VEILING MARKT BEURS DE HEER VAN GREYLANDS DEENS SCHIP IN BRAND TE SINGAPORE met hoqe hoeö en HET BOEK Engelse handelwijze schaadtI Nederlandse belangen Flffi tOVCRStdJ Ontploffing van cylinder voorkomen AMSTERDAM, 27 Dec. In het langs de Oostelijke handelskade bij de Amsterdamse haven in aanbouw zijnde nieuwe koelhuis „Amerika” (het oude werd enige jaren geleden door een felle brand vernield), heb ben vanochtend werklieden, opzich ters, alsmede ijlings gewaarschuwde brandweerlieden en politiemannen angstige momenten beleefd, toen een van binnen brandende acetyleen cy linder dreigde te ontploffen. Zo dat zou zijn gebeurd, dan was een nieu we brand niet ondenkbaar geweest, daar de nieuwe betonnen pilaren van het koelhuis geheel met kurk zijn omwikkeld. Levendige claimhandel Engels verhaal Mrs Henry Wood. van Abonneert U nü op Paasveetentoonstellingen meer dienstbaar aan voorlichting De gehypnotiseerde sigaret „Zeeuwsch Dagblad” Protest tegen verkoop van oude geconden seerde melk door Engeland BON Vrije bewerking van een Minister Mansholt is ontstemd I FEUILLETON KERK EN SCHOOL SCHEEPSTIJDINGEN Angstige momenten in Amsterdamse haven pagina 5 ZEEUWSCH DAGBLAD Dinsdag 28 December 1954 55% Calvé Delft Uit de wereld Vc,. 241 128 kant opzenden kom. Je voelt je nu zwak, Adres (Wordt vervolgd.) A.. K. Zeeuwsch Dagblad afdeling abonnementen. Lange Vorststraat 90, Goes. miskennen smeekbede, om binnen te mogen komen. „Terug!” beval Mary Ursule bedaard maar gebiedend. „We hadden afgespro ken, dat je naar huis zoudt gaan. Je hebt geen recht, je in het klooster op te dringen. Ga heen!” Zij sloot de deur, Jane verbannende, en keerde terug naar de sofa. Harry strekte moeilijk de hand uit: „Laat haar binnenkomen, Mary. Zij is mijn vrouw”. Ned. 1953 Ned. 1947 Dollarl. 1947 341% 251% 316% 260 228 255 341% 253 326% 283% 221 75% 38 132% 54 222% 218B 125% 90% 72 99% 70 59% 24% 40 45 een die iets aan VEEMARKT. ROTTERDAM, 27 Dec. Aanvoer in totaal 1612. Vette koeien en ossen 809; Varkens 550; Schapen of lammeren 253. Vette koeien 2.60—2.70, 2.40—2.50, 2.00— 2.10; Varkens (lev. gew.) 1.85, 1.83, 1.80; Lammeren 110, 100, 90 GOES, 27 Dec. Groenten: Bloemkool BI 44, CII 27, Afw. 16—34; Spruiten AI 41—45, AH 32—39, BI 23—25, Afw. 24; 104% 75% 59% 24% 40 44% 9% 30% 23% 32% .2) Mary Ursule keerde terug, haar lan- 87 139 12% 23% 44 49% 103% 139 12% 24E 43% 297 579%' 581% 540 540% 970B 98% 145 76% 38B 134 55% 179 153% 188% 148% 150% 156% 214 168% 136% 55% 74% 2018 124% 90% 228 243 42 222% 219% 75 127% Woonplaats Ik wil het abonnementsgeld betalen per week/maand/kwartaal. Doorhalen wat niet gewenst wordt. Geref. Kerken. Tweetal te Overschie (2e pred. pl.) J. v. d. Berg te Ermelo en W. v. d. Kolk te Beilen. Beroepen te Oude en Nieuwe Bildt- zijl W. J. van Otterlo te Kralingen. Aangenomen naar Oudshoorn, G. Kadé te Haaksbergen. Bedankt voor Eindhoven (4e pred. pl.) P. Riemersma te Drachten. Geref. Gemeenten. Tweetal te Boskoop F. J. Dieleman te Yerseke en J. W. Kersten te Genemui- den; te Werkendam H. van Gilst te Dirksland en M. Blok te Rotterdam-C. Bedankt voor Meliskerke en voor Pasaïc (U.S.A.) J. W. Kersten te Gene- muiden. Vrije Herv. Gemeenten. Bedankt voor Aalburg T. Wakker te IJsselmuiden (nadere beslissing). H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Dell Mij. Senembah Muller Co. 225% Amst. Bank Esc. Bank Rott. Bank Tw. Bank Aniem Overz. Gas grote vraag aanwezig van de van het publiek dat een enorme be langstelling aan de dag legde. Van de 1711%B 95% 59% 104% 75% 38 69% 26% 124% 71% 99% 102% 100% 98% Invest. Certif. 101% Ned. 1962—64 102% Grootb. 1946 Cultuurbank Nat. H. Bank 153 Ned. H. Mij. A.K.U. dragen om bij de commissie voor de afzet van surplusgoederen van de voedsel- en landbouworganisatie tegen deze verkoopactie bezwaar te maken. Deze nieuwe roman van Arie van der Lugt, vormt het tweede deel in de „Hofboekerij-serie 19541955” en tevens een hernieuw bewijs van zijn boeiende verteltrant. Zijn vorige wer ken „De gekke dokter” en de waters- noodroman „God schudde de wateren” zijn al in het Engels en het Spaans verschenen en we twijfelen er niet aan dat dit nieuwe boek ook vele le zers zal boeien. Van der Lugt beschrijft hier de ge schiedenis van een jong zeeman die, eens door zijn dorp uitgestoten, weer terugkeert met één wens: zijn vijan den tot overgave te dwingen. Welnu, hij slaagt hierin. En wel met hulp van een jonge vrouw, die hij eens tij dens een sleeptocht hij is kapitein op een slepertje gered heeft als enige overlevende van een zinkend Spaans schip. Maar niet de haat maar de liefde tot de naaste is de overwin naar. Als de kapitein in een storm nacht erop uit wil trekken om de op varenden van een schip uit hun dorp te redden en hij zijn been breekt, neemt zij zijn werk over. Ze draagt daardoor met ere de naam „Kapitein Marie”. Als zij nadien trouwen vinden zij in het eens zo vijandige dorp eer veilige haven. Een uitstekende roman. hebben laten verschalken. Maar te drommel, hoe hebben zy het dan toch aangelegd, om de goederen weg te krij gen, nadat ze die binnengesmokkeld hadden!” De stoet bereikte het klooster. Mary Ursule opende de zware voordeur en riep zuster Rachel, die deze week por tierster was. Haar verbazing, toen zij de optocht zag, kende geen grenzen! De inspecteur van de kustwacht met twee van zijn mannen, dragend Harry Castlemaine, die tot bewustzijn kwam, de directrice en.. Jane Hallet, als uit de dood herrezen! „Ik moest vannacht voor dringende zaken uit en heb je maar niet ge stoord’, zei Mary Ursule. Dat was de enige verklaring, die zij nu, en later ook aan de zusters gaf. Harry werd in dezelfde kamer ge dragen. waar Walter Dance gebracht was. Eén der agenten ging haastig dok ter Parker halen, terwijl de inspecteur met de andere naar het strand, naar de smokkelwaar, terugging. Harry Castlemaine lag roerloos op de rustbank, maar zijn ogen waren nu wijd open. Alleen Mary Ursule was bij hem. Zij boog zich over hem heen en zeide: „Dokter Parker zal wel spoe dig hier zijn, Harry”. Een flauwe glimlach kwam van znij lippen. „Hij kan niets voor mij doen, Mary”. „Kom, maar. Een licht gedruis achter haar trof Mary’s oren: half in, half buiten de deur stond Jane Hallet met op haar droef, bleek gelaat een stomme, niet te MAATREGELEN. Minister Mansholt deelt mee, dat met het oog op deze kwestie door de Nederlandse landbouwattaché te Lon den contact is gezocht met het Engel se ministerie van Voedselvoorziening om te pogen in ieder geval de ver koop onder de Nederlandse merken te verhinderen. Tevens werd aan de landbouwattaché in Washington opge- Dit uitknippen en UTRECHT, 27 December. In Utrecht is een vergadering gehouden van Paasveetentoonstellingsverenigin- gen, waarbij aanwezig waren vertegen woordigers van de directie van het veeteeltwezen en het bedrijfschap voor vee en vlees, rijksveeteeltconsulenten, afgevaardigden van slagerspatroons- bonden en van de centrale organisaties voor de veehandel en voor de vlees- groothandel. Onder leiding van de heer Th. Cui- per is besproken hoe de belangstelling voor de tentoonstellingen kan worden vergroot. Voorts is van gedachten ge wisseld over verbetering van de be oordeling van het ingezonden vee, het herzien van de prijzenschaal maar vooral ook het verhinderen dat ver schillende tentoonstellingen op dezelf de dag worden gehouden. Men wil de Paasveetentoonstellingen meer dienstbaar maken aan de voor lichting over de vleesproductie, ook van overheidswege. In principe werd besloten daartoe een federatie van Paasveetentoon- stellingsverenigingen op té richten. Voor de verschillende Paasveeten toonstellingen in het voorjaar 1955 werden de volgende voorlopige data vastgesteld: Wageningen 16, Rhenen 24, Rijssen 28, Rotterdam, Doetinchem, Sneek 29, Schagen 30, Amsterdam, Eist en Delft 31 Maart, Leiden 1 April. Ver moedelijk wordt in Den Bosch de ten toonstelling gehouden op 24 of 28 Maart. BERGEN OP ZOOM, 27 Dec. An dijvie 5358, Bloemkool A 4880, idem B 28—57, idem C 10—24, Was peen 2428, Prei 19—24, Kroten 11— 26, Sav. Kool 1227, Spruiten A 44 86, B 23—54, Rode kool 16—32, Witte kool 714, Boerenkool 1519, Witlof 5665. Appelen: Jonathan 1626, Goudreinette 1738, Golden Delicious 23—30, L. Calville 19—32, Peren: C. de Paris 13—32. VISMIJN. VEERE, 27 Dec. 618 kg exp. gar nalen 330—382, 60 kg schar 54—63, 113 kg bot 5061, 24 kg wulken 5575, 3 kg kabeljauw 60. Een kostelijk kunststukje, dat U met zeer weinig voorbereiding kunt vertonen, is wel de „gehypnotiseer de sigaret”. Het effect is als volgt: De gooche laar steekt een sigaret aan maar laat deze uit zijn hand op de grond vallen. Hij schrikt van dat inci dent, maar zal zijn fout op werke lijk magische wijze herstellen. Hij strekt de rechterhand met een be zwerend gebaar in de lucht en.... daar springt de sigaret zo van de grond in zijn hand, en rustig rookt de goochelaar de sigaret verder op. Het effect is buitengewoon, de oefening hiervoor zeer gering en de nodige voorbereidingen heel simpel. U koopt een stuk van het aller dunste nylondraad dat U kunt krij- AALSDIJK 25 te Brownsville. AARDIJK 28 te New Orleans. ALMDIJK 25 v Tampico n Nw Orleans. GROOTE BEER 25 n Las Palmas. INDRAPOERA 25 te Tarakan. JOHAN VAN OLDENBARNEVELDT 26 Guardafui n Tremantle. MAASDAM 26 te Cartagena. NOORD AM 26 W. Landsend n New York. SIBAJAK 27 730 mijl Z.O. Ceylon n Aden. WILLEM RUYS 26 170 mijl W. Sabang n Belawan. De brandweer van de De Ruyter- kade ging het gevaarlijke apparaat met koolzuursneeuw te Ijjf en zette er bovendien een straal van de brand kraan op, van extra druk voorzien door de autospuit. Omzichtig werd de kop van de cylinder opengemaakt en daarna werd het gevaarte in zijn ge heel in het water van de haven ge worpen, waar men het 24 uur de tijd zal geven om af te koelen. In de haven van Singapore wordt op het ogenblik verwoed gevochten om het behoud van het Deense schip „Leixa Maersk”, dat, na in deze haven ge laden te zijn, tijdens het vertrek brand aan boord kreeg en één laaiende vuur zee werd. Het schip was o.m. geladen met carbid, zodat het blussen niet alleen zeer moeilijk, maar ook buitengewoon gevaarlijk wordt gemaakt. De foto toont: de „Leixa Maersk” brandend in de haven van Singapore, waar de hemel door zware rookwolken wordt verduisterd. Sprookjes van Hans Christiaan Andersen. Uitg.: Het Spectrum, Utrecht/Antwerpen, (550 blz., Witlof AI 74—77, All 67, BH 55, Afw. 41; Knolselderij I 912, II 1012; Rode kool All 19, B 15; .Gr. Sav. kool 1722; Boere kool 1624; Witte kool 1112; Peen 4; Prei 2932; Uien 3; Andijvie 5052; Bos wortelen 23; Waspeen 22. GRAANBEURS. ROTTERDAM, 27 Dec. Binnenlandse granen officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe - Rode op vochtconditiel tot 27; Voedergranen kalm prijshoudend. Zomergerst naar kwaliteit en vochtge halte 2627.50; Geschoonde gedroogde tot 28.25. Haver naar kleur en vochtgehalte 25— 26.25; Extra blanke tot 27.25. Rogge doorsneekwaliteit 20.7521.75; Bakrogge 22.5023.50. Peulvruchten - kalm. Groene erwten tot 95; Schokkers 125; Bruine bonen tot 82.50. AARDAPPELBEURS. ROTTERDAM, 27 Dec. Klei aardap pelen 35 mm opwaarts. Eigenheimers 1012.50; Bintjes 7.00 8.00; Bevelanders 11.5012; Meerlanders 9; IJselster 8; Alpha’s 7; Furore 12. Zandaardappelën - geen notering. Voer-aardappelen 3.154.00. Prijzen be rekend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. gen, van ong. 1.20 m lengte. Het ene uiteinde van deze nylondraad knoopt U vast aan de middelste knoop van Uw colbert en aan het andere uiteinde bevestigt U een speld. Deze speld steekt U voorlo pig even aan Uw jasje vast en daar niemand er op bedacht is dat U iets zult gaan vertonen, zullen noch de draad, noch de speld opvallen. Zodra U nu de sigaret aangesto ken heeft, steekt U ongezien de speld in de sigaret. De sigaret valt dan op de grond. U haakt nu de rechterduim onder de draad, en maakt dan met uw rechterhand ’n bezwerende beweging in de lucht, schuin naar boven, en de sigaret komt a.h.w. van de grond om hooggesprongen in uw hand te recht. De speld eruit trekken is het werk van een ogenblik, de draad wordt, doordat het heel dun nylon is, niet opgemerkt en de sigaret kan nu rustig verder worden ge rookt. Verzuim niet om dit kunst stukje voor de spiegel te oefenen. U zult dan zelf na een weinig oefe ning versteld staan over het re sultaat. Tot besluit kunnen we U er nog bij vertellen, dat dit kunststukje heel vaak door bekende gooche laars in hun programma vertoond wordt. „Kapitein Marie”, door Arie van der Lugt. Uitg. „De Toorts”, Heemstede-Haarlem. arbitrage was weinig of niets te be merken, aangezien men kennelijk eerst het verloop van New York wilde afwachten. De claimprijs maakte een grote sprong omhoog, noteerde ter stond boven de 700 (Vrijdag slotprijs 683) en werd gedaan van 710 tot 730. Onder sterke fluctuaties (terug tot ƒ712, daarna ƒ721, ƒ725) waren claims de feature van de markt die ook de andere internationale fondsen meetrokken. Aandelen Philips 10 punten hoger (326), Unilever liepen op tot 384, AKU tot 315. Alleen Koninklijke Olie was zeer kalm en goed prijshoudend zon der meer op 540. De overige afdelingen hadden rustig verloop, vooral cultures, echter na aarzelende opening aantrokken. Scheepvaartfondsen de vaste kant vooral voor scheep- vaart-unie. In het verdere verloop bleef de claimhandel zeer geanimeerd. Inter nationale fondsen trokken nog iets verder aan: Philips tot 328, Unilever tot 385. Bankaandelen waren vast ge stemd voor Twentsche Bank, die Vrij dag reeds een biedprijs lieten zien. Voor het eerst werden verhandeld de nieuwe aandelen Rijnstaal, die geadvi seerd werden op 138. Nederlandse staatsfondsen waren vast gestemd. De markt sloot in vrij opgewekte stem ming. Prolongatie 2% procent. Vult onderstaande bon in en „Ik geloof niet, dat hij dood is, juf frouw, maar in elk geval zwaar ge wond. Hoe drommel kan dat toch ge komen zijn? Zou één van ’t volk de dwaasheid hebben gehad, zijn pistool hier naar binnen af te vuren, terwijl hij naar ons toekwam? In elk geval, we moeten hem naar boven zien te krijgen. En nu is mijn boot net weg!” „We moesten hem naar het klooster brengen, dat is het dichtst bij”, opper de Mary. „Dat is zo”, erkende hij, „maar hoe drommel komen wij hieruit?” „Langs deze trap, ik zal het u wel wijzen”, zeide Jane Hallet, weer na derbij komend. „Laat mij als ’t u blieft met de lantaarn vooruit gaan”. Het drietal nam Harry Castlemaine op. Het merkwaardige was, dat Mary Ursule de kraag en de kap, die hij ge dragen had, niet meer zag. Het was maar goed ook, dacht zij, want het stond nu voor haar vast, dat die als vermomming gediend hadden; dezelf de vermomming als waarvan enkele smokkelaars op het strand zich hadden bediendZij was er nu wel van over tuigd, dat althans Harry Castlemaine tot de medeplichtigen behoorde. Moge lijk kon dat voor de buitenwereld ver borgen blijven.. „Hij is zeker zonder hoed uitgegaan of is die onderweg kwijtgeraakt”, meende de inspecteur. „Pas op man nen, dat is bloed”. De wenteltrap, in steen uitgehou wen, was weldra bereikt. Jane Hallet ging voorop, dan Mary Ursule, tenslot te de drie mannen met hun zware last, moeilijk te vervoeren langs de smalle trap. Zij kwamen uit bijna aan het ver ste einde van de toren en moesten al de zuilengangen door, om in de ruïne van de kapel te komen. Nettleby dacht niet anders, of de beide vrouwen, zo wel als Harry Castlemaine, waren langs die weg naar beneden gekomen. „Ik heb nooit erg in die trap gehad en nooit vermoed, dat hier onder nog meer kruisgangen waren”, merkte hij op, nijdig op zichzelf. „Had ik dat ge weten, en ook dat er een deur was, die leby knielde bij het licht der lantaarn op het smalle strand uitkomt, dan zou neer, om een onderzoek in te stellen, ik wel lont geroken hebben en mij niet zendt deze naar A. K. taarn omhoog geheven, toen zij strui- „De Rode Dageraad”door J. M. Elsing. Uitg.: Bruna, Utrecht. J. M. Elsing, Congo-kenner als geen ander, behandelt in deze neger-roman de meest tragische en bloedige peri ode uit de geschiedenis van Centraal- Afrika: n.l. die van de slavenhandel, bedreven door de Arabieren en aan het slot de koloniale onderdrukking door de Belgen, na hun „verovering” van de Congo. Op aangrijpende wijze schetst hij het leven van een jong negeropper- hoofd en diens bruid, die na jaren slavernij de ondergang van zijn stam bloedig wreekt op de Arabieren. Als hij vlucht voor de overmacht, raakt hij en zijn bruid Kataki in een neder zetting van blanke kolonisten. Als die zijn vrouw doden na een vergeefse poging haar te overweldigen moet hij Emd October ging het Engelse mi nisterie er toe over om een gedeelte van de voorraden aan de handel aan te bieden voor af zet buiten het Ver enigd Koninkrijk. De prijzen waren inderdaad zeer laag. Wegens de lange tijd van opslag kon geen garantie voor houdbaarheid of kwaliteit wor den gegeven. De oorspronkelijke le veranciers zouden in de gelegenheid worden gesteld om de partijen van eigen merk terug te kopen, alvorens verkoop aan anderen zou plaats vin den. AMSTERDAM, 27 Dec. De vier laatste beursdagen van het ja'ar (op Oudejaarsdag blijft de effectenhandel gesloten) zijn heel wat drukker inge zet dan anders eind December het ge val is. De affaire kwam vanmiddag na de Kerstdagen al heel gauw weer goed op dreef en in claims Philips ging het zeer levendig toe. Er bleek SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. 102% 100% 99 101% 102% 99% 55 153 204 313% 314% kelde over iets, dat op de grond lag. Daar zij langzaam liep, viel zij even wel niet. Zij liet het licht zakken: er bleek een man te liggen, plat op de rug. Hij was vrij lang en was gehuld in een grote kraag met een kap, die ogen en voorhoofd verborg. Hij lag stil als een dode. Met een angstig voor gevoel schoof Mary de kap naar ach teren. het was Harry Castlemaine. Met een schelle kreet want zij kon zich niet langer bedwingen riep Mary hem bij zijn naam en schudde hem heen en weer. Maar er kwam geen antwoord. Was hij dood? Zij leg de haar hand op zijn hart, maar voel de het niet kloppen. Hygend van angst en ontroering, alle andere bedenkingen vergetend, ijlde Mary naar het strand terug en riep, tot stomme verbazing van inspecteur Nettleby, om hulp. Harry Castlemaine! Harry Castle maine daarbinnen als een lijk! Hoe was dat gekomen? Hoe kwam hij daar in het gewelf? Zou hij het rumoer en het gevecht gehoord hebben? Maar dan nog hoe was hij er in gekomen? Al die vragen stelde Nettleby over luid, terwijl hij naast Mary Ursule naar de bewuste plaats liep, geleid door haar lantaarn en gevolgd door twee van zijn mannen. Hij vermoedde dat het Grijze klooster door het ge raas uit de slaap was gewekt en de directrice was komen kijken, wat dat betekende. Hij verontschuldigde zich, dat er aanleiding tot onrust was gege ven. Mary liet hem in die waan en gaf geen antwoord op de bevreemding, die hij uitte, hoe zij de weg naar het ge welf had gevonden. Zij kwamen op de plek waar Harry Castlemaine lag. Maar.die was daar niet meer alleen. Jane Hallet stond er bjj als een toonbeeld van stomme wan hoop. Zij had de kreet van Mary Ur sule gehoord en was haastig terugge komen. „Ga uit de weg”, beval Mary Ursule. Jane ging onmiddellijk opzij en Nett- 2 delen). Voor een onbetekenend bedrag Andersen’s onsterfelijke sprookjes wereld in huis; sprookjes voor kinde ren maar ook voor grote mensen. Zijn werken vormen een grote bijdrage voor de wereldliteratuur. Dat Het Spectrum in zijn Prisma-serie deze iprookjes heeft uitgegeven is alleen naar toe te juichen, temeer nog om- iat de vertaling door M. van Eeden van Vloten zeer goed is en de beide boeken rijk geïllustreerd zijn door lans Tegner. U ontvangt dan dit blad gratis tot 1 Januari a.s. instinct. Het is een boek geworden zoals ik nog nimmer gelezen heb, geschreven door een man die weet wat observeren is. Een boek dat iedereen moet lezen! A. K. 's-GRAVENHAGE, 27 Dec. - I Ook minister Mansholt is niet te spreken over de verkoop van een oude voorraad Nederlandse gecon denseerde melk door het Engelse ministerie van Voedselvoorziening. Hij meent, dat aan de afzet van deze voorraden ernstige nadelen voor de Nederlandse condensindus- trle verbonden zijn, vooral indien verkoop op de wereldmarkt onder de oorspronkelijke (Nederlandse) merken zou plaats vinden. Dit heeft de bewindsman geantwoord op vra gen, die het Tweede Kamerlid de heer C. v. d. Heuvel (A.R.) hem over deze zaak had gesteld. Het is juist, aldus minister Mans holt, dat het Engelse ministerie van Voedselvoorziening over grote voor raden gecondenseerde melk beschikt, die in de loop van 1953 in Neder land werden aangekocht. Volgerre de bewindsman heeft Engeland vorig jaar in ons land circa 2200 ton ge condenseerde melk in blik aange kocht. U gelieve mij te noteren als abonné op „Zeeuwsch Dagblad De tot 1 Januari a.s. nog te verschijnen nummers ontvang ik dan gratis. 'Z Naam Born. Sumatra 86% Internatio Am. Motors Am. Radiator Am. Smelting Anae. Copper 49% Behtl. Steel 103% Chrysler Ford Canada Gen. Motors 94% Intern. Nickel 59% Kennecott Rep. Steel Stand. Brands 38% U.S. Steel 69% North Am. Co. 26% Cities Service 124 Cont. Oil Midcont. Oil Phil. Oil Shell Oil Tide water Baltimore Che. Ohio Miss. K. Texas 9% New York C. 30% Pennsylvania 23% Canadian Pac. 32% vluchten. Het geloof in de blanken heeft hij nu ook verloren. Van de „beschaving” blijft hem niets over. Alles wat hij nog bezit is het levens- Moeara Enim 958B Amst. Rubber 99 Band .Rubber 145 Kend. Lemb. O. J. Rubber De Oostkus Serbadjadi Holl. Am. lijn 180 K. J. C. Pktv. 153 Kon. Boot 187% Kon. Paketv. 147 K. Rot. Lloyd 149 N. Sch. Unie 155% Om. Sch. vrt. 212 St.v.My. Ned. 168 135% 56 76 203 310% Bergh’s J. 314% Berkel’s Pat. 159%B 159% 257 Fokker 230 Gelder Zonen 251 K. Hoogovens 281 Ved. Ford Ned. Kabelf. Phil. Gloeil. Dito 6% pref. Unilever 378 W. Fijenoord 225 Billit. I rubr. Billit. II rubr. 296B Dordt. Petr. 577% Dito-7 pref578% K. Olie f 100 537% K. Olie f 1000 538% f?

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5