MARKT VEILING Nieuws uit de Provincie BEURS PUZZLE Steeds meer jongens vragen opleiding in metaalvakkem Zeer rustige prijs houdende markt VANDAAG EENS Geslaagden vonden onmiddellijk in het bedrijfsleven. Burgemeester Z. Cornell’s nam afscheid van z n gemeente NOORDGOUWE, 28 Mrt. Tijdens een buitengewone raadsvergadering, die ge houden werd in de cantine van het werkkamp, heeft burgemeester Z. Cornelis wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, afscheid genomen van de raadsleden en vele genodigden. een plaats De heer G. van Nederveen ten grave gedragen Middelburg I 1 Zierikzee. 7 erneuzen. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 9 Dinsdag 29 Maart 1955 -& KRUISWOORDRAADSEL ZOUT ELAN DE STAVENISSE OOSTKAPELLE OUDELANDE A. maljaars-huysman. Oplossing vorige puzzle Jaarverslag 1954 der Middelburgse Vereniging „De Ambachtsschool”. HAAMSTEDE KAPELLE ST. LAURENS VROUWENPOLDER WISSENKERKE WEMELDINGE ST ANNALAND KLOETINGE KORTGENE KOUDEKERKE KLEVERSKERKE MELISKERKE O.- EN W.-SOUBURG Nagekomen Advertentiën OV EZ AN DE Voor de 5 Mei-viering Blusuitrusting behoeft aan vulling Gelden voor Jeugdnatuurwaeht Nieuwe electriciteitskabels Ringvergadering J.V. op G.G. Raad komt bijeen Ziekenhuis wordt in orde gemaakt 113% 61% 182% 48 605% 111 circa 7 punten tot 70. Ï5 hun 391 330 90% 42% 187% 147% 69 88% 160 12 23% 80 128% 29 77% 105% 76% 61 27% 42% 47% 36% 27% 160 12 23% 58% 47 132 74% 107B 95 64 112 85% 38% 80 126% 29 79% 105% 77% 62% 27% 37 27% 30-% PIET. LEO. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. zich deze avond nog vijf personen op. De vergadering werd door de oud-voorzitter de heer J. Hoogerheide gesloten. Benoeming. Met ingang van 1 Septem ber zijn benoemd aan de Chr. B.L.O. school te Terneuzen de heer A. Janse en mevr. E. Janse-Vos. 150 92 42% 197 61% 188% Ziekenhuisverpleging. Zaterdag hield de ziekenhuisverpleging Tholen en St. Phi lipsland de jaarvergadering in hotel Zee land. Uit het financieël verslag bleek, dat 1954 een gunstig jaar is geweest. De vol gende jaarvergadering zal in St. Philips land worden gehouden. Ieder lid zal een folder thuis krijgen met de bedoeling, dat iedereen dan weet, waar hij recht op heeft bij opname in het ziekenhuis. De vergadering werd geleid door dr P. Duin- ker. 250 272% 289 407% 408 268 268 367% 368% 193% 393% 394% 233 81% 142% 143 Born. Sumat. 109 102% 100% 97% Invest. Certif. 101% 101% 100% 65% 167% 228% 306% 320 163 267 269% 250 A’dam Rubb. 112% Moeara Enim 1105 Band. Rubb. 150 Kend. Lemb. O. J. Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. A. Lijn 188 K. J. Ch.Pkvt 169% 169% N. B. K. Boot 176% Kon. Pkvrt. Rott. Lloyd 111 x 85% Stand. Brands 3814 U. S. Steel Cities Serv. North. A. C. Cont. Oil Micont. Oil Philips Oil Shell Oil Tidewater Baltimore Ches. Ohio Miss. K. Texas 16% New York C. Pennsylvania Canadian Pac. 30% plannen voor de schoolbouw zijn nu zo ver gevorderd, dat het bestuur t.z.ti aan de leden een plan kan overleggen. „Onder Ons”. De toneelclub „Onder Ons” voerde Zaterdagavond in het Ver enigingsgebouw met veel succes de klucht ,,’t Hing in de lucht”* op. De regie berustte bij de heer A. J. de Broekert. C.B.T.B. Onder leiding van de heer A. Haandrikman hield de plaatselijke af deling van de C.B.T.B. de jaarvergade ring. Blijkens de jaarverslagen waren er 31 leden. Een uitvoerige bespreking werd gewijd aan de verhouding tussen de C.B.T.B. en het Landbouwschap met het oog op de contributie en hectare- heffing. De voorzitter behandelde het onderwerp: „Beroepskeuze”. 20 jaar „Sursum Corda”. Onder grote belangstelling vierde het Chr. gemengd koor „Sursum Corda” het 20-jarig be staan met een vlot programma van koor zang, schetsjes, voordrachten, zang en.de opvoering van de één-acter „De mooiste dag in je leven”. Mevr. J. Visser-Walra- ven zorgde voor de piano-begeleiding. Zij mocht bloemen in ontvangst nemen. De voorzitter, de heer L. Wondergem en de secretaris, de heer A. Coppoolse, die resp,. 20 en 15 jaar deze functie vervullen ont vingen eveneens een geschenk. In zijn, openingswoord memoreerde de voorzitter hoe 20 jaar geleden een 30-tal jongelui onder leiding van wijlen de heer A. Francke met de repetities begonnen. Onder zijn leiding kwam het koor in de hoogste afdeling van de ring Zeeland. Al bleven de moeilijkheden de laatste jaren niet uit, er is alle hoop dat onder lei ding van de huidige dirigent de heer W. Gast te Middelburg het met de vereniging weer in stijgende lijn zal gaan. Feestavond „De Doel”. De buurtver eniging „De Doel” te Oudelande hield Zaterdagavond een feestavond in „Ons Dorpshuis”. Het amusementsgezelschap van Rien de Jonge bracht een rijk gevarieerd pro- God gaf ons een dochtertje, maar nam het enige uren daarna weer tot Zich. Dat Hij ons kracht geve in Zijn wil te berusten. C. MALJAARS. Vlissingen, 26 Maart 1955. Hogeweg 133. V.E.V.-sterkstroom-hulpmon- en hulpmonteur, leerlingstelsel bouwbedrijf, leerlingstel sel „Smecoma” en landmachinist. In het jaarverslag werd ook de direc- teurswisseling gereleveerd: de heer E. Visscher ging met pensioen en de heer J. Huisman volgde hem op. De toeneming van het leerlingental maakte uitbreiding van het lerarencorps noodzakelijk. In tij delijke dienst werden benoemd de heren M. v. d. Vlies en C. H. van Nimwegen. De nieuwe cursus begon met 455 leer lingen, waarvan er .310 niet in Middel burg wonen. HORIZONTAAL: 1. Model, 3. kerfje, 5. gummi-oplossing voor het plakken van luchtbanden, 8. opening, 9. wijn maat, 11. zonder glans, 13. klaaglied, 15. met gretigheid, 16. munt. VERTICAAL: 1. Onduidelijk, 2. overschot, 3. wijfjesvarken, 4. bezig heid, 6. weefsel, 7. geducht, ,10. dun doek, 12. woning, 14. boze geest. HORIZONTAAL: 1. Hars, 3. vlak, 7. aubet, 9. nol, 10. tand, 12. kan, 14. een, 16. paar, 19. via, 20. afzet, 22. rats, 23. knop. VERTICAAL: 1. Haai, 2. rob, 4. lin de, 5. kolk, 6. sta, 8. Etna, 11. nerf, .13. apart, 15. over, 17. aal, 18. stip, In het bijzonder ging het over Amerika 21. zin. MIDDELBURG, 28 Mrt. In het vanavond tijdens de jaarvergadering der Ver eniging „De Ambachtsschool” door de secretaris-penningmeester, de heer S. Cal- jouw, uitgebrachte jaarverslag over 1954 werd o.m. medegedeeld, dat het aantal leerlingen, dat een opleiding in de metaalvakken wenst, ook in 1954 opnieuw sterk is toegenomen, zodat de nieuwe eerste klassen maximaal werden bezet. Voor de afdeling timmeren was de aangifte iets minder dan het vorige jaar, terwijl deze voor schilderen en metselen ongeveer hetzelfde bleef. Bij de aanvang der nieuwe cursus, werd wederom gestart met één experimenteer-klasse voor metaal- en hout bewerking en voor deze vakken werd met een tweede klas verder gegaan. De ervaring, die gedurende het eerste leerjaar werd opgedaan, was niet onverdeeld gunstig, maar om een definitief oordeel te kunnen geven zal gewacht moeten wor den tot het volledige twee-jaren-programma zal zijn afgewerkt. AMSTERDAM, 28 Maart. Het is in lange tijd niet voorgekomen dat een Maandag zo stil is geweest op de Amsterdamse Effectenbeurs als van daag: Niemand scheen er veel voor te voelen tot affaire over te gaan. De hoeken lagen stil en de koersfluctua ties bleven uiterst beperkt. De onze kere ontwikkeling in Wallstreet acht te men het meest voor de hand liggen de argument voor deze lusteloze stem ming. Hoewel de affaire dus beperkt bleef was de ondertoon toch niet on gunstig. Bij de internationale soorten noteerde Unilever een puntje hoger op 394%. De overige soorten goed op peil. Op de scheepvaartsector trok Hol- land-Amerika lijn een kleinigheid aan. Voor het overige bleven de courante fondsen hier in een doen met Vrijdag. De leidende cultures wisten over het algemeen circa één punt te verbete ren. Bij de hypotheekbanken viel Ver enigde Trans op met een stijging van Deze vaste stemming werd veroorzaakt door een bericht dat op de terreinen van deze maatschappij een belangrijk oliereser voir aanwezig zou zijn. Claims Kloos en Zonen’s werkplaatsen (de aandelen zullen binnenkort officieel verhandel baar zijn) werden geadviseerd op f 200 bieden. Het bericht van de lagere vangst van de Nederlandsche Maat schappij voor de Walvisvaart had nog geen uitwerking op de koers, die on veranderd 82 bleef. Guldensbeleggm- gen stil en onveranderd. Prolongatie 2% procent. In zijn afscheidsrede memoreerde burgemeester Cornelis het vele, wat tót stand is gekomen gedurende zijn achtjarige ambtsperiode. „Wij mogen echter niet stil zitten”, zo zei de schei dende burgervader, „Er moet nog veel gebeuren, zoals wegenaanleg, de bouw van een nieuwe O.L.-school, etc”. Ten slotte bracht hij de wethouders en de raad dank voor de ondervonden mede werking en steun. Hierna kwamen verschillende raads leden aan het woord. Wethouder A. M. Geluk gewaagde met grote waar dering van de grote accuratesse van de scheidende magistraat. Namens de raad bood hij burgemeester Cornelis een fototoestel aan en mevrouw Cor nelis ontving bloemen. Wethouder C. M. Janse dankte de scheidende burgemeester voor de steeds aangename samenwerking. Hij bood een Delftsblauwe schaal aan. Tenslotte sprak het oudste raadslid, de heer A. C. Visser. Tal van sprekers kregen hierna de gelegenheid de scheidende toe te spreken. Na deze officiële plechtigheid volgde een re ceptie, die zeer druk bezocht was. BEROEPINGSWERK Ned. Herv. Kerk Beroepen te Gorcum, J, W. de Bruin te Harderwijk; te Hoogeveen, H. A. Labrie te Den Ham. Bedankt voor IJsselmuiden, C. van Dop te Huizen. Geref. Kerken Beroepen te Wissekerke, A. G. Bos wijk, cand. te Ermelo. Aangenomen naar Overschie, K. A. Firet te Fijnaart; naar Nieuwerkerk, dr J. H. Becker te Den Bommel. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Veenendaal, W. Heerma te Groningen en J. H. Velema te Zwol le. Aangenomen naar Belleville, C. M. Jonker te Apeldoorn. Bedankt voor Rotterdam-C., J. Prins te Groningen. Geref. Gemeenten Tweetal te Yerseke, L. Rijksen te Middelburg en T. Honkoop te Rijssen, waarvan eerstgenoemde is beroepen. EEN MONTAGEHAL. Voor de afdeling electro-techniek werd toestemming ontvangen een nieuwe hal voor montage te gaan inrichten volkens richtlijnen van de Rijksgebouwendienst. Veel stagnatie werd en wordt ondervon den vanwege de lange levertijden van kastbatterijen e.d. De directie van de Vitrite Fabriek stond een kogeldrukproefmachine af. In de school werden ook examens afgeno- Louws tot bestuurslid herkozen. De plaatsing van de gediplomeerde i men voor leerlingen bij de diverse bedrijven had teur, V.A.M.-leerling- een zeer gunstig verloop. Aan de vele aanvragen kon zelfs niet eens worden voldaan. Geheel in eigen beheer werd een lokaal voor metaalbewerking in or de gebracht door de metselaars en de’ schilders. De werkbanken werden ver nieuwd, het machinepark werd uitge breid en er werd een. hardingsoven ge- plaast ter vervanging van het smidsvuur. Voor de verdere modernisering van het machinepark, welke noodzakelijk is, zijn reeds de nodige aanvragen ingediend. Voor de metaalbewerkers (experimen- teerklasse) werd eén Universele slijpma chine geplaatst. Toename van het aantal leerlingen voor de metaalvakken nood zaakte een lokaal voor de eerste klas sen bankwerken te gaan gebruiken. Er werd heel wat voor aangeschaft. —74; 272 kg Bot 34—44; 13 kg Kabel jauw 5460. AARDAPPELBEURS. ROTTERDAM, 28 Maart. Klei- aardappelen 35 mm opwaarts: Eigen heimers 7.0015.00; Bintjes 6.50— 6.75; Alphas 5.50; Bevelanders 9.00 10.50; Furore 9.009.50; Rodester 15; Meerlanders 7.00; Zandaardappelen veldgewas 4.00. Voeraardappelen 3.25. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappe- len op wagon, schip of auto. GRAANBEURS. ROTTERDAM, 28 Maart. Bin nenlandse granen, officieuze noterin gen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe, rode op vochtconditie tot 27.80. Voedergranen zeer kalm Zomergerst naar kwaliteit en vochijp gehalte 24.5026.00; Geschoonde ge droogde tot 26.75. Haver naar kleur en vochtgehalte 24.50—25.25. Extra blan ke tot 26.00. Rogge doorsneekwaliteit 20.0021.00. Baksoorten 23.00. Peul vruchten lusteloos. Groene erwten tot 60.00. Schokkers tot 90.00. Blanke bruine bonen tot 51.00. Internatio A. Motors Am. Radiator Anae. Copper 57 Am. Smelting 46% Bethl. Steel 132% Chrysler 73 Ford Canada 106% Gen. Motors 95% Intern. Nickel 64 Kennecott Rep. Steel MIDDELBURG, 28 Maart Vele belangstellenden hebben Maandag middag de heer G. van Nederveen, die voor zijn vele verdiensten op het ge bied van brandweer, nijverheidsonder wijs en verenigingsleven geridderd werd in de Orde van Oranje-Nassau, de laatste eer bewezen. Het met bloemen bedekte stoffelijke overschot werd langs de brandweer kazerne in de St Janstraat gereden, waar het personeel stond opgesteld. In de aula van de algemene begraaf plaats belichtte de brandweercomman dant, de heer A. J. W. Mathijssen, de kwaliteiten van de ontslapene op het gebied van het brandweerwezen l de heer Van Nederveen was jarenlang secretaris van de vereniging van Brandmeesters en tot 1947 brandmees ter dat zulk een grote plaats in zijn hart innam. De voorzitter van de ver eniging „De Ambachtsschool”, de heer C. Baréntsen schetste de heer Van -Nederveen als een man, die zijn beste krachten heeft gewijd aan de Middel burgse ambachtsschool en zodoende hielp deze instelling te doen uitgroeien tot de omvangrijke onderwijsinrich ting welke zij thans is. Mr M. A. Ter- woert sprak als voorzitter van „Han delsbelang”. Namens het hoofdbestuur en als voorzitter van de afdeling Walcheren van de Bond van Loodgieters- en Fit- terspatroons in Nederland sprak de heer A. Jobse Sr, die werd gevolgd door de directeur van de N.V. Ned. Asphaltfabriek te Alphen a.d. Rijn, de heer G. H. v. d. Werf. Tenslotte voerde de oud-directeur van de Technische school, de heer E. Visscher, het woord. Nadat het stoffelijk omhulsel van de heer Van Nederveen, die de leef tijd van 81 jaar bereikte, aan de aar de was toevertrouwd, bad ds E. Snel ler aan de geopende groeve het Onze Vader. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V„ GOES. 102 100% 97% 101% 101% 100 65% 165% 229 305% 319 165 devies vreugd!” ARNEMUIDEN Woningbouwvereniging:. Vrijdagavond vergaderde de Woningbouwvereniging onder leiding van de heer J. v. Belzen. De voorzitter sprak een propagandistisch woord. Verder werden de verschillende huishoudelijke zaken besproken en wer den de statuten enigszins gewijzigd. Binnenkort zullen er 9 woningen be schikbaar zijn en daarna nog eens 3. Her kozen zijn de heren J. van Belzen, voor zitter en J. J. C. v. d. Graaff, secretaris. De vereniging telt 62 ledeh. Kleuterschool. De Chr. Nationale School wil bij de Oostenrijkse zomerwoningen een christelijke kleuterschool beginnen voor de daar wonende kinderen van de évacué’s. Aan de raad werd verzocht per leerling een bedrag beschikbaar te stel len gelijk aan dat voor de leerlingen der openbare kleuterschool. Het aantal kinderen uit Haamstede zal 11 bedragen volgens B. en W. Het voorstel om 20 beschikbaar te stellen werd na enige discussie aangenomen. Jonge Kerk. Vrijdag heeft de plaatsë- lijke jongekerkgroep geluisterd naar ds A. de Haan uit Hansweert welke vertel de over de indrukken die hij had opge daan in kerkdiensten in het buitenland. van de vereniging Tholen en St. Philips land benoemd de heer A. Goedegebuure. Geslaagd. Te Breda slaagde voor het examen E.N.M.V. costumière mej. L. van Driel. Collecte. De gehouden collecte ten bate van de Geref. Zendingsbond bracht 165 op. 25 jaar Veiling. Tijdens de onder voor zitterschap van de heer F. J. Brooijmans uit Oud-Vossemeer staande vergadering van de Land- en Tuinbouwvereniging „St. Annaland en omstreken” werd beslo ten het 25-jarig'bestaan van de vereni ging niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Daarom werd besloten, dit heug lijke feit in de tweede helft van Mei in het veilingsgebouw te herdenken. Toogavond N.C.L.B. Ongeveer 200 per sonen bezochten de toogdag van de Ned. Chr. Landarbeidersbond in de School met de Bijbel. De plaatselijke voorzitter, de heer J. Overbeeke, herdacht in zijn ope ningswoord de door een tragisch ongeval om het leven gekomen heer Th. van der Male. De heer R. van Wensen sprak over het onderwerp „De betekenis van de N.C.L.B. voor het Sociaal en Maatschappelijk le ven”. De tweede spreker was de heer Van der Linde, die „Onze verantwoorde lijkheid” behandelde. Medewerking werd verleend door twee zangverenigingen, het Hervormd koor „V.Z.O.S.” en het man nenkoor. Voorts viel er declamatie te be luisteren. Feestviering. Ter bespreking van de feestelijkheden op 5 Mei kwam de Oran jevereniging bijeen o.l.v. de heer J. Koole Dzn. Medegedeeld werd dat het in de bedoe ling ligt op de avond van 4 Mei een ge meenschappelijke kerkdienst te houden. Besloten werd op 5 Mei des morgens kinderspelen te organiseren, des middags allerlei wedstrijden, voornamelijk voor de oudere jeugd; waarna des avonds in de van Citterstraat de jeugdverenigingen een en ander ten beste zullen geven. Burgemeester W. Baas werd benoemd tot ere-voorzitter van het gevormde feest comité. Doormiddel van een lijstcollecte zal aan de ingezetenen om een bijdrage wor den gevraagd. Z.L.M. De plaatselijke afdeling van de Z.L.M. hield een vergadering onder lei ding van de heer A. Mesu. Door de heer P. Polderman werd rapport uitgebracht over de veefokkerij en de heer Dekker vroeg naar de tarwe-aftrek. Ir Bos sprak over het onderwerp: „De huidige positie van de Nederlandse landbouw”. Tenslotte werd een film vertoond. Instuif. De instuifavonden, die weke lijks in het vereniginsgebouw der Ned. Herv. Kerk waren belegd, zijn Zaterdag avond besloten met de vertoning van en kele films. A.R.-kiesvereniging. De A.R.-kiesvere niging „Vreest God, Eert de Koning” heeft een goed bezochte familieavond ge houden. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer J. A. de Schipper op het doel van deze bijeenkomst n.l. ver sterking van de band tussen kiesvereni ging en gezin en als gevolg daarvan ver meerdering van belangstelling in de ar beid van de vereniging. Een gevarieerd programma met zang en samenspel, o.m. mastklimmen werd afgewerkt. Naast reeds ingeschreven nieuwe leden gaven Jaarvergadering „Accelerando”. De mu ziekvereniging „Accelerando” gaat toe treden tot de Nederlandse Federatie van muziekverenigingen. Dit werd besloten tijdens de jaarvergadering in zaal Rijn berg, die onder voorzitterschap stond van ,aë héér M. P. Lanooy. Het verslag van de penningmeester maakte melding van éeri batig saldo van 19,60. Tot bestuurs lid en tot bode werden resp. de heren Iz. Overbeeke en M. J. Overbeeke be noemd. De mogelijkheid, stoelen te bemachti gen voor de muziektent, zal worden on derzocht. Besloten werd, jongens van 11 en 12 jaar theoretisch onderricht te gaan geven. De aanschaf van nieuwe instru menten wat ongeveer 7500 kost, zal wel nimmer ten uitvoer gebracht kunnen worden. Tenslotte werd besloten, op 30 April en op 5 Mei a.s. een concert op de tent te geven, hetgeen weer ieder maand zal geschieden indien de weersom standigheden dit toelaten. Nieuwe controleur. In de vacature van de heer P. J. Hage is tot melkcontroleur MACHINISTENSCHOOL. De examenresultaten der leerlingen van de Machinistenschool waren vorig jaar bijzonder goed te noemen. Alle leerlin gen konden direct bij diverse grote scheepvaartmaatschappijen worden ge plaatst. Eenmaal per maand gaan de leerlingen een excursie naar „De Schel de” maken. De rekening over 1954 van de Techni sche School geeft een debet en aan cre ditzijde aan van 199.084,01. Het Rjjks- subsidie bedroeg 119.800 en dat van de gemeente 57.872,69. Deze cijfers der Machinistenschool zijn resp. 49.407,47, 31.000 en 14.743,10. In de vergadering werden de heren K. J. van Loo en M. J. en Afrika. Voor deze interessante lezing was grote aandacht. De leiding berustte bij ds Jebbink. Kinderoperette. Het kinderkoor „De Zangvogeltjes” heeft Vrijdagavond in hotel „De Zwaan” op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd de kinderoperette „Ro- zelijn”. De dirigente was mej A. van Stel. Mevr. Kram sprak een openings- en slotwoord. De belangstelling voor deze uitvoering was buitengewoon groot. Ouderavond. Op de ouderavond van de O.L. school te Kloetinge werden de af tredende bestuursleden t.w. mevr. Gos ses en de lieer B. M. van Nieuwenhuize herkozen. De heer J. Traas hoofd der school gaf een jaaroverzicht. Na de pauze sprak de heer J. D. Spaan uit Rilland over het vo gelleven. Raadsagenda. Op de agenda, die de raad der gemeerïte, die Woensdagavond a.s. bijeenkomt, komen o.m. voor een voorstel tot dempen van de sloot bij de woningen in de Westpolder; bijdrage in eens aan de stichting 1940-1945 van 50 en voorts een voorstel tot het verlenen van ’n crediet van 1500 voor de vie ring van de Nationale bevrijdingsdag op 5 Mei, terwijl tevens wordt gedacht de schoolkinderen te tracteren voor een be drag rond 500. Raadsvergadering. De raad hoopt Woensdagavond half 8 te vergaderen. Voorgesteld wordt aan de heer L. v. d. Velde, die voornemens is het perceel Big- gekerksestraat 7, een krotwoning, door een nieuwe woning te vervangen, 15 van de Rijkspremie groot 3800 toe te kennen. Een ander voorstel is 130 sub sidie toe te kennen aan de Stichting 1940- 1945. Ook vragen B. en W. een bedrag van 360 om de schoolkinderen t.g.v. de 5e Mei eén aandenken te kunnen aan bieden, b.v. een beker. Melkcontrólevereniging. Onder leiding van de heer J. Polderdijk vergaderde de melkcontrólevereniging Kleverskerke en omstreken. Het verslag van de penning meester meldde een batig saldo. De con troleur gaf een overzicht van de produc tiecijfers van de gecontroleerde koeien. De heer Stroo, de hoofdcontroleur, hield een korte causerie over de erfelijkheid van het productiegehalte bij melkgevende dieren. A.R.-Kiesvereniging. Uit de jaarversla gen, die uitgebracht werden tijdens de onder voorzitterschap van de heer W. de Buck staande vergadering van de A.R.- kiesverenignig, bleek dat de afdeling thans 38 leden telt en een klein tekort moest worden ingeboekt. De heer G. Beukelman werd als bestuurslid herko zen. Hierna sprak mevr. Van Nes over het onderwerp: „Onze taal en dialecten”, waarbij zü het streven van de overheid, alom in den lande het gebruik van zui ver Nederlands te stimuleren, accentu eerde. Op deze inleiding volgde een le vendige bespreking. Bindingsavond S.W.G. Manschappen van de reserve, Luchtvaartdienst, en re serve Rijkspolitie waren Vrijdagavond in „De Zwaan” bijeengekomen, waar de Prov. Werkcommissie een bindingsavond organiseerde. Nadat majoor H. A. P. Speek een wel komstwoord gesproken had, werd door een groep van de dienst Welzijnszorg Leger een aantrekkelijk programma op de planken gebracht. Onder de belangstellenden bevonden zich o.m. de burgemeesters van O. en W. j Souburg en van Veere. Benoeming. In de vacature van onder wijzer aan de School met de Bijbel, ont staan door het vertrek van de heer C. J. van der Bout naar Nieuw-Guinea is be noemd de heer J. van de Driest, thans als zodanig werkzaam aan de Chr. school te Hoofdplaat. Grondaankoop. Op de vergadering van - de School met de Bijbel is medegedeeld, dat met de betrokken personen onder- handeld is om grond aan te kopen op het terrein achter de Hudsonstraat en het verlengde van de Kanaalstraat. De I <è£v> <Ss=e> Op Zaterdag 2 April hopen D.V. onze geliefde Ouders C. MAAS en P. C. MAAS-ADRIAANSE hun 25-jarige Echtvereniging te herdenken. Dat zij nóg lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare Kinderen: JOH. PIET. KEES LEO. *- SAAR. Middelburg, 29 Maart 1955. Oude Vlissingseweg 71. 1 <3^ê> V gramma voor het voetlicht bestaande uit muziek, zang, sketch en conferences. Alle medewerkenden oogstten veel suc ces. We noemen o.a. „The Happy Cow boys” o.l.v. Tonny Aertsens, Rie Over- gauw (voortreffelijk in de sketches met Rien de Jonge) en de bijzondere gast Jilles de Puut. De heer C, v. d. Velde, lid van de buurtvereniging bracht op uitstekende wijze enkele zangnummers ten gehore. Tijdens deze avond werd de voorzitter de heer P. J. Meertens die tien jaar deze functie vervuld gehuldigd en toegespro ken door de heer C. Korstanje en het oudste bestuurslid de heer G. de Herder. Kolenvereniging. In Café Gessel hield de kolen vereniging E.M.M. haar jaarver gadering. Voor een geldwaarde van 10.495,17 kon dit jaar Worden omgezet. De rekening over 1954 sluit met een na delig saldo van 55,45. Het ledental be draagt thans 94. De aftredende bestuursle den, de heren W. Korstanje en M. Rent meester werden herkozen. VISMIJN VEERE, 28 Maart 2062 kg Ex- portgarnalen 177196; 41 kg Schar 43 Ned. 1953 Ned. 1947 Dollarlening Ne'd7 1962^64* Grootboek Cultuurbank Nat. H.’bank Ned H. Mij. A.K.U. Bergh’s J. Berkel’s Pat. Calvé Delft Fokker Gelder Zonen 269% Kon. Hoogov. 288 Ned. Ford Ned .Kabelf. Phil. Gloei. Dito 6 Unilever W. Fyenoord 227% Bill. I rubr. 380 Bill. II rubr. 318 Dordt. Petr. 638% Dito 7 639 K. Oile 100 602% 603% K. Olie 1000 604 - 250 140% 142 217% 217% 224 82 BERGEN OP ZOOM, 28 Maart Waspeen 1626; Prei A 1933; B 11 22; Savoye kool 2833; Kasspinazie gesneden 6582; gestoken 5060; Spruiten 851.07; Witte kool 38; Wit lof 3563; Koolraap 812; Kolen per bos 12. Appelen: Jonathan KH. 33— 39; Golden Delicious K 34. Peren: St Remy 21. 177 172% 172% 179% 179% N. Schvrt. U 182% Omm. Schvt. 221% 221% St.v.Mij. Ned. 187% - 146% 67% 89% Vorstenlanden 25 Ver. Deli Mij. 144% 145% Müller Co. 235% 238 A’dam Bank 250% Esc. Bank Rott. Bank Tw. Bank N. B. Aniem Overz. Gas B. en W. van Middelburg stellen voor een eenmalige subsidie van j f2000 te verlenen aan het comité, dat Zich belast heeft met de organisatie van de viering van de 5e Mei. Met het voorlopige programma heb- ben zij zich in grote lijnen accoord verklaard. Tijdens de begin van dit jaar gehou den inspectie over de brandweerkle- ding is gebleken, dat de blusuitrusting dringend aanvulling behoeft. B. en W. stellen daarom voor, de op de begro ting voor 1955 voorkomende post van f 4000 te verhogen met f 4931 en een crediet van f 7780 toe te staan ten be hoeve van de aanschaffing van um- formkleding. Voor de korte tijd geleden in het leven geroepen jeugdnatuurwaeht stellen B. en W. aan de gemeenteraad voor jaarlijks een bedrag van f250 ter beschikking te stellen. B. en W. zijn van mening, dat deze uitgave volko men verantwoord is, omdat op de kos ten van het herstel van de vernielin gen aan de plantsoenen een belang rijke besparing zal worden verkregen. In verband met de in de afgelopen winter voorgekomen belasting van het kabelnet is het leggen van een hoog spanningskabel vanuit de transforma torruimte Domburgs Schuitvlot naar die op het Seisplein en het leggen van een laagspanningskabel vanuit de transformatorruimte Helm naar de selectiekast in de Schuttershofstraat urgent geworden. Deze werkzaamheden, die men a.s. zomer wil laten uitvoeren, opdat zij voor de komende winter gereed zijn, gullen een bedrag van f 27.500 vergen. B. en W. stellen voor dit crediet te verlenen ten laste van het electrici- teitsbedrijf. Onder de titel „De J.V.-er in ’s ko- nings rok” heeft Zondagavond de heer H. van Winkelhof te Middelburg, ge sproken over de houding en het leven van de Christenjongeren in de mili taire dienst, zulks op uitnodiging van de ring Middelburg van Geref. J.V.’s. Uitvoerig stond spreker stil bij de voorbereiding, die het J.V.-werk be doeld te zijn voor het leven naar de Bijbelse boodschap op alle terrein, hierbij behoort ook dat leven van de militairen, waaronder zich een groot aantal J.V.-ers bevinden. We mogen die dienstperiode niet als verloren tijd of als een last beschou wen, maar zullen ook hier onze Christennaam waardig hebben te ge dragen. Tijdens de bespreking werd Over diverse vragen op dit terrein van ge dachten gewisseld, waarbij vooral de aandacht vroeg, hoe de vereniging het contact met haar militaire leden kan onderhouden. Voor deze ringbijeenkomst, die in het Geref. Jeugdgebouw onder leiding van Wim Koster werd gehouden, be stond goede belangstelling. Donderdag 31 Maart a.s. zal de gemeen teraad in openbare vergadering bijeenko men. Als enig punt vermeldt de agenda de behandeling van de gemeentebegro ting 1955. Op het terrein van het Jullana-zle- kenhuls is een begin gemaakt met het gereed leggen van de grond voor de tuin. Bijna het voltallige personeel van de Gemeentewerken alhier, een groot aantal padvinders en enkele kantoor klerken van ’s rijks belastingen ver leenden hierbij geheel vrijwillig mede werking. Onder leiding van de tuinman van het ziekenhuis, de heer J. van Swee den, en de heer Will van gemeente werken, is met behulp van kruiwagens de woestenij van grote hoeveelheden puin, enz. vrijgemaakt. Het ligt in de bedoeling naast de Za terdagmiddag zo mogelijk ook tijdens de avonduren door de week te werken. Mochten er nog mannen zijn, die me nen te kunnen helpen, dan is hiertoe alle gelegenheid, want ook hier geldt het devies: „Hoe meer zielen, hoe meer

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 5