St-Laurens Weth. Wouterse na van naar ongeval te Borssele overleden Toestand van Plattelandsvrouwen leerden Nieuws uit de Provincie. praten Sportvrienden uit Folkestone Middelburg H medereiziger zorgwekkend Nederland verslaat Stade De Reims (4-0) I D.E.-locomotief greep auto o» Benoemingen bij Waterschappen ’s-GRAVENHAGE, 16 Febr, Bij Tuinbouwschool te Kapelle Maandag open Terneuzenaar directeur Chr. Nat. Schildersschool Sirene in kerkportaal loeide Afscheid van mevr. Kostense-Kraak Drs Th. J. Westerhout 4 maanden naar Pakistaan Militair elftal tegen België Versterking internationale dijk rond Het Zwin „Zeeland-Vacantieland" verschijnt half April Tegenbezoek vastgesteld van 22 tot 30 Juli a s Te v< 3» Programma is al samengesteld „Ik durf niet. STUK HOUT TEGEN HET HOOFD Zware hersenschudding Deense mosselen naar Yerseke Diploma geoefend man” uit gereikt aan 5 reservisten WOLPHAARTSDIJK ZAAMSLAG Bedrijfsvoorlichting Oost-Zd- Beveland ST ANNALAND Goed voetbal in het Olympisch Stadion KATS POORTVLIET Burgemeester Lippens van Knocke BIGGEKERKE BORSSELE KAPELLE ZEEUWSCH DAGBT.AD Donderdag 17 Februari 1955 pagina een b. c. Wegens het slechte OT te di te n< ei V( GOES, 16 Febr. De nieuwe lagere tuinbouwschool van de Z.L.M. te Kapelle zal Maandag 21 Februari a.s. des middags om 2 uur officieel worden geopend door Ir A. W. v. d. Plassche, directeur-gene- raal van de Landbouw, na; ter de va: bu lai mi vo a. OOSTKAPELLE, 16 Febr. Bij de herstelwerkzaamheden aan de toren te Oostkapelle is de metselaar J. D. door een stuk hout aan het hoofd getroffen. Hij werd met een zware hersenschud ding naar zijn woning vervoerd. Dok ter Bom verleende eerste hulp. De man was werkzaam in de toren op een steiger, toen het ongeluk gebeurde. YERSEKE, 16 Febr. Gisteren arri veerde te Yerseke een coaster met onge veer 2000 ton Deense mosselen. Deze wor den verwaterd en later geëxporteerd naar Frankrijk en België. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat in Nederland geen voldoende mosselen mear voorradig zijn. UTRECHT, 16 Febr. Naar wij ver nemen is benoemd tot directeur van de Chr. Nationale Schildersschool de heer C. Lips, leraar in het schilderen aan de Ambachtsschool te Terneuzen. De Chr. Nationale Schildersschool, die werd opgericht op initiatief van de Ned. Bond van Chr. Schilderspatroons, zal op 1 Oc tober a.s. te Zwolle worden geopend. SEROOSKERKE, (W.), 16 Febr. Dezer dagen is aan een vijftal reser visten van de Groep Sint Laurens der Rijkspolitie in het Geref. Jeugdgebouw het diploma „geoefend man” uitgereikt door de commandant der Rijkspolitie in Zeeland, majoor W. H. van Balle- goyen de Jong. Burgemeester P. Dreg- mans sprak een inleidend woord en kon o.m. verwelkomen adjudanten, op perwachtmeesters en postcommandan- ten van het beroepspersoneel. Majoor Van Ballegoyen feliciteerde de geslaag den, waarna reserve-wachtmeester De Voogd hem als oudste reservist dankte voor hetgeen hij en de instructeurs de den. Dit geschiedde later ook door re serve-wachtmeester F. de Steur. Deze en mevrouw Van der Ster zorgden voor een voordracht. De avond werd verder op gezellige wijze doorgebracht. het K. B. zijn benoemd in de provincie Zee land: tot voorzitter van het bestuur der wa terkering van de Calamiteuze Leendert- Abrahampolder J. S. de Regt te Kats; Met ingang van 9 Februari 1955 tot plaats vervanger van de dijkgraaf van het wa terschap Bathpolders J. J. Nieuwenhuyse te Krabbendijke; tot gezworene van het waterschap Sint-Annaland A. Kodde te Sint Annaland. Aan G. Lindenbergh te Wilhelmina- dorp is op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn functie van lid van het bestuur aan de waterkering van de Ca lamiteuze polders Oost-Beveland en Wil helmina (Zuid-Beveland). MIDDELBURG, 16 Februari Van morgen omstreeks 5 uur hoorde een politieagent, die in de binnenstad de ronde deed, plotseling een sirene loei en. Toen hij ging uitzoeken waar het geluid vandaan kwam, ontdekte hij, dat het werd geproduceerd achter een rooster in de muur van de Nieuwe Kerk, vlak naast de Lange Jan. De koster werd gewekt en die achtte het raadzaam de brandweer erbij te halen. Deze was vlug bij de kerk en in het portaal, waar de oorzaak van het sire- negeloei vlug was ontdekt: de electro motor van de brandalarminstallatie, die de druk op de compressor regelt, bleek defect te zijn. De riemschijf van de mo tor functionneerde n.l. niet. Voor alle zekerheid stelde de brandweer nog een onderzoek in het kerkgebouw in, maar alles was in orde. GOES, 16 Febr. De afdelingsbe- stuursleden van de Zeeuwse Platte- landsvrouwenbond hebben vandaag op een kaderdag in „De Prins van Oran je” het spreken in het openbaar be oefend. Want tussen een gezellig bab beltje maken en in het openbaar op treden is een groot verschil en maar al te vaak klinkt het „Ik durf niet als er gevraagd wordt ook eens iets te zeggen. Maar dat is onzin. Iedereen kan spreken. Tenminste dat zei mej. Aafje Top die de dames nu eens les kwam geven. En die ze ook liet „optreden”. Ze leerde hen dat het gemakkelijk zich bewegen ook tot de spreekkunst be hoort en voorts dat met concentratie heel wat te bereiken valt. En het klopte. Toen zij het „geba renspel”, dat bij het spreken behoort had uitgelegd liet zij enkele dames voor het voetlicht komen die tien mi nuten lang over een vrij onderwerp mochten spreken. Ze spraken goed. Mevrouw Huisman-Griep de presidente die haar woordje ook wel kan doen stond verbaasd over zoveel oratorische talenten. In deze vergadering die druk was bezocht heeft men afscheid genomen De zwaar beschadigde auto, met daarnaast de beide slachtoffers hij tegen het buitenlandse uienzaad. De secretaris-penningmeester, de heer A. D. Goedegebuure, bedankte voor zijn functie wegens drukke werkzaam heden. De voorzitter overhandigde hem een zilveren sigarettenkoker met inscriptie. Zijn plaats zal ingenomen worden door de heer A. A. Goedege- bure. De heer G. M. F. Bom uit Wis senkerke sprak over zijn reis naar Z.- Afrika, toegelicht met films. De heer Markusse van de R.V.L.D. gaf de raad, nu er dit jaar veel gladiolen geteeld zullen worden, op de belendende per celen geen bonen uit te zaaien. Burgerlijke stand. Geboren: Abramina, d. v. A. Rijnberg en M. L. Dekker. Mat- théus L., z. v. J. A. van Poortvliet en S. H. Oberbeeke. Cornelia J., d. v. C. W. Heijboer en C. den Engelsman. Jannetje A., d. v. P. J. Gunst en A. Scherpenisse. Gehuwd: M. van Driel, 24 j. en W. M. v. d. Boogaart, 20 j. Overleden: Dingenus A, v. d. Klooster, 53 j., ongeh. M. P. Fase, 76 j., wed. van J. C. v. d. Boogaart. Cor nelia de Witte, 65 j., wed. van J, Keur. A.R. Kiesvereniging. Onder leiding van de heer J. Braamse vergaderde de A.R. Kiesvereniging. De heer Jac. Katsman bracht verslag uit van de Centrale en de heer N J. Nagelkerke sprak over de ko mende ouderdomsvoorziening. Kiesverenigig vergaderde. In de Geref. kerk te Zaamslag vergaderde de A. R. Kiesvereniging onder voorzitterschap van de heer F. de Koeier. Men besprak het reglement voor de verkiezing van leden der Prov. Staten. De secretaris, de heer C. A. de Kraker, bracht het jaarverslag uit. De penningmeester, de heer J. de Klerk, meldde een batig saldo. De heren J. de Jonge, A. v. d. Ree en C. A. de Kra ker werden herkozen als bestuursleden. De heer Jac. Hamelink werd gekozen in de plaats van de heer P. Dees, die be dankte. De heren W. Faas en ds Middel- Beide heren waren op weg naar El- lewoutsdijk, waar zij een zgn. koopdag wilden bezoeken. Volgens een oogge tuige, de heer Paardekoper, had de lo comotief voor een daarvoor gelegen spoorwegovergang vaart geminderd voor een man, die slechthorend, de machine niet hoorde komen en pas laat opzij ging. De locomotief had zo doende vrijwel geen vaart. Toen de machine weer op gang kwam naderde bij de onbewaakte overweg de auto, een nieuwe Austin. De locomotief, die vanuit Vlissingen via ’s-Heer Arends- kerke over de zgn. Ringlijn van Bors sele op weg was naar Driewegen om wagens te halen en die bestuurd werd door een machinist uit Roosendaal, had toen, naar men aanneemt, geen grotere snelheid dan 15 km per uur. Het zicht is ter plaatse zeker 1500 meter en dat beide inzittenden de locomotief niet hebben gezien acht men een raadsel. Men vermoedt echter, dat zij onbekend met het terrein, op dat moment een wegenkaart hebben geraadpleegd. Een dergelijke kaart werd n.l. bij de auto gevonden. KRUININGEN, 16 Febr. Vanmid dag vergaderde in hotel „De Koren beurs” de Vereniging voor Bedrijfs voorlichting Oost Zuid-Beveland, waar ir J. D. Dorst heeft gesproken over de landbouw in een veranderde wereld. In zijn rede merkte hij op, dat hoewel een derde van de oppervlakte gezaaide tarwe van Nederland in Zeeland ligt, in Zeeland zelf betrekkelijk weinig tarwe wordt ingezaaid. De vergadering koos een nieuwe voorzitter en wel de heer C. van Gorsel te Rilland. De heer Smallegange stelde zich niet meer herkiesbaar in de ze functie. Ook de heer H. C. Poley wilde zijn mandaat niet verlengen en in zijn plaats werd gekozen de heer W. Lenshoek te Kloetinge. De heer Smalle gange zag zich benoemd als lid van Verdienste. De vereniging, die zeven jaar geleden werd opgericht met 23 leden, haalt thans het getal 162. VERSLAGENHEID IN SINT LAURENS. De heer K. Wouterse, landbouwer en wethouder van Sint Laurens, was een algemeen gezien ingezetene en de verslagenheid is zeer groot. Hij bereikte de leeftijd van 38 jaar en laat een vrouw en twee nog jónge kinderen achter. Sedert September 1946 was de heer Wouterse lid van de raad voor de C.H.U., en vanaf de zelfde datum trad hij ook op als wet houder. Namens de gemeente had hij zitting in het college van beheer van ouderavond gehouden. De voorzitter, de heer H. Overbeeke, sprak een openings woord, waarna de heer J. I. Hollebrands sprak over „Waarom Vaderlandse ge schiedenis op een christelijke school”. De heer J. van der Slikke voerde het woord over het onderwerp: Waarom christelijk onderwijs. Tenslotte sprak ds Lam een opwekkend woord. De belangstelling voor deze avond was groot. N.C.L.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Landarbeidersbond hield in de raadszaal de jaarvergadering. De voorzit ter, de heer S. W. Quist, deelde mede, dat de heer J. van Tiggelen een gouden insigne krijgt, daar hij 25 jaar lid is van de Bond. De voorzitter en de heer L. van der Hoven werden herkozen in het be stuur. De heer A. van Tiggelen hield een inleiding over Matth. 24 vers 27 tot 39. Ongeluk. De heer Wildenberg uit Nieuw-Vosmeer is in de Stoof straat door de snelle vaart de macht over zijn stuur kwijt geraakt en botste tegen de woning van de heer C. Hij ramde enkele ramen en een deurkozijn. Hij reed daarna in snel tempo door en maakte de straat on veilig. In een café viel hij in handen van de politie. De auto was flink beschadigd. Bijbelkring. Onder leiding van ds D. J. van Dijk hield de Bijbelkring in het catechisatielokaal van de Ned. Herv. Kerk de jaarvergadering. Ds H. Bou- ter uit Stavenisse sprak over het ge loof. Besloten werd bij de rijdende Bij- belkiosk 15 nieuwe Bijbels met Psal men aan te schaffen. Uit de jaarver slagen bleek, dat er 15 werkende leden zijn en er f 211,11 in kas is. „Landbouwbelang”. De coöp. land- AMSTERDAM, 16 Febr. Bijna I 20.000 toeschouwers zijn vanmiddag h I het Olympisch Stadion getuige geweest I van een, -ondanks het minder goedt veld vlot gespeelde voetbalwedstrijd tussen het voorlopig Nederlands elftal en de vermaarde Franse ploeg Stade de Reims. Een wedstrijd, die de vader- Icndse voetballiefhebbers met geest drift vervulde, dank zij de prachtige 40 overwinning, die onze landgeno ten op de Franse profs boekten. Reeds in de eerste minuut na de af trap door de Fransen, bleek, dat Van Schijndel en zijn mannen alles op alles zouden zetten en niet in het minst Abe Lenstra, die direct hard van leer trok en de Franse doelman. Sinibaldi tof drie keer toe het leven onder dr/af weer zijn befaamde kogels af. Zij'rot ten echter deze keer geen doel. Het was duidelijk,- dat de Nederlan ders. de beste kansen hadden om de score te openen, want de Franse voor hoede, die omgezet was omdat twee man op het appèl ontbraken kon geen behoorlijk schot lossen. De basis voor het eerste doelpunt werd gelegd door De Harder. Hij kreeg in de 13e minuut de bal, gaf een keu rig trekballetje naar Cor van der Gijp, die het leder in ’t doel kogelde (1—0), Het tweede doelpunt ontstond in de tweede helft en werd gescoord door De Harder (20). In de 35ste minuut moest doelman Sinibaldi, het echter voor de Fries af leggen. Deze kreeg de bal toegespeeld van De Harder en omspeelde zowel en kele backs als de keeper (30). Timmermans was de maker van het vierde en laatste doelpunt, dat ont stond in de 41ste minuut van de wed strijd. De Nederlandse verdediging bleek deze middag weer bijzonder op dreef. De beste man in het veld was voor Ne- drland ongetwijfeld Rinus Schaap. MIDDELBURG, 16 Februari Drs Th. J. Westerhout, planoloog bij de Prov. Planologische Dienst voor Zee land, zal op uitnodiging van de minis ter van Maatschappelijk Werk gedu rende een periode van ongeveer vier maanden in Pakistan medehelpen bij de opbouw van het maatschappelijk werk. Deze uitzending geschiedt in het kader van de internationale hulpver lening aan minder-ontwikkelde gebie den. De heer Westerhout zal in Pa kistan optreden als adviseur der rege ring en zal dr J. F. de Jongh, direc teur van de School voor Maatschappe lijk Werk, die begin Januari als social wellfare officer naar genoemd land vertrok, assisteren. De opdracht betreft de opbouw van het maatschappelijk werk in het algemeen, waarvoor een speciale aanpak vereist is. Drs Wester hout hoopt begin Maart te vertrekken. dammen, schaken en bridgen. Op Vrijdagavond 22 Juli hoopt het Engelse gezelschap omstreeks 8 uur op de Markt te arriveren. Er gaat een de putatie naar Oostende om de gasten te begroeten en te begeleiden, terwijl vanaf Vlissingen de bussen geëscor teerd zullen worden door motorrijders der beide Middelburgse auto- en mo torclubs. Op Zaterdagmorgen 23 Juli zullen de Engelsen om 10 uur officieel in de Burgerzaal van.het Stadhuis door het gemeentebestuur worden ontvan gen. Des middags om 2 uur beginnen zwemwedstrijden in het nieuwe zwem bad en des avonds om 7 uur is er een voetbalwedstrijd van Engelse amateurs tegen Middelburg. Op. Zondagmorgen zal een Engelse kerkdienst worden ge houden en op Maandag zal er een trip per autobus over Walcheren zijn. Des middags zullen de hengelaars van bei de steden een wedstrijd houden aan het strand van Vrouwenpolder. TRIP NAAR BRUGGE EN E 55. De Dinsdag is bestemd als een vrije dag. Dan kunnen de gasten naar ver kiezing een trip maken naar Brugge of naar Rotterdam voor een bezoek aan E 55. Woensdagmiddag zullen er in het Schuttershof tafeltenniswedstrij- den worden gehouden en des avonds wordt er, ook in het Schuttershof, een „all English night” georganiseerd. Op Donderdag kan de markt worden bezocht en genoten van de provinciale ringrijderij, die ter gelegenheid van het eerste lustrum der Zeeuwse Ring- rijders Vereniging op het Molenwater wordt georganiseerd. Om 7 uur is er „Verloren grenzen” vertoond namens de Commissie voor Cultureel werk van de Ned. Herv. Kerk en de Landbouw- jongerengemeenschap. Er was grote aandacht voor deze film welke handelt over het rassenvraagstuk. Ds Jebbink sprak een slotwoord. Vjjf jaar Mannenvereniging. De Herv. Mannenvereniging heeft in de school haar eerste lustrum gevierd onder leiding van ds Morreau. Ook waren aanwezig de mannenverenigingen van Kortgene en Qolijnsplaat, alsmede de vrouwenvereni ging van Kats. Na vaststelling van het jaarverslag werden de vice-voorzitter en de penningmeester, de heren A. de Wild en P. Eikenhout, herkozen. De heer De Wild sprak over het onderwerp „Her vormd of Gereformeerd”. De avond werd verder gevuld met zang en gedichten. Kolenbond. In de algemene vergadering van de coöp. kolenvereniging heeft de voorzitter, de heer J. M. Deurloo, het plotseling overlijden gememoreerd van de ere-voorzitter, de heer P. Quist. In zijn plaats werd gekozen de heer E. van de Vate. Uit de verslagen bleek, dat er in het afgelopen jaar flink wat is om gezet en ook de kas staat er goed voor. De vereniging telt thans 267 leden. De af tredende bestuursleden, de heren J. H. Deurloo, K. F. Schijf en M. P. Geuze, werden herkozen. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden herkozen de heren A. J. van Burgh, O. van ’t Hof en C. M. de Groene. Na de pauze deelde de voor zitter mede, dat als attractie 25 hl brand, stoffen voor de leden, die deze vergade- DEN HAAG, 16 Febr. In de op stelling van het Nederlands militair elftal, dat op Donderdag 24 Februari op het veld van Anderlecht tegen de Belgische militaire ploeg uitkomt, is sinds de succesrijke wedstrijd tegen Portugal, geen wijzigingen aange bracht. Zo zullen dus op 24 Februari weer aantreden: Doel: Feyt (Willem II). Achter: Van Kerkum (Feijen.) en Kuys (Haarlem). Midden: Verhoeven (Xerxes), Frölich (Enschede) en Van Woerden (Feijen.) Voor: Mul (Edo), Brusselers (P£V)> Boot (Sparta), Van der Wel (Ajax) en Rijnvis (Ado). Reserves zijn: Van Helden (NAC), Burgers (Hermes-DVS), De Wit (T SC), Elfering (Robur et Velocitas) en Pieters Graafland (Ajax). SLUIS, 16 Febr. Voor de Belgi sche televisie heeft burgemeester Lippens van Knocke een uiteenzet ting gegeven inzake het Zwin. Met foto’s en films lichtte hij de situatie in het natuurreservaat toe. Hij sprak als zijn mening uit, dat de interna tionale dijk versterkt dient te wor den, opdat de Zwingeul open zou kunnen blijven. Inmiddels heeft de Internationale Zwincommissie in haar laatste verga dering aan twee leden opgedragen te rapporteren omtrent de zeeweringen rond het Zwin en de mogelijkheid tot afsluiting van de Zwinmonding. Aan twee andere leden der commissie is gevraagd te rapporteren over het in standhouden van de zoutwaterflora. Volgende maand denkt men deze rapporten in een vergadering te kun nen bespreken. De mogelijkheid is groot dat het standpunt van de com missie door de Nederlandse en Belgi sche regeringen zal worden besproken om tot overeenstemming te geraken. Technici van de rijkswaterstaat heb ben inmiddels besprekingen gevoerd met Belgische technici. Hoogwater Vrijdag 18 Februari: Vlissingen: 11.07 u. 1.43 m. 23.44 u. 1.37 m. Terneuzen: 11.28 u. 1.61 m., u. m. Wemeldinge: 12.29 u. 1.19 m.. weer zijn de g S' V g n I i d s e v r 1 1 1 i 1 c. 1 GOES, 15 Febr. „Zeeland Va- cantieland”, het propagandablad van de Prov. Vereniging voor Vreemde lingenverkeer, zal half April voor 1 eerst verschijnen. In verband daar mee zal er enige wijziging komen in de wijze van verschijning der pro vinciale evenementenlijst, die door de Prov. V.V.V. wordt uitgege ven. Deze lijst zal worden gesplitst in een agendacentrum voor de vereni gingen (om te voorkomen, dat er twee uitvoeringen op dezelfde avond wor den gegeven), een lijst van evene menten, die in het propagandablad zal worden afgedrukt, een lijst voor de A.N.V.V. voor landelijk gebruik en tenslotte een lijst voor de A.N.v.v. voor gebruik in het buitenland. GOES, 16 Februari Hedenmiddag omstreeks twee uur is op de onbewaakte overweg aan de Molenweg te Borssele een personenauto met twee inzittenden door een Diesel-electrische rangeerlocomotief van het Type 2400 gegrepen en negentig meter meegesleurd. De beide in zittenden, de heren K. Wouterse, wethouder te St Laurens en zijn plaatsgenoot J.Willemse Dzn, zijn met zware inwendige verwondingen en een schedelbasisfractuur naar het ziekenhuis Oostwal te Goes vervoerd waar de heer Wouterse in de namiddag is overleden. Voor het leven van de heer Willemse wordt gevreesd. het Wegschap Walcheren. Ook was hij tweede voorzitter van de C.H.- Kiesvereniging, secretaris-penning meester van de afdeling Sint Lau rens der Z.L.M. en plaatsvervangend bestuurslid van de Coöp. Boeren leenbank. De heer J. Willemse Dzn is land bouwer, bekleedt geen openbare functies en is waarschijnlijk 41 jaar oud. MIDDELBURG, 16 Februari Van Vrijdag 22 Juli tot Zaterdag 30 Juli a zullen de sportvrienden uit Folkestone de gasten zijn van de leden Middelburgse sportverenigingen, die vorig jaar op bezoek zijn geweest in Engelse badplaats. De Adviescommissie voor Sportaangelegenheden heeft o een programma samengesteld, waarop niet alleen sportwedstrijden en .j, monstraties prijken, maar ook excursies, trips en gezellige avonden. Ook weer zullen de Engelse gasten bij Middelburgse sportvrienden worden onder gebracht. Het maximum aantal Engelse sportslui is vastgesteld op 170, di» allen voor rekening van de Middelburgers komen. Mochten er nog nie(l gegadigden zijn, dan zullen zij als paying guest in hotels en pensions worde» gehuisvest. Vanuit Middelburg is tot het comité in Folkestone het verzoek ge, richt de uitwisseling uit te breiden tot een drietal takken van denksport, De TW lijk «ee van On. 8chapPer ken. Nie is over 1 heid var wel in jchoudei welhaas Laten maken waarin woord 1 dan bij Het voor een klet dooi met gew Cal: en vre' geli b. het leri de lan Jtui Tv, weer een voetbalwedstrijd tussen een I elftal Engelse amateurs en een nJ, I niet bekende tegenstander. Daarna I volgt een herhaling van de „all English I night” in de openlucht. Waar dit zal I zijn is nog niet bekend, op de Markt I in het openluchttheater of op Min'a. I tuur Walcheren. Dit programma wordt aangevuld met gymnastiek en folklore der Middelburgse gymnastiekvererk. gingen. s De Vrijdag is weer een vrije (jj koop!) dag en des avonds is er ij „farewell-night” in het Schuttershof Zaterdagmorgen zal het gezelschap J terugreis aanvaarden. Het is de bedoe- ling in het programma ook nog korf, bal- en handbaldemonstraties te ver- werken. Los van dit alles staat een verzoek van de Football Club „Folkestone” on in Mei of Juni a.s. met twee beroeps, voetbalteams naar Zeeland te komen om enkele wedstrijden te spelen. De voetballers zullen 6 of 7 dagen blijven. Het verzoek is doorgegeven aan de ot. ganisatiecommissie van de K.N.V.B. af. deling Zeeland. Chr. Kleuterschool. In de jaarverga dering van de Chr. Kleuterschool deel de de penningmeester in zijn verslag mede, dat er een nadelig saldo in kas is. In de vacature van de heer G. Geer- tse werd gekozen de heer C. Brugman als bestuurslid. De onderwijzeres hield een toespraak over het kind. Ook was er gelegenheid het werk der leerlingen te bezichtigen. A.R. Kiesvereniging. In een vergade ring van de A. R. Kiesvereniging heeft de heer J. Lodder uit Vlissingen gespro ken over het vraagstuk en het rapport ouderdomsvoorziening. Een drukke be spreking volgde. Onderwijzer. De heer Maljaars, onder wijzer aan een christelijke school te Goes, is benoemd tot onderwijzer aan de chris telijke school alhier. Diaken. Tot diaken der Ned. Herv. Ge meente is benoemd de heer P. Zweemer Wzn. COLljNSPLAAT Filmavond. In de Chr. Bewaarschool werd een filmavond gehouden, uitgaande van de Culturele Commissie der Ned. Herv. Kerk is Zeeland, in samenwerking met de L.J.G. Vertoond werd de film „Verborgen grenzen”. Buurtfeest. In Cafetaria ,,’t Cen trum” heeft de buurtvereniging De Ooststraat een zeer geslaagd buurt feest gehouden. De leiding was in han den van de heer M. Glas Sr. Het pro gramma werd door de leden verzorgd. De heer G. Daane welke de buurt gaat verlaten werd benoemd tot ere-lid. Voorlichting Emigratie. In hotel „De Zwaan” werd Dinsdagavond een voor lichtingsavond gehouden over emigra tie. Hierbij werden enkele films ver toond, terwijl de heer C. van Reemst van de vroegere presidente en hoofd-bestuurslid mevr. Kostense- Kraak uit Kruiningen die naar de N.O.P. gaat vertrekken. Mevr. Huis man sprak haar hartelijk toe, her innerde aan het velé werk dat zij x ■- heeft geda'an voor de Bond eri bood zuu* ™aakte^Oolc Coen Dillen^. ..:a haar een fraai boekwerk aan, dat ge bonden was in een door de leden van de afd. YerSëke vervaardigde lé ren band met daarop het Zeeuwse wapen. Verloren grenzen. In het C.J.M.V.- gebouw werd Dinsdagavond de film gadering van het Prov. Comité. De secre taris sprak nog over het mandement. Ouderavond Christelijke school. In een der lokalen van de Chr. school is de 7- OLIlc V clllllgbc Vlböcl öbUlcpuii) span vissen, de haven van Bresken binnengelopen. hield haar jaarvergadering onder lei ding van de heer C. J. J. Kooyman.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2