FORMOSA van Chr.-sociaal handelen M Moment groot belang van Totale bezinning op diepste motieven nodig. r PUZZLE - Heel Steenderen kent Willem 1, 2 en 3. „De Grote Trek” bracht nieuwe mogelijkheden i flMVr J ©e ïladla foengk oni Iftwc dctfnts aaac; kruiswoordraadsel S SCHRALE HUID r. Kloosterbalsem Nederland biedt Frankrijk hulp I SOCIALE DAG VAN „PATRIMONIUM”. van het M VANDAAG EENS 4 beroemde genees middelen tegen griep Chefarine „4" werkt krachtiger, snel ler en doeltreffender, want elk tablet bevat vier geneesmiddelen, stuk voor stuk in de hele wereld beroemd. Chefarine .4' splijtzwam van het Verre Oosten f (fK W ié’?.-. ■F - 1 r J ZEEUWSCH DAGBLAD 1 Februari 1955 pagina 3 De wereld houdt de adem in brandt Een ruil? vijf Gesprek van de dag Drie jarigen op verjaardagen Kon. Huis. Ontploffing aan boord van plezierbootje I ^nsda| H.M. de Koningin en twintig jaar eredoctor ()Er gaat te weinig stuwende kracht uit van Chr. volksdeel”, zegt prof. Zuidema. Generale Synode der Ned. Herv. Kerk Oplossing vorige puzzle: Proberen. I--?' SBg- Ingezonden Mededeling (adv.) Ingezonden Mededeling (Adv.) 5 o der Dreischor (Zeeland). STEENDEREN, 1 Februari. Een ieder'in Steenderen kent persoon- voor- L- ontsmet en eneest - De Synode zal opnieuw bijeenkomen van 4 tot 9 Juli a.s. de van men vuur 1 2 3 4 5 6 7 De Synode besprak voorts de brief van de Wereldraad van Kerken, betrekking hebbend op een appèl van de Wereld raad met het oog op de internationale si tuatie. Sommige Synodeleden meenden, dat de bedoelingen van het stuk nader geconcretiseerd moeten worden, wil men er geen herderlijke slag in de lucht van maken. Op voorstel van ds Noorman uit Zaandam werd besloten het stuk aan de commissie voor internationale zaken van de Oecumenische Raad. Daarna zal het opnieuw in de Synode worden behandeld en aan de kerkeraden worden toegezon den. Deze historische foto toont een moment uit de wereldgeschiedenis, dat voor de toekomst van het grootste belang kan blijken te zijn. President Eisenhower tekent hier een besluit van het Amerikaanse Congres, dat hem machtigt Amerikaanse strijdkrachten in te zetten voor de verdediging van het Nationalistisch Chinese eiland Formosa, Indien dit eiland door de Communistische Chinezen of een andere vijand zou worden aangevallen. Achter de president (L.) Senator W. Knowland en (R.) Senator Alexander Wiley. een de Een zou b e M A v e r M A I 'n 4tje doet wonderen karakter van de natie aangetast heeft. Een kracht, die echter als tegenkracht een herleving van de reformatorische beginselen opriep. Zo moeten de Chr. organisaties vaak worden gezien als KERK EN STAAT In bespreking kwam ook een brief van de Deputaten van de Geref. Kerken in Nederland. Dit schrijven behandelt de verhouding tussen kerk en staat en bevat een verklaring van de Geref. Oecumenische Synode van Amsterdam over de handhaving van art. 36 van de Nederlandse Geloofsbelijdenis. De Deputaten verzoeken tevens in deze brief die aan nog een tiental andere met name genoemde kerken is gezonden met de verklaring van de Oecumeni sche Synode in te stemmen. De verkla ring behelst, dat de overheid op straffe van haar heilig ambt te verzaken, zich behoort te onthouden van het treden in het recht van het Hoofd der Kerk, Jezus Christus. Voorts dat de overheid geroe pen is de prediking van het Evangelie en de heilige dienst van God met alle middelen haar van God gegeven, te be schermen ter handhaving van de vrijheid der gewetens, omdat zij als overheid door God is ingesteld en met macht is bekleed. De Synode verklaarde zich steeds be reid in Oecumenisch verband bepaalt' belangrijke problemen gezamenlijk onu.- ogen te zien. Evenwel achtte men het oor deel nog niet voldoende gerijpt om vol ledig achter het door Deputaten voorge stelde te staan. komen denkt niemand in het Gelderse plaatsje aan de opeenvolgende vorsten van het Koninkrijk der Nederlanden, doch aan het gezin Ver- J velde, woonachtig in de boerderij A 190 aldaar. De 62-jarige grootvader Willem werd geboren op 29 Juni, sinds jaren in geheel Nederland bekend als de datum van de geboortedag van Prins Bernhard. Zijn zoon, eveneens een Willem, werd gisteren, toen in Neder land de vlaggen uitgingen ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Beatrix, 33 jaar en de jongste spruit van het gezin aanschouwde het levenslicht anderhalve week geleden, op 19 Januari, de verjaardag van Prinses Margriet. Ook hij werd Willem gedoopt. Is het een wonder dat heel Steenderen spreekt van Willem 1, Willem 2 en Willem 3? en bestand land Het Jordaanse kabinet heeft beslo ten een vriendschapsverdrag met Indo nesië te sluiten. is ge- Zuid-Viet- En wat vrucht van het pogen om in het volks initiatief de reformatorische krachten tot ontwikkeling te doen komen die de overheid niet meer kon of wilde op brengen. Aan de strijd om het ambts gebed, de actie tegen hernieuwde be zetting der bisschopszetels en het streven naar een neutrale volksschool ontleende de heer Algra interessante voorbeelden ter illustratie van zijn be toog. de Protestantse partijen en organisa ties niet te veel in het rooms-rode kielzog varen. „Hebben wij ons volk nog wel een eigen Christelijk ideaal te bieden en zijn we geestelijk niet doodarm?”, zo werd opgemerkt. In verband hiermee werd ook de vraag gesteld, of Patrimonium niet moet overgaan tot de opstelling van een ge heel nieuw sociaal program. Prof. Zuidema antwoordde, dat er inderdaad veel te weinig stuwende kracht uitgaat van het Chr. volksdeel. De P.v.d.A. heeft een reactie nodig als achtergrond voor haar zgn. progressi viteit en sommigen van ons laten zich door een reactionair optreden hiervoor gebruiken, aldus spr. Prof. Zuidema is echter ook van mening, dat het soci alisme in Nederland zijn plafond heeft bereikt. Als het nog één stap verder gaat verwordt het tot onvervalst com munisme. De leidende figuren zijn het onderling oneens over alles en nog wat en ze weten niet, wat ze als ideaal aan het volk zullen voorhouden. Dit geeft ons kansen, die gegrepen moeten worden. GEEN PROGRAM. De voorzitter, ds. M. de Goede, verklaarde, dat er alle reden is voor verontrusting en dat een totale be- zinning op de diepste motieven van i het Chr. sociaal handelen noodzake- I lijk is. „We moeten zo tot het volk spreken, dat de bisschoppen in een volgend mandement met ons moe ten rekenen”, zo zei hij. „Patrimo nium” kan echter niet op eigen houtje een program opstellen. Bij de uitvoering zijn immers zowel de Ka merleden als de mensen van de Chr. vakbonden en de Chr. ondernemers betrokken. Alleen met deze mensen gezamenlijk kunnen we ons bezin nen en bij het licht van Gods Woord alles doorspreken, aldus ds. De Goede, die tot deze bezinning op riep. De heer Algra vestigde er de aan dacht op, dat tegenwoordig weer vele punten in discussie worden gebracht, die ook in de vorige eeuw druk be sproken werden. Het teleurstellende is echter, dat zij, die thans de discussie voeren, dikwijls geen notie hebben van deze historische achtergronden, die toch voor een juiste beoordeling on misbaar zijn. Hij liet dit zien aan de hand van de ontwikkeling van het neutraliteits- principe, dat in de vorige eeuw tot Bij K.B. is aan J. H. Goemans met ingang van 1 Februari 1955, op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn functie van dijkgraaf van de pol- In concreto werd gevraagd, wat het onderscheid was tussen het mande ment en de uitspraken van de Geref. synode van 1936 inzake de beginselen van N.S.B. en C.D.U. Ook de kerk der reformatie spreekt immers niet vrij- zich een hoeveelheid gas in het roefje had verzameld. blijvend, doch met gezag, zo werd op gemerkt. Prof. Zuidema verklaarde, dat hij met uitspraken als de h’ier ge noemde ook niet erg gelukkig was. Bij de reformatorische kerken is er ech ter steeds een beoordeling van de in dividuele motieven. Ook is daar steeds de ruimte voor het „Gode meer ge hoorzaam zijn dan de mensen”, daar ook het kerkelijk gezag feilbaar is. Geheel bevredigend werd dit probleem echter niet opgelost. Verder concentreerde de gedachten- w.sseling zich vooral om de vraag, of AMSTERDAM, 31 Jan. Toen van ochtend omstreeks tien uur de circa zestig-jarige eigenaar van een plezier bootje, dat gemeerd lag aan de Hob- bemakade te Amsterdam, in de roef van het vaartuigje een lucifer ontstak, ontplofte een hoeveelheid gas, waar door met een harde knal het dak van de kajuit werd geblazen, alle ruiten stuk sprongen en een ravage werd aangericht in het interieur. De man, die slechts enkeel kleine verwondin gen opliep en zijn snor geheel ver speelde, had het kraantje van de bu tagaskachel opengedraaid, en eerst daarna naar een lucifer gezocht. Dit verdringt zich nu Boerendans. 16.00 Koersen. 16.02 Bei aardspel. 16.05 Ork. conc. 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Zang en piano. 17.25 Voordracht. 17.45 Zang en piano. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Hoorspel. 21.20 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.45 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 22.5523.00 Nws. MELBOURNE, 31 Jan. Austra lië overweegt meer vrouwen als huishoudelijke hulpen in het land toe te laten teneinde de mannelijke immigranten een betere kans te ge ven een echtgenote te vinden. Dit heeft de minister voor de im migratie, Harold Holt, meegedeeld. Hij zei verder, dat de naturalisatie- wet zal worden gewijzigd, zodat immigranten gemakkelijker staats burger kunnen worden. daarvoor is Akkers Klooster- balsem het middel, dat Uw huid weer gaaf en glad maakt. Ook als wrijfmiddel bij rheumatiek: et niet weinig trots, maar toch ook wel met enige angst in het hart is tijdens de jaarwisseling uitgesproken, dat voor het eerst sinds vele jaren geen oorlog meer in de wereld woedt- Geen oorlog, maar ook geen vrede, doch een soort wapenstilstand, waaruit nog van alles kan voortkomen. Welnu, de eerste maand van het nieuwe jaar is nog niet ver streken o£ de wapens zijn weer gehanteerd en een conflict van internationale omvang doet de gehele wereld de adem inhouden. In weerwil van uitspraken als „de gehele kwestie is maar een rimpel in de wereldzee”. Thans is het niet Korea, noch Indo-China, doch de splijtzwam Formosa, waar omheen een gespannen toestand is geschapen. Een situatie, die meer is dan alleen maar een gevaar, dat spoedig bezworen kan zijn. Erger, de lont bij het kruitvat is tijdens de invasie van Chinese communisten op een klein eilandje voor de kust het vasteland, al aangestoken en brandt nu verder. En rond de brandende lont. Wie zal het doven, eer het kruit bereikt wordt? LEIDEN, 31 Jan. Het is vandaag vijf en twintig jaar geleden dat H. M. de Koningin haar studie aan de Rijks universiteit te Leiden bekroond zag met een ere-doctaraat in de letteren en wijsbegeerte. Haar promotor was prof, dr J. H. Huizinga. Ter gelegenheid van dit feit heeft de senaat der Rijksuniversiteit te Lei den aan H. M. de Koningin heden een schriftelijke gelukwens en een bloe menhulde gezonden. Minh, eens rebellen leider, kan zich pre sident van Noord- Vietman noemen. Maar met China lag dat anders. De regering in Peking wordt door een deel der wereld erkend, door een ander, be langrijk deel, echter niet. En de nationa listen, die alleen wat eilanden met Formosa als middel punt bezetten, zitten nog altijd op de stoel van China in de Ver. Naties. En dat is voor de regeringen in Moskou en Pe- WOENSDAG 2 FEBRUARI 1955. HILVERSUM I (402 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Even opkrikken. 7.50 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35 9.50 Waterst.) VPRO: 10.00 Schoolra dio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Ten- toonstellingsagenda. 13.18 Dansmuz. 13.50 Gram. 14.00 Medische kron. 14.10 Instr, trio. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Gram, 17.15 Politiékapel. 17.50 Regeringsuitz. Rijksdelen overzee: Jeugduitz. Correspondentie „De brie venbus gaat open”, o.I.v. Regina Zwart. 18.00 Nws en comm. 18.20 Act. 18.30 Promenade-ork. 19.00 Barend Bluf. 19.10 „Het mandement ernstig geno men”, caus. 19.25 VARA-Varia. VP RO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Pari. comm. 20.15 Gevar. progr. 20.55 „II Trovatore”, opera (3e en 4e bedrijf). 22.05 „Leven buiten de aarde?”, caus. 22.20 Rhythmische muz. laatste duurde wat te lang, waardoor 23.15 Soc. nws. 23.20 Hammondorgel. 23.40—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) NCRV: Nws en SOS-ber. 7.10 „Een vaste burcht”. 7.13 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weer- ber. 8.15 Gram. 8.30 Idem. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Radio Philh. ork. en solist. 12.10 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gevar. muz. 12.53 Gram, en act. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 13.45 „Paulus”, oratorium. '16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Sport. 17.55 Orgelconc. 18.25 Duitse gambamuz. uit de Baroktijd. 18.50 Boekbespr. 19.00 Nws en weer- ber. 19.10 Muz. caus. 19.30 Buiten! overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Mik Kapel. 20.50 „Het Christen dom in de eerste eeuwen”, caus. 21.10 Kamermuz. 21.35 Lichte muz. 22.00 Gram. 22.15 Volksmuz. 22.45 Avond- overdenking. 23.00 Nws. 23.1524.00, Gram. TELEVISIE-PRO GRAMMA. N.T.S. 20.15—22.00 Film. BRUSSEL (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. De Synode vond het overigens ook een beperking van het overleg, wan neer daarin uitsluitend kerken betrok ken worden op formele gronden n.l. al leen omdat zij zich baseren op de Ned. Geloofsbelijdenis. Er is trouwens een aantal niet genoemde kerken in het buitenland, dat zich eveneens baseert op de N.G.B. of de confess! Belgica, zo dat de Synode aan een door de Geref. Kerken voorgesteld gesprek slechts dan zou kunnen deelnemen, wanneer het aangegeven grondvlak wordt uitge breid. ’s-GRAVENHAGE, 31 Jan. Naar aanleiding van de overstromingen in Frankrijk heeft de Nederlandse am bassadeur te Parijs dezer» dagen na mens Nederland aan de Franse rege ring aangeboden het gebruik van een aantal droogapparaten voor het snel drogen van huizen en gebouwen en het ter beschikking stellen van des kundig bedienend personeel. Na de watersnood van 1953 zijn de ze apparaten in ons land met veel succes toegepast. Zij zijn echter vrij kostbaar in exploitatie. Het gebruik van tien van deze apparaten geduren de een week kost, de lonen van het personeel meegerekend, ongeveer f 18.000.—. king een doorn in het oog. China telt niet mee als grote mogendheid en dat zit de communisten dwars. Eerst dacht men, dat het nog wel los zou lopen. Engeland o.m. voel de er veel voor de rode Chinezen in de V olker enorganisatie toe te laten. Ameri ka wilde dit echter tot iedere prijs voor komen. En nu het de communisten niet goedschiks lukt, dan moet het maar kwaadschiks. Vegen zij Tsjiang Kai Sjek van de kaart en be zetten zij de eilan den, die nu nog on der nationalistisch beheer staan, dan is Tsiang een presi dent zonder land. Dan zal het gemak kelijker zijn hem uit de Ver. Naties te (Van onze §-redacteur). AMSTERDAM, 31 Januari. „Christelijk-nationaal” dat was het thema voor de sociale dag, die Zaterdag te Amsterdam gehouden werd onder aus piciën van het Verbond „Patrimonium”. Het Verbond beoogde met deze bij eenkomst een bijdrage te leveren in de huidige strijd der geesten, waarbij de ziel van ons volk de inzet is. Het humanisme en, zij het in mindere mate, het rooms-katholicisme werden hier resp. door prof, dr. J. P. A. Mekkes en prof. dr. S. U. Zuidema getekend als de machten, die het chr. nationale geestesmerk van ons volk bedreigen. Het Eerste Kamerlid H. Algra liet de historische achtergrond zien van verschillende belangrijke vraagstukken die thans weer in discussie zijn. Het humanisme aan geen bijdrage leveren in de strijd tegen het geeste lijk nihilisme van vandaag, zo zei prof. Mekkes. Het heeft dit nihilisme n.l. zelf geaweekt De tweedeling van de Gemeenschap in een leidende élite en een onmondige massa is de consequen tie van de levensbeschouwing, dat de zelfbewuste mens met verwerping van God over de wereld en het leven moet regeren. Deze gedachte heeft ecnter ook ons, mensen met afvallige harten, besmet. Met de hedendaagse af val zijn wij op eigen wijze solidair. Ook onze Christe- lijk georganiseerde activiteit heeft naar aandacht al te zeer gericht op de .ensen van dit leven. Wij vergaten uat de enige legitimatie van ons ge organiseerd optreden gelegen is in het aoen horen van het getuigenis van de overwinning van Christus. We moeten de belangen van deze wereld weer gaan behartigen, omdat Christus deze wereld behouden heeft en wij geroe pen zijn daarvan te getuigen. Prof. Zuidema wees er op, dat ook het bekende mandement van de Ne derlandse bisschoppen weer trekken vertoont, die wijzen op een streven naar romanisering van het leven in Nederland. Dat kan ook niet anders, want Rome erkent géén grenzen van het kerkelijk gezag. Sle’èhts uit oppor- tuniteitsoverwegingen stelt de r.k. kerk zichzelf zekere grenzen, maar die worden dan nog alleen bepaald door de omstandigheden, zoals deze worden geïnterpreteerd door de hogere gees telijkheid. Het r.k. totaliteitsbeginsel kent geen nevenschikking, doch slechts onderschikking. De r.k. orde ning van de Nederlandse samenleving in een neutrale verpakking wordt openlijk als ideaal gesteld. Wij hebben de roeping dit duide lijk te zeggen, aldus prof. Zuidema. Tegenover de roomse machtsvor ming moeten wij de Calvinistische machtsvorming stellen, gegrond op de volksovertuiging, die geen roma nisering wenst. We moeten de sou- vereiniteit in eigen kring hooghou den. Op het publieke erf moeten we zorgen, dat niet de kerk als kerk, maar de Christen als Christen naar voren treedt en we moeten steeds als onze diepste levensovertuiging uitdragen, dat er geen instantie mag sta-m tussen de Christen en zijn God. DISCUSSIE. In de discussie w^rd veel aandacht besteed aan het verschil tussen het r.k, en het reformatorisch leergezag, een kracht werd, die het Christelijk ’s-GRAVENHAGE, 31 Januari. In de jongste zitting van de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk heeft ds A. Dronkens verslag uitgebracht over het verloop van de actie „De Grote Trek”, die vorig jaar is gehouden. Uit hetgeen de predi kant rapporteerde bleek, dat in vele gemeenten vorm en opzet van deze actie mogelijkheden heeft gegeven tot een eerste of een vernieuwd contact. Tal van verzoeken zijn binnen gekomen om t.z.t. de gemeenten opnieuw een zodanige mo gelijkheid voor een activering van de kerk uit, te bieden. Daarom wordt momen teel met de commissie voor het vormingswerk van de Raad voor de Herderlijke Zorg naar nieuwe mogelijkheden gezocht. Ds F. Keja, de secretaris der commissie, deed daarover reeds enige mededelingen. Hij zei, dat de gedachten uitgaan naar het vinden van een gelegenheid het aantal kerkedagen, dat ook in de loop van dit jaar in groter aantal wordt gehouden dan vorig jaar, op een of andere wijze een coördinatie te geven. Maar inmiddels heeft de Veiligheids raad zich al met de kwestie bemoeid. En de Chinese commu nisten zouden wor den uitgenodigd deel te nemen aan de besprekingen. verdrijven. En nu maar proberen, zo denken de commu nisten in Moskou en Peking. Eens kijken hoever we gaan kunnen, zonder een conflict met de Ver. Naties te riskeren. no?t0^IZ?N^^AL: Kwaad> 7. zang- zetsel8’i4S fllcht ,uitschiinen» 12- voor- gedieóot- fDnëekookte vruchten, 16. ven 2itlge' 18' «schrift onder brie- 27. znn/i„rUZ1® maken> 25. onderwijs, VERTït'a6?^ gevoel voor smaak. tiel 4 JEAAL: 2- Boomloot, 3. rep- muurholtp TTS’vernlaa§de toon, 6. Pluimvee ’ci8' bedrag, 9' st°k, waarop vlijtie n laapt> 10- bergplaats, 11. zetsel i v onrneetbaar getal, 15. voor- 1 vÓpLL' mafer’ 19- onmeetbaar getal, □t. 24W°^rd’ 221 stadsdeel, 23. zang- M A n t i 1 1 a s M A k e 1 ij k - n n e n n e n n o e n M A a 1 bakerMAt PanoraMA Men verkeert nog steeds in de ver onderstelling, dat het met China zal gaan als in Korea en in Indo-China. Ko rea immers is een land, dat door de beruchte 38ste breed tegraad in twee de len wordt gesplitst. Noord-Korea is communistisch, Zuid-Korea niet. En toen de communis ten Zuid-Korea in hun macht poogden te brengen, is deze agressie op de eens gezindheid van de vrije volken gestuit. In Indo-China wa ren het de commu nisten van Ho Tsji Minh, die zich ge ducht weerden eii successen behaalden. Uiteindelijk kwam er een conferentie in Genève en er werd een gesloten. Het werd verdeeld: Noord-Vietnam communistisch worden, j nam niet. China betreft rede neerde men net zo. Het vasteland is communistisch, laat de eilanden voor de kust, Formosa in cluis, in handen van de nationalisten met Tsjian Kai Sjek aan het hoofd. Korea biedt geen uitzicht meer, nieuwe oorlog herhaling van gebeurtenissen van enkele jaren ge leden tot gevolg hebben. In Indo- China is een succes bereikt en Ho Tsji Dit is het eerste succes voor de com munisten. Zij zijn doorgedrongen, zelfs tot in de Veiligheids raad. Of zij de uit nodiging zullen aan vaarden, zullen we moeten afwachten. Het zou ons niet verwonderen, gezien de gehele ontwikke ling van de toestand, die we ook in deze rubriek in de ko mende dagen nauw lettend willen vol gen, als Moskou en Peking samen een nieuwe grote poging zullen ondernemen om zeker niet zon der enig risico, een zetel voor de Chi nese communisten in de Volkerenorga nisatie op te eisen. En die stoet, in ruil voor een bestand in het Verre Oosten met betrekking tot Formosa, is voor de communisten, voor zover wij dat thans kunnen beoordelen, een niet onaantrek kelijke zaak. lijk Willem 1, Willem 2 en Willem 3 en indien de namen ter sprake ia

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 7