In Canada kan zich nog men een goed bestaan veroveren I Ruim 12 millioen ingelegd bij Walcherse Nutspaarbanken Kees Steketee, ApriepJ ANDERE BLADEN Vaucher-Wagtmans op de slee Zeeuwse Canadees, een kwam zijn verloofde halen opgenomen 9 Draagt Elkanders Lasten Hek akcwnyuma'b Damestianden Schietpartij in Korea ^mikakie.-o^icie.'i. SSenuwrust. L).e. mM> Ho.ed&pwv'ierb Maar er werd meer dan 9.3 millioen R| ZatMdag 22 Januari 1955 ZEElJWSCH DAGBLAD pagina 5 Er moet hard gewerkt worden, Gelezen in maar Dan spijt het U, wanneer U geen Aspirin (alléén echt met het Bayerkruisl) in huis hebt. Gunstige jaarverslagen over 1954 As Hl KIM „Hé, Canadees’’ riepen kinderen in Holland en emigrant met heimwee keerde ijlings terug Tito slaat uitnodiging af IIIWP Mislukkingen Opstand in Amerikaanse gevangenis ruwoFschraal?^^ v 600 stuks pluimvee afgemaakt Huisvesting De Kerken Lonen Afgunst „Theta Star” is weer vlot O pp y Ingezonden Mededél'n (Adv.) BEKENDE Franse. Nederlandse en Zwitserse wielrenners hebben elkaar in en brengen arriveerden daar midder- Ingezonden Mededeling (Adv.). Ingezonden Mededeling (Adv.). u bleef ze en ver- BELGRADO, 21 Jan. President Tito heeft uitnodigingen van Pakistan, Israël, Thailand, Indonesië en Ceylon, om op zijn huidige Aziatische tocht een bezoek te komen brengen afgeslagen. Tito heeft zijn spijt er over uitgedrukt geen tijd voor deze bezoeken te hebben. ''igen „home”, maamste. De Leeuwarder Courant heeft een hoofdartikel gewijd aan de verontrusting over de gevolgen van experimenten met atoom- en waterstofbommen. Hierin staat o.m.: Die verontrusting neemt nog steeds toe naar gelang men dieper in het vraagstuk doordringt en over meer, zij het nog zeer geringe, aanwijzingen uit de praktijk op dit onontgonnen en uiterst moeilijk'en gevaarlijk te be treden terrein beschikt. Gelijk bekend heeft de Franse geleerde Charles Noël Martin zich onlangs zeer alarmerend uitgelaten, terwijl zijn vermaarde ou dere collega Louis Prince de Broglie, Nobelprijswinnaar voor natuurkunde, verklaarde dat „de rode streep is be reikt”. Hij uitte deze ernstige waar schuwing niet naar aanleiding van de mogelijkheid van het uitbreken van een atoomoorlog, maar in het directe verband met de tot dusverre genomen proeven. Het is dus wel de moeite waard daar even bij stil te staan. De Wereld bevindt zich in een zeer critiek stadium en volgens geleerden van grote naam al vóórdat ze op het kruispunt staat, dat door militairen en politici als fataal wordt beschouwd: na melijk de botsing, waarbij van A- en H-bommen gebruik zou (kunnen) worden gemaakt. Als het waar is, dat we door de proefnemingen reeds doen de zijn de natuurlijke harmonie te verbreken, dan ligt er een crisis vóór de crisis en het is er een, die als de geleerden het juist zien veel en veel ingrijpender is dan alle crises, die enig land, enig volk of heel de wereld ooit heeft doorgemaakt. Arosa, het bekende Zwitserse winter sportcentrum, gevonden daar de dagen zoek met sleeën, skieën en schaatsen Op bovenstaande foto ziet U op de eerste slee vooraan de UTRECHT, 21 Jan. Aan 1563 tuber- culose-patiënten, allen leden van het C.N.V., kon in 1954 hulp verleend worden uit het fonds van het C.N.V. tot bestrij ding der tuberculose en ter bevordering der volksgezondheid: „Draagt Elkanders Lasten”. In 1954 konden 224 patiënten voor her stel worden opgenomen in een rusthuis in 1953 bedroeg dit aantal 199. In het af gelopen jaar werden 687 kinderen uitge zonden naar gezondheids-kolonies. Behalve de hierboven genoemde hulp verleningen, konden door middel van het fonds 91 gezinnen geholpen worden, die in bijzonder moeilijke omstandigheden verkeerden. Het C.N.V. hoopt ook in 1955 door te kunnen gaan met de daadwerkelijke hulp- verlenig aan alle leden die deze hulp nodig hebben. Als hiertoe door alle ge zonde leden in staat gesteld wordt, dan zal dit medeleven zeker niet alleen door het C.N.V., maar ook door alle zieke leden ten zeerste worden gewaardeerd. Maar er zijn ook gevallen van mis- lukkingen bekend. En er zijn maar weinig Hollanders, of zeg liever, er is er niet één, die net als de rijke Canadezen des winters naar Californië kunnen gaan om wat vacantie te nemen BOSTON, 19 Januari. Vier ge vaarlijke misdadigers in de staatsge vangenis van de Amerikaanse staat Massachusetts te Boston hebben gis teren vijf bewakers in hun afdeling gevangen gezet. Zij lieten weten, dat zij deze gijzelaars zouden loslaten in ruil voor een auto om te trachten te ontsnappen. geeft handen om trots op te zijn. persé een hebben. En er wordt ook nogal eens geroddeld.” Dat klinkt niet zo best en als ik wat twijfelachtig kijk, zegt hij snel: „Nu ja, dat zijn uitzonderingsgevallen hoor!” „De omgang met de Canadezen is best”, zo gaat hij verder. „Ze helpen je zoveel mogelijk, als je maar je best doet om Engels te spreken.” Ze worden alleen erg nijdig als Hollan ders bij elkaar in een bus kruipen en dan Hollands praten. Want dan den ken ze, dat je iets te smoezen hebt dat zij niet mogen weten. En zo is het ook vaak metHol landse kinderen, die in Canada zijn geboren. Zeg nooit „Hello Dutchie” tegen hen, want dan reageren zij vin nig met een ,,1’m not a Dutchie, I’m Canadian!” De werkgevers kijken naar wat je kunt. Niet naar wat je bént. Zo be leefde een Hollandse jongen, die twee jaar trouw een baas diende, het op een ochtend dat hij een chèque in de handen gedrukt kreeg met de bood schap: „Bedankt voor de moeite, maar je hoeft niet meer te komen!” Daarom moet je drommels goed uit kijken waar je terecht komt. In de winter ligt namelijk in vele bedrij ven het werk stil. Loop niet zo maar, als je denkt ergens anders iets méér te kunnen verdienen, wég. Doe niet, zoals die jongeman, die bij een boer voor 100 dollar in de maand werkte en die vrij wonen had, melk kreeg en een lapje grond om zelf wat groenten te kweken, maar die naar de huizen bouw „vluchtte" waar hij 144 dollar verdiende, maar méér huur moest be talen, méér geld aan zijn levensmid- delen-pakket kwijt was en tenslotte in de winter zonder werk kwam!” Kees zegt: „Houd je nuchter, leer de taal, de mensen en hun gewoonten kennen. Des te gauwer ben je er thuis.” Nu is er, de landbouw uitgezonderd, een sociale regeling voor werkloosheid. Er moeten n.l. zegels worden geplakt en dan krijgt de werkloze 50 pct. van zijn salaris gedurende 10 weken uit gekeerd en in de weken daarop een steeds minder wordende uitkering. Kindertoeslag krijgt men pas een jaar na aankomst in het nieuwe va derland. SEOEL, 21 Jan. Een Amerikaans soldaat is gedood en een luitenant- kolonel is gewond bij de beschieting van een klein Amerikaans vliegtuig in de nabijheid van het centrale front van het Amerikaanse achtste leger in Korea, zo is officieel door de Ameri kaanse autoriteiten medegedeeld. Het vliegtuig landde later veilig. Een Amerikaanse woordvoerder zeide, dat het vliegtuig zich bij de ge demilitariseerde zone had bevonden en dat de mogelijkheid niet uitgeslo ten diende te worden, dat het boven gebied van de tegenstander had ge vlogen. Het was door zware projec tielen geraakt. poneerd. De Vlissingse Nutsspaarbank heeft bijkantoren in Souburg, Goes, Wolphaartsdijk, Terneuzen, Zaamslag en Axel. In Goes nam het spaarders- tegoed toe van f 1.752.586,36 tot f2.117.094,16. De belegging van al dit geld is een onderwerp apart. Laten wij vertellen, dat er eind December ruim 5,7 mil lioen in effecten was belegd, bijna 1,27 millioen in (13) onderhandse leningen, 4,2 millioen in (414) hypotheken en dat de saldi kas, banken girodienst en spaarbankrekening ruim 1,52 millioen bedroegen. Steketee kent ook andere gevallen. Zoals dat van die Hollandse timmer man die met zijn gezin overkwam en samen met een grote zoon kerken ging bouwen. Hij heeft nu een bedrijf met een metselaar en nog twee bouwvak arbeiders in vaste dienst. In Brock- ville is een Hollander een winkel be gonnen. „The Dutch shore”. Hij be gon met 1200 dollar en wat hij nu heeft is heel wat meer. Hollanders in de vreemde. Die werken en sparen. Zoals Kees, die geld genoeg heeft overgespaard om een retour te betalen en straks, als hij gehuwd is, weer zal vertrekken naar dat verre land. Een lange, magere, nuchtere Zeeuw. Hij zal het daar wel rooien! Om indruk op een meisje te maken kocht de fabrieksarbeider Z. uit Eef- de op de markt een oude battledress, deed er voor een paar kwartjes ster ren en balken op en paradeerde aldus uitgedost als „officier” door Zutphen. Zo lezen we in Het Vrije Volk. Misschien zag de imitatie-officier er wat al te stoer uit. Een beroepskor poraal die hem tegenkwam werd al thans niet geïmponeerd door de glan zend opgepoetste sterren. Inplaats van deze „meerdere” hakkenklappend de verschuldigde eer te bewijzen vroeg hij de man uit Eefde om zijn papieren. „Een riskante onderneming voor een korporaal”, meende de Zutphense politierechter, voor wie Z. Dinsdag terechtstond. „Een kwestie van intuï tie,” vond de korporaal. De rechter begreep wel, dat het de verdachte niet te doen was geweest geldelijk voordeel te trekken uit zijn „promotie” en volstond met f 25 boete. Hij vroeg nog hoe het met dat meis je was gegaan. Dat bleek in orde: Ze had door het uniform hééngekeken en genoegen genomen met de man in bur ger. OLDEBROEK, 18 Jan. Onder de pluimveestapel van de pluimveehou der A. van Pijkeren, wonende op ’t Loo in de gemeente Oldebroek, is pseudo-vogelpest geconstateerd. De op het bedrijf aanwezige dieren ten getale van 600 werden afgemaakt. Ook I het vorige jaar deed zich op dit be- I drijf een geval van deze ziekte voor. „En kwam je daar in Prestcott goed onderdak?” vroeg ik hem. „Well”, zei hij en hij gebruikte dat typisch woordje méér „Well, dat viel niet mee. Door de bouw van fabrieken wordt er ontzaglijk veel werkvolk aangetrokken. Alle huizen zijn dan in-een-mum verhuurd en de prijzen vliegen omhoog. Wij kwamen in de kost bij een Hollandse familie, man, vrouw en drie kinderen, die kostgangers moesten houden om de huishuur te kunnen betalen. Vijf en tachtig dollar per maand. Dat is ver schrikkelijk veel. De man werkte zelf ook aan de bouw van de fabriek in Maitland. Zo gauw als die fabrieken gereed waren, was het afgelopen met die hoge huurprijzen. Broer Bram, die zijn verloofde ach teraan heeft laten komen en ginds ge trouwd is, heeft het handig bekeken en een zgn. „Home trailer” gekocht, een soort woonwagen voor twee per sonen. Die wagen staat op privé-ter- rein voor acht dollar per maand. Ze hebben licht en waterleiding en een "’’gen „home”. En dat laatste is het „Er was een man”, vertelde onze emigrant lachend, „die op ongeveer 40- jarige leeftijd met zijn vrouw emi greerde. Én wat gebeurde? Hij kreeg heimwee. Hij hield het niet uit en keerde, op advies van zijn vrouw, al leen naar Holland terug. Die vrouw was een psychologe eerste klas. Want manlief was nog geen week in Hol land terug of hij zag, dat hij Holland teveel geïdealiseerd had. Misschien was het ook het kleurige 1 Canadese hemd, dat hij droeg, maar toen de kinderen hem „Hé, Canadees!” nariepen, had hij er genoeg van en reisde ijlings terug. Nu had die man genoeg kunnen oversparen om heen en terug te reizen. Anders wordt het wanneer dat geld niet opgebracht kan worden. Gezinnen met kleine kinderen heb ben het inderdaad erg moeilijk in het begin. Het valt ook niet mee. Maar al te vaak is het zo, dat ’s zomers hard gewerkt moet worden om des winters, als het werk stil ligt, te kunnen leven. MIDDELBURG, 20 Jan. De hoogconjunctuur in het economische leven, die het jaar 1954 stempelde, is ook duidelijk tot uitdrukking gekomen in de spaarcjjfers. De beide Nutsspaarbanken op Walcheren Vlissingen en Mid delburg die haar arbeidsterrein uitstrekken tot Zuid-Beveland en Zeeuwsch-Vlaanderen, konden op 31 December j.l. de boeken afsluiten met een bedrag aan spaarderstegoeden, dat enkele millioenen hoger lag dan een ;aar daarvoor. Er werd veel gespaard, maar er werd ook heel wat terug genomen en omgezet in goederen. Maar het uiteindelijke resultaat was toch, dat er meer op de spaarbankboekjes werd bijgeschreven dan afgehaald. Om maar direct een sprekend getal te noemen: in 1954 werd er door de duizen den spaarders, die een rekening bij één der Nutsspaarbanken hebben, meer dan 12,25 millioen naar de bank gebracht. Hoeveel dat gemiddeld is per spaarder (er zijn in totaal een kleine 33.000 rekeningen) hebben wij maar niet uitgerekend. Het is in ieder geval een flink bedrag. Van de boekjes werd in totaal meer dan 9,3 millioen gulden gehaald. den er eind December j.l. 20.126 spaar ders ingeschreven. In Vlissingen alleen waren er 13.793. In totaal werd er een bedrag van f 228.817,17 aan rente op de boekjes bijgeschreven. NEGATIEF SALDO. Voor het eerst sedert Mei 1952 kwam er zowel in October als in December een negatief maandsaldo voor, d.w.z., dat er meer aan de spaarders werd te rugbetaald dan ingelegd. Het ging om resp. f 3400.f 35.000.Het afgelo pen jaar leverde een batig saldo op van ruim 95 mille, welk bedrag aan de algemene reserve werd toegevoegd. Ook in 1954 spaarde de schooljeugd. Bijna f 27.000 werd ingelegd. In de spaarbusjes werd bijna 46 mille gede- MIDDELBURG. Ook de Nutsspaarbank Middelburg had een goed jaar. Was het tegoed van de spaarders begin 1954 f 9.913.771,61, aan het eind van dat jaar was het ge stegen tot f 11.781.009,77, waarbij een bedrag van f255.886,74 aan rente was inbegrepen. De stijging van het tegoed werd veroorzaakt, doordat een bedrag van f 6.427.707,13 werd ingelegd en f 4.816.355,71 werd terugbetaald. Er kwamen 1510 rekeningen bij, terwijl er 763 werden afgesloten, zodat er eind vorig jaar 12.737 rekeningen waren. Het schoolsparen had eveneens flin ke belangstelling. Het tegoed van de schooljeugd steeg van f38.582,40 tot f 47.337,97. In de spaarbusjes werd een bedrag van f 16.454,56 gestort. Het bij kantoor te Oostburg blijkt ook steeds meer te doen krijgen. Hier steeg het spaarderstegoed n.l. van f 1.423.103,77 tot f 1.848.760,69. Tijdens de zitdagen te Oostkapelle werd f 86.280,93 ingelegd en f 35.380,50 terugbetaald. De gelden waren eind 1954 tot een bedrag van ruim 7,5 millioen belegd in effecten. Aan onderhandse leningen stond een bedrag van bijna 2,2 millioen uit en aan hypotheken ruim 1,4 mil lioen. Het bedrag aan kas-, giro-, bank saldi en op de spaarbankrekening be liep bijna 1,52 millioen. De Vlissingse Nutsspaarbank heeft haar officiële jaarverslag over 1954 la ten verschijnen. Het is natuurlijk geen keuriger bestudeert, kan toch interes roman, maar wie de cijfers wat nauw- sante 'dingen vinden. Bij deze bank was het spaarderstegoed eind vorig jaar f 11.584.875,57 of f 1.319.980,50 ho ger dan een jaar daarvoor, toen de 10 millioen net was overschreden. Dat hogere eindsaldo ontstond, doordat er f 5.822.695,25 werd ingelegd en f4.502.714,75 werd terugbetaald. Deze beide cijfers lagen rond 1,2 millioen hoger dan in 1953. Het werk op de bank was dus nog heel wat drukker! Bovendien waren er heel wat mensen, die een rekening openden, n.l. 2402. Daartegenover stonden er 1019, die hun rekening afsloten. Zodoende ston- Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MUNHARDT’S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. Toen Kees en zijn broer in Canada arriveerden hadden zij vrij snel con tact met de kerk. De Eieldmen door de kerk betaalde functionarissen hebben de taak om de Hollanders te gaan opzoeken. Meestal zélf Hollan der, doen zij dat maar al te graag. Hun werk is buitengewoon belang rijk. Meestal samenwerkend met het Canadese gouvernement behartigen zij zoveel mogelijk de belangen van de nieuwelingen. „Mij is vooral opgevallen”, zegt Kees Steketee, „dat mensen, die in Holland nooit naar de kerk gingen, nü wel gaan. Het is net of ieder een een nieuw leven wil beginnen. En trouwens, dat doe je ook! Openhartig praat hij verder: „Het standsverschil is daar volkomen weg. De Reformed en Chr. Reformed Church hebben hun Young People So ciety. De jonge mensen gaan samen picknicks houden en doen aan sport. Het is erg gezellig....” Maar toch ook: daar de dagen zoek met sleeën, skieën en schaatsen Op bovenstaande foto ziet U op de eerste slee vooraan de Zwitserse amateur-kampioen Alcide Voucher met achter zich Wout je Wagtmans. De garantieprijs voor melk bracht vanzelfsprekend ook de landbouwbla den druk aan het schrijven. Ons Platteland, dat reeds eerder blijk gaf erg ingenomen te zijn met het compromisvoorstel van de Stich ting voor de Landbouw, komt bij alle bezwaren tegen de huidige be- slissing nu nog eens op dit voorstel terug: „Het grote voordeel van het Stich- tingsvoorstel is door de regering te niet gedaan. De Stichting werkte namelijk met een voor ieder be grijpbare grens: 16.000 kg. Daar is voor ieder die meer dan twee klas sen lagere school heeft doorlopen, niets onduidelijks aan. Het werken met een toeslag voor de zandgebie den brengt ons op ’n glibberig pad. Er zullen t 'Irijke grensgevallen zijn, men zal andere grondsoorten met evenveel of grotere euvelen dan vele zandgronden laten zitten, er gens moet kunstmatig worden aan gegeven welke buurman wel en niet 1.7 cent krijgt. De regering heeft de Stichting in haar voorstel niet willen volgen. Men noemt het zelfs niet aanvaardbaar. Toch kun nen wij ons niet aan de indruk ont trekken dat het bijzonder goed ge weest is dat dit beleidsvolle voorstel bij de regering op de drempel gele gen heeft. Het was als noodoplossing voor deze overgangsperiode zeker beter geschikt dan het regeringsbe sluit met zijn uitvoeringsbezwaren en krappe marges.” In een oud tijdschrift van 10 Ja nuari 1915: In de rijtuigen der H.T.M. is de volgende „Waarschuwing” opge hangen. „Het is verboden zich in of op een tramrijtuig te bevinden met onbe schermde hoedepennen. Overtreding wordt gestraft met een geldboete van hoogstens f 25. Men zal streng de hand aan deze bepaling houden, daar waar schuwingen van het personeel niets helpen”. Hierbij wordt nog het volgende ver teld: De politie komt dikwijls onver wacht de wagens binnen. Eens hield zij een razzia in een tramwagen, waarbij menige dame een proces-ver- baal opliep. In 'een hoek van de wa gen zat een werkvrouw met twee gro te tassen bij zich. Zodra ze zag, dat de politie een dame verbaliseerde, greep ze haar tas en nam er twee aardappels uit, die ze op haar hoede pennen prikte. De agent stond een ogenblik perplex, maar schoot toen mét de andere pas sagiers in de lach! De pennen waren af doende beschermd! „En de lonen?”.... „Een vakman, bijvoorbeeld een goe de timmerman, verdient er gemakke lijk een driekwart dollar per uur. Maar ze laten je in het begin rustig voor een dollar werken. De lonen voor kantoorpersoneel zijn niet zo hoog. Ik kon bijvoorbeeld bij een bank beginnen voor 25 dollar in de week.” Verscheidene Hollanders hebben in het bankwezen werk gevonden. Maar Kees begon het eerste half jaar met 35 dollar netto pei; week. Daarvan be taalde hij 15 dollar kostgeld. De kle ding en de ontspanning zijn er echter goedkoper dan in Holland. En zo kwam Kees er vrij aardig mee uit! „Hoe is de verhouding tussen de Hol landers ginds?” Kees glimlacht even. „Ze zijn nogal eens afgunstig op elkaar. Als de een een auto heeft moet de ander er ook n Maart 1953 emigreerde Kees Steketee uit Nieuwdorp, kan toorbediende bij Van Gend en Loos te Goes, samen met broer Bram, monteur in de garage van de Fa Adriaanse te Goes, naar Prestcott in Canada. Zij vonden daar werk in hun eigen beroep. Kees op het kantoor van een fa briek en Bram in een groot garage bedrijf. Deze week hebben we Kees weer ontmoet. In Nieuwdorp bij moeder thuis. Hij is teruggekomen om zijn verloofde te halen, die in Lewedorp woont en, na het huwe lijk met hem de grote haringvijver gaat oversteken, om samen in het verre Canada een toekomst op te bouwen. Kees, lang, mager en nuchter, wil mij wel eens vertellen hoe of het hem en zijn landgenoten daar in de vreemde gaat. Zin om te emigre ren had hij al lang. Ja, zelfs het ge hele gezin voelt er wel wat voor. Maar ir Toxopeus (er is geen land bouwer in Zeeland die hem niét kent), die een kennis van vader Steketee is, en die zich in Frank- ville (Ontario) een bestaan heeft veroverd, adviseerde, dat eerst maar eens een paar jongens het terrein moesten komen verkennen. En daar toe werd dus besloten. Maar zo heel vlug raakten zij niet weg. In September 1952 kregen zij de goedkeuring om te vertrekken. Doch de noodzakelijke oproep bleef weg. Zelfs in December, toen ze hadden moeten vertrekken, was hij er nog niet. Kees dus naar Den Haag. Wel nu, om kort te zijn: het was Maart 1953 toen het vliegtuig met Kees Bram aan boord zich in de lucht - hief. Het was een hele belevenis die tocht via New Foundland en Mon treal. Per trein reden zij naar Smith Falls. Zij - nacht. „De eerste waarmee we in gesprek raakten”, zegt Kees, „was een sta- tionsbeambte.” Die stelde de twee Zeeuwen op hun gemak met een ge zellig praatje over Nijmegen, waar hij in de oorlog gevochten had. De dag daarop reisden zij naar Frankville waar de heer Toxopeus, die als him „sponsor” was opgetreden, hen op wachtte en hen een kosthuis bij een Friese boer bezorgde. Het leven gaat snel in Canada. De dag daarop al trokken zij samen met deze boer die een klein bedrijfje had en in de wintermaanden wat zocht bij te verdienen naar Maitland waar een grote fabriek in aanbouw was. De boer vond daar werk maar zij niet. En dus wendden zij zich tot de Ca nadese Emigratie-officier die hen een baan in Prestcott bezorgde. Daarmee boften die twee. Want wan neer iemand emigreert, moet hij in Hol land reeds een betrekking vragen, bij voorbeeld in de industrie. Dat wordt dan in orde gemaakt en zo gauw als hij aankomt, kan hij i iet zijn papieren naar de Canadese Emigratiedienst gaan, die dan een betrekking klaar moet heb ben. Is dat niet het geval, dan moet zo’n emigratie-officier zoeken tot hij iets voor je gevonden heeft. Maar de twee Zeeuwen, die dus wa ren geëmigreerd op ir Toxopeus’ voor spraak, hadden formeel zelf voor een baan moeten zorgen. Maar in ieder geval kwamen zij goed terecht. De fa briek werd geleid door een Oosten rijks bedrijfsleider, die al lang lekker was een kantoorbediende te krijgen, die zowel Duits als Engels vloeiend spreekt. Kees werkt daar nog; Bram heeft inmiddels een betere baan ge vonden. TERSCHELLING, 21 Jan. Om streeks half vier vanmiddag zijn de sleepboten „Holland” en „Stortemelk” er in geslaagd de „Theta Star” vlot te trekken. Zij brengen het schip naar de rede van Terschelling, waar duikers een onderzoek zullen instellen naar eventuele lekkages.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 5