1’1 el 'Slctltlié I» r«l St. Philipsland vierde slotfase herstel van zijn 89 Tern. Boys-Colijnspl. Boys, belangrijk treffen in de eerste klasse ,ÏO 189 RF - SF DEKLERKtZN I s Straks krijgt St. Philipsland prachtig gemeentehuis I I I I J 1 i i I I Zes-jarig knaapje ernstig aangereden Woonwagenbewoner te Goes aangehouden 80 Ij? 80 Goese stadsbus gaat verdwijnen WUI ZaterdagvoetbaJ Half April begint de korfbal weer te Onze verwachtingen Nieuwe brandweergarage officieel gebruik genomen Korfballers hebben veel critiek op lagere overheid. Gaat de leiding over in andere handen i Wijkgebouw en dorpshuis (voor A. J. Polder) nog op het programma pagina 2 BELLAMY PARK VLISSINGEN Schoolkinderen plantten jonge bomen in rollen KLOKS1RAAT 4 - GOES Saffellenms Parfumerie VAN BIEMEN Laatste beslissing in volleybalcompetitie Het tournooi van „Luctor” F Jaarvergadering S. K. D. B. De heer J. J. Hoogvliet overleden Han d8s«al Komt er een handbal- club in Terneuzen? Nu nog in noodbehuizing Het Goese wieler- criterium Laatste beslissing in zaalhandbalcompetitie Morgenavond valt in de Zeeuwse zaalhandbalcompe titie de laatste beslissing. „Tonido” naar Mechelen Districts- kampioenschappen 3? ^4 f5® Vrijdag 25 Maart 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD Ingezonden Mededeling (adv.) CVS» 1 Ingezonden Mededeling (Adv.). 13 Blauw De A-junioren (voornamelijk om AKC, H ke klasse enkele fraaie wis- selprijzen beschikbaar stel len. het Groene Kruis en diverse andere in stellingen. 1 3 1 3 3 2 2 2 2 2 1 2 1 1 Hoogwater Zaterdag 26 Maart: Vlissingen: 3.01 u. 2.38 m., 15 28 u. 2.42 m. Temeuzen: 3.34 u. 2.42 m., 15.58 u. 2.56 m. Wemeldinge: 5.01 u. 1.77 m., 17.24 u. 1.90 m. Zierikzee: 4.44 u. 1.48 m., 17.14 u. 1.62 m. Geslaagd. Te Rotterdam slaagde voor de hoofdakte kleuteronderwijs mej. A. Acr- noutse, thans verbonden aan de christe lijke kleuterschool te Kouderkerke. met een Stichting, waarin de drie ker- kelijke groeperingen zijn vertegenwoor digd. Ook hier schonk Radda Barnen de inventaris. Het gebouw werd opgericht met gif ten uit Nordenheim (graafschap Bent- heim), welke ruim f 58.000 bedroegen. 1 2 <s> 230 x VINOLIA-ZEEP Tres Chiq Blue Rose Seringen 60 cent per stuk SANDALWOOD FLAMINGA 90 cent per stuk toekomst haar eigen bomen zeker zal sparen) vol trots stond opgesteld. n de eerste klasse van de Zaterdagmiddag- voetbalcompetitie wordt morgen een wedstrijd gespeeld, waarvan de uitslag van beslissende aard kan zijn voor het ver dere verloop van de competitie. Voor Colpl. Boys staat veel op het spel en als zij de rol willen blijven spelen, die de Noord-Beve- landers tot nu toe hebben vertolkt dan zul len zij de lastige klip in Terneuzen man moedig moeten omzeilen. Voorlopig houden we het maar op een gelijkspel, hoewel we de thuisclub een goede kans geven op een overwinning. Overigens ligt het voor de hand, dat de Noordbevelandse boys nu ze de leiding voor het grijpen hebben alles op alles zullen zetten. In de eerste klasse staan nog meer wed strijden op het programma, die in aanmer king kunnen komen voor een puntenverde ling, n.l. de ontmoeting V.C.K.Krabben- dijke en WemeldingeNieuwdorp. Rillandia zal de baas kunnen blijven over Kapelle, evenals Arnemuiden, dat op eigen terrein de strijd tegen Mevo aanbindt. Voor het tafeltennistour- sportvelden, nooi van „Luctor” te Hein- kenszand, dat op 11 Mei a.s. aldaar zal worden gehouden en waarvoor volgende week Zaterdag (2 April) in vier plaatsen in Zeeland de voor- wedstrijden zullen worden gespeeld hebben zich tot nu twee punten genoeg kampioen van de 1 'asse heren te worden. Morgen kan in de Wal- afstand voor cherse 1 de laatste 1 Marathon heeft Een beperkte partij 170 285 x nooi uiterst interessant zal worden, vooral omdat de sterkste spelers hebben in geschreven. De hoofdprijs bestaat uit een wisselbeker. - ’T 1 (1 winst thuisclub; 2 winst be- zoekende club en 3 gelijkspel), w Zoals bekend organiseert de Middelburgse sportvere- Daarnaasf1 zZT'men “vooTel- ™givg.EMP£ ™^e£;±a.ar, zal in andere richting wor- EEN VERRASSING. Toen keerde men terug naar „De Druiventros” waar burgemeester De Jonge een dankwoord sprak en wet houder Katgert van Hengelo in het kort de bereidheid tot hulpverlening schetste van de Hengelose bevolking en de fabrieksarbeiders bij het ver nemen van de slagen die Zuid-West Nederland hadden getroffen. De heer Robers haakte hierop in en vertelde dat alleen Hengelo al aan geld en goederen meer dan een mil- lioen gulden bij elkaar heeft gebracht. Het sprekendste bewijs van de offer zin was wel de verrassing waarmee deze voorzitter van het adoptiecomité voor de dag kwam f 2250.in contanten! Burgemeester de Jonge en alle Fliplanders waren er even heel stil van. Het geld is bedoeld om de be planting te voltooien. Het was dan ook geen wonder, dat de heer Schout aan het slot van deze bijeenkomst nogmaals zijn grote be wondering en dankbaarheid uitsprak voor hetgeen voor St. Philipsland is gedaan. Hij wenste dan ook de ge meente van harte geluk en hoopte dat de toekomst even voorspoedig zal mo gen verlopen als deze dag. Toen vertrokken ook de Twentena ren weer huiswaarts; zij hadden een goede dag gehad. AXEL, 24 Maart. Woensdagavond is een ernstig verkeersongeval ge beurd, waarbij een zes-jarig jongetje van de fam. van de B. uit Axel met zware verwondingen aan het hoofd in het ziekenhuis te Sluiskil moest opge nomen worden. Het knaapje was met enige vriend jes bij de Watermolen aan het spelen, toen hij plotseling vanaf het rijwiel pad de weg overstak. Juist passeerde een luxe wagen, bestuurd door W. uit Goes, die krachtig remde, doch het ventje niet meer kon ontwijken. Het slachtoffer kwam met het achterspat- bord in aanraking en bleef hevig bloe dend op de weg liggen. Zij toestand is zorgwekkend. Eerste klasse: RillandiaKapelle V.C.K.Krabbendijke ArnemuidenMevo Tern. BoysColpl. Boys WemeldingeNieuwdorp Tweede klasse A: V.C.K. II—Mevo II Colpl. Boys IIKrabbendijke II Wolf aartsdijk IIKapelle II Tweede klasse B: E.M.M. IVBevelanders NieuwlandOostkapelle SerooskerkeR.C.S. IV Middelburg VMeeuwen Tweede klasse C: Kloetinge’s-H. H. Kinderen WissekerkeCortgene Tweede klasse D: Kloetinge IIKruiningen III Tweede klasse E: HoekDriewegen SpuiZaamslag Tweede klasse F: Zaamslag IISpui II van aan. in korte tijd een zestigtal stevige jon ge Liempdse wilgen plantten. Het bleek bovendien dat de Twentse gas ten niet waren gekomen om te kijken. Ook zij plantten enkele bomen. Zo zetten wethouder R. Katgert van Hengelo en de heer Robers eendrach tig een boom op de hoek van de Hen gelose straat en hanteerde de heer J. G. H. J. A. Engelbertink, secretaris van Ambt Delden de spade op de hoek van de straat die naar zijn gemeente is genoemd. Toen de boom stond zei hij: „Nou, nou, dat valt niet mee”. En in de Achterstraat tegenover de brand weerkazerne plantte ook de aannemer P. de Raat, samen met burgemeester De Jonge zijn eigen boom. Men wandelde nog even „het par cours” af waar de jeugd, (die in de GOES, 24 Maart. Op verzoek van de Amsterdamse politie heeft de Goe- se gemeentepolitie aangehouden een zekere S., voor het laatst gesignaleerd te Haarlem en thans verblijvend in een woonwagen op het terrein aan de haven te Goes. S. wordt beschuldigd van valsheid in geschrifte en van het zich onrechtmatig toeeigenen van geld. Hij is op transport gesteld naar Am sterdam. Op de wagen, waarin hij sa men met een vrouw en een kindje van vijf maanden verbleef is beslag ge legd. WIJKGEBOUW. Grote voldoening bestaat ook over de bouw van het Wijkgebouw, met een wo ning voor de wijkverpleegster, alsmede een badhuis. Het gebouw is reeds ar.n- besteed en zal zo spoedig mogelijk ge bouwd worden. Het bestaat uit twee vleugels. In de éne vleugel is een z - terwoning en daarnaast een magaz.n Ingericht, in de andere vleugel ko„:t een kamer voor de schooltandarts, e: a consultatiebureau, een wachtkamer en in het badhuis acht douchecellen. Het ontwerp is van de architect L. Beije vit Veere. Het is gegund aan P. de Raat te St. Philipsland en komt te staan in ca Wilhelminastraat. De beplanting, waar mee nu een aanvang werd gemaakt, zal de gemeente zeer verfraaien. Zij be staat hoofdzakelijk uit populieren, wil gen, lindebomen en elsbomen. Deze beplanting is door Hengelo ge regeld. Het was de bedoeling, dat o:> Anna-Jacobapolder nu een beplant' zou krjjgen, doch dit zal in de loop van volgende week pas geschieden. ST PHILIPSLAND, 24 Maart. Een straffe en gure wind joeg van daag over St Philipsland en geselde de woningen. Maar niet één in woner kon de wind deren, want het^vas feest. Schoolkinderen plantten bomen en maakten daarmee een begin aan de slotfase van het herstel, de herbeplanting van het eens zo zwaar getroffen dorp. Het was een dubbel feest, want tevens werd de nieuwe brandweerkazerne en ge- meentebergplaats in gebruik genomen. De wnd. Commissaris der Ko ningin, de heer A. Schout, verrichtte de opening. Leden van de adoptie- commissie uit Hengelo boden een prachtige motorspuit In Hotel „De Druiventros” vond de ontvangst plaats waarbij bleek dat de Hengeloërs zich op bekend terrein be vonden. In de brandweerkazerne sprak burgemeester L. J. de Jonge hartelijke woorden tot de bouwers van deze kazerne en tot de adopterende gemeenten. De heer Schout drukte in zijn openingswoord de grote waar dering uit die het provinciaal bestuur heeft voor hetgeen de adoptiegemeen- ten Hengelo en Stad en Ambt Delden hebben gedaan. Namens de adoptiecommissie sprak de voorzitter, oud-wethouder F. J. Ro bers van Hengelo, die op kernachtige wijze tot uiting bracht dat het beter is te geven dan temoeten ontvan gen. De brandweercommandant van St. Philipsland, de heer C. M. Stou ten, die met zijn mannen deze opening, bij woonde, vertolkte de trots en blijd schap van zijn corps over het bezit van de prachtige motorspuit waarmee men per minuut 3200 liter water op het vuur kan werpen. DE BOOMPLANTING. En toen was de daad aan de school jeugd. Leerlingen uit de hoogste klas sen van de Chr. en O.L. school, de spa den ferm in de knuisten gekneld, stelden zich op in de Wilhelmina straat, de Hengelose straat, de Delden- se straat en de Achterstraat, waar zij onderstaande indeling blijkt Eerste klasse: Olympia, De Poel, Scampolo, Swift, Tjoba, Togo, Volharding en Zeelandia. Tweede klasse A: Elto, Eendracht, Swift II, Swift qp ijdens de te Zierikzee gehouden jaarvergade ring van de Schouwen-Dui- velandse Korfbalbond heeft de voorzitter, de heer J. Th. Brouwer, zijn misnoegen uitgesproken over de wijze en het tempo, waarop de afwikkeling van de vergoe ding van de rampschade de be- voor de bond en verenigin gen geschiedt. Ook oefende hij scherpe critiek uit op de houding van de lagere overheid, i.c. de Provincie en de gemeen tebesturen ten aanzien van de vrije organisatie, die een taak bij de opvoeding der jeugd hebben. Deze zien, volgens spre ker, in de sport nog te wei nig een middel om de jeugd orde, zelftucht en gemeen schapszin bij te brengen. Dit blijkt o.m. uit het feit, dat de vraagstukken betref fende de sport op Schou wen en Duiveland zeer ze ker geen prioriteit hebben. Hierbij wees de heer Brou wer o.m. ook op het op de lange baan schuiven van de plannen voor de aanleg van de negatieve adviezen voor het beschik- baar stellen van gronden, de weinige subsidies die worden verleend en de niets bindende en niets inhouden de toezeggingen, die vaak worden gedaan. Hij verzocht de besturen daarom ieder toe 90 spelers ingeschreven in eigen omgeving drang (35 in de klasse A, 35 in de klasse B en 20 dubbels). Een respectabel aantal, dat hoogstwaarschijnlijk nog met enkele spelers zal wor den vermeerderd. Men ver- De Zeeuwse korfbalcom- petitie die 16 April a.s. be gint, belooft aantrekkelijker te worden dan voorheen. Niet alleen omdat er nu twee 2e klasse afdelingen sloopte Middelburg competitie-indeling de ver schillende verenigingen uit Walcheren, Zuid-Beveland èn Zeeuwsch-Vlaanderèn niet in afzonderlijke klas- jaarlijkse singelloop.Ditmaal sen zijn ingedeeld, zoals uit i 1j - nnrlar'cfoanrln inrloliv->rt den gelopen dan voorheen, omdat men in verband met het verkeer de finish niet op de Poelendaeleweg wil houden. De finish zal nu zijn op de Veersesingel. De xzxxa? do senioren volleybalcompetitie bedraagt 3700 meter. Deze Ilï^Madjoe, Top," Vios II"en e beslissing vallen, starten nu op de Poelendae- heeft uit beide leweg voor het gebouw van wedstrijden tegen EVVC II de PZEM. en Michiel de Ruyter aan lopen 1500 meter en de B- punten genoeg om junioren van de tweede scholieren) 1000 meter. De start is om half vier. BKC, Atlas, Stormvogels, KVL, Swift IV en Animo II. Derde klasse B: Animo HI, Madjoe II, Swift V, Swift VI, Zuidwesters II, Zuidwesters III en Top II. Derde klasse C.: Kats, Tjoba II, Blauw Wit, Zee landia II, Vopo II, Togo III en WKV. Derde klasse D: Vitesse II, Luctor II, De Poel II, Olympia II, Elto II, Volhar ding II, Blauw Wit ILq Adspiranten A: Elto. Swift A, Swift B, Vopo, Tjoba, De Poel en Togo. Adspiranten B: Animo A, Zuidwesters A, Swift Snel, Swift Kwiek en Swift Le nig. Adspiranten C: Olympia, Volharding, Blauw 'Wit, Scampolo, Luctor en Vios. Adspiranten D: Animo B, Zuidwesters B, KVL, Swift Vlug en Swift Rap. twaalftallen worden ge- BAARLAND, 24 Maart. In de leeftijd van 69 jaar is Dinsdag vrij on verwacht overleden de heer Johan Jacob Hoogvliet. In 1917 werd hij be noemd tot gemeente-ontvanger en ambtenaar van de burgerlijke stand, welke functies hij vervulde tot zijn pensionnering in 1950. Voorts was hij een aantal jaren kantoorhouder van de P.T.T. te Baarland. Ook in het ver enigingsleven vervulde hij een be langrijke rol. In 1913 was hij de op richter alsmede ’n 8-tal jaren directeur van de muziekvereniging „Prinses Juliana”. Hij was een der oprichters van de schietvereniging „Wilhelm Teil”, secretaris-penningmeester van de weegbrugvereniging te Bakendorp, bestuurslid van de Kolenvereniging, De plannen om in Terneu zen tot oprichting van een handbalvereniging te ko men nemen steeds vastere vormen aan. Men heeft ech ter de oprichtingsvergade ring uitgesteld tot 9 Juli. Op die dag namelijk organi seert de afdeling Zeeland van het NHV op de Markt te Terneuzen behoudens toestemming een zeven- handbalwedstrijd. ’s Avonds zal dan de oprichtingsver gadering worden gehouden, tijdens welke enkele hand- balfilms zullen worden ver toond. ST PHILIPSLAND, 24 Maart. Burgemeester L. J. de Jonge kan tevre den zijn; en hij is het ook. Het herstel van zijn eens zo zwaar getroffen ge meente is zo goed als voltooid. Hij huist nog met zijn ambtenaren in het hou ten noodgemeentehuis, dat, na de ramp, door Delden werd geschonken. Bin nenkort komen echter de plannen voor een nieuw gemeentehuis op tafel. Burgemeester De Jonge is er blij om, want hoewel de gemeente prachtig is geholpen moeten de archiefstukken, zoals registers van de burgerlijke stand nog in Steenbergen worden ondergebracht. Zeer veel werk is er verzet in deze eens zo stille, maar nu van activiteit trillende gemeente. De cijfers wijzen het uit. In Sint Philipsland werden 75 nieuwe woningen gebouwd en alle boerderijen op één na herbouwd. In Anna-Jacobapolder verrezen nieuwe woningen en 3 boerderijen. Plannen bestaan nog voor de bouw van een dubbele ambtswoning, nl. voor het hoofd der school en voor één der gemeente-ambtenaren. Voorts bestaan er nog een paar herbouwplichten. Het verenigingsgebouw, dat reeds lang in gebruik is, voorziet in een grote be hoefte. In Anna-Jacobapolder wachten de 600 inwoners vol verlangen op de bouw van een dorpshuis. Men hoopt dat bin nen enkele maanden hierover een be slissing genomen zal kunnen worden. Door Radda Barnen Is voor dit dorps huis al een volledige inventaris en een vloerbedekking toegezegd. PRACHTIGE KLEUTERSCHOOL. Eén dezer dagen zal ook de nieuwe kleuterschool in gebruik kunnen worden genomen. Het prachtige gebouw, een ontwerp van de architecten J. Jans en P. Wondergem, staat aan het eind van de Wilhelminastraat, hoek Schoolstraat. In twee rechthoekige vleugels zijn twee les- en een speellokaal Ingericht. Grote voldoening heerst in deze ge meente over de overeenstemming die is bereikt omtrent het onderwijs op deze school. Het wordt een bijzondere school uit te oefenen op de betref fende instanties die waardering waarop de vereniging recht heeft. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de bond 504 leden telt en dat aan de competitie 25 twaalf tallen deelnamen. De jeugdleiderscursus waarvoor zich twintig deel nemers hadden opgegeven, bleek tot heden geen suc ces, daar op de eerste cur susmiddag slechts vijf deel nemers aanwezig waren. Op 22 April hoopt men weer te Haamstede bijeen te ko men. Tot stimulering van de korfbal op de scholen zal de S.D.K.B. pogingeh doen om in de Pinkstervacantie een schoolkorfbaldag te organi seren. Bij de rondvraag werd o.a. de positie van de S.V. „S.S.S.” te Oosterland be sproken. Deze vereniging heeft wel geschonken mate rieel in ontvangst genomen, doch zal niet aan de compe titie deelnemen. Het bestuur zal aan de hand van ’t reg lement maatregelen nemen. Op 16 April a.s. zal een Het Goese wielercriterium voor onafhankelijken en amateurs, dat morgen in Goes (plan Oost) wordt verreden, belooft interes sant te worden. Er ver schijnt n.l. een sterk veld renners aan de stSrt. In schrijvingen kwamen bin nen van Krijn Post, Jan v. Osta, Piet de Bruijn, Rol, Kerstens, Konings e.a. Van de Zeeuwse renners noe men we o.m. Jan Westdorp, Romeijnsen, Verhelst, Huis- soon, De Roo en Van Wij- chen. karpetten in de twee hierboven afge- beelde dessins, n.l. links het warme Afghan - dessin en rechts een kleurrijk doorgewerkt bloemdessin. voor uitzonderlijk lage prijs 200 320 x 225 GOES, 24 Maart. De heer O. Tis- sing te ’s-Gravenpolder, ondernemer van de Goese stadsbusdienst heeft ons medegedeeld, dat hij met ingang van 1 Juli a.s. deze dienst zal beëindigen. Als de aanleiding tot dit besluit moet gezien worden de geringe be langstelling, die de gemeente voor deze dienst aan de dag legt, wat onder meer tot uitdrukking kwam in de af wijzing van het subsidieverzoek, dat de heer Tissing tot de gemeente had gericht, door de Goese raad. Zoals bekend werd op 1 December j.l. een aanvang met deze stadsbus dienst genomen. Tot nu toe werden in +o aal ruim 8000 passagiers vervoerd. Vopo. Tweede klasse B: Animo, Dios, Luctor, Scampolo II, Togo II, Vitesse II, Zuid westers en Vios. Derde klasse A: teneinde De meisjes van De Zeeuwen te krijgen, spelen twee maal tegen Hellas en zij hebben reeds aan twee punten genoeg om de kampioensvlag te kun nen hijsen. De Goese handbalvereni ging „Tonido” heeft van „Welta” uit Mechelen in België een uitnodiging ont vangen om op Tweede Paas dag met twee elftallen deel te nemen aan een interna tionaal handbaltournooi. „Tonido” heeft deze uitno diging aanvaard. De dames van Marathon, die vorige week het kam pioenschap van de afdeling Walcheren behaalden, zul len op Zaterdag 2 April te Breda deelnemen aan het tournooi met het kampioen schap van het district. Hieraan nemen verder nog deel de kampioen van de afdelingen Breda en Til burg. De districtskampioen zal deelnemen aan de kring- begin met de competitie, kampioenschappen, waarna waaraan 23 twaalftallen de kringkampioenen om de deelnemen, worden ge- landstitel de strijd gaan maakt. aanbinden. 11 de tweede klasse A zal het Mevo II wel gelukken om V.C.K. II de puntjes af handig te maken. Colpl Boys II zal hard moeten aanpakken tegen Krabbendijke II. Kapelle II zal de reserve-spelers van Wol- faartsdijk de negende nederlaag in succes sie bezorgen. In de tweede klasse B hebben de drie clubs, die alles in het werk stellen om het koploper Veere zo las tig mogelijk te maken (Oostkapelle, Serooskerke en Bevelanders) een goede kans op een overwinning. Meeuwen kan zijn positie in de middelste gelederen verbeteren door Middelburg V te kloppen. In de tweede klasse C krijgen de ’s-H. Hendriks- kinderenaren het zwaar te verduren tegen Kloetinge, dat zich vorige week van zijn allerbeste zijde liet zien De Noord-Bevelandse derby WissekerkeCortgene zal hoogstwaarschijnlijk eindi gen in een zege voor - zoekers. In de tweede klasse D heeft Kloetinge II een ge makkelijke tegenstander aan Kruiningen III. In de tweede klasse E vindt een spannend treffen plaats: SpuiZaamslag. De zege zal wel in Spui blijven. Driewegen kan gemakkelijk winnen van Hoek. In de tweede klasse F opent de wedstrijd Zaam slag IISpui II gunstige perspectieven voor de thuisclub. 285 x 200.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2