VEILING MARKT BEURS et 3n Nieuws uit de Provincie. Fors herstel een meisje voor de dag of voor dag en nacht. Meerdere hulp aan wezig. Grote concurrentie een H. H. Merkelijn Autobus reed kapsalon binnen voor het Ned* fruit* Geref* Gemeente te Zierikzee nam geen beslissing bouwplicht Goes Gemeenten vragen inlichtingen aan Rijkswaterstaat Dekzeil Weergaloos pianospel van Jan Odé Miacielburg Vlissingen naqina 3 ZEEUWSCH DAGBLAD 20 Januari 1955 KERK EN SCHOOL :baai NAGEKOMEN ADVERTENTIE 9—12 HET BESTUUR. SCHEEPSTIJDINGEN Hedenavond 7.30 uur Ds AANGEENBRUG in de Lutherse Kerk te Middelburg Drie predikanten overleden Belgisch motorschip kwam in moeilijkheden Auto duikelde in de vest Bromfietsen op slot! De Rijksweg Sloedam Vlissingen Geslaagd voor scheepswerk- tuigkundige. Ds Mr. W. Kroese 70 jaar Tijdens het scheren van een klant Filmavond District Zuid- Beveland van de N.C.L.B. mFS 19 Jan. Een groot aantal is CO LI ]NSPLAAT Peren naar Frankrijk Jaarvergadering Goese philatelisten OOSTKAPELLE OOSTERLAND ST ANNALAND VRO U WEN PO LD ER Coöperatieve Boerenleenbank Domburg Bevolking strooit niet bij gladheid Strooi zand op stoep en trottoir! Jeugdclub van de Ned. Chr. Grafische Bedrijfsbond opgericht Geslaagd flina J Donderdai 940 369% 374 247 228 5334$ van Echer op bericht te georganiseerd door In een de Geref. Kerken. Tweetal te Franeker, A. Kruiswijk te Oosterzee en A. G. Luiks te Drie bergen. Beroepen te Sleen, H. K. Bolwijn, cand. te Amsterdam. Beroepbaar: de classes Arnhem en Zwolle hebben preaparatoir geëxami neerd en beroepbaar verklaard resp. de heren J. D. Peereboom te Ede en S. Oegema te Den Haag. Geref. Kerken (art. 31). Bedankt voor Launceston (Tasma- nië), W. G. Borgdorff te Gorcum. 98% 101% 101% 99Ji 58% 153% TE KOOP: 20.000 kg. KOOLRAPEN 152B 80 42L 132% 60 102% 135 12% 21% 43% 103 67L 102 92% 57% 98% 74% 38 67% idijken ar vergt n.l. ons de De!: pen zulk Verloofd: INE VAN RIET en G. E. BRAS med. vet. drs Zaltbommel (Utr.), 22 Januari 1955. VROUWENARTS, AFWEZIG Vrijdag 21 Januari en Zaterdag 22 Januari. Spoedgevallen: Dr E. Tonkes. 75% 135 Bill. I rub. Bill. II rubr. Dordt Petr. Do 7 P. K. Olie (100) Omtn. S. vrt. St. Mij Ned. H. V. A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenl. Deli Mij. Senembah Muller Co Amst. Bank Esc. Bank Rott. Bank Tw. Bank N.B. Aniem Ov. Gas WATERMAN 18 nr Balbao. INDRAPOERA 18 nr Aden. NW AMSTERDAM 18 te New York. SIBAJAK 18 te Rotterdam. LEOPOLDSKERK 18 nr Haare. 116 70% 101% 69% 24 36% 43% 9% 33% 22% 31% iet niet et) is t gewap-: ;n om ien Set te krijt sen Nos bord-Br zelfs t :olen W apend het n: ;rper. taan ge ten, zo il de i ir staar sle zett behoeft waarop is ontw ietspad meter, Er is pk lizen, DEN HAAG, 19 Jan. Ds B. van den Berg, em. predikant der Chr. Ge ref. Kerken is in de ouderdom v n 76 jaar overleden. In 1911 werd hij pre dikant te Vlissingen en daarna diende hij de gemeenten van Sneek, Den Hel der en Maassluis, waar hij in 1930 emeritaat ontving. Hij was o.m. cura tor van de Theologische Hogeschool der Chr. Geref. Kerken. Ds F. Zantinge, em. predikant der Geref. Kerken overleed in de leeftijd van bijkans 94 jaar. Hij stond te Mak- kum, Nieuwedam en Hoorn. In 1925 kreeg hij daar emeritaat. Op 85-jarige leeftijd overleed ds M. Hefting, em. pred. der Ned. Hervorm de Kerk. In 1894 werd hij predikant te Siddeburen en vervolgens diende hij de gemeenten van Warffum, Dalen en van 1915 tot 1937 te Eist, waar hij eervol emeritaat ontving. r kan j veren. i éénjari; losten Ik ceuze vj legde .n hoe c eid opt assen assen n :n enk- heer M. D. Ramondt, werd wederom herkozen. Na het officiële gedeelte bleef allerlei en 285 556 363% 573% 521% 533 K. Olie (1000) 523 Kon. Boot K. Paketv. K. R. Lloyd 157% N. Sch. Unie 164% 171% 138 55% 79% 21% 126 92% Moeara Enim 923 107% 114% 150 79 AMSTERDAM, 19 Januari. - 104 134% 12% 22 44 48% 105% 67% 101% 93% 58 99% 76% 38 69% 27% 117% 69% 104% 70% 56%—56% 23% 36% 43 9% 32 21% 30% Born. Sum. Internatio Am. Motors Am. Radiator Am. Smelting Anae. Copp. Bethl. Steel Chrysler Ford Canada Gen. Motors Int. Nickel Kennec. Rep. Steel St. Brands U. S. Steel N. Am. Comp. 27% Cit. Serv. Cont. Oil Midc. OU Phil. Oil Shell Oil Tidewater Baltimore Ches. Ohio M. K. Texas N. Y. Centr. Pennsylv. Can. Pac. issie 1» plan". .1 t ontw den af s een b Delt:i]i\ Maar 1 gering f BEROEPINGSWERK. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Ried, F. Hoekstra, luchtmachtpredikant te Ypenburg; te Kortenhoef J. C. van Hunnik, vicaris te Zeist. begoïn Westkaf* en erieel. P ;ed zijn' int met' ran toeken^ et werk Voorne 1 nderhe. oducten •gon- o) -n wor. ’s-Gravenhage zijn 70ste verjaardag. De jubilaris werd in 1908 door het Provinciaal Kerkbestuur van Over- ijsel toegelaten tot de Evangeliebe diening in de Ned. Herv. Kerk en deed op 13 Maart 1910 zijn intrede in zijn eerste gemeente Vrouwenpolder. Daarna stond ds Kroese te Den Burg op Texel; Velseroord; IJmuiden-Oost en tenslotte nog ruim 18 jaren te Oos- terhout, waar hij met ingang van 1 Mei 1950 op 65-jarige leeftijd emeri taat werd verleend. L even® aen 'v°rC n, dat wat i” lan onts*1 gevuld- Sanders1 leden al. l00fd de' nnemerS oelen er er de laten (Vest kaf' .1 m. I® mdig 's beton, ORDEld lan ziet met ve al voor s land t unnen B ;n. Zant Rijswerk beschik^ jrhoud kRDBH heer Zeeu». dat i( oor Zee. is er eer rlei fat. *er vei- it de ai de pers bt landt TERNEUZEN, 19 Januari. Door de gistermorgen plotseling opgesto ken wind raakte het Belgische motor schip „Mathilde”, schipper H. Fenijn uit Breskens, in moeilijkheden. Daar het schip, geladen met zand, niet voor zien was van dekkleden, schoten de houten luiken los. De onstuimige Scheldegolven zochten toegang tot de ruimen, waardoor het schip begon te zinken. De tonnenlegger „Frans Naerebout”, - 7---- die in de nabijheid voer, beschermde kade en Maisbaai te verkopen aan de N.V. het schip aan de loefzijde, zodat deze rr"~~ minder last van de wind kreeg. De inmiddels gewaarschuwde sleepboot „Holland” van de rederij Muller te Terneuzen, bracht het schip, in zin kende toestand, de middenhaven van Terneuzen binnen. BERGEN OP ZOOM, 18 Januari. Een chauffeur van een B.B.A.-bus, die Dinsdagmorgen door de v. d. Rijtstraat te Bergen op Zoom reed, moest plot seling op een kruispunt voor een vrachtauto, die uit een zijstraat kwam, afremmen. De bus ging aan het schui ven en gleed de kapsalon van de heer Wuyts binnen. Voor de spiegelruiten kwam de bus tot stilstand. De barbier was juist bezig een klant te scheren, die daarbij werd verwond. Ook de kapper liep verwondingen op. De pas sagiers van de bus raakten in paniek stemming, maar slechts enkelen liepen schaafwonden op. De kapsalon werd geheel verwoest. e mono, n. Wor. geteelif vanzelf ijzondti witlof r de i(! vaspeej ?e aan). UTRECHT, 18 Jan. Nederland is een der belangrijkste fruitexporteren- de landen, doch de internationale con currentie, vooral van Italiaanse zijde, zal sterker worden. Nederland be kleedt als fruittelend land geen mo nopolistische positie, en de Nederland se fruitteler zal zich tot het uiterste moeten inspannen om de heidige posi tie te handhaven. Daarom zal met kracht naar verdere verbetering van kwaliteit en beperking van het ras sensortiment moeten worden gestreefd. De huidige rooiactie, die leidt tot ver jonging van oude en versleten boom gaarden, dient van harte te worden ondersteund. Dank zij de gunstige ligging van ons land ten opzichte van de belangrijkste exportmarkten Duitsla.nd en Enge land, zal het bij levering van een pro duct, dat voldoet aan hoge internatio nale normen op het gebied van kwali teit, sortering en verpakking mogelijk zijn de huidige eervolle plaats in de rij van fruitexporterende landen te handhaven. Dit was de conclusie waartoe het hoofd van de sectie fruit van het Cen traal Bureau voor de Tuinbouwveilin gen in Nederland ir P. ter Hofstede kwam aan het einde van zijn cause rie, gisteren gehouden voor de kring Utrecht van de Nederlandse Fruitte lers Organisatie. linke ai n pluk ond zij eienteelt tuurlijfe ten enz de kit; ibei zit Zierikzee, 19 Januari. In de gister avond gehouden vergadering besloot de kerkeraad van de uit het Synodaal verband getreden Geref. Gemeente te Zierikzee na langdurige besprekingen mt de gemeenteleden de bestaande toe stand te handhaven en zowel van syno dale als van andere zijde predikanten te vragen voor de gemeente op te tre den. Men heeft dus geen beslissing kun nen nemen inzake aansluiting bij de groep van dr C. Steenblok of terug keer bij het Synodaal Verband. TE KOOP AANGEBODEN: voor een woning van ruim 600 m3, in de gemeente Zoutelande. Brieven onder No. A 4333, Bureau van dit blad te Goes. RONDVRAAG. Tijdens de rondvraag spraken de heren Hesselink (WD) en Van Loo (Arb.) over sneeuwruimen. Wethouder van ’t West- ende antwoordde op hun vragen. De heer Van Loo zei, dat de bevolking (en zelfs raadsleden) niet strooien op hun stoep bij gladheid. Hij wilde meer toezicht van de zijde van de politie. De voorzitter wees op de onmogelijkheid van politietoezicht. Er zijn daarvoor niet voldoende agenten. De bevolking zal echter op de plicht van het strooien bij gladheid worden ge wezen. Ter hoogte van de Noordbrug is de arts A. W. B. uit Sint Laurens met zijn Volkswagen geslipt tengevolge van de gladheid van de weg en in de vest terechtgekomen. Juist op de bocht van de Seissingel (waar de auto van daan kwam) slipte zij en draaide daar bij een halve slag om, zodat zij ach teruit de vest inreed. De arts kon on gedeerd zijn wagen verlaten. De auto is later door een takelwagen uit het water gehaald. De politie verzoekt ons erop te wij zen, dat het voorschrift is ook de bromfietsen op slot te doen, als zij ergens worden neergezet. Dat is in de eerste plaats eigen belang van de ei genaar of eigenares. De laatste weken komt het bijna dagelijks voor, dat jeugdige knapen vooral in de avond uren een bromfiets, die onbeheerd staat, wegnemen om er een tocht op te maken. Korter of langer tijd later worden de bromfietsen dan op een heel andere plaats in de stad terugge vonden. Zelfs kwam er op deze ma nier een bromfiets in Souburg terecht! Ieder, die het aangaat, neme deze drin gende wenk dus ter harte! MIDDELBURG. 19 Jan. De ge meentebesturen van Middelburg, Vlis singen, Oost- en West-Souburg, Nieuw en Sint Joosland en Arnemuiden zul len zich tot de hoofd-ingenieur-direc- teur van de Rijkswaterstaat in Zee land wenden met het verzoek hun na der in te lichten omtrent de concrete plannen met betrekking tot het toe komstige tracé van de Rijksweg tus- Zij Mr P. W. MEYLINK, Nota ris te Middelburg, zal bij inschrijving verkopen: HET WOONHUIS met erf en tuin, Oranjeplein 15 te Oost- en West-Souburg, groot 1.32 are. Vrij van huur te aanvaar den 14 Febr. 1955. Bezichtiging: Dinsdag 25 Ja nuari, 24 uur. Inschrijving uiterlijk Zater dag 29 Jan. 1955, ten kan tore, L. Noordstraat 37. Voor het scheepswerktuigkundig diploma A zijn geslaagd: J. C. Koster, prima voor consumptie, ook in gedeelten. J. MARKUSSE, Kapelle. ST. ANNALAND, 19 Jan. Giste ren vierde ds mr W. Kroese, emeritus predikant der Ned. Herv. Kerk te SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. 102 Amst. Rubb. Band. Rubb. Kend. Lemb. O. Jac. Rubb. 42% 132% 59 H~Am!~LÏjn 184% 186 ----- 155 188% 156% 159% 167% 223 173 141 56 80% 22 128% 94% 234 251% 44% 234 230% 76% 136% „fn kort openingswoord, waarin hu o.m. verwelkomde de hoofdbestuurder, de heer R. van Wensen te Moerdijk «erd o m. een film vertoond over de jubileumviering te Ut^ec^t iao^land”,V^n «toovei het herstel van de schade, die de wa tersnood van Februari 1953 heeft ver oorzaakt. Tenslotte heeft de heer Van Wensen een propagandistisch woord gesproken. Geref. Mannenvereniging'. De kring Noord-Beveland van de Geref. Mannen verenigingen hield in de consistorie dei Geref. Kerk een vergadering onder vom- zitterschap van de heer J. Hamelmk. De heer L van Gilst hield een inleiding over het onderwerp: „Hiskia en Jesaja waar op een drukke bespreking volgde. De op komst was goed. Verkiezing. In de Geref -Kerk is tot diaken gekozen de heer A. Ver burg. KAPELLE Herv. Mannenvereniging. druk bezochte vergadering van Hervormde Mannenvereniging heeft Dinsdagavond ds J. G. van leperen uit Wemeldinge gesproken over het leven van de Katwijker vissers. Met grote aandacht werd deze interessante uit eenzetting gevolgd. Zowel de geestelijke als de techni sche zijde van het vissersleven werd door de referent besproken. Veilig verkeer. Woensdag is in hotel „De Zwaan” een verkeersmiddag ge organiseerd voor de oudste leerlingen van de lagere scholen in Kapelle Biezelinge en Schore. Door middel van verschillende films werden de kinde ren gewezen op de gevaren van het verkeer. KRABBEND1JKE Aanbesteding. Voor de woningsplitsing I IIT “JF f F 8 A L.8 F F *8" F 1"^ F hk! en uitbreiding van het Groene Kruisge- I I I I B Bb Ssb S fjfoE K ’8* H g SE w» bouw hebben de volgende aannemers in- g L 3^, J?8’! V Wr 0 Bct Lil geschreven: timmer en metselwerk W. v. Doorn f 12.120; J. van Strien f 11.300; electriciteit; fa Pieper f 695 en C. Pol derman f725; schilderwerk: A. M. Pol derman f 1735; M. A. Geense f 1265; sani tair: A. Leys f 1507 en W. P. Gebraad f1475. r. ^EüORP Geref. Mannen- en Vrouwenvereniging. Dinsdagavond hebben de Geref. mannen en vrouwenvereniging gezamenlijk in de Chr. school de jaarvergadering gehou den. De heer G. de Hamer besprak het onderwerp: „Leven uit de hoop", waarop een levendige bespreking volgde. Na de pauze vulden leden van de vrouwen vereniging het programma met zang, de clamatie en een vragenspel. 308 323 184% 186% 352% 364% W. Fejjenoord 212% 213 291 568% KAPELLE, 19 Januari. Met in gang van vandaag is de export toege staan van 650 ton peren uit Nederland naar Frankrijk. In het handelsverdrag tussen ons land en Frankrijk was een contingent voor de invoer van peren overeengekomen. De perenvoorraad is thans niet groot meer. Wel wordt op de Franse markt belangstelling voor Nederlandse peren verwacht. gemerkt C.L.V. verloren Seisweg Middelburg naar Westkapelle. Vinder gelieve zenden aan: Coöp. Landbouwvereniging „Eiland Walcheren”, Middelburg. Mevrouw J ONKERS-VRIJDAG te Goes vraagt tegen 1 Fe bruari AMSTERDAM, 19 Januari. Nu de New-Yorkse effectenbeurs gisteren enig herstel vertoonde, stegen ook de koersen op het Damrak resoluut en d verliezen van gisteren, die zeer aanzienlijk waren, werden voor een groot deel ingehaald. „Jantje huilt en Jantje lacht”, zei men vanmiddag ter beurze. Vooral de internationale soor ten kwamen op een aanzienlijk hoger niveau. Kon. Olie b.v. kwam van 522 op 533, Unilever van 352% op 364%, A.K.U. van 288 op 296 en Philips had de leiding met een winst van 15 pun ten voor de oude en 14 punten voor de nieuwe aandelen. Ook de scheepvaartafdeling, die gis teren een flinke veer heeft moeten laten, was behoorlijk in herstel. Scheepvaart Unie sloot op 167% (164%),' K.N.S.M. 187% (185) en ook de overige soorten 1 tot 3 punten ho ger. Hoewel de locale industrieën en de bankaandelen merendeels iets beter noteerden, ging het hier toch niet van harte. Beide sectoren waren gisteren gevoelig lager, maar wisten slechts een klein gedeelte hiervan in te lopen. In Amsterdam rubber ontwikkelde zich na 2 uur een flinke hoek en dit papier werd grif aangekocht. De prijs steeg van 107 tot 114. Van de weer omstuit was ook H.V.A. 3 punten ho ger op 141, Verenigde Del’ Cirfa 128% (126%). Guldensbeleggingen stil en onveranderd. Prolongatie 2% procent. 252 261 228% 228% 261 266% M. E. Kooy, L. M. L. Lockefeer, I. Ovaa; voor het diploma scheepswerk- tuigkundige C II (oud) G. Boot en voor het diploma Derde Stuurman G.H.V.: P. Vos. Allen zijn leerlinge: van de „De Ruyterschool”. Dinsdagavond waren de postzegel verzamelaars van Noord- en Zuid- Beveland bijeen in hotel „Centraal” te Goes voor de jaarvergadering der afdeling Goes en omstreken van de Internationale Postzegelvereniging „Philatelica”. Het jaarverslag van de secretaris liet optimistische tonen horen: men heeft een bevredigend aantal leden; de maandelijkse bijeen komsten worden goed bezocht; de rondzendingen en de nieuwtj esdienst blijven veel belangstelling trekken. Ook het verslag van de penning- meester was bevredigend; de lage af- de J. Idelingscontributie kan dan ook ge- GOES, 19 Januari. Een vleugel, die niet geheel aan de eisen voldeed en een voor een groot deel onbezette zaal: moeilijk zou men zich slechtere omstandigheden kunnen indenken voor het geven van een pianorecital. Maai- ondanks dit alles heeft de pianist Jan Odé vanavond in de concertzaal van het „Schuttershof” te Goes piano spel laten horen, zo puur, zo klaar en zo verfijnd dat het zelden zijn weerga heeft gehad. Met zijn uitstekende tech niek en zijn beschaafde, wat strak van lijn, maar innerlijk tot en met ver werkte muziek heeft Jan Odé zijn ge hoor deze avond in een klemmende ban gehad, zodat de kou wel vergeten moest worden. Deze wonderlijke beklemming deed zich vooral gelden bij prelude, choral en fugue van C. Franck. Dit meester stuk van de Franse componist, dat in de prelude enigszins aan Bach doet denken, met het wonderschoon koraal chromatisch klagend, maar troostend m de melodie en de indrukwekkende apotheose in de knap opgebouwde fu ga, heeft Jan Odé ontroerend gespeeld. Maar nog meer heeft ons de Partita P groot van J. S. Bach getroffen. Met zijn geacheveerd spel, zijn sublie me aanslag, lijkt het wel of deze pia nist voorbestemd is voor Bach. Levend en zingend was de voordracht, soepel net spel en fijn genuanceerd en o zo blij en innig. Dit was een Bachvertol- Mng, een interpretatie, waarbij elke discussie verstomde. De sonatine van Echer na de pauze gaf enkele ogen- pliKken van onbekommerd genie ten. Deze sprankelende enigszins im pressionistische Franse muziek was een heerlijke verademing in dit ern stige programma. Tot sl°t speelde Jan Odé de sonate Op. 58 in b. van Fr. Chopin, waarvan we vooral het verstilde, intieme largo, a het rapsodische allegro willen noe- men. Soms had het er van, dat dit toch zo romantische werk, minder het igendom was van de pianist, dat het nem misschien wat minder lag, maar et virtuoos en met volle overgave gespeelde Final vaagde deze indruk toch zeker weg. De avond werd de Z.V.U. L.J.G. en Z.P.M. De L.J.G. en ZBM. afdelingen van Oostkapelle en Seroos- kerke en omstreken hielden een ontspan ningsavond in het verenigingsgebouw, waarvoor veel belangstelling was. Het programma vermeldde een schetsje van de L.J.G. en zang van de Z-P.M. Een or kestje zorgde voor de muzikale afwisse ling De hoofdschotel vormde de opvoe ring van het stuk in vier bedrijven, ge titeld: „Het wentelend rad”. Vaardigheidsproeven. De leden van de gymnastiekvereniging „Oostkapelle heb ben de vaardigheidsproeven afgelegd. De uitslagen zijn: Meisjes klasse A: K Adri- aanse, 34.9; R. van de Broeke 35.8, 1. Rotte 34.7; L. Sturm 34.2. Dames 3e klas- se A: R. Kense 46.3; D. Francke 44.5; K Adriaanse 42.6; H. Janse 42.5; R. Won- dergem 41.5; N. Geertse 41.2; T. Brand 40 6: C. de Kam 39.9; J. Louwerse 39.6; L. de Kam 39.5; S. Lamperts 40.9; Dames 2e klasse: S. Rotte 44.7; M. Wets de Swart-Lourense 44.5; R. Francke 43.9; T. Homburg 42.8; C. Sturm 40.4. Heren klasse II: G. Francke 42.5; L. Coppoolse 41.5; Heren 3e klasse B: H. Kip 40.1; H. Geertse 39.7; J. Mesu 39.5. Heren 3e klas se A- J. Kooman 44.4; P. J. de Voogt 44.1; L. dé Voogd 41.5; G. Maranus 40. Geslaagd: Bij Imevo te Amsterdam slaagde voor dokters-assistente mej. N. v, d. Schaaf. Aanbesteding. Dezer dagen werd alhier aanbesteed het herstel van het gemeente huis. De laagste inschrijver was H. Stou ten te Brouwershaven met f 54.500 en de hoogste inschrijver N.V. Aannemersbe drijf v.h. M. H. Dasselaar te Amersfoort met f 58.940. Ongeval. Tijdens het patates-fritesbak- ken kreeg de echtgenote van de heer A. J. Soeters kokende olie over haar han den en liep ernstige brandwonden op. Dr Van Es verleende eerste hulp. Bedrijfsvoorlichting. Door de vereni ging voor Bedrijfsvoorlichting „Walche ren” was een praatmiddag belegd, waar op de heer Krijger een inleiding hield over de chemische onkruidbestrijding. Tal van vragen werden gesteld. Tenslot te werd een filmstrip vertoond. Er was veel belangstelling. 102 100% 100% 98% 101% 101% 100 57 151% 210% 210% 288 296% TERNEUZEN, 19 Jan. Bloemkool 22 49, Knolselderij 214, alles per st. Veldsla 5559, Breekpeen export 20 30, B II 214, Waspeen 3740; Rode kool 20—38, Sav. kool 25—29, Witte kool 25, Prei 1841, Knolselderij 11 30, Spruiten 43—51, Uien 2 1—17, Wit lof 4454, Koolrapen 59, Boerekool 2122, alles per kg. Fruit: Appels: Goudreinette Hl 20—26, K 17—21, F 1012, Jonathan A 35—42 B 33.20 35, C 28.20—30, H gr. 27.20—30, Hl 19—21.50, H2 9, K 11—20, F 6—10, Overige soorten appelen 320, Peren: St. Rémy K 15—18, F 10—15, Overige soorten 34. KAPELLE, 19 Jan. Industrie en export veiling: Appels en Peren: Legi- pont op monster I en op 25.60, Com- tesse de Paris op monster I en op 20, Goudreinette I gr. 2533, I 1621, Jo nathan I gr. 25—41, I 24—26, I f 18— 21, Cox Orange P. I gr. 4757, I 28 42, I f. 1623, St. Remy I gr. 18, I f. 17, II 13, Gewone veiling: Jonathan 3— 21,’ Goudreinette 820, Cox Orange P. 827, Gelders zoet 10—26, Zoete Erm- gaard 1852, Zoete Ribbeling 827, Brab. Bellefleur 39, Golden Delicious 725, Sterappel 310, Bramley Seed ling 68, Pomme de Orange 1636, St. Remy 615, Gieser Wildeman 11 35, Kleipeer 313, Conference 1031, Comtesse de Paris 38, Souvenir de Congres 89, Winterlouwtje 412, Groenten: Sav. kooly 1417, Rode kool 1828, Spruitkool 1743, Witte kool 1619, Stekuien 1—5, Uien 515, Koolrapen 35,5; Breekpeen 912, Prei 39—41, Witlof 56—58. GOES, 18 Jan. Exportveiling ap pelen: Cox Orange Pippin 173 71, 170 64, 165 59—61, 160 49—60, 135 22—24, Goudreinette AA 35, A 31, Igr. 2526, B 26, C 20 I 16.30—34, II 12.40, Jo nathan AA 43, A 42.80, B 37, C 31 172 34, 170 32.20, 165 27.80, 160 22, Gol den Delicious I 3365, Lombarts Cal ville I 18—28. Peren: St. Remy Igr 18, I 17, II 10, Pondspeer Igr 9, I 12, II 8, Gieser Wildeman Igr 34—37, I 21—30, II 12 15, Comtesse de Paris A 1922, BC 12—13, Igr. 16, I 11—12, Br. Alex. Lucas A 32, BC 32, I 20, II 7. Verpakt Fruit: Cox Orange Pippin AA 68—69, 175 56—71, 170, 64, Goud- reinette AAA 42, AA 40, I 29—41, Gouden Delicious I 4065, Jonathan AA 49, A 46, 170 40—41. Gewone veiling. Appelen: Goud- re.inette K. 13—25, F. 7—14, Cox Orange Pippin K. 16—36, F. 612, Jonathan K. 1028, F. 418, Golden Delicious K. 24—36, F. 10—18, Zoete Ermgaard K. 39, F. 2231, Lombarts Calville K. 10—20, F. 9. Peren: St. Remy K. 1316, F 510, Pondspeer K 1114, F 5-6, Gieser Wildeman K 22—30, F 5—13, Confe rence K 2834, F 819, Doyenne du Com. K 93102, Harm. Markies K 9, F 5—6. GOES, 19 Jan. Groenten: Sprui ten A I 48—53, A II 38, B I -27—35, Witlof A I 55—56, B I 40—42, Afw. 17, Rode kool A I 29—30, A P 20—28, B I 22, Gr. Sav. kool 2031, Boere kool 2023, Witte kool 1316, Peen 1213, Uien 215, Prei 3035, afw. 14, Andijvie 52, Koolrapen 45, Kro- t n 38, Kropsla 4, Knolselderij 4, Bos selderij 12—13. ROTTERDAM, 18 Jan. Aard- appelen grote 7.1012.60, poters 6.90 1 8.Andijvie II 63, Kroten IA 28 34, HA 14—28, Waspeen IA 34, IIA 26 29, Selderij 810, Rode kool IA 37 —43, IIA 29—39, Gelè I 28—35, II 24 —29, Groene kool I 25—26, II 16—34, Knolselderij 629, Witlof IA 4955, II?. 31—50, IB 50—52, IIB 33—43, Veldsla 9198, Uien geschoond 20 23, Uien 923, Grote peen 522, Boerenkool 2843, Spruiten IA gesch. 57—96, IA 49—66, HA 34—60, IB 35 —37, IIB 16—37, Prei A 20—45, B 21— 31. Fruit: Jonathan B 36, HA 2544, HB 21—36, HC 21—28, HH 9, K 13 29, Cox Orange Pippin A 6670, B 52—57, C 30, HA 57, HB 28—47, HC 30—34, Hl 50, HII 24, K 10—26, Goudreinetten A 2638, B 2232, C 22— 25, HA 23—34, HB 18—32, HC 14—32, Hl 14—33, HII 7—17, K 8—20, Eng. Bellefleur HA 25—31, HB 19— 24, HC 18, HH 7, K 8—13, Golden Del. HA 60, HB 43, HC 43, Hl 60, HII 42, K 2026, Laxton Superbe HA 3141, HB 21—38, K. 13—25, Giessen Wilde man A 38—44, B 35, C 27, Hl 28—34, HH 11—27, K 16, Williams B 24, C 20, HA 18, HB 18—22, HC 16—19, HII 512, K 810, Comtesse de Paris A 36, B 30, HA 9—16, HB 18, HC 9, Hl 6—11, HII 6—7, K 4—17, Beurré Alex. Lucas A 1821, B 16, HA 18, HC 12, St. Remy HA 18—19, HB 18 —19, HC 18—19, Hl 17—19, HH 13— 17, K 11—16, Legipont HA 16, HB 14, HC 11, HII 5—7, K 6—11. BERGEN OP ZOOM, 19 Januari. Groenten- en fruitveiling. Prei 3143; kroten 3436; savoye kool 2130; Spruiten A 5176; idem B 2845; rode kool 30—40, witte kool 1622, boerenkool 22—38, Witlof 37—56, Schorseneren A 5153, idem B 18 24, koolraap 56. Appelen: Jonathan 1946, Golden Delicious 2650, Goudreinette 2032. Peren: St. Rémy 1822. VEEMARKT. ROTTERDAM, 18 Jan. Aanvoer in totaal 3562 5958 weektotaal)Vette koeien en ossen 900; Gebruiksvee 791 (427 tbs-vrij)Vette kalveren 70; Graskalve ren 110 (101 tbc-vrij)Nuchtere kalveren 845; Varkens 180; Biggen 165; Paarden 130; Veulens 11; Schapen of lammeren 344; Bokken of geiten 17. Vette koeien 2.502.69, 2.202.45, 1.90 2.04; Vette kalveren 2.903.00, 2.602.70, 2.20—2.50; Graskalveren 300, 250. 175; Nuchtere kalveren 53, 48, 44; Biggen 55, 45, 38; Slachtpaarden 200, 185, 175; Scha pen 125, 115, 95; Lammeren 115, 105, 95; Kalf- en melkkoeien 1025, 900, 750; Vare koeien 650, 600, 475; Vaarzen 650, 550, 450; Pinken 400, 300, 250. Het Bestuur verzoekt beleefd inlevering van alle spaarbankboekjes (ook schoolsparen) op de onder staande data: Te DOMBURG: van 24—28 Jan. a.s., en 1.30A uur. Te WESTKAPELLE: cp Woensdag 26 Jan. van 912 en 1—4 uur. Te AAGTEKERKE: op Donderdag 27 Jan. a.s., van 1A uur, op het Gemeentehuis (Burge meesterskamer WAT ’N UITKOMST was het, toen ik klinkende guldens kreeg van mijn VéGé-kruidenier voor m’n V éGé-geldzegels komstige tracé van de Rijksweg sen de Sloedam en Vlissingen. stellen het op prijs deze nadere toe lichting in een mondelinge bespreking met de hoofdingenieur-directeur te ontvangen. Dit werd besloten tijdens een bij eenkomst van de colleges van B. en W. der genoemde gemeenten, welke vanmiddag in het Stadhuis onder lei ding van de waarnemend burgemees ter van Middelburg, de heer J. W. Kö- geler, werd gehouden. De bijeenkomst was belegd om gezamenlijk na te gaan, of instemming zou kunnen worden be tuigd met de inhoud van de brief, wel ke de Stichting „Nieuw Walcheren” aan de Rijkswaterstaat had gericht en waarin een plan tot wijziging van het tracé van de Rijksweg was voorge steld. In de vergadering van vanmid dag waren ook vertegenwoordigers van „Nieuw Walcheren” aanwezig, die de bedoeling van het plan nog toe lichtten na het inleidende woord, dat de heer Kögeler had gesproken. Tijdens de discussie bleek, dat geen der gemeentebestuurders precies op de hoogte was van de plannen, die de Rijkswaterstaat'in dit opzicht heeft. Men achtte het dan ook alvorens adhaesie aan het adres van de Stich ting te betuigen wenselijk zich eerst op de hoogte te stellen van de bedoe lingen van Rijkswaterstaat. Wanneer dit bekend zal zijn zullen de gemeen tebesturen nagaan of er eventueel nog stappen moeten worden ondernomen of wijzigingsvoorstellen moeten wor den ingediend. Ned. 1953 Ned. 1947 Dollarl. ’47 Inv. Certif. Ned. 1962-64 Grootb. 1946 Cult. Bank N. H. Bank N. H. Mij. A. K. U. B. Jurg. Berkel's P. Calvé Delft Fokker Gelder Z. K. Hoogovens Ned. Ford Ned. Kab.f. Phil. Gloeil. Do 6 P. Unilever Een aantal voorstellen passeerde Dins dagmiddag in de gemeenteraad de hamer. De heer I. J. de Bert werd opnieuw be noemd tot tijdelijk leraar aan de Openb. U.L.O. De heer C. G. v. d. Linden werd benoemd tot tijdelijk leraar aan het Gym nasium. De heren S. Caljouw en mr A. J. v. d. Weel zagen zich herbenoemd als leden van het bestuur der Godshuizen en het zelfde was het geval ten aanzien van de heren L. A. Schenk en P. I. Hamming als leden van de Commissie van advies voor de Volkscredietbank. Medewerking werd verleend voor aan schaf van leermiddelen e.d. aan de Herv. school Zuidsingel, de Geref. school aan de Gravenstraat en de Chr. school aan ’t Zand. De wethouders zagen hun salaris met ingang van 1 October j.l. met zes procent verhoogd. Een crediet werd ver leend dienend tot eerherstel van de oud- wethouder de heer P. Ph. Paul. Een ver zoek om subsidie van het Wit Gele Kruis werd z.h.s. afgewezen. ZJls. besloot de raad grond aan de Oude Werfstraat, Los- j richtingsvergadering The Vitrite Works. De Oostk. Serbadjadi K. Jav. Ch. P. 155 185 154% handhaafd worden. De voorzitter, de Na het officiële gedeelte werd een veiling gehouden en 1-- men nog lang bijeen om over philatelistische zaken te praten postzegels te ruilen. Dit gezegde willen we nogmaals on ze lezers op het hart drukken. Temeer, nu mevr. S. uit de Evertsenstraat het slachtoffer is geworden van een glad trottoir. Toen zij gistermorgen een van haar vijf kinderen naar school bracht, kwam zij in de Couwervestraat door de gladheid te vallen, zodat zij de wo ning van de heer S. binnen gedragen moest worden. Een ontboden genees heer constateerde een gebroken pols. Zij moest naar het ziekenhuis gebracht worden, waar operatief ingrijpen noodzakelijk was. Gisteravond is in „De Opril” de op- aj gehouden voor een jeugdclub van de Ned. Chr. Gra fische Bedrijfsbond. De jeugdleider, de heer L. Hollestelle, sprak een kort openingswoord. De heer M. D. van der Slikke sprak als voorzitter der afde ling een opwekkend woord en wees in het bijzonder op de sociale studie, die van groot belang is. De heer Hollestelle hield een inleiding over het onder werp: „Waarom een jeugdclub?” Na de pauze werd de avond gevuld met hersengymnastiek. In de volgende vergadering, op 23 Februari, zal de film over de kampweek worden ge draaid.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3