w IP van Er was iets aan de hand op de Molukken AKKERTJES helpen direct! Nieuw sociaal-politiek program het C.N.V. in voorbereiding wJSa PUZZLE VA LD A i BS if® 1 Ds H. VELDKAMP Er is een jaria Wapenstilstand tussen de twee Chinas? Veertig jaar Nederlands fabrikaat Vijfling in India VANDAAG EENS in (F II Verstrekkende gevolgen van verhoogde melkprijs HOUTMAN Guerilla-strijd om de aandacht der wereld op zich te vestigen Economische boodschap van Eisenhower De heer Moes gaat naar Nieuw-Guinea Wj I pagina 3 ZEEUWSCH DAGBLAD Zaterdag 22 Januari 1955 Ingezonden Mededeling (adv.) Natuurlijk kreeg Nederland de schuld DOOR 1 De plannen in 1955 7 PIANO'S ORGELS MAGISCH VLECHTWERK k» Eerste duikproef van de „Nautilus” geslaagd Wat nu, Djakarta? alles bracht Gesprek van de dag Oplossing vorige puzzle: Wat nu, Den Haag? Weer pleidooi voor verlaging invoerrechten Smeed het ijzer! Toen de Nieuw- Guinea kwestie in de Ver. Naties aan de orde ging komen, heeft de Molukse re gering op Ceram de mogelijkheden be keken om nu ook de kans aan te grijpen de wereld voor haar te interesseren. Men wist dat Nederland zich inzake Nieuw Guinea zou verdedi gen door te wijzen op het zelfbeschik kingsrecht der Pa- poea-bevolking. Nu staat het recht tot zelfbeschikking der Molukse bevolking nog altijd op de agenda van de Vei- ligheidsraad dit dateert ai van 30 Oc tober 1950. Hoe kun nen wij nu de aan dacht van de wereld opnieuw cp ons ves tigen? Dat was de vraag die men ern stig onder het oog heeft gezien. En men besloot tot een mili tair offensief, inge- Eisenhower nodigde McCar thy niet uit Waarom toch? rHi „O J 9 S 1 1 1 t der i t. 5 J Ingezonden Mededeling (Adv.) I 3 5 5 de i. i t i i i 3 r de toren ven 1 En een wat het Na- men e e J. e e GROTON, 21 Jan. De Ameri kaanse onderzeeboot „Nautilus”, die door kernenergie wordt voortbewo gen, heeft gisteren haar eerste duik proef gemaakt. De proef, die een uur duurde, is normaal verlopen. bevolking je- het Indonesi- bestuursappa- DEN HAAG, 21 Januari. De dras tische verhoging van de melkprijs brengt een niet onbelangrijke aantas ting van de koopkracht met zich mee. Gevreesd moet worden, dat dit een be perkter melkverbruik tengevolge zal hebben. Aldus lezen we in een officiële verklaring van het Nederlands Verbond van Middenstandsverenigingen. LONDEN, 21 Jan. Nieuw-Zeeland, Amerika, Engeland en enkele andere landen bespreken de mogelijkheid om het staken van het vuren tussen Natio nalistisch en Communistisch China te bewerkstelligen. Gedacht wordt om de bemiddeling van de Veiligheidsraad in te roepen. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken is inmiddels van plan aan de Regering volmacht te vragen om de marine te gebruiken voor de evacuatie van Chinese nationalisten van eilanden langs de kust van het vaste land. Ingezonden Mededeling (adv.) Singel 1 1 4-1 1 6 SCHIEDAM Sedert jaren vertrouwd adres aan de hand en gezagheb- Indonesische probeerden Dat Djakarta wat in ver legenheid. Men wil de graag doen of er niets was bende bladen dat ook aan hun le zers duidelijk te ma ken maar dat is erg moeilijk vol te houden als men dan tegelijk allerlei mili taire maatregelen moet nemen en men als het moet zonder voorafgaande op zeggingstermijn. Het moet, van ónze kant tenminste, altijd vrijblijvend zijn. Daarom geven we de voorkeur aan de eindeloos verlengde proeftijd. Dan kón dat! Zolang het proeftijd Is, zit je niet vast. Je houdt de zaak in eigen hand, en kunt er tussen uit, zodra je dat zelf verkiest. Wij willen de vrijheid voorbehouden, onze dienst op te zeggen als het ons niet meer bevalt, of als wij er geen zin meer in hebben. We willen eveneens de vrijheid hou den, om de zaak te beëindigen en onze „medewerking” te onthouden om elk wissewasje. We zéggen dan natuurlijk niet, dat het een wissewasje is. We ne men de zaak hoog op. We werden niet genoeg gewaardeerd. We kregen nooit eens ’n plaats in het bestuur. We had den onze tijd voor allerlei andere dingen was er ook Tenslotte is er nog een wedstrijd voor de lezers van de ruim 400 personeels bladen die in Nederland verschijnen. Het motto van deze wedstrijd is: Foto grafeer de mens in zijn arbeid. Over de stipulaties van de proeftijd bij het aangaan van een dienstbetrek king schrijf ik hier niet uitvoerig. De meeste lezers weten daar misschien meer van dan ik. Persoonlijk ben ik er ook nooit bij betrokken geweest, want in de wereld van „dominees en gemeen ten” kent men zoiets niet. Hetgeen mis schien wel te betreuren is. Stel eens, dat er ergens een candidaat of een do minee beroepen werd met een proeftijd van laten we zeggen, één jaar, en het beroep kon ongedaan gemaakt worden door één der partijen of met wederzijds goedvinden, als die proeftijd niet al te gelukkig uitviel, dan zouden er in deze sector minder ongelukken gebeuren. Niet langer zou geloosd worden de klacht van de dominee van Kokanje: nu zit ik an je, maar hoe kom Ik vón je. Evenmin de verzuchting van de ge meentenaren van Driel: wij hebben do minee Van Ziel; och lichtte hij z’n hiel. Maar ja, dat is een probleem van kerk recht en kerkregering, en daar hebben we ’tnu niet over. wjj, als het om deze „hogere” arbeid gaat, bezig zijn allerlei dingen te doen, die wij in de „gewone” arbeid niet in ons hoofd zouden halen, en zelfs gron dig zouden verfoeien. Namelijk, dat we maar wat knoeien met die „proeftijd”. Het kwaad zit feitelijk nog dieper: dat wij In déze „arbeidsverhouding”, zelf eerst eigenwillig een „proeftijd” hebben ingevoerd of binnengesmokkeld, mogen we wel zeggen, en er daarnó nog mee gaan knoeien. In feite bestóót deze proeftijd hier niet. Wjj zijn tot vaste dienst geroepen, van het begin tot het einde. Maar wij kijken het eerst nog eens aan. Wij houden er niet van „ge bonden” te zijn. We moeten ten allen tijde onze dienstbetrekking kunnen op- Een belangrijk volksvoedsel zal hierdoor in mindere mate binnen het bereik van de massa komen, terwijl dit anderzijds weer gevolgen zal heb ben voor de economische resultaten en bestaansmogelijkheden in de agrari sche sector, en die van de ondernemers in de melk-detailhandel. Gezien deze bijzondere belangen van consumenten en ondernemers is het Nederlands Verbond van Midden standsverenigingen van mening, dat het mogelijke moet worden gedaan om de rationalisatie en de productiviteit in de productie- en distributiesector op te voeren. Met name moet alle aan dacht geschonken worden aan het be vorderen van een rationeel distribu tiestelsel. Het Verbond wil er verder bij de regering op aandringen een gezonde ontwikkeling van de sanering in de melkdetailhadel te bevorderen en een uitbreiding van het aantal verkoop plaatsen over andere branches en de inschakeling van de melkveehouders bij de distributie te voorkomen. De aanval op Am bon werd uitgevoerd door verspreide gue- rilla-strijdkrachten. Die aanval kwam eigenlijk te laat, want het pleit inzake Nieuw-Guinea was toen al beslist. Maar men bereikte wel ’n grote verwarring in Indonesische krin gen en men bereikte ook een groeiend verzet van de Ambo- nese gens sche raat. Horizontaal en verticaal woorden van de volgende betekenis invullen: 1. Volmacht, 2. stof, 3, terzijde, 4. efe grootste Italiaanse dichter (geb. 1265 te Florence, overleden 1321 te Raven na), 5. herfstbloem. HORIZONTAAL: 1. Komkommer, 5. kina, 7. k.o., 8. uranium, 9. regelen, 12. al, 13. diva, 14. kandelaar. VERTICAAL: 1. Kakkerlak, 2. kwar tel, 3. mooi, 4. rammelaar, 6. nu, 7. knoedel, 10. gaan, 11. N.I. (Van onze ^-redacteur UTRECHT, 21 Jan. De vice-voorzit- ter van het Chr. Nationaal Vakverbond, de heer K. de Boer, zal op 30 Januari a.s. opnieuw naar Nieuw-Guinea ver trekken als adviseur van de jonge Chr. vakbeweging aldaar. Het aanvankelijke plan was, dat de heer De Boer voor dit doel drie maal een jaar op Nieuw-Guinea zou doorbrengen en het tweede jaar gaat thans in. Daar hjj echter in Nederland moeilijk gemist kan worden en reeds ge bleken is, dat men op Nieuw-Guinea langer dan drie jaar hulp van het C.N.V. behoeft, zal de heer De Boer in de loop van dit jaar definitief naar Nederland terugkeren. Zijn werk op Nieuw-Guinea zal dan worden voortgezet door de heer H. J. Moes, die thans werkzaam is op het secretariaat van het C.N.V. De Nederlands sprekende sector van de vakbeweging in Nieuw-Guinea kan wel reeds op eigen benen staan, maar met de sector der Papoea’s is dit nog lang niet het geval. Dhr Moes zal eerst enige maanden door zijn voorganger worden ingewerkt; hij wordt vergezeld door zijn echtgenote, die zijn wat betreft de behartiging van hun eigen beroepsaangelegenheden. rijk Gods Is er niet bij. Ik bedoel met dat Koninklijk niet alleen Kerk en Zen ding. Het gaat om de bevordering van het Koningschap van Christus op alle terreinen van het leven. Om het tot gelding brengen van Zijn ordinantiën in alle sectoren van de menselijke samen leving. Dit terrein is bijna onbegrensd en vele velden liggen nog volkomen braak. U kunt maai’ Invullen: het on derwijs, het organisatie- en verenigings leven, radio en televisie en pers. En zo kunt u maar verder gaan. Als er nu niet velen waren die „In de steun” lie pen, Inplaats van te steunen, dan zou het simpele bijbelse gegeven, dat wij allen tot arbeid geroepen zijn, zoals ge zegd, geen betoog behoeven. V Tot dót betoog zet Ik mij nu niet. Wél moet het mij van het hart, dat sen onderneming en gezin, de psychologie van de jeugdige arbeider, de toonstelsels en hun geestelijke invloed op de arbeider, het maatschappelijk werk in de onderne ming. enz. Een nieuw sociaal-politiek program van het Verbond is in voorbereiding en de besturenbonden zijn ditmaal zeer nauw bij de meningsvorming be trokken geweest. Ook op andere ter reinen worden de besturenbonden steeds meer ingeschakeld. Zo zullen op de kadervergaderingen dit jaar uit sluitend punten worden behandeld, die door deze plaatselijke centrales van de Chr. vakbeweging aan de orde worden gesteld. NIEUWE UITGAVEN. Enkele nieuwe uitgaven staan op stapel, zo b.v. een folder die zich speciaal richt tot de jongelui, die in militaire dienst zijn en een geschrift, dat voor de Ambonezen in Nederland is bestemd. Voorts komt er weer een boekje, dat wordt uitgereikt aan hen, die belijdenis des geloofs heb ben afgelegd. Voor de oorlog bezat het C.N.V. een dergelijke uitgave getiteld: „Uw Belijdenis Beleven”. Wat de interne organisatie betreft, in de metaalsector zal de bedrijfstaksgewjjze organisatie spoedig haar beslag krijgen. In de kwestie rond de organisatievorm der handelsreizigers heeft de Verbonds- raad thans in hoger beroep de uitspraak van de Grensregelingscommissie beves tigd. De Chr. handelsreizigers zullen met ingang van 1 Januari georganiseerd moe ten zijn in de Ned. Chr. Beambtenbond, NEDERLAND. Wat het werk in Nederland betreft kan worden meegedeeld, dat van 26 tot 30 September a.s. door het C.N.V. weer een Chr. sociale cursus zal worden georga niseerd, de elfde sedert de oprichting van het Verbond. Het motto van deze cursus is „Mens en Onderneming”. O.m. zal ge- Want.er is iets aan de hand op de Zuid-Moiukken. dit iets is niet opstandje van rebellen, maar gevolg van een wel overwogen en schrander plan. Een en ander is uiteenge zet in een communi- t qué, dat dezer dagen verstrekt werd door de voorlichtings dienst van de repu bliek der Zuid-Mo- lukken in Rotterdam en waarin ten be hoeve van de pers achtergronden gebeurtenissen uiteen worden gezet. BIJ HOEST EN KEELPIJN PASTILLES ONTSMETTEND-VERIACHTEND (Van een onzer verslaggeefsters). UTRECHT, 20 Jan. Op 29 Maart 1955 zal op feestelijke wijze het 40-jarig bestaan van de Vereniging „Nederlands Fabrikaat” worden herdacht. De V.N.F., waarbij o.m. de centrale werkgevers- en werknemers-organisatles zijn aange sloten, heeft ten doel het gebruik van Nederlandse producten te bevorderen. De feestactie zal beginnen In Utrecht, waar de V.N.F. gedurende de voor- jaarsbeurs een „Nederlands Fabrikaat Week” zal organiseren. De winkeliers zullen hun étalages een echt Nederlands aanzien geven en de kleuren rood, wit en blauw zullen daarbij dan ook domi neren. De bedoeling is, dat het Neder landse product gedurende deze week een ereplaats In de étalages zal krijgen. Men hoopt hiermee de mentaliteit te verbeteren en het Nederlandse volk trots te maken op zijn industrie en er kenning bij te brengen voor het vak manschap van de Nederlandse arbeider. In de loop van het jaar zullen In on geveer 60 andere plaatsen dergelijke winkelweken worden georganiseerd. De V.N.F. heeft een eigen stand op de Jaarbeurs, waar zij zal tonen, dat de buitenlander bijna nog meer respect heeft voor de Nederlandse producten dan de Hollander zelf. Met deze stand zal de V.N.F. ook op de tentoonstelling E 55 verschijnen. Op de feestdag zelf, 29 Maart dus, het werk onder de Inheemse vrouwen zal er in Esplanada te Utrecht een feestcongres worden gehouden. Vele eminente persoonlijkheden zullen op de ze bijeenkomst het woord voeren. Ook de schooljeugd zal kunnen de len in de feestvreugde. De V.N.F. heeft n.l. een plakboekwedstrijd uit geschreven. De klas, die het mooiste plakboek samenstelt over de Neder landse industrie, met behulp van uit geknipte advertenties, foto’s en arti kelen uit verschillende bladen, zal be loond worden met een gratis reis naar de tentoonstelling E 55 te Rot terdam. Wat kan Neder land tegen al deze leugens doen? Ze ontkennen maar dat zal in Indonesië weinig indruk ma ken! Zou het niet beter zijn om met alle wettelijke mid delen, waarover Ne derland beschikken kan, de Republiek Zuid-Molukken steunen? ben we één mede ter hand zal nemen. In verband met de huidige situatie in Indonesië wordt het werk van de Chr. vakbewegig aldaar steeds meer bemoei lijkt. De heer J. Beekman, die door het C.N.V. werd „uitgeleend" aan het Ned. waar zij als vakgroep autonoom zullen Chr. Werknemersverbond in Indonesië, zal op 28 Februari in Nederland terugke ren om de toestand in Indonesië met het Verbondsbestuur te bespreken. In over leg met het bestuur van het N.C.W.I. zullen dan besluiten worden genomen over de vorm, waarin het werk kan wor den voortgezet. te Dan heb- tenminste bondgenoot in dit deel van de we reld, waar men alles doet om ons gehaat te maken. Als we dat niet doen dan zou het met Nieuw- Guinea ook nog wel eens verkeerd kun nen gaan! Ondanks die ferme Haagse woorden DE PROEFTIJD ij kennen bij het aangaan van nieuwe arbeidsver houdingen in diverse sec- i van ons maatschappelijk le- het stelsel van de „proeftijd Dit is ook wettelijk geregeld, naar Wij menen te weten, en dat is een best ding. Er is echter een Latijns spreekwoord, dat overgezet zijnde luidt: „Het bederf van het aller beste wordt het allerslechtste”. De beste maatregelen deugen niet al leen niet, maar worden zeer beslist funest, zodra het monster van de corruptie er z’n tanden in zet. Of en in hoeverre er corruptie heerst in de gewone sociale arbeidsver houdingen op dit punt, weet ik niet. Ik weet wel, dat ze onrust barend toeneemt bij hen, die tot arbeid geroepen zijn in het Ko ninkrijk Gods. En dat zijn wij ten slotte allemaal. Daar moeten we ’tnu beslist' eens met elkaar over hebben. zet op de Molukse hoofdeilanden, tuurlijk wist dat men niet opge wassen zou zijn te gen het Indonesische leger maar het zou al voldoende zijn, als men de aan dacht der wereld zou vestigen op het bestaan der repu bliek. Vrolijk en ongedwongen heeft Prinses Margriet Woensdag middag in het tehuis van het Margrietfonds haar twaalfde ver jaardag gevierd. Hier zien we het jarige prinsesje hoog op de tafel staan temidden van de vrolijke kinderen, die deze gebeurte nis niet licht zullen vergeten. WASHINGTON, 21 Jan. In zijn jaarlijkse economische boodschap aan het Amerikaanse Congres heeft presi dent Eisenhower gisteren opnieuw een beroep gedaan een meer liberale Inter nationale handelspolitiek te volgen. Hij vraagt aan het congres hem volmacht te geven de invoerrechten te verlagen, de buitenlandse Investeringen te ver groten en de technische en andere vor men van hulpverlening uit te breiden, teneinde de economische kracht van de ontwikkelde gebieden, vooral Azië te vergroten. De president wijst erop, dat de bui tenlandse economische politiek van de Verenigde Staten een krachtig Instru ment kan zijn voor de versterking van de vrede en de veiligheid van de Ver enigde Staten en van de vrije wereld. In zijn boodschap voorspelt de presi dent, dat met wijs beleid de V.S. hun nationale productie kunnen verhogen van het huidige niveau van 360 milliard dollar per jaar tot 500 milliard dollar of meer in 1965. Hij voegt hieraan toe, dat het jongste hersteltempo na de in zinking van 1954 doet veronderstellen, dat de economische expansie zich vér moedelijk gedurende de komende maan den zal handhaven. Hij wijst er opnieuw op, dat het van het allergrootste belang is, dat het con gres een verlenging van de wet inzake handelsovereenkomsten op basis van het wederkerigheidsbeginsel met drie jaar zal goedkeuren met volmacht tot verlaging der Invoerrechten op bepaal de artikelen met maximum 15 procent in die periode. nodig. De krant schijft een artikel dat ons niet bevalt. Dan: stop! Opzeggen! We doen niet meer mee! Laten anderen het maar opknappen! Dit is, meen ik, de kanker die vreet aan heel onze christelijke actie, de pro longatie van de proeftijd, die ons ver gunt (naar we menen) de zaak stop te zetten als wij dat willen en die ons het prettige gevoel verschaft „vrij” te blij ven. Dit Is de oorzaak, dat wij feitelijk nooit ten volle op elkaar rekenen kun nen, en wat nog erger is: dat Gód niet op eens rekenen kan. Door onze wei gering om over te schakelen van de proeftijd op de vaste dienst, beroven wij de christelijke actie van datgene wat er de glorie en de waarde van uit zeggen, en dan liefst op staande voet, maakt: de trouw. TRIVANDRUM, 21 Jan. Een 30- jarige vrouw uit een dorpje nabij Trivandrum in Zuid-Afrika heeft Woensdag in een ziekenhuis in Tri vandrum het leven geschonken aan ’n vijfling. Vier meisjes waren volledig ont wikkeld maar onder hun gewicht, doch het vijfde kind, een jongen, was nog - - niet geheel ontwikkeld en werd te sproken worden over de verhouding tus- vroeg geboren. verklaard Welnu, de Neder- niet de Ik durf niet beweren, dat liet geen betoog behoeft, dót wij allen tot arbeid geroepen zijn in het Koninkrijk Gods. Ik beweer alleen maar, dat het geen betoog zou behoeven, als ieder z’n bijbel kende en er naar leefde. Het doorgaan de beeld, dat dóói’ van de christen ge geven wordt is niet dat van de rente nier, of de steuntrekker, maar van de arbeider. Er is overvloed van werk, en niemand behoeft of mag ledig op de markt staan. Er is slag op slag sprake van „dienstknechten”, die talenten ge kregen hebben, en wee de boze en luie dienstknechten die niets presteren. Met dat „nlets-presteren” wordt dan speci aal bedoeld, dat er niets bij was voor de Here, In de meeste gevallen waar van dienstknechten sprake Is, krijgen we wel de indruk, dat deze mensen hard gezwoegd hebben, zó hard, dat ze 's Zondags nauwelijks de ogen open kunnen houden, of uitslapen moeten; maar dat ploeteren is alleen voor zich zelf. De Here komt niet of nauwelijks aan bod, en werken voor het Konlnk- zich genoodzaakt ziet de staat van be leg voor Ambon af te kondigen! Maar Soekarno en zijn mannen zitten nooit voor één gat gevangen. Enerzijds moest de republiek der Zuid-Molukken doodgezwegen wor den maar anderzijds moesten de militaire operaties worden, waarom landers schuld gegeven? En zo kwam het bericht de wereld in dat Ne derlandse duikboten met behulp van re bellen landingen op Ambon hadden uit gevoerd en dat men nu bezig was daarte gen op te treden! Geen slechte vondst, niet waar' De proeftijd dus! Noch de werkgever, I noch de werknemer is bereid zich zon der meer In een avontuur te storten. Men moet wederzijds weten wat men aan elkaar heeft en ieder voor zich kijkt de kat eens uit de boom. Dit is een goed vaderlands bedrijf en In vele gevallen niet overbodig. De pa troon onderwerpt z’n arbeider aan ’n soort examen, en van zijn kant geeft de arbeider de patroon een cijfer. Blijkt I dit op goede gronden onvoldoende te zijn, dan kan zonder al te veel romp slomp de dienstbetrekking beëindigd worden, en loopt er geen bloed uit. Het spreekt wel vanzelf, dat een en ander met verstand moet gebeuren. Willekeur mag er niet aan te pas ko men. Het gaat niet aan, dat men er om elk wissewasje maar een punt ach ter zet. Evenmin is het verantwoord, dat de termijn van de proeftijd steeds maar weer, en ongemotiveerd wordt verlengd. Zolang de proeftijd duurt is er altijd nog het element van de onzeker heid. En onzekerheid brengt onrust. Niemand zit graag lang op de schop stoel. Daar is de overheid dan ook tus sen gesprongen, die over termijnen en dergelijke allerlei bindende bepalingen heeft gemaakt. In hoeverre deze bepa lingen bevredigend zijn, en hoeveel ma zen er nog in de wet zijn, waar men tussendoor kan krulpen, beoordelen wij hier nu niet. Daar zal ook wel corruptie zijn, maar dat ligt buiten onze ge zichtskring. Daar hebben wij zo geen verstand van. Dit was ook maar een aanloopje, zoals gezegd, om te komen tot de arbeiders In het Koninkrijk, en hoe het daarmee geschapen staat. WASHINGTON, 21 Jan. President Eisenhower heeft deze week met op- wt de naam van senator Joseph Mc Carthy weggelaten van de invitatie- iijst voor twee belangrijke diners op het Witte Huis. Men had zich afgevraagd waarom ue senator en zijn vrouw op beide diners niet aanwezig waren geweest. De secretaresse van mevrouw Eisen- „?wej’ Mary Jane McCaffree, ver gaarde dat de senator en zijn vrouw heide diners niet waren uitgeno- mgd als gevolg van een beslissing van resident en zijn echtgenote. Zij weigerde te zeggen wat de reden was van deze beslissing. réi - e verklaring, die minister Luns heeft afgelegd tegenover I de waarnemend Hoge Commissaris van Indonesië, is beslist niet bestemd voor Nederlands binnenlands ge bruik! Er zal toch wel niemand in Nederland zijn die gelooft dat onze Regering de republiek der Zuid-Molukken helpt met duikboten, wapens en manschappen. Want zo is onze Rege ring niet! Eigenlijk is het nog erger: de meeste Nederlanders geloven niet eens dat er een republiek der Zuid-Molukken bestaat! Men hoort wel eens van Molukse ministers, van een Moluks leger en een legerleiding, maar men neemt dit alles met een heleboel korrels zout. Men gelooft nog wel dat er een paar van die keiharden zijn, die nog altijd doen alsof, maar men neemt dat niet serieus. En die Nederlanders, die zich nog inspannen voor de zaak der Ambonezen nemen zij evenmin serieus. Die beschouwt men als een groepje rechtse extre misten! Wel een dwaze redenering: als er niets aan de hand op de Zuid-Molukken zouden de Indonesische leiders niet zoveel drukte over maken! j p - JE |f? ia: k.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3