DE HEER VAN GREYLANDS yp 'AKKERTJES" Ié i f| Consumentenbond voor PuZZLE tegen melkprijsverhoging Veelstemmig pleidooi versnelde scholing Vele Indische Nederlanders verkeren in moeilijkheden ANDERE BLADEN Vijfhonderd arbeiders ontslagen Loonsverhoging bij Britse spoorwegen Met de „Kungsholm’' rond de wereld niek VANDAAG EENS Brümmer’s Hoestdrank KOU. GRIEP, KOORTS zijn snel en af doend te bestrijden met: Zwitsaletten Uitu-ladiny ïlaaA. de. faiA.c.u.0 Tekort aan vaklieden moet tot iedere prijs worden aangevuld Beroep op het Nederlandse volk hen te behoeden voor pauperisme Vrije bewerking van een Engels verhaal van Mrs Henry Wood. ^5* IP Ik ZEEUWSCH DAGBLAD C.O.P. hield voorlichtingsdag FEUILLETON i Werkgemeenschap van Protestantse vakbonden Gelezen in - helpen direct I Ramp bij Makassar Utrechts bedrijf failliet Bloedbad in Fins tehuis voor bejaarden Dr Kortenhorst voor de radio t Oplossing vorige puzzle pagina 3 Maandag 10 Januari 1953 ■M I j Ingezonden Mededeling (Adv.), Ingezonden Mededelin-- (Adv.) Ingezonden Mededeling (Adv.) 100) zucht ontsnapte (Wordt vervolgd) ...'zi ZW/rSAL preparaat/ 4 Optelsommetje ROOM SOES houden op het gebied van het technisch onderwijs. De heer Eshuis pleitte voor samenwerking tussen deze opleidingsin stituten, hetgeen zeker zeer heilzaam zou werken. Slechts bij enkele grote ondernemingen zou opeenvolgende deelarbeid mogelijk zijn, een toekomstig metselaar moet daar om méér leren dan alleen hoe hij stenen moet leggen. De basis moet zó breed zijn, dat bij verdere oefening in de practijk het slagen zo goed als zeker is, aldus deze spr. De Secretaris-Generaal van de Verenigde Naties, Dag Hammerskjoeld, gezien op het moment, waarop hij overeenkomstig de gewoonte zijn schoenen uittrekt voor het betreden van het gedenkteken ter ere van Ma hatma Gandhi te New Delhi. De Secretaris-Generaal bezocht deze plaats tijdens zijn tocht naar Peking, waar hij Premier Tjoe en Lai zou ontmoe ten, om de kwestie van de V.N. gevangenen in China te bespreken. over an- verkrijgt ter- stond dank xij^ ’s-GRAVENHAGE, 8 Jan. Het be stuur van de internationale Werkgemeen schap van Protestantse vakbonden heeft op een van 6 tot 8 Januari in Zwitserland gehouden zitting besloten de activiteit van de werkgemeenschap in Canada voort te zetten, nadat de algemene secre taris, de heer F. P. Fuykschot, er verslag over had uitgebracht. De heer K. de Boer zeide in een verslag over zijn werkzaamheden op Nieuw-Gui- nea, dat onder de Nederlandse en Pa- poeabevolking Protestantse vakbonden zijn gevormd, die zich gunstig ontwikke- len. We mogen graag eens hartelijk la chen. U natuurlijk ook. Maar, dan moe ten wjj U toch vragen een beetje ma tigheid te betrachten, tenminste als U tijdens een telefoongesprek in de lach schiet. Is het U niet helemaal duide lijk? Ons eerst ook niet, maar toen we dit verhaaltje in „Het Vrije Volk” la zen ging ons toch een licht op: Een Deense dame heeft van P.T.T. de waarschuwing gekregen niet meer te lachen als zij interlocaal te lefoneert. Doet zij dit wel, dan wordt zij onmiddellijk automatisch ver broken. Dagenlang hebben technici van de telefoondienst gezocht naar de oor zaak van dat wonderlijke verschijn sel. Eerst dachten zij, dat het aan het toestel lag, dat zij steeds werd verbroken. Maar het plaatsen van nieuwe toestellen hielp niet. Na uit gebreide proeven kwam men er door een toeval achter, dat de verbinding wegviel als zij lachte. Bjj verdere proeven is gebleken, dat de lach van de dame precies de zelfde frequentie had als het auto matische verbrekingssignaal. Het aantal aangegeven radio-ont- vangsttoestellen in Nederland bedroeg op 1 Januari 1955 1.963.894 tegen 1.954.248 op 1 December 1954. DJAKARTA, 6 Jan. Enkele dagen geleden zijn bij Makassar tengevolge van een aardverschuiving, gevolgd door overstromingen, 30 personen door verstikking en 30 door verdrinking om het leven gekomen. 320.000 kubieke meter aarde werden op kokospalm-plantages omgewoeld en over een weg van meer dan een ki lometer lengte verspreid. Een heuvel langs deze weg zakte ineen. ’s-GRAVENIIAGE, 8 Jan. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Con sumentenbond heeft in een telegram aan de minister-president geprotesteerd tegen de melkprijsverhoging. De Bond is teleurgesteld over het feit, dat de regering door het gelijktijdig nemen van enkele maatregelen met betrekking tot subsidie e d. t >t zo’n drastische verhoging van de melkprijs heeft be sloten. De Bond acht bovendien de marge- verhoging van 1 cent per liter, waar door in verschillende districten ook in Zeeland de melkprijs met 4 ct liter wordt verhoogd, onvoldoende gemotiveerd. De Consumentenbond vraagt daar om aan de ministerraad in overweging te nemen deze margeverhoging op te schorten. In een afzonderlijke nota zal de Bond zijn standpunt nader mo tiveren. UTRECHT, 8 Jan. Aan 500 perso neelsleden van J. Jongerius Carrosserie en Constructiebedrijf N.V. te Utrecht is ontslag aangezegd. Vier honderd man behoeven a.s. Maan dag niet meer terug te komen, terwijl een kleine 100 personeelsleden voorlopig nog plijft werken om de lopende orders af te Werken, doch ook hun is ontslag aange zegd. De N.V. Jongerius is enige tijd gele den in staat van faillissement ver klaard, na geruime tijd surseance van betaling te hebben gehad. Naar wij vernemen van de zijde van de curatoren in dit faillissement, is dit massa-ontslag de enige methode om uit de moeilijkheden te geraken, nadat po gingen om het bedrijf te verkopen had den gefaald. STEUN De Nederlandse regering doet wat in haar vermogen ligt: duizenden van „onze mensen” zijn reeds in Nederland opgenomen en in 1955 wordt het aantal gerepatrieerden geschat op 20.000. In Indonesië zelf zullen gedurende het pas ingetreden jaar ongeveer 8000 personen geheel op overheidssteun aangewezen zijn, wat niet wil zeggen, dat vele andere duizenden het goed maken. Onder hen bevinden zich vele bejaarden, oude bomen, die men moei lijk meer kan overplanten. Zij dromen van een rustige oude dag in de Oos terse vertrouwde sfeer. Komen wij hen niet in hun woonplaats te hulp, dan zijn zij aan het pauperisme óvergele- verd. Dr Kortenhorst wees er verder op, dat er velen zijn, die door allerlei om standigheden buiten de regeling voor overheidssteun vallen. Het zijn juist zij, die geholpen moeten worden. Daar om is een beroep gedaan op het parti culier initiatief om waar mogeljjk steun te verlenen. Uit de noodzaak om Hoewel we natuurlijk wel weten, dat Columbus in Spanje geboren en getogen was, schijnen de naar hem ge noemde eieren allerminst aan plaats of tijd te zijn gebonden. Iedere week kan men in een of andere krant wel lezen, dat ergens het „ei van Colum bus” is gevonden. „De Nieuwe Haagse” ontdekte in de Hofstad een „ei van Columbus”, dat oorspronkelijk uit Italië afkomstig is. Leest U zelf maar: Herenhoedenmagazijnen kunnen voor problemen staan. Zo zijn onaf scheidelijk aan deze branche de ke tels met stoom, dienend voor het „afglanzen” der hoeden. Eindeloos wordt er gestookt om het water ko kend te houden. Maar ineens is uit Italië het „ei van Columbus” binnen gekomen. Nu geen ketels meer, maar een klein handig electrisch machien tje, dat, zodra het wordt ingescha keld, binnen vijftien seconden een flinke voorraad stoom levert. Mej. W. Schaakman (Van Halewijnlaan 26, Voorburg), werkzaam in een hoedenmagazijn aan de Vlaming straat, demonstreert hier de capaci teit van het toestel. Men kan het zien: een reservoir met water, opzij een tuit, en binnen een klein elementje, (dat men niét kan zien), en daarmee is het toestel beschreven. Er zijn nog enkele ver nuftigheden, maar die zijn het ge heim van de uitvinder, die, wij zei den het reeds, in Italië woont. HELSINKI, 7 Januari In éen tehuis voor bejaarden te Jaemsae in Zuid- Einland zijn vanmorgen vier bewoners dood in hun bed aangetroffen. De 59- jarige Oerho Loevqvist wordt er van beschuldigd de mannen de keel te heb ben afgesneden. De nachtzuster trof hem aan, zittend op zijn bed met een bebloed mes in de hand. „Ik rook even een sigaret, voordat ik met de anderen begin”, zei hij. Deze woorden sprak de voorzitter Kortenhorst vanavond voor van de 1- Niemand betaalt graag belasting. Wanneer de post de bekende envelop pe met een aanslagbiljet in de brie venbus heeft gedeponeerd, wordt de omslag met een bevend hart verwij derd. In Frankrijk heeft de fiscus echter met een bevend hart een optelsom metje gemaakt. Zeven millioen werd het totaal. Neen, niet door de belas tingbetaler naar het ontvangkantoor georacht, maar door een handige „te- leviester” de fiscus afhandig gemaakt. Over handigheid gesproken. Dit stond erover in „De Volkskrant”: Het is voor de meeste mensen een probleem ’t geld voor de belasting bij elkaar te krijgen, maar een indu strieel in Parijs heeft kans gezien rond 700 millioen francs (ongeveer 7 millioen gulden) van de fiscus te ontvangen, zonder dat hij daar enig recht op had. De man is directeur en president-commissaris van ver schillende handelsondernemingen op het gebied van radio en televisie. Profiterend van de steun, die de staat rijkelijk verleent aan Franse exporteurs heeft deze industrieel en kele jaren achtereen grote bedragen ontvangen van het ministerie van financiën, wegens de enorme aantal len Franse radio- en televisietoestel len, die hij in het buitenland heette te verkopen. In drie jaar tijds gaf hij op voor niet minder dan 4 milliard francs in het buitenland te hebben omgezet. Zeventien percent werd hem door de fiscus uitbetaald als exportpremie. Achteraf is echter gebleken, dat de buitenlandse afzet van deze indu strieel op zijn hoogst 100 millioen francs heeft bedragen. De man heeft verscheidene $aren lang zijn finan ciële manipulaties kunnen volhou den door de bestellingen en afzetten van een van zijn bedrijven ook op te nemen in de balans van andere firma’s, waarover hij de baas was. De malversaties zijn aan het licht gekomen, doordat de industrieel de radio- en televisietoestellen, die hij niet uitvoerde, in Frankrijk zelf ver kocht tegen een aanzienlijk lagere prijs dan die van zijn concurrenten. Aangezien het onmogelijk leek, dat hij op deze manier winstgevende zaken deed, heeft de financiële af deling van de Nationale Veiligheids dienst onderzocht waarom het on mogelijke toch scheen te kunnen ge beuren. Het bleek toen, dat de uit gekeerde exportpremies in hoofd zaak de industrieel ten goede wa ren gekomen zonder dat de Franse handelsbalans er noemenswaardig van had geprofiteerd. De schuldige is in arrest gesteld. LONDEN, 8 Jan. Op een bijeen komst van de Britse transportcom- missie en vakbondsvertegenwoordi- gers is Vrijdag besloten, dat de lonen van de spoorwegarbeiders in de laag ste klassen verhoogd zullen worden. De leider van de vakbondsdelegatie, Campbell, verklaarde na de bijeen komst, dat onderhandelingen loonsverhoging voor arbeiders in dere loonklassen zullen volgen. Hij verwachtte, dat Maandag op nieuw zal worden vergaderd. Er zijn aanzienlijke vorderingen gemaakt. De bereikte resultaten wettigen de hoop, dat de spoorwegstaking, die in Enge land oreigde, thans inderdaad geheel van de baan is. Waarom tooh? Een kermende Georges borst. „Is dat gebeurd?” „Ja, ik kon het niet tegenhouden. Anthony werd in een boot gelegd, die een eind de zee opvoer en daar heeft men hem neergelaten. O, George, me nige dag heb ik, vol wroeging, er ge staan, om te kijken, of de zee het lijk weer zou teruggeven, maar het is niet gebeurd.” Geruime tijd was het stil in het ver trek. In het huis werden stemmen ver nomen. Er klonken ook geluiden. Maar het tweetal, elk vervuld van eigen ge dachten, lette er niet op. „Ik vergat nog te zeggen, dat Teague onmiddellijk het hek van de ruïne ging sluiten en daar zag hij John Bent heen en weer lopen, wat ons nog meer op onze hoede deed zijn om beneden zo stil mogelijk te werk te gaan. We wa ren gewoon, het hek te sluiten, als er een lading werd binnengehaald, om ons te beveiligen tegen een overval en ook, om te verhinderen, dat iemand de ruïne zou binnengaan, om naar de zee te kijken”. „Teague beweerde, dat het schot, dat John Bent gehoord heeft, door zijn ge weer gelost werd”, zeide George. „Dat is zeker niet waar?” „Nee, dat was niet zo. Wel had hij die avond zijn geweer schoon gemaakt. Ik vond hem er mee bezig, toen ik in de hut kwam. Het was eveneens waar, dat hij de volgende dag een zeiltochtje zou gaan doen”. „En zoudt u met hem meegegaan zijn, zoals er verteld werd?” „Nee, dat zou ik niet. Laat ik nu de rest ook vertellen. Ik ging na afloop van het werk naar huis terug, be zwaard over het lot van Anthony. Geen slaap look mjjn oog. In de vroege mor gen kwam het bericht van het plotse linge overlijden van mijn broer Peter, zodat ik ijlings naar Stilborough ging. Toen ik tegen de middag thuis kwam, was Greylands in opschudding. Miles, mijn buttler, vertelde mij de verdwij ning van Anthony en maakte met ver- ontwaardiging melding van de daarom- hoogconjunctuur, die Nederland thans i T-».-^-1 z.nlAfnT’ mciar DIPT (lUULllictctxxo. ----- - worden vergeten, dat in het voormalige Nederlands-Indië grote groepen men sen leven, die behoren tot de Neder landse stam en die het niet goed ma ken. Zij verkeren in toenemende zorg en zelfs in nijpende nood. 60.000 Indische Nederlanders bleven in Indonesië, waar zij geboren en ge togen waren; zij hoopten daar te kun nen blijven leven en werken m hun oude staat, ook al waren zij daar plot seling „vreemdelingen” geworden. Een steeds groter deel van deze 60.000 Indische Nederlanders is door de loop der ontwikkeling in Indo nesië in hachelijke omstandigheden geraakt, ontworteld als zij zich ge voelen, nu zij gaan behoren tot een zwevende tussenlaag. Hun kinderen ontberen een goede schoolopleiding en zelf zien zij geen toekomst meer in het land van hun geboorte. De steeds krimpende Nederlandse maat schappij in Indonesië is niet in staat uit eigen kracht deze moeilijkheden op te vangen, te helpen en te ver zorgen. Daartoe ontbreken de men sen en de middelen. oom”, zei Weer staarde de Heer van Greylands doelloos voor zich uit, om dan ineens weer op te veren. „De inkomsten van het landgoed zijn sedert de dood van mijn vader steeds belegd geworden. Ik heb ze bewaard voor een ogenblik als dit, want ik zeide je reeds, dat ik geen plan had, het in bezit te houden. Ze zuilen jou geheel worden uitbetaald”. „Die komen mij niet toe, oom James. Tot vorige winter Februari behoorden zij aan Anthony”. „Anthony is dood”. „Maar hij heeft vrouw en kind na gelaten”. „Vrouw en kind? Ik wist niet, dat hij getrouwd was. Is dat kind een jongen? Misschien ben ik te haastig geweest!”. „Het is een meisje. Ik zal u morgen meer vertellen van die vrouw en dat kind”, merkte George op, die het raad zaam vond, thans nog niet over ma dame Guise te spreken. „Dat is goedIk ben moe, heel moe”. „Ik kan het begrijpen, George deelnemend. „Ik heb je nu alles eerlijk verteld. Er was geen woord onwaarheid bij. Alles zal nu wel uitkomen, maar..” „Ik zit daarover na te denken, oom James. Misschien is er een weg, om te voorkomen, dat de naam van de Cast- lemaines door het slijk wordt gesleurd. Ik ben ook een Castlemaine!” „Het zou mij een grote verlichting zijn, als dit gebeuren kon”, zei de Heer van Greylands dromerig. „Dat hangt alleen van jou af, George. Jij alleen kent de volle waarheid”. „Doe geen onberaden stappen, oom James. Ik wil er eens rustig over na denken, hoe te handelen. Dan hoop ik het u morgen te zeggen”. „Dat is goed, jongen. Wil je bene den zeggen, dat ik vanavond niet ge stoord wens te worden? Door niemand. Eten heb ik niet nodig. Harry, o Harry, was ik maar gestorven inplaats van jü..” George North sloop bijna weg, zijn oom met diens hevige smart alleen la tend. Weldadige verlichting trent lopende praatjes. De voorzich tigheid gebood mij, die praatjes het hoofd te bieden. Dus ging ik naar „De dolfijn”, waar de meeste mensen wel zouden te vinden zijn. Onderweg liep ik eerst even bij Teague aan, die terug was van zijn zeiltochtje. „Houdt u maar vol, mijnheer, dat u vannacht volstrekt niet uit ben geweest. Miles zegt bij kris en bij kras, dat u thuis bent geweest en dat moet u ook doen”. Maar dat kon ik niet zeggen, omdat de mogelijkheid bestond, dat Tuff mij om half twaalf had gezien na het verlaten van Teague’s woning. Voor mijn be zoek aan Teague moest dus een reden worden opgegeven en toen spraken wij af, dat ik zeggen zou, naar zijn woning te zijn gegaan, om af te spreken, dat ik met hem zou gaan zeilen. Dit vertelde ik dan ook in „De dolfijn” maar alle andere feiten en geruchten, die tegen mij aangevoerd werden, loochende ik eenvoudig. Het was een vreselijke tijd. Zonder huivering kan ik er niet aan terugdenken”. „Dat kan ik mij begrijpen”, zeide George, geschokt door al het gehoorde. „Later vernam ik, dat Teague ook naar de herberg is gegaan, na mij, en mijn verhaal bevestigd heeft. Wat het schot betreft, beweerde hij, dat was een schot uit zijn geweer geweest, niets bizonders dus. O!” riep de Heer van Greylands smartvol uit, „dat ik die nacht nu juist langs de ruïne de toren in moest gaan! We vermeden die in- en uitgang altijd, om geen opmerk zaamheid te trekken. Harry, ik weet het, maakte er meer gebruik van dan raadzaam was, de weg is ook veel na der, maar ik heb hem er altijd voor ge waarschuwd”. „En de geest van de Grijze Monnik?” vroeg George. „Wie speelde daarvoor? Ik begrijp natuurlijk, dat die klucht vertoond werd om de mensen bang te maken voor de Monnikstoren”. „Ja, dat was de bedoeling. Er werd partij getrokken van de bijgelovigheid, die er bestond. Teague en Harry beeld den zo nu en dan de Monnik af. De mensen geloofden in de geestverschij ning en meden de turen, waarom het begonnen was”. NEW YORK, 8 Jan. Vier hon derd rijke Noord- en Zuidamerikanen en Canadezen hebben zich Vrijdag in gescheept in het Zweedse passagiers schip „Kungsholm” voor „de reis van uw leven” rond de wereld in 97 da gen. De prijzen voor de reis, die Zater dag zal aanvangen, variëren van 2900 tot 12.000 dollar, de meest luxueuze hut aan boord. De „Kungsholm” die op 15 April in New York wordt terug verwacht, zal tweemaal de evenaar passeren en in totaal 21 havens aan doen. De havens zijn: Funchal (Madeira), Gibraltar, Villefranche, Napels, Port Said, Suez, Aden, Bombay, Colombo, Singapore, Bangkok, Bali, Manilla, Hongkong, Kobe, Honoloeloe, Hilo, San Pedro (Californië), Acapulo (Mexico), Balboa (Panamakanaal- zóne), New York. (Van één onzer verslaggeefsters) HILVERSUM, 8 Januari. „De ervaring leert, dat de versnelde scholing nog te weinig bekend is en soms zelfs met een zeker wantrouwen wordt beschouwd. Men ziet het als een soort nieuwlichterij, die daarenboven de onaangename bij smaak heeft de geschoolde arbeid te degraderen”. Dit waren de woorden van de heer G. C. M. Hardebeck, secretaris van de Stichting Bedrijfsopleiding Mefeal- en Electrotechnische Industrie te ’s-Gravenhage. De heer Hardebeck was de laatste van een negental sprekers, die Vrijdag de verschillende aspecten van versnelde scholing toelichtten op een „Versnelde scholingsdag” .georganiseerd door de Con tactgroep Opvoering Productiviteit en door het Ned. Instituut voor Efficiency. Na het openingswoord van de voorzit ter van de C.O.P., ir W. H. van Leeuwen, hield de heer J. G. Suurhof, minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, een korte toespraak. Hierin bracht de minis ter Suurhof o.a. naar voren, dat de oplos sing van het probleem van de scholing één van de meest urgente taken is, waar voor de Nederlandse Overheid en de werkgevers zich op het ogenblik zien ge plaatst. In de wereld bestaat een streven naar meer bestaanszekerheid en het gevolg hiervan is, dat men de werkloosheid (die zowel materieel als politiek en zedelijk van zeer grote invloed kan zijn) wil uit bannen. Mensen die in hun jeugd geen kans hebben gehad om een goede vakop leiding te genieten, of mensen die op een ander vak willen overschakelen, wil men door omscholing en bijscholing een meer verzekerde plaats in de maatschap pij geven. Dr ir D. R. Mansholt sprak over „Ar beidsvoorziening”. Hij plaatste het vraag stuk van de versnelde scholing tegen de achtergrond van het geheel van maat regelen, dat van overheidswege wordt genomen om de vraag naar en het aan bod van arbeidskrachten tot elkaar te brengen. Bij de versnelde scholing gaat het erom, een zodanige systematiek op te bouwen voor de opleiding van goede werkkrachten, dat op aanzienlijk korter termijn dan vroeger het geval was gun stig resultaat wordt verkregen. De aan passing aan de behoeften in het bedrijfs leven kan niet alleen door binnenlandse migratie worden bevorderd, maar ook door vergroting van de mobiliteit van de arbeid. In het kader van die mobiliteits- vergroting zal de versnelde scholing een belangrijke rol kunnen spelen. DE PRACTIJK. Nadat drs D. J. da Silva, verantwoor delijk medewerker van het Raadgevend Bureau en Ir B. W. Berenschot te Amster dam, de noodzakelijkheid van een diep gaande analyse van de benodigde kennis ervaring en handigheid bij de versnelde scholing hadden aangetoond, kwamen en kele vertegenwoordigers v. h. bedrijfsle ven aan ’t woord, die op grond van eigen ervaringen getuigden van de grote moge lijkheden die de versnelde scholing zowel voor omscholing als bijscholing biedt. Eén van deze sprekers was de heer J. H. Eshuis, tweede voorzitter van de Ned. Chr. Bouwbedrijfsbond, die een overzicht gaf van de ontwikkeling op het gebied van de vakopleiding van timmerlieden en metselaars. Naast V.M.T.O. en U.T.O. zijn er nog vele instellingen, die zich bezig ’s-GRAVENHAGE, 8 Januari. „Begin het jaar met een goede daad en noteer ons gironummer 5 0 0 8. Wat voor deze armen gegeven wordt is Gode geleend. Bid en werk, bid en offer. Er kan geen zegen rusten’ op onze welvaart, wanneer duizenden van ons eigen volk buiten hun schuld in de grootste ellende verkeren. Wij rekenen op u en ik ben er diep van overtuigd: gij zult ons niet teleurstellen.” -van de Tweede Kamer, dr L. G. de radio in zijn kwaliteit van voorzitter Nationale Stichting „Onze mensen in Indonesië”. Dr Kortenhorst wees op de tijd van te helpen is de Stichting „Onze men ui, - J 44"s sen” geboren, waarin alle richtingen, doormaakt Daarnaast echter moet niet lagen, groeperingen in onze bevolking -x-elkaar hebben gevonden. Dr Kortenhorst deelde mee, dat het voorshands no'g niet in de bedoeling ligt om tot een grootscheepse inzame lingsactie te komen. Hij deed een be roep op de naastenliefde van het ge hele volk om voor onze in nood verke rende landgenoten iets af te staan. GEBAK De letters kunnen worden vervangen ar de getallen; 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 en -oe ziet deze optelling er uit in cij- u s, als is gegeven: R -r O O M 22, S O E S 17, 22—17 S. 1 verzorgd, 2 bijzonder, 3 avontuur -rduien.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 3