Onderzoek- een Tegen IJzendijkse vlashandelaar 2 jaar en VLISSINGEN WIL DEELNEMEN AAN E 55 TE ROTTERDAM BAAYENS I Zeeland krijgt centrum voor de landbouw drie maanden geëist Zeesluis te Cadzand voltooid Straatbelasting (drie procent der ongebouwde eigen dommen) moet noodgedwongen worden ingevoerd Geen levende kreeften in putten? BRIL Monteur uit Oud-Vossemeer f 150 boete «.OPTIEK Negenjarige jongen stak twee lucifers aan Leden voor Zeeuwse P.B.O.-commissie voorgedragen L y 1 t L Poging tot oplichting van auto-verzekeringmaatschappij pagina 2 ZEEUWSCH DAGBLAD Zaterdag 22 Januari 1955 2 Z.L.M. bestuur vergaderde de gemeenteraad Voorstel aan i Diefstal van doktersauto mislukte 1 1 Autobotsing te Bergen op Zoom IEDERE MAANDAGMORGEN GEOPEND Gladheid speelde het verkeer parten Hij gaf toe, maar later ontkende hij SCHOOLZAKEN. l Scheldestad kan half millioen lenen De speciaalzaak voor uw - Bl ■MB Ingezonden Mededeling (Adv.) 1 t de en de i' Ingezonden Mededelincr (Adv.) aan- -i hogere WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL. K 1800 - 117680 R’DAM een krijgen. VRIJSPRAAK, getuige Van G. ontkende aan de ver- ingesteld, BERGEN OP ZOOM, 21 Januari. Op de hoek ZoomwegKorte en Lan ge Parkstraat is vanmorgen een auto, bestuurd door R. v. D. uit Tholen op een motorcarrier, met aan het stuur H. de K. te Wouw, gereden. Van D. verleende op het kruispunt geen voor rang. Beide voertuigen werden flink beschadigd. De politie stelde een on derzoek in en maakte daarna tegen v. D. proces-verbaal op. Maar C. verklaarde spontaan, dat hij de schroevendraaier nooit eerder had gezien! Mr Van der Dussen achtte het be wijs wat de rol van C. betreft gele verd. Hij meende de verklaringen van Pieters, die zeer concreet en gedetail leerd waren, te kunnen gloven en kon niet aannemen, dat het verhaal fan tasie was. In ieder geval was C. de hoofddader. Er waren in die tijd meer ernstige dingen gebeurd in Zeeuwsch- Vlaanderen: diefstal van auto’s en van geld. SCHADE EN HERSTEL. Nog steeds wordt getracht voor de zgn. dubbelgetroffenen regelingen te treffen waardoor hun schade wordt beperkt. Het is echter niet eenvoudig geschikte uit gangspunten te vinden. Over de herstel- bewerkingskosten 1954 zijn de besprekin gen in volle gang. Ten aanzien van de gipsverstrekking wegens slechte struc tuur van de grond zullen vermoedelijk voor 1 Maart door de Directie van land- bouwherstel nadere stappen ondernomen worden. Met de heren J. P. Lindenberg en G. Wagenaar, voorzitter en directeur van de Gezondheidsdienst voor Dieren is uitvoe rig van gedachten gewisseld over de toe komstige verhouding tussen deze dienst was. Toen had hij een schadeformulier ingediend. OPLICHTING. Direct hierop aansluitend stond C. opnieuw terecht, nu wegens poging tot oplichting en valsheid in geschrifte. Dat zat zó in elkaar: C. had een wa gen (een oud beestje) van Pieters ge kocht voor f 300.Op de kwitantie stond echter f 3760.C. beweerde, dat dit was gebeurd op verzoek van Pie ters, die zwart geld wilde wegwerken, maar Pieters verklaarde, dat het ini tiatief van C. uitging.... Hoe het zij, Op het terrein, hoek Pres. Roosevelt- laan en Beatrixlaan, was een hoekge- bouw geprojecteerd, met gevels langs beide lanen. B. en W. stellen voor dit hoekgebouw te laten vervallen en in de plaats daarvan nog drie bouwblok ken met 10 woningen elk te doen bou wen. De grond daartoe zal voor een be drag van f 47.776.10 aan de woning bouwvereniging worden verkocht. Te vens wordt voorgesteld aan de woning bouwvereniging voor de bouw een geldlening te verstrekken. Het bouw volume kan worden geput uit het „ex- straatje” van 100 woningen, dat Vlis- singen onlangs ontving. De raad wordt verder gevraagd een lening aan te gaan tot een bedrag van een half millioen met een looptijd van 40 jaar. Tenslotte zal aan de heer J. H. E. Wessels, hoofd der Openbare U.L.O.- school eervol ontslag dienen te worden verleend wegens benoeming tot hoofd van een dergelijke school in Den Haag. GOES, 21 Jan. Vanmorgen omstreeks half acht werd het verkeer op de weg ernstig gestagneerd door de gladheid. Verschillende autobestuurders en bus chauffeurs moesten hun auto of bus aan de kant van de weg netten, omdat de weg vanwege de regen spiegelglad was geworden. Het merendeel van de reizi gers van de busdienst Rilland-Goes was genoodzaakt de trein te nemen om niet al te laat op school of kantoor te moeten verschijnen. en het Landbouwschap. Men was van me ning, dat de Prov. gezondheidsdiensten hun werk zoveel mogelijk aan de toestan den zoals die in elke provincie liggen moeten kunnen blijven aanpassen. Het dagelijks bestuur besloot in Zeeuwse Provinciale PBO-commissie de volgende personen als lid en als plv. lid voor te. dragen; 1. Ir M. A. Geuze, Poortvliet (J. A. Stols, St Philipsland; 2. A. M. Geluk, Schuddebeurs (C. J. van Westen, Zierik- zee); 3. P. J. J. Dekker, Wemeldinge (J. M. Klompe, Wolfaartsdijk)4. W. de Buck Meliskerke (G. E. de Jonge, Wissekerke); 5. J. B. Becu-Risseeuw, Groede (Iz. de Bruijne-Risseeuw, Cadzand)6. A. Haak, Zaamslag (B. de Bruyckere, Ossenisse). De O genoemde personen zijn de plv. leden. Voorts besloot men om straks bij een eventuele vorming van een dagelijks be stuur als leden voor te dragen de heren Ir M. A .Geuze en J. B. Becu en als hun plaatsvervangers de heren P. J. J. Dek ker en W. de Buck. Als gewestelijk se cretaris werd benoemd mr J. F. G. Schlingemann. In het bestuur van de stichting proefboerderijen Zeeland wer den benoemd de heren A. W. Cevaal en J. van der Zande. Over het plan tot het stichten van een provinciaal onderzoekcentrum vernemen we nog, dat het onderzoekingswerk, dat eerst landelijk geschiedde, thans per pro vincie gedaan zal worden. Iedere provin cie heeft zo zijn eigen problemen op land en tuinbouwkundig gebied waarvoor on dermeer door de wetenschappelijke afde ling Dienst Landbouwherstel en ook van de zijde van de Rijkstuinbouwvoorlich- tingsdienst oplossingen worden gezocht. Dit werk wil men nu coördineren waar bij dan tevens het bedrijfsleven in de bij komende kosten zou moeten bijdragen. Het ligt in de bedoeling het bureau in Goes te vestigen. MIDDELBURG, 21 Jan. De re cherche is er na een langdurig en zeer minutieus onderzoek in geslaagd de dader te vinden van de brandstichting in de Bogardzaal op Woensdagmiddag j.l., waarbij jurkjes van meisjes der kleuterschool aan de Vlasmarkt vlam vatten. Het is de 9-jarige J. de W. uit Middelburg, die heeft bekend twee lu cifers te hebben aangestoken. Het was helemaal niet zijn bedoeling daarmee brand te stichten. Toen hij de gevol gen van zijn gevaarlijk spel zag, is hij van de schrik hard weggelopen. Nadat hij dit tegenover de recherche had be kend, trok hij zijn verklaring echter weer in. De jongen was vergezeld van een 7-jarig vriendje, Ch. de M., die geen lucifers heeft aangestoken, maar hem gezelschap hield. Toen de jongens Woensdagmiddag op de Markt de trouwerij zagen, hoorden zij ook, dat er bij de ingang van de Bogardzaal een groot aantal meisjes een erehaag zou vormen voor het bruidspaar. Zij zijn toen daarheen gelopen om eens te kijken wat daar zoal zou gaan gebeu ren. Tegen de recherche heeft de jongen gezegd, dat hij de lucifers had gevon den, maar het vermoeden is gewettigd dat hij ze ergens heeft weggenomen. Hij was nl. al enkele keren daarvoor in de stad gesignaleerd, terwijl hij met lucifers speelde. Ook zijn vriend je was, toen de jurkjes in brand vlo gen, hard weggelopen. Hoewel de gemeente vrij is in keuze van een ontwerper van haar in zending, zal zij zich bij inpasing in net grote geheel van de inzendingen git Zeeland hebben te voegen naar een floor het Prov. Bestuur aan te stellen supervisor. Men heeft echter de ver wachting, dat hiervoor een prettige op lossing zal worden gevonden. Aan de hand van de geboortecijfers over de jaren 1948 tot 1954 is gebleken, dat het aantal leerlingen van de open bare lagere scholen in de komende ja ren geleidelijk zal toenemen. De te verwachten daling in het leerlingen tal door een vermindering van het aantal geboorten in de jaren 1946 en 1947 wordt goedgemaakt door de toe neming van het aantal inwoners van de Scheldestad. B. en W. stellen de raad thans voor om voor het openbaar lager onderwijs nog dit jaar een nieuwe school van zes lokalen te bouwen met als plaats van Vestiging een terrein gelegen ten Noor den van de Pres. Rooseveltlaan, tussen Bloemenlaan en Irislaan. Van deze nieuwe school zouden op 1 September a.s. reeds vier klassen bezet kunnen worden. Mede met het oog op de nood- School is aan de minister van O. K. en W. verzocht Vlissingen alsnog in 1955 HET KLOPTE NIET. Zijn vriend Van G., die met een ge huurde wagen naar de sloper in St. Niklaas was mee geweest en die mèt C. later naar Kortrijk in de gehuurde auto was gereden, verklaarde van de gestolen auto nooit te hebben ge hoord. Pas veel later had hij trouwens vernomen, dat er een auto van zijn vriend was gestolen! En het merk waardige was, dat geen mens, die C. kende, ooit van het bestaan van deze auto had afgeweten. Mr Van der Dus sen constateerde dan ook, dat het hele verhaal van die auto onzin was. Die is er nooit geweest. En die kwitantie heeft C. laten verhogen om bij de ver zekeringsmaatschappij - schadevergoeding te Dit is een aanbieding, waar door U tientallen guldens bij het wassen van ontbijt- en tafellakens kunt sparen en tóch bij elke maaltijd een brandschoon ontbijtlaken op de tafel kunt toveren. Wij kochten een fabriéks- voorraad ontbijtiakens,crème ondoorzichtige ontbijtiakens, met frisse bloemdessins in de maat 110 x 140 cm. Het was een vrij verwarde geschie denis, die moest worden gereconstru eerd. C. hield tot het laatste vol, dat hij met de poging tot diefstal van de doktersauto niets te maken heeft ge had. In alle zaken was T. C. Pieters, een chauffeur uit IJzendijke, een be langrijke getuige. Hij had vier dagen vastgezeten, omdat de politie eerst vermoedde, dat hij de dader was. De i van politie had die tip n.l. gekregen de vader van Pieters meisje. Aan het eind van zijn arrest had Pieters C. met Van G. als daders aan gewezen. Het waren goede vrienden van hemZonder enige aarzeling had hij de politie verteld, dat de ge vonden schroevendraaier van C. was. een sloper in St. Niklaas, die er 2000 francs voor gaf. C. vertelde, dat hij kort daarvoor nog een auto had ge kocht van een zekere Bonami, „maar het kon ook wel een ander zijn ge weest”. De Rechter-Commissiaris had alle Bonami’s, die hij kon vinden, laten komen om met C. te worden gecon fronteerd. Niemand had hem ooit eerder gezien! De laatste van de in totaal vijf Bonami’s kon niet komen, omdat hij zoals de president, mr P. van Empel, het uitdrukte op dat moment zijn familie in de Gent se gevangenis vertegenwoordigde! C, beweerde hu, dat hij de motor en chassisnummers van de van Pieters gekochte auto nad laten overbrengen op de andere wagen. Daarmee was hij op 30 Augustus naar Kortrilk gereden waar de wagen op de Markt gestolen ZOthlllgVH U1C Cl Lil uocimru AU uv «w uvv.v» »o de bedoeling het georganiseerde bedrijfsleven hierbij in te schakelen. De vergade ring ging, na uitvoerige discussie, voorlopig accoord met de bestaande plannen en besloot tevens een bedrag van f 500 te voteren, dat, voor zover nodig, ter be schikking van het centrum kan worden gesteld. In de eerste vergadering van ’t nieuwe jaar heeft voorzitter ir M. Geuze zijn beste wensen voor het nieuwe jaar uit gesproken. Het jaar is begonnen met het rumoer om de melkprijs. De door de mi nister voor dit jaar vast te stellen suiker prijs, waaruit weer de bietenprijs kan worden afgeleid, is besproken in de hoofdafdeling Akkerbouw van het Land bouwschap en wel in verband met de uitlating van de minister over een even tuele beperking van de teelt. De verga dering was echter van mening, dat er in het komende jaar mindér zal worden uit gezaaid en dus geen enkele beperking nodig is. De verhoogde garantieprijs voor suiker schept voor de bietenverwerken- de industrie de mogelijkheid de kosten stijgingen voortvloeiende uit de 6% loonsverhoging in' de vorm van een hoge re bietenprijs aan de telers ten goede te doen komen. Men achtte het teleurstellend dat bjj deze bij-betaling niet de verplichting voor de fabrieken is vastgelegd op doorbeta ling aan de telers, zoals in een vorig jaar. Als gevolg van de eerder genoemde loonsverhoging is eveneens de garantie prijs voor de tarwe voor oogst 1955 ver hoogd met f 0.60 per 100 kg franco pak huis handelaar. Nadat de tarweregeling 1955 en de mo gelijke verhoging van de koolzaadprijs waren besproken nam men de eventuele loonsverhoging in de landbouw per 1 Mei a.s. onder de loupe. Besloten werd hierop van werkgevers zijde niet in te gaan alvorens meer klaar heid is gekomen in de plannen van de regering inzake huurverhoging, belasting verlaging en loonronde. De economische resultaten in de land bouwsector zijn niet zo geweldig dat ho gere lonen gemakkeljjk betaald kunnen worden. STRAAATBELASTING Bij de goedkeuring van de begro ting van 1955 door het college van G.S. is er op gewezen, dat met ingang van 1 Januari 1954 tot invoering van straatbelasting dient te worden over gegaan. Deze straatbelasting dient te worden gesteld op drie procent van de kadastrale opbrengst van de onge bouwde eigendommen. B. en W. wensten echter aan deze suggestie” van G.S. geen gevolg te ge- Ven. De opbrengst zou niet meer be dragen dan f 1200,afgezien nog van de kosten van inning. Intussen is B. en W. gebleken, dat de minister van Bin nenlandse Zaken een nadere verkla ring aan G.S. heeft gezonden, waarin de bewindsman stelt, dat de opbrengst Van de heffing der straatbelasting in beginsel moet overeenkomen met die bouwvolume te verlenen. De gemeentelijke huishoudschool breidt zich ook regelmatig uit. Het aan tal lesuren per week overschreed reeds (te 6000. Aan de raad wordt in verband met de uitbreiding voorgesteld om een adj. directrice te benoemen. Voor deze functie wordt voorgedragen mej. A. C. Blokland, lerares aan de school. Bovendien stellen B. en W. voor aan de school een opleiding voor huishoud kundige te verbinden. Gebleken is, dat zowel de mogelijkheid als de wense lijkheid daartoe in ruime mate wezig is. De zeesluis te Cadzand is thans gereed. De laatste hand wordt nog gelegd aan de nieuwe zeedijk, welke aansluit aan het sluizencomplex, en die tot een hoogte van 7 m boven N.A.P. is opgevoerd. Zodra de buitengeul, welke nu nog verzand is, opengegraven is, kan met spuien worden begonnen, het geen momenteel zeer urgent is, daar de binnenwaterstand door de dooi erg hoog is. Vervolgens werd zelf verdachte. Hij doktersauto te hebben geprutst, ook nadat C. hem had uitgescholden, dat hij het niet durfde. Tégen hem pleitte, dat hij tijdens het politieverhoor door het raam was gesprongen en op een racefiets die zijn vrouw ha"d gebracht, haar België verdween en ook op een vrij geleide van de rechter-commissaris niet wilde terugkeren. Zijn motivering was, dat hij kort daarvoor ook al eens onschuldig in zijn kraag was gegrepen. De Officier meende, dat Van G. heel veel op stap is geweest om mee te doen en dat hij misschien wel op de uitkijk heeft ge staan, maar aangezien mr Van der Dussen wat de schuldvraag betreft du- bieerde, vroeg hij vrijspraak. Mr H. A. R. Mul, die C. verdedigde, trok de verklaringen van getuige Pie ters ernstig in twijfel. Hij meende, dat daarop geen veroordeling zou kunnen volgen. Wat de oplichting betreft vroeg hij ontslag van rechtsvervolging, omdat de verzekeringsmaatschappij geen schade heeft geleden. Mr G. Ti chelman, raadsman van Van G., zei, dat zijn cliënt zich uit vrees had te ruggetrokken, al was het heus geen lieve jongen. Uitspraak; 4 Febr. a.s. hoger crediet zal worden gevraagd. van heffing der straatbelasting naar reeds eerder practisch aanvaarde ta rieven van zes procent voor de ge bouwde en drie procent voor de onge bouwde eigendommen. G.S. hebben B. en W. thans meegedeeld, dat in ver band hiermee de afwijzende houding van het gemeentebestur niet kan wor den gehandhaafd, omdat de regering de toekenning van de in de begroting geraamde verhoging der algemene uit kering uit het Gemeentefonds, afhan kelijk stelt van de invoering van deze belasting. B. en W. komen dan nu ook met het voorstel om met terugwerkende kracht tot 1 Januari van het vorig jaar de straatbelasting van drie procent voor de ongebouwde eigendommen in wer king te stellen. GOES, 21 Januari. In de vergadering van het dagelijks bestuur der Zeeuwse Landbouw Mjj heeft de heer J. Kakebeeke, voorzitter van de Raad voor de voor lichting in Zeeland een uiteeneetting gegeven over de stichting van een provin- ciaal onderzoekcentrum voor de landbouw. Aan de landbouwverenigingen is mede werking verzocht. De heer Kakebeeke toonde aan, dat een dergelijk centrum in de eerste plaats zal moeten dienen als coördinatiemiddel van de verschillende onder zoekingen die er in Zeeland in de land- en tuinbouwsector plaats vinden. Het is MIDDELBURG, 21 Jan. De Arron dissementsrechtbank heeft de chef-mon- teur A. v. d. K. uit Oud-Vossemeer (be schuldigd van grove nalatigheid, waar door een chauffeur zwaar lichamelijk let sel opliep) veroordeeld tot een boete van f 150— subs. 30 dagen. De loondorser A de B. uit Terneuzen, die een verkeers ongeval zou hebben veroorzaakt, werd ontslagen van rechtsvervolging. De lom penhandelaar R. P. de S. uit St Jansteen, die schuldig zou zijn aan een ernstig ver keersongeluk, zag zich veroordeeld tot f 50— subs. 10 dagen en 3 weken voor waardelijke hechtenis met een proeftijd van 2 jaar. De Ned. Heide Mij tenslotte werd van rechtsvervolging ontslagen. Daarmee sprak de rechtbank uit, dat zij niet onder de bepalingen van de Arbeids wet vaft. volging, die eerst bewezen dient te worden, dat net geenZeeuwse kreeften zijn, die In de ment kent deze onderscheiding ook niet. Een kreeft Is een kreeft! Indien de zou vol- IN HET CAFE. Het verhaal, dat Pieters vertelde, was volledig en de moeite waard. Hij zat op de bewuste Zaterdagavond in een café te IJzendijke te kaarten, toen eerst Van G. binnenkwam. Die fluis terde hem in, dat ze aan het prutsen waren geweest aan de doktersauto, maar dat ze het „rot-ding niet op gang konden krijgen”. Ze hadden de schroe vendraaier vergeten. C. kwam tien mi nuten later binnen en vroeg Pieters of hij met zijn wagen de doktersauto even wilde slepen. „Zet er van mijn part maar een fiets voor”, had Pieters gezegd. VLISSINGEN, 21 Januari. B. en W. van Vlissingen hebben de gemeenteraad, die volgende week Vrijdag bijeen zal komen, een voor stel voorgelegd om deel te nemen aan de nationale manifestatie E 55, flie deze zomer in Rotterdam wordt gehouden. In een in aanbouw zijnd paviljoen kunnen, zoals bekend, provincies fil gemeenten een gedeelte huren en daar het meest karakteristieke (kposeren. B. en W. van Vlissingen wensen van deze gelegenheid gebruik te jnaken, al was het alleen maar uit toeristisch oogpunt. Van belang échten zij' het ook, dat driemaal per week een helicopterverbinding met Walcheren zal worden onderhouden. De kosten voor de gemeente worden geraamd op 2400.-— en B. en W. verzoeken de raad dan ook een crediet tot dit bedrag beschik baar te stellen om aan E 55 deel te nemen. Een en ander met het voorbehoud, dat zonodig een MIDDELBURG, 21 Jan. De recht bank kreeg vanmorgen de principiële vraag te beantwoorden, of het is toe- gestaan levende kreeften tijdelijk te be waren in putten. De Kantonrechter had gemeend, dat dit niet in strijd is met het Visserjjreglement, maar de Officier van Jusltie, mr G. J. B. van Dussen, dacht er anders over en eiste een boete van f 25 of 10 dagen tegen de oester- kweker A. F. P. uit Yerseke, voor wie mr M. Vlaming als gemachtigde op trad. Mr Van der Dussen meende, dat er geen verschil dient te worden gemaakt tussen Zeeuwse en Noorse, Deense of Engelse kreeften. Het visserij-regie- JVl ZM n 4" 1X" /-<*-> 4- 1— Een kreeft Is een kreeft! rechtbank de Kantonrechter gen, dan zou het reglement een dode letter worden, omdat dan bij elke volging, die moet worden WONINGBOUW. De woningbouwvereniging „Ver. tot verbetering van de volkshuisves ting te Vlissingen en omliggende ge- meenten” wenst binnenkort over te gaan tot de bouw van veertig wonin- gen aan de Beatrixlaan en de Pres. Rooseveltlaan. Het plan van deze woningen werd als een „stroken- bouw” ontworpen. Overeenkomstig het uitbreidingsplan zijn aan de Beatrixlaan tussen Joz. Is- raellaan en Vine, van Goghlaan een vijftal woningblokken als zgn. stroken- bouw ontworpen. Hiervan zijn reeds een viertal blokken van tien wonin gen gebouwd. Er is dus nu nog plaats voor een vijfde blok. MIDDELBURG, 21 Jan. Op Zaterdagavond 16 October 1954 is er inten sief geprutst aan de auto van dokter Brouwer te IJzendijke, die in een box stond. Toen de dokter Maandagmorgen zijn wagen ging halen, kwam hij tot •de ontdekking, dat het contactslot vernield was, dat er een paar koper- draadjes waren aangebracht om contact te maken en dat er in zijn auto een schroevendraaier lag. Dat alles wees er wel duidelijk op, dat onbevoeg den geprobeerd hadden de auto te starten, maar dat dit hun niet was gelukt. De politie werd op de hoogte gesteld en tenslotte werden als de vermoedelijke daders van deze mislukte diefstal aangehouden de 24-jarige A. L. C., vlas handelaar te IJzendijke, en de leerling-bankwerker J. M. van G. uit West- dorpe. Meer dan twee uur is de rechtbank vanmorgen bezig geweest met de behandeling van deze zaak, die nog moest worden aangevuld met een zaak tegen C. alleen. Hij zou eind Augustus hebben getracht een auto-ver- zekeringsmaatschappij te Amsterdam op te lichten door valselijk een schade formulier wegens diefstal van een auto in te dienen. De Officier van Jus titie, mr G. J. B. van der Dussen, eiste tegen C. in de eerste zaak een jaar gevangenisstraf met aftrek en wegens oplichting een jaar en drie maanden. In eerste instantie vroeg de Officier tegen Van G., die toen nog niet was verschenen, acht maanden, maar na de behandeling van zijn zaak in Van G.’s tegenwoordigheid vrijspraak, niet omdat de Officier twijfelde aan diens ce w®Sen gjng bijna onmiddellijk naar medeplichtigheid, maar omdat hij het overtuigend bewijs niet geleverd oorl nr,or lri achtte. Laat Jantje of Pietje nu maar morsen, want met één streek van een natte doek is Uw ontbijtlaken weer als nieuw. Wilt U een beter bewijs hoe goedkoop U via onze post- orderafdeling uit bent dan met dit laken, dat nergens onder de drie gulden verkocht wordt Bestel (en word daardoor lid van onze postorderclub, waarna U regelmatig diverse aanbiedingen per post krijgt toegezonden) deze plastic ontbijtiakens met bloemmotieven in blauw, bruin of rood, voor putten worden bewaard. Mr Vlaming was het principieel on- .3 met deze opvatting. Het gaat in - - 3 zaak niet om de handel, maar om de bescherming van de Zeeuwse visse rij. Het komt nogal eens voor, dat ho tels en restaurants in Yerseke op een gegeven moment te veel kreeften heb ben ingeslagen. Zij mogen dan niet te rug naar de parken, maar moeten m zout water om te blijven leven. Dan vragen zij aan iemand, die over een put beschikt, de kreeften daarin zo lang te bewaren. Zeeuwse kreeften zijn er bijna niet meer. Het visserij-reglement wordt volstrekt niet op losse schroeven gezet, omdat de contróle van de visserij-polltle streng genoeg Is. De uitspraak werd Be paald op 4 Februari a.s. f'

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2