Molotof heelt gesproken M Met VELPON zie je er geen barst van! de erflaatster van Het portret s PUZZLE Bonn maakt haast met Parijse Verdragen Veilige meerderheid in de Bondsdag, behalve voor het Saaraccoord Pinay wil Vrijdag nieuwe regering Hunters niet betrouwbaar? presenteren FEUILLETON VANDAAG EENS 8 Straten voor rolschaatsers Botsing tussen werkgevers werknemers en Gasvergiftiging; twee doden Betrekkingen met Amerika kunnen verbeterd worden In Mei in het gehele land kampvuuravonden I ZEEUWSCH DAGBLAD ponder<^a9 - IR IR |R^MR« door K. Jonkheid T xx. MIJNHARDTJES: sterke bestrijders van kou en griep De Europese Arbeidsconferentie (VIII) 2 =5 Griepbestrijding met 4 middelen tegelijk! Elk tablet Chelarine „4" bevat 4 geneesmiddelen, die in de gehele wereld beroemd zijn geworden en millioenen mensen al baat brachten, Chefarine 4" Oplossing vorige puzzle: Pottenbakkersleerling. Als de korte nacht langer duurt dan de lange dag is ’t met Uw zenuwen slecht gesteld. Werkelijk herstel valt alleen te bereiken met Sanato- gen de natuurlijke zenuw- bouwstof in geconcentreerde vorm. Dat geeft U nieuwe kracht, waardoor die depri merende zenuwklachten wor den verdreven en U weer van een goede nachtrust kunt ge nieten - Neem 5/lNATOG^ Gesprek van de dag MAGISCH VLECHTWERK Ter gelegenheid van het negende lustrum der N.P.V, Padvinders maken trektocht door geheel Nederland* De romantische geschiedenis van een erfenis Laatste ronde op 24 en 25 Februari a.s. Dreigementen. Kans verkeken. pagina 3 10 Februari 1955 Qpn Ingez I 2. 3. het Ingezonden Mededeling (adv (Adv.) Ingezonden Mededelin Ingezonden Mededeling (adv.) WEESDOCHTER. I 2 3 a ren gaan in ’t Weeshuis. (Wordt vervolgd) '°rt te zetten. r yv BEROEMDE GENEESMIDDELEN *T IN ÉÉN TABLET i 1 TEGEN PIJNEN EN GRIEP - 20 TABLETTEN 85 ct opvattingen variëren ienzorg tot onderlinge echter nieuwe l e e e e n iet ris 'Ur en iat rij ?e. an re al. ?n •ie i- n ?r- an ni ck en V l- !- i- n n :s ‘S- ap je is a- eg iw n- 'e- tel ïe- te t, n b V- lg ir e. e ■t G. is- de rd ir- ie- at ■s- in ng 3ij Na de behandeling over de heeft HOOGEZAND, 9 Febr. Te Hooge- zand is vannacht het echtpaar H. Kalk en R. L. Kalk-Watermulder, resp. 64 en 59 jaar oud, tengevolge van gasvergifti ging om het leven gekomen. Het echtpaar had ter plaatse een kruidenierszaak. Toen vanmorgen omstreeks half elf een meisje de winkel gesloten vond en geen gehoor kreeg, stelde men een onderzoek in. Men verschafte zich toegang via de kamer en in de keuken trof men het echtpaar le venloos aan. De lampen brandden nog overal. De slachtoffers zijn dus waar schijnlijk gisteravond al omgekomen. Een zijkraantje van de gasleiding bleek open te staan. is deze Molotof, hiervoor 3 a 4000 deelnemers. De oudere jongens tenslotte, de voor trekkers, zullen zelf geen nationale bijeen komst houden. Zij overwegen evenwel een kamp te organiseren voor hun inva lide kameraden die zijn opgenomen in een aparte post-stam. Vraag de juiste soort Voor de luchtverkenners, waarvan in ons land ongeveer tien groepen zijn, wordt van 30 Juli tot 6 Augustus in Om men een nationaal kamp gehouden. Op het programma staan onder meer wedstrijden met modelvliegtuigen. Op een nog nader te bepalen datum in Mei zullen de jongens per district in kleine groepen bijeenkomen op een kampvuur - avond om zich op het negende lustrum van de NPV te bezinnen. De geschiedenis van de padvindersbeweging zal hun wor den verteld en zij zullen liederen zingen uit alle perioden van de padvinderij. Bin nenkort zal een prijsvraag worden uit geschreven voor een herdenkingslied, dat eveneens op die avond zal worden gezon gen. Voorts zullen alle jongens een her innering aan dit lustrum ontvangen. Naast het openluchtspel in het Utrecht se stadion, waarvan wij reeds melding maakten, staan voor de verkenners nog op het programma twee internationale kampen, zgn. „jamborettes” te Rotterdam en Soest. Dergelijke kampen worden sinds 1945 door het toenemen van de interna tionale contacten, steeds meer gehouden. Ook de welpen, de 8-12 jarigen, worden bij de lustrumviering niet vergeten. Be halve een handenarbeidtentoonstelling staat voor hen een nationale welpenjacht op het programma, die op 11 Juni zal worden gehouden. Dit geschiedt per di strict in de vorm van een spel waarvoor landelijke richtlijnen zullen worden opge geven. Bij het veertigjarig bestaan van de NPV in 1950 is een dergelijke wel penjacht gehouden in de vorm van een Indianenspeurtocht. Voor de welpen die hun tweede ster hebben behaald wordt op 9 en 10 Juli te Utrecht een nationale tweesterren) acht gehouden. Men verwacht Tenslotte heeft de Directeur-Gene- raal, David Morse, geantwoord op het debat, dat naar aanleiding van zijn al gemeen rapport is gevoerd. Met bij zondere nadruk bepleitte hij een nau were samenwerking in Europa op eco nomisch terrein, zijnde deze samen werking een voorwaarde voor betere sociale toestanden. Over de wijze, waarop de samen werking in Europa op sociaal gebied georganiseerd moet worden, was de heer Morse minder duidelijk. Er be staan in Europa thans de Raad van Europa, de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking, de Eco nomische Commissie voor Europa van de U.N.O., de Europese Kolen- en Staalgemeenschap en de Intergouver nementele Commissie voor de Europe se Migratie. Maar al deze organisaties lopen het gevaar, hetzij de afzonder lijke problemen geïsoleerd van het to tale vraagstuk te bezien, hetzij eikaars werk te overlappen. Het 'denkbeeld van de heer Vanis- tendael, de Secretaris-Generaal van het Internationaal Christelijk Vakver bond, voor de oprichting van een Eu ropese Sociaal-Economische Raad op tri-partite basis (regeringen, werkge vers en werknemers) lijkt ons dan ook volkomen verantwoord. Op die wijze wordt het bedrijfsleven méér inge schakeld en meer betrokken bij de so- ciaal-economische vraagstukken en wordt ook een gescheiden behandeling van de z.g. sociale en de z.g. econo mische vraagstukken vermeden. M. RUPPERT. ’s-GRAVENHAGE, 8 Febr. Het Tweede Kamerlid de heer Visch heeft de minister van Oorlog gevraagd of het juist is, dat de Britse regering een debat in het Lagerhuis over de Britse vliegtuigindu strie heeft toegegeven, dat de straaljager van het type Hawker-Hunter onderhevig is aan motorstoringen, wanneer de piloot de boordkanonnen afvuurt. Indien inderdaad mocht blijken, dat de straaljagers op dit punt onbetrouwbaar zijn, zo vraagt de heer Visch verder, is deze tekortkoming in constructie aan de Nederlandse militaire deskundigen be kend geworden voor of na de afsluiting van het contract met de Fokkerfabrieken voor de levering van 156 vliegtuigen van dit type voor de Nederlandse luchtmacht? Indien het euvel bekend was voor het afsluiten van dit contract, waarom heeft de regering dan niet gewacht met het sluiten ervan totdat zekerheid bestond, dat de fout gecorrigeerd was? Mocht pas later bekend zijn geworden, dat de onvolkomenheden aan de construc tie kleefden, wil de minister dan meede len welke maatregelen zijn genomen mét betrekking van de licentiebouw bij de Fokkerfabrieken? der verboden oppositiepartijen in het Saargebied, die in Bonn waarschuwingen hebben geuit over geheime afspraken tussen de Saarregering en Parijs. Zij heb ben er ook tegen geprotesteerd, dat in de afgelopen weken het eerste officiële contact tussen ambtenaren van buiten landse zaken in Bonn en van de Saar regering heeft plaats gehad. Daarmee was volgens de oppositie inbreuk gepleegd op de tot dusver in de Bondsdag gehul digde stelling, dat de Saarregering niet kon worden erkend.. Ondanks deze ver scherpte tegenstand, wordt er rekening mee gehouden, dat Adenauer nog altijd op een zeer kleine meerderheid, ook voor het Saargebied zou kunnen rekenen. reële verdiensten; van arbeidsvoorwaar- inclusief een kortere arbeids- BONN, 9 Febr. De Christelijk Democratische Unie heeft zich met succes verzet tegen alle pogingen van liberale en socialistische zijde om de beslissende debatten over de ratificatie van de Verdragen van Parijs uit te stellen. De agenda commissie van de Bondsdag heeft de tweede en derde lezing der verdragen vast gesteld op 24 en 25 Februari. De liberalen hebben echter de eis gesteld, dat de definitieve beslissing verschoven zal worden indien de regeringsverklaring van een nieuwe Franse regering daartoe aanleiding zou geven. De socialisten hebben uiteraard het gehele debat willen verschuiven. De regeringspartijen staan tot dusverre trouw achter drie van de vier Verdra gen van Parijs. Omstreden is ook in de regeringscoalitie alleen het Saarverdrag. De liberale actie blijft het accoord in overgrote meerderheid afwijzen. Ook de fractie der vlucjjtelingenpartij verwierp Dinsdag de overeenkomst met 16 tegen 5 stemmen. De tegenstand tegen de Saar- overeenkomst is in de laatste dagen nog aangewakkerd door nieuwe interventies PARIJS, 8 Febr. Antoine Pinay zal zich in elk geval Vrijdag aan de Nationale Vergadering presenteren. Het bestuur van de Radicale Partij heeft besloten deel te nemen aan zijn Regering De Gaullistische fractie zal Pinay al leen kunnen steunen, zo is door een woordvoerder meegedeeld, als hij de inwerkingtreding van de Parijse ver dragen wil uitstellen tot alle mogelijk heden van een bespreking met de Rus sen zijn uitgeput. De gebeurtenissen van vandaag te Moskou hadden de fractie in die mening gesteund. Pinay heeft evenwel duidelijk laten uitkomen, dat hij staat op onmiddellij ke bekrachtiging van de Parijse Ver dragen door de senaat. De socialisten wensen niet deel te nemen aan de Re gering. Oom Andreas Huydecoper, geacht burger geworden, heeft gesproken met de Weesvader. Katrijntje is geen kind meer, ze zal het Weeshuis niet belasten of bezwa ren. Haar handen zijn goed, haar pos tuur is flink en sterk. Ze kan werken in de keuken en op de naaikamer. En de tucht is onwrikbaar als ijzer. Het verzoek zal worden ingebracht bij het College van Heren Weesmeesteren. De bezwaren zijn gering, maar het Weeshuis is vol. Veel moeders van zeven en negen kinderen sterven bij de geboorte van het volgende, ande ren geven uitgeput de geest bij de komst van nummer twaalf of veer tien. De vader is desperaat, de kinde- kering basis. Een den te resolutie het Internationaal erzoeken, het begonnen 21) Haar leven lang was ze zuinig en werkzaam geweest. Daardoor waren er geen schulden, zodat de Desolate Boedelkamer er niet aan te pas kwam. En de Weeskamer, beheerder van de goederen van welgestelde wezen, had ook niets te doen, want moeders scha mele meubeltjes werden in bezit ge nomen door de Armenkamer, om de ’’osten van de begrafenis te compen seren. En geld was er niet in huis. Wat moet er nu gebeuren met Ka trijntje? De heren van de Oost Indi sche Compagnie, in wier dienst haar vader gestorven of door rovers in sla vernij gevoerd is, kunnen zich met zulke besognes niet bezig houden. De Armenkamer, die moeder begra ven heeft, onderzoekt, onderhandelt en tast naar de voordeligste oplossing. Buurvrouw wil het vereenzaamde kind wel in huis houden, maar haar man verzoekt een geringe vergoeding, die na enig knibbelen wordt toegestaan onder beding, dat Katrijntje tot haar elfde verjaardag bij de schoolmatres zal onderwezen worden in de const van naayen, braayen, lesen ende scry- ven en als toegift een weinig rekenen met behulp van het boerenkrijtje. Op de post van buurmans huisdeur staat in grijze verf de letter L ge schilderd als bewijs, dat hij lidmaat van de kerk is. Ieder kan dus zien, dat hier fatsoenlijke mensen wonen en geen Papisten. Anders zou hij ook geen weeskind in huis mogen heb ben. Intussen is het voor de heren van de Armenkamer een uitkomst, want de heren Burgemeesteren, die tevens Weesmeesteren zijn, zouden ongetwij feld bezwaar hebben tegen opname van het kind van een gemene Óostin- Horizontaal en verticaal dezelfde woor den invullen. 1. Graag, begerig; 2. Mo hammedaans rechtsgeleerde; 3. uitge strekte vlakte, slechts met gras begroeid; 4. eenvoudig. jegast in het Burgerweeshuis van de de pekelwater te steken, stad Amsterdam op kosten van de Ar- menkamer. De oudere kinderen van Katrijntjes pleegouders, die zij oom en tante noemt, zijn jongens. Bij de kleintjes zijn een paar meisjes. Zodra Katrijntje op gecontracteerde leeftijd van school gaat, xihoet ze tante helpen in de huishouding. Dat gaat goed. Trijntje is vlug en opgewekt, kan goed omspringen met de kleine hummels, die veel van haar houden, en weet de neefjes van haar leeftijd en een paar jaar ouder met een geestig woord van zich af te hou den, als ze willen stoeien of handtas telijk worden. Zo zijn tien jaren voorbij geschoven en Katrijntje is zestien geworden. Nu wordt het moeilijk. De huidenkoper, wiens zaken zijn uitgegroeid, heeft hoofd en handen vol met zjjn beroep en met het regelma tig toezicht op zijn werkvolk. Vooral ’s winters beginnen de knechten in de vroege morgen al da delijk met dagdieverij. In het pakhuis staan de tonnen vol pekel, waarin de huiden bewaard wor den. Zodra ze ’s morgens binnenko men, dringt de natte kou als mistVhun door de kleren. De geur van water, zout en huiden proeven ze met neus en tong, de vochtdoortrokken lucht geeft hun een gevoel, alsof een kle vend hemd zich aan hun lichaam vastplakt. Het is daar binnen zelfs kouder dan buiten in de vrieslucht. Met opgetrokken schouders kleumen de kerels in hun wambuis en graven hun ongewassen handen en armen tot aan de ellebogen lekker in de diepe zakken, inplaats van ze dadelijk hui verend en ademhijgend in het ijskou- ’s-GRAVENHAGE, 8 Febr. De vereniging „De Nederlandse Padvinders” zal dit jaar haar 45-jarig bestaan vieren. De verkenners zullen ter gelegenheid hiervan per patrouille op de fiets een trektocht door het land maken. Deze trektocht, „Safari 1955” genaamd, voert de jongens door de mooiste streken van Nederland en heeft ten doel hen oog te doen krijgen voor het landschap. Aan het begin van iedere dagtocht die ongeveer 60 kilometer lang is, worden de verkenners gegevens verstrekt over kastelen, boerderijtypen en wat zjj verder op hun tocht tegenkomen. Ieder district zet een of meer dagroutes uit, zodat de jongens het gehele land kunnen doorkruisen. Oom heeft zijn zaken en tante haar gezin. En Katrijntje gebruikt de ge legenheid om verboden paadjes te gaan. Er komen berichten en klachten over een van de neven, over Ka trijntje en over andere jongens en meisjes, die in poorten en sloppen on gerechtigde dingen bedenken. Katrijntje heeft zich al terug ge trokken. Vrolijk wil ze wezen, maar niet slecht. Maar oom vindt de toe stand moeilijk. Katrijntje is zeventien jaar, zijn zoons van vijftien tot twin tig. En zijn dochters beginnen aanko mende meisjes te worden, die Ka trijntjes plaats als hulp voor moeder zonder bezwaar bezetten kunnen. Ziedaar het enige lichtpunt in de be schouwing, die de Russische minister van Buitenlandse Zaken, na partij- secretaris Kroestsjef, de Sowjet-Unie, de S naar vrede en vei- ligheid hunkerende wereld, heeft gege ven. Maar rede van ondanks al zijn drei gementen, niet een bewijs, dat men in Moskou de organisa tie van een hechte defensie van de Westerse vrije we reld, ernstig gaat ne men? Is het niet zo, dat de Sowjets zich slechte verliezers hebben getoond? Hun buitenlandse di plomatie heeft ge faald. Zij zijn er niet in geslaagd de Wes terse defensie te tor pederen. Ze hebben langs diplomatieke weg getracht hun doel te bereiken: een verdeelde Westelijke wereld. Ze hebben getracht een kloof te slaan tussen West- Duitsland en de gro te drie. Het is niet gelukt. Ze hebben getracht Frankrijk te degraderen tot ’n tweederangs mo gendheid door het land te bewegen de Europese defensie te laten varen. Het was hen bijna gelukt. Het Westen heeft zich niet laten inti- olotof, de Russische minister van Buitenlandse Zaken, heeft gesproken. Na de geruisloze paleisrevolutie in het Kremlin, waarbij Malenkof vervangen werd door Boel- ganin, is door Molotof een uiteenzetting gegeven van de poli tieke situatie in de wereld. En ontegenzeglijk kan worden aan genomen, dat deze rede het stempel droeg van deze paleis revolutie. Immers: Malenkof was de man, die gepleit heeft voor een vreedzaam naast elkaar bestaan van twee wereldmachten: kapitalisme en communisme, zoals dat in de Sowjet-Unie heet. Molotof heeft, vermoedelijk als stille aankondiging van een scherpere buitenlandse politiek, deze woorden niet meer ge bruikt. De enige „geruststellende” opmerking, die door hem werd gemaakt, was, dat vreedzame betrekkingen met Amerika mogelijk zijn, tenminste als men in Washington bewijzen kan aanvoeren, dat Eisenhower c.s. dit ook willen. j van het rapport pensioengerechtigde leeftijd je conferentie zich bezig gehou den met het rapport over de taak van rkgevers en werknemers inzake de opvoering van de productiviteit. Het is een interessant stuk gewor den Een hogere productiviteit, aldus het rapport, opent de mogelijkheid tot: j betere voorziening van verbruiks- en kapitaalgoederen tegen lagere prijzen; 2. hogere 3 verbetering den, i-- tijd; 4 in ’t algemeen een versterking der economische fundamenten van het welzijn van een volk. Teneinde te bereiken, dat een hoge re productie ook in feite tot deze re sultaten leidt, is het nodig? 1, dat er een vrije en sterke vakbe weging bestaat; dat bijzondere aandacht wordt be steed aan de verbetering van de arbeidsmethoden; dat de resultaten van de hogere ar beidsproductiviteit billijk verdeeld worden onder de kapitaalverschaf fers, de werknemers en de verbrui kers. Met klem bepleit het rapport een goede verbinding en verstandhouding tussen de leiding van de onderneming en de werknemers. En in ’t bijzonder breekt het een lans voor de inschake ling van de werknemers en hun orga nisaties bij het voorbereiden en uit voeren van maatregelen tot verhoging van de productie. Een gehele reeks van amendemen ten hebben de werkgevers uit de vrije landen op dit rapport ingediend. De strekking van enkele dezer amende menten was, dat in de ondernemingen over de opvoering van de productivi teit wél overleg gepleegd moet worden met de werknemers, doch niet met de organisaties der werknemers. Een tweede bezwaar der werkgevers was, dat in het rapport een wat al te direct verband werd gelegd tussen opvoering van de productiviteit en verhoging van het loonpeil. Zelfs toen de Britse re- /aïngsgedelegeerde het alleszins aan vaardbare voorstel deed, de desbetref fende paragraaf in die zin te wijzigen, dat verhoging van de productiviteit op de duur zou leiden tot een verbetering van het loonpeil, gaven de werkgevers nog niet hun stem aan de paragraaf. Deze houding van de werkgevers- groep, die blijkbaar onder starre con- servatief-liberale leiding staat, moet, dunkt ons, gelaakt worden. Het rapport is weliswaar aanvaard, doch met slechts 47 stemmen voor, 37 tegen en 4 onthoudingen. De gehele werkgeversgroep, benevens een groot deel van de totalitaire staten stemden tegen. Voor het overige was de twee uur du rende rede van Mo lotof een aaneen schakeling van drei gementen. Als Amerika een atoomoorlog wil wat men in Kremlin envoor waardelijk aan de wereld poogt wijs te maken dan zijn wij niet bang, want wij zijn Amerika ver vooruit bij de ont wikkeling van de vernietigende atoom- en waterstof- wapens. Als de Parijse overeenkomsten worden bekrachtigd waaraan men zelfs in Moskou niet meer schijnt te twij felen welnu, wij zijn niet bang, want dan komt er een ge meenschappelijk communistisch blok met een leger onder één opperbevel. Als de Westduitse herbewapening doorgaat en ook daaraan twijfelt men in het Kremlin nau welijks meer wel nu, wij zijn niet bang, want dan komt er van de hereniging van Duitsland niets meer. De kans op een conferentie van Vier, voor de Britse staatsman Churchill nog altijd een harte- mideren. Men is voortgegaan op de weg van de verster king der verdedi ging. Moskou is het initiatief in de we reldpolitiek kwijt ge raakt en Molotof heeft een poging on dernomen om dit initiatief te herstel len. Het voorstel tot een conferentie over Formosa, dat tussen 1 de bedrijven door is gedaan, mag als voorbeeld gelden. Maar als men iets bereiken wil, dan geen dreigementen. Molotof heeft ze in sterke mate gehan teerd, om indruk te maken naar binnen, tegenover het Russi sche volk, en om in druk te maken naar buiten (de vrije we reld). Men zal er goed 1 aan doen de politiek, die het Westen mo menteel voert, voor zichtig, doch beslist voort te zetten. In de komende weken zal vanuit Moskou wel meer nieuws komen, waaruit blijkt welke precies „de nieuwe koers” is, die het Kremlin gaat zeilen. Wanneer door deze ontwikkeling, welke 1 kant het dan ook uitgaat, duidelijk is geworden, dat het Westen op de goede weg is, dan is dit ze ker thans gebleken. Doch daarbij komt nog een ander be langrijk feit: dank zij de gebeurtenissen in Moskou, kunnen de tegenstanders van de Westelijke verde diging beslist een toontje lager zingen. En dat zal voor de Westduitse socialist Ollenhauer bepaald niet meevallen DORDRECHT, 9 Febr. De rol- schaatsensport wordt in Dor drecht door zoveel kinderen be oefend, dat het gemeentebestuur, beducht voor de gevaren, die het rolschaatsen op drukke wegen voor kinderen en verkeer ople vert, er toe overgegaan is in alle wijken van de stad straten aan te wijzen, waarin de jeugd naar hartelust mag rijden. Die stra ten worden aangegeven door bordjes, waarop staat „rol schaatsen toegestaan”. Men is er evenwel van overtuigd, dat dit op den duur ook geen bevredigen de oplossing van het „rolschaat- senprobleem” blijft bieden. Het gemeentebestuur heeft daarom aan de rolschaatsenclub A.G.O.R. („Alles gaat op rolletjes”) toe gezegd, dat het een voorschot zal verlenen voor de bouw van een flinke rolschaatsbaan, die opge nomen kan worden in een nieuw sportveldencomplex, dat men binnenkort in het Westelijk deel van de stad zal gaan aanleggen. Het optreden van de werkgevers groep bij de behandeling van het rap port over de productiviteit heeft con sequenties gehad bij de behandeling van het rapport over de financiering der sociale verzekering. Ook op dit rapport hadden de werk gevers uit de vrije landen een serie amendementen ingediend. Daaronder waren er verschillende, die naar onze mening ook voor de arbeiders aan vaardbaar waren. Ook en vooral op internationale conferenties moet men bereid zijn, compromissen, die het ei gen principiële standpunt niet aantas ten, te aanvaarden. Kennelijk als reactie op de houding van de werkgeversgroep bij de behan deling van de twee eerste agendapun ten, vormden de arbeiders thans een monolytisch blok. Zonder, althans in verschillende gevallen, serieus op de argumenten der werkgevers in te gaan, stemden de arbeiders en bloc te gen de amendementen, waarbij vrij wel alle Regeringen de zijde der werk nemers kozen. Het éne na het andere '■erkgeversamendement werd met on geveer 60 tegen 20 stemmen en 5 ont houdingen verworpen. De resolutie zelf werd met 68 tegen 18 stemmen (van de werkgevers) en 3 onthoudin gen aanvaard. Veel betekenis heeft deze resolutie over de financiering der sociale ver- zekermg overigens niet. De financie ringsmethoden lopen in de verschillen- e landen zó zeer uiteen, dat een re- so utie met enige wezenlijke inhoud "iet bereikbaar bleek te zijn. Nog be- angrijker dan deze verschillen in de mancieringsmethoden zijn de werke- J enorme verschillen in opvatting rjVer ^et wezen der sociale verzeke- ing. Deze opvattingen variëren van aa sarmenzorg tot onderlinge verze- °P min of meer commerciële -i synthese bleek niet te vin- zijn, zodat de desbetreffende practisch volstaat met aan -1 Arbeidsbureau te onderzoek wens en voor de af getreden premier van Frankrijk, Men- dès-France, even eens, schijnt zo goed als verkeken. De Russen willen wel, maar ook hier geldt hun onverbiddelijk: „als”. De bekrachti ging van de Parijse Verdragen, de her bewapening van W.- Duitsland, dit alles speelt een belangrij ke rol.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3