DE SPORT Plaats i Nieuws uit de Provincie. SPEL? X iedeteen op en van PU Gebrek aan bouwgrond grote moeilijkheid Krabbendijke en Nieuwdorp delen (14) Afscheid ds H. Wiersinqa Jaarvergadering Ned* Chr* Reisvereniging Verjon Wat maken we van onze vereniging? C.J.M.V.-ers in O.Z. „Kweeklust’' bijeen Bouw woning voor de nieuwe burgemeester Ouderavond Rijkslandbouwwinterschool te Schoondijke Goes c Voorzitter Kleinepier: „Volkstuinen zitten op de schopstoel!’’ Burgemeester Z. Cornells met pensioen Kameckring kwam bijeen de jongeren binnen de Christelijke Historische Unie Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz nam afscheid als voorzitter ,Maan^ag_ ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina J Met interessante vliegtuigplaatjes ZATERDAGMIDDAG VOETBAL VEILINGBER1CHTEN Vlaanderen bijeen SLUISKIL, 17 Febr. In Sluiskil een WAARDE Chr, Landarbeiders in Zeeuwsch-Vlaanderen actief KLOETINGE Feestavond P.T.T. C.P.M.B. bijeen KAPELLE ST. LAURENS OUDELANDE YERSEKE NAGEKOMEN AD VER 1’ENTlB Chr. Plattelandsjeugd Walcheren hield forumvergadering Kemweekend J. en E. te Middelburg Maandag 21 Februari 1955 Ingezonden Mededeling (Adv.) o in de eerste klasse luidt al te 31 overwinning op Mevo. Colpl. Boys I dens de overgangstoestand. met het betrachten van een minuut dering van de vereniging „Landbouw- ZIE VERVOLG PAGINA 5 8 7 6 5 5 6 6 3 2 1 0 2 2 3 3 3 1 1 2 1 1 1 2 3 4 2 2 4 4 6 8 7 7 18 16 15 13 13 13 13 8 5 3 1 Ook ken, d sportie 12 12 13 10 10 11 11 11 11 9 8 39— 25 49—32 40— 24 36—24 29—24 57—27 39—43 29—44 33—51 12—47 19—42 Wa bomm Marin sinds van j> schep gebre Ir Kw. VERSLAGEN In zijn jaarverslag stond de heer C. Philipse stil bij de uitslagen van de verkiezingen der Prov. Staten. Er was toen sprake van een geringe achter uitgang en hij deed in verband hier mee een beroep op het besef van de volle verantwoordelijkheid van ieder. Vijf nieuwe kiesverenigingen konden worden opgericht t.w. Scherpenisse, Nieuwvliet, Cadzand, Sluis en Poort vliet. Uit het jaarverslag van de pen- r’igmeester, de heer W. Sanderse Jr. te VlisSingen, bleek, dat er op 1 Janu ari een saldo was van 1729,64. Het behaalde tegen V.C.K. (te Koudeker- ke) enigszins onverwacht een prachti ge 51 zege. De stand in deze klasse is: Arnemuiden H 1018, Nieuwdorp H 1115, Kapelle II 1113, Wemeldin- ge II 911, Mevo II 1011, Krabben- dijke II 12—10, V.C.K. II 10—8, Colpl. Boys II 1216, Wolfaartsdijk II 70. In de tweede klasse C tenslotte is Wissekerke uit z’n slof geschoten. De Noord-Bevelanders boekten namelijk op eigen veld tegen Kloetinge een 30 overwinning. De stand is: S.V.D. 10- 16, Kats 9—14, Goes IV 8—12, Cortge- ne 87, Kloetinge 85 (x), Wisseker- ke 1114, ’sH. H. Kinderen 80 (x). (x) is twee punten in mindering we gens niet opkomen. Voogd te Middelburg vergade- DE ken De der der ten teg. we; Na per kig De slu: apc pal zak lm] In een spoedeisende vergader I leiding van wnd. burgemeester C.lw 1 Burg besloot de raad om over te at tot het egaliseren van het nieuwe ta» terrein en het aanleggen van een S» met trottoirs en riolering in de Achter weg. Dit werk zal uitgevoerd worde door de fa Duinhouwei’ te Goes m 16.936,—. Voorts werden twee woningwetwonh gen in de Wilhelminastraat verhu® namelijk B 27a aan M. H. Dek en B ti. aan A. P. de Leeuw. In principe werd besloten om overt gaan tot de bouw van een ambtswonin voor de nieuw benoemde burgemeesta Tevens ging de raad accoord om de sta in de Achterweg over te nemen van i Polder op nog nader vast te stellen voor waarden. In de vallen, heel vi bromme Berini-r van eer wordt snelle l eigenlijl wikkeld getrokk re pres remmer allerlei te vang het mo telescoc Autorité mers n lingen meer, r ken de lichtins nieuwe Ter werder gedach tegen i ten va: ken m< ven or derweg 39 me R.A.I. GOES, 19 Febr. Vier wedstrijden en vier verrassende uitslagen; ziedaar het resultaat van een voetbalzaterdag, waarop niet minder dan zeventien wedstrijden moesten worden afgelast. In de eerste klasse was het Krabben dijke, dat voor een verrassende uitslag SCHOONDIJKE, 21 Febr. Vrijdag avond werd in hotel „De Zwaan” te Schoondijke de jaarlijkse onderavond van de Rijkslandbouwwinterschool ge houden. Na een welkomstwoord van de voorzitter van de Commissie van Toe zicht, de heer M. J. Verbrugge, burge meester van Waterlandkerkje, gaf deze de verdere leiding van de bijeenkomst over aan de directeur van de school, de heer L. van Dijk. Allereerst sprak deze er zijn voldoe ning over uit, dat de leraar, de heer A. P. de Roo, die door langdurige ern stige ziekte zijn werk niet kon waar nemen, zover hersteld is, dat hij deze ouderavond kon bij wonen en binnen kort zijn lessen weer zal kunnen her vatten. Spreker bracht vervolgens dank aan de verschillende leerkrach ten van zuster- en andere onderwijs instellingen, die tijdens de afwezigheid van de heer de Roo de lessen hebben gegeven, inzonderheid aan de heer ir. J. Versteeg, directeur van de R.L.W.S. te Goes, en de heer P. de Rijk, hoofd L.L.S. te Schoondijke. Na een gedetailleerd verslag over de gang van zaken aan de school werd door de heer L. C. C. Cammaert uit Sasput namens de commissie voor het nazien van de boeken op geestige wijze rapport uitgebracht over de situatie van het Ouderfonds. De heer Van Dijk hield daarna een boeiende rede over de waardering van het platteland, vroeger en nu. Aan de hand van uitgebreide historische ge gevens toonde spreker aan, hoe de ont wikkelingsgang is geweest en wees hij op het vele, dat ten goede is veranderd. Na de koffiepauze, waarin de ouders de leerkrachten over hun jongens kon den raadplegen, werd een serie inte ressante en leerzame films gedraaid, die bij alle aanwezigen zeer in de smaak vielen. pers- en propagandafonds had een sal do van 63,90. In deze vergadering werd met een ogenblik stilte de heer K. Wouterse, in léven C.H.-wethouder van St Laurens, herdacht, die bij het droevig ongeval te Borssele om het leven kwam. Aan de weduwe werd een telegram van medeleven gezonden. Aan het eind van de vergadering werd de scheidende voorzitter dank gebracht voor het vele werk. Hoe lang hij voorzitter is geweest, kon niet wor den vastgesteld, doch uit correspon dentie bleek, dat hij in ieder geval reeds in 1934 voorzitter was, zodat hij meer dan twintig jaar de Kamer kring heeft geleid. AXEL, 18 Febr. In de Geref. Kerk te Zoutespui is de jaarlijkse districtsver- gadering gehouden van de O.Z. Vlaamse afdelingen der Chr. Landarbeidersbond. In deze vergadering die onder leiding stond van de heer W. Faas te Zaamslag hebben de beide vrijgestelden van de bond, de heren Hollander en v. d. Linde het woord gevoerd en hun hoorders opgewekt het voorbeeld te volgen van de eerste geor- ganiseerden en de laksheid uit te bannen, Ongeorganiseerden en verkeerd georga- niseerden dienen een opwekking te ont vangen zich aan te sluiten. Een collecte voor DEL bracht 26,— op. De Chr. Zangvereniging „Looft den Heer” ver leende deze avond haar medewerking. Op verzoek van de Kon. Vereniging „Schuttevaêr” afd. Breskens besloot ’t waterschap „Het Vrije van Sluis” de bebakening van de geul naar de Pau- linahaven te Biervliet'instand te hou den. Tot nu toe werd deze bebakening slechts in de bieten tijd aangebracht. stilte, het onlangs overleden bestuurs lid, wijlen ds Gruppen te Biezelinge, alsmede de in de afgelopen week over leden bondsvoorzitter, generaal b.d. Dwars. De avond werd verder gevuld met toneelspel, verloting en enkele muzieknummers gebracht door de ac cordeonist de heer C. Hoogesteger te Kapelle. Aanrijding. Tijdens het passeren van een stilstaande vrachtauto welke stond te lossen nabij de hoek Molenwater- Biezelingsestraat, is Zaterdagmiddag een militaire jeep, bestuurd door de soldaat v. L., gelegerd te Roosendaal, in botsing gekomen met een tractor, bestuurd door de heer M. uit Nisse. De chauffeur van de jeep die tijdig een uit tegenovergestelde richting komende tractor aan zag komen, remde krachtig doch door de gladheid van de.weg slip te hij en schoof vervolgens op de trac tor. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, doch beide voertuigen werden aanzienlijk beschadigd. Jubileum. De heer H. J. Ie Clercq te Kapelle die Zaterdag zijn 55-jarig dienstjubileum vierde bij de fa. H. Blok en Zn aldaar, heeft het deze dag niet aan belangstelling ontbroken. Niet alleen van de zijde der familie- en vriendenkring, doch ook van zijn col lega’s en zelfs van zeer vele klanten mocht hij felicitaties ontvangen. Des avonds bracht ook het muziekgezel schap „Ons Genoegen” de jubilaris ’n serenade. Eindles Mechanisatiecursus. Zater dagmiddag had in hotel „De Zwaan” te Kapelle de eindles plaats van de door de afd. N.F.O. en vereniging van Oud- leerlingen van Tuinbouwwintercursus- sen in het afgelopen najaar gehouden mechanisatiecursus. De leiding was in handen van de heer B. de Jager Mzn. Na het openings woord werden door een tweetal cursis ten onderwerpen ingeleid. Zo sprak de heer Jac. Eversdijk Pzn. te Kapelle over de „viertalmotor”, terwijl de heer J. M. C. Straub te Kapelle sprak over de „bougie”. Vervolgens reikte de heer C. L. de Wilde namens het Rijks Tuin- bouwconsulentschap aan ’n dertiental personen de diploma’s uit. Namens de cursisten sprak de heer Joh. v. Leeu wen een dankwoord tot de leraar, de heer W. Philipse en reikte hem ’n boe- kenbon uit. Landbouwbelang. In de ledenverga- I RESULTAAT Men mocht zowaar van dit alles een eerste resultaat zien. Er werd besloten op korte termijn een bijeenkomst te beleggen met Kamerkringbestuur en met de georganiseerde C.H.U.-jongeren in Zeeland en de jongeren, die lid zijn van een plaatselijke kiesvereniging. Dan zal nader op dit vraagstuk wor den ingegaan en getracht zal worden een weg te vinden, waardoor ook meer jongeren ingeschakeld kunnen worden. VERKIEZINGEN In deze vergadering is afscheid ge nomen van de voorzitter der Kamer- kring, mr W. F. E. Baron v. d. Feltz. Hij had gemeend zich niet meer her kiesbaar te moeten stellen. Tot lid van het Kamerkringbestuur werd in deze vacature op voordracht van de Staten kring Middelburg gekozen de heer A. J. Kaland te Middelburg. Herkozen werden de heren J. P. van Wel te Ter- neuzen, J. Deij, Souburg, C. Philipse, ’1- Heer Arendskerke en gekozen werd de heer W. C. van Nieuwenhuijze te Tholen. is goed bezochte jaarvergadering ge houden van de Ring O.Z. Vlaanderen van het C.J.M.V. en de Ring Jonge Kracht. De vergadering die onder leiding stond van de heer J. L. Hamelink te Terneuzen werd geopend doorde heer J. W. Kusee. De jaarverslagen getuigden van een op gewekt vereniginsleven. Na de pauze heeft de heer Leunis uit Ternneuzen, voorzitter van de P. C. Zeeland medede lingen gedaan over de op 2e Paasdag te Kapelle te houden Provinciale Bonds dag en over de op Hemelsvaardag te Middelburg te houden Nationale bonds dag. Vicaris Van Embden van Terneuzen sprak over het onderwerp: „Wat maken we van onze vereniging?” In sommige organisaties verslapt vaak de belangstel ling, en dat heeft bepaalde redenen. Hij besprak die openhartig en wekte op tot trouw en enthousiasme voor het werk. Een drietal afdelingen nam deel aan de improvisatie van een samenspraak aan de hand van een bepaald gegeven. De afdeling Zaamslag won de beschik baar gestelde boekenbon, de afdeling Sluiskil werd no 2 en de afdeling Hoek zag zich als derde geklasseerd. De heer Breur sloot deze geslaagde vergadering met dankgebed. Op de fietsen te derlandse trouwe tl verandert dit terrei Zo zal 0 dat het s lichtere zet. D°° taal kon markt, d een ,>ou< racefiets. Voorts naven ei toepassin oliebad-1 seerd. Vi een stre vlottere soepeler meer fr steeds t< len in t De leden van de Sport- en Ontspan ningsvereniging der P.T.T. hebben zich Zaterdagavond kunnen amuseren tijdens een bijeenkomst, waaraan het gezelschap ,,’t Overschotje” uit Mid delburg meewerkte. Hoewel niet in alle opzichten bijzonder geslaagd hier en daar kwam men met wat al te goedkope humor aan mag toch ge zegd worden, dat iets goeds werd ge boden. Diverse nummers kwamen daarbij zeker boven de middelmaat uit. Op kostelijke wijze werd de schets „Wees een heer in ’t verkeer” opge voerd en ook aan de muzikale vertol king van „Doornroosje” was zeer veel aandacht besteed. De voorzitter van de personeelsvereniging, de heer Th. de Boer, dankte alle medewerkenden, die aan het welslagen van de avond hadden bijgedragen. Onder leiding van Rie Mol werd Za terdag door de C.P.M.B. een geani meerde vergadering gehouden. Be sproken werd het bekende boek van Cor Bruijn „Vlucht om het eiland” Er werd een gedeelte uit dit werk voorgelezen. Truus Nieuwenhuijze be geleidde de samenzang met haar ban jo. Tony Buijzer sloot deze geslaagde bijeenkomst met dankgebed. Feestvergadering N.C.L.B. Onder voorzitterschap van de heer P. Min naar heeft Vrijdagavond de N.C.L.B. ’n feestvergadering gehouden. Er was een gezellig ontspanningsprogramma, enke le schetsjes en een toneelstuk werden opgevoerd en de heer de Hollander uit Goes, districtsbestuurder van de N.C.L. B. sprak een goed propagandawoord. Uitvoering Flierefluiters. De mando lineclub „De Flierefluiters” heeft Vrij dagavond in hotel „De Zwaan" een zeer goede uitvoering gegeven. Voor de pauze werden verschillende muziek nummers ten gehore gebracht en ver der werd opgevoerd het toneelstuk „De beste jaren van ons leven”. Uitvoering Oud-Strijders. Zaterdag avond gaf de afdeling Kapelle van de Ned. Bond van Oud Strijders in hotel „De Zwaan” haar jaarlijkse uitvoering. In zijn openingswoord herdacht de heer B. Spuy, hetwelk gepaard ging Het 35 ie 10 blikse Park; 9 31 23 29 Ho aula; 14 E) tijk; de; 2( Ve al; 4 13 Al 18 7 ra de eigenaar tenslotte, evenals zijn planten, bijwijlen behoefte heeft aan een zekere lafenis, werd ter stond de oprichting van een feest commissie in studie genomen. A.R. Kiesvereniging. In de Vrijdag avond o.I.v. de heer P. Boon Sr. gehou den jaarvergadering van de A.R. Kies vereniging heeft de voorzitter het droe vig ongeval herdacht, waarbij een lid van de vereniging en de wethouder van de zuster-partij het leven lieten. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer J. Riemens bleek o.a. dat de ver eniging 118 leden telt. De penningmees ter de heer A. v. d. Broeke Lzn., maakte melding van een batig saldo van f 17.60. De heer A. Simonse werd als be stuurslid herkozen. In de plaats van de heer J. Riemens die zich na een 20-jarig bestuurslidmaatschap niet herkiesbaar stelde werd gekozen de heer P. Sanderse. De heer J. Riemens hield vervolgens op aangename wijze de vergadering bezig met een causerie over de gemeentefinan- cië, waarbij hij speciaal de begroting van de eigen gemeente onder de loupe nam. Schoolvereniging. Vrijdagavond ver gaderde de Chr. Nat. Schoolvereniging. In zijn jaarverslag moest de secretaris gewag maken van een kleine terug gang van het ledental. De penning meester kon een optimistisch geluid la ten horen, de schuld is met 500,— verminderd. De aftredende bestuurs leden, de heren P. Reynierse en A. H. Minderhoud, werden herkozen. Nadat nog van gedachten was gewisseld over de viering van het vijftig-jarig bestaan van de school, sloot de heer A. W. Bu- teijn deze avond met gebed. Brand in winkel. Zaterdagmorgen is door het in brand raken van een pe troleumkachel brand ontstaan in de bakkerswinkel van de heer Bustraan. Door tijdig ontdekken werd erger voorkomen. Er ontstond alleen een flinke rookontwikkeling. De brandweer behoefde er niet aan te pas te komen. AMSTEJ dubbeldRo wegen. Bo «tallen e volk kan voor de 35 ten zal oj? middel gt 50.000 be: R.A.L-bes' MIDDELBURG, 19 Februari In restaurant „De Eendracht” heeft de Vereniging tot Exploitatie van Volkstuinen voor Land- en Tuinbouw „Kweeklust” hedenmiddag haar jaarvergadering gehouden, waarvoor van de zijde der leden grote belangstelling bestond. De voorzitter, de heer M. Klei nepier, sprak in zijn openingswoord over de grote moeilijkheden bij liet pachten van bouwgrond, waarmede „Kweeklust” steeds weer te kampen heeft. „De volkstuinen zitten op de schopstoel”, zo zei hij. De opbrengst van de diverse percelen stemde hem echter dankbaar. Ook de secretaris-penningmeester, de heer J. Antheunisse, schetste het grondtekort als een schaduw, welke de vereniging ieder jaar opnieuw ach tervolgt. Zo moeten in het a.s. seizoen de terreinen aan de Nadorstweg ont ruimd worden. Hier staat echter te genover, dat „Kweeklust” op haar ter rein aan de Griffioen de beschikking over 5000 vierkante meter nieuwe grond gekregen heeft. Indien de Ned. Heide Mij haar werkzaamheden op de percelen aan de Veerseweg spoedig beëindigt, is ook hier binnenkort een uitbreiding te verwachten. Al deze mutaties in acht genomen is voor het a.s. seizoen voor eik van de ruim 350 leden 200 vierkante meter grond beschikbaar. De heer A. Everaars, secretaris van de grondcommissie, sloot zich in zijn beschouwing hierbij geheel aan en deed een beroep op de leden, indien dit nodig mocht blijken te zijn, een gedeelte van hun grond af te staan. Financieel staat de vereniging er niet slecht voor. Het beleid van de penningmeester won dan ook de goed keuring van de kascontrölecommissie wegdragen. Bij de bestuursverkiezingen werden de heren J. Antheunisse, J. L. I. Bal- jeu en C. J. A. v. d. Linde bij acclama tie herkozen. De heren D. van Wel en J. Joosse zullen voor 1955 de kascon- trólecommissie vormen. Bij de rondvraag kon een voorstel om ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de vereniging van het kasoverschot nu eens figuurlijk „de bloemetjes buiten te zetten” alge meen de goedkeuring van de verga dering wegdragen. Uitgaande van de gedachte, dat zorgde door Nieuwdorp o» eigen veld een 11 gelukspel af te dwingen. De stand thans: Tern. Boys Colpl. Boys Krabbendijke Wemeldinge Nieuwdorp Arnemuiden Rillandia V.C.K. Kapelle Mevo Wolf.dijk In de tweede klasse A legde Kapelle II beslag op de derde plaats door een ZUID-HOLLANDSE EILANDEN G.A., Waalhaven-Rotterdam, 18 Feb Aardappelen gr. 8.2010.20, poter 6.50—7.50; Kroten IA 28, 2A 14—31; Kaspeen 2A 16—30; Selderij 2; Spi nazie 6878; Rode kool IA 40--42, ü- 38—42; Sav. kool 2 25; Groene kool! 1129; Uien 419, geschild 8-21; Spruiten IA gesch. 591.22; 2A gesel 3753, 1B gesch. 43, 2B gesch. 36—3"; Witlof IA 47—51, 2A 35—47, 1B 45- 47, 2B 31—46; Veldsla 1 1.05-126, 93—96, Knolselderij A 2—22, B 2—10 Grote peen 623; Peri A 36—59. I 24—42; Boerenkool 4164; Spruit® IA 46—76, 2A 33—68, 1B 43-55, 21 2347. Alles per kg. Fruit: Cox Oran ge P. HHA 63, HH1 59; Jonathan StA 48—49, StB 40, StC 26—30, HHA 27- 43, HHB 15—33, HHC 18—30, HH1 —34, HH2 6—18, K 3—28; Goudrei- netten StA 30, StB 25, StC 22, HM 23—41, HHB 17—32, HHC 14—26. HH1 16—26, HH2 11—16, K 10—21; Gold® Bel. StA 63—71, StB 62, HHA 51- HHB 49, HHC 22—42, HH1 30-60, J 1142; Lacton Superbe StA 50, St" 46, StC 37, HHA 44, HHB 42—46, HHC 30—33, HH2 10, K 11—27; ArmgaaW HHA 48, HHB 37, HHC 37, HH1 «- 44, HH2 17—28, K 16; Comt. de Par» HHA 7—15, HHB 4—15, HHC 4-U HH1 4—5, HH2 4—6, K 3—10; St. Re my HHA 15—18, HHB 9—15, HHC 9- 15 HH1 14—17, HH2 8 K 6—15; Gies sen Wildeman HHA 38—41, HHB 41 HHC 31; Bonne Louisse HHA 32, HM 220, HHC 11, HH2 7, K 3—20. cussieerd. Mede ook door een brief, die over deze zaak was binnengeko men, is veel aandacht besteed aan de plaats van de jongeren binnen de C.H.U. MIDDELBURG, 19 Febr. De Ring Walcheren van de C.J.B.T.B. heeft vanavond in de Bogardzaal met de Walcherse afdeling van de C.P.M.B. een Ringvergadering gehouden, die werd geleid door de heer W. Sanderse uit Serooskerke en waar aan de orde kwam het onderwerp „Het platte- landsgezin in de verwarring van deze tijd”. Het bestuur, zo vertelde de voorzitter in zijn welkomstwoord tot de vele jongens en meisjes, wilde eens wat anders dan de geijkte vergader- methode en had voor deze avond daarom aan twee meisjes en drie jon gens gevraagd in een forum zitting te nemen om de vragen te beantwoor den. Dit forum bestond uit de dames B. Dieleman en K. Ton en de herert G. Koole, A. Dekker en H. Wattel. Na een korte inleiding van de heer Koole hebben de forumleden een serie vra gen te beantwoorden gekregen, o.a. over de bezwaren van uithuizigheid door het bezoeken van vele vergade ringen, over het al of niet meedoen aan dorpsgemeenschappen en dorps huizen (aan welke zaak de C.J.B.T.B. meer aandacht gaat besteden), over de grote veranderingen in de verhouding van ouders tot kinderen in het gezin, over het bioscoopbezoek enz. Het ex periment voor deze kring slaagde, al had de reactie van de zaal nog iets spontaner kunnen zijn. Na de pauze was er een gezellige hersengymnas- tiekwedstrijd tussen een groep meisjes en jongens. De avond werd ook bijge woond door ir H. Steur, directeur van de christelijke middelbare landbouw school. NOORDGOUWE, 19 Febr. In de jongste raadsvergadering heeft de burge meester van Noordgouwe, de heer Z. Cor nells medegedeeld, dat hij de volgende maand de pensioengerechtigde leeftijd hoopt te bereiken en dat hij in verband daarmee met ingang van 1 April a.s. ont slag uit zijn ambt heeft aangevraagd. Wethouder Geluk antwoordde hierop, dat men dit zeer betreurt. Hij vroeg hem of hij zich na 1 April met de waar- ming wil belasten. De voorzitter dankte voor deze woorden en merkte op, dat het een groot offer voor hem zou zijn, speciaal in verband met zijn gezond heidstoestand, als hij na 1 April op nieuw een taak zou aanvaarden, al be seft hij ten volle de moeilijkheden tij— LEWEDORP, 20 Febr. Wegen. I vertrek naar de Belgische stad Gen I nam ds H. Wiersinga vanmiddag af I scheid van de Geref. Kerk te Lewe dorp. In de dienst hield hij een p» dicatie over 2 Cor. 12 vers 9: ,fc I genade is u genoeg”. Na de prediking werd de scheiden de predikant toegesproken door o# derling F. Dekker namens kerkera» en gemeente. Op diens verzoek zon de gemeente ds en mevr. Wiersinga p 121 vers 4 toe. Vervolgens werd gesproken door d Kouwenhoven uit Heinkenszand, mens de Classis Goes, door ds A.’p.J d. Made, Herv. predikant te Niem dorp, door burgemeester A. A. Eelen baas namens de burgerlijke overhei en door ds G. Aalbersberg namens zusterkerk van Nieuwdorp. Ds Wig singa beantwoordde daarop alle spre kers. Na de dienst was er gelegenhei om persoonlijk afscheid van ds t mevr. Wiersinga te nemen. Een bijzonderheid was wel. dat i deze afscheidsdienst kon worden mg gedeeld dat candidaat S. Oegema t Zwolle het beroep heeft aangenoma zodat de vacature slechts zeer kort t duren. ±7"" V Heden nam de Here tot Zid1 I onze lieve Man en zorgzame X 8' I der, Behuwd- en Grootvader CORNELIS CORNELISSE in de gezegende leeftijd van H jaar. Uit aller naam- Wed. J. CORNELISSE- davidse Kinderen en kleinkinderen Middelburg, 19 Februari 1955. Eigenhaardstraat 31. De begrafenis zal plaats hebben Woensdag 23 Februari 1955. Ver trek sterfhuis 12 uur. MIDDELBURG, 18 Februari - J Werkgemeenschap „Jeugd en Evangelie’ district Zeeland, zal op Zaterdag 26 e Zondag 27 Februari in het Geref. Jeugd gebouw haar jaarlijkse kernweekend hot den. Na de opening zal des avonds dsl Sneller, Ned. Herv. predikant, een inle ding houden. Na de kerkdienst zal t Zondagmorgen een huishoudelijke vs gadering w'orden gehouden. Des middaf hoopt ds J. Pontier, Geref. predik® een onderwerp in te leiden. Na de ges menlijke broodmaaltijd staat een gezel ge avond op het programma, waarna)» weekend officieel zal worden geslote. belang” werd de heer B. M. van Nieu wenhuijze als bestuurslid herkozen. Het bestuur werd tevens met twee le den uitgebreid t.w. de heren A. J. Trimpe en P. Leendertse. Nadat de heer Alink, directeur van de Coöp vereniging te Wemeldinge kunstmestprijzen en afname onder de loupe had genomen, hield ir. J. Bos uit Goes een lezing over het onder werp: „Overzicht van de landbouw vraagstukken in Nederland op het ogenblik”. Daarna werden nog enkele films vertoond o.a. over het Delta-plan en de landbouwtentoonstelling te Goes in de afgelopen zomer. MIDDELLBURG, 21 Febr. Vrij dag hield de afd. Zeeland van de N. Chr. R(eis)V. haar jaarvergadering te Middelburg. De voorzitter, de heer H. C. van Donk te Goes, opende met „Psalm” van Michel van der Plas .De secretaris, de heer P. B. Kramer ge waagde in zijn jaarverslag o.a. van excursies en film- en jodelavonden, terwijl het ledental bleek gestegen van 256 tot 357. De penningmeester, de heer Jac Everse, kon zijn boeken afsluiten met een batig saldo van 74,58. De aftredende bestuursleden, J. Wattel en H. C. van Donk, werden herkozen. Naar de algemene vergade ring te Zwolle op 25 en 26 Februari werden afgevaardigd mej. V. d. Visse te Vhssingen en de voorzitter. Voor het komende jaar werden plannen ge maakt voor filmavonden te Middel burg, Goes en Terneuzen, resp. op 1, 2 en 3 Maart, een ledenvergadering in October te Goes en excursies naar Wester-Schouwen, Oranjezon, De Ef- teling, De Hoge Veluwe, E 55, de Ar dennen, Brussel (in December de ver lichting) en Gent. Na de pauze declameerde mevr, van Kamer op zeer verdienstelijke wijze een schets van haar zelf over een ge fingeerde autotocht door Zeeland, in de verschillende dialecten, verder 'nog enkele Zeeuwse schetsen en het Transvaalse volkslied. De heer J. K. eindigde deze geanimeerde ring met dankgebed. GOES, 19 Februari. Er is volop werk voor de Chr. Historische Kies verenigingen in Zeeland! Op aandrang van de Kamerkring, die Zaterdag middag in vergadering te Goes bijeen kwam, is besloten een nota, die door de wethouder van Goes, de heer J. J. van Melle, enige tijd geleden was in gezonden, door te zenden naar de kiesverenigingen met het verzoek huir opmerkingen over dit stuk ter kennis te brengen van het Kamerknngbe- stuur. Op een volgende Kamerkringvergadering zal er dan uitvoerig over de nota-Van Melle, gesproken kunnen worden. In de nota heeft de heer Van Melle een groot aantal opmerkingen gemaakt, die het wezen en de organi satie van de C.H.U. raken. Bovendien wordt erin gepleit de jongeren meer kans te geven een rol in de C.H.U. te spelen. De weg wordt hen nog maar vaak versperd door ouderen, die te lang blijven zitten. Er is over deze kwestie reeds op voor hand Zaterdagmiddag lange tijd gedis cussieerd. I—- -

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2