VEILING MARKT BEURS UIT ZEELAND'S STEDEN DE DOOLHOF Nieuws uit de Province. meer Meer gezinsverzorgsters hulpverlening Herv. rusthuis te Goes aanbesteed Vrij vaste, doch stille markt „In Dienst der Kerk” op 'tZand, 50 jaar MIDELBURG, 24 Maart. Tijdens de jaarvergadering van de afdeling ’t Zand van „In Dienst der Kerk” is het 50-jarig bestaan herdacht. De voorzit ter, de heer C. A. P. Vermeulen, gaf een overzicht van de belangrijkste ge beurtenissen uit het bestaan der afde ling, die in Februari van het jaar 1905 is opgericht onder de naam van Chr. Nat. Werkmansbond. De eerste voor zitter van de afdeling was de heer P. Dekker, gevolgd door de heren Min- derhoud en C. Broerse. Twee leden, die korte tijd na de oprichting lid zijn geworden en thans nog lid zijn, de he ren P. Groenenberg en Tange werden hartelijk toegesproken en kregen een attentie, evenals de heer P. Geldof die 26 jaar de financiën onder zijn beheer heeft. De secretaris, de heer P. Dekker releveerde de periode van 1947 tot he den. De naam is inmiddels veranderd in „In Dienst der Kerk”. Verder voer den het woord ds F. Don, namens het Prov. bestuur, de heer C. Dronkers, namens ’t ringbestuur en afgevaardig den van de afdelingen Middelburg, Vlissingen en Koudekerke. De heer P. Geldof sprak over het onderwerp: „De voetwassing” en ds F. Don over „Her vormd en Gereformeerd”. „Deze twee wil ik niet langer zien als een tegen stelling” aldus de spreker. „Na de Tweede Wereldoorlog is er sprake van onderling gesprek m meerdere ge meenten en ook op hoog niveau. We mogen niet spreken van tegenstanders. Haags piano-trio speelde te Goes over Parkeerterrein voor Dishoek Middelburg Vrije bewerking van een Engels verhaal van Mrs Henry Wood Wolfaartsdijk steunt Stichting 1940-1945 Mr P. v. d. Woude sprak de kinderbescherming pag. 5 ZEEUWSCH DAGBLAD Vrijdag 25 Maart 1955 V.V.V.-Koudekerke Gere/. Gezinsverzorging Middelburg KERK EN SCHOOL FEUILLETON KRABBEND1JKE Chr. Middenstandsvereniging Zuid- en Noord-Beveland. „Frysk Selskip” te Goes bijeen SEROOSKERKE (W.) „Cultuur van Champignons” O7™ Uzic/t vocfy- ou dduka faL tveet C.J.B.T.B. vergaderde l’Elisir d’amore. Geef voor de kanker bestrijding. Wordt U gekweld ST. LAURENS 9754 140 18744 Ingezonden Mededeling (adv.) van 14) HOOFDSTUK VI. gemak, ver- er (Wordt vervolgd.) voor Belangen Weten- Haags 10144 100/8 65 10254 10044 9754 101% 101% 100% 65% 167 22654 30714 319% 164 264% 263 26754 287 409 265 378 315 Kon. Pkvrt. Rott. Lloyd 1100 11254 90 41 190 6154 16714 17644 159 11% 23 N.C.V.B. Woensdagavond hield de af deling van de N.C.V.B. o.l.v. mej. Domi nicas haar maandelijkse vergadering, tij dens welke de heer Florusse te Wemel- dinge declameerde „Ljjdens en Paasge- dichten”. 10214 10014 97% 26454 264 27% 3054 607 67 8854 81% 141 107% 15954 11% 23'4 45% 57% 132 7154 105% 94% 63% 10954 855-4 3854 79% 29 128% 77% 7614 6254 2754 42% 96% 239% 249% 141R 216% 23154 47% 68.'4 88 76 103% 104% 76 61% 27% 4254 Band. Rubb. Kend. Lemb. O. J. Rubber De Oostkust 182B Serbadjadi H. Am. Lijn 24954 140R 216 230% 46% 9454 6354 108% 83% 38% 7854 Ned. 1953 Ned. 1947 Dollarlening Invest. Certif. 101% Ned. 1962-64 Brootboek Cultuurbank Nat. H.’bank 166 Ned. H. Mij. A.K.U. HET KIND. De secretaris van de voogdijraad, rnr P. v. d. Woude, sprak na de pauze over het onderwerp: „Bescherming en verzorging van het kind”, waarbij hij vork precies aan de steel zat!) en dat was moeilijk te vergeten. Tenslotte deed hij zijn gevoel geweld aan en ging toch. Zij ontving hem vriendelijk, maar was erg neerslachtig. Zij vertelde, dat zij ook vertrekken ging. Haar tante vertrok namelijk naar haar geboorte plaats in Cumberland en zij zou wel meegaan. Over Sir Adam werden slechts enkele woorden gewisseld. Zij herhaalde, wat zij tijdens het verhoor had gezegd: „Had ik hem maar niets gezegd, dan was het niet gebeurd, ’t GOES, 24 Maart. Tijdens een van avond gehouden vergadering van de pas opgerichte chr. middenstandsver eniging Zuid- en Noord-Beveland, ge houden in „De Opril” onder leiding van de heer P. Dondorp, hoofdbe stuurder van de C.M.B. is een voor lopig dagelijks bestuur gevormd. Dit bestaat uit de heren J. Florusse, Wemeldinge, voorzitter; J. Buyze, Kamperland, vice-voorzitter; J. Boer Jr, Goes, secretaris; W. Brouwer, Ka- pelle, penningmeester; J. M. Blomaard, Goes; L. W. Kesselaar, ’s-Gravenpol- der; J. Meulbroek, ’s-Heer Arendsker- ke; S. C. Poortvliet, Nieuwdorp, leden. GOES, 24 Maart. Donderdagavond hield de nog jonge vereniging „Frysk Selskip” te Goes een bijeenkomst in de „Prins van Oranje”. Nadat de voor zitter, de heer J. v. d. Mellen Bosma in zijn openingswoord verscheidene nieuwe leden had welkom geheten, o. m. de eerste burgeres van Goes, mevr. Ten Kate-Poppinga, werden een drie tal Friese liederen gezongen met pia nobegeleiding van ds S. P. de Roos te ’s-Heer Hendrikskinderen. Ir G. van der Meulen bezorgde met een grappi ge bijdrage de aanwezigen genoege- lijke ogenblikken. De koffie met Friese koek ontbrak in de pauze al evenmin. De solozang in „Griemmank” werd vertolkt door mevr. Hoek-Smilde, waarna de Skotse Trye werd gedanst. Tijdens de rondvraag bood notaris H. Jonkers het gezelschap een rondvaart per motorboot aan op de Zeeuwse wa teren, hetgeen gaarne werd geaccep teerd. Nadat de volgende bijeenkomst werd vastgesteld op 28 April a.s. werd de avond met het zingen van het Frie se volkslied besloten. Gymnastiek. Deze week is onder lei ding van de heer en meyrouw De Key- zerSwart de vorig jaar opgerichte gym- nastiekafdeling als onderafdeling van de sportvereniging „Serooskerke” gestart. Bij de oprichting waren er 125 en thans kon het 250ste lid worden Ingeschreven. WESTKAPELLE Raadsagenda. Op de agenda van de ge meenteraad, die Vrijdagavond 25 Maart bijeenkomt, komen o.m. voor de behan deling van enkele subsidieverzoeken en een voorstel tot het plaatsen van een achttal nieuwe lantaarns aan de Markt. YERSEKE Ouderavond Herv. school. Woensdag hield de Ned. Herv. schoolvereniging haar jaarlijkse ouderavond in zaal Nolet, waarvoor veel belangstelling bestond. Nadat ds Reyenga de avond geopend had, sprak de heer T. Meeuwse, hoofd der school, over de veranderde jeugd en verander de jeugd. Hij ging in op de toenemende ongehoorzaamheid, baldadig- heid, zedeloosheid en gemakzucht en deed een ernstig beroep op de ouders, hierte gen de strijd aan te binden. Op deze in leiding volgde een bespreking. Enkele filmstrips over de schoolreisjes werden vertoond. Hierna bestond gelegenheid in het schoolgebouw het werk van de leer lingen te bezichtigen. Verkoping. Notaris Kram heeft voor de erven wed. Maas een woning in de Damstraat verkocht voor f 1560,aan de heer J. Tjarks. Hoogste inschrijver was de heer N. P. Gele voor f 1444. In moeilijkheden. Tijdens de storm van gistermiddag is de YE 63, schipper J. Schot, in moeilijkheden gekomen veel door een defecte motor. Het schip lag 412 262 36454 367% 192% 19354 389% 391% het doel en werken van de voogdij raad belichtte. Deze in 1905 opge richte instelling heeeft momenteel in Nederland 20.000 kinderen onder haar hoede. Mr v. d. Woude wees op de opmerkelijke verschillen tussen ont heffing en ontzetting uit de ouderlijke macht, waarbij de ondertoezichtstel ling weer een geheel apart facet dat de voogdijraad veel dichter bij ’t maatschappelijk werk staat dan bij de justitie. Zij is een hulpinstantie geworden met een sociaal-maatschappelijk karakter. Daarom zal hij gaan he ten „Raad voor de kinderbescher ming”. Met ’n enkel voorbeeld uit de prak tijk vroeg mr v. d. Woude voorts de aandacht voor hetgeen bij kinderen, die door een verkeerde opvoeding een afwijking gekregen hebben, met psy- cho-therapie bereikt kan worden. Aan het eind van zijn betoog beantwoord de hij nog een aantal vragen. Het scheidende bestuurslid, mevr. Wagenaar-Herstel werd een bloem stuk aangeboden. KOUDEKERKE, 24 Maart. Onder de vele belangstellenden voor de jaar vergadering van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer in Hotel „Wal cheren” bevond zich o.m. de heer G. W. Oskamp, directéur van de Prov. Zeeuwse V.V.V. Uit het jaarverslag bleek, dat 1954 ondanks de ongunstige weersomstandigheden geen slecht jaar is geworden. Slechts de consumptïe- tenten op het strand konden van een zekere terugslag spreken. Het jaar moest worden afgesloten met een klein nadelig saldo, een gevolg van de aan leg van de verharde weg onder langs de duinen. De aanleg van deze weg zal evenwel worden voortgezet, voorlopig tot de ingang van het kamphuttenter- rein. Aan het eind van de Galgeweg zal een parkeerterrein worden aange legd voor auto’s. Op de begroting voor 1955, die werd vastgesteld, komen de kosten van dit project tot uitdrukking. De aftredende bestuursleden, dokter L. Sloos en de heer P. Flipse aan vaardden hun herbenoeming. Er werd een nieuwe conributieregeling vastge steld. Na afloop van het huishoudelijke gedeelte sprak de heer Oskamp zijn voldoening uit over de activiteit van de vereniging en wees op de goede samenwerking, welke er tussen de V. V.V.’s op Walcheren is ontstaan. Ook de veelbesproken, maar nog niet vol doende in uitvoering gebrachte vacan- tiespreiding, kreeg zijn aandacht. De voorzitter, de heer J. L. Dreg- mans, bracht de dank van zijn gehoor over. Voor de inrichting van het kan toor van de Prov. vereniging werd een bedrag van f 35.beschikbaar gesteld. AMSTERDAM, 24 Mart. Het zeer vaste verloop van Wallstreet had hier een opgewekt beursleven doen ver wachten. Dat viel echter tegen. Het ging vanmiddag erg rustig toe en de koersen bleven beneden het niveau van vanochtend, hoewel hoger dan gistermiddag. Kennelijk was het Dam rak gisteren al vooruitgelopen op de stijging in New York bij het bekend worden van de zeer meevallende con clusies der senaatscommissie van on derzoek, Senator Fulbright heeft ver klaard, dat hij ook geen misstanden op de beurs had verwacht en daarop reageerde Wallstreet prompt, maar Amsterdam deed het erg kalm aan en na de openingskoersen kregen de in ternationale fondsen zelfs de neiging om iets af te zakken. Aku was per saldo nauwelijks prijs houdend. Philips lag iets beter op 366, Unilever 3 hoger op 392 en Olie was vrij vast maar na 610 kwam het hoofdfonds op 608. De affaire was over de gehele linie beperkt, ook m scheepvaartpapieren, hoewel daar de prijzen iets aantrokken. Cultuurfond sen konden maar moeilijk meekomen. In de Amerikaanse afdelingen was van de drukte van gisteren niets meer overgebleven. Alleen Anaconda werd aanvankelijk nog in open hoek ver handeld. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Delft H. C. van der Endt te Werkendam. Geref. Gemeenten in Nederland Beroepen te Rotterdam-Zuid M. van de Ketterij te Alblasserdam. Woensdagavond heeft de heer M. Wattel, hoofdassistent bij de Rijkstuin- bouwvoorlichtingsdienst, voor de le den van de afdeling Walcheren van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde en genodigden leden van de vereniging van aquariumlief- hebbers „Barbus Conchonius” in de benedenzaal van restaurant Wöh- ler gesproken over de „Cultuur van Champignons”. In Nederland worden weide-cham- pignons gekweekt in de grotten van de St. Pietersberg en te Mook in een modern zgn. champignon-huis. Warme, vochtige lucht is een eerste vereiste. In de St. Pietersberg is de tempera tuur nog iets te laag en kan men slechts één maal per jaar oogsten. In Mook daarentegen gebeurt dit niet minder dan vijf keer. Per vierkante meter verkrijgt men ongeveer acht kg. Nadat de heer Wattel de ziekten en schadelijke insecten voor deze champignons behandeld had, werd over deze teelt nog een tweetal films ver toond. De gemeenteraad van Wolphaarts- dijk besloot de Stichting 19401945 met f 100.voor eenmaal te steunen en ter gelegenheid van de viering der tienjarige bevrijding de schoolkinde ren een aandenken te geven. Met zes tegen een stemmen (die van de heer Almekinders) werd het verzoek om subsidie van het Humanistisch Thuis front afgewezen. De raad betuigde zijn instemming met het adres van Ellewoutsdijk over de toestand der zeedijken. De heer L. Tavenier werd benoemd tot'gemeente-werkman. Hij kreeg vier stemmen, de heer J. Bree- weg drie. De heer Vleugel informeerde naar mogelyke verkoop van de oude dok terswoning. Hiervoor dient echter eersi een nieuwe toegang verkregen te wor den., waarover momenteel onderhan- delingen gaande zijn. Verder zou hij, daar het badhuis te klein blijkt te zijn, de mogelijkheid willen nagaan van ’n badhuis op Oud-Sabbinge. De burge meester meende, dat dit wel zal af stuiten op de hoge kosten en dat de oplossing veeleer ligt in een langere openstelling van het badhuis. De heer Almekinders zou dit graag ook op Za terdagavond willen zien. Verder wees dit raadslid op een gevaarlijke put in de Oudelandsedjjk en op de slechte toestand van de provinciale weg. GOES, 24 Maart. Er bestond van daag in de bouwwereld grote belang stelling voor de aanbesteding van het rusthuis, dat door de Ned. Herv. KerW te Goes zal worden gebouwd aan d* Heernisseweg. Niet minder dan 34 in» schrijvingen kwamen binnen, waarva® een groot aantal afkomstig waren vaB aannemers buiten Zeeland, oh U nergens zin in hebt, om. dot U een verkoudheid voelt op- Bij verkoudheid, hoofdpijn, griep en reumatiek helpt ASPIRIN snel en betrouwbaar. 6154 166 N. B. K. Boot 175% 17154 172% 177% 178% N. Schvrt. U. 181% 182% Omm. Schvrt. 21854 22054 St.v.Mij. Ned. 186% H.V.A. 147% 14754 SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. 226% 308% Bergh’s J. 318% Berkel’s Pat. 164 Calvé Delft Fokker Gelder Zonen 268 Kon. Hoogov. 286 Ned. Ford Ned. Kabelf. Phil. Gloeil. Dito 6 Unilever Wilton Fyen. 22654 227% Bill. I rubr. Bill. II rubr. Dodrt. Petr. Dito 7 Vorstenlanden 25 Ver. Deli Mij. 143% 14354 .de Goese’ aannemersfirma G. M. Breas Zn, di« als laagste inschrijver uit de but kwam. Ingeschreven werd voor eet- bedrag van f 269.800, Architect is ir P. J. ’t Hooft te Goes, Ingeschreven werd door de volgends firma’s: De Kok, Goes 317.450; Da, Bruin en Van Riet Goes 325.000; Vat# Heykamp, Vlissingen 320.200; G. Bt van Hoek, Delft 342.000; V. d. Poel, Oudelande 316.700; Fa Stegink, Vlis singen 315.000; C. Priem, Lewedor# 310.900; Gevaerts en Bergshoef, Rot terdam 325.000; Schrijver, Goes 328.00(> Kortewegs Aann. Mij, Breda 334.000J Gevr. V. d. Poel, Terneuzen 325.540J Th. Pasman, Amsterdam 338.800; D. Versloot, Nieuwerbrug a. d. Rijt» 339.000; C. van Gorp, Wemeldinge 422.000; C. Baaijens, Kapelle 320.990; J. Geschiere, Middelburg 317.800; V. d. Linde, Kloetinge 313.700; L. v. d. Klippe, Vlissingen 322.735; E. C. Lindenbergh, Vlissingen 319.950; W M. Vollenberg, Oss 330.000; V. de Vries, Haarlem 341.000; H. W. v. d. Pas, En schede 332.000; Gebr. Christiaansen, Oostburg 327.000; Gebr. Pieters, Box meer 333.600; J. Hobijn, Terneuze» 352.750; F. van Veen, Terneuzen 354.000; A. de Wilde, Gouda 345.100; Het Rott. Bouwbedrijf, Rotterdam 335.000; J. de Jonge, Biezelinge 322.000 W. F, Christiaansen, Vlissingen 325.900 Hoppenbrouwers, Bergen op Zoom 329.000; Gebr. de Bont, Nieuwendijk 324.590. in huis, „Dat is meer dan voldoende, ’t Is een trouwe ziel. Ik zeg je immers, dat de omstandigheden niet meer zijn, zoals die vroeger waren?” Het gas wij elk: Ds E. Durkstra werd tenslotte ere-lidmaatschap aangeboden. BEROEPINGSWERK Ned. Herv. Kerk Beroepen te Ammerstol H. W. Col- stee, cand. te Winterswijk; te Leeu warden Ph. Loggers te Nigtevecht. Bedankt voor Katwijk aan Zee, H. J. S. Kalff te Bennebroek. Geref. Kerken Tweetal te Leeuwarden L. J. Boey- enga te ’s-Gravenzande en H. B. Wey- land te Hasselt. Beroepen te Zeist W. van der Linden te Kralingen; te Domburg-Westkapelle P. M, Brouwer, cand. te Bussum; te Vollenhove A. v. d. Kooy, cand. te Amsterdam. Aangenomen naar Dwingeloo J. Nierop, cand. te Andijk, die bedankte voor Raamsdonk-Drimmelen, Oude- horne, Molenaarsgraaf-Brandwijk, Giessen Oud- en Nieuwkerk; naar So- rong (Nw-Guinea) P. B. Suurmond te Makkum. En toen hij haar aankeek: „Heus, mijnheer Karl, mijn.ik bedoel uw broer, Sir Adam, had mij bezworen, het hem te zeggen, als Scott mij weer lastig viel, heus. En.... en ik durfde hem niet weerstaan.” „Ik geloof je, Rose,” zeide hij met gesmoorde stem. „Adam was per saldo niet zo gemakkelijk. Vaarwel. We zullen elkaar allicht niet weerzien.” Zij snikte hartroerend. Hij verliet haastig het villaatje. Ongeveer een week slenterde hij doelloos in het stadje en de omgeving rond, ging ook een dag naar Londen, om de zaakwaarnemer van de familie te raadplegen, keerde weer terug, wachtend op bericht van zijn moe der, diespoorloos was verdwe nen. Op de tiende dag van zijn verblijf in het hotel kwam er een brief van haar. Uit Weymouth. Zij deelde hem mede, dat zij daar voorlopig haar ver blijf had gekozen, er by voegend, dat hij dit aan niemand mocht vertellen noch haar adres bekend maken. Met verbazing las Karl de brief, niet be- grijpend, hoe zijn moeder zich hacf kunnen vestigen in een haar en hem totaal onbekende plaats. Maar opeens vielen hem de schellen van de ogen: Weymouth was vlak bij het Portland Island, bij de gevangenis van Adam! Blijkbaar wilde zij zo dicht mogelijk bij haar veroordeelde zoon zijn. De reden daarvan kon hij niet bevroeden. Hij kende de plaats niet, maar kon zich toch niet voorstellen, dat derge lijke gevangenen bezocht mochten worden of dat men op het eiland mocht rondwandelen, om de arbeid der ge vangenen gade te slaan. De brief bevatte nog een bevel. Hij moest naar Foxwood Court vertrek ken en het goed in haar naam behe ren. In de maand October evenwel moest hjj haar noodzakelijk spreken over zaken, het landgoed betreffend. Zj, schreef terug, dat hij komen kon, maar moest dat zo ongemerkt mogelijk doen en zichzelf of zijn naam niet aan het Is om er waanzinnig van te worden”, station of elders bekend maken. Dat vond hij niet vreemd. „Zij heeft ge lijk”, dacht hij, „de naam Andinnian is berucht geworden.” Hij vond zijn moeder in een kleine, gemeubileerde woning in een onaan zienlijk deel van het stadje. „Maar moeder”, vroeg hij enkele minuten na zijn aankomst, „hoe komt u er bij, hier te zijn! U had tóch wel een beter en fatsoenlijker dak boven uw hoofd kunnen krijgen. Wat is dit voor een armzalig verblijf!” „Wat ik doen wil, dat doe ik”, ant woordde zijn moeder op de hoogmoe dige, trotse toon van vroeger dagen. „Het past je niet, mij daarvan reken schap te vragen.” Haar trots was er nog. Overigens was zij zeer veranderd. Het verdriet had diepe sporen achtergelaten. De frisse kleur van haar knap gelaat had plaats gemaakt voor dodelijke bleek heid en haar donkere ogen hadden een woeste, rusteloze uitdrukking ge kregen. „Ik dacht alleen aan uw gemak, moeder,” zeide hij gedwee. „Dit is zo geheel verschillend met wat u gewoon was.” „De omstandigheden zijn ook anderd”, zeide ztf kortaf. „Hebt u maar één meid voor alles?” Dezer dagen vergaderde de afde ling van de C.J.B.T.B. onder leiding van de heer P. Ton. Op deze 21ste jaarvergadering kon de secretaris in zijn jaarverslag melding maken van een ledental van 40. De penningmees ter had een batig saldo in kas. De af tredende bestuursleden de heren P. Ton, J. Besuijen en C. Maas werden herkozen. Ten slotte sprak de heer J. K. Voogd over het onderwerp: „Enige aspecten van de aardappelteelt. „O O”, de personeelsvereniging van de N.V. PZEM weet op haar se- lectie-instrument steeds de goede sna ren te bespelen. Een avond vol fijn zinnig kunstgenot kregen de leden Donderdag in de Schouwburg voorge schoteld, door het marionettentheater van Bert Brugman, dat de komische opera van Donizetti „1 Elisir d’amore” (de liefdesdrank) met geestig poppen spel gestalte gaf. Met weinig middelen vaardige handen, die de marionet ten op het goede moment de juiste handeling doen verrichten en opna men van het orkest en koor van de opera te Rome wordt in miniatuur een muzikaal toneelspel opgevoerd. Suggestieve decortjes en belichtings- effecten zorgen voor die expressie, welke nodig is de toeschouwer de ma rionet als metaphoor te doen verge ten en daardoor het accentueren van het hoog artistiek niveau van deze avond overbodig maakt. De propaganda-avond van de kan kerbestrijding is een groot succes ge bleken. Niet minder dan 202 personen hebben zich opgegeven als lid of do nateur van de Ned. Ver. tot steun aan het Koningin Wilhelminafonds. De collecte voor de kankerbestrijding le verde bijna f 100 op. jaat om een ontmoeting, waarbij -kaar als Christenen erkennen”. het Java Cult. N.I.S.U. N. B. Aniem Overz. Gas Born. Sumat. 105% Internatio Am. Motors Am. Radiator Am. Smelting 44% Anae. Copper 557% Bethl. Steel 128% Chrysler 67% Ford Canada 10554 Gen. Motors Int. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U. S. Stel North. A. Com. 29 Cities Service 126% Cont. Oil Micont. Oil Phil. Oil Shell Oil Tidewater Baltimore Senembah Müller Co. 237 A’dam Bank Escomp.Bank Rott. Bank Tw. Bank Ches. Ohio Miss. K. Texas 17% New York C. 35 Pennsylvania 2754 Canadian Pac. 3054 K. Olie 100 601% K. Olie 1000 60354 608% Moeara Enim 1098 A’dam Rubb. 113 150 90 4254 MIDDELBURG, 24 Maart. „Wij hebben thans de beschikking over drie gezinsverzorgsters en vier hulpen”, zo kon de voorzitter van de Vereniging voor Geref. Gezinsverzorging, de heer C. T. Dourleijn, die gisteravond de ledenvergadering in het Geref. Jeugdgebouw leidde, mededelen. Aanvankelijk had men in 1954 te kampen met financiële moeilijkheden, die men echter te boven wist te ko men. Het grootste probleem was ech ter de hulpverlening. Niet altijd kon men beschikken over voldoende ge zinsverzorgsters. Wederzijdse hulp verlening met de Herv. vereniging op dit gebied en de Stichting voor Wal- o - cheren met' welke instanties pret- vormt. Spreker onderstreepte het^feit, tig wordt samengewerkt loste vele moeilijkheden op. Deze crisistijd heeft men thans ach ter de rug. Drie gezinsverzorgsters en vier hulpen staan steeds gereed, waar dit nodig is, de helpende hand te bie den. Uiteraard brengt deze personeels uitbreiding een verhoogde post salaris sen met zich mee. Het was de mening van de vergadering, dat overgegaan zal moeten worden tot een verhoging van de contributies. Een nieuwe subsidieregeling voor 1955 is aanhangig. Het is echter de vraag, of deze geen vermindering van inkomsten zal betekenen. De finan ciële overzichten van 1954 konden zo wel voor gezinsverzorging als voor ge zinshulp afgesloten worden met een batig saldo van resp. f 197.68 en f540.99. Op de begroting voor 1956, die sluitend is, komt een vrij hoge post retributies voor. Begrijpelijker wijze is dit een gevolg van het gro tere aantal gezinsverzorgsters. t De secretaris, de heer N. Siljée, kon zich verheugen over het ver trouwen van de vergadering: bij de bestuursverkiezingen werd hij met algemene stemmen herkozen. In de vacature van mevr. A. Wagenaar- Herstel, die zich niet herkiesbaar stelde, werd de heer W. Dolfing ge kozen. In elk geval voorlopig tot lediggang gedoemd, dat was het lot van Karl Andinnian, toen hij ontslag uit de dienst had genomen. En daarbij kwam het verdriet over zijn broer; de ge schandvlekte naam. En dan begreep hij de houding van zijn moeder niet. Hij had haar zelfs uit het oog verlo ren. Aanvankelijk was zij totaal versla gen. Maar haar veerkracht was terug gekeerd en ook haar hoogmoed. Haar liefde voor Adam bracht zij, die er niet meer was, niet over op Karl. Die was en bleef, als was hij haar eigen zoon, het stiefkind. Zij sprak er zelfs met geen woord over, dat hij ontslag uit de dienst had moeten nemen, hoe wel zij toch weten kon, hoezeer dat hem aan het hart moest gaan. Zij over legde niet met hem, hoe er nu verder gehandeld moest worden. Zij gaf een voudig haar bevelen. Blijkbaar had zij de te volgen weg uitgestippeld. De woning in Northamptonshire werd verkocht, de meubelen van de hand gedaan, het personeel ontslagen met uitzondering van Hewitt. Karl zorg de voor alles, terwijl zijn moeder die de plaats had verlaten, alleen nog bevel gegeven had, dat Hewitt naar Fox- woord Court vertrekken moest. Ver moedelijk zou zij er over enige tijd ook heengaan, maar daarover liet zij zich niet uit. Zij was zo gesloten als een bus. Met de Turners hadden zij geen om gang meer. Trouwens, daar was ook iets voorgevallen: de heer Turner was na een kortstondige ziekte nog onver wachts overleden. Toen het huis verkocht en leeg was Karl had voorlopig zijn intrek ge nomen in een hotel in het stadje; zijn moeder was er van op de hoogte verkeerde Karl in tweestrijd: hij voel de zich verplicht Rose Turner vaar wel te zeggen, maar hij deinsde voor terug: tenslotte was toch door .r. haar al die ellende over hen gekomen B. (had hij toen maar geweten, hoe de GOES, 24 Maart. In plaats van de Franse cellist Paul Fortelier, die door tiekte verhinderd was, trad in het «Schuttershof” onder auspiciën van de Vereniging voor Algemene schappelijke Belangen het o_ piano-trlo op. Dit trio bestaat uit de heren Willem Hielkema, piano, John Poth, viool en Victor Bouguenon, cello. Deze uitvoering droeg een instructief karakter. Het drietal trio’s, dat werd uitgevoerd (van Haydn, Brahms en Mendelsohn) werd namelijk vooraf door de heer Hielkema toegelicht. Hij gaf eerst een beschouwing hoe het trio eigenlijk is ontstaan. Daarna belicht te hij de stijl, waarin deze werken zijn geschreven. Tenslotte werden de ver schillende thema’s, waaruit de trio’s zyn opgebouwd, voorgespeeld. Daarna Kwam de eigenlijke uitvoering. Het tnospei is niet (je gemakkelijkste ma nier van uitvoeren van kamermuziek, det stelt individueel aan de uitvoeren den hoge eisen, maar ook het ensem- oie-spel moet tot in de perfectie in roe zjjn. Zonder aan het karakter an instrument tekort te doen b het sPel toch ook weer een een- vormen en het is duidelijk dat i veel van de uitvoerenden vergt. Dit h*8 Was’ eehter tegen deze moeilijk- u; en volkomen opgewassen. De heer le kema is een brillant pianist met I at 'i U1tstekende techniek en een prima I sin/ketting' beide strijkers sloten I m„n„erhij volkomen aan. Hun toon I Ult door gaafheid. Het naïeve I z.akter Yan Haydn’s werk, het I Ivrl arkm°edige van Brahms en het I kwo ‘r°mantische van Mendelsohn I rpnb?1 dan ook uitstekend tot zijn I van u n maakte deze avond er tot een I om ,g kunstgenot. Het was daar- I zon?,eli-ik jammer, dat de zaal bij- I naareikSLecht bezet was. Deze kunste- I dieni adden meer belangstelling ver- Ingezonden Mededeling (adv.) door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan Uw toe vlucht tot Togal. Het middel dat baat, waar andere falen. Laat U dus niet langer kwellen, maar gebruik regelmatig Togal. Togal zuivert door de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f 2.40 en f 8.88 60-Jarig bestaan Geref. J.V. „Gilgal of Bochim?”. Over dit onderwerp sprak in de Geref. Kerk ds J. Goumare van Grijps- kerke ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Geref. Jongelingsvereni- ging „Spr. 8 33a”. Ds Goumare wees er op, dat beide na men ons herinneren aan de strijd van het volk Israël voor de overwinning van Palestina. Gilgal was hiervoor de uitvals- poort. Hier werd de agenda opgesteld. En in Bochim werd de strijd overzien en was er sprake van rust. Maar hier kwam ook de Engel des Heeren met de vraag: „Waarom zljt gij niet gehoorzaam ge weest?”. In ons jeugdwerk en ook bij dit jubileum moeten we ons richten op Gil gal omreden we steeds moeten aanvallen. Bochim was de plaats van de verkeerde rust en daarom deze richting niet uit. Met warme bezieling wekte hij allen op om het Geref. Jeugdwerk te steunen. Aan het begin sprak de voorzitter, de heer A. C. Simonse, een kort welkomst woord en herinnerde er aan, dat van de oprichters de heer P. Gilde nog in leven is. Een koortje gevormd uit leden van de J.V. en de M.V. Let ter afwisseling zich enkele malen op zeer voortreffelijke wijze horen. De geslaagde avond waarvoor i belangstelling was, werd door ds C. Boon hevig te slingeren op het water. D*e YË met een kort slotwoord en dankgebed ge- 156 heeft het vaartuig de haven bin- sloten. nengesleept. 314 636% 640% 636% 643 24%

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 5