DEENS SCHIP „GERDA TOET MET MAN EN MUIS VERGAAN Nieuws uit de Provincie. UIT ZEELAND'S STEDEN Schade in Vlissingen provisorisch hersteld o V® ttbzaMk en kac# klKcLerw.. Ruim 150 mensen omgekomen tijdens de stormen uit Zweden en kustvaarder terecht Bouw van zes woningen te Rilland Jhr de Casembroot Stavenisse Vier ton oud ijzer gestolen Middelburgs Mannen koor gaf Kerst uitvoering „Petra” landse Neder* „Peter” fc. - in Vlissingen Goes Middelburg BON Biggekerke gaat in beroep Noodbekisting bij de Bomvrije toren hield zich uitstekend Abonneert U nü op „Zeeuwsch Dagblad” Koninklijke onderscheiding voor Thijs Bogers ZEEUWSCH DAGBLAD -W. Met man en macht is Vrijdag gewerkt Burgerlijke Stand. Herbenoeming door de raad Kerstconcerten. !r Ongeval. Extra subsidie Openbare Leeszaal Burgerlijke Stand. HANS WEERT HE1NKENSZAND KLOET1NGE Tap vergunning voor restaurant Molenwater KRABBEN DIJKE Markt een half uur langer? N1SSE Veertig jaar in Bergen op Zooms stationsrestauratie. ST. LAURENS SCHERPEN ISSE VROUWENPOLDER WEMELDINGE YERSEKE KERK EN SCHOOL Pagina 2 Maandag 27 December 1954 M tt 11 I en U'S» Dit uitknippen en opzenden Adres mu- per week/maand/kwartaal. I 1 3 1 t i j i nog wel onderdoor, doch de Slijkstraat en het Breewaterplan bleven nu droog. s t r n t 2 C I t 1£ t€ b: V' k si h A v d L 11 g t d v v V a Ik wil het Doorhalen AANVARINGEN. De drukke scheepvaart na de storm in en voor de Nieuwe Waterweg heeft aanleiding gegeven tot enkele aanva ringen, die oetrekkelijk goed afliepen. Een Costericaans schip werd bescha digd tijdens een aanvaring met het Britse vaartuig „Union Pioneer”. In de Rotterdamse haven kwamen drie schepen met elkaar in botsing. Alle drie liepen ze enige schade óp. Een Liberiaanse tanker van 20.000 ton ver keerde gisteravond door een defecte stuurinrichting voor de Waterweg in moeilijkheden. Twee sleepboten brach ten het schip veilig binnen. GRljPSKERKE Kerstavond N.C.V.B. Onder leiding van mej. C. Hondius werd de jaarlijkse kerstavond van de N.C.V.B. gehouden. Deze zeer gezellige avond werd gevuld met de kerstliturgie, een bijbelinleiding en een declamatorium, terwijl ook solo-, koor- en samenzang ten gehore werd ge bracht. Geboren: Cornells D., z.v. D. C. van de Velde en P. P. Kribbe; Magdalena Th., d. v. J. de Kam en D. Hejjboer; Johanna N., d.v. W. van der Weele en J. M. van Strien; Jacobus, z.v. B. Kroon en P. D. Strobos; Annita R., d.v. J. van Geersdaele en L. Ferket; Johannes C. A., z.v. J. B. M. Doorns en R. J. Vereecke; Francina E. en Harrie A. J. d. en z.v. W. H. van Rooijen en D. M. de Koster; Jozina A., d.v. P. F. Volkers en A. de Kraker; Janna L., d.v. C. J. Geldof en C. L. van Moolenbroek; Maria J„ d.v. M. H. M. Engelse en N. J. de Muijnck; René E., z.v. A. M. de Bart en M. C. van Dommelen; Anton C., z.v. H. J. Tax en G. Sluis; Anthonie J., z.v. J. A. Guiran en J. M. Buijs; Helena A., d.v. G. van Spronsen en E. J. de Troije. Ondertrouwd: M. de Jonge, 25 j. en L. Verhage, 22 j.; C. A. J. van den Eeden, 19 j. te Den Helder en E. R. Dierikx, 20 j. N. Bakker, 22 j. en E. Kloet. Gehuwd; A. A. Daamen, 56 j. en M. J. Molhoek, 50 j.; F. Raterink, 24 j. en L. J. Kroon, 24 j.; A. Wielemaker, 42 j. en J. C. Ardewijn, 33 j.; E. Meerman, 24 j. en A. J. Gillissen, 17 j.; A. Heeres, 27 j. en J. G. Fröberg, 26 j.; W. Krijger, 25 j. en J. Wisse, 27 j. Overleden: E. M. M. Lecluijze, 1 mnd; M .van Dongen, 2 mnd; C. J. Mommaas, Per 31 December a.s. treden de heren S. Caljouw en mr. A. J. v. d. Weel pe riodiek af als lid van het Bestuur der Godshuizen. Zij zijn beiden herkiesbaar en de heren J. Germing en mr. J. F. C. van Deinse hebben zich verenigd met het voornemen van B. en W. hen als nummer twee op de aanbevelingen te plaatsen. Eveneens per 31 December 1954 treden af als leden der commissie van advies volkscredietbank de heren L. A. Schenk en P. I. Hamming. Ook zij zijn herkiesbaar. De heren P. M. de Kleijn en A. H. Schipper staan als nummer twee op de aanbevelingen. Op Tweede Kerstdag heeft de ziekvereniging „Excelsior” uit Kloetin- ge geconcerteerd in het ziekenhuis „St Joanna”. Op Eerste Kerstdag gaf de Chr. mu ziekvereniging „Hosanna” een Kerst concert op de Markt. Tweede Kerstdag bracht dit muziek gezelschap Kerstliederen ten gehore in het Gasthuis en in „St. Joanna”. boeiend Kerstverhaal. De kinderen die de school verlieten en een Kinderbijbel in ontvangst mochten nemen werden toegesproken door ds P. Kloosterman, die ook de leiding van deze dienst had. Tenslotte werd de scheidende kin deren nog toegezongen: „Beveel gerust uw wegen”. MIDDELBURG, 24 Dec. De ge meentepolitie heeft aangehouden een zestal mannen, die zich schuldig heb ben gemaakt aan diefstal c.q. heling van in totaal vier ton ijzer (meren deels in zware stukken) ten nadele van de N.V. Polak. Het zijn J. Z. te Vlissingen, P. J. M. te Vlissingen, P. L. te Oostkapelle, P. B. te Vlissingen en C. de W. te Westkapelle, alsmede de opkoper A. H., die het oud ijzer te kwader trouw heeft gekocht. Tegen al len is proces-verbaal opgemaakt. Het grootste gedeelte van de partij werd in Vlissingen en Westkapelle van de hand gedaan aan opkopers, die niet op de hoogte waren van het feit, dat het ijzer van diefstal afkomstig was. De dieven traden niet steeds in com binatie op. Het oud ijzer verdween in de maanden November en December en het werd in de avonduren met auto’s weggehaald van het opslagter- rein aan de Industrieweg, waar weinig of geen bewaking was. Onder de aan gehoudenen bevonden zich enkele oude bekenden van de politie. Op den duur 75 j., wedn. v. J. Botting; N. Alewijnse, 74 j., e.v. P. Jongepier te Rosmalen; J. de Bruijne, 77'j, wed. v. A. K. de Jonge; M. M. J. Huijsman, 80 j.; B. Hubregtse, 68 j., e.v. P. Mervel; I. Burgers, 69 j., wed. v. D. C. Machielse; E. Smit, 74 j., wed. v. D W. Müller; G ,C. But, 54 j. te Bergen op Zoom; J. de Buck, 89 j.; M. Holle- brandse, 57 j.; A. Zonnevijlle, 64 j., S. Heijstek, 46 j., e.v. J .W. van Sorge; J. Naerebout, 57 j.; J. Ph. Andriessen, 92 j. Zondagmiddag is een dame uit Ka- pelle met haar bromfiets op de Heer- nisseweg gevallen. Zij brak daarbij een bovenbeen. Dokter Bruijnzeel, die eer ste hulp verleende, liet het slachtoffer naar het Gasthuis vervoeren voor ver dere behandeling. Het Rijk heeft enige tijd geleden het bestuur van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek een extra (eenmalig) subsi die van 1.615.verleend voor de aan vulling en vernieuwing van het boeken bezit. De minister van O., K. en W. ver zocht daarbij ook de medewerking van het gemeentebestuur. Uitgaande van de bestaande subsidieverhouding zou het extra gemeentelijk subsidie 2.705. moeten bedragen. Na overleg met het bestuur stellen B. en W. de raad echter voor over 1954 een bedrag gelijk aan de extra Rijksbijdrage, dus 1.615.te ver lenen. Geboren: Sietske J., d.v. M. 1. Oom M. Kok; Jacobus P. A., z.v. J. Ch. de Pan en M. A. Liplijn; Maarten P., z.v. M. Job- se en N .den Toonder; Jacobus J., z.v. Ch. D. P. v. Hese en J. J. de Hamer; Pieter- nella M., d.v. A. Joziasse en M. Hoogstra- te te Kapelle; Maria J., d.v. J. L. Fievloos en H. M. de Laat; Maria, d.v. M. Geene en T. J. Hoogesteger; Sara P. ,d.v. J. Stroo en C. M. v. Eekelen. Ondertrouwd: P. M. A. Brouwers, 30 j en L. A. de Kok, 26 j.; Baron C. H. A. Collot d’Escury, 26 j. en A. C. Haring- man, 26 j. Gehuwd: J. Oljans, 25 j. en S. N, H Kramer, 24 j. Overleden: J. Poortvliet, 81 j., wedn v. M. Meijer te Middelburg; P. J. Wit kam, 50 j.; M. van Breen, 86 j., wedn. v. C. E. Mulock Houwer; Ja. Priester, 53 j.; Ja. Schuite, 94 j., wed. v. J. Maartense; J. Meindersma, 8 j. te Utrecht; A. Traas, 54 j., e.v. Ma. Wiskerke te ’s-Heer Arends- kerke. U gelieve mij t De tot 1 Januari gratis. Naam Het lichtschip „Terschellingerbank” dat tijdens de hevige stormen onge veer 2% mijl was afgedreven, is weer op de oorspronkelijke ligplaats terug gebracht. ïijl ten Noord-Oosten j een reddingboot van Ér zouden 15 tot 20 sloep sloeg echter om en Ook van het Zweedse vaartuig „Pe tra” was sinds Donderdag niets meer vernomen. Reeds nam men aan, dat ook dit schip tijdens de zware stormen was vergaan, aoch op Tweede Kerst dag werd de „Petra met beschadigd roer, beschadigde machines en twee gebroken masten in Cuxhaven binnen gesleept. Het was de sleepboot „Holland”, die Vrijdag zeer zwakke noodseinen op ving, waarvan vermoed werd, dat ze afkomstig waren van de „Petra”. Twee Duitse sleepboten vertrokken uit Cux haven op zoek naar het vaartuig. In de loop van Eerste Kerstdag vin gen Duitse kuststations ook noodseinen op, die inderdaad van de „Petra” af komstig waren. Een deel van de bemanning was er in geslaagd met een sloep land te be reiken. De rest was nog aan boord gebleven. Vier dagen en nachten heeft het schip hulpeloos op de zee rond gezwalkt, ten prooi aan wind en gol ven. Een ander schip, waarvan ver moed werd, dat het tijdens de storm iets was overkomen, is de Neder- RILLAND, 24 Dec. Het voor naamste uit de raadsvergadering van Rilland-Bath was ongetwijfeld het be sluit, met algemene stemmen genomen, over te gaan tot de bouw van zes pre- miewoningen in de Irenestraat. Ook was belangrijk, dat het voorstel tot een verlenen van een crediet van f4000 voor de uitvoering van een be- plantingsplan te Bath en langs de Hoofdweg werd aangenomen. Verder werd besloten een duiker aan te bren gen in de watergang van de Reyger- bergse polder. Achter de O.L. school zal een overdekte rijwielstalling wor den aangebracht. Aan het bestuur der school van de Geref. Gemeente zal een vergoeding worden verstrekt voor de kosten van een vakonderwijzeres in handwerken. Subsidie werd toegekend aan de Prov. Commissie voor huishou delijke voorlichting ten plattelande. Collecte. De opbrengst van de collecte voor het P.I.T. bedroeg f 70.20. s-HEER ARENDSKERKE Raad. Donderdagmiddag om twee uur hoopt de raad in openbare vergadering bijeen te komen. De belangrijkste agenda punten zijn: voorstel tot het benoemen van een lid van de commissie tot wering schoolverzuim te Nieuwdorp wegens het bedanken van de heer H. Goedegebure Op de aanbeveling staan: 1. C. Goedege bure; 2. P. Goedegebure. Ook zal aan de orde komen het punt benoeming be stuursleden Instellingen voor Maatschap pelijke Zorg. Kerstavond. In „Maranatha” hield de N.C.V.B. onder leiding van mevr. Klijn een kerstfeestviering. De leiding van de liturgie berustte bij mevr. Kouwenhove en het orgel werd bespeeld door mevr. Op ’t Hof-Blok. Kerstfeest Zondagsschool. Onder gro te belangstelling heeft de Zondags school op Tweede Kerstdag in de Ned. Herv. Kerk haar Kerstfeest gevierd. Vele blijde kindergezichten luister den aandachtig naar het Kerstevange lie, dat verteld werd door de heer J. M. Straub. Mej. T. Louisse vertelde een De Stichting „Nieuw Walcheren” heeft de medewerking van de raad verzocht tot het verlenen van een tijdelijke tap- vergunning voor het restaurant bij de Miniatuur Walcheren op het Molenwater, evenals het afgelopen seizoen. B. en W. stellen voor de minister te verzoeken Zaken en Volksgezondheid te verzoeken B. en W. te machtigen aan de Stichting een tapvergunning boven het vastgestel de maximum van 50 te verlenen voor de periode van 1 April tot 1 October 1955, AFGELOST. De bemanning van het lichtschip „Noordhinder” is in de middag van Eerste Kerstdag in Vlissingen aan land gebracht. Het zag er naar uit, dat de mannen, die voor de Kerst dagen afgelost moesten worden, aan boord zouden moeten blijven we gens de onmogelijkheid om tijdens ae storm een nieuwe bemanning aan boord te brengen. De zeven mannen hebben nu toch nog een gedeelte van het Kerstfeest thuis kunnen vie ren. 's-GRAVENHAGE, 27 December. Het aantal mensen, dat tijdens de stormen van vorige week op het vasteland van Europa en op zee is omgekomen is gestegen tot 150. Onder hen bevindt zich ook de be manning van het Deense schip Gerda Toft dat Donderdag reeds noodseinen uitzond op 100 mijl ten Noord-Oosten van Terschelling. Een Engels schip heeft Vrijdag een reddingboot van de „Gerda Toft waargenomen. Er zouden 15 tot 20 opvarenden in hebben gezeten. De ter plaatse werd niets meer gevonden. landse kustvaarder „Peter”. Het vaartuig was op weg naar Boston in Engeland. Men kwam er Eerste Kerstdag aan. Door de storm was een deel van de deklading verloren gegaan en de zendinstallatie was de fect, zodat de bemanning geen con tact met het vasteland kon opne men. Gisteren werd nog gemeld, dat de Deense motorschoener „Orkan”, die op 23 December uit Kopenhagen is ver trokken nog niet op de plaats van be stemming Lübeck, is aangekomen. Het schip is als vermist opgégeven. Kerstwijdingsdienst. In de Ned. Herv. Kerk werd Vrijdagavond een Kerst wijdingsdienst gehouden waarin o.a. werd opgevoerd het prachtige Kerst spel van M. Nijhoff: „De ster van Beth lehem”. Niet minder dan 23 medewer kenden van de Lekespelgroep uit Goes gaven dit stuk op boeiende wijze weer. Verder werkten in deze dienst mede het Kerkkoor en het Kinderkoor „De Jonge Stem”. Voorganger was ds P. Kloosterman. Vergadering Ijsclub. In de onder lei ding van de heer J. Blok gehouden ver gadering van de ijsclub „Krabbendijke” werden als bestuursleden^ herkozen de heren J. Engelse en J. Hirdes. Besloten werd deze winter nationale hardrijwed- strijden op 500, 1500 en 5000 m te orga niseren. Tevens zullen weer clubwedstrij- den en jeugdwedstrijden worden georga niseerd. Aan.de ijsbaan zal echter weinet een en ander moeten worden gedaan om er bij vorst direct gebruik van te kunnen maken. De Donderdagmarkt eindigt om 5 uur en van 1 October tot 1 April om 4 uur. Bij onderzoek door B. en W. is gebleken, dat de marktkooplieden in de tweede helft van de middag de beste resultaten boeken. De politie en de marktmeester lieten overschrijding van de tijdslimiet oogluikend toe, maar aangezien B. en W. dit niet gewenst achten en tegen een la tere sluiting van de markt geen bezwaar hebben, stellen zij voor die sluiting een half uur later te bepalen, dus om half zes en half vijf. MIDDELBURG, 25 Dec. Reeds en kele jaren achtereen is het Middel burgs Mannenkoor (dir. Jan Kuiler) gewoon op Kerstmis een uitvoering te geven, zodat men wel van een traditie kan spreken. Een traditie, die zeer ge waardeerd wordt, want ieder jaar is de Nieuwe Kerk vol, hetgeen nu ook, op Eerste Kerstdag, het geval was. Het programma bestond practisch ge heel uit Kerstliederen, voor het meren deel vrij eenvoudig, maar zeer bekoor lijk. Reeds eerder schreven we, dat het koor uitstekend stemmenmateriaal heeft, en ook nu kwam dat weer duide lijk naar voren. Met name de eerste tenoren, vaak bij een mannenkoor een zwak punt, blinken hier uit. In verscheidene liede ren was dat zelfs opmerkelijk. Zuiver heid en nuancering waren uitstekend verzorgd en maakten vaak van het eenvoudige lied een waar juweel. Enkele inzetten konden hier en daar wat beter verzorgd zijn, terwijl de tempi van enkele liederen o.i. wel wat vlugger hadden kunnen zijn. De orga nist van de Nieuwe Kerk, de heer Jan Rijn, speelde als intermezzo enkele or- gelkoralen van J. S. Bach, waarbij de Kwaliteiten van het nieuwe orgel weer prachtig uitkwamen. Jammer, dat de tongwerken niet geheel zuiver waren, waardoor de Cantus Firmus van het prachtige orgelkoraal „Kommst du nun, Jesu, von Himmel herunter” wel wat tegen de begeleiding schrijnde. B. De raad van Biggekerke heeft besloten in beroep te gaan tegen de beschikking van de minister van Financiën inzake de vergoeding voor de bouw van een school voor de Vereniging van Chr. Volksonder wijs. De bouwkosten van deze school worden begroot op ƒ23.000.hetgeen de raad zeer onvoldoende achtte. Voorts besloot de raad het verzoek van het Wit-Gele Kruis om een subsidie van 3 cent per inwoner af te wijzen, maar te bepalen, dat in voorkomende gevallen een zeker bedrag gegeven zal worden voor inwoners, die gebruik maken van de dienst geestelijke volksgezondheid van het Wit-Gele Kruis. Als Ged. Staten daarmee accoord gaan zal de gemeente ontvanger 100.per jaar ontvangen voor het beschikbaar stellen van kan toorruimte. Bij de rondvraag verzocht de heer Clarisse te onderzoeken de mo gelijkheid van bouw van een wachtlokaal voor buspassagiers. B. en W. zullen dit nader overwegen. Woonplaats abonnementsgeld betalen wat niet gewenst wordt. GOES, 27 December. Na de zware stormen van de vorige week, zijn de Kerstdagen betrekkelijk rustig verlopen. Van aangenaam winterweer was echter beide dagen geen sprake en men kon merken, dat de rust in de atmosfeer nog niet geheel was teruggekeerd. Vrijdag ging de wind liggen en in de nacht van Vrijdag op Zaterdag was het bijzonder rustig. Eerste Kerstdag stak de wind echter weer op en zelfs werd in de nacht van Zaterdag op Zondag gedurende korte tijd van 4 tot 5 uur in de vroege morgen de stormgrens overschreden. Overal echter heeft men vooral Vrijdag met man STAVENISSE, 27 Dec. De Com- missaris van de Koningin in Zeeland jhr mr A. F. C. de Casembroot heeft Vrijdagmiddag een bezoek gebracht aan Stavenisse, teneinde zich persoon lijk op de hoogte te stellen van de toe stand der zeedijken en de Donderdag getroffen maatregelen. Ten gemeente- huize werd een bespreking gehouden met burgemeester en wethouders en vertegenwoordigers der polderbestu ren. Hierna bracht men gezamenlijk een bezoek aan de zeedijken, teneinde de aangerichte schade en de herstelling daarvan in ogenschouw te nemen. Om streeks vier uur zijn de door de bur gemeester van Stavenisse opgeroepen militairen naar hun garnizoen terugge keerd, na de gehele dag bij de herstel werkzaamheden aan de zeedijken te hebben gewerkt. De voornaamste gaten zijn provisorisch hersteld. Verkiezing. Tot kerkvoogd in de Ned. Herv. kerk werd herkozen de heer G. Bosman. Kerstavond. De onder leiding van vic. Strikwerda gehouden kerstavond van de Vrouwenvereniging mag in alle opzichten U ontvangt dan dit blad gratis tot 1 Januari zult onderstaande bon in en zendt deze naar „Zeeuwsch Dagblad”, ifdeling abonnementen, Lange Vorststraat 90, Goes. en macht macht gewerkt om de schade, die door de storm aan de dijken is veroorzaakt, zo goed mogelijk te herstellen. Zo was het ook in Vlissingen, waar men de gehele Vrijdag heeft gewerkt aan het tijdelijk herstel van boule vards, dijken en zeeweringen, voor zo ver men hiermee in de loop van Don derdagavond niet gereed gekomen was. GROTE SCHADE. De aangerichte schade blijkt groot te zijn in de Scheldestad. De Marinedam één der critieke punten kwam niet ongeschonden uit de strijd: een stuk glooiing verzakte en enkele bres sen werden in de dam geslagen. Zand zakken brachten hier tijdelijk een op lossing. Het Roeiershoofd (bestaande uit een samenstel van zware baken) werd eveneens zwaar beschadigd en talloze balken werden als luciferhout jes geknapt. Basaltblokken van ette lijke tientallen kilo’s had de zee als souvenir achtergelaten. De gaten in de glooiing nabij Hotel Noordzeeboule- vard werden tijdelijk volgestort met basaltblokken. De noodbekisting bij de Bomvrije toren, die men nog in de loop van Donderdagavond klaar had gekre gen, werden in de loop van Vrijdag versterkt met een laag klei. Het water- kerend vermogen van deze noodbekis ting bleek reeds Donderdagsnachts groot te zijn. Het water stroomde er te noteren als abonné op „Zeeuwsch Dagblad”, i a.s. nog te verschijnen nummers ontvang ik dan BERGEN OP ZOOM, 24 December. In intieme kring is Thijs Bogers, de kellner van de tweede klasse stations restauratie te Bergen op Zoom, gehul digd in verband met zijn veertig jarig dienst jubileum. Wethouder Leys kwam hem namens het gemeentebestuur com plimenteren en deelde mede, dat het H. M. de Koningin had behaagd de jubi laris de ere-medaille in brons verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau t°ete kennen. Bovendien mocht de jubilaris op de receptie van tal van bezoekers een hulde in ontvangst ne men. Ook ontving hij vele schriftelijke gelukwensen. Een recente opname van Hare Majesteit Koningin Elizabeth, Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Charles en Hare Koninklijke Hoogheic Prinses Anne van Engeland. geslaagd genoemd worden. Er werd eer I kerstliturgie uitgevoetd en een lekenspe. I opgevoerd, terwijl het zangkoor verschil- I lende kerstliederen ten gehore bracht. OVEZANDE Brand. Door nog onbekende oorzaak I brak brand uit in een stromijt bij de heer I J. van ’t Leven. Door snel in te grijpei. I kon de brandweer voorkomen, dat vlam I men oversloegen naar de dichtbij gelegen I schuur en woning. ST ANNALAND Aanbesteding. Voor rekening var. I de heer J. Elenbaas is aanbesteed d I bouw van een nieuwe woning me. I schuurtje in de Oudelandpolder. De f. I Burger was de laagste inschrijver voo. I 18.625. De Gebr. van Dijke hadden in I geschreven voor 18.744. Drooginstallatie. Waarschijnlijk za I nog dit jaar de drooginstallatie voor uiei op de veiling gereed zijn. ST PHILIPSLAND Kerstmiddag. De bond van plattelands- I vrouwen organiseerde in „De Druiven- I tros” een kerstmiddag, waarvoor ook d<_ I ouden van dagen waren uitgenodigd, dk I hartelijk werden verwelkomd door mevr Van Hoeven. Het was er bijzonder gezel-1 lig. Mevr. Rijstenbil-Vroegindewey decla- I meerde, mevr. De Lint las het kerstevan- I gelie en de oudjes werden rijkelijk ge- I tracteerd. Kerstviering Herv. Vrouwenvereniging. I De Herv. Vrouwenvereniging „Wee; I een Zegen” hield o.l.v. mevr. Finson— I Tuiten een kerstsamenkomst. Behalve de I kerstliturgie was er zang en las mevr. I van Doornvan Nieuwenhuijzen eer I verhaal voor. De bijeenkomst waarvooi I veel belangstelling was, werd door vi- I caris B. v. d. Lelie gesloten. Benoeming. Door het bestuur van I het waterschap Scherpenisse is met in- I gang van 1 Februari a.s. benoemd tot I dijkgraaf de heer C. van Dalen. Zulks-I in de plaats van de heer J. Oudesluijs Jz. I N.C.V.B. Onder leiding van mevrouw I Jager hield de plaatselijke afdeling van I de N.C.V.B. een Kerstsamenkomst, waar- I in een Kerstliturgie werd gelezen, een I koortje onder leiding van mevrouw Jo- I ziasse enkele liederen zong en een Kerst- I verhaal werd gelezen door zuster van den I Broeke. Hervormde vrouwcivereniging. De I Hervormde vrouwenvereniging hield met I genodigden een Kerstavond onder leiding I van mevrouw de Boer. Na de Kerst- I liturgie las mevrouw de Boer een Kerst- I verhaal. Van de berm in de sloot. Toen arts I van der Sluys uit Veere zijn patiënten I ging bezoeken, kwam hij in de Rijke- I buurt met zijn auto in de berm terecht en vervolgens in de sloot. Een kraanwa- I gen moest er aan te pas komen. Kerstsamenkomst. De N.C.V.B. verga- I derde onder leiding van mevr. Crucq-van der Male. Er was veel zang en er werden enkele mooie Bijbelse verhalen verteld. N.C.V.B.-vergadering. Op do vergade- I ring van de plaatselijke N.C.V.B., gista- avond gehouden heeft mej. Hoekendij uit Amsterdam gesproken over het on- derwerp: „Kerstlicht in donker Amster- dam”. Verder was er een Kerstliturgie. Mevr. Boogaards had de leiding. t; ZOUTELANDE Kerstavond C.J.M.V.—C.J.V.F. Woens- I dagavond hielden de C.J.M.V. en CJ-V. I gezamenlijk een kerstavond onder lew s van mej. A. Samuëlse en de heer K. W° I ters. Er was een kerstliturgie en mej. Franke las een kerstverhaal. De I voor de versiering van de kerstoo bracht ruim f 14.— op. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Capelle aan de Uë.se'. I Blok te Kampen; te Gouda H. Hu I te Vreeland; te Pingjum-Zurich J- I Frank, vicaris te Den Haag; te Ko I kerke (vac. L. D. v. Dijl) J. H. J- man te Baardwijk. Geref. Kerken. I Bedankt voor Domburg-Westkape I W. B. van Halsema, cand. te Zwone- Geref. Gemeenten. Bedankt voor Leiden W. C. Lun« I te Grand Rapids.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2