Plu< BUISMAN V z PROV. HERVORMDE JEUGDRAAD HIELD WEEKEND IN GOES AFSCHEID VAN ONZE HOOFDREDACTEUR Commissaris der Koningin opende vlasbedrijf te Dreischor! f= I Hartelijk afscheid van Drs G. W. Paap fAinisi dankbaarheid Een eigen geluid van Journalist en o - si t Een woord ^JOHN BULL ONTPEKT *T Begroetingstocht op 7 Mei a.s. collega Zeeland eist bezinning „LJ‘G. is bezig haar vorm te vinden Middelburg Toekomst van Inleidingen en discussies over Deltaplan en Vormingswerk DE RADIO BRENGT ONS Nagekomen Advertentiën Naar Rotterdam Mil N.W.B., afd. Brabant Zeeland Ir M. A. Geuze: De heer J. Lorier overleden Afscheid ds Schellevis te Biezelinge Bericht voor onze correspondenten H pEN inissie z'ening voor I werkin ga6eric nister schap \an de ranke kooIe-jobse. Weer een stukje opgebouwd op Schouwen amstee «geven h« Ute» W Kan makei moet ieder n sterke faalde v pluche-prn «brek da. OP de gfe! huisvesting Derde Tier door het S Ook d< minister V moeten m antwoord te bemacn dat indiei dingspatre ding Êeer huur wor Nederlanc I maat van economise ven. De heer C. Abrahamse opvolger Commissaris der Koningin bij tweede lustrumviering Solistenconcours te Kapelle MB ZEEUWSCH DAGBLAD Maandag 28 Februari 1955 AA werd de wandelkalender voor aag tt onze de J. LAPORT. 24 verschijnt onder de van Tandarts VAN DER VEEN Middelburg Dinsdag AFWEZIG. opmaken, voordat D. KOOLE. E. 1 Gem van dure tonni wist Deze zaak Zwei en 1; Ame kcp <s> I Met ingang van morgen, 1 Maart, zal de heer Troostheide zich als chef redacteur aan „De Rotterdammer”, het christelijk dagblad voor Rotterdam en omgeving, verbinden. Hij gaat dan van een kleine naar een grote krant. Het is een eervolle benoeming voor hem. Bijna drie en een half jaar heeft hij als hoofdredacteur de leiding van het Zeeuwsch Dagblad gehad. De „Zeeuw se tijd” van de heer Troostheide begon Na een ziekte van enkele weken is Zaterdagmorgen overleden de heer J. Lorier, ambtenaar ter secretarie en secretaris van de Prot. Chr. Reclasse- ringsvereniging, in welke functie de heer Lorier veel heeft gedaan voor hen, die na het ondergaan van hun straf weer in de maatschappij moesten te rugkeren. Ook in het Hervormde ker kelijke leven heeft de heer Lorier func ties bekleed, terwijl hij secretaris was van de regelingscommissie voor de na tionale Bondsdag van het C.J.M.V. op Hemelvaartsdag te Middelburg. KAPELLE, 27 Februari - Vanavond heeft ds Schellevis afscheid genomen van de gemeente Biezelinge wegens vertrek naar Waalwijk. Voor de aanvang van de dienst richt te ds Schellevis zich tot alle autoritei ten welke aanwezig waren en bracht dank voor alle ondervonden steun en medewerking tijdens zijn verblijf in Biezelinge. Op zijn uitdrukkelijk ver zoek werden geen toespraken gehou den. Hierna begon de dienst waarin ds Schellevis het Woord bediende n.a.v. Lucas 14 22 „En de slaaf zeide, „Heer wat Gij hebt opgedragen is geschied en nog is er plaats”. In verband met afscheid van de heer Troostheide zal de redactie niet zoals gewoonlijk om 8 uur, doch pas om 10 uur telefonisch op 2438 Goes te be- J. J. TEVEL. reiken zijn. Redactie. in de jaar. Journalisten elkaar, als ze zijn (hetgeen vaak gebeurt), r „In he en verk woningii lij ondei tie aan veel stij markt b de Stiel richting dat men centen krijgt vi delijkhe leidingg vorming publiek’ deropbo DELTAPLAN. Nadat de voorzitter van de P.H.J., ds H. M. Strating, het weekend had ge opend, is Zaterdagavond door de heer de Voogd een inleiding gehouden over het Deltaplan. Hij gaf in grote trekken weer hoe men zich Zeeland kan voor stellen, wanneer over 25 jaar de zee armen zijn afgesloten. Terwijl echter enerzijds een grotere veiligheid wordt verkregen, betere en kortere verbin dingen ontstaan, dreigen er ook grote gevaren, met name op geestelijk ter rein. Omdat diverse delen van Zeeland DREISCHOR, 26 Februari Weer is een stuk opbouwwerk verricht op Schouwen; vanmiddag heeft de Com missaris der Koningin in de Provin cie Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casem- broot, het nieuwe bedrijf der „Coöp. Vlaszwingelturbine Dreischor U.A.” te Dreischor geopend. Voordat jhr de Casembroot de mo toren van de in België vervaardigde turbine in werking stelde, vond in ca fé „Centrum” een bijeenkomst plaats waar wethouder J. J. Klaasse een wel kom sprak tot de vele genodigden. De heer Klaasse bracht in het bijzonder dank aan de wereldorganisatie „Lions International”, welke dertigduizend gulden in dit bedrijf investeerde. Hij hoopte, dat in de toekomst grote hoe veelheden vlas in dit bedrijf verwerkt zullen mogen worden en dat de indu strie zal mogen medewerken aan de bloei van zijn gemeente. De Commis saris der Koningin, die vervolgens het woord voerde, was er van overtuigd, dat hoewel de eerste jaren zeker nog waarna een brede algemene discussie volgde. Ds Strating hield Zaterdagavond een dagsluiting. Na de jeugddienst te hebben bezocht was men Zondagmorgen weer bijeen om eerst te spreken over taak en werk wijze van de P.J.H. Aan de orde kwam o.m. de subsidiëring van het jeugdwerk door de overheid, de steun, die men van kerkelijke zijde ondervindt, het weinige begrip, dat sommige kerkëra- den nog hebben voor het jeugdwerk, de positie van de jeugdouderlingen en de Classicale Jeugdraden. VORMINGSWERK. Ds Blomaard stelde zich in zijn in leiding de vraag, wie het vormings werk moeten doen. Met name wilde hij de jeugdorganisaties inschakelen. Het is echter ook een kwestie van kader- training. Hij stelde voor zoveel moge lijk in onderling overleg met kadertrai- ning te beginnen. Hij noemde enkele voorbeelden van vormingswerk, dat op clubs kan geschieden. Daarbij kwam ook de Bijbelstudie ter sprake. In de discussie werd ook aandacht besteed aan de plaats van de Bijbelbespreking op de verenigingen. Ds Strating sloot dit goedbezochte en geslaagde weekend. niet op volle toeren gedraaid zal kun nen worden deze industrie een waar dige bijdrage zal gaan vormen voor de welvaart in Dreischor. Hierna ging men naar het nieuwe bedrijf dat men, na de ingebruikname, bezichtigde om vervolgens weer naar „Centrum” terug te keren waar nog tal van sprekers het woord voerden. De vertegenwoordigers van „Lions International”, dr van Praag, legde in een korte toespraak de nadruk op de dienstbaarheid van zijn organisatie. Voor de opbouw van deze industrie ontving men vele giften, zelfs uit de Philippijnen en uit Zuid-Afrika. Bur gemeester A. H. Vermeulen van Drei schor roemde het particulier initiatief. Hij zag nog vele uitbreidingsmogelijk heden. Van de andere sprekers noe men we nog drs M. C. Verburg, direc teur van het Economisch Technolo gisch Instituut, ir M. Beun, die namens de P.Z.E.M. een gelukwens sprak, als mede vertegenwoordigers uit Vlasse- rij en landbouwkringen. Vferm Een Engelsman kreeg een busje BUISMAN in handen „Bespaart op Koffie”, waarop hij onmiddellijk begreep waarvoor BUIS- MAN diende, door het te vertalen met "The best part of your Coffee”. 11 Zo is het ook, geen lekkerder en voordeliger koffie dan met "BUISMAN”. OoA- bij NESCAFÉ en andere soorten oplosbare koffie doet 'n beetje "BUISMAN”^ wonderen! „De a ninginri bergen consumi alternat Namens de familie: S. KODDE, Exc. Test. Goes, 25 Februari 1955. Zuidvlietstraat 61. De begrafenis zal plaats vinden Woensdag 2 Maart a.s., des n.m. 2 uur, vanaf het sterfhuis, op de Algemene Begraafplaats te Goes principe werd besloten op a.s. ten bate van het Rode een De voorzitter van de vereniging voor handelsonderwijs, de heer J. W. Köge- ler, noemde de scheidende directeur een zeer belangrijke figuur voor het middel baar onderwijs. Spreker releveerde de geschiedenis van de school, waarvan de heer Paap inzinkingen en heropbloei heeft mogen meemaken. Als stoffelijk blijk ovehandigde de heer Kögeler een fraai Delfts blauw wandbord. Namens de leraren sprak de heer K. Spruijt, die zijn waarderende woorden vergezeld deed gaan van een boekwerk. De heer L. de Nood voerde het woord namens de leerlingen van de dagschool, waarna mej. Jenny Verschoor namens deze groep een geschenk aanbood. Eveneens onder aanbieding van een klein geschenk vertolkte de heer J. Bos- telaar de gevoelens van de leerlingen van de avondschool. De directeur van Kennisgeving. I Tot onze diepe droefheid geven I wij kennis van de geboorte van i een levenloos Dochtertje en Zus- I je Middelburg, Langeviele 26. De vraag kan gesteld worden of ons Zeeuwsch Dagblad nu zonder de ver dere medewerking van de heer Troost heide geen „eigen geluid” meer zal doen horen. We kunnen onze lezers gerust stellen. Het uitdragen van de beginselen in ons blad naar de eis van Gods Woord, staat of valt niet met een enkel persoon. Gode zij dank neen! Een jong geleerde met frisse ideeën heeft zijn medewerking aan ons blad toegezegd. We hopen hem in een van onze volgende nummers bij U te introduceren. kig is de toekomst voor ieder sterve ling verborgen. Dus ook voor de jour nalist. Maar wel kunnen we uit het gebeurde van vandaag onze conclusies trekken voor morgen en overmorgen. Dit wordt althans van een journalist wel verwacht. En men stelt zich dan als lezer niet tevreden met een op merking als: „het kan vriezen en het kan dooien”, neen, integendeel, men wil over bepaalde dingen een positie ve mening horen. Daarvoor leest men immers een krant. Die mening moet niet worden gevormd door het zoeken van de grootste gemene deler, m.a.w. afwachten wat anderen zeggen en dan de mening van de krant bepalen. Neen, de aandachtige lézer wenst dat „zijn krant” een „eigen geluid” geeft. Of dit nu een moeilijke opgave en een onbillijke eis is doet niet ter zake. Daarvoor leest men nu eenmaal een dagblad. We stellen nu de vraag: „Is de heer Troostheide daarin geslaagd?” Ons antwoord daarop is een volmondig JA! Vanaf de eerste dag hebben we reeds geconstateerd, dat we hier met een man te doen hadden, die niet te vreden was met het „doorgeven” van het nieuws, maar daarover ook zijn mening ten beste gaf. Ook als daar door soms heilige huisjes werden om ver getrapt. De heer Troostheide be zit de gave om snel op iets te reage ren en dat hebben al onze lezers in hem gewaardeerd. Ook al was men het niet altijd met hem eens. Dat moet men van elkander kunnen verdragen. Hij heeft van ons Zeeuwsch Dagblad niet alleen een nieuwsblad gemaakt dat „bij” is, maar bovenal een blad met een eigen geluid. Daarvoor willen I we hem vanaf deze plaats hartelijk I dankzeggen. En daaraan gaarne de i wens toevoegen, dat hij straks bij de Rotterdammer ook de gelegenheid zal hebben om dat blad een eigen geluid te doen horen. GOES, 26 Februari In de heden middag onder leiding van de heer W. P. Joziasse uit Middelburg in de „Landbouw” gehouden algemene ver gadering van de kring Zeeland van de Ned. Wandelbond, afd. Brabant-Zee- land 1955, die we vorige week publiceer den, goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de heren W. P. Joziasse en C. Veenis te Goes bij acclamatie herkozen, ter wijl het bestuur werd uitgebreid met de heer A. C. Buize uit Scherpenisse. Tot dusver zullen de schoolwandel- tochten, die op de Zaterdagen 2 en 23 April en 7 Mei zullen worden verlo pen, gehouden worden in de volgende plaatsen: Vlissingen, Souburg, Middel burg, Goes, Kruiningen, Krabbendijke en Scherpenisse. Het is niet uitgeslo ten, dat hier nog plaatsen aan toege voegd worden, aangezien nog bespre kingen gaande zijn met schoolbesturen te Yerseke en enkele plaatsen in Wal cheren. In 7 Mei Kruis een ontmoetingswandeltocht te organiseren. Vanuit Goes, waar de Goese Wandelsport Vereniging de organisatie op zich neemt en vanuit Middelburg, waar Mediobur- gum deze taak op zich neemt, zal op die dag gewandeld worden naar Lewedorp, de begroetingsplaats. Heden overleed plotseling onze Oom, de heer WILLEM KODDE, ouderdom van bijna 73 uit een eeuwenoud isolement worden verlost, zal omschakeling nodig zijn. De invloeden van buiten zullen sneller doordringen. Bovendien kan de „vreemdelingenindustrfe”, die men on getwijfeld niet kan weren, met name in Wester-Schouwen, de verhoudingen be-invloeden. Men zal, terwijl men zich nu op de streek of het eiland oriënteert, straks op de gehele provincie moeten richten, daar men elkaar veel gemak kelijker bereiken kan. Ongetwijfeld zijn er tal van invloeden, die vervlak king met zich zullen brengen. Aan de hand van door de inleider opgestelde vragen werd in groepen gediscussieerd, Met ingang van 1 October 1951 werd hij door het stichtingsbestuur belast met de verantwoordelijke leiding van ons blad. Wie enigszins bekend is met het krantenbedrijf weet wat de dage lijkse zorg van een krant betekent. Elke dag moet het wereldgebeuren van dichtbij en van veraf onder de aandacht van de lezers worden ge bracht. Men mag daarmede geen dag eh geen uur te laat komen, want dan is het immers alweer verdrongen door ander nieuws. De lezers van een krant wensen en terecht dat alles wat er in hun onmiddellijke omgeving en ver daarbuiten is gebeurd in de krant staat te lezen. Op zichzelf is dat al ’n moeilijke opgaaf, doch met een goed correspondentencorps en het gebruik van telex en telefoon is dit nog wel uitvoerbaar. Doch daarmede is de le zerskring nog niet bevredigd. Men zou het liefst vandaag al in de krant lezen wat er morgen gaat gebeuren. Geluk- De haiulclsdaj.l X Tandaag neemt onze hoofd- redacteur, de heer Troost heide, afscheid van „zijn” Zeeuwse krant, zijn Zeeuwse lezers en lezeressen en van zijn naaste medewerkers. De directie van het „Zeeuwsch Dagblad” voelt zich 1 gedrongen hieraan een enkel woord te wijden. En dat woord zal er dan één zijn van dankbaarheid. Toen de heer Troostheide zijn werk aan ons blad begon lag het allemaal niet zo eenvoudig met de Zeeuwse dagbladpers. Met veel geestdrift pakte hij het werk aan en na enige tijd van verkennen wist hij welke koers ge varen moest worden. En toen hij dat wist stevende hij recht op het doel af. Daardoor is een „Zeeuwsch Dagblad” gegroeid, ook in de uiterlijke vorm van opmaak en „versiering”, dat steeds meer de goedkeuring en het welgevallen van het Zeeuwse volk ontving. Een bewijs, dat de gevonden koers de juiste was. Dat de heer Troostheide ook over „enig inzicht” in de commercie van de krant beschikte, verblijdde ons alleen maar. Er zijn nu eenmaal niet zoveel journalisten, die naast journalist ook nog „koopman” kunnen zijn. Dat is echt een „gave apart”! Een eerlijke verdeling van de pagi na’s, d.w.z. een juiste verhouding tus sen redactie- en advertentiepagina’s, was de „grondwet” van zijn beleid. Daarin school de koopman. Iets daarvan speelde ook in het or- T ganiseren van het werk, vanaf het J werk met zijn naaste medewerkers tot respondentiedienst. Die organisatie de organisatie van de provinciale cor- was zó, dat hij er de wind onder hield. Zowel zijn redacteuren als zijn ruim 80 correspondenten had hij aan zijn „touwtje” en hij slaagde daarin door een geest van kameraadschap en spor tiviteit in deze werkgemeenschap te brengen. Nu onze vriend en medewerker Troostheide het „hogerop” gaat zoeken wensen wij hem graag veel zegen toe spreken officieel niet zo aan met „collega”. Dat is nu een maal gewoonte. Bij onze hoofdredacteur „op de valreep” is het niet moei lijk dat woord te gebrui ken. Niemand doet dat echter ooit om de eenvou dige reden, dat de gehele redactie weet en voelt, dat hij een goed collega is. Dan praat je er niet over. Het blijkt moge lijk te zijn op een kran tenredactie, de combina tie van hoofdredacteur en collega. Onze schei dende hoofdredacteur wist een team op te bou wen, stond open voor suggesties van anderen, spaarde niemand zijn critiek en praatte de din gen uit. Juist zó was hij in de ware zin van het woord een collega. Na mens alle mensen van de redactie bedank ik hem daarvoor openlijk in de krantl op zijn werk. Wij zullen hem nog wel eens tegenkomen in dat wereldje van de christelijke dagbladpers. Die ont moeting zal ons dan veel vreugde ge ven. Want onze vriendschapsband blijft. Gaarne wensen wij hem toe een goede vaart, in behouden haven! Jacq. de Smit, directeur Z. D. DINSDAG 1 MAAKT 1955. I HILVERSUM I. (402 m.) AVRO: «I Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Graal VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nwil 8.15 Gram. 9.30 Voor de huisvr. 9.35 Wa-| terst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Graal 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. lUjl Kookpraatje. 11.30 Pianorecital. 12.5:1 Gram. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.ii| Voor het platteland. 12.40 Orgelspel. 13.ffl| Nws. 13.15 Med. of gram. 13.20 Amusl muz. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 14.4)1 Schoolradio. 15.00 Altviool en piano. 15311 Voor de vrouw. 16.00 Gram. 16.30 Voor I de jeugd. 17.20 „De Dierenwereld en wij”,I caus. 17.30 Jazz-competitie. 17.50 Graal 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 ..Meal productiviteit brengt iedereen profijt’, I caus. 18.40 Orgelsp. 19.00 Voor de kind. I 19.05 „Paris vous parle”. 19.10 Fanfare I ork. 19.45 Toneelbeschouwing. 20.00 Nws.] 20.05 Journ. 20.15 Gevar. progr. 22.35 Del Antwoordman. 22.50 Gram. 22.55 „Ik je-1 loof dat”, caus. 23.00 Nws. 23.15 New York! Calling. 23.20 Gram. 23.2524.00 Filmpro-1 gramma. HILVERSUM II. (298 m.) KRO: »l Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit I kal. 8.00 Nws, weerber. en kath. nws. 8.241 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Licht-1 baken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Graal 10.30 Amus. ork. 11.00 Voor de vrouw. I 11.30 Schoolradio. 11.50 „Als de ziele luis-1 tert”, caus. 12.00 Angelus. 12.03 Graal (12.3012.33 Land- en tuinb. med.). 12.551 Zonnewijzer. 13.00 Nws en kath. nws.1 13.20 Gram. 14.00 Gevar. progr. 15.001 Schoolradio. 15.30 Ben je zestig? 16.00 VI d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de I jeugd. 17.40 Koersen. 17.45 Regeringsuit I Nederland en de wereld: „De Nederland-1 se emigrant in Oceanië” door Th. Cnos-1 sen. 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Sportpraat-1 je. 18.30 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.101 Lichte muz. 19.30 Gram. 19.45 Lijdensme-1 ditatie. 20.45 Gram. 21.00 Act. 21.15 ..Vie- I ring Bevrijdingsdag”, caus. 21.20 „Miguel I Manara”, opera. (Ie en 2e acte). 22.25 Vil I het Boek der Boeken. 22.40 Gram. 22.45 1 Ken een haan een ei liggen? 23.00 Nws I 23.15—24.00 Gram. Wij lev gangstijd, heid van I doch wat I hebben v I individu I pet toepi harmonis worstelin pnze taal [en en o periment Ontwikke schone.” ournalisten zijn er in alle soorten. Er zijn ech te nieuws jagers, die niet gaan slapen voordat zij een primeur „rond” heb ben, er zijn rustige en bedaarde heren, die ge degen beschouwingen weggeven, er zijn ook van die figuren, die een krant maken. Zonder enige twijfel behoort col lega Troostheide het meest tot de laatste ca tegorie, al mag ieder hem wat die gedegen be schouwingen betreft ook best de ruimte geven! Hijzelf wordt echt boos als de één of ander durft te beweren, dat het ma ken van een krant geen vak is en dat iedereen zoiets wel kan. Een der gelijke degradatie van het vak neemt hij be paald niet. Dat maken loopt uit op het opmaken, het slotstuk, voordat de krant naar de drukker op 1 Juli 1951. Op 1 October 19511 gaat. Maar het allervoor- volgde zijn benoeming tot hoofdredac- voornaamste gaat daar- teur. 1 aan vooraf: het indelen van de rubrieken, het af wegen wat wel en wat niet belangrijk is om op te nemen, het uitdenken van nieuwe vormen om het nieuws en de voor lichting te geven, kort- tom de feeling voor wat de lezer nodig heeft en interesseert op dit ge bied is collega Troost heide all-round: hij heeft visie en durf, hij schuwt afgetreden paadjes. Nu zal misschien ie mand zeggen, dat dit al les toch weinig te maken heeft met schrijven. Laat ik er alleen dit van zeg gen: wie zelf niet schrij ven kan, die weet ook geen krant te maken! En wie over een vlotte stijl beschikt, indringend en puntig, wie de gave be zit om een ingewikkeld probleem zo te behande len, dat iedereen het snapt, wie uit een lawine van nieuws het essenti ële weet te kiezen, die mag zeggen een goed journalist, een vakman te zijn. GOES, 26 Februari. De Landbouw Jongeren Gemeenschap heeft vanavond in „De Prins van Oranje” te Goes het tienjarig bestaan gevierd. Deze tweede lustrumviering, die o.m. werd bijge woond door de Commissaris der Konin gin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Ca sembroot en de burgemeester van Goes, mr W. C. ten Kate en zijn echtgenote, trok zeer grote belangstelling. De alge meen voorzitter der Z.L.M., ir M. A. Geuze, was als „medewerker” aan een revue, waarin de ups en downs van de tienjarige L.J.G. werden geschetst, de enige feestredenaar. Hij achtte het be wezen, dat de L.J.G. thans bezig is haar vorm te vinden. Na openingswoord van de voorzitter, de heer M. C. Risseeuw, was ’t woord aan het Noordbevelands Orkest, dat de avond opende met „Lucky Start”. Een zangkoor uit Zaamslag bracht zeer verdienstelijk het „Klokke Roeland” en „Des winters als het reghent” ten ge hore. Annie M. G. Schmidt’s gedicht „Plannen” vond een goede vertolkster in mej. C. van Schelven. Overigens kan men zich afvragen of dit gedicht niet wat te wrang was voor zo’n avond als deze. De moderne jeugd werd duchtig aan de kaak gesteld in het vlot ge speelde, door Godfried Bomans ge schreven, toneelstukje „Een eeuw ach ter”. Nadat leden van het L.J.G. orkest uit Hoek als kunstenaars in de notedop waren opgetreden met „De polonaise in A. van Chopin”, een pianosolo, en „De fantasie Billiante” (piano en kla rinet zeer goed gespeeld!) en het zangkoor van de afdeling Oostburg en kele liederen had gezongen, brachten de leden uit Tholen een wel zeer ver makelijke parodie van de „Opera Eu lalia” op de planken. De na de pauze opgevoerde en door Will Barnard en G. Mulder geschre- i revue „Johanna en Johan” met Miep de Jager als „Johanna” en L. v. d. Linde als „Johan” bracht op vaak verrassende wijze, o.m. met behulp van documentaire films, de gepasseerde tien jaar in herinnering. Toen een vlaggen- parade het slot van deze avond aan- kondigde mochten de opvoerenden een welverdiend applaus in ontvangst ne men. A. K. KAPELLE, 26 Februari In hotel „De Zwaan” werd Zaterdagavond een onderling solistenconcours gehouden van de muziekvereniging „Ons Genoe gen”. Na een openingswoord van de voorzitter, de heer P. de Puit, sprak burgemeester H. G. van Suylekom. Hij noemde de muziekvereniging voor de dorpsgemeenschap van groot belang. Door de bestuursleden en door de plaatselij ke middenstands vereniging Waren prijzen beschikbaar gesteld. De uitslagen waren: Derde afdeling: A. Luteyn, 56 pnt.; P. Braam, 56 pnt.; J. Joosse, 57 pnt. Tweede afdeling: A. Hoogesteger, &8 pnt.; F. Geluk en J. Burger, 60 pnt.; 1 Bruggeman, 62 pnt.; H. Snoep, 57 pnt. en Jac. A. Burger, 58 pnt. Eerste afdeling: Jac. van Keulen, ®1 pnt.; C. Hoogesteger, 57 pnt.; F. Bolle, 58 pnt.; D. Zuidweg, 62 pnt.; M. Liere, 61 pnt. Afdeling uitmuntendheid: C. Bur- «er, 66 pnt.; J. Brouwer, 66 pnt.; F. öeluk, 71 pnt.; M. Braam, 67 pnt.; M. van Overloop, 62 pnt. In totaal konden 80 punten worden behaald. de Chr. drs H. J. van Alphml belichtte de goede samenwerking. hij in korte tijd van de scheldende heeftI mogen ondervinden De nieuwe directeur, de heer C. Abra,| hamse, dankte het bestuur en scheldend de directeur voor het in hein gestelij vertrouwen en verzekerde de laatste »p de door hem gelegde fundamenten soort te zullen bouwen. De heer Paap, zichtbaar ontroerd dooi een dergelijk hoog waarderings-quotiëiit, dankte allen, mede namens zijn vrouw, voor de goede woorden en geschenken) Naast de nieuwe directeur zufa met ingang van 1 Maart de heren J. Usselstein, H. Wesseling en pj Geelhoed als docenten optreden. Heden overleed tot mijn diepe droefheid mijn geliefde Man JOOST LORIER, in de leeftijd van 53 jaar. Zijn diepbedroefde vrouw Wed. A. LORIER—SPUIT De begrafenis vindt plaats op Woensdag 2 Maart. Vertrek sterf huis 2 uur. Middelburg, 26 Februari 195- De Ruijterstraat 39. Liever geen bezoek. I’- ’onden Mededeling (Adv) MIDDELBURG, 26 Febr. Tijdens een geanimeerde bijeenkomst in I groene zaal van het Schuttershof heeft drs G. W. Paap hedenavond afscheid I genomen als directeur van de handels-dag- en avondschool van bestuur, ^1 centen en leerlingen. Met Ingang van 1 Maart volgt de heer C. Abrahams» I die reeds enige tjjd als leraar aan de school verbonden is, hem op als diretl teur van de avondschool. Hoewel drs Paap de pensioengerechtigde leeftjjd bereikt heeft, zal hij ^1 de dagschool verbonden bljjven, totdat alle leerlingen, die hier thans nog on.| derwjjs genieten, in het bezit van het diploma zullen zjjn. De handelsda». I school zal dan, zoals bekend, worden opgeheven. I oor de laatste maal vandaag ons blad verantwoordelijke leiding hoofdredacteur, de heer J. D. Troostheide. Een aantrekkelijke po sitie als chef-redacteur bij Rotterdammer heeft hem doen be sluiten om zijn werk aan ons blac neer te leggen. GOES, 28 Februari. Zaterdag en Zondag is in Goes een aantal leden van de Prov. Hervormde Jeugdraad in Zeeland bijeen geweest met voor aanstaande personen uit het jeugdwerk, met name uit de Prov. Commissies van C.J.V.F., C.J.M.V. en V.C.J.C. Ook bijna alle wika’s, die in Zeeland werk zaam zijn, waren aanwezig. Twee belangrijke vraagstukken zijn onderwerp geworden van een uitgebreide en practisch gerichte discussie: Het Deltaplan en de betekenis daarvan in geestelijk opzicht (Zaterdagavond ingeleid door de secretaris van de P.H.J., de heer G. de Voogd te Goes) en het Vormings werk, waarover Zondagmiddag ds C. Blomaard, lid van de P.J.H. en Herv. predikant te IJzendijke sprak. Tevens zijn nog een aantal organisatorische zaken aan de orde gekomen. Zaterdagmiddag was er een samen- spreking tussen leden van de Prov. Commissies van de C.J.M.V. en de C.J. V.F. In de discussie, die werd geleid door mevr. I. JebbinkPaap te Kapel le, is vooral het gemengde werk (jon gens en meisjes samen op één club) besproken. Men heeft daarvoor enige tijd geleden op provinciaal niveau een studiecommissie ingesteld. De taak van de commissie is thans verder uitge breid, waardoor, waar nodig, gemengd werk kan worden gestimuleerd. Tevens werd besloten om voortaan aan het be gin van het winterseizoen in gezamen lijk overleg een jaarplan vast te stellen. Dit zal voor de eerste maal geschieden voor het seizoen 1955—1956. Aan het eind van de bespreking heeft de heer C- Leunis uit Terneuzen, voorzitter van de P.C. der C.J.M.V., mevr. Jebbink dank gebracht voor haar werk, mede omdat het de laatste maal was, dat zij de vergadering leidde, aangezien ze heeft bedankt als presidente van de C.J.V.F. in Zeeland. Pagnia en las

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2