Nieuws uit de Provincie. UIT ZEELAND'S STEDEN Jeugd en verantwoordelijkheid Nieuwdorp moest een punt Zierikzee laten u in de bij aa vo te ke bl te de zc dc dr be in Ri bi Actieprogramma Bond Ned. Militaire oorlogsslachtoffers ontvouwd tn ’t MJdcuh Ge® in Wika Hendrikse In Arnemuiden komt een aulaschool Terneuzen stelt f 5000 beschikbaar voor helicopterdienst dodelijk verongelukt het winterfruit Afzet van niet naar wens Goes IV wonnen J. k Proeftuin voor klein-fruitteelt te Kapelle Ringrijders in het wit? Goes Vlissingen Souburg en 's-Gravenpolder deelden Ministerie van Oorlog schonk f 600.000 voor bungalowbouw S. V. D., Kats en ZEEUWSCH DAGBLAD Maandag 7 Maart 1955 Pagina 2 fjaand nog DAMMEN Totale opslagruimte wordt twee millioen kg. Veiling Kapelle gaat uitbreiden Maatschappelijk werkster uit Schoondijke viel uit trein G. 's-H. ARENDSKERKE KAPELLE Sneeuwbui speelde Zaterdagvoetbal parten Reserve-politie hield contactavond LIKDOORNS WONDEROLIE RILLAND-BATH 57' PHILIPSLAND WAARDE YERSEKE OVEZANDE Bijzondere instuifavond Demonstratie op „E 55 Burgemeester Vermet bezocht ’s-Heer Hendrikskinderen GOES, 5 Maart Burgemeester D. Ds J. Goumare sprak over: NAGEKOMEN ADVER 1’ENTlE va ei£ bei pa pli gei lec tol he de Gevaarlijk speelgoed Centrale A.R.-Kiesvereniging De 5 Mei-viering Door Zeeuwse leden met gejuich begroet Zeeuws succes op ruitérfestijn de Ingezonden Mededeling (Adv.). de Koningin onderzoek in. deze klasse bijzonder Mejuf frouw 8 ver niet 8 29—44 5 33—51 4 14—49 1 19—42 1 1 1 5 4 18 38—24 16 34—15 14 38—12 7 28—39 5 20—22* 4 27—49 0 18—42* 3 2 1 opvoering .1 geen 1 0 1 0 1 1 ter ten gei en An len var hec lee als Stic de dr du scl va kr: 21—19 21—19 18—22 m wi gs dr af tii or bc ge ge g' d; ge vc ev da ni lei vo ge de ee va Stc fir ne ge zij ac an ko Boerenleenbank. Op 28 Februari 1955 was het balanstotaal van de Coöp. Boe renleenbank te ’s-Heer Arendskerke f 6.213.230,69. Op deze zelfde datum be droeg het totaal van de gespaarde gel de f 4.716.149,25 tegen f 4.523.594,65 het vo rig jaar. 56 nieuwe spaarders konden, worden in geschreven. Raad komt bijeen. Vrijdag 11 Maart a.s. half twee hoopt de raad in open bare vergadering bijeen te komen. Op de agenda staat o.m.: Verzoek om sub sidie t.b.v. gezinsverzorging; voorstel tot ruiling grond met de heer J. L. de Jager in verband met uitvoering uit- SPREIDING NOODZAKELIJK Een uitvoerige beschouwing heeft de heer Dekker in zijn openingswoord ge wijd aan de afzet van het winterfruit. Dit gebeurt thans niet zoals het zou moeten gebeuren. Teveel wort het fruit dat in de koelhuizen is opgeslagen be waard tot de maanden April en Mei. Een gevolg hiervan is dat de consument in de maanden December, Januari en Februari geen behoorlijk fruit van ei gen bodem kan kopen en over gaat op de consumptie van citrusfruit. Nu de fruitoogsten in de omliggende landen steeds groter worden is het vol gens hem dringend noodzakelijk dat er KAPELLE, 5 Maart On de vandaag alhier gehouden algemene vergade ring van de veiling Kapelle-Biezelinge en Omgeving is het besluit genomen een nieuwe emballageloods te bouwen waarin pim. 140.000 kisten kunnen worden opgeslagen en een bestaande emballageloods om te bouwen tot vorst- vrije bewaarplaats voor fruit met een capaciteit van 350 ton. De totale op slagcapaciteit van de veiling wordt hiermede uitgebreid tot 2 millioen kg. regelmatig een aanbod is van goede partijen fruit. De kwekers zullen ook moeten ruimen in tijden dat de prijzen minder aantrekkelijk zijn. Dit vraag stuk klemt temeer omdat er in Neder land een steeds grotere oogst van win- kelfruit komt. EEN GOEDKOPE VEILING/ Volgens een onderzoek van het C. B. van de tuinbouwveilingen is gebleken dat de veiling in Kapelle tot één der goedkoopste veilingen van Nederland behoort. Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de reservegemeente-poli- tie is dit feit tijdens een contactavond feestelijk herdacht. De tweede voorzit ter, de heer Hamelink, kon in de „Prins van Oranje” een groot aantal belangstellenden welkom heten. De toneelclub „De reserve” gaf een uit stekende vertolking van ’t stuk „Ach ter wolken schijnt toch de zon”. Muzi kale medewerking verleende het en- Hoogwater Dinsdag 8 Maart: Vlissingen: 1.47 u. 2.12 m., 14.15 u. 2.24 m. Terneuzen: 2.18 u. 2.26 m., 14.41 u. 2.38 m. Wemeldinge: 3.34 u. 1.57 m„ 15.58 u. 1.77 m. Zierikzee: 3.18 u. 1.30 m., 15.48 u. 1.50 m. JAARVERSLAG. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer Joh, Schipper, bleek dat de omzet over het afgelopen jaar f 4974.306,13 bedroeg tegen f 5.823.620,18 in ’t vorig jaar bedroeg, ’n Omzetver- mindering dus van f 850.000,welke veroorzaakt werd door een lagere aan voer tengevolge van de hagelscade en de slechte weersomstandigheden. Per half Februari was in het koel huis nog opgeslagen 1.370.000 kg fruit, waarvan 520.000 kg in gascellen. Ruim drie millioen kg fruit werd via het pakstation gesorteerd. Het ledental nam toe met 26 leden en bedraagt thans 1129. BESTUURSVERKIEZING. Bij de bestuursverkiezing werden de heren P. J. J. Deker te Wemeldinge, S. de Visser en J. Burger Fzn te Wemel dinge herkozen en in de plaats van de heer Adr. de Waard Gzn te Biezelinge benoemd de heer C. Traas Sr eveneens te Biezelinge. Na de pauze werd door ir P. ter Hof stede uit Den Haag een lezing met lichtbeelden gehouden over de fruit teelt en fruitafzet in Italië. ARNEMUIDEN, 5 Maart. In de gisteren gehouden raadsvergadering is besloten over te gaan tot het bou wen van een openbare aulaschool (de eerste van dit soort in de inspectie). Het gebouw zal verrijzen op een ter rein achter de bestaande school. Verder werd besloten een vracht auto, tevens schaffen. GOES, 5 Maart. Aan het verslag van de N. V. Zeeuwsche Hypotheek bank ontlenen wij, dat op de verlies- en winstrekening over 1954 een be drag aan winst staat vermeld van 137,833,59. Weg met onhandige likdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillen de benzocaine. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoornmiddel van f. 1.35 bespaart U veel ellende. MIDDELBURG, 5 Maart. Nu het door de Minister van Justitie afgekondigde parool „onmiddel lijk bekeuren” alom slachtoffers eist, valt ook in Zeeland menig bonnetje. Een scherpe controle, ook op de avonden, dat hier geen speciale posten voor worden uitgezet, ligt hieraan ten grond slag. Verlichting (achterlicht!), spatbord, richtingaangeven en andere kleine overtredingen van wielrijders hebben de aandacht van de Hermandad. Auto-, motor-, en wapenbezitters vallen vaak ten prooi bij het ontbreken van reflectors. De boetes zijn niet mals en de weggebruiker doet er dus goed aan, zorg te dragen, dat een en ander in orde is. Het is niet al leen een belang voor henzelf, maar voor de gehele verkeersge- meenschap. Overigens heeft men er al iets van begrepen: zo is het opvallend dat op straathoeken de wielrij ders een totaal nieuwe beweging aan het invoeren zijn, nl. het richtingaangeven. afdelingen Middelburg van de Chr. Plattelands Meisjes Bond en de Chr. Jon geren Boeren- en Tuinders Bonds geluisterd naar ds J. Goumare van Grijps- „Jeugd en verantwoordelijkheid” be verse verordeningen. Ouderavond Chr. Kleuterschool. Een openbare' zangles en de vertoning van een film prijkten op het programma van de dezer dagen gehouden ouderavond van de Chr. Kleuterschool. Nadat mej. Gel dof een causerie had gehouden over „De waarde van het lied in de opvoed r.g van de kleuters”, werd het werk van de leer lingen bezichtigd. Jubileum. De heer P. v. d. Male werd dezer dagen een rookfauteuil aangebo den: het was 35 jaar geleden dat hij in dienst trad bij de fam. Van Dijke te St Philipsland als landbouwersknecht Rode Kruis film. De propagandadienst van het Ned. Rode Kruis vertoonde in zaal Kloet de film „Achter de wolken". De belangstelling ook voor de kinder voorstelling was evenals de opbrengst goed te noemen. Huisvlijttentoonstelling. Onder auspi ciën van de afd. Yerseke van de Mij tot Nut van het Algemeen zal op Dinsdag avond en Woensdag een tentoonstelling van Huisvlijt in zaal Nolet te bezichtigen zijn. De burgemeester, de heer A. C. Wil lemsen zal de opening van de expositie verrichten. breidingsplan; bouw gymnastiekzaal; I aanleg sportterrein en bouw ambtswo ning burgemeester. Agenda Raadsvergadering. De gemeen, teraad komt op 10 Maart in vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. toeken ning premie woningverbetering, aankoop van bouwgrond en de wijziging van di- kerke, die voor hen het onderwerp: handelde. Ds Goumare legde allereerst het ac cent op de C, die de beide organisaties in hun naam vooropgesteld hebben, De Christelijke jeugd heeft een taak en roeping in deze bruisende tijd. De jeugd aldus spreker, is een periode van vor ming voor kerk, staat en maatschappij. De verantwoordelijkheid schetste ds Goumare als een rekenschap van da den, woorden en vooral van gedachten. „De doop zegt verbond, het verbond zegt verantwoordelijkheid. De verant woordelijkheid wordt moeilijker naar mate de vrijheid groter wordt. Men moet Bijbels streng zijn, vrij zijn en toch gebonden”, zo zei hij. Door de doop moet men niet alleen rekenschap geven aan God, maar ook aan de naaste en de ouders. „Jullie moeten iets te betekenen hebben in de wereld en daardoor ge tuigen. Jullie God wordt beoordeeld huisvestingsvraagstuk en de woning nood, de geldontwaarding, de behan deling van de lijkverbranding door de Tweede Kamer, de ouderdomsvoorzie ning, vragen betreffende Middenstand en Grootbedrijf, de loon- en prijspoli tiek, de rechtpositie van de fruiteige- naren enz. en dat alles bezien in het licht van de A.R.-beginselen en bele ving waarop volle nadruk werd ge legd. Het was een leerzame vergade ring, waarop met voldoening kan wor den teruggezien. Zoals iedere eerste Zaterdag van el ke maand was er ook ditmaal in het C.J.M.V.-gebouw een bijzondere in stuifavond. Het werd een avond „op de planken”, waar de jongeren twee improvisatiestukjes opvoerden. Het ging hier om de viering van de komende bevrijdingsdag en de vrije tijdsbesteding. Tijdens de discussie werd de opmerking gemaakt, dat de jongeren veel meer belangstelling to nen voor iets, waaraan ze actief kun nen meewerken, dan aan dingen, waarbij ze alleen maar passief kunnen zijn. Wika Hiensch hield een dagslui ting. KAPELLE, 5 Maart. Op de van middag gehouden algemene vergade ring van de veiling heeft de voorzitter de heer P. J. J. Dekker medegedeeld dat de plannen om te komen tot een proeftuin voor de kleinfruitteelt in de volle grond te Kapelle, thans in een vergevorderd stadium zijn. Het proef veld zal komen op het huidige sport terrein. Volgens mededelingen aan de voetbalvereniging „Kapele” zullen deze nog slechts enkele maanden van het veld gebruik kunnen maken. De Zeeuwse Ringrijders Vereniging kwam hedenmiddag in het Ned. Koffiehuis in algemene vergadering bijeen. Het pro gramma werd als volgt vastgesteld: le klasse 18 Juni te Arnemuiden; 2e klas se 25 Juni te Aagtekerke en op 28 Juli de 3e klasse en een Jubileumwedstrijd te Middelburg. Er is e enuitnodiging binnengekomen voor het geven van demonstraties op de E 55 (de Zeeuwse dag) te Rotter dam. De datum van de wedstrijden te Arnemuiden zal dan eventueel verzet worden naar 11 Juni. Over de ringrijderij in versierde sje zen, welke op 21 Juli te Middelburg in samenwerking met „Handelsbelang” zal worden gehouden, moet nog enig overleg worden gepleegd. Jaarverslagen meldden een batig sal do van f 398,95 (waaronder de reserve kas is begrepen) en een ledental van 453. Bij de bestuursverkiezing werden de heren P. Brasser, Kleverskerke (voorziter) en L. Dourleijn te Dom burg herkozen. In de plaats van de heer D. Kluyf- hout uit Koudekerke werd de heer D. v. d. Voorde uit die plaats gekozen. Voorts werd het bestuur uitgebreid met de heren J. A. Nijsse te Klevers kerke (secretaris) en de heer P. Lam pert Jz te Biggekerke. De wedstrijd- commisie bleef gehandhaafd en bestaat dus weer uit de heren J. Cevaal te Se- rooskerke en de heer A. de Kam, bur gemeester van Vrouwenpolder. Er zal getracht worden wat meer uniformiteit in de kleding van de ring lijders aan te brengen Er is gedacht aan een wit sportcostuum. Natuurlijk wordt de Walcherse klederdracht ge handhaafd, maar in geen geval mag deze onvolledig of een mengeling van burgerkleren en boerendracht zijn. Hierover zullen echter nog nadere besprekingen, mede in verband met het dragen van de oranje sjerp, volgen. Bij het ringsteken zal dus voortaan naast de vertrouwde klederdracht, een groot aantal deelnemers in het wit ge stoken zijn. TERNEUZEN, 5 Maart. Tijdens de raadsvergadering is langdurig ge sproken over het voorstel om een be drag van f 5000 beschikbaar te stel len voor een helicopterdienst tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en Rotterdam. De heer van Langevelde (A.R.) meende, dat deze dienst niet drin gend noodzakelijk was, gezien de zeer beperkte kring en het beperkte ver voer dat van deze dienst gebruik kan maken. Hij vond de subsidie te hoog. Burgemeester Tellegen merkte op, dat de heer Van Langevelde niet terug moest krabbelen, daar de raad reeds in principe besloten heeft mee te werken aan de totstandkoming van deze dienst. De heer Hol (arb.) stel de voor, maximaal f 3500 te geven. Tenslotte werd het voorstel aan genomen. De raadsleden hadden grote waar dering voor het voorstel voor het verlenen van machtiging tot het ex ploiteren van een werkplaats voor minder-validen. Zonder discussie be sloot men dan ook een crediet be schikbaar te stellen van f 3000.De bedoeling is de werkplaats te benut ten voor geheel Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren. Over de plaats, welke Ter neuzen zou innemen op E 55 had niet ieders goedkeuring. De ruimte, die aanvankelijk voor Terneuzen was ge reserveerd, is uiteraard geheel in handen der provincie gekomen, nu deze besloot mee te werken aan deze tentoonstelling. MIDDELBURG, 5 Maart. 4 IVO /b W JllbS'd' Bierku laten den, waarb van d om s bouw ting meSer sluit dat e en SI acht treft teken een invlo< schar Vei de F SOUVI dat waar ning ande Hier Kerk land ring delü over maa gele: gees bele mee van hooi gev; doo: van leid din; nan met woi dez hoe sch beh me: bel one i der I aai gel I va; gre vai eer I tel ka het de ke: M. Vermet heeft vandaag te ’s-Heer Hendrikskinderen kennis gemaakt met de inwoners. In het gebouw „Sa muel” werd hij verwelkomd door heer M. Schipper, voorzitter van as Oranjevereniging. Hij werd toegespro ken door ds S. P. de Roos, door de heer C. M. Bierens, hoofd der Herv. school en door oud-wethouder Jac. de Schip per. Vele inwoners bezochten de re ceptie om hun nieuwe burgemeester de hand te drukken. GOES, 5 Maart Ondanks het slechte weer vonden toch nog zes wed strijden (van de zeventien) doorgang; eigenlijk negen, maar drie wedstrijden moesten na ongeveer twintig minuten wegens een hevige sneeuwbui worden gestaakt. In de eerste klasse moest Nieuwdorp een puntje in Zierikzee laten. Mevo slaagde er namelijk in de Zuid-Beve- landers een 22 gelijkspel af te dwin gen. Dank zij dat ene puntje is Nieuw dorp toch een plaats op de ranglijst gestegen. De stand in de Tern. Boys Colpl. Boys Krabbendij ke Nieuwdorp Wemeldinge Arnemuiden Rillandia V.C.K. Kapelle Mevo Wolf aartsdijk In de tweede klasse A leed het twee de elftal van Nieuwdorp eerste klasse luidt: 12 8 2 2 18 39—25 12 7 2 3 16 49—32 13 6 3 4 15 40—24 11 5 4 2 14 31—26 10 5 3 2 13 36—24 11 6 1 4 13 57—27 11 6 1 4 13 39—43 11 3 2 6 11 2 1 8 10 1 2 7 8 0 17 de elftal van Nieuwdorp een onver wachte nederlaag te Colijnsplaat. De Boys, die de laatste tijd goed voor de dag komen, versloegen de Nieuwdor- penaars met 41. De stand in deze klasse is: Arnemuiden II 1018; Nieuwdorp II 12—15; Kapelle II 11—13; Wemeldinge II 911; Mevo II 1011; Krabbendij- ke II 12—10; V.C.K. II 10—8; Colpl. Boys II 13—8; Wolfaartsdijk II 7—0. In de tweede klasse B had Oostka- pelle weinig moeite met Meeuwen, dat naar jullie gedragingen. De mens is geen product van zijn omstandighe den. Heeft de jeugd verantwoorde lijkheid? Om Gods wil, ja! Ken Jezus Christus, de grond van jullie vrijheid en van jullie verantwoordelijkheid”. Aldus besloot ds Goumare zijn be toog. Hierop volgde een korte bespreking, waarbij ds Goumare nog enige vragen beantwoordde. Via een vragen wedstrijd en decla matie door de heer M. Kwekkeboom bereikte men de hoofdschotel van het gedeelte na de pauze, de opvoering van M, Vonkeman’s „De oude palen”, welk stuk handelt over de moeilijkheden van een Drentse boer, die zijn have moet ontruimen voor de exploitatie van olie bronnen. De bijeenkomst werd geleid door de voorzitter van de afd. Middelburg van de C.J.B.T.B., de heer A. Dekker. -j „Ihe Melody Makers” rn pauze is een verloting gehouden n hpc w p,i„. een slotwoo De GOES, 5 Maart. Door tot op he den nog onopgehelderde oorzaak is mej. Wika L. Hendrikse, maatschap pelijk werkster te Schoondijke, Vrij dagmiddag omstreeks kwart voor één op het traject TilburgDen Bosch, ter hoogte van Berkel-Enschot, uit de trein gevallen en ruim een half uur hierna aan de opgelopen verwondin gen overleden. Wika Hendrikse was op weg naar „De Horst” te Driebergen, waar zij een conferentie wilde bijwonen. Mede passagiers, die haar verdwijnen op merkten, trokken aan de noodrem. Spoedig daarop werd het lichaam van mej. Hendrikse gevonden en dokter Keep uit Udenhout verleende direct eerste hulp. Per ziekenauto is de Wika naar het ziekenhuis te Tilburg voerd, maar helaas mocht dit meer baten. De Rijkspolitie te Udenhout stelt ’n op de in werkster te Schoondijke, P. HENDRIKSE. C. J. HENDRIKSE-LOOISL Bruinisse: M. L. PADMOS- hendrikse. L. PADMOS en Kinderen. Correspondentie-adres St.-Laurens, Noordweg 15. De begrafenis zal plaats hebben te St. Laurens, vanaf Noordweg 15, op Dinsdag 8 Maart 1955 13 uur. vuilniswagen, aan te De burgemeester, de heer W. H. van der Heide, deed mede delingen over de viering van de vijf de Mei. Het programma, dat nog een voorlopig karakter draagt, ziet er als volgt uit: Op 4 Mei kranslegging en herden kingsdienst; op 5 Mei: klokluiden, re veille van de toren, samenzang der schoolkinderen, toespraak van de burgemeester, ballonwedstrijd voor de schoolkinderen, kinderspelen, rond gang door de muziekvereniging, eta lagewedstrijd en gevelversiering, ring- r ij den met versierde sjezen, volks spelen, gecostumeerde voetbalwed strijd, oplaten van duiven, stoelen dans met paarden, concert en fakkel optocht. met 30 ten onder ging. De stand is hier: Veere 9—17; Oostkapelle 1012; Be velanders 1111; Serooskerke 69; Meeuwen 11—8; R.C.S. IV 9—7; E.M. M. IV 76; Nieuwland 94; Middel burg V 3—2. In de tweed klasse C, de enige klasse, waar alle wedstrijden doorgin gen is in de stand geen wijziging ge komen, want alle drie de topploegen wisten een overwinning te boeken. Koploper S.V.D. overwon Wissekerke met 6-1; Kats bleef Cortgene met 15 de baas en Goes IV schoot met grof geschut tegen ’s-Heer Hendrikskinde ren (100). Zoals uit de stand wel blijkt is de spanning in groot: S.V.D. Kats Goes IV Cortgene Kloetinge Wissekerke MIDDELBURG, 5 Maart Een respectabel aantal plattelandsjongeren heeft vanavond in de Boogardzaal in de gecombineerde vergadering van de I Heden 4 Maart 1955 is door een I noodlottig ongeval overleden, I onze lieve Dochter, Zuster, Be- huwdzuster en Tante, Mejuf- Wika LEUNTJE MARIA HENDRIKSE, leeftijd van 32 jaren. leven maatschappelijk Het zevenjarig dochtertje van fam. Van W. uit de Leliestraat alhier heeft een ernstige verwonding in het gezichtje opgelopen en moet boven dien een oog missen, doordat zij ge troffen is door een onderdeel van een klein explosief stukje speelgoed, waar mee haar broertje Zaterdagmiddag op straat speelde. Dit speelgoed, twee in elkaar passen de busjes, waarin een zgn. „klapper- tje” met sterk explosief vermogen ge stopt moet worden, en die uit elkaar sjfringen; nadat men het op straat heeft geworpen, wordt hier ter stede ver kocht in enkele, overigens bonafide, winkels. De busjes springen soms meer dan twintig meter weg. Hier sprong het busje het meisje in het gezicht, toen het op straat was neergegooid. Het kind vzerd naar het ziekenhuis aan de Oost- wal vervoerd waar operatief ingrijpen noodzakelijk bleek. Naar wij van de zijde der gemeente politie vernemen, staat er een veror dening op stapel, waarin men de ver koop van vuurwerk wil verbieden. Het zou ten zeerste aanbeveling verdienen, dat ook dit gevaarlijke speelgoed onder dit verbod valt. Zo dit niet mogelijk mocht blijken te zijn, zouden wij toch de winkeliers, die de betreurenswaar- dige vergissing hebben begaan, derge lijk speelgoed in de handel te brengen, met klem willen adviseren zich de ern stige gevolgen, waarvan hierboven zo’n treurig voorbeeld wordt gegeven, te be seffen. (Red.). Zaterdag hield de Centrale A.R.- Kiesvereniging in de Kieskring Goes haar algemene vergadering onder pre sidium van de heer R. Zuidema. Deze vergadering die goed bezocht was, werd mede bij gewoond door de heer H. van Eisden, lid van de Tweede Ka mer, die zich beschikbaar had gesteld voor het beantwoorden van vragen. Na de opening en de vaststelling der notulen kwamen de jaarverslagen aan de orde. Uit dat van de penningmees ter bleek, dat een saldo in kas was groot 577,32. Tot bestuursleden wer den gekozen de heren R. Buitenhuis (aftr.), C. Clarisse te ’s-Gravenpolder, J. Jille te Kruiningen en M. v. d. Maas te Wissekerke. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd een druk gebruik ge maakt, zodat de meest uiteenlopende onderwerpen aan de orde kwamen. In een vlot betoog dat met grote belang stelling werd gevolgd, sprak de heer Van Eisden o.m. over de maatschappe lijke ellende in de grote steden, het Dezer dagen vergaderde het ores„' I serende comité met vertegenwoorï' I gers van zang- en muziekvereniéié' I gen en hoofden van scholen over d I voorbereidingen voor de vierine ,“e I de 5de Mei in Vlissingen. K 'an I Aangenomen mag worden dat 6 I voorgenomen opvoering van I openlucht-toneelspel geen doortrap I zal kunnen vinden. Het avondprogramma zal om half I acht beginnen in het Bellamypark mé kinderzang, begeleid door een d Vlissingse muziekgezelschappen, q® acht uur volgt dan een massale zans uitvoering van de gezamenlijke Vlit singse koren. Om half negen zijn volksdansen op de Grote Markt, waa/ na om negen uur Ons Genoegen concert geeft in het Bellamypark De avond zal dan worden besloten met een muzikale rondgang van Ons Ge. noegen en St. Caecilia. De dagopening, 's morgens om half acht, zal worden verzorgd door de hoornblazers van VTV, Oranje Nas sau, Juliana en mogelijk van de Na tionale Reserve. Het jeugdappèl, oni acht uur op de Nieuwe Markt, is be. doeld voor alle jonge mensen van iii tot 20 jaar. Het sportprogramma begint om half tien. Het bestaat achtereenvolgens uit een volleybal-, korfbal- en handbal, wedstrij d, gymnastiekdemonstraties en de voetbalwedstrijd Vlissingen—Mid- delburg. In de rust van deze wedstrijd zal de rede van H. M. de Koningin worden uitgezonden. De gehele opbrengst van het sport- programma zal worden afgedragen aan Sport Steunt Zonneveld. GOES, 5 Maart. De gedetailleerde uitslagen van de wedstrijd Souburg ’s-Gravenpolder, die gisteravond zo als we reeds meldden, in een 1010 gelijkspel eindigde en Souburg de ti tel bracht, zijn als volgt: J. BlomJ. van Eennennaam 20; A. DubbelmanL. Leynse 02; D. L. HuissoonS. Dixhoorn 02; G Blom J. Koek 20; J. C. v. d. HageP. van Sorge 11; A. van Overbeeke A. van Sorge 11; J. FeliusJ. Dijk stra 11; H. NieuwdorpL. van Soe- len 11; J. op ’t Hof—J. Groenewege 11; J. KluiverChr. Kats 11. De eindstand van deze halve ronde in de eerste klasse van de Zeeuwse damcompetitie luidt: Souburg 2 1 St Laurens 2 1 ’s-Gravenpolder 2 0 GOES, 5 Maart Met daverend applaus begroetten vandaag de leden van de afdeling Zeeland van de Bond van Ned. Militaire Oorlogsslachtoffers, die alhier in „Het Slot Ostende” vergaderden, de mededelingen van het hoofd bestuurslid, de heer C. A. A. Emmen uit Amsterdam, die het actieprogramma ontvouwd heeft dat voor het komende jaar is ontworpen en dat voor de leden van deze Bond van grote betekenis is. De erevoorzitter van de afdeling, jhr mr A. F. C. de Casembroot, Commissaris der Koningin in de provincie Zee land, woonde deze vergadering des ochtends bij. Wat dit actie-programma inhoudt? Welnu ondermeer het plan om in l Doorn een aantal bungalows te bou- wen waar de leden van de Bond hun i vacantie kunnen doorbrengen. De grond is aangekocht en de stichtings- acte is gepasseerd. Voor de bouw schonk het Ministerie van Oorlog zeshonderduizend gulden. Door het Nederlandse leger zal de grond, een oppervlakte van 18 ha, geëgaliseerd worden. Voorts bestaan er plannen tot het bouwen van een moederhuis, en een werkplaats voor zware inva liden, alsmede tot het stichten van een vacantieoord voor oorlogswedu- wen. Men zal plannen uitwerken tot het bieden van ontspanning aan de leden en s treeft naar de verwezen lijking van belastingvrije pensioenen. En er is nog meer. Fondsen zullen worden gevormd voor het aankopen van een eigen bondsbureau en voor verbetering van het internationaal werk. Een speciaal woord richtte de heer Emmen tot de Commissaris der Konin gin. Hij dankte hem voor het enthou siasme waarmee Zeelands hoogste ge zagsdrager zich steeds voor de Militaire oorlogsslachtoffers inzet. De vergadering, die onder leiding stond van voorziter P. Paree uit Axel, luisterde met aandacht naar de jaar verslagen, die getuigden van grote ac tiviteit. Het ledental van 142 bleef gehandhaafd. De heer Paree bracht in een toespraak de Commissaris der Ko ningin dank voor zijn werkzaamheden en stak de loftrompet over de bestuurs leden. Hij herinnerde aan het rapport Kupers en vertelde daarbij de ont- spanningscommissie lof toezwaaien dat dit jaar de lang beloofde reis zal plaats vinden. Voorts gewaagde hij van donateurswerving in Midelburg en stichting van contactgroepen in diverse gewesten. Niet zonder trots constateer de hij, dat de activiteit verhoogd is doch achtte het einddoel nog niet be reikt. Hij drong aan op meer eenheid. AMERSFOORT, 5 Maart In het hedenmiddag te Oud Leusden gehou den ruiterfestijn van de Kon. Ned. Federatie van landelijke rijverenigin- gen heeft de heer L. B. H. v. d. Slikke uit Nieuw- en St Joosland met zijn paard „Etcetera” bij het jachtspring- concours de derde prijs behaald. De heer v. d. Slikke behaalde in de sa mengestelde wedstrijd jachtspring- concours en puissance-concours de tweede prijs met 254,4 pnt. De heer G. J. Huizinga uit Groningen werd eerste met 259,4 pnt. 11 8 2 10 7 2 9 6 2 9 3 1 8 3 1 12 2 0 10 ’s-H. H. Kinderen 9 1 0 De volgende wedstrijden werden ge staakt: Kapelle IWemeldinge I (02 na 24 min. spelen); Arnemui denRillandia (10 na twintig min. spelen) en A.Z.V.V. IIBeren I (32 na een half uur). Na herinnerd te hebben aan het in ternationaal kinderkamp, dat onder auspiciën van de Wereldfederatie in Griekenland en Amerika worden ge houden, en waaraan uit Nederland drie jongens en drie meisjes kunnen deelne men de kinderen moeten overigens Engels, Duits of Frans kunnen spreken bracht hij Jhr De Casembroot dank en overhandigde hem een klein ge schenk. Deze dankte getroffen. Nadat de heren Paree en J. J. Boste- •laar uit Vlissingen in het afdelingsbe stuur waren herkozen evenals de le den van de ontspanningscommissie volgde de toespraak van de heer Em men en konden vragen worden gesteld. Na een lunch ging men er gemakke lijk voor zitten en genoot men van een ontspanningsprogramma waaraan me dewerkten leden van de brandweer, de heren Van Vredsghem, de „Wilco’s” en de drumband van „Euphonia”. De dag werd besloten met een door „Eupho nia” gespeelde taptoe. „The Melody Makers”. heer H. Pilaar sprak

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2