progressie in de heffing te zwaar. Gevraagd wordt een geheel nieuw tarief voor ongehuw den te ontwerpen, dat gematigd zal zijn. De leden van de Staten-Generaal heb ben een afschrift van dit request ent- vangen. TAe World’s Alliance of Young Men’s Christian Associotions J (Y.M.C.A.) herdenkt deze zomer het honderdjarig bestaan. Dit eeuwfeest zal in Parijs worden gevierd van 12 tot 24 Aug. Honderd jaar geleden kwamen er in Augustus 99 jonge pioniers van de Y.M.C.A. in Parijs bij elkaar om de problemen te bestuderen, waarmee vooral jonge mensen steeds meer te maken kregen, o.m. door de grote industriële omwenteling, waardoor ze in grote getale naar de industrie-centra werden getrokken. behoorlijke groep spelers en speelsters kan vinden, de zaak regionaal opzetten. Zoals men bijv, ook met het opvoeren van lekenspelen doet. Maar de lekenspelen, die toch ook meer en meer worden opgevoerd en over het doel waarvan nog altijd diep gaande misverstanden bestaan, vormen een heel ander chapiter, waarover we misschien binnenkort nog eens zullen schrijven. Een tweede taak, die aan de landelijke organisaties behoort, is de keuze van de stukken. Iedereen weet hoe dat gaat en iedereen kent de uitgever. Het bestuur telt de neuzen, zoveel jongens, zoveel meisjes hebben we, die Kunnen meespelen. Dan wordt een stuk besteld voor zoveel dames- en zoveel herenrollen. De stukken komen prompt van de uitgever. Een commissie, die uit de grond gestampt is voor de feest avond. zal de stukken selecteren en is het een goede commissie, dan wordt op de bewuste avond de beste van de „dra ken”, lie men toegezonden kreeg, op gevoerd, met een heel kleine kans, dat er toch nog wel een goed stuk bijzat en men de keus daarop heeft laten val len. Daarmee is niet gezegd, dat men altijd „diaken” van de uitgevers krijgt. Wij zouden de laatsten zijn om dat te beweren. Maar een aantal een hoog percentage zo men wil is er toch wel bij. Waarom? Omdat er eenvoudig geen goede stukken te vinden zijn. En In vele gevallen ontgaat de „keuzecom- mlssle” nog wel eens een goed stuk, dat er tussen is gerold. Mogen wij hier eens een dubbele goe de raad geven? Laat men, alvorens tot opvoering van een stuk over te gaan, toch vooral de raad vragen van mensen, die er ver stand van hebben. Dat kan de dominee zijn, het hoofd van de school of mis schien zelfs wel het bureau van de lan delijke organisatie waarbij de vereni ging is aangesloten. Maar vraag advies en ge zjjt een stap in de goede richting. De beide Nederlandse organi saties, die zijn aangesloten bij de Y.M.C.A. zullen een delegatie afvaardigen naar het eeuwfeest in Parijs. Zij zullen niet de enigen zijn: circa 10.000 vereni gingen uit 76 landen treffen voorbereidingen om mensen naar Parijs te zenden om het feest mee te maken. Van Nederlandse zijde zullen vertegenwoordigers van het C.J. M.V. en de Algemene Maat schappij voor Jongen (A.M.J.V.) het eeuwfeest bijwonen. De delegatie van het C.J.M.V. staat onder leiding van de Bondsvoorzitter, ds H. J. van Heerden, Ned. Herv. predikant te Scheveningen. De delegatie van de A.M.V.J. is samengesteld uit leden dezer vereniging en haar jeugdafdeling te Amster dam. De algemene secretaris van de A.M.V.J., ds W. L. Jens, is hoofd dezer delegaties. AMSTERDAM, 28 Maart. Een 50- tal letterkundigen heeft zich met da volgende oproep tot de leden van de Staten-Generaal gewend: „Ondergetekenden, verontrust over de toenemende spanning in de wereld, zien in de herbewapening van Duitsland een maatregel, die de spanning nog ver hoogt. Daar zij bovendien uit ervaring weten wat het Duitse militarisme be- uw stem te onthouden aan de Parijse ac- coorden, waardoor een nieuw Duits le ger in het leven wordt geroepen.” Tot de ondertekenaars behoren: Ger rit Achterberg, Gerrit Borgers, J. B. Charles, J. G. Elburg, Hella Haasse, Ed. Hoornik, Dr E. de Jong-Keesing, W. L. M. E. van Leeuwen, Sjoerd Leiker, Cla re Lennart, A. Marja, Harry Mulish, Hans Redeker, Annie M. G. Schmidt, Anne de Vries, Dr V. E. van Vriesland en Johan van der Woude. at we van de opvoering van „draken” door onze verenigingen op de jaarlijkse feestavond afmoeten, daarover bestaat, gezien de reacties, die wij ontvingen, geen twijfel. Gelukkig leeft er een zeker verlangen om iets beters te brengen, hoewel dat verlangen bij velen nog niet erg concreet is. Of durven niet velen er voor uit te komen, dat zij die „draken” evengoed als wij verwensen? Best mogelijk, dat er hier en daar nog bestuursleden zijn, die tegen beter weten in toch maar meedoen. Maar goed, er is gevraagd tegenover alle critiek, die wij de vorige week hebben geleverd, ook iets opbou- wends te stellen. i Ontsmet uw huid met GENEESMIDDEL TEGEN Wfib Vfe HUIDAANDOENINGEN RJR BK VLOEISTOF BALSEM ZEEF

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 5