ïladio fatengi U 1 een eeuw Nieuw-Guinea herdacht MASSALE TOOGDAG VAN C.J.B.T.B. IN KAMPEN zending i ij I ff f. 7/’ lijmt koud alle hout! CETAFLEX zonder harder Geen belastingverlaging zonder verlaging van overheidsuitgaven CONJUNCTUURVREES IN DE BEDRIJVEN naar via Grote brand in Amsterdam Niet terug de oude (dorps) gemeenschap de totale organisatie AKKERTJES Ds F, Dresselhuis overleden V/ 9J./1 f Snelle atoombommenwerpers in Engeland Februari-staking in Amsterdam herdacht Jaarvergadering in nieuwe stijl Fakkeloptocht als symbool van het licht, dat kwam PRAKTIJKEXAMEN RESA-HILVERSUM rr Bevrijdingscongres Voormalig verzet Nederland** AsPIRIRiff) Forum sprak over de mens aan de lopende band Pagina Prof. Koyck tot Chr. Werkgevers Honderd jaar zegenrijke arbeid Feestavond Gemeenschap Tand- kiespijn I Natuurlijk moet Uw tand- I arts daaraan te pas kennen. Maar om voorlopig die ter- f gende pijn kwijt te raken is I er geen beter middel dan I .f Het gebouw Engeland stap dichter bij convertibiliteit Uniecongres van S.S.R. ZEEUWSCH DAGBLAD Jaterdag 26 Februari 1955 Tuinders- Adv Ir,-. M ö-’.l (Bekende Schriftelijke Cursus) Ingezonden Mededeling (Adv.). 7 T van Als kerkmens moeten we de dorpseen- heid, als dorpeling de nationale eenheid en als Nederlander de gemeenschap der mensheid blijven beleven. Wij leven uit de opstanding van Christus en daarom moeten we de mens op alle gebied weer als medemens zien. Dwars door de af scheidingen, die eigenlijk onderscheidin gen zijn, moeten we de eenheid hand haven door elkaar vast te houden. over: tiek”. De hoogleraar ving zijn betoog aan met het geven van een overzicht van de ont wikkeling in het economisch leven sinds de bevrijding om vervolgens de betekenis te schetsen. Wijzend op het probleem der industri alisatie accentueerde de hoogleraar dat een sterke stijging van onze export nood zakelijk wordt teneinde de industrialisa tie mogelijk te maken en bovendien het grote betalingsbalans tekort te doen ver dwijnen. De gevoerde loon- en prijspo litiek is voor gunstige ontwikkeling van niet te onderschatten betekenis geweest. Ons kostenpeil bleef in verhouding tot hef buitenland laag. Het succes t.a.v. de wegneming van kunstmatigheden in het prijsniveau en de verlichting van de last op de onbeschermde inkomens is echter veel minder geweest. De nivellering van de lonen van geheel, gedeeltelijk en niet geschoolden was een onmisbaar ongunstig effect van de loonpolitiek met name voor onze industriëele ontwikkeling op langere termijn. De vraag is hoe men tegenover voort gaande stijging of daling in het buiten lands prijspeil zal moeten staan. Het vol gen van ’n voortgaande stijging of daling in de buitenlandse prijzen betekent ge leidelijke inflatie of geleidelijke deflatie beide zijn ongewenst te achten. Ook een matige, maar aanhoudende inflatie is een niet te onderschatten gevaar. Een stijging van de prijzen met 4% per jaar zal in een generatie het prijspeil op 324% bren gen van een voortgaande stijging of daling Aspirin is thans onontbeerlijk! Zorg er echter voor, dat U wer kelijk Aspirin krijgt. Aspirin herkent U «an het Bayer-kruis en de oranje-band. Meer dan ooit geldt thans het devies: ASPIRIN HOORT IN HUIS! In de afgelopen nacht is de 37-jarige A. van den Berg van Spjjkenisse, werk zaam I op zijn werk te Vlaardingen van een stjj- ï/3 doen dalen. Een matige maar aan- ger gevallen. De man was op slag dood. KAMPEN, 25 bond (C.J.B.T.B.) hield Woensdag te Kampen, de plaats ZONDAG 27 FEBRUARI 1955 HILVERSUM I (402 m.) VARA: 8.00 Nieuws en weerber. 8.18 Gram. 8.45 Langs ongebaande wegen, caus. 9.00 Sportmeded. 9.05 Gram, met toelichting. 9.45 „Gees telijk leven”, caus. 10.00 Gram. 10.30 Met en zonder omslag. 11.00 Gram. 11.10 Puzz- lerubriek. 11.25 Promenade ork. AVRO: 12.00 Sportspiegel. 12.05 Amus. muz. 12.35 „Even afrekenen, Heren!” 12.45 Meded. of cocktail. 13.00 Nieuws. 13.05 Meded. of gram. 13.10 Fotowedstrijd.. 13.20 Voor de militairen. 14.00 Boekbespr. 14.20 Omr. ork. en sol. 15.20 „De nieuwe woorden lijst van de Nederlandse taal en de prak tijk”, caus. 15.40 Dansmuz. 16.30 Sportre- vue. VARA: 17.00 Strijksextet. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Sportjourn. 18.15 Nieuws en sportuitsl.. VPRO: 18.30 Ned. Herv. Kerkdienst. IKOR: 19.00 Kinderdienst. 19.30 Gesprekken om de Bijbel. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Journ. 20.15 Prome nade ork. 20.45 Cabaret. 21.25 Gevar. pro- grama, 22.10 Hersengymn. 22.30 Sopr. en piano. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.25 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws en waterst. 9.45 Vocaal kwar tet. 10.00 Geref. Kerkdienst. 11.30 Gram. 11.45 Blokfluit, gamba en orgel. KRO: 12.15 Gram. 12.20 Apologie. 12.40 Gram. 12.55 ,Hoe wordt de Kath. Kerk be stuurd?”, caus. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.10 Lunchconcert. 13.40 Boekbe spreking. 13.55 Gram. 14.00 Voor de kin deren. 14.30 Radio Philh. ork., koor en sol. 15.15 Brabants halfuur. 1545 Gram. 16.10 Kath. Thuisfront overal! 16.15 Sport. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Herv. Kerk dienst. 18.00 „De Jonge Kerk leeft”, klankbeeld. 18.45 Pastorale rubr. NCRV: AMSTERDAM, 25 Febr. Een grote uitslaande brand heeft vanmor gen een oud- pand aan de Prinsen gracht 242-244 in het hart van Am sterdam geheel in as gelegd. Dank zij het feit, dat met groot materiaal werd uitgerukt slaagde de brandweer er in de aan weerszijden gelegen huizen voor het vuur te sparen. In het pand waren gevestigd de showroom en de werkplaats van een meubelmaker Idenslager. Twee gezin nen en de bejaarde dame, die op de bovenverdiepingen woonden, zijn dak loos geworden. Honderden toeschouwers hebben het schouwspel op de fraaie Prin sengracht ondanks de koude gade geslagen, en gezien hoe de ver koolde resten van meubelen uit showroom naar buiten werden ge sleept. De eerste dag werd besloten met ’n feestavond, waarbij honderden leden uit Kampen en omstreken de gelede ren kwamen versterken. Onder de sti mulerende leiding van de heer J. Aan- tjes van „Holland-Brabant” werd deze grote schare aangenaam bezig gehou den. Er was o.i. maar één wanklank op deze avond. Weer werd n.1. bui ten verantwoordelijkheid van het bondsbestuur een schets opge voerd, waarin een steedse fotograaf als een verstandig mens en een boerin als een imbeciel werd voor gesteld. Deze organisatie, die mede de culturele verheffing van het platteland beoogt, moet toch wel de eerste zijn om dergelijke boer Kre- lis-stukken, die de steedse visie van een halve eeuw geleden op de plat telander weerspiegelen, voorgoed uit te bannen. Overigens was deze avond zeer geslaagd. Donderdag sprak prof, dr R. van Dijk te Amsterdam over: „Oude ge meenschap en nieuwe gemeenschap”. Onder die oude gemeenschap verstond spr. de dorpsgemeenschap der middel eeuwen, de gemeenschapssituatie, waarin alle activiteiten gebonden wa ren binnen de totale, het gehele leven Ingezonden Mededeling (Adv.) Boekh. Ned, Fr, Duits, Eng, en Spaans De kortste en voordeligste opleiding weer tot denkend handelen te bren gen. Resumerend kwam mr Van der Graaff tot de conclusie, dat in het be drijf zowel de werkgever als de werk nemer hun talent ten volle moeten kunnen ontplooien. Men zal zich daarbjj moeten vrij maken van angst, waarbij men als voornaamste punt zal moeten zien dat men staat als mens tegenover mens, sociale bewogenheid dus. Prof, dr L. M. Koyck, hoog de Ned. Economische Hogeschool te Rotterdam, sprak „Tien jaren welvaartspoli- Ds POPMA Des morgens was het congres op stijlvolle wijze geopend in ’t groot- yo ingericht, dat niet alleen de heren achter de groene tafel aan het woord kwamen, maar dat alle aanwezigen actief bij de te bespreken onderwerpen werden betrokken. Zo werd het jaarverslag van de secretaris, de heer R. Bos, in twaalf discussiegroepen grondig besproken, waarna de rapporteurs verslag uit brachten van de bevindingen in elke groep. Het was eerst een wat vreemd gezicht om het bestuur werkeloos achter de tafel te zien zitten, terwijl juist de zaal gonsde van de bedrij vigheid, maar de resultaten bewezen wel dat hier een goede greep was gedaan. Zelden zal aan een jaarver slag door alle bezoekers van een vergadering zo veel aandacht zijn geschonken. Het verslag meldde een vergroting van de bondsactiviteit op allerlei ter rein, maar vooral op dat van het tech nisch werk, het wedstrijdwezen en de internationale contacten. Het aantal afdelingen verminderde met 4 tot 223 en het ledental bedroeg op 1 Januari j.l. 6185. Uit verschillende discussie groepen kwam de vraag naar voren, hoe het nu staat met de uitgave van goede toneelstukken, waaraan voor de ontspanningsavonden grote behoefte bestaat. Het antwoord, dat het bestuur „zal trachten te overwegen om deze zaak opnieuw aan de orde te stellen” zal de vragenstellers wel niet veel hoop hebben gegeven. Het tekort van bijna f 3500 bleek niet zo tragisch op gevat te moeten worden als sommigen vreesden en een eigen insigne komt er voorlopig niet, omdat nog geen ac ceptabel ontwerp werd ingediend. Over da deelname van de C.J.B.T.B. in het werk van de Ned. Jeugd Gemeen schap behoeft men niet ongerust te zijn omdat elke organisatie in deze N. J. G. een absoluut veto-recht heeft, zo deelde het bestuur mee. Op initiatief van de C.J.B.T.B. werd juist Dinsdag j.l. een samenspreking gehouden tussen alle Chr. jeugdorganisaties over de hou ding, die men in de N.J.G. moet inne men. De onrust van enkele groepen over de veel te zware taak, die op de schou der» van de bondssecretarls rust, werd bezworen door de mededeling dat een goede kracht op het bureau in Eede zal worden aangesteld, nu de heer Bos ook nog secretaris van de Stichting Tech nisch Landbouw-Jongerenwerk gewor den is. ...die helpen direct! I omvattende vorm. Deze gemeenschap wordt vaak ten onrechte geïdealiseerd, want ook daar ontbraken de spannin gen niet en bovendien was er vaak weinig vooruitgang te bespeuren. Deze oude gemeenschap werd door broken door de optredende differentia tie in de arbeid zowel als in de le vensbeschouwing, de totale organisatie viel uiteen in vele gespecialiseerde verbanden. Hoe moet het nu mét de gemeenschapsgedachte, zo vroeg spr. zich af. Moeten we terug naar de dorps- en buurtgemeenschap via een overbrugging van alle verschillen in een totale organisatie? Deze doorbraak zou een verarming van het leven be tekenen, want de specialisatie heeft het leven verrijkt en verdiept. An derzijds moet de, verscheidenheid ook geen heerschappij gan voeren over het leven, dat één is. We moeten in de verscheidenheid de auditorium van de rijksuniversiteit. Nadat de cortege, waarin vertegen woordigers van vrijwel alle studen tenorganisaties meeliepen, plechtig de statige zaal was binnengeschre den, sprak ds S. J. Popma de ope ningsrede uit over het onderwerp: De mens in de Bijbel. De mens is geschapen naar Gods beeld, dus door God in existentie ge roepen. De mens, in wezen op God gericht, werd geroepen tot heerser in gehoor zaamheid: alles wordt aan zijn voeten gelegd. Hij werd medewerker van God en met de Ander (de naaste) in liefde «n in arbeid. Totdat de verstoring door de zonde kwam. In het Paradijs koos de mens tegen God en werd radicaal bedorven, onbekwaam tot enig goed en geneigd tot alle kwaad. Ondanks alle verschei denheid van mensen en verhoudingen is er na Adams val solidariteit in de schuld. Deze cosmische levensverbon- denheid kan alleen anders worden door het mens-zijn in Christus. Alleen zo komt er een nieuwe levenssamen hang en in beginsel een nieuwe le- vensopenbaring. De mens mag zijn mens Gods tot alle goed werk toegerust. Heel dicht bij de Bijbel leven betekent heel dicht bij Jezus Christus zijn, in blijde en vrije gehoorzaamheid aan Gods wet, die liefde is. Wonderlijk licht, iets van Paradijsblijdschap en luister vallen ten deel aan de gevallen mens, die God weer erkennen wil en door Zijn Woord en Geest komt tot een nieuwe levensverbondenheid met Hem door Christus. Dat is een realiteit onbereik baar voor welke psychologie ook. Strijdt de goede strijdt des geloofs, zo bond ds Popma de studenten op het hart. ’s-GRAVENHAGE, 25 Febr. Te R°er' mond is in de ouderdom van 57 ja# overleden ds F. Dresselhuis, predikant bil de Geref. Kerk en een bekend in het internationale christelijke werk Ds Dresselhuis werd 21 Mei 1897 te WH1 schoten geboren en aanvaardde 19 Decem ber 1926 het predikambt te Oldebooffi Op 19 October 1947 vertrok hij naar Roet‘ mond. Ds Dresselhuis was secretaris van het Nederlands comité .Licht in 't Oosten en secretaris van het comité voor G«re Oekraïne. In deze kwaliteit heeft hij een bezoek gebracht aan alle Russische grens gebieden. In 1936 opende hij de eerste Chr. school te Kolomea in de Oekraïne- In de bezettingsjaren redigeerde hJ ’t maandblad „Nederland in den Vr®e'!1i de” voor Nederlanders, die in Duitslan tewerk waren gesteld. Hij was bestuurs van het Ned. Comité voor de Week w Gebeden en een van de oprichters de World Evangelical Fellowship. (Van onze §-redacteur.) Februari. De Chr. Jonge Boeren- en en Donderdag zijn jaarvergadering waar de grootste afdeling van deze organisatie gevestigd is. De jaarvergadering, die tot dusver steeds met de bonds dag werd gecombineerd, was nu daarvan losgemaakt, omdat op deze massale toogdag de behandeling van de organisatorische zaken altijd in de verdrukking kwam. Het bestuur had deze eerste zelfstandige jaarvergadering zo ingericht, dat niet alleen de heren achter de groene De voorzitter sprak een woord van dank tot de hoogleraar voor zijn betoog om vervolgens met een korte toespraak het nieuwe verbondsgebouw in gebruik de huisvesting van het Verbond, eerst in te nemen. Daarbij herinnerde hij aan Amsterdam, in welk verband hij een vriéndelijk woord richtte tot de eerste secretaris, mr Ph. van Steneker, later op verschillende plaatsen in Den Haag en dan nu op een plaats de invloed en om vang van de organisatie waardig. Spr. richtte een woord van hartelijke dank tot alle medewerkers die aan de arbeid van het Verbond hun beste krachten ge ven. De vergadering werd vervolgens op gebruikelijke wijze gesloten en het gezel schap begaf zich met auto’s naar de Alexanderstraat, waar het nieuwe gebouw in ogenschouw genomen werd en het ver- bondsbestuur vervolgens recipieerde. Met veel belangstelling werd naar dit onvoorbereide gesprek geluis terd, waarbij zich een vlotte discus sie ontspon over de vraag in hoe verre en onder welke voorwaarden het in een bedrijf mogelijk is dat de mens als persoonlijkheid tot zijn recht komt. O.m. kwam daarbij ter sprake, dat het z.g. lopende handwerk toch wel ’n remmende factor moet zijn. Prof. Wa tering meende evenwel dat er en gelukkig meer zeer veel mensen zijn, wier capaciteiten begrensd zijn. Door het werk aan de lopende band kunnen zij hun boterham verdienen en een gezin onderhouden. De heer Van den Berg van het C.N.V. was het daarmee niet helemaal eens. Immers in de meeste bedrijven wordt meer gelet op de productie dan op de mens. De snelheid is doorslag gevend. Ook prof, van Riessen was van me ning, dat bij het lopende band-werk de mens te veel wordt uitgeschakeld en als een verlengstuk van de machi ne wordt behandeld. Door het com bineren van functies b.v. moet men trachten de mens op te heffen en Hem te eren en dank te zeggen: „Soli deo gloria”. Pandita H. Mori Muzendi, die na dr Kamma het woord voerde, schetste eveneens, in het bizonder voor de Ma- leissprekende aanwezigen, de ontwik kelingsgang van de zendingsarbeid in Nieuw-Guinea, waarbij hij in het bij zonder de zelfstandigwording van de Hervormde Kerk behandelde. Een verrassing op de herdenkings avond was de mededeling van de wnd. gouverneur van Nieuw-Guinea, de heer N. Makkes die tevens namens het gouvernement zijn gelukwensen aanbod namelijk, dat het ’t gouver nement van Nieuw-Guinea behaagd heeft een 15-tal medewerkers van de zending op dit eiland te onderschei den met de gouden, zilveren en bron zen ster voor trouw en verdiensten. Op de volgende avonden werd te Joka een openluchtspel opgevoerd. houdende prijsstijging zal de vergeten groepen verpauperiseren, de Inkomens- en vermogensverhoudingen op onrechtvaar dige wjjze verstoren en de spaarneiging doden. In zulk een geval moet een ver andering in de wisselkoers als een ge schikt instrument van de regeringspoli- tiek aanvaard worden. Wat de toekomst betreft zal de be lastingverlaging van 1955 niet mogen plaatvinden zonder een gelijktijdige verlaging van de overheidsuitgaven. Het is zo besloot prof. Koyck zijn voordracht, verheugend dat de begro ting 1955 inderdaad een licht defla- toir effect doet verwachten. In de tweede plaats dient verstarring van ons prijsniveau te worden voorkomen. Een scherpe calculatie der prijzen en een gezonde concurrentie tussen de ondernemers is noodzakelijk. LONDEN, 25 Febr. De voornaamste taak waarvoor de Britse luchtmacht zich ziet geplaatst is het opbouwen van haar Strijdmacht van nieuwe atoombommen werpers tot een staat van grote doeltref fendheid en gereedheid, aldus schrijft de minister van Luchtvaart, Lord de Lisle and Dudley, in een begeleidende verkla ring bij de begroting van zijn departe ment. In de komende twaalf maanden zullen de eerste „V”-bommenwerpërs zo ge noemd naar hun namen „Valiant”, „Vul can” en. „Victor” in dienst worden ge steld. Alle drie typen met vier grote Straalmotoren. De „Vulcan” is de eerste atoombommenwerper met deltavormige Vleugels ter wereld. Over het program betreffende de atoombommenwerpers, die ook in het verre en Midden-Oosten zullen worden gestationneerd, zegt de minister nog, dat de RAF op deze wijze, tezamen met de V.S. de voornaamste afschrikking tegen agressie vormt. De reorganisatie van het radarstelsel, waarmee Groot-Brittannië wordt bevei ligd, is gereed. Het grondgebied van het Verenigd Koninkrijk wordt thans geheel bestreken. Er zijn honderden nieuwe in stallaties gebouwd waarbij zeer belang rijke onderdelen ondergronds zijn aan gebracht. Voorts is een nieuw-type radar ontwikkeld, dat, volgens de verklaring, een vooruitgang betekent. i van het Verbont Prot. Chr. werkgevers in Ne- ’s-GRAVENHAGE, 25 Febr. De Na tionale Federatieve Raad van het voor malig verzet Nederland houdt, op 19, 20 en 21 Mei a.s. te Valkenburg (L.) een bevrijdingscongres. Dit congres zal o.m. worden bijgewoond door ongeveer veer tig afgevaardigden van verzetsorganisa- ies uif verscheidene Europese landen. - lil Ingezonden Mededeling (adv) AMSTERDAM, 25 Febr. Aan de voet van de nog steeds aanwezige ruïnes der Joodse synagogen op het Jonas Daniël Mayerplein in het hart van de voormalige jodenbuurt, hangt vandaag de Amster damse vlag met het devies: „barmhartig, vastberaden en heldhaftig” halfstok naast de krachtige figuur van de dokwerker, het monument dat voor het nageslacht de gedachte levendig houdt aan de Fe bruari-staking, die vandaag precies veer tien jaar geleden de strijd tegen de schen- nende hand van de bezettende macht in zette. Hiervan gewaagde de burgemeester van Amsterdam mr Arn. J. d’Ailly van ochtend in zijn toespraak op het histori sche plein tot de kleine schare belang stellenden. „Deze staking, die voor immer in het geheugen van de Nederlander is gegrift, was in zekere zin een bevrijding, nl. een bevrijding van een opgekropt gemoed te gen de tyrannie van de bezetter" aldus mr d’Ally. Hier kwam het nationale ver zet tot leven, waaraan Nederlanders uit alle geledingen hebben meegewerkt”. Nadat de burgemeester een krans had gelegd en verscheidene bloemstukken wa ren gedeponeerd aan de voet van het eenheid beleven, aldus prof. Van Dijk, monument, zong het mannenkoor „Gewa”, - ---- -■- bestaande uit personeelsleden van het ge- meente-energiebedrijf onder leiding van de heer Joep Schreurs twee liederen van Bruckner. Henk Schaer declameerde ver zetspoëzie, de Amsterdamse politiekapel onder leiding van J. K. Pinkse bracht koraalmuziek ten gehore. De korte plechtigheid werd besloten met het zingen van het zesde couplet van het Wilhelmus. LONDEN, 25 Febr. In bankiers^ gen te Londen is men van mening, Engeland door nieuwe deviezenmaai™ len, die de minister van Financiën derdag bekend heeft gemaakt, 'veerA|j stap dichter bij de vrije omwisselbaar van het pond sterling is gekomen, minister van Financiën, R. A. heeft in het Lagerhuis medegedeeld, hij het valuta-egalisatiefonds grotere heid toestaat om op te treden op bjj de firma Volker baggerbedrijf, officiële markten in het buitenlan dien het pond sterling daar met disagio wordt verhandeld. (Van één onzer verslaggevers) DEN HAAG, 25 Februari. Onder zeer grote belangstelling werd gisteren in het Kurhaus een buitengewone algemene vergade ring gehouden van r derland. HOLLANDIA, Februari. Nadat, als een symbool van het licht dat op 5 Februari 1855 voor de eerste maal in Nieuw-Guinea werd gebracht, Zater dagavond honderden deelnemers aan de fakkeloptocht in Hollandia-stad hadden gezorgd voor een waardige inleiding van het 100-jarig jubileum van de zending in Nieuw-Guinea, werd op 6 Februari in de grote bioscoopzaal te Hollandia-haven een herdenkingssamenkomst gehouden, die door zeer vele mensen genodigden en belangstellenden werd bijgewoond. Het jongenskoor van Joka dat aan de samenkomst medewerking verleende, schiep, onder de bezielende leiding van de heer C. J. Sonke, met de vier stemmige liederen die het ten gehore bracht, een aparte sfeer dat aan het geheel zeer veel cachet gaf. Eén der hoogtepunten van de her denkingsplechtigheid was de rede, die dr F. C. Kamma die binnenkort ds mr R. G. ten Kate als terreinleider van de N.K.Z. in Nieuw-Guinea zal opvolgen uitsprak, waarin hij de geschiedenis van de honderdjarige zendingsarbeid in dit rijksdeel belicht te: de moeilijkheden van de eerste zendelingen Ottow en Geissler om het evangelie onder de toen nog heidense Papoea’s te brengen, tot aan de zeer recente zelfstandigwording van de Hervormde Kerk in Nieuw-Guinea. „Zelden”, aldus dr Kamma, „is een zo grote taak en zo grote zaak begonnen met zo weinig garanties”. Dat deze eenmaal begonnen arbeid uitgroeide tot wat het nu is, is dan ook uitsluitend en alleen te danken aan Hem, aan Gods hulp zoals dr Kamma aan het slot van zijn redevoering opmerkte: „Terugziend op het verleden en schou wend in de toekomst, past ons slechts leraar aan (Van één onzer verslaggevers). UTRECHT, 25 Februari. De werkers in de bedrijven, zowel de werkgevers als de werknemers, gaan gedrukt onder de zg. conjunctuur- vrees. Velen herinneren zich de dertiger jaren toen de conjunctuur dui zenden tot werkloosheid doemde. Alle welvaart van het ogenblik ten spijt zijn veel werknemers er op uit zo gunstig mogelijke voorwaarden te bedingen voor nu, uit vrees voor slechtere dagen die wel eens zouden kunnen komen. En ook de werkgever kent die vrees voor een tijd, waarin de faillissementen niet van de lucht waren. Dit was wel het interessantste punt uit het podium-gesprek, dat gistermiddag in een zeer goed bezette K. en W.-zaal in Utrecht werd gehouden ter gelegenheid van het 69e Uniecongres der Societas Studiosorum Reformatorum. fi 19.00 Boekbespreking. 19.10 Samen,, I 19.30 „Waarheid en verbeelding ror.,"3, I het Nieuwe Testament”, caus. KRo- iq? I Nieuws. 20.00 Cabaret. 20.40 Act I De gewone man. 21.00 Nederl. progr 2'® „De laatste dagen van Pompeji”, hoc I 22.15 Amus. muz. 2.40 „Het getuid’’' I over Christus”, caus. Hierna: Avona I bed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23 15 24 m I Gram. MAANDAG 28 FEBRUARI 1955 I HILVERSUM I (402 m.) VARA: I Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7,33 Qr3 7.50 Vierhandig pianospel. 8.00 Nieuw' I 8.18 Gram. 8.30 Rhythm, muz. 9.00 Gym I voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.35-9.41) w"- I terstanden). VPRO: 10.00 „Voor de oir' I dag”, caus. 10.05 Morgenwijding. VARr I 10.20 Gram. 10.30 Voor de zieken, lij- I Kamerkoor. 11.40 Voordracht. 12.00 p5 I 12.15 Accord, ork. en solist. 12.30 Lard' I en tuinb. meded. 12.33 Voor het platte' I land. 12.38 Accord, ork. 13.00 Nieuws. 13I Voor de Middenstand.. 13.20 Roem»? I ork. 13.45 Gram. 14.00 Voor de vrouw I 14.15 Gram. 14.45 „Der Graf von Luxe® I burg”, operette (verk. uitv.) 15.30 Gram I 15.45 Gevar. progr. 16.45 Gram. 17.15 On I gelspel. 17.35 Gitaarens. 17.50 Mil, com^ I 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Act. Igoi I Gram. 18.40 Pari, overz. 18.55 Liedjes v I d. jeugd. 19.05- Jeugdconc. 19.45 Rege’ I ringsuitz.: Landboüwrubriek: Vraagge. I sprek met Dr M. A. J. Visser. 20.00 Nwj I 20.05 „De familie Doorsnee”, hoorspelI muz. 20.35 Aetherforum. 21.15 Oude et I moderne dansen. 21.48 „Kom d’r maar in’ I klankb. 22.08 Radio Philh. ork en solist I 23.00 Nieuws. 23.15 Orgelspel. 23.35-24.(| I Gram. I HILVERSUM II (298 m.) NCRV: 7.00 I Nieuws. 7.10 Gewijde muz. 7.30 Gts~ I 7.45 ’n Woord voor de dag. 8.00 Nieuwi I en weerber. 8.15 Sportuitsl. 8.25 Gram I 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw I 9.35 Mastklimmen. 10.05 Gram. 10.30 I gendienst. 11.00 Gram. 11.20 Gevar progr I 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Lani I en tumb.meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram I of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Amus muz I 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Gram, I 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Harpspel Ijjj I Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Strijkkw, I 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor dj I jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 I Regeringsuitz.; Nederland en de wereld: I •„Unesco als paedagogische opdracht m deze tijd” door Dr W. A. ’t Hart. 18.» Gemengd koor. 18.20 Sportpraatje. 18éi Gram. 18.40 Eng. les. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Orgelconc. 19.30 „Volk en Staat”, caus. 19.45 Huismuz. 20.00 Radio, krant. 20.20 Residentie ork. en soliste, 21.15 „Wij bouwen”, klankb. 21.35 Gram, 21.45 „Het afscheid van juffrouw Dorothea Snepperling”, hoorspel. 22.30 Vocaal er.s. I 22.45 Avondoverd.. 23.00 Nieuws. 23.'.! I Kamerkoor. 23.35-24.00 Gram. BRUSSEL: (324 m.) 11.45 Gram. 123 Weerber, 12.34 Voor de landbouw. 12.41 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Pianorecital I 13.30 Gram. 13.45 Pianorecit. 14.00 School-1 radio. 14.30 Lichte muz. 15.00 Zangspel 16.00 Koersen. 16.02 Voor de zieken. 1M Nieuws. 17.10 Lichte muz. 18.00 Frans» I les. 18.15 Gram. 18.30 Voor de soldaten. I 19.00 Nieuws. 19.40 Symp. ork en soliste, 20.00 Kamerork. en solist. 20.50 Gram. 21.00 Kunstkaleidoscoop. 21.15 Omr, ork, en solist. 22.00 Nieuws. 22.15 Lichte mm 22.55-23.00 Nieuws.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 4