MARKT VEILING BEURS UIT ZEELAND'S STEDEN DEGRUYTER'S deGruyter HiCUWS uit de Provincie. van Lichte reactie, 1 holen. Sla-aanvoer neemt toe Goes MAAR 10°/o KORTING BLIJFT en een DE KOFFIE EN THEEZAAK Vhssingen maar AKU beter Middelburg Zierikzee. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 7 KERK EN SCHOOL AANBESTEDING SCHEEPSTIJDINGEN ga de nieuwe prijzen. Altijd de lekkerste thee, altijd de geurigste thee extra besparing' door 10% korting School met de Bijbel Gezellige middag ouden van dagen KOUDEKERKE KRUININGEN Zie het raambiljet voor Weer een bij scholingscursus voor wijkverpleegsters Commissie voor Huishoude lijke- en Gezinsvoorlichting In de vergadering der Plaatselijke Commissie voor Huishoudelijke- en Ge zinsvoorlichting is besloten het secreta riaat tijdeljjk over te dragen aan mej. T. Dootjes. Aan de Herv. Vrouwenvereni ging zal worden verzocht een vertegen woordigster te benoemen in de Commis sie. Maandagavond a.s. zal in de Bogard- zaal op verzoek van de Herv. Vrouwen vereniging spreken mej. T. Duyvendak, landelijk directrice van de Huishoude lijke- en Gezinsvoorlichting, over de waarde van de mens voor zijn omgeving en voor de wéreld. Op 27 April spreekt mevrouw D. H. M. A. Zijlstra-Hartmans over moderne textielstoffen en hun was behandeling. Naar de scholingsdag voor naaileraressen gaan de dames E. van Zwienen-Van de Broek, E. Strubbe-Van Veen en M. van Loo-Van Loo. Veertig jaar in overheidsdienst Volgend jaar tentoonstelling flora en fauna Wachtverbod Het bevrijdingsfeest. Hoofdrassen ,^e®awse veilingen zijn de hoord en Ci ans. Goudreinette, Jonathan treft -Delicious, wat de appel be- In Krabbendijke NAGEKOMEN ADVERTENTI^ Meer exportmogelijkheden naar Belgié Aanzienlijke stijging de fruitprijzen Stoofperen Jubileum bij de P.Z.E.M. WESTKAPELLE YERSEKE ZOUTELANDE frXEL HE1NKENSZAND KAPELLE KRABBEN DIJKE V dag 18 Maart 1955 112% 267 194% 97% 141 enkele films vertoond. HEE PRUZEN fj gaan omlaag si en Kapelle zijn de «P» Bij gebrek aan plaatsruimte vandaag geen feuilleton Twee En- 10014 16511 Ned. Herv. kerk Bedankt voor Putten, J. v. d. Velden te De Bilt. 17714 222% 182 14714 56 89% 24 231% 82 140 106% 164 12% 23% 52% 126 108 63% 94% 82% niet kon ZUIDERKRUIS 16 n. Walvisbaai. JAGERSFONTEIN 16 Las Palmas-Kaap- MUIDERKERK 17 Quessant-Genua. AVERDIJK 16 te New York. BLIJDENDIJK 17 Vlissingen-Rotterdam. 102% 100% 96% 101% 377 313 634% 602 603% 1080 87B 42 174 61% 180% WILLEM RUYS 16 Port Said-Napels. WATERMAN 16 Port Said-Rotterdam. RIJNDAM 16 Scillys-Southampton. MAASDAM 16 Kap Race-Halifax. JOH. VAN OLDENBARNEVELT 16 Al- INDRAPOERA 16 Brothers- Djeddan. Cont. Oil Micont. Oil Philips Oil Shell Oil Tidewater Baltimore °P de r. rassen 76% 28% 38% 125% ex 106% 74% 61% 27% 42% 46% 17% 35 27% 30% 102% 100% 97 101% 101% 101% 100% 164% 64% 227 312% 322 267% 166% 164 11% 23 42% 43% 52 122 94% 82 104% 104% 76% 254 272% 269 283% 416 268 A’dam Rubb. 113 Band. Rubb. 149 Kend. Lemboe 87 42L 173 61% l 27% Canadian Pac. 30% Onder leiding van de heer Dijkslag hield de vereniging School met de Bij bel haar jaarvergadering. Uit de jaar verslagen bleek, dat de vereniging 84 leden telt en dat het gemiddelde aan tal tellingen 97 bedraagt. Er was een nadelig saldo van 1639,75. De voor zitter deelde mede, dat het huis voor het nieuwe hoofd 12.000 kost en dat hierop 10.000 hypotheek is verleend, zodat nog 2000 geleend zal moeten worden. Een uitvoerige bespreking volgde over de plannen van het be stuur tot bouw van een nieuwe school. Er is op diverse plaatsen een onder zoek ingesteld naar geschikt bouwter rein, maar uiteindelijk meende het be stuur, dat het terrein voor de oude school het meest geschikt is. Het be stuur ontving machtiging de plannen verder uit te werken. Het gezelschap Adri van Oorschot heeft de Vlissingse Ouden van Dagen Woens dag in het Concertgebouw een bijzonder prettige middag bezorgd. De oudjes ge noten intens van hetgeen de artisten voor I het voetlicht brachten. Overigens bleef het daar niet bij, want in de pauze wer- i den de mannen getracteerd op een sigaar en de vrouwen kregen een versnapering. Een geste, die buitengewoon op prijs werd gesteld, evenals het gratis beschik baar stellen van het Concertgebouw. Op- en ondergang van Zon en Maan: Zaterdag: Zon op 6.46 u., onder 18.51 u. Maan op 4.32 u., onder 13.22. Heden overleed, tengevolge van een noodlottig ongeval, de heer M. VAN KEULEN In hem verliezen wij één van on ze beste werkkrachten. Gebr. GELDOF Serooskerke (W.), 17 Maart ’55 vergadering bijeen ter viering van het eerste lustrum. De secretaris mocht in zijn jaarver slag van een toename van het leden tal melding maken. De heren C. Bpucherie en J. Sent werden resp. als voorzitter en pen ningmeester herkozen. De Bondsvoorzitter de Heer H. J. Vermeulen te Amsterdam sprak over het onderwerp „Bedrijfsorganisatie en wij”. Metaalbewerkers vergaderden. Tij dens de onder leiding van de heer J. Harthoorn staande jaarvergadering van de Chr. Metaalbewerkersbond werd aan de heer P. Dingemanse het gouden C.N.V.-insigne voor 25 jaar lidmaatschap uitgereikt. Hieraan voor af had de districtsbestuurder J. Lod- B.B. Onder leiding van de heer J. Francke vergaderde de B.B. in „Het Wapen van Zeeland”. uiteenzetting gegeven jitter over dczkt:1”": van I herkozen de heer J. Oosterlee en H. Cok. Na de pauze vertoonde het hoofd der school, de heer A. de Pagter, enke le onderwjjsfilms. N.C.B.B. De leden van de Ned. Chr. Beambtenbond in Oost Zuid Beveland legde spr. vooral de nadruk op het voorrecht om lid van een chr. vakor ganisatie te mogen zijn. Voorts wer den enkele films vertoond en werd ’n collecte gehouden voor l.__ fonds. N.C.V.B. De afdeling Kruiningen van de N.C.V.B. hield een feestelijke (16e) jaarvergadering onder leiding van me- AMSTERDAM, 17 Maart. In te genstelling tot gisteren, toen de buiten landse belangstelling een willige stem ming veroorzaakte, die vooral Kon. Olie betrof, was de kooplust vandaag uiter mate gering. Dientengevolge had de af faire weinig om het lijf, waaruit weer bleek, hoe zeer de markt tegenwoordig van buitenlandse factoren afhangt. Van -een voortzetting der hausse was dan ook geen sprake, maar evenmin kon van een scherpe daling worden gesproken. Het vertrouwen In de markt bleef on geschokt, al ging het nu, mede onder invloed van het weinig schokkende ver loop van Wallstreet, aanmerkelijk rus tiger toe. Internationale fondsen leden meren deels een klein verlies en waren betrek kelijk ongeanimeerd, maar Kon. Olie bleef nog ver boven de 600, Unilever rond 390 en oude Philips rond 360. Het verschil met de nieuwe Philips is bezig iets in te krimpen. Een gunstige uit zondering vormde AKU. Deze waren beter gestemd op hernieuwde dividend- geruchten, waarbij zowel over een uit kering in contanten als in aandelen ge sproken werd. Iets definitiefs is hier over echter nog niet bekend. Het ergst had de Scheepvaartafdellng te lijden, waar verliezen tot 5 procent werden geboekt op gemis van buiten landse steun en op de lagere vrachtta rieven in Maart, hoewel deze feitelijk niet van toepassing zijn op de lijnrede rijen. Cultures bleven goed op prijs en KAPELLE, 16 Mrt. Dank zij het zonnige weer van de laatste tijd neemt de sla-aanvoer op de groentenveilingen nu sterk toe. Ook de prijs is de laatste dagen ge stegen en voor A kwaliteit moet nu op de veiling weer rond 20 cent per krop betaald. Vooral Engeland is op het ogenblik een goede afnemer. De vorige week was de prijs gedaald in verband met het kou de weer en vooral ook door concurren- stegen en voor de A kwaliteit moet nu op tie van sla uit Frankrijk en Italië. Deze sla is harder maar de kroppen zijn zwaarder en de concurrentie hiervan mag daarom niet worden onderschat. Voor de B kwaliteit ligt de veilingprijs thans rond 15 cent per krop. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V, GOES. Internatio Am. Motors Am. Radiator Am. Smelting Anae. Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada 107 Intern. Nickel 63% Gen. Motors Rep. Steel Kennecott U. S. Steel North Am. C. 28% Stand. Brands 38% Cities Service 125% 77 106% 73% 61% 27% 42 Ches. Ohio 46% Miss. K. Texas 17% New York C. 35% Pennsylvania GOES, 17 Mrt. De bijscholingscursus voor de wijkverpleegsters, die in Januari j.l. in hotel Duinheuvel te Domburg is gehouden, is buitengewoon geslaagd. Aan gespoord door dit succes heeft men nu er voor dit doel weer op subsidie mag worden gerekend besloten weer een dergelijke cursus te houden n.l. van 17 tot 19 en van 24 tot 26 Maart. Als onder werp is deze keer gekozen „De wijkver pleegsters en haar werk”. Enkele be kwame sprekers hebben voor deze tweede bijscholingscursus hun medewerking toe gezegd. Geref. kerk Beroepen te Pingjum en Ulverstone G. van Wilgenburg te Forth (Australië), v.h. te Amsterdam. Examens: De classis Haarlem heeft praeparatoir geëxamineerd en beroep baar verklaard de heer A. v. d. Kooy te Amsterdam-Z., die gaarne een be roep in overweging zal nemen. Geref. Gemeente Beroepen te Zeist, M. Blok te Rot- terdam-C. Baptisten gemeente Beroepen te Heerlen-Treebeek als evang. pred. met als standplaats Maas tricht, H. P. de Boer te Deventer. Beroepen als hulppred. te ValtherJ mond, J. Hekhuis, a.s. em. pred. té Muntendam. J Chefs en collega’s hebben de heer J. Riemens, thans werkzaam .bij be lastingen te Middelburg, die Woens dag 40 jaar in overheidsdienst was, tijdens een geanimeerde bijeenkomst in het gebouw aan de Noordstraat, hartelijk gehuldigd. De hoofdinspec- teur-titulair A. A. Vermeulen en ook de andere sprekers belichtten in har telijke bewoordingen de ijver en plichtsbetrachting van de jubilaris. Namens de Chr. Bond van Over heidspersoneel voerde de heer J. Orneé het woord. De heër Riemens dankte allen, mede namens zijn vrouw, die bloemen in ontvangst mocht nemen, voor de waarderende woorden en ge schenken. „Barbus Conchonius’, de vereniging van aquariumliefhebbers, zal volgend jaar, ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan, in samenwerking met de Kon. - - - o-Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde een gegaan is. Tot bestuursleden werden grote tentoonstelling van flora en fauna Rott. Bank Tw. Bank N. B. Aniem Overz. Gas Born. Sumat. 106% trokken zich van de reactie elders niets aan. In de locale industrie werd 280 geboden voor Indola op de aangekon- digde emissie. In het verdere verloop kwam er wei nig verandering in de koersen. Alleen de Scheepvaart liet nog een verder lich te daling zien. Op de Amerikaanse markt werden voor het eerst verhan deld certificat Mac Millan en Bloe- del, waarvoor behoorlijke belangstelling bestond. Claims Nationale werden ge taxeerd op f 90. Claims Trlcotbest op f 120. Staatsfondsen waren rustig en weinig veranderd. Prolongatie 2% pet. O. J. Rubb. De Oostkust Serbadjadi H. Am. Lijn 185% K. J. Chpkvt. N. B. K. Boot 175% 172% K. Paketvrt. 171% 165% K Rott. Lloyd 177% 174 N. Schvrt. U. 184% - Omm. Schvrt. 22 St.v.Mij. Ned. 188% 148% 65 89% B. en W. stellen voor een wachtver bod in te stellen voor 1. de Nieuwstraat; 2. de grote verkeersweg. In de toelichting wordt gezegd, dat het herhaaldelijk voorkomt, dat auto’s op de verkeersweg door deze gemeente worden geparkeerd op het tegelpad dat voor de wielrijders bestemd is. Het gevolg is dat de wielrijders herhaalde lijk van de rijweg gebruik moeten ma ken. Dit parkeren van auto’s geschiedt geregeld op het gedeelte van deze weg in de omgeving van hotel „Nieuw Goes’ en vooral des Dinsdags op de Westwal vanaf Mijnsbergen tot Louisse. In de Nieuwstraat komen herhaal delijk verkeersopstopingen voor voor al in het gedeelte van de C. Evertsen- straat tot aan de ’s-Heer Hendriks- kinderendijk. Het laden en lossen en het in- en uitstappen van personen blijft steeds toegestaan. De stad zal de vijfde Mei waar schijnlijk schitterend verlicht worden. In de vergadering van het feestcomité heeft ir J. M. Knaap uitvoerig de plannen van de verlichtingscommissie uit de doeken gedaan. In de eerste plaats is het de bedoeling de Zuid- en Noordhavenpoort te verlichten, de fontein in het havenpark, de muziek tent, ’s-Gravensteen, de stadhuistoren, de St. Lievemonstertoren, een gedeel te van de Nobelpoort en de ophaal brug tussen de poorten. Verder wor den natuurlijk de straten verlicht en het Havenplein waar de taptoe wordt gehouden. Besloten werd verder ook de kleu ters van de 3 kleuterscholen in het programma op te nemen. Van de la gere school zullen alleen de drie hoog ste klassen kunnen meewerken. Ook zal men nog trachten de ulo-scholen, het lyceum, de ambachtsschool en de landbouwhuishoudschool in te scha kelen. KAIELLE, 17 Maart. De laatste we ken hebben de fruitpryzen een in ver schillende gevallen niet onaanzienlij ke stijging te zien gegeven. Vooral het ras goudreinette heeft hierbij een goede beurt gemaakt. Er kwam een mogelijkheid tot export naar Frank- rÜk en het gevolg is geweest, dat de goudreinette 10 tot 15 cent per kg 1,1 P>Üs is opgelopen. Dit betreft dan speciaal de grote maten. Voor de kleinere maten is het verschil niet zo groot, maar ook hierbij was de prijs vast Met de frultafzet is het overigens lan ge tijd heel moeizaam gegaan. Het aanbod blijft constant zeer groot en daarnaast waren er exportbelemme- ringen voor verschillende landen. West-Duitsland is voor invoer van fruit uit West-Europese landen tot vandaag toe gesloten geweest. Tot vandaag, want juist hedenmiddag be reikte ons het bericht, dat de Duitse regering de invoer van appels uit alle landen vrij gegeven heeft. Voor Ne enand maakt dit besluit overigens zo veel verschil, want ons land namelijk een minimumprijs van d „den Per WO kg garanderen vla micJ(ederIands''Dni,:se gemengde com- «iissie. wat de invoer naar België van i 'S er goed nleuws- Met ingang In en moS€n weer peren, welke (■xr,„t.°elhuizen zÖn opgeslagen ge porteerd worden. Ook is de export mini appels weer mogelijk, daar de voru ummaat van goudreinette is v«laagd van 80 t0(. 75 mm< Door het architectenbureau P. Wonx dergem te Kruiningen werd aanbed steed het bouwen van een woninu voor de heer P. Dijke te Kruiningen^ De uitslag was als volgt: Fa. J. M. J? Schrijver en Zn. te Goes f 17.600; Gebn Mollet te Hansweert f 17.548; J. vai( der Linde te Kloetinge f17.300; Jad Krijger te Kruiningen f17.250; Bouw-i bedrijf C. Kastelein te Vianen eri Kruiningen f 17.148. Goudreinette al voor een belang rijk deel geruimd, maar In Goes zijn nog flinke voorraden, Voor de huishoud 1 (grote maat) wordt ruim 40 cent per kg betaald. De kleinere maten halen met moeite 25 cent. Naar mooi gekleurde Jonathan Is steeds behoorlijke vraag, maar deze zijn er te weinig. Voor de goede huis- houdkwalltelt, grote maat, ligt de prijs thans rond 35 cent per kg, ter wijl de kleinere maat rond 20 cent noteert. Heel wat hoger waardeert het publiek de Golden Delicious. Deze week was er in Kapelle een zeer grote anvoer van verpakte Gol den Delicious en deze werd gemid deld boven 70 cent per kg betaald. Deze prachtige goudgele appel lokt velen aan. Helaas hebben vele kwe kers deze appel dit jaar niet geel kunnen krijgen omdat de weersom- omstandigheden ongunstig waren. De eerstkomende maanden zal er geregeld wel een behoorlijke aanvoer van Golden Delicious blijven. Met de stoofperen wil het nog steeds niet best vlotten, hoewel deze week de prijs toch vast was en enkele cen ten per kg hoger dan in de voorgaan de weken. Het hoofdras hierbij Is de St. Remy en hiervoor werd tot 18 cent per kg betaald. In October en November betaalde men op de velllgen dezelfde prijs. Wel een bewijs dat de kwekers niet beloond worden voor net bewaren van hun producten, organiseren. Eén en ander kon de leden Woens dagavond meegedeeld worden tijdens de avond, waarop dr J. M. Lodewijks uit Den Haag gesproken heeft over zijn „Reis door Tirol”. Uitnemende explicaties koppelde deze spreker aan de vertoning van kleurendia’s en kleurenfilms, waarbij stedeschoon, trekpleisters van toeristen, planten- en dierenwereld en natuurschoon zijn aandacht kregen. Onnodig te zeggen, welk een goede greep „Barbus Con chonius” ditmaal met het engageren van deze eminente spreker gedaan heeft. Gisteren vierde de heer H. J. Leu- velink, hoofdklerk bij de P.Z.E.M. zijn zilveren dienst jubileum. Des middags werd hij te zijnen huize toegesproken door de directeur, ir T. Michielsen, die hem hartelijk dank bracht voor de bewezen diensten en zijn tevredenheid uitsprak voor de wijze, waarop de ju bilaris zijn taak vervult. Hij bood hem de gebruikelijke enveloppe met in houd aan. Vervolgens sprak de secre taris der directie, drs J. K. de Jong,- die namens het personeel een gé- GROOTE KERK 16 te Port Said, schenk aanbood. Namens de perso neelsvereniging sprak de heer J. Hu- ser onder aanbieding van een boek werk. Voor mevr. Leuvelink waren er bloemen. vrouw A. Ligthart Schenkvan Zijt- veld. Secretaresse en penningmeester- esse brachten haar jaarverslagen op humoristische wijze. Mevr, van Ka mer uit Middelburg declameerde. De vereniging telt: nu 108 leden. Ongeluk. Mej. J. van Eenennaam, onderwijzeres aan de O.L. school is, toen zij op weg was naar het gym nastieklokaal, nog al lelijk gevallen. Een onderzoek wees uit, dat zij haar enkel had gebroken. Nog geen jeugdgebouw. Het be richt, waarin melding werd gemaakt, dat de oude Herv. pastorie bestemd zal worden voor jeugdgebouw is wat voorbarig. Wel wordt in deze richting gewerkt. Aanvaring. De mosselkweker, C. de Rooy is met de YE 79 tengevolge van de mist in het kanaal bij Vreeswijk tegen een kademuur gevaren. Het schip werd flink beschadigd en is naar de werf te Nieuwediep gesleept. Een lid van de bemanning liep verwon dingen op. Filmavond. De afdeling Zoute1 ande- Meliskerke van de Chr. Metaalbewer kersbond gaf in samenwerking met de der een toespraak gehouden, getiteld: afdelng Zoutelande d=r Ch„ Bouw- „Ik wel, hij niet”. In deze toespraak vabar,beldersbolld ?en fllmavond in - - - - - - „Middendorp”. Na de opening door de heer P. Brasser werden de twee films vertoond. De districtsbestuurder. de heer J Lodder sprak een propagandis- het *D E*l"- tiacb woord. Na de pauze werden nog Ned. 1953 Ned. 1947 Dollarlening Invest. Cert. Ned. 1962-64 Grootboek Nat. H.’bank Cultuurbank N. Handel M. 228 A.K.U. 313 Bergh’s J. 321% Calvé Delft 267 Berkel’s Pat. 166% Fokker Gelder Zon. K. Hoogovens Ned .Ford 419 N. Kabelfabr. 268% Phil. Gloeil. 362% 360% Dito 6 pr. 195% Unilever 397% 391% W. Feijenoord 228% 228% Bill. I rubr. Bill. II rubr. 312 Dito 7 pr. 637% K. Olie 100 605 K Olie 1000 607% Moeara Enim 1080 H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorsenlanden Ver Deli Mij. 143% 142% Senembah 97% 96% Müller Co. 237 A’dam Bank 249% 249% Escomp. Bank 142% - - 217% 217 234 82% 140 B.B. Onder leiding van Er werd een door de voor- ^‘over'doefs'telling en organisatie rseamoienoona m wusu zmiu oeveumu Z1 de BB De heer Van de Berg, kwamen met hun huisgenoten in jaar- technisch leider, besprak de samen werking met diverse ploegen. T’ro° jnstructiefilms werden vertoond, jjele vrijwilligers traden toe. Gouden medaille. Mr dr W. Hugen- holtz te Leiden, vroeger te Axel, heeft van de staat van Massachusetts in de VS. de hoogste onderscheiding van (jie staat ontvangen, de gouden me daille, voor zijn baanbrekend werk op het gebied der internationale die renbescherming. Diefstal. Gisternacht is uit een ge parkeerd staande Belgische personen auto een herenjas ontvreemd. De eige naar was in de buurt op een feestje geweest en had verzuimd de portieren van zijn wagen af te sluiten. Verkeersomlegging. In de Stations straat is men begonnen met het leg gen van een stamriool. Daar meer dan de helft van de rijweg is opgebroken is het wegvak aangegeven met ver keerslichten. Er zijn al heel wat bon netjes uitgedeeld aan degenen, die de ze lichten negeerden. Vergadering kleuterschool. In de alge mene ledenvergadering van de Prot. Kleuterschool, die onder leiding stond van dokter P. Staverman, werden de af tredende bestuursleden mevr. Carels en dokter Stayerman herkozen. Indien de wet op het kleuteronderwijs zal worden aanvaard, zal men een aanvraag indienen voor de bouw van een nieuwe school, zo werd besloten. Na de pauze sprak mej. Wouters over „wat is het doel van de kleuterschool” en werd een wedstrijd ge houden in hersengymnastiek. Groot feest. De 5 Mei zal in Heinkens- zand een grote feestdag worden.- Daar staat het programma borg voor. De fees ten zullen worden ingezet met klokgelui en een jeugdparada. Onder het spelen van de nationale en Zeeuwse hymne zul len de vlaggen worden gehesen. De och tend wordt dan verder gevuld met volks spelen voor de jeugd. Des middags wordt een zeepkistenrace gehouden, is er een gecostumeerde voetbalwedstrijd en een intelligentietest voor de jeugd. De hoofd schotel van het feest wordt gevormd door het optreden van het radio-orkest „De buurtjes van buuten” met als conferen cier Gait Jan Kruutmoes. Op de avond van de vierde Mei zal een grote herdenkingsbijeenkomst worden ge houden. Rund in kippenren. Bij de slager A. de W. te Biezelinge moest dezer dagen een rund geslacht worden. Het dier voelde hier echter blijkbaar niet veel voor want het verkoos de vrijheid. Met veel moeite wist men het in een hoek te drijven en toen was er voor ’t beest maar een mogelijkheid meer: de kippenren van de heer C. v. d. Vrede. Hier sprong het op. Het zakte er door en was toen vlug gevangen. Of er ook eieren gelegd waren is niet bekend, wel is zeker dat de kippenren behoor lijk beschadigd was. C.H. kiesvereniging. Onder voorzit terschap van de heer B. de Jager hield de Chr. Historische kiesvereniging haar jaarvergadering. De belangstel ling hiervoor was matig. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. Bakker en B. de Jager her kozen. Uitvoerig werd gesproken over ver schillende gemeentezaken, terwijl ook een bespreking volgde over de orga nisatie van de C.H.U. Herv. Zondagsschool. De Herv. Zon- dagsschoolvereniging heeft onder lei ding van de heer H. M. de Loof de al gemene ledenvergadering gehouden. Uit de verslagen bleek, dat het in het afgelopen jaar in alle opzichten goed

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 7