De heer J. Koole Dz. tot wethouder benoemd BAAYENS Nieuws uit de Provincie. UIT ZEELAND’S STEDEN Credietvoorstellen gaven in de Vlissingse Raad veel stof tot spreken Vishal te Breskens Twee concerten in Middelburg Jeugdige looddieven betrapt BRIL SPROEIEN SPRUTCL Voor 5 Mei-viering f 200.- uitgetrokken te ’s-Gravenpolder Middelburg J Arie van Kuy venhoven uit Vlissingen naar Arnhem Vlissingen Goes Zienkzee. Zestig-jarige man uit St. Annaland tragisch verongelukt ZEEUWSCH DAGBLAD Zaterdag 26 Maart 1955 pagina 2 Za Tóch alle aanvragen toegestaan T-'. n 5 Koop t ij d i g KATS Raad, te St. Laurens r; E E v 1< V) rs v rr N V; j( rr h rr K De speciaalzaak voor uw Twee gemeentewoningen Gedenksteen in school In het kader van het Holland Festival. if Centrale Hulst A.R.-Kiesvereniging ST. LAURENS Algemene rijtoer voor bejaarden De heer G. van Nederveen overleden. Jeugdpianoconcours te Goes Receptie „Brittannia”. Aanbesteding rusthuis Van dak gegleden Veilig Verkeersavond. Groene Kruis vergaderde. Filmavond „Het Zonnehuis”. Chr. Nationale School. LEWEDORP O.- EN W.-SOUBURG ARNEMUIDEN KAMPERLAND Slaags met wachtsman. Onder Ellewoutsdijk Motorschip in moeilijkheden Punten van discussie: bouw van garage voor reinigingsdienst en aanschaf van lichtdrukmachine Iedere maandagmorgen GEOPEND Voorvork van bromfiets brak. Ingezonden Mededeling (Adv.) voor Ingezonden Mededeling (adv) dienstdoende wachtsman, (zie vervolg pag. 7) WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL. K 1800. 117680 R'DAM Wc die ze^ da aa Ju Sc zai zo I aas sip dos ma A Rai fok sim "s cc w w A ht Z V dt d< m d< ri ta la ac dc oc bi m dc ni Lc di bi D; de ge ui oi w d< st w Ingezonden Mededeling (adv.) komen vroeg in het voorjaar p c h V. Bestel (en word daardoor lid van onze postorderclub) zo’n etui met een rood- en een blauwschrij- vende ball-point voor Bij de bestuursverkiezingen werden de heren P. Vingerling en P. Izeboud her kozen. Voor de te bouwen nieuwe school be staan nog geen vaste plannen. De voorzitter kon echter mededelen, dat een 6-klassige school op het urgentieplan voor 1955 is geplaatst, waarbij onderhan- delingen gevoerd worden over de aan koop van grond achter de Julianastraat. De schoolreis zal de leerlingen vermoe- dèlijk naar Zuid-Limburg voeren. en de Ned. Pettenfabriek zal het con- fectie-atelier in eigendom krijgen en niet in huurkoop. Verder zal medewerking worden verleend tot de bouw van een indus triehal etc, met de grond in huurkoop, aan de N.V. Zeeuwse Metaalhandel. De bond van Buurtverenigingen krijgt een subsidie van f 9000 voor de vie ring van de vijfde Mei en een aanvul lend crediet van f 15.000 werd ver leend voor het treffen van voorzienin gen aan het nieuwe sportveldencom plex aan de Baskenburgseweg. Vol gend seizoen (September 1955) hoopt men twee oefenvelden in gebruik te kunnen nemen. BRESKENS, 25 Maart. De raad van Breskens heeft vanavond een be langrijke beslissing genomen. De be staande vismijn wordt uitgebreid met een nieuwe vishal van ruim 45 meter lang en met een breedte van 16 meter. Het huidige kantoor der vismijn komt dan centraal te liggen, terwijl men dit kan vergroten. Bovendien kan men een cantine onderbrengen van circa 10 bij 7 meter. Het geheel vraagt een bedrag van ongeveer f 110.000 welk crediet door de raad werd verleend. De nieuwe hal zal nog in het nieuwe seizoen (October) klaar komen. De openbare aanbesteding volgt zeer bin nenkort. De heer C. D. de Feyter (Prot. Chr. Lijst) vond dit bedrag vrij hoog en vroeg zich af of dit verantwoord was. B. en W. verklaarde, dat men een zeer grote toekomst tegemoet gaat. Men zal zeer weinig van concurrentie te duchten hebben, vooral door de uit zonderlijke, gunstige ligging van Bres kens als vissershaven. Zij acht deze grote investering volkomen verant woord. ST. LAURENS, 25 Maart. Tijdens de onder leiding van de burgemeester, de heer W. Baas, staande vergadering van de Raad der gemeente St. Laurens is hedenmiddag de heer J. Koole Dzn (C.H.) met algemene stemmen tot wethouder gekozen. Hij volgt daarmee de onlangs zo plotseling ontvallen heer K. Wouterse op. De heer Koole sprak de hoop uit, in zijn werk de ge dachte van de C.H.-Unie uit te kunnen dragen. Hiervóór was de heer A. Francke Jzn, het nieuwe raadslid, door burge meester Baas de eed afgenomen. Deze laatste richtte zich in een kort woord tot de nieuw geïnstalleerde. Hij zei o.m. „Dat God U de kracht moge ge ven mee te werken aan de belangen van onze gemeente”, waarna de heer Francke een dankwoord sprak. Een door de voorzitter voorgesteï- de afwijzing van een premie-aan- vraag voor woningverbetering was voor de heer J. Riemens (A.R.) aan leiding fel te ageren. Het zal nu, te- samen met twee andere aanvragen, die werden aangehouden, nader worden onderzocht. ’s-GRA/ENPOLDER, 25 Maart. Tijdens de openbare vergadering van de gemeenteraad, die onder voorzitterschap van burgemeester J. D. Jansen stond, werd besloten voor de herdenking van de bevrijdingsdag f 500 beschikbaar te stellen. Van de helft van dit bedrag zal In de school een gedenksteen worden aangebracht. De andere helft zal wor den aangewend om de leerplichtige kin deren een herinnering aan te bieden. Besloten werd voorts, een bedrag van f 30.850 te voteren voor de bouw van twee woningen voor het secreta- riepersoneel. Aan de bijzonder lagere school werd ’n voorschot van f 2003.40 verleend op de instandhoudingskosten voor het jaar 1955. Aan de Gerefor meerde Gemeente werd een perceel grond verkocht voor de bouw van een woning voor een onderwijzer aan laastgenoemde school. Ten behoeve van de verbetering van de Schuitweg werden van verschil lende eigenaren perceeltjes grond aan gekocht. Aan de heer M. Bras werd een krotopruimingspremie toegekend voor de woning Bosseweide 42. Bij de rondvraag sprak de heer Kop- mels zijn ongenoegen uit over de niet- openstelling van het badhuis. Tevens was hij geïnteresseerd voor de bluswa- tervoorziening. De heer de Kraker wilde verschil lende wegen opgeknapt zien, hetgeen de voorzitter toezegde. Naar aanleiding van een vraag van de heer Tissing ontspon zich een dis cussie over het verstrekken van brand stoffenbijslag aan daarvoor in aan merking komende personen. De voor zitter zal met het burgerlijk armbe stuur overleg plegen over deze kwes tie. E.H.B.O.-examens. Door dokter Griep werd aan het tien leerlingen van dokter Maas van Colijnsplaat ’t examen E.H.B.O. afgenomen. Allen slaagden. Het zijn de dames J. KlaassenMaas, M. Steendijk— de Regt, M. Morreau—v. Eist, J. v. Iwaar- den en D. Korteknie en de heren A .Mar- cusse, P. Filius, I. Eikenhout, M. Klaas sen en A. Versprille. gingsgebouw Renate hield de Coöp. Boe renleenbank Wissekerke, gevestigd te Kamperland haar algemene jaarvergade ring. De voorzitter, de heer L. J. Hoveijn, kon in zijn openingswoord de heer Vroon, hoofd van de propagandadienst vande Centrale Bank te Utrecht, die tijdens de ze avond enige films vertoonde, verwel komen. Tot lid van de Raad van Toezicht werd de heer P. D. Remijnse herkozen. De heer P. J. de Putter werd tot bestuurslid benoemd. Het jaarverslag maakte mel ding van een winst van 9000. Op- en ondergang van Zon en Maan: Zondag: Zon op 6,27 u., onder 19.06 u. Maan op 7.29 u., onder u. RONDVRAAG. Bij de rondvraag vroeg de heer Gil lissen Verschagen naar de bouw van de openbare kleuterschool. B. en W. deelde mede, dat kortgeleden het bouwvolume hiervoor werd ontvangen. Zojuist is het schetsplan klaargeko men, dat steeds gewijzigd werd om een goed beschutte speelplaats te krij gen. De nieuwe kleuterschool komt vrijwel aan de buitenkant van de stad en zal bestaan uit twee vleugels, één van vier en één van twee leslokalen. Indien geen stagnaties optreden kan per 1 September 1956 over het gebouw beschikt worden. Komt het gebouw eerder klaar, dan bestaat het plan het gebouw tot genoemde datum in ge bruik af te staan aan het openbaar la- SUBSIDIES. Een voorstel, de stichting 19401945 f 25.— subsidie te verlenen kon de al gemene goedkeuring wegdragen. Bij de behandeling van een voorstel met betrekking tot een aanvraag subsidie door de vereniging Effatha te Voor burg werd de openbare vergadering enige tijd geschorst. Aan de Oranjevereniging werd een subsidie van f 200 toegekend, teneinde te komen tot een waardige viering van de 5e Mei. De heer J. Koole Dzn werd in zijn functie van lid van het Burger lijk Armbestuur herbenoemd. Besloten MIDDELBURG, 25 Maart. Het staat thans vast, dat in het kader van het Holland Festival twee uitvoerin- en In Middelburg zullen worden ge- even. Op 24 Juni a.s. zal in de Bur- .erzaal van het Stadhuis het Hongaars strijkkwartet optreden en op 14 Juli a.s. zal het Nederlands Kamerkoor on- j der leiding van Felix de Nobel in de Nieuwe Kerk komen concerteren. I George Stam zal dan het orgel bespe len. Het Hongaars Strijkkwartet zal verken van Bartók uitvoeren en het kamerkoor kwartetten van Van Beet- loven. Het Nederlands Kamerkoor zal, wanneer het in Middelburg optreedt, juist zijn teruggekeerd van een reis naar Wales, waar het zal hebben deel genomen aan het Keltisch zangcon- cours. Het apparaat van de Z.V.U. wordt ingeschakeld voor de organisa tie van deze twee Holland Festival- uitvoeringen. Helaas zal de uitvoering van „Elckerlyc”, waarover in verband met het Holland Festival ook is gesproken, geen doorgang kunnen vinden, omdat het gezelschap een uitnodiging heeft ontvangen om in Parijs te spelen. Deze uitnodiging is aanvaard en het gevolg liervan is, dat twee uitvoeringen in □elft en de uitvoering in Middelburg noesten vervallen. Als compensatie lan Middelburg een recht doen gelden ip de uitvoering van „Elckerlyc” in 956. In verband met het niet door gaan dit jaar zal Middelburg geen pro vinciaal subsidie aanvragen voor cul- urele manifestaties in 1955. Uit eigen riddelen zal de gemeente het concert an het Nederlands Kamerkoor sub sidiëren. A.R.-kiesvereniging, die enige weken --J wsï PO- litieke onverschilligheid en hekelde de nog al- te be- paragraaf aantal Een plastic etui, zó knap ge maakt, dat het bijna niet van leer te onderscheiden is en twee ball-points, een rood- schrijvende en een blauw- schrijvende, niet het reclame- model maar de betere ge vlamde uitvoering met ko peren clip en ring, kunt U evenals de leden van onze postorderclub kopen nog geen gulden. En dit is maar een enkele van de vele aanbiedingen, die de leden van onze post- orderclub regelmatig per post persoonlijk krijgen toe gezonden. TERNEUZEN, 25 Maart. Dezer dagen vergaderde de Centrale Huist van de A.R.-Kiesvereniging o.l.v. ae heer F. de Koeijer, die in deze zijn bijeenkomst zijn herbenoeming aan vaardde. Tot afgevaardigden in het Provin ciaal comité werden herbenoemd c,e heren F. de Koeijer, C. A. de Kr-:aer en P. Scheele. Breedvoerig werd ëe' sproken over het ontwerp reglement voor de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten. Voor vluchtelingen in Karinthië. Op ini tiatief van Mevr. D. H. BaasKemp is een comité gevormd bestaande uit leden van de plaatselijke Hervormde en Geref. Vrouwenvereningen, de afd. van de N.C. V.B. en de Hervormde en Geref. Meisjes verenigingen, hetwelk zich ten doel stelt hulp te verlenen ten behoeve van de vluchtelingen in Karinthië. Van het comité is mevr. BaasKemp presidente; mevr. RooseLievense secre taresse en mevr. v. d. HofstedeCoppoolse penningmeesteresse. Het is de bedoeling om een collecte te houden en t.z.t. een oliebollendag te orga- seren. Zoals reeds gemeld is er enige tijd geleden door samenwerking van alle schakeringen en kringen der bevolking een comité tot stand gekomen, dat zich ten doel stelt een algemene rij toer voor de Middelburgse bejaarden te verzorgen. Voorheen werd deze rij toer verzorgd door enkele heren, die daarvoor zeer veel werk verzetten, maar het is gebleken, dat zij dit niet elk jaar kunnen regelen. Toch is het algemene oordeel, dat dit voor de be jaarden zo bijzondere evenement en deze welkome ontspanning niet mag verdwijnen en daarom wil het nieuwe comité alles op alles zetten om zijn zeker niet geringe taak tot voldoening der bejaarden te vervullen. Dit zal echter slechts mogelijk zijn, wanneer de gehele burgerij financieel de actie steunt. Ruw geschat zijn de kosten f 6 per persoon en Middelburg telt onge veer 2000 inwoners boven de 65 jaar. Per circulaire is thans een beroep ge daan op de bevolking. In het dage lijks bestuur van het comité hebben zitting de heren J. C. F. van Kamer, voorzitter; J. Wondergem, secretaris; mevr. H. J. Meijlink-Spaan, penning- meesteresse; mevr. M. C. Don-Ver- boon, tweede voorzitster; mevr. C. Speelman-Helsdingen en mevr. Wael- put-Van Geijt. De comitéleden zijn de heer J. Bogaard en de dames N. Brou- wers-Kruysifix, W. C. de Clerq-v. d. Bos, H. Ikkink-Zwiers, A. P. Maas- Mersie, A. Nieuwenhuijzen-Maassen, L. M. M. van Roo-Biesen, E. Strubbe- Van Veen en A. J. Vos-Van Luijk, als mede de heer R. O. M. Waelput. Voorts is een uitgebreid comité van aanbeve ling gevormd, waarin ook weer de ge hele bevolking is gerepresenteerd. Op 81-jarige leeftijd is gistermorgen na een ziekte van enkele weken over leden de heer G. van Nederveen, die zich in het bijzonder voor het nijver heidsonderwijs en voor de brandweer in de Zeeuwse hoofdstad zeer verdien stelijk heeft gemaakt. De heer Van Nederveen was vanaf 1906 lid van het bestuur der Vereniging De Ambachts school en werd in October 1945 tot voorzitter benoemd. Vorig jaar April ’egde hij deze functie neer en uit waardering voor zijn vele werk werd hij benoemd tot erelid der vereniging. Ontelbare malen had hij de leiding lij de uitreiking der diploma’s en ge- uigschriften aan de geslaagde leer- ngen. Reeds op jeugdige leeftijd trad 'e heer Van Nederveen toe tot de randweer, waar hij al spoedig brand meester werd. Hij bleef dat ook na de eorganisatie van het korps in 1929 930. Jarenlang was de heer Van Ne- lerveen secretaris van de Vereniging GOES, 25 Maart. De jeugdige Arie van Kuyvenhoven uit Vlissingen zal Zeeland vertegenwoordigen op het na tionale pianoconcours, dat in de Paas- vacantie te Arnhem door de Bond van Piano- en Orgelhandelaren en fabrikan ten zal worden georganiseerd. Hij is winnaar geworden van het gisteravond en vorige week Donder dag in lunchroom Luteyn gehouden jeugd-pianoconcours, waaraan onge veer veertig muzikantjes beneden de vijftien jaar deelnamen, en waarvan de organisatie in handen was van ae muziekhandel Goldschmeding. De jury, bestaande uit de heren J. Rijn te Middelburg en A. Kousemaker te Goes, was bijzonder goed te spre ken over de prestaties van Arie van Kuyvenhoven. Overigens was zij dit ook over het volgende vijftal, dat mu- ziekbonnen in ontvangst mocht nemen: Jenny Platteeuw, Goes; Irma van Bel le, Heinkenszand; Hannie Boon, Goes; Marleen de Jong, Goes en Maria van Langeraad te Kamperland. Te Axel zal op Woensdag 30 Maart a.s. een dergelijk concours worden ge houden. In verband met de grote deel name 41 inschrijvingen zal om 2 uur reeds worden begonnen. De or ganisatie is hier in handen van de muziekhandel Koster-Deij. commandobunker der B.B. had niet ieders instemming. Dit crediet was noodzakelijk, aangezien het nood- agregaat niet voldoende was en er zodoende een grotere moet komen. Nadat de heer Verhagen voorgesteld had dit voorstel aan te houden en aan de minister om subsidie te ver zoeken ging de raad toch accoord met dit voorstel. Zonder discussie werden credieten verleend voor bestrating en riolering in de Breewaterstraat, voor een straatverlichtingsplan en f 1300 (aan vullend) voor de Muziekschool voor de aankoop van een vleugel. In dit verband wees ir Krietemeyer er nogmaals op in het vervolg te zor gen voor begrotingen, die deskundig zijn opgemaakt. Aan het Vlissings actiefonds werd een bijdrage verleend van f 3000 voor de uitvoering van een verlichtingsplan ger onderwijs. van Brandmeesters en toen hij enig9 tijd geleden deze functie neerlegde volgde zijn benoeming tot erelid dezer vereniging. Tenslotte was de overlede ne een groot aantal jaren hoofdbe stuurslid van de Bond van Loodgie ters- en Fitterspatroons in Nederland De begrafenis is vastgesteld op Maan dagmiddag a.s Ter gelegenheid van de opening van „Brittannia” zal er op Zaterdagmiddag 2 April a.s. een receptie worden ge houden. In het bericht over de aanbesteding van het Herv. Rusthuis (zie ons blad van gisteren) zijn door' een technische storing enkele regels uitgevallen. Er diende te staan, dat de bouwcommis sie van het rusthuis Donderdagavond vergaderde en besloot de gunning nog aan te houden. Laagste inschrijver was de fa. G. M. Breas en Zn. te Goes voor een bedrag van f 269.800. De heer F. H. van het glazenwas- sersbedrijf der fa. Hopmans is bij zijn werkzaamheden van het dak gegleden van een pand in de Wilhelnainastraat. H. wist zich nog vast te grijpen aan een goot, maar door de vaart, welke hij had, schoot zijn hand los en viel hij van vrij grote hoogte op de grond. De gevolgen waren niet zo heel ern- stig, want H. kwam er met een ge broken pols van af. Voor een helaas niet al te groot aan tal belangstellenden de meeste weggebruikers menen waarschijnlijk de verkeersregels wel te kennen heeft gisteravond in „Het Schutters hof” de verkeersdeskundige van het Verbond voor Veilig Verkeer een le zing met lichtbeelden en film gehou den over de- voornaamste verkeersre gels. In de pauze leidde hij het mast- klimmen, d.w.z. vijf paren traden naar voren om vragen op verkeersgebied te beantwoorden. Welnu slechts één paar behaalde de eindstreep en ontving als beloning een worst. Doch ook de heer Edzes ontving een klein geschenk, dat hem door de heer H. B. Pilaar, voor zitter van de afdeling „De Bevelan- den” van het Verbond, werd overhan digd uit dank voor de vele lezingen, die hij hier in Zeeland heeft gehouden. Gisteravond heeft de afdeling Zie- rikzeé van het „Groene Kruis” de jaar vergadering gehouden in hotel van Oppen. De voorzitter, de heer J. J. van de Ende, deelde in zijn openingswoord mede, dat het afgelopen jaar gunstig verliep, doch dat er twee zaken waren, die het bestuur zorgen baarden: nieuwbouw en benoeming wijkver pleegster. In hèt jaarverslag van de secretaresse, mevr. H., Koster-Pekel werd gezegd, dat met de voorbereiden de werkzaamheden voor de bouw van een nieuwe vleugel is begonnen. Het bestuur acht het echter niet verant woord tot de aanbesteding over te gaan. Wel bestaat de hoop, dat dank zij toezegging van verhoging van gif ten toch de plannen kunnen doorgaan. Het wijkgebouw voorziet in een be hoefte. Met ingang van 15 Juli worden twee wijkverpleegsters aangesteld: M. Dekker te Middelburg en E. C. de Rui ter te Den Haag. Het ledental bedraagt 1196 leden, waarmee het vooroorlogse peil is overschreden. De penningmees- teresse mej. M. J. A. Vermin, maakte bekend dat er in het afgelopen jaar 112 leden zijn bij gekomen. In plaats van mevr. Koster, wegens vertrek, werd tot bestuurslid gekozen mevr. Schild- stra. Voor de in het Herv. Verenigings gebouw gehouden filmavond, uitgaan de van de vereniging „Het Zonnehuis”, bestond grote belangstelling. Vertoond werden o.m. de films „Draag zorg voor hem”, die een beeld geeft van het verenigingswerk in het Zonnehuis te Beekbergen en „Een mens was te veel”, die duidelijk de misstanden, die op het terrein van de verpleging heersen, weergeeft. In de pauze werd een krachtig propagandawoord ge sproken. Het ideaal is in iedere pro vincie minstens één .zonnehuis. Zoals bekend staan er in totaal drie in Ne derland n.l. te Beekbergen, Schiedam en Doorn. De Chr. Nationale School hield in het Herv. Verenigingsgebouw een drukbezochte ouderavond, die ge opend werd door het hoofd der school, de heer P. W. van der Heiden. Hij deelde mede, dat de achterstand ten gevolge van de ramp is ingehaald. Er zijn thans negen leerkrachten. Vervol gens gaven de leerlingen verschillende versjes, liedjes en voordrachten ton beste. Een fluitensemble onder leiding van de heer J. de Bruijne oogstte veel succes. Na de pauze sprak de heer Dieleman over „Huiswerk”. Schooolvereniging. Woensdagavond hield de Chr. Schoolvereniging haar jaar vergadering, voor de laatste maal onder leiding van de heer H. Fraanje. Nadat de Jaarverslagen waren uitgebracht, wer den de heren J. E. van Baaien, B. Mulder en K. de Smit als bestuursleden herko zen. De heer M. Fraanje Kzn. werd ge kozen in de vacature ontstaan door het aftreden van de heer K. Fraanje. Daar na bracht het hoofd der school verslag uit en werd de mogelijkheid van stich ting van een kleuterschool besproken. Tenslotte werd afscheid genomen van de voorzitter. School met de Bijbel. Donderdagavond vergaderde de Vereniging tot Stichting en Instandhouding „Een School met de Bijbel” o.l.v. de heer A. Arendse. Jaarverslagen maakten melding van een klein nadelig saldo; niet minder dan een kleine 200 leerlingen bezoeken thans de school. Geslaagd. Opgeleid door mej. Kwekke- boom te Oostkapelle slaagde te Breda voor het examen coupeuse van de E.N. M.V. mej. A. J. Grootjans. Nieuwe zaak. Gistermiddag heeft bur gemeester W. H. van der Heide de zaak in manufacturen en confectie van mej. A. de Troye officieel geopend m aanwezigheid van een groot aantal genodigden en belangstellenden, onder wie de wethouders. De nieuwe zaak is een aanwinst voor deze gemeente. BRUINISSE Mr. Roosjen sprak. In de Geref. Kerk sprak mr. Roosjen Donderdagavond voor de _i_ geleden werd opgericht. Hij laakte de caricaturale misverstanden, die tijd over de A.R. Partij blijken staan, speciaal wat de sociale betreft. Hij critiseerde op een punten de P.v.d.A. en riep op tot het dragen van verantwoordelijkheid voor de eigen partij.. De heer A. I. Fluit leidde de vergadering en ds Bremmer eindigde met dankgebed. Coöp. Boerenleenbank. In het vereni- MIDDELBURG, 25 Maart. Gister avond hebben twee jeugdige knapen, de 18-jarige A. ’t G. en de 16-jarige W. O. zich toegang verschaft tot de op slagplaats aan het industrieterrein van de metaalhandel N.V. M. L. Polak Zn. De dienstdoende wachtsman, de heer S., betrapte hen op heterdaad, toen z(j bezig waren zich een partij lood toe te eigenen. Hij slaagde er in, een van de knapen te pakken te krijgen. De andere koos het hazenpad, lood en vriend in de steek latend. Op weg naar het politie bureau zag de jeugdige gevangene kans zich aan de greep van Van S te ontworstelen. Van S. had hem echter herkend en beide knapen zijn later door de recherche opgehaald. Vrijdag morgen legden zij een volledige be kentenis af, waarna zij op vrije voeten zijn gesteld. ELLEWOUTSDIJK, 25 Maart. Gistermiddag kwam het m.s. „Nieuwe Zorg” uit Werkendam, schipper C. Hogendoorn, op de Westerschelde ter hoogte van Ellewoutsdijk in moeilijk heden. Door de storm werd het schip naar de dijk gedreven, waardoor het weinig scheelde of het schip zou op de steenglooiing geworpen zijn. Tele fonisch werd hulp verzocht aan de reddingsboot uit Breskens, doch bij afnemende wind kon het schip op eigen kracht uit zijn benarde positie geraken en koers zetten naar Hans- weert. De „Nieuwe Zorg” was ledig uit Borssele vertrokken. VLISSINGEN, 25 Maart. Tijdens de vanmiddag gehouden raadsvergade ring is in den brede gediscussieerd over de noodzakelijkheid om de bestaande garage van de gemeentelijke reinigingsdienst te verbouwen, waarvoor B. en W. een crediet hadden gevraagd van f 26.000. De financiële commissie zag liever, dat de kwestie even aangehouden werd en een deskundige commissie te horen „Is het niet beter en meer verantwoord, een geheel nieuwe garage te bouwen, die centraal komt te liggen, liefst in de nabijhid van de compost- inrichting” zo vroeg men. De heer J. P. Ventevogel (CH) drong eveneens aan op de aanhou ding van dit voorstel. Het college van B. en W. hield voet bij stuk, hoewel zij geen bezwaren hadden tegen een deskundige commissie, maar wel tegen het uitstel van de noodzakelijke verbouwing. De he ren van Poelje (Arb.) en Verhagen (VVD) voelden voor een compromis: het voorlopig uitvoeren van de nood zakelijkste herstellingen en een rap port af te wachten. Na re- en du pliek werd tenslotte het crediet ver leend met de toezeggingen van B. en W. alleen de dringendste verande ringen aan te brengen. LICHTDRUKMACHINE. Het crediet van f 2300,voor de aanschaf van een nieuwe lichtdrukma chine voor de dienst van gemeente werken ontlokte veel discussie. De he ren Marijs (AR) en H. van Rooyen (CH) vonden het een onbevredigde toestand. De oude machine is nog geen vijf jaar in gebruik en nu reeds ver sleten. Wethouder Post wees er op, dat de oude machine reeds enkele jaren gedeeltelijk buiten werking is. Boven dien, andere gemeenten bezitten een soortgelijke machine dus voor de „standing” van onze gemeente is deze onontbeerlijk, zo zei hij. Maar daar wa ren alle raadsleden het niet mee eens. Zowel de heer Ventevogel als de heer Van Wagtendonk (arb.) waren van mening, dat een dergelijke machine niet nodig is en dat men voordeliger bij een lichtdrukker terecht kan. Het voorstel van B. en W. werd uiteinde lijk met elf tegen acht stemmen aange nomen. ANDERE CREDIETVOORSTELLEN Ook het voorstel tot het verlenen van een aanvullend crediet van f 11.600 voor de inrichting van de ST ANNALAND, 25 Maart. Toen de ruim zestig-jarige Th. van de Male te St Annaland gistermiddag van zijn werkzaamheden aan de herverkave ling met zijn bromfiets naar huis reed brak onder de gemeente Poortvliet de voorvork. Hij sloeg over de kop en was nagenoeg op slag dood. De heer van der Male is in St An naland een bekende en beminde per soonlijkheid. Van 19221944 was hij voorlezer in de Ned. Herv. Kerk. Hij laat een vrouw en acht kinderen achter. De verslagenheid is groot ijj het dorp. werd, toe te treden tot de „Stichting Werkplaatsen Walcheren”, welke in stantie de tewerkstelling van minder validen behartigt. Voorstellen betreffende een wijzi ging van het ambtenarenreglement, vaststelling van diverse pensioen grondslagen, goedkeuring van de re kening van het Burgerlijk Armbestuur over 1954, voorlopige vaststelling van de gemeenterekening 1953 en een wij ziging van de gemeentebegroting voor 1954 werden zonder meer door de ver gadering goedgekeurd. De voorzitter herdacht in zijn ope ningswoord de hedenmorgen ontsla pen echtgenote van de voormalige burgemeester, mevr. C. J. van ’t Hoff- Risseeuw.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2