militaire redders Moedige na jaar gehuldigd twee K.Y.P--MOTIE over verlaging MELK PRIJS HEEFT WEINIG KANS Pakistaanse ambassadrice opgetogen over Zeeland Maatschappelijke en sociale problemen interesseren de Begum vooral Peking zendt geen afvaardiging naar de Veiligheidsraad w» de> l/.S. over voor Vier soldaten hun leven Onderscheiding voor Prins Bernhard Internationale conferentie Formosa gaven Sluiskil-Breda voor Raad van State „Scheepsladingen” Vlissingen gehuldigd landbouwers in Tweede Kamer en Socialisten over de rampslachtoffers Herdenking van Moedige redders Middensluis te Hansweert is defect 1 Januari in werking Gemenebest-ministers overwegen de mogelijkheid Lof voor wensen algemeen debat het prijsbeleid A gtkMms PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND (pagina 1) OP 10 FEBRUARI Klundert. GOES, 1 na DE BILT ZEGT: Weinig verandering Fijnaart. Oude Tonge. Nog een interpellatie over liften? Alleen besprekingen op basis van voorstel zijn nuttig De strijd. Benelux-belang. Weinig gelukkig. Nieuwe Tonge. „Wij konden veel van LI leren” het Russische ZEEUWSCH DAGBLAD Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE wij zijn sche commentaar. i In Klundert vertelde luitenant- WOENSDAG 2 FEBRUARI 1955 Directeur: JACQ DE SMIT 10e JAARGANG, No. 3004 Abonnementsprijs 0.47 per week, 2.— p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Medewerkers: J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeler, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; Ds A. Gruppen, Biezelinge; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; A. H. S. Stemerding, Souburg; R. Zuidema, Goes. De burgemeester van Klundert sprak nog woorden van hulde voor de spontane hulp van het leger. Ook dankte hij de manschappen van het Regiment zware Luchtdoelartillerie voor hun initiatief tot he aanbren gen van de gedenksteen. Na het onthullen van de gedenksteen wer den namens het leger en het Water schap kransen gelegd. GOES, 1 Febr. Het beroep ingesteld door de N.S. en de A.M.Z. tegen de door de Commissie Vergunningen Personen vervoer verleende concessie aan de Z.V.T.M. en de S.B.M. v. d. busdienst van Sluiskil naar Breda, zal op Donder dag 10 Februari a.s. in het openbaar be handeld worden door de Raad van State in Den Haag. DE BILT, 1 Febr. Zwaar bewolkt met opklaringen en plaatselijk enige lichte regen. Overwegend matige Zui delijke wind. Dezelfde middagtempe- raturen of iets lagere. Precies twee jaar geleden hebben zij het hoogste, wat zij konden ge ven om hun medemensen te redden, geofferd. Korte tijd later zijn zij ge vonden en we hebben hen met mili taire eer begraven. Hun namen zijn voor altijd aan de vergetelheid ont rukt, nu zij in de steen staan ge beiteld. Onder deze namen staan de woerden: „Zij vielen in onze strijd tegen het water op 1 Februari 1953. Wie zo zijn leven laat, sterft niet, maar hij leeft tot houding van de staat”. dat maar tijdelijk. Bovendien is minister Mansholt van mening dat het een gevaarlijk beleid zou zijn om niet de consequenties te trekken uit de kostprijsverhoging. Het is gevaarlijk deze verhoging te verslui eren. Achteraf betreurde hij het dat er geen overleg is gevoerd met de Stich ting van de Arbeid over de melkprijs. Dat zou wel beter zijn geweest. nu de subsidies te verhogen. De Bel- IC Ion Foren hnrtl wcf nor gen zullen dit niet begrijpen, ook al is I'KuLtlbUlUUlVVCl pCL DEN HAAG, 1 Febr. De minister van O. K. en W. hoopt en verwacht, dat de wet op het kleuterschoolonder- wijs met ingang van 1 Januari in wer king zal treden. Aldus lezen we in de Memorie van Antwoord van O. K. en W. aan de Tweede Kamer betreffende de Begroting 1955. De inwerkingtreding van het K.B. betreffende de nieuwe schrijfwijze van de Nederlandse taal kan binnenkort worden verwacht. In de raadszaal van Kruiningen volgde daarna een geanimeerd gesprek over allerlei herstel- en wederopbouw- problemen, waarbij speciaal het soci aal en maatschappelijk werk aan de orde kwam. Ds Strating vertelde over het jeugdwerk in de provincie en voor al in de rampgebieden, mr Hornstra gaf een toelichting op de plannen voor het dorpshuis-complex. Het is de bedoeling, dat binnen kort het dorpshuis, het Groene Kruisgebouw en de landbouwschool tegelijk officieel zullen worden ge opend. De Begum stelde het op prjjs daarvoor een uitnodiging te ontvan gen. Het bezoek aan Kruiningen werd besloten met een rit door de gemeente en naar de veerhaven. (Zie vervolg pag. 2) „Wij gedenken op deze dag we derom de 1800 landgenoten, die in de stormnacht van 1 Februari zijn omgekomen”, zo sprak vanmorgen burgemeester P. W. ter Haar van Fijnaart. „Meer in het bijzonder nog denken wij aan de 76 mannen, vrou wen en kinderen, die wij in Fijnaart moesten missen. In de pogingen tot redden vielen alle verschillen weg en waren allen één in de strijd tegen het water. Daar bij het reddings werk zoveel hun eigen leven :n de waargschaal stelden en zelfs een zijn leven heeft geofferd, is de naam van deze Johannes Evardus Willem sen aan de voet van het monument aangebracht”. Nadat de onthulling van het mo nument was geschied, werd langs het beeld gedefileerd, waarna de plechtigheid teneinde was. In Oude Tonge, waar de waters nood driehonderd slachtoffers heeft geëist, was het vandaag de gehele dag een komen en gaan van bezoe kers aan de rampbegraafplaats aan de Spuidijk. Vanmiddag om half vijf was er een stille omgang, waar aan bijna de ganse gemeente deel nam. De plaatselijke muziekvereni- (Van onze parlementaire redacteur). De heer Vermeer (Arb.) heeft gis termiddag zijn interpellatie-aanvraag over de uitvoering van het liftverbod gehandhaafd. Heden wordt over deze aanvraag beslist. Over het tijdstip waarop zij gehouden zal worden is nog niets bekend. De heer Vermeer is be reid te wachten op de resultaten van het overleg tussen het Kath. Militair Thuisfront, de A.N.W.B. en de benzi- nepomphouders. kolonel A. A. J. M. Zanino dat de steen was aangebracht ter nage dachtenis aan de soldaten Kasan, Berg en Zwarts, die bij de hulp verlening zijn omgekomen. Onder de flinke leiding van korporaal Vark, die de plechtigheid bij woon de, hebben zij meer dan een gevaar volle overtocht gemaakt, om in nood verkerende mensen van de daken der huizen in veiligheid te brengen. Hun laatste tocht werd hun nood lottig, zo vertelde luitenant-kolonel Zanino verder. het onlangs door de Communisten ver overde Jileiangsjan. Dit eiland wordt bovendien voortdurend met geschut bestookt. Onze foto’s, gemaakt tijdens een van de belangrijke zittingen van de Vei ligheidsraad der V.N. in New York, tonen naast elkaar twee felle tegen standers in een vrij heftig debat ge wikkeld. Links zien we de vertegen woordiger van het Nationalistisch Chi nese bewind; thans gevestigd op For mosa, Dr Tingfoe F. Tsjang en rechts staat de Sowjet-afgevaardigde Arkady A. Sobolev. NEW YORK, 1 Febr. In verband met de in het Verre Oosten heersende spanningen, zo wordt uit New York vernomen, zijn in de Verenigde Staten passieve verdedigingsmaatregelen ge troffen. Communistisch China heeft vandaag doen meedelen, dat het geen afvaardi ging naar de Veiligheidsraad zal zen den om de Nieuwzeelandse resolutie betreffende Formosa te bespreken. Pe king wenst alleen besprekingen op ba sis van het Russische voorstel. Het voorstel van Nieuw Zeeland is slechts een dekmantel voor de Amerikaanse agressie tegen China. De Russische re solutie daarentegen neemt de oorlogs dreiging weg, aldus het Communisti- De strijd tussen de Communisten en de Nationalisten woedt intussen on verminderd verder. Een Nationalis tisch oorlogsschip, vermoedelijk een landingsvaartuig voor tanks, heeft vandaag ten Noordoosten van een der Tatsjens-eilanden een vuurgevecht van vijf kwartier geleverd met een Com munistisch oorlogsschip, dat op het laatst de strijd opgaf en verdween. Vier Communistische kanonneerboten hebben verder vandaag de Joes jan eilanden ten Noorden van de Tatsj en en het ontbreken van activiteit achter de rug is”, zo zei zij. PRETTIG BEZOEK De Begum was op haar tocht verge zeld door mej. Hillen van het departe ment van Maatschapelpijk werk, een ambassade-secretaris, en, van Zeeuwse zijde, door de heer S. J. G. van Leeu wen, inspecteur van genoemd minis terie voor Zeeland, mr J. F. Hornstra, directeur der Stichting Zeeland, en ds H. M. Strating, jeugdcommissaris. Zij vertelden ons, dat de ambassadrice ’n bijzonder grote belangstelling had voor het maatschappelijke en het sociale werk en een merkwaardig inzicht toonde in allerlei problemen rondom het onderwijs, de jeugdzorg enz. DE TOCHT Het bezoek begon vanmorgen in Krabbendijke, waar de nieuwe kleu terschool (waarvoor de Zweedse orga nisatie „Radda Barnen” de inventaris schonk) uitvoerig werd bezichtigd. De kinderen zongen voor haar en deden enige spelletjes, terwijl de Pakistaanse gaste ook bloemen ontving en van het gemeentebestuur een foto-album van Krabendijke in ontvangst mocht ne men. Deze motie is alleen door de K.V.P. fractie ondertekend. Volgens de heer Droesen heeft de verhoging van de consumentenprijs als een bom ingesla gen. Er is wrevel en teleurstelling, want de melkprijsverhoging is een deuk in ons loon- en prijsbeleid. Het tijdstip is bijzonder ongelukkig geko zen, waardoor de minst draagkrachti- gen het meest worden gedupeerd. De K.V.P. afgevaardigde vond de Rege ringsmaatregel een gevaar voor de volksgezondheid. Maar het ergste vond hij toch wel dat er zelfs geen poging is gedaan om een compensatie te vin den. De heer Droesen heeft in zijn motie aangedrongen op een verhoging van de kinderbijslag en van de uitkeringen krachtens de noodwet ouderdomsvoor ziening. Het is echter twijfelachtig of de K.V.P. motie wordt aangenomen. Juist het aandringen op compensatie maatregelen hoe begrijpelijk ook zal wel eens verkeerd kunnen werken. De socialisten wensen een full-dress prijsdebat. En er zullen ongetwijfeld ock andere fracties zijn, die niet on verhoeds voor een paar groepen com pensatie willen zoeken voor de ver hoogde melkprijs. Daarvoor is de ont wikkeling der lonen en prijzen te in- gjwikkeld. Bovendien is de K.V.P. mo tie op dit punt nog wel voor uitbrei ding vatbaar, zodat men wel een beet je willekeurig te werk gaat. De heer Vondeling heeft reeds verklaard niet voor de motie te zullen stemmen. VLISSINGEN, 1 Febr. Ondanks de voortdurende staking van de Bel gische rivierloodsen in Vlissingen is het toch een aantal schepen gelukt het zeegat te kiezen. De kapiteins van verschillende schepen hadden een aardig foefje verzonnen. Sche pen n.l. met een lading bestemd voor Vlissingen konden een Nederlandse loods krijgen. Plotseling hadden en kele schepen een „lading” voor Vlis singen, „een lading” die per loods boot naar de wal gebracht kon wor den. HANSWEERT, 2 Febr. In verband met herstelwerkzaamheden aan de Middenschutsluis te Hansweert is de scheepvaart door die sluis gestremd, naar men vermoedt tot half Februari. Het mankement aan deze sluis be treft het breken van een halsbeugel (het scharnier waaraan de sluisdeur van boven is opgehangen) van beide ebdeuren. Tot Vrijdagavond de tewe- de deur het begaf de eerste was al eerder defect geraakt was de vloed aan het opkomen. Dat was een geluk bij een ongeluk, want als het afgaan de tij was geweest, zou het kanaal waarschijnlijk zijn leeggestroomd. Ge lukkig zag men kans met een hefbok de deur tijdig te lichten en te repare ren. Hoewel de schepen nu al enkele uren vertraging oplopen door het gemis van deze schutgelegenheid bestaat de mo gelijkheid, dat de wachttijd nog groter zal worden. Het is nl. te verwachten dat met de dalende waterstanden in de Rijn zeer vele schepen stroomaf waarts zullen komen waarbij ook sche pen met transitogoederen voor België. In Hansweert zelf is men echter van mening dat het oponthoud voor de schepen niet zo lang zal duren. LONDEN, 1 Febr. Vertegenwoor digers op de conferentie van eerste- ministers van het Britse Gemenebest te Londen bespreken achter de scher men de mogelijkheid van een inter nationale conferentie in de geest van die van Geneve van vorig jaar ter be spreking van het Formosaanse pro bleem. De Geneefse conferentie im mers maakte een einde aan de oorlog in Indo-China. De idee van een dergelijke conferen tie wordt in conferentiekringen toege schreven aan India. De Indische pre mier, Nehroe, zou van oordeel zijn, dat het nodig is eerst tot een politieke oplossing te komen, voordat Commu nistisch China met beëindiging van de vijandelijkheden zal instemmen. Deze regeling zou zowel Formosa en de Pes- cadoren als de eilandjes dicht bij de kust moeten betreffen. Daar het eigen lijk onmogelijk zou zijn, dat de Veilig heidsraad tot een dergelijke oplossing komt, zou dit moeten geschieden op een bijeenkomst in de geest van die van Genève. eilanden beschoten. Reeds eerder op de dag kon worden bekend gemaakt dat Nationalistische bommenwerpers verscheidene treffers hadden geplaatst op een groot Commu nistisch schip ten Noorden van Tatsj en Een tweede golf vliegtuigen had nog een Communistisch schip getroffen. Ook zijn nog aanvallen uitgevoerd op Natuurlijk had men de melkprijs laag kunnen houden door een verho ging van de subsidie. Maar de minister vond dit niet wenselijk. De Benelux staat n.l. op spel. De landbouw is nu eenmaal de grootste moeilijkheid om te komen tot een Economische Unie. Het verschil in subsidiepolitiek in Bel gië en Nederland is vrij groot. Binnen kort zullen de landbouwbesprekingen Febr. - Twee jaar de verschrikkelijke ramp zijn op tal van plaatsen buiten Zee land plechtigheden gehouden ter herdenking van hen die omkwa men in de woedende golven. In Klundert is een gedenkplaat ont huld ter nagedachtenis aan de drie militairen, die tijdens moe dige reddingspogingen om het leven kwamen. In de morgen uren is te Heiningen in de ge meente Fijnaart een beeld ont huld, waarin de onbeschrijfelijke angst en de grote ontferming zinnebeeldig tot uiting wordt ge bracht. Verder zijn in Nieuwe Tonge en Oude Tonge de fami lieleden van de vele slachtoffers en belangstellenden bijeengeko men, om weer enige ogenblik ken het verschrikkelijke gebeu ren te herdenken. weer beginnen. En men hoopt in de eerste helft van dit jaar in principe tot overeenstemming te komen over de oplossing van het landbouwvraagstuk in België. Daarom is het moeilijk om Wel kan men zeggen dat men vrij algemeen niet enthousiast was voor C. wijze waarop het Kabinetsbesluit bekend werd gemaakt. De heer Den Hartog (V.V.D.) sprak van een psy chologische fout. Liever had hij een geleidelijke verhoging van de melk prijs gezien. Door deze grote sprong is de zaak te hard aangepakt. Aan de consument is in dit debat wel gedacht, al zal hij daar voorlopig weinig aan hebben. Dit ligt minder aan de Kamer dan aan de problema tiek. In ’t algemeen was men wat de boeren-melkprijs betreft ongerust over de toeslag van 1.7 ct per kg voor de winder productive gronden. Daarom drong de heer Droesen aan op over leg met de Stichting voor de Land bouw over deze zaak. In dit overleg Kunnen dan de gebieden worden aan gewezen. Terecht hadden de agriërs er behoefte aan om het fabeltje uit de wereld te halen dat de boeren de oor zaak zijn van deze melkprijsverhoging, verdienen zij niet te veel? Deze vraag Kan men vaak horen. Maar de heren Droesen (K.V.P.), Den Hartog (V.V. en de Ruiter (C.H.) hadden daar el een antwoord op. Wat hebben de 7?;er5n,>na de bevrijding gepresteerd? hn he> en de prijzen laag gehouden, z'j hun producten voor duur ,onden verkopen in binnen- en j -1 redland. Het zijn de boeren geweest door verhoging van de productie hiiia-aar hebben gegeven voor onze dige welvaart. De agrarische export Fn e laatste jaren gigantisch geweest, iv, *nag men dan nu zeggen dat de g.®e5, behoorlijk inkomen mag zal .h’e vastgestelde garantieprijs richarH VOer op.de zandgrond geen net uh ma^en' Hij springt daarmee ging speelde koraalmuziek. Des avonds zijn in de kerken herden kingsdiensten gehouden. In Nieuwe Tonge kwam men bij een in „Ons Dorpshuis”, waar de redders Pieter Cornelis de Dreu en Pieter Bakker door de burgemees ter zijn onderscheiden. Burgemeester Chr. van Hofwegen zei: „Onze gedachten gaan terug naar de rampzalige 1 Februari, toen rouw en blijdschap elkaar afwissel den. Toen hebben wij in het open baar geweend over de droefenis, die over ons was gekomen, maar ook over de blijdschap als een of ander familielid, dat verloren was ge waand, voor ons opdook”. Burgemeester Hofwegen dankte behalve de twee redders ook de in woners van Nieuwe Tonge, zonder namen te noemen, alsmede de ge hele wereld voor de van God gekre gen opdracht te helpen waar nodig was. Vandaag hebben wij met el kaar een ereschuld in te lossen aan hen, die van verre kwamen om in deze gemeente de helpende hand te bieden. Zij kwamen met roeiboten, zeilschepen, marinevletten, helicop ters. Ontelbaar velen, die stonden te popelen om te helpen vonden hun weg versperd. „Wij zijn dankbaar voor de groot se daad, die U aan de bevolking hebt bewezen”, zei de burgemeester tot Pieter Cornelis de Dreu en Pie ter Bakker, die honderdtallen men sen in veiligheid hebben gebracht. „De raad van de gemeente heeft dit ook voor ogen gestaan en kent U de gemeentelijke erepenning in het zilver met de bijbehorende oorkon de toe”. De plechtigheid werd met het zin gen van het „Wilhelmus” besloten. Op het podium stond het ontwerp van een monument dat op de zgn. Barbart zal worden geplaatst. ’s-GRAVENHAGE, 1 Febr. De minister van Oorlog en van Marine heeft ten behoeve van het lager on derwijs bepaald, dat aan dienstplichti ge onderwijzers, waarvan blijkt, dat geen plaatsvervangers beschikbaar zijn en die gedurende het thans lopende schooljaar de eerste oefening zouden moeten aanvangen of vervolgen, op hun desbetreffend verzoek, uitstel van opkomst voor de duur van het thans lopende schooljaar zal worden ver leend. MIDDELBURG, 1 Februari. „Het herstel van uw provincie in de twee jaar na de grote ramp is wonderlijk en voor mij bijna niet te geloven”. Dit zei ons vanmiddag de ambassadrice van Pakistan, Begum Liaquat Ali Khan, aan het eind van haar trip door Zeeland, nadat zij als sluitstuk daarvan het verpleeghuis voor chronische patiënten „Der Boede” had bezichtigd. Het was haar opgevallen, dat er in Zeeland zo’n ruimte is en dat landbouw zo’n dui delijk stempel op deze provincie heeft gezet. Ook had het haar gefrappeerd, dat er op alle mogelijke gebieden een prettige samenwerking bestaat tussen de bevolking en de overheid. „Dat willen wij in Pakistan ook, met zijn 80 millioen inwoners en 8 millioen vluchtelingen. Maar wij staan nog maar aan het begin van onze opbouw, economisch zowel als sociaal, maatschappelijk en cultureel. Het ontbreekt ons nog vaak aan geschoolde mensen en wij zijn blij, dat wij nu hulp krijgen in het kader van de technische hulp aan minder- ontwikkelde gebieden”, zo verklaarde de ambassadrice. Het doel van bezoeken als deze aan diverse provincies is, dat de Begum raport uitbrengt over wat zij heeft ge zien en geconstateerd aan de grote vrouwenorganisatie in haar land. Die en ook de Pakistaanse regering kan daarmee haar winst doen en het geen geschikt bevonden wordt toepas sen, zij het in het kader van de Pakis taanse mogelijkheden. Een ander ding, dat de Begum was opgevallen was de uitstekende scholing en vorming van de agrarische jeugd door landbouwscholen en cursussen in Zeeland. „Wij kunnen daarvan veel overnemen, want onze beovlking is voor 85 pet agrarisch. Ik kan u zeggen, dat mijn volk thans het critieke sta- DEN HAAG, 1 Febr. Aan Prins Bernhard is vandaag aangeboden het lidmaatschap van de zgn. Admiraals- club van de Amerikaanse luchtvaart maatschappij „American Airlines”, dium voorbij is en dat de tijd van rust Prins Bernhard heeft dit lidmaatschap ontvangen als bewijs van grote waar dering voor zijn bijdrage tot de ont wikkeling der luchtvaart. Bij de over handiging waren aanwezig de heer B. Rogers, vertegenwoordiger voor Euro pa van de genoemde luchtvaartmaat schappij en de heer W. J. Naylor, di recteur Nederland van „Pan American World Airways”. Uitgave: -» „Zeeuwsch Dagblad” «nofdkantoor: Goes’ L' Vorststr- 90, Tel. 2438‘ Gir0 274289’ „toren: Vlissingen: Nieuwstr. 326; Middelburg: Korte 68' br 35 Tel. administratie K Tel. redactie 2347; Ter- !00neuZen: Dijkstraat 26-28. Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes (Van onze parlementaire redacteur). DEN HAAG, 1 Februari. Het melkprijsdebat in de Tweede Kamer is nog in volle gang. Tot nu toe is dit volledig een zaak van de agrarische afgevaar- Ltrden En daarom werd dit gesprek over de melkprijs voor een groot deel boerendebat”. De socialistische fractievoorzittr, mr Burger, is daaraan geheel vreemd. Want voordat ir Droesen (K.V.P.) verlof kreeg om te interpelleren kwamen de socialisten met het verlangen voor de dag om nu pens te praten over het gehele loon- en prijsverloop. Daarbij zou dan in het bijzonder gedacht moeten worden aan de huren, de belastingen en de sociale uitkeringen. Zo’n debat vond de heer Burger waardevoller dan een afzonder lijk gesprek over de melkprijzen, waartegen hij overigens geen enkel be zwaar had. Deze gedachte is nog niet omgezet in ’n concreet voorstel, maar de heer Burger heeft reeds gesproken over een korte duidelijke Regeringsnota, waarin alle problemen behandeld moeten worden, die ons volk momenteel bewegen. Als de interpellatie Droesen ten einde zal zijn zullen we wel meer over deze kwestie horen. Op deze eerste vergaderdag na het Kerstreces dook de Kamer dus in een technisch debat. Toch heeft de heer Droesen nog een poging ge daan om de consumentenbelangen niet geheel te vergeten. In de motie, die hij naar aanleiding van het ant woord van minister Mansholt heeft indediend, vroeg de heer Droesen om compensatie-maatregelen voor kinderrijke gezinnen en bejaarden. Want op deze groepen drukt de melkprijsverhoging het zwaarst. Verder werd in dit voorstel aan de Regering gevraagd: Tot omstreeks 1 Juli a.s. de jongste s-bsidieverlaging op de consumptie- m»lk ad 0.65 ct per liter terug te ne men en dit bedrag naar boven af te ronden tot 1 ct per liter. Ervoor te waken dat op de minder’ productieve gronden inderdaad een toeslag van 1.7 ct per kg wordt uitbe taald, voorzover de garantieprijs van 22 ct niet wordt overschreden. Alsnog overleg te plegen met het Landbouwschap over het thans geko zen garantie-systeem voor de boeren. Juist omdat aan de uitvoering van dit systeem grote moeilijkheden verbon den zijn.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 1