van voor Ontwerp Deltawet komt deze maand nog niet Uniek verenigingsgebouw Serooskerke-W. Bezinning op geestelijke waarden het Delta-plan gewenst p i- rTFr5 Ih4' II»' lluhiMilliifllIbililiilliiilll I Wat doen we tegen vergadermoeheid? Jubileum-Bondsdag van het C. J. M. V. belooft groots festijn te worden. Hl f60 ïladia man” Walvishaai probeerde „Water- tegen te houden, de aandacht zijn vragen. Een taak de Zeeuwse organisaties voor Rijkshulp bij stormvloed 1953 schept geen precedent. Met gymnastiek-accomodatie voorziet het in behoefte oj iiii ”*<’iiin liiii i y lily iy Juli, alaii Nieuw gebouw voor Coöp. Boerenleenbank te Lewedorp. W) VIRGINIA N2 10 'n Best nummer! Kansen, die geboden worden, mogen niet gemist Voorbereidende werkzaamheden zeer omvangrijk. Kapelse veilinghal biedt plaats aan vijftien honderd jongeren. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 a O Waar zijn Nog deze maand opengesteld "•<1 l>ii» iiiiiii -Mild WEKELIJKSE RUBRIEK ONDER REDACTIE VAN G. DE VOOGD Merkwaardig avontuur op de Oceaan. Het moet anders onze schepen Bezinning! Taak TH' hag°e De kern der zaak Voor de vijftigste maal in provinciaal verband. ill Ingezonden Mededeling (Adv 23.15-24.00 Gram. gaan BOSCHFONTEIN 7 Marseille n. Southampton. NIEUW AMSTERDAM 7 v. Havanna n. New York. NOORDAM 7 270 m ZZO Sable Eiland n. Rotterdam. ORANJE p 7 Algiers n. Pórt Said. ORANJEFÓNTEIN p. 8 04.00 uur Vlissin- gen Antwerpen n. Amsterdam. RIJNDAM 8 te New York. RUYS 8 te Rio de Janeiro. SIBAJAK 7 250 m. ZO Brisbane n. Singa pore. STRAAT MOZAMBIQUE 7 v. Sagai n. Balikpapan. WESTERDAM 7 330 m. W. Scillys n. New York. WILLEM RUYS 8 te Colombo. ZUIDERKRUIS 7 v. Las Palmas n. Wal- 22.45 Avondoverdenking. visbaai. compagnon konden bele ven: een vis van een kleine 15 m lengte en zeker 3 a 4 m middellijn, lag dwars voor de boeg het schip als ’t ware te gen te huuaen, de kop met een drietal meters romp naar bakboord, de rest m _t een geweldige staart er aan naar stuur boord. Dc vorm van de kop was niet goed te on derscheiden, doch scheen meer spits dan plat te zijn. Het dier had don kerrode en donkergele strepen en spikkels op de bovenhuid, maar de buik was blank. Kapitein Olivier krab de zich achter de oren. De befaamde zeeslang kon het niet zijn, want die duikt niet meer op sinds vliegende schotels LEWEDORP, 8 Maart Naar wij vernemen bestaan bij de coöp. Boe renleenbank Lewedorp plannen om in de naaste toekomst te geraken tot het bouwen van een dienstgebouw, dat naast de nodige kantoorruimte en ’n kluis een woning voor de kassier zal bevatten. Het gebouw zou verrijzen in het uit breidingsplan. DONDERDAG 10 MAART 1955. HILVERSUM I (402 m.) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRÖ: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 De Antwoordman. 11.15 Cabaret. 11.55 Gram. 12.25 „In ’t spionnetje”. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 „Uit het bedrijfsleven”, caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Dansmuziek. 13.55 Koersen. 14.00 „De bruid van Lammer- moor”, hoorspel. 14.40 Pianorecital. 15.10 Voor de zieken. 16.00 Gevar. progr. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Rijks- deien overzee: Ir J. F. Graadt van Rog gen: „Het rijst- en veeproject in Zuid Nieuw Guinea”. 18.00 Nieuws. 18.15 Voor de jeugd. 18.30 Jazzmuz. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Gesproken brief uit Lon den. 19.10 Lichte muz. 19.45 Buitenl. over zicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Act. 20.20 Con* certgebouwork. en solist. In de pauze 21.15-21.40: Bas en piano). 22.35 Gr. 22.40 Sportproblemen. 22.50 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.25-24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws, weerber. en Kath. Nieuws. 8.20 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gewijde muz. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Pianospel. 12.00 Angelus. 12.03 Luchconc. (12.30 Land- en tuinb.me- dedelingen. 12.33—12.40 Voor het platte land). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Fluit, hobo en piano. 13.45 Brabants ork. NCRV: 14.00 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Strijktrio. 15.40 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Kamermu ziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Gram. 18.00 Vocaal ens. 18.30 Fries progr. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.20 So ciaal gesprek. 19.35 Gram. 20.00 Radio- krant. 20.20 Gevar. progr. 22.00 Tijdschrif- tenkron. 22.10 Gram. 22.20 Orgelcono. 23.00 Nieuws. In ieder geval was het zaak het monster zo spoe dig mogelijk kwijt te ra ken. Eerst werd er vaart verminderd, maar dat hielp niet. Dan maar vol le kracht achteruit. Het effect was verrassend. Toen de „Waterman” na genoeg stil was komen te liggen zwom het monster met een nerveuze maar elegante slag aan bak boord weg en verdween uit het gezicht. Het eerste wat kapitein Olivier vervolgens deed was een boek over zee dieren naslaan. Toen kwam hij tot de conclu sie, dat hij enige tijd ge chaperonneerd was ge weest door een zeldzaam voorkomende walvishaai. CULTUREEL BELANG Al met al Is de inrichting en outillage van dit gebouw groots opgezet. Uiter aard is de grote zaal ook uitstekend geschikt voor het vertonen van films. Indien men dan nog het grote aantal bezoekers, dat geborgen kan worden, in ogenschouw neemt, lijdt het geen twjjfel, dat de culturele belangen van Serooskerke hiermee op uitnemende wjjze gediend zijn. De gemeente, waar bij de exploitatie berust, zal zich voor lopig over de onderhoudskosten geen zorgen behoeven te maken, want het gebouw bestaat voor het grootste deel uit ijzer en steen. vincie leven. Alleen: de belangstelling is wel heel sterk materieel gericht! Natuurlijk kan niemand bezwa ren maken tegen het verlangen te weten waar de afsluitdijken in de toekomst zullen komen. Er worden allerlei ingewikkelde berekeningen gemaakt om uit te vissen in welke mate de opbrengst van de land bouwgronden kan stijgen als door de afsluiting der zee-armen de ver- zilting wordt tegengegaan. Zo re kent men en komen er allerlei cij fers te voorschijn. vruchtbaar gediscussieerd. Het is niet de bedoeling om op hetgeen daar is gezegd dieper in te gaan. In iedere organisatie zal men het vraagstuk weer van een andere zij de benaderen. En daarvoor is alle reden. Nu zijn er altijd mensen, die der gelijke zaken op de lange baan wil len schuiven. Het duurt nog enkele tientallen jaren voor alles zover is. Zullen we ons daarom nu al druk gaan maken? Met een voorbeeld mogen wij wel aantonen, dat er geen tijd mag wor den verspild. Na de ramp immers zijn er allerlei maatregelen geno men, omdat er van alle kanten geld kwam. Er was nauwelijks tijd om zich te bezinnen op de noodzaak be paalde zaken uit te voeren. Daar over zijn onenigheden ontstaan. Met name willen wij hier het voor beeld van het jeugdgebouw voor Zierikzee aanhalen. Een bedrag van enkele tienduizenden guldens werd beschikbaar gesteld. Men diende met elkaar rond de tafel te gaan zit ten om samen een oplossing te zoe ken. Een groot gebouw, waarin alle jeugdorganisaties een plaats zouden vinden, dat was het ideaal, dat men door het beschikbaar stellen van ’t bedrag wilde bereiken. Na allerlei onderhandelingen bleek, dat men het niet eens kon worden. Er komt geen centraal jeug4gebouw in Zie rikzee. Dat was de conclusie van de besprekingen, die vorigee week Vrij dag in deze gemeente zijn gehou den. Het plan is van de baan. Al leen al om het feit, dat men het niet eens kan worden. Zal het straks wellicht weer zo gaan, wanneer ongetwijfeld door de uitvoering van het Deltaplan meer mogelijkheden worden geboden? Vooral is bezinning op de toe komst van Zeeland een taak voor de christelijke jeugdorganisaties. Immers de jongens en meisjes, die nu op de verenigingen zijn, zullen straks met al deze problemen in aanraking komen. Zij vormen de generatie, die straks het meest van het vernieuwde Zeeland zal pro fiteren. Pas wanneer ieder zich terdege bewust is van het feit, dat hier grote geestelke waarden op het spel staan, zal men straks het geheel op zijn juiste waarde we ten te schatten. Zeeland gaat een grote geestelijke waarden op het men er zich voor hoeden, dat geboden kansen, met name op het christelijk erf, worden gemist! Prov. Commissie. In de morgenbijeenkomst spreekt de ere-voorzitter van het C.J.M.V., ds P. Veen uit Utrecht de bondsrede uit met als onderwerp „Bevrijding”. Tevens treedt dan het strijkorkest „Apollo” uit Kruiningen op onder lei ding van de heer Adr. B. Holster. De middagbijeenkomst staat in het teken van de ontspanning. O.m. zal het bekende toneelstuk „Een Zomer zotheid” worden opgevoerd door de toneelgroep uit ’s-Gravenpolder onder leiding van drs A. P. Cornet. Voor de muzikale afwisseling wordt gezorgd door een mandoline-ensemble van „Excelsior” te Kruiningen onder leiding van de heer B. Leys. De gymnastiekvereniging „Luctor et Emergo” zal demonstraties geven van paard-, brug- en vrije oefeningen. Voorts zal er gezongen worden door een koor uit Kapelle onder leiding van de heer D. Burger. Een hoogtepunt van de middagsa- menkomst zal ongetwijfeld zijn de aanbieding van het bedrag, dat als jubileumgift ter gelegenheid van deze 50ste bondsdag is bijeen gebracht. Giften zijn ontvangen van leden, oud- leden, kerkeraden en belangstellen den. Bij de commissie, die het bedrag zal aanbieden, komt thans een stroom van gaven binnen. Nu deze zaken zo in het middel punt van de belangstelling staan lijkt het ons, dat er op dit terrein zij het dan niet in materiële zin ook een taak ligt voor de Chris telijke organisaties in onze provin cie. Immers: kortere verbindingen, grotere opbrengst van landbouw gronden gepaard met verder door gevoerde rationalisatie en mechani satie, belangrijke toename van het toerisme in alle delen van Zeeland zullen ongetwijfeld problemen met zich meebrengen, die in het geeste lijke vlak liggen. Met een voorbeeld kunnen we dit duidelijk maken. Het valt te ver wachten, gezien de grote behoefte aan recreatiegebied, dat wanneer Schouwen-Duiveland straks door bruggen en dammen met Rotterdam en dus met de randstad Holland zal zijn verbonden, er een grote trek naar dit eiland zal ontstaan. Voor namelijk het duinengebied van Wester-Schouwen :al hiervan in grote mate profiteren. Er kan zich in dit deel van Schouwen een vreemdelingenindustrie ontwikke len, die doet denken aan badplaat sen als Zandvoort, Scheveningen en Hoek van Holland. De badplaatsen aan de Hollandse kust zijn ’s zo mers eivol. Velen die een rustige vacantie aan zee willen doorbren gen, trekken nu al naar plaatsen als Renesse, Haamstede en Burgh. Maar hoe zal dit straks zijn? Men kan erop rekenen dat die rust spoe dig zal zijn verdwenen. Er zullen hotels worden gebouwd, kampeer terreinen worden aangelegd en er zal een heleboel meer gedaan wor den om de toeristen ter wille te zijn. Dit gehele proces kan zich na het tot stand komen van een vaste ver binding Rotterdam-Schouwen-Dui- veland in enkele jaren voltrekken. Welnu: zullen de tegenstellingen tussen het platteland van Schou wen en de kuststreek niet ongetwij feld scherper komen te liggen? Van de rust op het eiland zal voorname lijk des Zondags weinig meer over- blijven. Men kan zich natuurlijk in allen gemoede afvragen of het nu werke lijk al tijd is om zich op deze din gen te bezinnen. Toch komt het ons voor, dat het gehele Deltaplan en alles wat daarmee samenhangt te veel in de materiële en te weinig in de geestelijke sfeer wordt be trokken. Indien men een vergade ring van landbouwers bezoekt, dan zal er voornamelijk worden gespro ken over de materiële dingen. Maar men verneemt niet of nauwelijks wat het voor diezelfde landbouwers ral betekenen, indien zij straks in de grond van de zaak meer zaken man zullen moeten zijn dan boer. Zo deed ook kapitein P. Olivier, toen hij met de „Waterman” verleden week op weg was van Australië naar Soerabaja. Hij ging in dé nachtelijke duisternis, met een ster ke electrische lamp voor zich uit, poolshoogte ne men en zag tot zijn ver bazing iets, dat naar hij meenoe aheen een Oli vier met Adriaan als ^edereen spreekt over vergadermoeheid. Iedere voorzitter klaagt 'over de slechte opkomst op vergaderingen. Het lijkt er bijna op, dat de organisaties, en daarin betrekken we ook de christelijke organi saties, lijden aan bloedarmoede. Want waar men ook komt, men hoort de veel geuite klacht: „We kunnen doen en organiseren wat we wil- e,l> maar de leden komen eenvoudig niet. Het lijkt of het hen hele- mmd niet meer interesseert.” Bijeenkomsten waar deze klachten niet orden vernomen zijn uitzonderingen. j'e stellen ons voor om in deze rubriek hieraan aandacht te be- eüen. Verwacht nu niet, dat we besturen van alle organisaties uit e moeilijkheden zullen helpen. sar?1 een.aantal vooraanstaande mensen uit het christelijke organi- t televen in Zeeland gaan wij de vraag voorleggen: „Wat doen wij njen. ver9adermoeheid”. De antwoorden, die wij van hen hopen bin- te krijgen op dit brandende vraagstuk, willen wij deze maand in n rubriek opnemen. Hier ligt een taak, die niet in de laatste plaats bestemd is voor de christelijke organisaties in onze provincie. Daar hebben zowel de verenigingen van ouderen als jon geren mee te maken. Dit gaat eigen lijk iedere Zeeuw aan. Dat hier inderdaad een mooie taak ligt, al zal het altijd niet even gemakkelijk zijn in de toekomst te kijken, vooral niet als men over de ze kwestie spreekt, is ons tijdens het afgelopen weekend gebleken, toen de organisaties, die zitting heb ben in de Prov. Herv. Jeugdraad, zich hebben bezig gehouden met de ze dingen. Er was enige aarzeling. Zou men het aandurven? Maar er is doorgezet en is er over deze dingen ’s-GRAVENHAGE, 8 Maart. Het ontwerp Deltawet zal niet meer in het eerste kwartaal van dit jaar bij de Tweede Kamer worden ingediend. De voorbereidende werkzaamheden zijn zo omvangrijk gebleken, dat dit tot de onmogelijkheden behoort, maar wel wordt er met grote kracht naar gestreefd het ontwerp op een zo vroeg mogelijk tijdstip aan te bieden. Dit is het ant woord van minister Algera aan de leden der Eerste Kamer, die hem bij de schriftelijke voorbehandeling van de begroting van Verkeer en Waterstaat hiernaar vroegen. De minister wijst er nog eens op, dat het ontwerp enigs zins het karakter zal dragen van een beginselwet, maar dat het wel in de bedoeling ligt in de memorie van toelichting een zo volledig mogelijk inzicht te geven in het complex van werken, dat men zich voorstelt tot stand te brengen en daarbij tegelijkertijd de verschillende zeer belangrijke water staatsvraagstukken, die met het Deltaplan verband houden, uitvoerig te be spreken. Een andere mededeling van minis ter Algera is, dat de gehele hoogwa- terkering van ons land onder de wer king van de Deltawet zal vallen en ■dat met het oog hierop een critisch onderzoek van de bestaande keringen moet plaats vinden, geleid door mo derne inzichten voorzover mogelijk in bepaalde normen vastgelegd. De Del tacommissie zal maatgevende water standen aangeven. Naar het oordeel van de minister is thans bij stormvloeden een snel werkende beveiligingsorganisatie be reikt, waarbinnen een goede samen werking bestaat tussen Rijk, Provin cie en Waterschap. Met de Nederland se territoriale bevelhebber is een re geling getroffen, waardoor in ernstige gevallen, waarin niet meer snel kan worden voorzien door civiele organen, militaire contingenten te hulp kunnen worden geroepen. Overigens heeft de lm kan geen vergadering van een beetje importantie bijwonen vl er wor(^t gesproken over de toekomst van Zeeland. Delta- 1 plan, Drie-eilanden-plan, concentratie van polders en water schappen, dit alles staat in het middelpunt van de belangstelling. Men raakt er niet over uitgepraat en zolang alles nog toekomst muziek is, zal dit ook wel voortduren. Men mag deze belangstelling voor hetgeen er in de komende laat ons veiligheidshalve aan nemen 25 jaren in Zeeland zeker niet onderschatten. Al is die belangstelling dan nog wel wat speculatief gericht, omdat nog niemand precies weet wat er zal gaan gebeuren, toch is het verheu gend te constateren, dat deze dingen bij de mensen in onze pro- SEROOSKERKE (W.), 7 Maart. Sinds Mei van het vorig jaar is er in de oude Geref. Kerk van Serooskerke (W.) veel werk verzet. Het gebouw heeft een complete metamorphose ondergaan tot vereni- gings- en vergaderlokaal, annex gymnastiekzaal voor de scholen en verenigingen. „Wij streven er naar het gebouw eind volgende week te kunnen openen”, aldus burgemeester P. Dregmans in een onder houd, dat wij met hem mochten hebben. Wanneer men de buitenkant van het ruim 80 jaar oude kerkgebouw beschouwt, kan men zich moeilijk een voorstelling maken van het keurige interieur, aat door zijn indeling, be wondering af. De hoofdingang be timmering en schilder- en stucadoor- werk een compositie is geworden, die wellicht luxieus aandoet, maar voor Serooskerke geen luxe betekent. Reeds geruime tijd bestond er drin gende behoefte aan een ruim en goed geoutilleerd verenigingsgebouw, om dat het oude vergaderlokaal aan de Dorpsstraat niet langer aan de eisen des tijds voldeed. Daarnaast was er gebrek aan een goede gymnastiekzaal ROTTERDAM, 8 Maart Wat doe je als gezagvoer der, wanneer er ’s avonds tegen elven een schok door je schip gaat, de uitkijk daarna rappor teert dat ei’ „iets” voor de boeg ligt en er tenslot te blijkt, dat je twee mijl minder maakt dan nor maal is? Dan ga je kijken wat er aan de hand is. de provincie öp Tweede Paasdag naar Kapelle tijgen om er de 50ste Bondsdag J TA nlilirKVATi rriin hnno' cro_ spannen. De "organisatoren hebben de Kapelse veilinghal gehuurd, waar 1500 personen een goede zitplaats kunnen krijgen. De organisatie loopt tot op heden gesmeerd en draait op volle toeren. Er wordt dit jaar een zeer groot aantal genodigden verwacht. Aan alle Zeeuwse jeugdorganisaties is gevraagd een afgevaardigde te zenden en verder komen er vele kerkelijke en burgerlijke autoriteiten. Alle predikanten van de Ned. Herv. en Vrije Evangelische kerken in onze provincie zijn eveneens uitgeno digd. Het programma is intussen gereed M. Allewijn, 2e voorzitter gekomen en zal dezer dagen verschij- nen. De burgemeester van Kapelle, de heer H. G. van Suijlekom, schreef ’n welkomstwoord, terwijl het oudste ere-lid van de Prov. Commissie, de heer C. Duvekot te Goes, een voor woord schreef. De Bondsdag begint om tien uur met een wijdings- en gebedssamen- komst, die wordt geleid door de heer Over deze kant van de zaak wordt nog te weinig nagedacht. Men slaat eerder aan het rekenen dan dat men zich gaat bezinnen. Gaat het er nu maar alleen om straks in Zeeland veilig te kunnen wonen en werken en om het feit, dat iedereen in onze provincie zijn brood kan verdienen? Om de materiële voordelen dus, die onge twijfeld in grote mate aan de uit voering van de grote plannen ver bonden zijn? Of is er meer? Naar onze mening schieten we er bitter weinig mee op, wanneer de Zeeuwse bevolking dit alles langs zich heen laat gaan zonder er ook maar een ogenblik over na te den ken of hier geen geestelijke waar den worden kapot gemaakt. De kern van de zaak ligt immers hier: Zal Zeeland geestelijk armer of rij ker worden, indien de provincie volkomen ontsloten wordt en er van isolement van bepaalde gebieden geen sprake meer is? voor de lagere scholen. De gemeente heeft toen een goede greep gedaan en het oude gebouw van de Geref. Kerk aangekocht. SCHITTEREND INTERIEUR Hetgeen men van de bouw heeft - weten te maken dwingt beslist be wondering af. De hoofdingang be vindt zich in een nieuw aangebouwd gedeelte, waarin eveneens toiletten, garderobe en een waslokaal (uiter aard voor de gymnastiekclubs) zijn ondergebracht. Via een betegelde hall belandt men in de eigenlijke zaal, die een fraaie ribhouten vloer heeft ge kregen. Onder het ruime toneel met diverse belichtingsmogelijkheden en een waardige plaats voor de souffleur is een flinke bergplaats vrijgelaten. Hiernaast treft men een aparte da mes- en herenkleedkamer aan. Van uit de frisse hall kan men via een trap een boven de kleedkamer voor de gymnasten gelegen geheel aparte vergaderzaal bereiken, welke ook weer een eigen garderobe heeft. Door het wegschuiven van een har- monicawand heeft men evenwel weer uitzicht op het toneel. Indien deze ruimte tijdens een toneelvoorstelling wordt ingeschakeld kunnen In totaal 350 personen het gebodene volgen. Middenin de grote zaal is eveneens zulk een geluiddempende harmonicawand geprojecteerd, zodat het gehele gebouw gesplitst kan worden In drie zalen, en tegelijkertijd verschillende organisaties haar vergadering kunnen beleggen. BUFFET In de grote zaal is een modern buf fet ingemetseld met daarachter een kleine ruimte met kookaccomodatie voor het bereiden van warme dran ken. Van de zijdé der gemeente en de plaatselijke gymnastiekclubs zul len in de grote zaal (16 meter lang en 11 meter breed) turnattributen, zoals ringen, touwen, rekken e.d. worden aangebracht. In alle localiteiten zijn gaskachels aangebracht. Drie kokers in het dak zorgen voor de nodige ventilatie. Pla fond en muren hebben moderne kleu ren gekregen, grijsgroen, zachtgeel en wit, die elkaar goed verdragen, voor de blankhouten klapstoelen een pas send décorum vormen en goed aan sluiten bij de kopspiegellampen, die de electrische energie zo productief mogelijk omzetten in een weldadig zacht licht. van de storm van 22 December vrij veel scha de veroorzaakt. GEEN PRECEDENT. Minister Algera is het niet eens met de Kamerleden, die betoogden, dat, wanneer onverhoopt weer doorbraken van de zeewering zouden voorkomen, het Rijk moreel verplicht is de zelfde maatregelen toe te passen als na de stormvloed van 1 Februari 1953 en dat dit ook zou gelden voor de ge volgen van de storm van December j.l. Hetgeen het Rijk in Februari 1953 heeft gedaan mag zeker niet als een precedent worden gezien voor elke mogelijk in de toekomst voorkomende dijksdoorbraak. Wat de wegen betreft zegt de mi nister, dat het rapport der Commissie Oud omtrent de wegenfinanciering door de minister van Binnenlandse Zaken om advies aan de Provinciale Besturen is gezonden. Het rapport wordt ook de regering bestudeerd. Indien de suggesties van de Com missie worden gevolgd, zal dit voor de waterschappen een belangrijke verlichting betekenen voor wat be treft de door hen te dragen lasten. Men mag aannemen, dat de dan ten gunste van de waterschappen ko mende uitkeringen meer zullen be dragen dan een millioen gulden. Lensdag 9 Maart 1955 GOES, 8 Maart Drommen C.J.M.V.-ers zullen uit aUe delen van het C.J.M.V. in Zeeland bij te wonen. De verwachtingen zjjn hoog ge-

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 5