Kabouters l poley magazijn 0E j R KABOUTERS a onderden en met die geurige Royeo groentesoep ben ik 3x zo vlug f b Oma was over allebei even verrukt! UIHIG ZIJN Chr* Groentehandelaren vierden hun meerderjarigheid* ZEEUWSCH DAGBLAD goed doel 5 Rotterdam was twee dagen gastheer. I 48 |*er zakje f w 2 JS&W. a> ZEEUWSCH DAGBLAD Vrijdag 25 Maart 1955 pagina 7 de schoonmaak heen! U vliegt nu door BsaKsai een Opbouwende drag of rok Laat Castella u helpen bij de schoonmaak! c ru - Middenstand Drogisterij „De Gaper” te Goes geopend fa: s. meeuwstn ganzepoortstraat 9-13-goes dames waren enthousiast over de exclusieve stoffen welke getoond werden op onze modeshow Op de Middelburgse Markt ^oed korfbal voor een De prijzen zijn verrassend laag Bijvoorbeeld: Katoentjes 80 breed f 1.95 per meter Linnen enz. 140 breed f 7.95 - 9.75 - 10.95 enz. Velen konden dit evenement niet bij wonen, maar wij nodigen Li uit deze getoonde stoffen in onze zaak vrij blijvend te komen bezichtigen Maak nu zelf voor een gering be- charmante japon, tailleur bx... d 7elfgemaakte groentesoep I I I I I I I I A,. Kerkplein 20, Castella-parels hun Millioenen kleine Castella parels *1 u» O laten bij aanraking met water hun ontembare waskracht los en doen veilig alle werk voor u. Ga ook over op het beste en snelste was middel van Nederland! van de wedstrijd Deetos—Swift zullen de jongste Meer vrije tijd ondanks de schoonmaak! GOES, 24 Maart. Vandaag is in het pand Voorstad 7a geopend de dro gisterij „De Gaper”. De eigenaar, da heer J. Grip was voordien werkzaam te Souburg. De zaak waarin voordien een kousenhandel was gevestigd is door W. en S. winkelbetimmeringen geheel opnieuw ingerïcht en maakt ’n zeer frisse indruk. De drogisterij-arti kelen zijn zeer overzichtelijk gerang schikt. Tal van zakenrelaties hadden ter gelegenheid van deze opening ge lukwensen en een bloemenhulde ge- betekent niet, dat men niets moet uitgeven Dat zou onverstandig zijn Zuinig zijn betekent oordeelkundig uitgeven Dit geldt ook in de reclame Adverteren in dagbladen mits doeltreffend, Is steeds verantwoord DEN HAAG, 24 Maart. Het is thans definitief dat het voorlopige Ne derlandse elftal op 11 Mei a.s. in Am sterdam een oefenwedstrijd zal spelen tegen de Londense eerste divisieclub Chelsea. Bedenk, wat dagbladreclame vermag brengt de neem er INI Luther. Het boek van de film Weg en Werk der Kerk hervormers door Prof, dr W. J. Kooiman, a 6,50 gebonden Verkrijgbaar bij Boekhandel ,,’t Zoeklicht”, W. DE JONG. Middelburg. (Franco p. post). TE KOOP Koopmans Blauwe Zet- aardappelen, 1ste Nabouw en Blauwe Eet-Aardappelen. W. GELDOF, Domburgseweg Oostkapelle. - Kaptein MOTOR 125 cc. in goede staat, Kerkplein 20, Zoutelande. Een stel dralneergereed- schap, 6 ijzeren pleien dubbel en enkel, 2 aardappel rieken, wringer met bok, 2 repen, M. GOETHEER C 89. Wol- phaartsdijk. Win nu tijd op wasdag... tijd, om gezellig te winkelen, ondanks de schoonmaak. Doe de was met Castella-parels. U strooit Castella-parels zó in het water, en direct ontstaat een overvloedig sop, dat alle vuil in razende vaart uit het was goed jaagt. Dan één keertje spoelen en de was is aan kant. Helderder, dan u ooit durfde dromen! (Van één onzer verslaggeefsters). ROTTERDAM, 23 Maart. Gisteren en vandaag waren de leden van de Chr. Bond van Klein handelaren in Aardappelen, Groen ten en Fruit, te gast bij hun Rot terdamse collega’s. Dit ter gelegen heid van het 21ste bondscongres, dat in het Groothandelsgebouw bij een kwam. Dinsdagmiddag werd de werkvergadering en vandaag met het spel van de ex-interna- tionaal en oud aanvoerder van ’t Nederlands twaalftal Gerrit Seits. Ook andere bekende spelers en speelsters maken deel uit van DEETOS. Hoewel we mogen aannemen dat Swift behoorlijk partij zal geven zullen de oranjehemden ditmaal toch wel de vlag moeten strijken. De wedstrijd begint om 4.40 uur. Voordien, om 2.30 uur, zullen adspiranten van Tjoba als tegenstander van Swift B fun geren. Om half vier vind een in teressant treffen plaats tussen de juniorenploegen van Deetos en Swift. In de rust MIDDELBURG, 24 Maart. Zoals we destijds reeds hebben gemeld zal Zaterdag 26 Maart a-s. op de Markt te Middelburg een korfbalduel plaats vinden tussen de sterke westelijke eerste klasser DEETOS uit Dordrecht en de kampioen van Zeeland SWIFT uit Middelburg. De Dordtenaren Zullen met hun sterkste twaalftal de trip naar de Zeeuwse hoofdstad maken, zo dat men ook kan kennis maken DIVERSEN: «d Bietentelers. Beleefd aan bevolen voor CONTRACTE REN van BIETEN voor C.S.M. Zaed voorradig. J. Pouwer, B 69, Tel. 273, Veere. - TELERS GEVRAAGD van plantuitjes en picklers. - M. Rottier, B 55, Heinkenszand. Tel. 315. Nu 42 cent per pak de toogdag gehouden. De werkvergadering werd geopend door de voorzitter J. H. van Erven, die wees op de taak van de organisatie om depositie van de ondernemers te ver sterken. Het geven van goede voor lichting op vaktechnisch zowel als op handelstechnisch gebied en het ver strekken van adviezen over bedrijfs economische vraagstukken zouden hier toe een belangrijke bijdrage kunnen le veren. De heer Van Erven pleitte voor het oprichten van een gemeenschappe lijk adviesbureau voor de détallhandel; mede hierdoor zou zijn positie tegen over het grootwinkelbedrijf kunnen ver sterkt worden. Swift-adspiranten weder kunnen tonen. Door speldjesverkoop tijdens deze wedstrijden zal men pogen een bedrag bijeen te krijgen voor „Sport steunt Zonneveld” voor welk doel deze wedstrijden worden georganiseerd. Door het bestuur van „Zonne veld” is voor de winnaar een fraaie medaille beschikbaar ge steld. Een voorstel om te komen tot een regeling, waarin wordt bepaald, dat alleen groentehandelaren verse zuid vruchten mogen verkopen, ondervond grote instemming. Het bleek, dat de heer H. de Mooy, hoofdbestuurslid van de Chr. Middenstandsbond, ook tegen wat hjj noemde „branche-vervaging” was. De heer De Mooy uitte dit in zijn toespraak op de tweede dag van het bondscongres over: „De Middenstand op de tweesprong”. INSPANNING NODIG. De middenstand wordt wel eens ge zien als een schakel tussen producent en consument, die het artikel duurder maakt, aldus de heer De Mooy. Men denkt door uitsluiting van de midden stand het artikel goedkoper te maken voor de massa. Hij was echter van me ning, dat de middenstanders hiervoor nog niet direct hoeven te vrezen. Door samenwerking en service kan veel be reikt worden, maar, „wilt gij midden stander zijn en blijven, dan zult gij van de vroege morgen tot de late avond be zig zijn”. Al wordt in de Middenstandsnota ge zegd, dat de middenstand een onmis bare schakel vormt In het Nederlandse bedrijfsleven, toch blijkt wel duidelijk, dat de middenstanders alles zelf moe ten doen. De heer De Mooy vroeg zich af, of hun daartoe de mogelijkheden niet zijn ontnomen. Met vrees zag hij, dat we weer teruggaan naar het vrije .stuurd. spel van de concurrentie, naar het vlak zonder bescherming. Het vraagstuk van het brood voert ons in de armen van het staatsdirlgisme en wij kunnen al leen nog invloed uitoefenen door mid del van onze organisatie. Na een gezamenlijke lunch volgde een rondrit door Rotterdam, waarbij de Rotterdammers hun gasten vol trots de opbouw en de uitbouw van hun stad toonden. Het bondscongres werd besloten met de vertoning van een kleurenfilm over de bananencultuur. Hierna namen de deelnemers weer afscheid van elkaar tot het volgende congres, dat gehouden zal wofden in Apeldoorn. O - o H/o i „Kind, dat is groentesoep naar mijn hart”, zegt Oma altijd, wanneer zij ze bij ons eet. En die pluim doet me iedere keer weer goed; want Oma kan zelf koken als de beste. Geen won der, dat ik erg benieuwd was, hoe zij Royco groentesoep zou vinden, toen ik die voor het gemak eens nam. Ze vond Royco even heerlijk. Ze proefde werkelijk geen verschil. Ik vind Royco Rovco f Castella Wolwas Een zeer speciaal recept voor de behandeling van alle tere weefsels, die in koud of lauw water gewassen die nen te worden, 1$ volkomen “T I alkalivrij en... 100 veilig cent Castella Actief wit ’Actief wit’: de meest opzienbarende vondst op wasmlddelen-gebied. Maakt alles wat gewas sen wordt zo stralend, prachtig wit. fleurt kleuren op. houdt alle ii textlelweefsels soepel. cent Castella Vaatwas Maakt In een ommezien al uw aardewerk. glas en porcelein flonkerend schoon. Reinigt sanitair, tegels, geverfd hout, etc. Bevat Sllkolive Handlotlon zo' C dat uw handen Zi J zacht als fluweel blijven. Cent

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 7