VEILING MARKT BEURS UIT ZEELAND'S STEDEN VICTOR VAN EVERSDAM KAMPIOEN 1955 Nieuws uit de Provincie. Vaste stemming, scheepvaart op voorgrond Ernstige critiek op Raad van Beheer Kantoor „Zeeuwsch Dagblad” Vlissingen KERK pagina 5 ZEEUWSCH DAGBLAD 11 Februari 1955 Vrijda9 Waar zijn Nagekomen Advertentiën Centrale Hengstenkeuring te Goes ending Activiteit van Zeeuwse Chr. sigarenwinkeliers Middelburg C.F.A. vertoonde „Dorpsschandaaltje” RILLAND-BATH R1TTHEM ST. LAURENS VROU WEN POLDER WAARDE WESTKAPELLE WOLPHAARTSDI]K De opening van het dorpshuis te Oudelande. Janine Andrade speelde te Middelburg Goes C.J.B.T.B. vergaderde Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde onze schepen KRABBENDl]KE O. - EN W.-SOUBURG OOSTKAPELLE Aandeelhoudersvergadering Waterleiding Mij Schouwen. Lening van 3 millioen BiEZELINGE BORSSELE HEINKENSZAND KAMPERLAND KATS KLOETINGE «viinst-propaganda-avond voor „Zonnegloren’’ Je Feyter uit Axel mochten een 256 106 Phil. Gloeil. de en Jan de en 10 Middelburg. A.R. Kiesvereniging. De A.R. kiesvere- ningin „Nederland en Oranje” vergaderde onder leiding van de heer J. Jobse. De 102% 100% 96=% 230% 273 283 950 115% 154 81 42L 145 62 193% 164 18514 156% 159% 171% 79 134 148% 12 23% 45% 53 114% 69 109L 98% 109% 82% 38% 78% 27% 370 295% 579% 178% 141% 63% 80% 23% 138% 98% 104% 150 12% 23% 46 54 117% HOL 100% 62 111% 83% 38% 80% 27% 129% 60% 2414 38 45% 12% 33% 24% 31% Kwart over twee vanmiddag stond op de Grote all A. j. E. Temmerman, Hoofdplaat. 3e jKlef van Jac. de Putter Pzn, prijs: Karei van Keilen. J. Q. C. Lens- Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van ons GOES, 10 Febr. Reeds geruime tijd werd bij de Chr. sigarenwinkeliers in Zeeland de behoefte gevoeld om te ko men tot nader contact langs georgani seerde weg. Gisteravond is tijdens een bijeenkomst in restaurant „De Opril” de eerste stoot daartoe gegeven onder leiding van de bondsvoorzitter, de heer A. van Loosdrecht uit Veenendaal. Na een toespraak van de bondssecretaris, de heer J. Rusticus uit Leeuwarden werd beslo ten een Zeeuwse afdeling op te richten. In het voorlopig bestuur zijn gekozen de heren C. Kole te Yerseke, voorzitter, J. Mulder te Goes, secretaris en J. de Wilde te Middelburg penningmeester. Het voor nemen bestaat in April een algemene vergadering te houden. 101% 100 60 156 210 286 318 160 253% 254% 230 136% 97 236% 240 257% 46% 529 47 224% 224 227% 228% 79 133% 76% 105% 74 59% 24 37% hoek, Kloetinge. Oudere hengsten grote maat: le prijs: Antoon van Strijen. H. Maat, Stoppeldijk. 2e prijs: Nero van Oudenpolder. Mangnus, Boschkapelle, dijk en E. Verstraaten, 175 140 62% 80% Vorstenlanden 22% Ver Deli Mij. Senebah Müller Co Amst. Bank Esc. Bank^ Rott. Bank Tw. Bank N.B. Aniem Overz. Gas dochtertje en zusje NEELTJE ADRIANA. J. PIETERSE. A. PIETERSE-COPPOOLSE. PIET. DAVID. TINY. St.-Laurens, 9 Februari 1955. Noordweg 158. Tijdelijk: Gasthuis Middelburg. 33 23% Canadian Pac. 30% Born. Sumat. 104% Internatio Am. Motors Am Radiator Am Smelting Anae. Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada Gen. Motors Intern. Nickel 62% Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel North A. Co. Cities Service 128 Cont. Oil Micont. Oil Phlips Oil Shell Oil Tidewater Baltimore Ches. Ohio 45 Miss. K. Texas 12% New York C. Pennsylvania JOHAN VAN OLDENBARNEVELT te Aden. WATERMAN 10, 810 m. v. Melbourne. WILLEM RUYS 10 te Port Said. BONAIRE 9 Georgetown-Paramaribo. GROOTE BEER 9 Nantucket-Rotterdam. INDRAPOERA 10 Kaap de Gata-Rotter- dam. NOORDAM 9 Fayal-Rotterdam. ORANJEFONTEIN 10 Las Palmas-Sout hampton. WESTERDAM 9 Flores-New York. ZUIDERKRUIS 9 Kaapstad-Walvisbaai. ORANJE 9 Minikoi-Suez. ORANJEFONTEIN 9 te Las Palmas. SIBAJAK 9 Pórt Sudan-Aden. Een avond van kostelijk en verantwoord amusement geeft het zien van de Franse film „Dorpsschandaaltje” met in de hoofdrol de bekende Franse filmspeler Fernandel. De geschiedenis, die wij on mogelijk kunnen gaan vertellen, kan zich alleen maar afspelen in een Frans dorpje, waar iedereen iedereen kent en waar de zon het leven van de mensen niet weinig beïnvloedt. Ook deze film is een voor beeld van de Franse esprit, van het leven en laten leven! De verwikkelingen volgen elkaar snel op en dat gebeurt op een onnavolgbaar geestige wijze. Er wordt boeiend spel geleverd, vooral door de dorpsbakker, de hoofdpersoon, maar de grappen zijn niet flauw of geforceerd. Het is bepaald geen probleem-film, maar wie haar ziet, zal meer afstand nemen van zijn eigen typisch Nederlandse zwaar wichtigheid. En dat is voor een keer heel wat waard! De C.F.A. liet de film twee maal in de Schouwburg vertonen. Heden overleed plotseling na een langdurig lijden onze geliefde Vrouw, Zuster, Behuwd-zuster en Tante JOHANNA MARIA ADRIAANSE echtegnote van J. J. ORNéE, op de leeftijd van 61 jaar. Uit aller naam: J. J. ORNéE. Middelburg, 10 Febr. 1955, Veersesingel. 224. De begrafenis zal plaats hebben Maandag 14 Febr. a.s. Vertrek sterfhuis 2 uur. Geen bezoek geen bloemen. secretaris, de heer A. Coppoolse, gaf een overzicht van de binnenlandse politieke situatie. Daarna werden vele vragen ge steld over de gemeente-politiek. De A.R. raadsleden, wethouder Wondergem en de heer J. Geldof gingen uitvoerig hierop in. Zij steunen de gemeentepolitiek in al le opzichten. Het is onverantwoordelijk in politieke leuzen of algemene beschou wingen dit uit het oog te verliezen. Nutsdepartement. Voor het Nutsdepar- tement trad in de zaal van de l^er Col- paart op de heer Langini, die met zijn goocheltoeren de aanwezigen enkele uren aangenaam bezig hield. Na afloop sprak de voorzitter, burgemeester J. Vader, woorden van dank tot de heer M. Kosten- se uit Kruiningen, die vele jaren als se cretaris fungeerde van het Nut en thans naar de N.O.P. vertrekt. Hij kreeg een boekenbon. Filmavond. „Oranje Boven”, de oranje vereniging, heeft een filmavond gegeven, waarvoor grote belangstelling was. Ver toond werd o.m. de film over het bezoek van H.M. de Koningin aan Middelburg en de herdenking op Westkapelle. Ontslag en benoeming. Door de kassier van de Coöp. Boerenleenbank, de heer S. Simonse is met ingang van 1 April als zodanig ontslag gevraagd. Het Bestuur van de Bank heeft hem dit ontlsag op de meest eervolle wijze verleend. In zijn plaats is met ingang van dezelf de datum tot kassier benoemd de heer W. Davidse Jzn, die thans als kantoor bediende aan de Bank werkzaam is. V.V.V. Op de jaarvergadering van de afdeling van de Ver. voor Vreemdelingen verkeer zijn de jaarverslagen uitgebracht waaruit bleek, dat er 90 leden zijn en een batig saldo in kas is van f 1017,86. In het bestuur werden herkozen de heer J. Du- vekot en burgemeester De Kam. De kam- peerhuisjes kwamen nog even ter sprake. De heer H. Maljaars sprak woorden van dank tot de scheidende voorzitter, de heer J. Geerse. Collecte. De totale opbrengst van de huis aan huiscollecte voor de vluchtelin gen heeft een bedrag van 639 opge bracht. Jaarfeest. De verschillende meisjesclubs van de C.J.V.F. hielden in het Herv. jeugdgebouw het jaarfeest. Er werd uit stekend voorgedragen en gezongen en door de tussenclub werd het sprookje „Pechvogel en gelukskind” opgevoerd. Op waardige wijze bracht de meisjesclub het lekenspel .Esther” op de planken. Ds Oosthoek sprak een openings- en slot woord. Chr. Nat. school. De leden van de Chr. Nat. school hielden de jaarvergadering onder leiding van de heer D. P. Goetheer. Na de jaarverslagen werden in het be stuur herkozen de heren D. P. Goetheer, F. Caan en C. M. van der Schraaf. Na de pauze leverde de onderwijzer de heer Elenbaas een onderwerp over „Beroeps keuze”. Véle vragen volgden op dit on derwerp. OUDELANDE, 10 Febr. Nadat Donderdagmiddag om 2 uur het Dorps huis te Oudelande door de Commissaris zal zijn geopend zal in de avonduren het gebouw aan de verenigingen en de inwoners worden overgedragen. Deze overdracht zal met het vertonen van enkele films, over Zuid-Afrika en het optreden van een muziekensemble uit Goes met Zuid-Afrikaanse liedjes wor den opgevrolijkt, een en ander in ver band met het feit dat voor de bouw van het dorpshuis een belangrijk be drag is geschonken door de Transvaal se stad Vanderbijlpark. 2e prijs: Vainqueur van Eversdam. J. W. Scheele, Axel. Vengeur d’Amieee. Riemens, 68 jr te Middelburg. J. Minder- houd, weduwn. van P. Roose, 84 jr, te Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Biezelinge D. Schneider, vicaris te Brunssum;te Hekelingen G. E. Zevenbergen,-vic. te Rotterdam, die dit beroep aannam. Geref. Kerken. De classis Haarlem heeft prep. ge ëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer J. J. Lamme te Haarlem, cand. aan de V.U. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te St Thomas (Ontario) D. H. Biesma te Hoogeveen. Geref. Gemeenten. Bedankt voor St Annaland H. Lig- tenberg te Rotterdam-West; voor Gou da en voor Zeist J. W. Kersten te Gene- muiden. Bestuur, Raad van Toezicht en Kassier der Coöp. Boerenleen bank Kapelle (Z.-B.) geven met leedwezen kennis van het over lijden van de heer PIETER NIJSSE. in de ouderdom van 91 jaar, die vanaf de oprichting onze bank in 1912 tot 1945 als voorzitter van de Raad van Toezicht de belangen van de Bank steeds met trouw en toewijding heeft behartigd. Zijn persoon en zijn werk zullen bij hen steeds in dankbare herinne ring blijven. Kapelle, 9 Febr. 1955. MIDDELBURG, 10 Febr. De vio liste Janine Andrade en de pianist Gerard Hengeveld hebben vanavond in de concert- en gehoorzaal te Middel burg de leden van de Z.V.U. te Middel burg een enkel uur van grote muzika liteit laten genieten. Janine Andrade, leerlinge van Jacques Thibaud en Carl Flesch heeft reeds veel opgang ge maakt in het buitenland en haar popu lariteit in ons land wordt wel bewezen door het feit, dat zij hier meer dan 300 concerten gaf. Ook deze avond in Mid delburg kon men weer genieten van haar weergaloos spel en Gerard Hen geveld toonde zich een waardig bege leider, die zich goed bij Janine Andra de’s spelopvatting wist aan te sluiten. Gespeeld werden werken van Vitali, Saint Saëns, Debussy, W. F. Bach, Ra- val, Paganini en de sonate nr 3 in d kl. van Brahms. Het publiek was zeer opgetogen over het spel en wist na het aanbieden van bloemen nog een toe gift af te dwingen. Op de vergadering van de afdeling Goes, die Woensdagavond in de „Opril” is gehouden onder leiding van de heer P. Mol heeft de heer A. Hoogstrate uit Hansweert gesproken over het onder werp: „De gevaren van het gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen voor de mens”. Er volgde op dit onderwerp een goede bespreking. De vergadering was* 2^5^ druk bezocht. Woensdagavond sprak tijdens de ver gadering van de plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond in de „Prins van Oranje”, de heer A. den Boer, oud- Goesenaar, uit Middelburg over het on derwerp: „Van mens tot mens”. Duidelijk kwam in.^ijn referaat naar voren, welke juiste opdracht we hebben te vervullen t.o.v. de naastenliefde. Het was een les in practisch Christendom, waarnaar met aandacht werd geluisterd. ST. MAARTENSDIJK, 10 Febr. Uien gewone 14.40-1370; drielingen 17.90; picklers 11; bonken 13.60. Alles per 100 kg. Aanvoer 40 ton. VISMIJN. VEERE, 10 Febr. 259 exp. garn. 201—288, 23 k gschar 53, 13 kg bot 50. 60% 192 K. J. C. jktv. 162% N. B. K. Boot 181 K. Paketvaart 154% K. Rot. Lloyd 156% N. Sch. Unie 168% Om. Sch. vrt. 220% 223 St.v.M. Ned. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. 102% 100% 96% 101% 101% 100% 60% 158% 223 288% 318% 161 538% 548 538% 549% accordeon voor de muzikale omlijsting. Verder was er een verloting. De heer D. Schipper sprak een openings- en slot woord. Boerenleenbank. Bij het bericht van de coöp. boerenleenbank heeft het zetduivel- tje ons blijkbaar parten gespeeld, want er stond namelijk, dat er in Januari een bedrag van 38.427,76 was ingelegd. Dit moet zijn 388.427,76. Raad. De raad zal Vrijdag a.s. te twee uur in openbare vergadering bijeenkomen De agenda vermeldt o.m. de volgende voorstellen: tot aankoop van percelen grond aan het Koopmansvoetpad; tot aan koop van een zgn. kolkenzuiger; tot aan koop van een aanhangwagen voor de motorspuit klein-vermogen; tot aankoop van de woning Oranjeplein 12 en tot ver bouw van deze woning tot verkooplokaal voor vlees en noodslachtingen; tot het be schikbaar stellen van gelden voor elec- trificatie van de Noordbeekseweg en de Zandweg en tot het verlenen van mede werking aan de bouw van de School met de Bijbel. Burg. Stand. Geboren: Robertine St., d. v. D. Schinkel en C. G. Dane; Frederik M. R., z.v. G. Alting en K. Nanghka; Sara P. , d.v. H. J. Kouwenhoven en P. Klop- meijer; Jan, z.v. A. Jacobse en C. Sturm; Abraham, z.v. A. Verhage en J. A. Boo gaard; Ernst, z.v. A. van der Meer en E. Burgers; Johan, z.v. J. Marijs en E. Jan sen; Jenny, d.v. C. A. Scherp en D. L. Dorleijn; Jan, z.v. E. Reininga en M. Mul der; Pieter, z.v. S. Sanders en J. M. de Rooij; Izaak, z.v. idem; letje, d.v. H. van Dam en L. van der Meer; Elizabeth A., d.v. J. Sturm en A. P. van der Est; Karla W., d.v. K. W. Louwerse en A. Koch. Gehuwd: C. Timmer, 25 j. en C. J. P. Contant, 20 j.; J. Marijs, 21 j. en E. Jan sen 19 j.; G. J. Veldhorst, 23 j. ën C. E. Dieleman, 23 j.; A. Verhage 24 j. en M. M. van der Meer, 19 j.; M. J. C. van den Dorpel, 22 j. en A. Jobsé, 23 j. Overleden: J. Rijkse, 82 j. wed. v. J. C. van Splunder; J. Dorland 19 j.; J. E. Ba zen, 71 j.; C. Schippers, 75 j., e.v. K. Ver sluis; M. de Witte, 75 j. wed. v. F. Wiele- maker; M. van Burgh, 54 j.; M, van der Klooster, 92 j., wed. v. D. Fonse; A. Na- gelkerke, 73 j. e.v. M. van Loo. De 5 Meiviering. Met het doel plannen te maken voor de komende 5 Mei-viering is op het gemeentehuis een vergadering gehouden onder leiding van burgemeester Stemerding, waarbij afgevaardigden van 24 verenigingen aanwezig waren. Nadat enkele suggesties waren gedaan is een comité uit verschillende verenigingen gevormd. Dit comité, dat bijgestaan zal worden door een sub-comité, zal nadere plannen uitwerken. Burgerlijke stand. Geboren: Jerina M., d.v. C. Boone en E. Joziasse. Overleden: E. de Voogd echtg. v. J. Dekker, 72 jr. H. Hanse, 81 jr. A. Geldof, wed. v. C. Geldof, 79 jr. H. J. Buijs, weduwn. v. A. J. Zoons, 88 jr. E. Pouwelse, echtg. v. L. AMSTERDAM, 10 Febr. In na volging van New York is ook de stemming op de Amsterdamse Effec tenbeurs vanmiddag vast geweest. Tot een omvangrijke uitbreiding van de handel heeft dit echter niet geleid, al was de activiteit toch iets groter dan béide vorige dagen. Een uitzon dering vormde de scheepvaartmarkt, waar de gehele middag vrij grote be drijvigheid heerste. Mr J. J. Oyevaar, bestuurslid van de Nederlandse Re- dersvereniging, heeft verklaard, dat de Nederlandse scheepvaart de wind in de zeilen heeft. Van andere zijde is voorts nog gewezen op de betrekke lijk geringe stijgingen die de scheep- vaartpapieren de laatste tijd te zien hebben gegeven. Dit was voldoende om de koersen hier behoorlijk naar boven te stuwen. Vrijwel alle maat schappijen noteerden dan ook 2 tot 4 punten beter. Bij de grote industrieën viel Kon. Olie op met een koersstijging van 12 punten tot 550. Unilever kwam op de tweede plaats met een prijs van 371 (364). Oude en nieuwe Philips circa 5 punten hoger. Aku bleef iets achter en noteerde een vriendelijk aspect. Er was hier echter niet veel te doen, maar de grote drie waren toch 1 tot 3 punten beter, onder leiding van Ver enigde Deli, die de grootste winst boekte. Certificaten Canadian Brewe ries maakten hun entree op 29*4. Claims houthandel Pont werden ge adviseerd op 150 bij een theoretische waarde van 142. Guldens beleggin gen stil en een fractie hoger. Prolon gatie 2% pet. Magnus, Stoppeldijk Graauw. 3e prijs: Edelman van Blankenburg. M. L. M. IJsebaert-v. d. Linden, Axel. Nico van Bouwlust. Abr. Haak Czn., Zaamslag. Albert van Zeeduin. Maljaars Jzn. 3-jarige hengsten middenmaat: le prijs: Successeur. Stallen Dobbelaere, IJzendijke en A. J. Cats- man, Biervliet. 2e prijs: Carlo van Dirk. Abr. Haak Czn., Zaamslag. Frits van St. Kruis. C N. den Hamer, Schoondijke. Robby van Alstein. A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat. Solon. Stallen de Dobbe laere, IJzendijke. ZIERIKZEE, 10 Febr. In een he denmiddag te Zierikzee gehouden bui tengewone vergadering van aandeel houders van de N.V. Waterleiding Mij „Schouwen-Duiveland” is de nota be sproken inzake de financiële positie van deze N.V. Deze nota, die aanlei ding gaf tot ernstige critiek, werd aan het slot van de vergadering toch aan vaard als werkbasis en de Raad van Beheer werd gemachtigd tot het aan gaan van kasgeldleningen tot een be drag van 3 millioen gulden voor de tijd van een jaar. In de nota wordt openhartig stand van zaken gegeven. Tot en met 31 De cember 1953 is een verlies geleden van 1.2 millioen gulden. Na volledige opbóüw van het bedrijf zal een bedrag van zes millioen gulden geïnvesteerd zijn. Mogelijkheden van geldelijke sa nering zijn tariefsverhoging, bijdrage van de overheid terwijl over bijdrage van de watersnoodschade nog geen en kele zekerheid bestaat. Van het Rijk kan een redelijke bijdrage worden ver wacht. Zoals gezegd kwam er heel wat cri tiek los. Burgemeester Vermeulen van Dreischor kon het vertrouwen in de Raad van Beheer niet helemaal gevep en zijn collega uit Brouwershaven, bur gemeester Van Leeuwen sprak in ge lijke geest. Burgemeester Michaëlis van Bruinisse, die als vice-voorzitter deze vergadering leidde vroeg het ver trouwen en gaf toe dat het beleid van de raad van beheer de laatste jaren niet helemaal juist is geweest. Doch nu gaat het erom verder te kunnen wer ken. Wethouder Catshoek uit Zierik zee vond de gehele nota maar vaag en zag gaarne een rapport met een finan- ciëringsplan waarin tekorten niet mo gelijk zullen zijn. Nadat een voorstel van burgemeester Vermeulen om de raad van beheer te laten aftreden met 1838 stemmen was verworpen werd het rapport met 3413 stemmen aan vaard. Aan de directeur de heer J. H. Scheuerman werd wegens ziekte eer vol ontslag verleend. Een voorstel van de R. v. B. om hem als adviseur te be noemen werd met 49 tegen 7 stemmen verworpen. 10 Februari. Kwart over twee vanmiddag stond op de Grote wh’d nuikje van de Zeeuwse paardenfokkerij (de kampioen van 1955 oud-kampioenen) als sluitstuk van de jaarlijkse hengstenkeuring van Nederlandse Trekpaard”). Zoals ieder jaar was de belangstelling zeer het 1 een bewijs, dat het paard nog een vooraanstaande plaats inneemt bij fvéeuwse fokkers. Het aangevoerde materiaal was zeer goed. De jury- ?e, «tonden dan ook voor een moeilijke opgave, maar na lang wikken ^weiren kwam de zwartschimmel Victor van Eversdam als de kampioen en ifl?5 uit de bus. De eigenaars, de heren C. van Overloop te Zulddorpe V°°J de Feyter uit Axel mochten een beker van de marktcommissle in ontvangst nemen. Verder ontvingen zij een plaquette. Voor dit kampioenschap waren er ^ie candidaten” t.w. Nico van Hoos- terhof van W. de Buck te Meliskerke, ivfl e a en de boven genoemde Victor van Eversdam. Drie geduchte candida ten mogen we wel zeggen! De uitslagen zijn: 3e-jarige hengsten grote maat: le prijs: Theo van Dierkensteen, fiebr de Milliano, Waterlandkerkje, 2e 'prijs: Xeres d’Amice. A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat. Bento van Passluis. H. M. A. van Waes-v. d. Berg Westdorpe en W. J. Dieleman, Siuiskil-Terneuzen. Nero van Heikant. Ainh. Magnus, Boschkapelle, post F Em. Verstraaten, Z.L.M. Op de vergadering van de plaat selijke afdeling van de Z.L.M., gehou den onder leiding van de heer P. Scheele- de Putter, heeft mr H. B. Bouwman, se cretaris van de Pachtkamer voor Zeeland gesproken over het onderwerp: „Pacht- vraagstukken in de praktijk”. Het verslag van de secretaris getuigde van een ge zond verenigingsleven. Tot afgevaardigde naar de algemene vergadering van de Z.L.M. werd gekozen de heer M. in 't An ker en gekozen in de financiële commissie de heer G. Bijl. Verenigingsgebouw. De kwestie van het nieuwe verenigingsgebouw houdt thans de gemoederen bezig, daar tot 16 Febru ari het lokaal „Algemeen Belang” door de verenigingen gebruikt kan worden. Na dit tijdstip zitten vele verenigingen zon der vergaderruimte. De varkenshouders- vereniging heeft nu het initiatief geno men om op korte termijn alle vereni gingsbesturen bij elkaar te brengen om over deze zaak te spreken. Benoeming. Tot president-kerkvoogd in de Ned. Herv. Kerk is benoemd de heer J. Veerhoek. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes P. Polderdijk; Adriaan J. Rottier; Gillis Hannewijk; Jacomina M. van de Waart; Petronella J. Koens. Overleden: M. Traas; S, J. de Jonge, wed. van F. J. Pieters; C. Geschiere, echtg. van M. van Damme. Gehuwd: St. Janssen en C. M. P. de Jonge; J. Polfliet en J. L. Blommaert. KAPELLE Geslaagd. Voor het te Schevenin- gen gehouden examen Gemotoriseerd Rijwielbedrijf slaagde de heer J. Mie- ras, alhier. Eindles B.B. cursus. Ten gemeente- huize had Dinsdag de eindles plaats van de in deze gemeente gehouden cursussen in opruimings- en reddings dienst en brandweer binnen het kader van de B.B. 3e prijzen: Nickel van Pauwvliet. W. J. Dieleman, Sluiskil, Terneuzen »n Abr. van Hoeve-Haak, Zaamslag. 8-jarige hengsten kleine maat: le prijs: Nico van Vluchtenburg. C. Verdonk-v. d. Heijden, Nieuwdorp, post Lewedorp. Marquis van Aarden burg. Mare D’hoore, Sluis en L. J. M. Blondeel, Aardenburg. 2e prijs: Inconnu. A. J. v. d. Meu- len-Becu, IJzendijke. Nico van Groe de. Marc D’hoore, Sluis. 4- jarige hengsten kleine maat: le prijs: Nico van Hoosterhof. W. de Buck, Meliskerke. Winston van Nieuw-Vogelschor. R. A. C. Hendriks, Hulst en F. P. E. de Caluwé, Westdor pe, post Sas van Gent. 2e prijs: Marc, van de Liter. C. N. den Hamer, Schoondijke en G. van Hal, St. Kruis. Huib van Zeeduin. J. Maljaars Jzn., Oostkapelle. Leonard van Brillant. H. Maat, Stoppeldijk. 3e prijs: Nico van Neerbosch. J. Bonte, Koewacht. Herseur van Dijk- zicht. E. Koppejan Jzn. en P. Ding^e- Jianse, Zoutelande en P. Wisse, Big- gekerke. 5- en 6-jarige hengsten grbte maat: le prijs: Certain van Herta. Stallen de Dobbelaere, IJzendijke en A. J. Catsman, Biervliet. 5- en 6-jarige hengsten kleine maat: le prjjs: Victor van Eversdam. C. van Overloop, Zuiddorpe en Jac. de Feijter, Axel. Luc van Alstein. R. Cor nelissens, Terhole-Hontenisse, post Kuitaart. Hierbij waren aanwezig burgemees ter H. G. van Suylekom te Kapelle, voorzitter van Kring Zeeland II der B.B. en de heer H. B. Pilaar te Goes als kringhoofd. Door burgemeester van Suylekom werden de diploma’s uitgereikt. Na mens de blokploegen sprak de heer C. Goud te Schore een dankwoord tot de instructeur, de heer M. C. Duynhou- wer, en bood hem een boekenbon aan. Verder werd de kleding uitgereikt, be staande uit pet, overall en helm. Reorganisatie Oranjevereniging. De Oranjevereniging wordt gereorgani seerd. Dit is met algemene stemmen besloten op de Woensdagavond gehou den vergadering welke onder leiding stond van de heer A. J. van Willigen. Voortaan zal de vereniging niet meer bestaan uit afgevaardigden van de buurtverenigingen maar iedere burger van Kapelle zal er lid van kunnen wor den. Besloten werd op 23 Februari a.s. opnieuwe bijeen te komen. Dan zal een nieuw bestuur worden gekozen en de statutenwijzi ging worden besproken. Op deze manier hoopt men de Oranjevereniging nieuw leven in te blazen. N.C.L.B. In de Geref. Kerk heeft het district Noord-Beveland van de Ned. Chr. Landarbeidersbond een propaganda- avond gehouden. Verschillende sprekers hebben het nut en doel van de organi satie uiteengezet. Zo sprak de districtsbe- stuurder, de heer M. D. den Hollander over het onderwerp: Onze beginselen. Hij verklaarde dat die beginselen ook een strijd voor de organisatie zijn geweest. De hoofdbestutirder, de heer H. van 'der Linden leidde het onderwerp: „Koers houden” in. Hij hamerde bij de aanwezi gen er op, dat koershouden Gods eis is en naar Gods eer leven onze opdracht is. Het Chr. muziekgezelschap uit Colijnsplaat „Soli Deo Gloria” verleende medewer king. Ds A. J. Radder sprak een slot woord. De heer J. A. Filius had de lei ding. Muziekuitvoering. Voor een geheel ge vulde zaal van „Renata” heeft de Chr. muziekclub „Musica” met „Jong Musiea” een uitvoering gegeven. Na het openings woord van de voorzitter de heer C. de Bruin werden onder leiding van. de heer J. Mijnsbergen talrijke nummers ten ge hore gebracht. Voorts waren er voor drachten, samenspraken en zang. Ds A. Postma sprak een slotwoord. A.R.-kiesvereniging. Ónder leiding van de heer I. Tange hield de A.R. kiesvereni ging de jaarvergadering. Na zijn ope ningswoord besprak hij de toestand in Nederland van de afgelopen 10 jaar. Vol gens de jaarverslagen was het ledental vrijwel stabiel gebleven en was er een batig saldo in kas. De heren J. G. Mar- kusse en J. A. Filius, A. R. raadsleden, spraken over het gemeentebeleid van het afgelopen jaar. Tot bestuurslid werd herkozen de heer J. G. Markusse en ge kozen de heer A. J. Leendertse in de va cature van de heer M. E. de Kam. Zes leden hielden een speech over allerlei onderwerpen. Muziekuitvoering. Zaterdagavond gaf de muziekvereniging „Excelsior” de jaar lijkse uitvoering in de zaal van de heer Blok. Na het ten gehore brengen van enkele nummers werd het stuk „De gou den kooi” opgevoerd. De zaal was geheel gevuld. Feestavond. De buurtvereniging „Ko ningin Juliana” hield Woensdag een feest avond in de gemeenteherberg, die goed was bezocht. Schetsjes en voordrachten vulden een groot deel van de avond en de heer De Keyzer uit Goes zorgde met zijn Moeara Enim 949% A’dam Rubber 113% Band. Rubber 153% Kend. Lemb. O. J, Rubber 42L De Oostkust 143% Serbadjadi H. Am. Lijn A. post Stoppel- Graauw. 3e prijs: Evert van Brunswijk. W. de Buck en Zn., Meliskerke en A. L. Schrier, Kapelle-Biezelinge. Lambiek van St. Kruis. J. der Weduwen, Kerk- werve, C. Padmos, Elkerzee, L. P. Hanse, Noordwelle, J. R. P. Berman, Dreischor en A. N. Steendijk, Nieu- werkerk. Benno. A. Serrarens, Osse- nisse. Oudere hengsten keine maat: le prijs: Nico van de Klef. Jac. de Putter Pzn., Axel, Jac. Dieleman, Zaamslag, J. K. de Putter, Axel en O. Kerckhaert, Westdorpe. 2e prijs: Nico van Stegershof. Coöp. Hengstenver. „Eiland Tholen”. Secr. J. L. M. Geluk, St. Maartensdijk. Jan van Watergang. J. W. Scheele, Axel. Herseur van Alstein. P. J. Boënne, Graauw. Dirk van Aldengoor. A. Ser rarens, Ossenisse. 3e prijs:: Gudo van de Belt. A. J. Catsman, Biervliet. De beste 3-jarige hengst was Theo van Dierkensteen. Gebr. de Milliano, Waterlandkerkje, post Oostburg. Voor deze hengst is door de eige naar van hotel „Tivoli” te Goes, de heer H. Huige, een beker beschikbaar gesteld. Na de keuring volgde in Hotel „De Korenbeurs” de jaarlijkse lunch waar weer vele goede wensen werden uit gewisseld. Met ingang van Maandag 14 Februari a.s. is het BIJKANTOOR VAN „ZEEUWSCH DAGBLAD” te Vlissingen gevestigd: NIEUWSTRAAT 68, Telefoon K 1184-326 Voor redactie, administratie, advertenties, abonnementen en bezor ging kan men zich steeds tot dit adres wenden. Ned. 1953 Ned. 1947 Dollarl. 1947 invest. Certif. 101% Ned. 1962-64 Grootb. 1946 Cult.bank Nat. H.bank Ned. H. Mij A.K.U. Berhg’s& Berkel’s Pat. Calvé Delft Fokker Gelder Zonen 272 K. Hoogovens 282 Ned. Ford 379% 379% Ned. Kabelf. 253% 256 325% 330 Dito 6 pref. 189% 179% Unilever 364% 370% W. Fijenoord 212 213% Bilit. I rubb. 365 Billit. II rubb. 295 Dordt. Petr. 568% Dito 7 pref. 571% Kon. Olie Kon. Olie MIDDELBURG, 9 Februari Op Dinsdag 22 Februari a.s. zal des avonds n de Statenzaal een propaganda-avond 'orden georganiseerd voor het Chris- enjk Sanatorium „Zonnegloren” te j oes in dit herstellingsoord voor pa renten, die aan tuberculose lijden, is tia\aanlal uit Zeeland afkomstige pa- d» van het totaal. Daarmee taat onze provincie op de derde plaats. sanator>um heeft dringend be kert e r?arL u'tbreiding en een eigen avena Ue. haten van de propaganda- komen aan dit doel i;en goede A trn’jOp^2 Februari zal mevrouw uit Beaufort-Hooft Graafland doel^ eber,gen een toespraak over den Yan "Zonnegloren” hou- Kin’deren”1 de *jlm >>z°nneglorens koor n a 1Si vertoond. Het Dames- mevr0?,"derT teling van de heer en Werken Kuiler-Puype zal enige Zagwiin nanT Mendelssohn, Schubert, J. ëA JnAMa-jan ^uiier uitvoeren. Mr. Prélude» blng, piano, zal o.a. enige Van Chn„?en n°cturne en een ballade n Chopin spelen. aiseert c°m^é, dat deze avond orga- gesteld-6™ Steunk is als volgt samen- vlnder fX S' C' de Casembroot- M- C Don v ,ere-voorzitster; mevr, vrouw Y°h-Verboon, voorzitster; me- mr- G c n J°n|’Bikker, erelid; jhr. PenningmeSterU«lger* Van Rozenburg, L H AhhTnn u Cretans; mevr. F. 4eysê Sniv lng’Baas> mevr. P. J. c. 3- F Sch mm^Penninck en mevr. H. Sch°ter-Teding van Berkhout.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 5