i lel ^p©rl «SlaltltelB ©r tl E Z UIT ZEELAND'S STEDEN De „Bintjes” mogen uit de markt Middelburgs muziekkorps bestond Zondag j.l. 140 jaar Schooldag te Goes Om het I persoonlijk kampioenschap I op 19 Maart a.s. I Goes REEDS TIEN PLOEGEN SCHREVEN IN Zeeuwse Sporktalender TAFELTENNIS De rol van Uw bakker. ‘TURKSTRA I Jubileumconcert op Donderdag 10 Maart in Concert- en Gehoorzaal Vlissingen U.L.Ch school der Geref» Gemeente te Goes Vrijdag 4 Maart 1955 ZEHUWSCH DAGBLAD Vnjdi Pagina 2 1 VOETBAL SCHAATSEN 5 f B: W. van Optimisme in Zeeland Lange baanwedstrijd te Oostburg RENO HAARVERFKAM geeft verrassend goede resultaten Beter dan haarverf of haarkleurhersteller 9.50 compleet Parfumerie VAN BIEMEN KLOKS1RAAT 4 - GOES De Kaperprijs 1955 W zi di VI VI es z\ hi in vi Vi le de Uit de schoolbanken op de planken Schoolvereniging „Astra” gaf I jaarlijkse uitvoering „Kalkoenen” deden het weer best Jubileum Geslaagd Meer belangstelling voor padvindstersgilde Programma een week verschoven „O.K.K.” gaat volgend jaar gouden feest vieren VOLLEYBAL EVVC-dames deden het weer best ATHLETIEK Singelloop E.M.M. op 26 Maart a.s. ZAALHANDBAL Olympus I en II morgen kampioen? Geen industriefruit naar Duitsland Op 13 Mei De impasse ligt weer achter de rug BESCHUIT 4 Burgerlijke Stand KERK EN SCHOOL Om het Jeugd kampioenschap De Goese I tafeltenniscompetitie I SCHAKEN Zeeuwse school- competitie De agenda van „De Zeeuwen” werd Ingezonden Mededeling (adv.) (Zaterdag 5 j HET REUZE PAK MET (Zaterdag Marathon II- Ingezonden Mededeling (Adv.). Hedenmiddag zal in Oost burg een lange baanwed strijd worden gehouden met de afstanden: 500 en 3000 m. Wl he de dc er co m w VI KORFBAL Maart). Prestatietournooi Swift: Swift I-Volharding; Swift III-Animo; Swift V-Vitesse II; Swift VI-TOP II; Swift D-Volharding; Swift E-Ani mo B. j. j- VOLLEYBAL Maart). 2e klasse heren: UOC II-EV VC III; Zuidwesters II-MVC III; Marathon-UOC II; Zuid westers II-VCU; MVC III- Hoa Moa II; EVVC IH-Zuid- westers II; Michiel de Ruy ter II-Hoa Moa II. Dames: Marathon-EVVC; EVVC II-UOC; EVVC-Zuid- westers; Marathon-UOC II; EVVC-UOC. schie word allee maai mini men in maa Met uitl« ter kani ooit m o Z dez ven beg voo wo< ber wij op ste bet bei ste o® uit de ge te scl lai en ie< Wl kJ Ni tel pa va ni ei. is. A: th ov ne 'ni te rs d: gi F: ri m oi er VI to ki S< ei tn st ie a d te V le d: gi hi d tr si d ti k zi v; O’ ei Vandaag herdenkt de heer A. Bonder, plaatselijk directeur van Van Gend en Loos, de dag waarop hij 25 jaar gele den in dienst trad bij deze vervoers maatschappij. Om elf uur zal hij van ochtend in de derde klasse wachtkamer der N.S. alhier gehuldigd worden. recteur de muziektent binnenkomt. Nog altijd is er de contractuele ver bintenis tussen bestuur en werken de leden, die beide partijen rechten geeft, maar ook verplichtingen op legt. Helaas verdwenen is door de grote brand van 17 Mei 1940 (op 40 num mers na) de gehele juist gereorgani seerde muziekbibliotheek, bestaande uit 1075 nummers, waarbij zich e,en groot aantal composities, speciale ar rangementen van Jan Morks, bevond. Hoe vaak het Middelburgs Muziek korps in het openbaar, bij Oranjefees ten en by koninkiyke bezoeken, op het Molenwater of voor het brengen van se renades is opgetreden, is niet na te gaan. Maar dat het een respectabele lijst zou worden staat vast. Dat aan deze lijst nog vele data en namen mogen worden toegevoegd is de wens van iede re Middelburger, oud en jong! leen, „Feyenoord” te Rot terdam, „Pedaalridders” te Rotterdam, „De Germaan” te Amsterdam en de clubkam pioen van Nederland, de W. C. „De Kampioen” te Haar lem, ploegen zullen afvaar digen. Gezien het karakter van de wedstrijden (een ploe gentijdrit voor nieuwelingen MIDDELBURG, 3 Maart. Voor het in de Technische School gehouden exa men van het Leerlingenstelsel Vakop leiding voor het Smeden-, Constructie- en Machinereparatiebedrijf in Neder land slaagden de volgende leerlingen (met tussen haakjes de namen der pa troons) J. P. Bouterse te Kwadendam- me (G. van Damme, ’s-Gravenpolder), C. P. Geurs te Kwadendamme (A. Scheele, Hoedekenskerke), A. Joosse te Schore (C. Sanderse, Schore), L. Meijers te Veere (L. Meijers, Veere), E. Saman te Zierikzee (E. Saman, Zierik- zee. Met het doel de ouders meer be kendheid te geven aan het werk van de Ned. Padvindersgilde, maar vooral ook leiding te geven bij dit werk, was door het hoofdkwartier van deze or ganisatie gisteravond in het C.J.M.V.- gebouw een propagonda-bijeenkomst belegd. Hiervoor waren drie „trai ners” naar Goes gekomen om de ouders (jammer dat er zo weinig wa ren) meer in te wijden in het werk en doel. Mej. A. van der Lely sprak een propagandistisch woord en verder werden enkele films vertoond. Ook was een kleine expositie georgani seerd, die een duidelijk beeld gaf van het werk, wat door het Ned. Pad vindstersgilde wordt verricht. Voor morgen zal in De gymnastiekvereniging „O.K.K.” gaat volgend jaar op 31 Maart het vijf tigjarig bestaan herdenken. In de gis teravond in de „Prins van Oranje” ge houden jaarvergadering heeft men in het kort de plannen besproken. Het zal een waardige herdenking worden. De vergadering, die onder leiding stond van de heer C. Simonse,was maar matig bezocht. Uit het verslag van de penningmeester esse, mej. C. Sinke, bleek, dat de financiën gezond zijn en het gedegen jaarverslag van de secre taris, de heer M. Loeve, gewaagde van vele activiteiten. Hij herinnerde aan de wedstrijd van de Kring in December, aan GOES, 3 Maart „Astra”, de schoolvereniging van het Chr. Lyceum voor Zeeland te Goes, heeft vanavond in het Schuttershof de jaarlijkse uit voering gegeven. Men had de avond ditmaal in twee delen gesplitst: voor de pauze wat afwisseling en na de pauze een toneelstuk. Dat de middelbare scholieren goed zingen en musiceren hebben zij van avond bewezen onder leiding van de heer Adr. Kousemaker. Ook hier zat afwisseling in; eerst twee koralen van Bach en later een tweetal cantates van de moderne Duitse componist Karï Marx. Het orkest musiceerde eveneens verdienstelijk en bracht een viertal nummers. Maar daarmee was aan de afwisse ling geen eind gekomen. De heer Goe- dee liet zien wat de jongeren op het gebied van de gymnastiek kunnen prestelen en onder zijn bekwame lei zen hiervoor ook naar hetgeen de al gemeen voorzitter van de Z.L.M., ir M. A. Geuze, in diverse redevoerin gen hierover gezegd heeft, de toe komst met wat meer optimisme tege moet. Vooral het Zuidwestelijk zee kleigebied is producent van Bintjes. en een omloop voor ama teurs) zal dit jaar voor het eerst aan de best geklas seerde vereniging een wis- selprijs worden uitgereikt in de vorm van de Kapervlag 1955. In de Zeeuwse dames-vol- leybalcompetitie veroverde de Zaterdagmiddagvoetbal- competitie worden gespeeld het aanvankelijk voor 26 Februari j.l. vastgestelde programma. In dit program ma is een wijziging aange bracht: de wedstrijd Zaam- slag IDriewegen I in de tweede klasse E is namelijk uitgesteld. De Middelburgse sport vereniging E.M.M. organi seert op Zaterdag 26 Maart weer haar traditionele sin gelloop. Voor senioren bedraagt de afstand ca 3700 meter; voor juniorën ca 1500 meter. Dé wisselbeker van de se nioren is in handen van Hein Cujé; die voor de ju nioren is in bezit van H. Bostelaar, beiden lid van de organiserende vereniging. Olympus kan morgen avond zaalhandbalkampioen bij de heren B. worden. De Vlissingers hebben daartoe aan een gelijk spel tegen E MM genoeg. Ook Olympus II (heren C) kan de titel veroveren, maar dan moet van EMM II worden gewonnen. Bij de dames laten de be slissingen nog even op zich wachten. KAPELLE, 3 Maart. Met ingang van vandaag is de uitvoer van indus triefruit naar West-Duitsland verbo den. Tot op heden was dit mogelijk als er minstens vier soorten fabrieks- fruit dooreen gemengd waren. Voor de fruitkwekers was deze maatregel echter van weinig betekenis omdat hiervoor practisch geen belangstelling was. FA e afdeling Zeeland van de K.N.V.B. kampt op het U ogenblik met twee moeilijkheden, die een regel matig competition erloop ernstig bedreigen. In de eer ste plaats doen de bijzondere weersomstandigheden van de laatste weken de verwachting wettigen, dat de lopende competitie in ernstige mate stagnatie zal ondervinden. Een kleine berekening wijst uit, dat de competitie, mits morgen weer kon worden gevoet- beld en als verdere stagnaties achterwege blijven, de competitie pas eind Mei-begin Juni achter de rug zal zijn. Deze gang van zaken is hinderlijk, doch zal, voor zover kan worden bekeken, geen onoverkomelijke moeilijkheden veroorzaken. Een moeilijkheid van groter importantie is, dat de afdeling kampt met een groot tekort aan scheidsrechters, een tekort, dat lang zamerhand een dermate verontrustend beeld ver toont, dat de scheidsrechterscommissie heeft gemeend de Zeeuwse voetbalgemeenschap hiervan niet langer onkundig te mogen laten, temeer, omdat het geduren de de lopende competitie is voorgekomen, dat wed strijden geen doorgang konden vinden, daar bevoegde scheidsrechters ontbraken. Bovengenoemde commissie overweegt thans plan nen om op korte termijn hierin verandering ten gun ste te brengen en doet daarom een dringend beroep op alle verenigingsbesturen, hun oud-leden en grens rechters op te wkeken en aan te moedigen zich als candidaat-scheidsrechter aan te melden. Gehoopt wordt, dat het getal aanmeldingen bijzonder groot zal zijn, wanthet belang van de Zeeuwse jeugd zou daarmee ten zeerste gediend zijn. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden herkozen. De vereni ging heeft echtér een nieuwe voorzitter gekregen in de heer D. van Heiningen. De heer Simonse heeft namelijk be dankt aangezien hij van mening is, dat jongere krachten langzamerhand het werk van de ouderen moeten overne men. Hij blijft bestuurslid. De heer Loeve sprak hem hartelijk toe en dankte hem voor het vele werk, dat hij als voorzitter voor de vereniging heeft gedaan. GOES, 3 Maart. Vrijdag 13 Mei a.s. zal in „De Prins van Oranje” te Goes de jaarlijkse schooldag van de Vereniging voor Christelijk Uitgebreid Lager Onderwijs worden gehouden. Als sprekers zullen optreden,de he ren Aug. Weiss te Rotterdam over „Het zingen op de Chr. School” en T. M. Gilhuis te Weesp over het onder werp „Onze buitenkerkelijke kinderen een vijfde colonne?” Een tentoonstel ling van leermiddelen zal te bezich tigen zijn. betrouwbaarheidsrit I; April: gezelligheidsrit; 16 April: Rit I clubkampioen schap; 14 Mei: Rit II club- kampioenschap; 30 Mei: toertocht; 11 Juni: Rit III clubkampioenschap; 16 Juli: Rit IV clubkampioenschap; 6 Augustus: .gezelligheidsrit; 10 September: Rit V club kampioenschap; 15 October: Betrouwbaarheidsrit II; 26 December: gezelligheidsrit. Landelijke overgangsklas se (Zaterdag 5 Maart): Wil- no-Effect; Zeeuwse compe titie (7 tot en met 12 Mrt). le klasse: Will van Zoe- len Il-Goes; Spirit-Will van Zoelen; Sorry-Be Fair; Will van Zoelen-Goes. 2e klasse: Sparta-Be Fair II. 3e klasse A: Will van Zoe len IH-Wilno II;. 3e klasse B: Sparta II-PZ EM II. Dames: Spirit D II- Goes D I. ZAALHANDBAL (Zaterdag 5 Maart). Heren A: Hellas-Marathon Heren B: Olympus-EMM; Heren C: Olympus II-EM M II. Dames A: Walcheren-Ma- rathon; Dames Olympus; Meisjes: Hellas-EMM; Jongens: Marathon-Hellas. Tot voor enkele jaren hadden de leden van het korps geen enkele in vloed op de gang van zaken. Dat was historisch zo gegroeid en nog een uit vloeisel uit de ontstaansperiode van ’t korps, dat werd opgericht, toen bij Koninklijk Besluit van 27 Februari 1815 de dienstdoende schutterij werd ingesteld. Veel later bestond er zo iets als een dienstverhouding tussen de korpsleden en de op 28 Mei 1907 opgerichte Vereniging tot Instand houding van het Middelburgs Muziek korps. Daarvan kregen de muzikanten hun aanstelling en hun vergoeding. De vereniging bestaat nog en telt 380 le den, hetgeen eigenlijk veel te weinig is. In het bestuur hebben nu ook twee muzikanten zitting, die echter lid zijn van de Vereniging. Nog steeds krijgen de korpsleden een vergoeding van twee kwartjes per repetitie-avond. De gemeente subsidieert met 1000,— per aar en geeft per Molenwaterconcert en vastgesteld bedrag. De heer B. A. 14 IN DE ZAK Emden. Korte tijd na 1857 waren er twee kapiteins op het schip, n.l. Lie- soy en Van Druten. Dat dit moeilijk heden gaf, bleek uit een brief aan de commandant der schutterij, waarin werd verzocht de muzikanten te ver bieden mede te werken aan uitvoerin gen onder leiding van Liesoy! Nog enkele heren hebben daarna de diri geerstok gezwaaid, totdat in 1891 Jan Morks tot directeur werd benoemd. Onder zijn bewind werd op 2 Augus tus 1907 de schutterij opgeheven en mitsdien ook het korps. Maar uit de burgery werd een comité gevormd om het korps in andere vorm te behouden. De heren Herman Snijders, Den Bouw meester, Hioolen, Noske en Alberts werden even later tot definitief bestuur der Vereniging gekozen. Jan Morks heeft 34 jaar het korps geleid en zefs buiten de landsgrenzen voerde hy het tot grote successen. DE LAATSTE JAREN. Toen volgde de periode Joh. H. Caro, van 1926 tot 1 October 1951. Ook hij aan de demonstratie voor de zieken heeft zeer veel voor het korps gedaan huispatienten en aan de zeer gezellige en betekend. Zijn vertrek bracht grote kleutermiddag. moeilijkheden. Het werd een dirigen tencrisis. Het bleek niet te lukken met de heren J. Kuiler en daarna A. Kou semaker. De heer De Rooij bracht ten slotte uitkomst. En' thans is de vurigste wens het stichten van een drumband, waarvoor echter veel geld nodig is. Het zou veel te ver voeren een over zicht te geven van de prestaties van het korps in de loop der 140 jaren. Er zijn glansrijke hoogtepunten geweest, maar ook tijden van neergang. Ver dwenen zijn de bekende concerten in de Buitentuin, de Abonnementen- en de Zondagavondconcerten in de tuin van het Schuttershof. De ook in het buitenland bekende en geliefde Abdij- concerten zijn tot 1939 in stand gehou den en ieder is benieuwd wanneer zij zullen terugkeren. Er is ook veel be houden gebleven in het korps. Allereerst de uniformkleding, zij het in gewijzigde vorm (de zware knevels zijn verdwenen!). Ook het appèl aan het begin van elke repe titie, evenals het opstaan, als de di-l Als bereider en leverancier van ons dagelijks brood speelt hij een hoofdrol in ons leven. En iedere dag heeft hij "Turkstra” beschuit vers voorradig. MIDDELBURG, 3 Maart. Op Zondag 27 Februari j.l. heeft het Middel burgs Muziekkorps 140 jaar bestaan en dit zeldzame jubileum zal worden her dacht met een concert in de Concert- en Gehoorzaal op Donderdag 10 Maart a.s. Het heeft enkele jaren geleden erop geleken, dat dit bekende stedeyke muziekkorps zou gaan verdwijnen. Er waren zoveel moeiiykheden, dat nie mand dacht, dat het korps nog in stand zou kunnen biyven. Maar het is ge lukt, nadat het dagelijks bestuur van de Kon. Vereniging „Uit het Volk Voor het Volk’’ de leiding overnam en tenslotte de heer F. de Rooy voor het korps kwam te staan als directeur. Toen hy kwam, vorig jaar Juli, waren er maar 18 leden. Nu bedraagt dit aantal 38 en, wat nog belangryker is, er wordt met geestdrift gemusiceerd. De moeilijkheden, die er momenteel nog zijn, lig gen vooral in de financiële sfeer. Maar in ieder geval is het enige stedeiyke muziekkorps in Zeeland en een der oudste corpsen van ons land behoed voor de ondergang en is een traditie behouden gebleven, hetgeen met name de oudere Middelburgers veel deugd zal doen. Hesselink heeft namens het gemeente- is nu: Lyceum —4; Gymnasium 2—2; Geboren: Louisa V. T., d.v. J. W. de Gardeijn en M. A. Sijnesael; Hendrika, d.v. W. Knoppert en J. Wesdorp; Fran- ciscus P. z.v. A. Kamstra en J. J. Meijer; Johanna C. d.v. J. A. van Loenen en J. J. Jacobs; Hermanns J. z.v. J. G. H. Theunissen en A. M. Geudjes; Sara E. d.v. J. B. Keerssemeeckers en M. Walter; I Nathalia P. C. d. v. A. P. Schreurs en Th. Capello; Irene d.v. M. S. Meijer en L. de Kok; Marlon R. z.v. M. R. Pape en L. E. Hausschulz; Geert J. z.v. G. W. Meijer en P. Boone; Johnny z.v. J. Jonkman en C. Pruijmboom. Ondertrouwd: J. C. W. Jongmans, 25 en J. W. Tabak, 27 j.; L. Pattenier, 31 en A. P. ter Horst, 28 j.,(Woerden). Gehuwd: W. P. Woittiez, 27 j. en M. P. Zegwaard, 20 j.; S. Hawrylkiewicz, 28 j. te Zuid-Afrika en E. M. van Vlaanderen, 20 j.; J. Jasperse, 46 j. en N. Hoogesteger, 39 j.; A. A. Versprille, 22 j. te Hilversum en J. Goedegebure, 21 j. Overleden; B. B. Louis, 61 j. echtg. van B. C. Zijlstra; W. L. Dommisse, 75 j. echtg. van T. M. Bakker. GOES, 3 Maart Naar wij verne men worden ernstige plannen onder nomen om te komen tot een U.L.O.- school der Geref. Gemeente te Goes. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van de Schoolvereniging der Geref. Ge- meente te Goes. Behoudens de nodige goedkeuringen hoopt men reeds op 1 September met de bouw te begin nen. De aanvraag voor medewerking is bij de gemeente van Goes ingediend „Reeds lang werd de behoefte gevoeld de kinderen, die onze lagere school verlaten ook verder te kunnen onder wijzen op die wijze, welke door oM noodzakelijk wordt geacht”, zo werd ons medegedeeld. De totstandkoming van het gebouw zal geschieden met medewerking van alle Geref. Gemeenten op Zuid-Beve- land ten Westen van het Kanaal en van de Geref. Gemeente te Middel- Het voor de stichting gesteld aantal adspirant-leerlingen, dat bij de wet verplicht is, is reeds ver overschreden. e datum, waarop dit jaar de internationale wieler- wegwedstrijden om de „Kaperprijs 1955” te Hein- kenszand zullen worden verreden, is thans definitief vastgesteld op Hemelvaartsdag 19 Mei. a.s. De voorbe reidingen zijn reeds geruime tijd in volle gang en als de plannen realiteit worden zal deze Kaperprijs die van vorig jaar overtroeven wat betreft deelname en orga nisatie. Naast officiële toezeggin gen van de Belgische en Duitse wielerbond zijn on derhandel ingen gaande met de Franse en Joego Slavi sch wielerbonden. De nog maar juist geopen de inschrijvingstermijn had reeds tot resultaat, dat de wielerclubs „De Schelde- mond” te Vlissingen, „Loco motief” te Goes, W.C. „St Willebrord”, W.C. „Helpt Elkander” te Oud-Gastel, „Het Zuiden” te Eindhoven, Mathieu Cordang” te _Ge- EVVC weer de volle buit uit twee wedstrijden. Zowel hekkensluiter UOC II als EVVC II werden met 30 geklopt. Marathon bezorgde Zuidwesters een 03 neder laag en bleef de leidsters dus dicht op de hielen. UOC II verloor ook nog met 03 van Zuidwesters en kwam dus wel erg stevig op de on derste plaats. De stand is nu: EVVC 11 20; Marathon 1018; Zuid westers 1111; UOC 99; EVVC II 11—7; UOC II 12 —1. bestuur zitting in het bestuur. De geschiedenis van het korps is by- zonder interessant. In de Franse tyd bestond er al een korps van de z.g. cohorte urbaine, waarvan directeur en instrumenten overgingen naar ’t schut- terykorps. In 1857 is het even opgehe ven, maar door het werk van het „Mu- ziekfonds der Middelburgsche Schutte rij” werden de moeiiykheden overwin nen. Ook de Schuttersraad kwam over de brug en toen die verdween nam de gemeente de subsidiëring over. EEN BROK HISTORIE. De eerste kapelmeester was R. Fal- stré en het eerste openbare optreden van het korps vond plaats op 4 Juni 1815, toen de officieren werden be ëdigd, voordat zij met de schutterij naar Doornik in België vertrokken, waarbij het korps hen uitgeleide deed. Daarna waren kapelmeesters De Plan- que Vuur, Finteman, Ceulen en Van SCHAKEN (7 tot en met 12 Maart). 2e klasse A: Middelburg HI-Koudekerke; Souburg- Vlissingen II. Ned. Herv. Kerk Beroepen te St Philipsland, F. van Dieren' te Hoornaar; te Bennekom, G. Boer te Gouda. Aangenomen naar Biezelinge, f'- Schneider, vicaris te Brunssum. Bedankt voor Wijnjeterp-Duuswou- i de, A. Meijeringh, vic. te Schoone- beek; voor Bennekom, J. T. Doornen bal te Gene. Tweetal te Den Haag-West, W. van der Kolk te Beilen en B. J. A. Stree - kerk te Berkel-Rodenrijs. Beroepen te Zwaagwesteinde, Meyer, cand. te Oude en Nieuwe e' tering; te Eindhoven, H. de Moor Enschede; te Peers (Alberta, Canada!, W. Feenstra te Dokkum. Bedankt voor Oosterend, L. Loo man te Stad aan ’t Haringvliet. Chr. Geref. kerken Tweetal te Amsterdam-O., L. S. d Boer te Den Haag-W. en W. Heere te Groningen. Beroepen te Rotterdam, J. Prins Groningen. Oostburg, dat nu dus onge- MOTORSPORT slagen en zonder verliespun- ten aan de'kop staat. RHBS Middelburg en Rijkslyceum Terneuzen deelden eerlijk (3—3). De stand Oostburg Middelburg 2—2'; RHBS Middelburg 21; Rijkslyce um Terneuzen 21; In groep A (Zeeuwsch Vlaan deren) werden de laatste wedstrijden gespeeld. De uitslagen waren: Rijkslyce um Terneuzen-Chr. ULO Oostburg 5%—%; Chr. ULO -Technische School Terneu zen 24. In de finale van het jeugd kampioenschap van Zeeland won De Ridder uit Oost burg ook zijn tweede wed strijd, ditmaal van zijn plaatsgenoot Bruggeman. Maar de ontmoeting met ti telhouder Gabe Woudstra uit Middelburg eindigde in een nederlaag. De Ridder heeft nu de lei ding met twee punten uit drie wedstrijden. Hij wordt gevolgd door Woudstra en Bruggeman, die ieder een punt uit drie wedstrijden hebben. Zowel Gabe Woudstra als Bruggeman moeten nu nog tegen Louwérse spelen en als zij beiden winnen, staan zij precies gelijk met De Ridder en zal dus een be- slissingsronde moeten wor den gespeeld. GOES, 3 Maart In de hedenavond B onder leiding van de heer J. C. Koster gehouden vergadering van deelnemers aan de Goese tafeltenniscompetitie 19541955, werd besloten op Zaterdag 19 Maart a.s. een tournooi om het per soonlijk kampioenschap te houden op tien tafels en in drie klassen in de garage van de heer W. v. d. Emit te Kloetinge. Tijdens deze bijeenkomst werden ook de prijzen uitgereikt. De beker, beschikbaar gesteld door de Veiling Goes ging naar Goes A, dat voor de tweede keer in succesie kampioen werd. Ook viel dit 'team een médaille ten deel. Eveneens een médaille werd overhandigd door het bestuur van Ra- pide, dat zich als tweede klasseerde. In de B-klasse eindigde Astra op de eerste plaats, terwijl het team van de C.J.M.V. tweede werd. Voor beide teams was er een médaille. In de plaats van de heer J. Verste gen, die zich niet meer herkiesbaar stelde als competitieleider en die voor zijn werkzaamheden werd dank ge zegd, werd gekozen de heer J. ten I Brink. Tot secretaris-penningmeester I werd gekozen de heer J. Leendertse I te Kapelle. In zijn openingswoord sprak de I voorzitter de hoop uit, dat er in het I vervolg intensiever zal worden ge- I traind. I In de finale van de Zeeuw se schoolschaakcompetitie kreeg Gymnasium Middel burg een stevige 15 ne derlaag te slikken van Ko ningin Wilhelmina Lyceum ding stond ook de rhythmische oefe ning, die men Poème had genoemd. Een verrassing vormde de Judo- en Jiu Jitsu-demonstratie en de lenige kerels kregen menigmaal een open doekje. De clou van de avond (voor de jon geren wellicht meer dan voor de oude ren) was de „Experimental Jazzcom bo”, onder leiding van Wim Rothui zen. We wagen te betwijfelen of datgene, wat deze jongeren hebben gebracht, in het kader van de avond «paste. Niet dat wij geen waardering zouden heb ben voor hun prestaties, doch de wij ze waarop was hier beslissend! De jongeren waren enthousiast, maar ve le ouderen trokken een rimpel in h I voorhoofd. Wellicht omdat zij I begrepen van dit „gedoe”. Waarom I heeft men dit nummer niet in de pag I dagogische sfeer getrokken, waardoor I misschien vooroordeel bij vele oudI ren was weggenomen? Wellicht eet I suggestie voor een volgend optreden» I Na de pauze werd de zaal een twee'. I tal „Kalkoenen” voorgezet en 2j I smaakten best. We doelen hiermee on I de vlotte uitvoering van de klucht Da I gebr. Kalkoen”. Jacob en Hendrik (Jan Goedbloed en Ger Doekes) dróe I gen door hun komisch spel wel hei meest bij tot het succes. Maar in één I adem moeten we Greetie Veldhuiz™ I noemen, die als het „verliefde” en no» I meer „geliefde” winkelmeisje een pn. I ma vertolking van haar rol bracht I Jammer, dat de stemmen van de da-1 mes teloor gingen, omdat over het al' I gemeen te zacht werd gesproken Van de anderen noemen we nog Jan 1 Buyse als Horstman, vriend van de I gebroeders en Pietje, hun zuster I (Tanny Louisse). Hoewel we op deze I avond het dozijn Kalkoenen hebben volgemaakt, (we zagen het stuk n.l voor de zesde maal in enkele jaren tijds), hebben we ons kostelijk ge. amuseerd. Een klucht als deze doet het toch altijd nog best, ondanks het feit, dat men toch ook in staat moet zijn eens wat hoger te grijpen. De heer A. P. Cornet had de regie stevig in handen, hetgeen niet weinig tot het welslagen heeft bijgedragen. Zowel hij als zijn vrouw en enkele docenten, die hebben meegewerkt, kregen van het bestuur van „Astra” een attentie. Joost van Ketel ópende als voorzitter deze avond met een woord van wel kom, o.m. tot burgemeester, mr W. C. ten Kate. De rector, drs D. Barends, sprak een slotwoord en eindigde met dankgebed. G. d.V. GOES, 3 Maart. Het zal de handel mogelijk zijn in beperkte mate de klei-aardappel „Bintje” in uitvoerkwaliteit aan de stichting in- en verkoop van aardappelen, S.I.V.A., te verkopen. Dit is het resultaat van een be spreking tussen de minister van Landbouw, de heer S. L. Mansholt, en vertegenwoordigers van het landbouwschap. De maatregel is genomen, omdat het met de uitvoer van kleiaard- appelen niet vlot, waardoor de uit- voerhandelaren en hun leveranciers in moeilijkheden zijn geraakt. De aankopen van de S.I.V.A. mogen niet leiden tot verhoging van de thans geldende aardappelprijzen. In Zeeland, waar men tot op heden vólgt samengesteld: 19 Mrt: met zeer grote hoeveelheden ken, is deze mededeling met vreugde De motorclub De Zeeuwen te Middelburg zal dit jaar voor het eerst naast het ge wone clubkampioenschap ook een betrouwbaarheids- kampioenschap verrijden. Voor dit laatste zullen twee betrouwbaarheidsritten wor den uitgezet. Het gewone clubkampioen schap wordt betwist over 5 ritten (oriënteren of kaart lezen) over goede wegen. De rittenkalender werd als li Bintjes zat, die onverkoopbaar ble- begroet. Men ziet nu, en we verwij-

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2