Adieu Mendès-France van Ia f i Overstromingen in Djambi eisen duizenden slachtoffers ZWITSAL ^genéésUy^ Chr.-sociale organisaties richten sociologisch instituut op. C.D. U. keurt tegenoffensief Audenauer goed lil Chefarine PUZZLE Veertig meter in de goede richting. xj Nieuw soort onderwijs in Breda» Conferentie C. B.T. B. SI I I een J) man einde VANDAAG EENS I Aan stormachtige loopbaan van een bekwaam kwam plotseling ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 8 Februari 1955 pinsdag Aioe in badkamer DE RADIO BRENGT ONS Nationale ramp in Indonesië kruiswoordraadsel 3X 2 Ds D. Faber viert gouden ambtsjubileum GOES, 7 Febr. Zaterdag vierde Ds D. Faber, emeritus Predikant der Ned. Herv. Kerk zijn gouden ambtsjubileum, als predikant in de Ned. Herv. Kerk. De jubilaris werd op 9 Maart 1878 geboren en werd in 1904 door het Provinciaal Kerkbestuur van Friesland toegelaten tot da Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. Op 5 Febr. 1905 deed Cand. Faber zijn intrede in zijn eerste gemeente 4 krachtige middelen tegen griep in 1 tablet Chefarine „4" bevat 4 wereldbe roemde geneesmiddelen. Eén er van zorgt dat, ondanks de zeer krachtige werking, ook een zwakke maag niet van streek raakt. r. Ruwe, gesprongen huid? Gesprek van de dag Oplossing vorige puzzle: Vliegtuigen bieden hulp Onder de loupe Werkzaamheden namen reeds een aanvang. Dr G. Kuiper benoemd tot directeur. BBil. De strijd om de Westduitse herbewapening Vooraanstaand Protestant benoemd tot plaatsvervangend voorzitter der Partijraad Wonderlijk afscheid. Nieuwe groepering Bs Ongelooflijk! Zo begon het. s 'n Zit ie doet wonderen hem hadden veldheer, zoals wij i r a a I 1 k Enorm was de belangstelling op het Bergense strand, toen Zondagmiddag Ingezonden Mededelir. (Adv.) '5 3 1. Eng. wedstrijdbe- s V 8 tl e a n e t a i, t t a i Geslaagd voor het scheepswerktuig- kundig diploma C-I (nieuw): D. H. de Bruyne, leerling der „De Ruyter - school” te Vlissingen. za^rmJieden. Het is gevestigd Maliebaan 88a te Utrecht. BREDA, 7 Febr. Met ingang van 1 September zal aan een van de Bredase scholen een afdeling worden gevormd, waar leerlingen, die in het bezit zijn van een Mulo-diploma A of B voortgezet dagonderwijs in Nederlands, de moderne talen en de handelsvakken zullen ont vangen. Aan het eind van de cursus zul len de leerlingen een examen afleggen, waarbij de Kamer van Koophandel te Breda medewerking zal verlenen. Ver wacht wordt dat voor leerlingen met een behoorlijke aanleg in het volgen van deze opleiding mogelijkheden aanwezig zijn om de theoretische kennis op te doen, die hen in staat kan stellen later een goede positie te verwerven. Sinds enkele jaren is gebleken, dat op administratief gebied behoefte bestaat aan jongelui, die een uitvoerig programma voor Nederlands, de moderne talen en de handelswetenschappen hebben verwerkt. Zij zouden in staat moeten zijn om na verloop van enige jaren practijk met hun theoretische kennis de leidinggevende administratieve functies in het bedrijfs leven te gaan vervullen. Thans worden de krachten hiervoor elders opgeleid. De opleiding duurt langer, omdat zij hoofdzakelijk in de avonduren geschiedt. Bij de uitbreiding van de industrie in Breda en omgeving zal de behoefte op dit gebied steeds groter worden. Het be stuur van de Kamer van Koophandel en fabrieken voor Westelijk Noord-Brabant heeft zich voor de voorziening in deze be hoefte zeer geïnteresseerd en het tot stand komen van deze nieuWte handelsopleiding ten zeerste bevorderd. ’s-GRAVENHAGE, 7 Febr. Van 1416 Februari a.s. zal in het Zen- dingscentrum te Baarn een jongeren conferentie voor algemene ontwikke ling vanwege de Chr. Jonge Boeren en Tuindersbond worden gehouden onder leiding van drs J. J. Knibbe. Als referenten zullen optreden de heren M. B. W. Biesheuvel, met het onder werp: „Economische aspecten en on derlinge samenwerking van de land bouw in Noord-West-Europa”, drs C. P. Driesprong, onderwerp: „Wat zijn de consequenties van de huidige in dustrialisatie voor de landbouw?”, L. Hansma, onderwerp: „De meewerken de jongeren op het bedrijf en de be- lastingpolitiek”, U. D. Kalverkamp, onderwerp: „Het organiseren van ploegwedstrijden etc.”, drs J. J. Knib be, onderwerp: „Actualiteiten van het landbouwschap”. Een speciale film avond zal het programma onderbre ken. nu eindelijk een mier, die van pakken weet. Ingezonden Mededeling (adv.) WOENSDAG 9 FEBRUARI 1955 HILVERSUM I (402 m.) VARA: 7.00 Nieuws. 7.14 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Even opkrikken. 7.50 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. (9.35-9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Dans- muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.00 Med. 3BE iSüBHiS instituut heeft inmiddels een begin gemaakt met de werk- Het doel is: onderzoek van sociologische, sociaal-paedagogische en sociaal-psychologische vraagstukken ten behoeve van de arbeid der conventsorganisaties. Het instituut is bevoegd ook anderen in de resultaten van het onderzoek te laten delen of van anderen op drachten te aanvaarden. Het algemeen bestuur bestaat uit de heren M. Ruppert, voorzitter, W. A. v. d. Velden, plv. voorzitter, mr C. C. van Dam, secretaris, mr B. W. Biesheuvel, penningmeester, C. van Nierop, H. R. Plomp en mr M. G. v. d. Kaa. T Tot directeur is benoemd dr G. Kuiper en tot medewerker de heer g J. de Konmg. (INdolent) (DEsol aat) (PUT— te— es) (ZI— end— erogen) 4- (Trotseren) (TEN— nis— sen) IN DE PUT 4- ZI 4- T 4- TEN In de put zitten. nederlaag koflijk! Zijn van een man bazing ijk zelf DJAKARTA, 7 Februari. - Grote overstromingen in Djambi hebben, naar men vreest, duizenden slachtoffers geëist, aldus heeft de commandant van Zuid--Sumatra, kolonel Bambang Utoyo, mede gedeeld. De kolonel noemde de overstromingen in Djambi een „na tionale ramp”. Geheel Djambi is practisch van alle landverbindingen afgesloten, hier en daar reikt het water tot halve hoogte der klapper bomen. Hele kampongs staan blank. In Muara Tembesi staat het water zelfs hoger dan de daken der hui zen. Men neemt aan, dat velen, die langs de Batang Hari wonen, zich niet in veiligheid hebben kun- hinderd wordt”, aldus het besluit van de Partijraad. Evenals dr Adenauer heeft ook de raad de noodzaak van Europese een heid weer op de voorgrond geschoven. Politieke waarnemers in Bonn zien daarin een poging om in het buiten land de vrees weg te nemen dat de Duitse politiek naar een te grote ac- centuëring van het probleem der Duit se eenheid zou neigen. OPVOLGER VAN EHLERS. De Partijraad heeft minister dr Ro bert Tillmanns tot plaatsvervangend voorzitter der C.D.U. gekozen. Till manns volgt daarmee de onlangs ge storven Bondsdagpresident dr Ehlers op. Hij vertegenwoordigt aan de spits der partij de protestantse kiezers. Zijn benoeming wordt van bijzondere be tekenis geacht in verband met de he vige beroering die vooral in leidende protestantse kringen over de herbewa pening bestaat. 4 Tillmanns is leider van de evange lische kring in de christelijke partij en hij is een der meest actieve strijders tegen de brede stroming in het evan gelische deel van het volk dat de be wapening principieel dan wel omwille van de Duitse eenheid meent te moe ten afwijzen. Evenals Jacob Kaiser, die ook plaatsvervangend voorzitter der C.D.U. is, is Tilanus een der stich ters geweest van de christelijke partij in Oost-Duitsland. Hij behoorde tot de leiders dezer partij tot deze in 1946 in volksdemocratische richting af dreef. een poging werd gedaan de „Katingo” terug te brengen in haar element. Ook ditmaal lukte het nog niet geheel: een afstand van veertig meter gleed het schip in de goede richting; toen was het afgelopen. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET in het buitenland, met name in de Be- neluxlanden, rees verzet tegen de wij ze, waarop de Franse premier de W.E.U. wilde laten werken. De bovennationale bevoegdheden kwa men in het geding. Maar een nieuwe overwinning lag voor de premier in het verschiet. Tij dens de conferentie te Parijs, waar de Westeuropese Unie tot stand kwam door de verdragen van Parijs, dwong hjj aan Bondskanselier Adenauer een Sta tuut voor de Saar af, dat voor Frankrijk grotere voordelen bood dan voor West- Duitsland. Het werd bepaald benauwd voor Mendès-France toen de Nationale Vergadering dagen lang, vlak voor Kerstmis, debatteer de over de Parijse Verdragen. Hij haal de de eindstreep, doch de meerderheid kron. 14.10 Gram. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Gram. 17.15 Orgelspel. 17.35 Gitaar- ens. 17.50 Regeringsuitz.: Nederland en de wereld: „Unesco en de sociale weten schappen” door prof, dr C. Berg. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Act. 18.30 Gram. 18.55 Kinderliedjes. 19.05 Joods progr. 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Pol. comm. 20.25 Gevar. progr. v. d. soldaten. 20.50 „De schelmenstreken van Scapin”, hoorspel. 22.10 Promenade ork. 22.45 „Het leven roeit met de riemen die het heeft”, caus. 23.00 Nieuws. 23.15 Soc. nieuws in Esperanto. 23.20 Lichte muz. 23.40-24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) NCRV; 7.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 7.10 Gew. muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber.. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 „Werkers in Nieuw-Guinea”, hoorspel. 12.20 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Zigeu- nerkwintet. 12.53 Gram, en act. 13.00 Nws. 13.15 Promenade ork. en soliste. 14.00 „La Finta Gardiniera”, opera. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Orgelspel. 18.15 Kamermuz. 18.45 „Spec trum van het Christelijk Organisatie- en Verenigingsleven”. 19.00 Nieuws en weer ber. 19.(0 Kamermuz. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Ka merorkest. 21.10 „Het Christendom in de eerste eeuwen”, caus. 21.30 Geestelijke liederen. 22.00 Int. Evangelisch comm. 22.10 Lichte muz. 22.35 Gr. 22.45 Avond- overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gr. BRUSSEL (324 m.) 12.00 Gram. (Om 12.30 Weerber. Om 12.50 Koersen). 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Engelse les. 16.00 Koersen. 16.05 Ork. conc. 17.00 Nieuws. 17.10 Ork. conc. 17.45 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Zang en piano 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Volkszang. 20.00 „Das Hollandweib- chen”, operette. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazz- muz. 22.45 Gram. 22.55-23.00 Nieuws. BRUSSEL, 7 Febr. Jef De coster uit Leuven was niet wei nig verwonderd toen hij in zijn badkuip een enorme koe ontdek te, die hem vrolijk loeiend be groette. Het dier voelde zich blijkbaar uitstekend op zijn ge mak en het kostte Decoster veel moeite het beest uit zijn badka mer te verwijderen. Uit een door de politie ingeste-donderzoek bleek dat studenten van de Leu vense Universiteit het dier, dat ontsnapt was uit een weiland, hadden opgevangen en het met gebonden poten de woning van Jef Decoster hadden binnenge dragen. Dit was een gemakke lijke operatie daar het hier een kosthuis voor studenten betreft waarvan de deur practisch nooit op slot is. Jef Decoster, die de houder van dit studentenpension is, had kennelijk een paar pinten te veel op want van het binnen loodsen van de koe had hij niets gemerkt. Intussen hebben de Leuvense studenten met hun koeiengrap veel hilariteit ver wekt. zijner voorgangers ooit is gelukt, hij is met zijn kabinet geval len, doch niet als een veldheer, zoals wij van hem hadden verwacht. nen brengen, toen het water hen omringde. Intussen is van de ploegen genie troepen van de landmacht, die naar Djambi zijn vertrokken om hulp te bieden, tot dusver niets vernomen. De luchtmacht werpt voedsel en me dicijnen boven de geteisterde ge bieden uit. De overstroming, die de ergste is van de laatste eeuw, zal, naar men vreest gevolgd worden door nog erger verschrikkingen, zo zei de kolonel. Als straks de doden zijn geteld en vastgesteld is hoe veel gezinnen dakloos zijn gewor den, en hoeveel rijst-aanplant ver loren is gegaan, kunnen er epide mieën uitbreken, zoals typhus, pest en cholera. I" Het optreden van Mendès-France in Frankrijk kan kort weg als stormachtig gekenmerkt worden. Hij begon met het sluiten van een wed denschap met zich zelf. Hij stelde zich een tijdlimiet voor de oplossing van de kwestie Indo-China tijdens de conferen tie van Genève. Een oplossing of anders aftreden. Hij vond de eerste en bleef aan. Nauwelijks was de wereld bekomen van deze wijze van op treden of de premier zat alweer in Noord- Afrika. Tunesië, Al giers en Marokko zouden, zo was zijn vast voornemen, niet ten prooi vallen aan binnenlandse onrust. Het mocht geen tweede Indo-China worden voor Frank- i rijk. De toezeggin gen, vooral aan Tu nesië gedaan voor het verkrijgen van binnenlandse souve- reiniteit, sloegen in. De rust keerde wel niet helemaal terug, doch het ging de goede kant uit. Toen de zaak in Noord-Afrika was gesust begon Men dès-France aan de binnenlandse her vormingen. Op fi nancieel en econo misch gebied wilde hij een reorganisatie doorvoeren, die ze ker niet voortijdig kon worden ge noemd. En onder de bedrijven door con fereerde hij, dat het een lieve lust was. En de wereld dacht: heeft Frankrijk pre- aan- BONN, 7 Februari. De Christelijk-Democratische Unie in West-Duitsland heeft haar stafbespreking voor het grote tegenoffensief op de socialistische anti-bewapeningscampagne beëindigd met een eenstemmig besluit van de Partijraad om de door dr Adenauer gevoerde politiek goed te keuren. Slechts waar het de Saarovereenkomst gold bleek dr Adenauer nog een onbeteke nende oppositie in zijn eigen partij te hebben. Drie leden van de Partijraad spraken zich tegen het accoord uit, terwijl drie anderen zich van stemming onthielden. De Partijraad heeft een motie aan genomen die bij de komende actie zal dienen als tegenhanger van het vorige week in Frankfort opgestelde manifest der oppositie. Daarin wordt nogmaals de these der regering gesteld dat on- derhandelingen met de Sowjet-Unie over Duitslands eenheid geen zin heb ben „zo lang de Sowjet-Unie nog ho pen kan het Westen te kunnen split sen”. De partij belooft evenwel „alles te zullen doen om zulke onderhande- lingen tot stand te brengen, zodra de eenheid van het Westen zou zijn ver zekerd en de souvereiniteit der bonds republiek door het van kracht worden der verdragen zal zijn hersteld”. „De Partijraad heeft zich bij het standpunt der regering aangesloten, dat de Duitse eenheid niet zonder de steun der Westelijke mogendheden kan worden bereikt. „De Westelijke mogendheden hebben zich door de Parijse Verdragen verplicht met de Bondsrepubliek gemeenschappelijk een politiek te voeren die tot her eniging voert. Wij kunnen en willen dit vertrouwen niet op het spel zet ten. Wij willen niet dat de eenheid van Europa door Duitse schuld ver- r i...JS was verre van over tuigend. Verbeten waren de Volksrepu- blikeinen, woedend waren de communis ten, die Mendès- France de herbewa pening van West- Duitsland, zoals die was geregeld in de Parijse Verdragen, aanwreven. Zo naderde de dag, waarop Mendès- France op wonder lijke wijze afscheid nam. De slag viel tij dens het debat over het beleid in Noord- Afrika. En het was een van de partij ge- 1 noten van de pre mier, de rechts-con- servatief Mayer, die de stoot gaf. Ver wonderlijk is dit niet i omdat ook binnen de partij van Mendès- France (de radicale partij) spanningen optraden. Is Mendès- France de exponent van de links-geori- ënteerden, Mayer is de voorman van de meer rechtse groep. En de premier heeft 'n breuk niet kunnen voorkomen. En zo kwam te midden van een grenzenloze ver warring het einde voor het kabinet van Mendès-France. Jammer, omdat Frankrijk een be kwaam man, die als een politiek veldheer situaties wist te be heersen, aan de dijk heeft gezet. Is zijn rol nu voorgoed uit gespeeld? Niemand kan het zeggen. De kansen, dat forma teur Pinay zijn voor nemen om een rege ring van „nationale eenheid” te vormen, tot een goed einde zal brengen, zijn niet groot. Want met die nationale eenheid is het in Frankrijk maar zeer droevig gesteld. Daarom Adieu Mendès-Fran ce. En wie weet: Au revoir partij, voor het klinkt daarom had Er is nog iets anders dat men moet weten, wil men de huidige Franse politiek kunnen begrijpen. Door de chaos van partijen (voor de buiten staander uiterst moeilijk te doorgron den j komt steeds duidelijker ’n schei dingslijn te lopen. De Fransen zelf spreken over een nieuwe rechtse en een nieuwe linkse groepering. In die rechter groep vindt men uiteraard de M.R.P., de rooms-katholieke volks partij van Bidault. Men vindt er een vrij groot aantal vroegere aanhangers van De Gaulle en men treft er „radi calen” aan. Die radicalen zijn naar Nederlandse begrippen niet thuis te brengen: er zijn rechtsen en linksen, ta-en-door liberalen en mensen die niet ver weg staan van het socialisme. Man zitten in die rechter groepering «uurlijk de onafhankelijken, sommi gen oer-conservatieve boeren. En links? In feite kan links hier nauwelijks iets tegenover stellen. Er is een socialistische partij, een naar aantal vrij sterke zelfs maar ook daarin is van eenheid nauwelijks sprake. Men herinnere zich slechts het geharrewar tijdens het E.D.G.- debat en tijdens de debatten over de Parijse verdragen. Links staat ook de aanhang van Mendès-France: een aan tal radicalen en ex-Gaullisten. Deze groepering is sterk genoeg om aan het partijpolitieke gewroet der conserva tieven een halt toe te roepen. Maar. deze groepering is niet georganiseerd. M-'n is het wel met elkaar eens, maar men heeft elkaar nog niet kunnen vin den. Er is in Frankijrk een roep om „la nouvelle gauche”, want het is bui ten kijf dat de bevolking heel wat meer voor links voelt dan voor rechts. Dat wordt wel bewezen door het gro te aantal communisten-stemmers geen communisten, maar wel mensen die niet tevreden zijn met het reac- tionnaire beleid van vele Franse pre miers. Mendès-France krijgt nu de kans om aan die roep te voldoen. En als hem dat lukt zal hij straks heel wat sterker een nieuwe regeringsperiode ingaan, dan thans het geval is ge weest! nian. eg®en» besteden, 21. geleerd kjERTiCAAL; i. Eng. wedstrijdbe- Qntkennme J?e pla^jes. 3. godin, 4. 8. bladar^g’ yoordeel, 7. zangstem, 8evangtnknn 9' sckadeliik insect, 10. ovalen vat ï?gel’ 12- hert’ 13- Plat duw in8*’ 14- bloei wij ze, 15. laag, 17. 20. ik. lngebeeld meisje, 19. priem, Maar toen begon het: de E.D.G., het Euro pese leger, troetel kind van de Volks- republikeinen, werd verworpen. En daar mee drong Mendès- France, die door het aannemen van een vrij onverschillige houding, in dat be nauwde uur zijn ka binet wist te redden, de M.R.P. van de op positie. Maar de pre mier had een ander plan in zijn achter hoofd. De conferentie in Londen bracht een nieuw plande Westeuropese Unie. Had Mendès-France weerstanden opge wekt in het parle ment door zijn hou ding tijdens het de bat over de E.D.G., UTRECHT, 7 Februari. Het Verbond van Prot. Chr. Werk- S ™-v,ers’ de Cbr. Boeren- en Tuindersbond in Nederland, de Chr. g Middenstandsbond en het Chr. Nationaal Vakverbond zijn overge- gaan tot oprichting van de Stichting Sociologisch Instituut van het _-g se Convent der christelijk-sociale organisaties. =g= Mendès-France is een man die aan hzelf gelooft en daarom leek Z‘C nederlaag hemzelf haast onge- Zijn hele houding was die -n die zich in stomme ver- afvraagt hoe het toch moge- is dat anderen, Fransen als hij- en naar men mag aannemen venzeer bezield met het verlangen e'm frankrijk te dienen, hem opzij .’ebben kunnen schuiven. Hij heeft eer gepresteerd dan welke andere Franse premier vóór hem heeft ge- ,aan men zie slechts het indruk wekkende lijstje dat staat opgesomd in de rubriek „Het gesprek van de dag”. En de plannen dia hij had ont vouwd wezen er toch op, dat hij van plan en in staat was Frankrijk weer werkelijk tot een grote mogendheid t9 maken. En toch.... toch is hij gestruikeld. Neen, niet op zijn poli tiek in Noord-Afrika het is dwaas heid dat te denken. Want weliswaar liepen de onderhandelingen met Tu nis b.v. wat stroef maar er zat pers pectief in. En dat is meer dan de premiers van de laatste jaren hadden kunnen bereiken! Waaraan is dan wel de val van Mendès-France te wijten? Ach, het is het oude Franse liedje: het Franse parlement wenst geen man die boven de partijen uitgroeit. De partijen moe ten regeren, niet de grote man van een partij. Mendès-France was te groot voor de kleinzieligheid. En haast ongelooflijk, maar men genoeg van hem! dieu Pierre Mendès-France! Aan het bewind van een populaire minister-president, misschien wel een der meest geziene figuren, die Frankrijk in de na-oorlogse jaren gekend heeft, is een eind gekomen. Gedeeltelijk onverwacht, omdat de premier voor meer hete vuren heeft gestaan, doch steeds als overwinnaar uit de strijd te voorschijn is gekomen. Anderzijds toch ook weer niet onverwacht- Er waren ele menten, die iedere kans, die ze kregen om Mendès-France uit het zadel te wippen, probeerden uit te buiten, t Heeft even geduurd, doch ze hebben eindelijk „succes” gehad. De man, die Frankrijk voor een debacle in Indo-China heeft gespaard, die blijkbaar kon bereiken, wat geen zijner voor gangers ooit is gelukt, hij die blijkbaar kon bereiken, wat geen Verbluft was de Nationale Vergade ring over dat optre den. Met grote meer derheid van stem men werd het beleid van de premier steeds goedgekeurd. -""Ti-

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3