Foster Dulles motiveert inkrimping der weermacht DIJKWACHTEN BEWAAKTEN DE ZEEUWSE KUSTEN van over Minister Luns kreeg lof de Tweede Kamer Zware Noordwester raasde Nederland Noordwesterstorm joeg het water op, doch het peil steeg niet tot onrustbarende hoogte Zeeuwse dijkwachten waren paraat de Februariramp Voor het eerst na Gemeente-ontvanger verloor f 12.000.- Nederland Mr B. de Gaay Fortman onderscheiden Stormweer over Boerderij weggeslagen in Borger-Compagnie Begin Februari debat over de accoorden van Parijs (pagina 1) orkaankracht Windsnelheden van Wijziging in de buitenlandse politiek der Sowjets? Eerlijke vinder kwam opdagen Vlissingen PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND In moeilijkheden Zeeuwsch-V laanderen DE BILT ZEGT: Guur weer Schip liep vast Geen vermindering van troepen in Europa Buitenlandse Zaken aan de orde Sowjet-politiek Zuid-Beveland De veerboot vast Noord-Beveland Schouwen-Duiveland 'I s 10e JAARGANG, No. 2970 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE V De loodsdiensten langs de kust werden overal reeds in de loop van de WOENSDAG 22 DECEMBER 1954 Directeur: JACQ DE SMIT Abonnementsprijs 0.47 per week, ƒ2.p. maand, ƒ5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord In Vlissingen was het zoals altijd weer een spookachtig gezicht de ko kende golven door de Wester-Schelde te zien gaan en met grote kracht over de Boulevards te zien slaan. Na een inspectie van de gehele zeewering door de wethouder van Openbare Werken, de heer M. A. van Popering en de di recteur van Gemeentewerken, dé heer WINSCHOTEN, 21 Dec. Een auto mobilist, die hedenmorgen over het Marktplein te Winschoten reed, vond daar een dubbele fietstas, waarin zich een actetas bevond. Hij deed aangifte bij de politie van deze vondst en op ’t bureau werd een nader onderzoek in gesteld naar de inhoud. Men kwam tot de ontdekking dat de actetas pakjes bank- en muntbiljetten bevatte tot een gezamenlijke waarde van 12.000,—. Ongeveer een half uur later kwam er een telefoontje uit Beerta binnen bij de politie, waarmede het raadsel werd opgelost. Het bleek dat de ontvanger van de gemeente Beerta bij een bank in Winschoten het geld had gehaald en de fietstassen met de zich daarin be vindende actetas met de waardevolle inhoud had verloren. ZEEUWSCH DAGBLAD ton metende tankschip „Southern At lantic” keerde naar Rotterdam terug wegens lichte machineschade. Op de Maasvlakte sloeg vannacht ’n boei los, die op de kust van Oostvoorne vastliep. ’s-GRAVENHAGE, 21 Dec. Niet alleen in Zeeland heeft de zware storm huisgehouden. Elders in Nederland was het even erg, zo niet erger. Vooral in de Noordelijke provincies werden bijzondere grote windkrachten gemeten. Geducht spookte het ook op de Noordzee, waar de windsnelheden de orkaan kracht bereikten. Vele schepen zijn of in de veilige haven blijven liggen of daarheen ijlings opgestoomd. In het Noorden van het land ging de storm gepaard met regen-, hagel en onweersbuien, waardoor hier en daar flinke schade werd aangericht. J. Moll, kon ons worden meegedeeld, dat er geen direct gevaar dreigde. Het was op dat moment hoog water, zodat de toestand kon worden geschetst als veilig. Nergens waren calamiteiten ont dekt. Wel heeft men in het begin van de avond de sluis bij de Vissershaven dichtgedraaid en gingen de dijkwach ten posten. Op ieder punt stonden van nacht vier mannen, die de wacht hiel den. Bovendien had men als voorzorgs maatregel het gehele rioleringsstel sel laten leeglopen. Daardoor kon het overslaande water van de Boule vards snel worden afgevoerd en zou dit ook het geval zijn geweest indien zich op kleine schaal overstroming zou hebben voorgedaan. Ook hier: Men was paraat, doch gelukkig be hoefde nergens ingegrepen te wor den. der van de wereldpolitiek verschuilt zich achter neutraliteit”. Dat vond hij een ernstige fout. Maar nog ern stiger is, dat het daardoor de sym pathie van de Z.O. Aziatische lan den hoopt te winnen. De volken in het Oosten zijn echter alleen maar gevoelig voor moed en oprechtheid. NIEUW-GUINEA Had de heer Schmal veel waardering voor het deskundig laveren van de Ne derlandse delegatie, onder leiding van minister Luns, naar zijn oordeel heb ben toch andere factoren de doorslag gegeven. De algemene toestand deed de bui voorbijdrijven en niet het op treden van de bewindsman. De C.H.- afgevaardigde was overigens de enige spreker, die minister Luns de ere ont hield, die hem toekomt. Hij is er stel lig van overtuigd dat de Nieuw-Gui- nea-bui zal terugkeren. De heer Bruins Slot wenste minister Luns zonder reserves geluk met het behaalde resultaat. Aan zijn zuiver en krachtig optreden is dit te danken. Maar wat zullen de reacties in Indo nesië zijn? De regering zal de uiterste ris Graaf van Bylandt weer naar dit land? Nu de toestand voor de Neder landers in Indonesië dreigend is moet hij op zijn post zijn. Krijgt de heer Welter zijn zin dan zal Graaf Bylandt niet meer naar Indonesië terugkeren. Hij had alle waardering voor het op treden van deze diplomaat. Geen cri- tiek dus, maar de verhouding met In donesië is zo slecht dat de Hoge Com missaris vervangen moet worden door een zaakgelastigde. Een diplomatiek protest dus. Het is wel duidelijk dat de heer Welter zich niet gerust toont over de ontwikkeling in dit land. Het was voor hem pijnlijk te moeten ervaren, dat afspraken met Indonesië niet hel pen. Nota’s brengen evenmin resul taat. Zelfs lankmoedigheid en geduld hebben geen enkel effect. Van Krie- Het Costaricaanse stoomschip „Mari- annina’, groot 4949 br.reg.ton, dat gis teravond in de buitenhaven van Vlis singen had gebunkerd, was daarna op de rede ten anker gegaan. Het vaar tuig verspeelde door de hoge zee al spoedig zijn beide ankers met ketting en kwam in moeilijkheden. Sleepboten voeren ter assistentie uit en probeer den het schip in Vlissingen binnen te slepen. Het mocht echter niet geluk ken. De „Mariannina” bleef daarom heen en weer varen in de Wielingen tot het weer beter wordt. Het schip was op weg van Antwerpen naar Gdynia. vasteland zowel door het in op bouw zijnde leger, als door snel ver plaatsbare zee- en luchtstrijdkrach ten moet worden beschermd”, aldus Foster Dulles. De dijkwachters in West-Zeeuwsch Vlaanderen werden gisteravond tegen acht uur opgeroepen. De meesten van hen waren bijeen in een zaal te Oost burg voor bijwoning van een feest avond. Onmiddellijk werden zij met auto’s naar verschillende punten lajigs de West-Zeeuwsch Vlaamse kust ge bracht. Omstreeks negen uur waren alle posten bezet. Het betrof enkele tientallen personen. De hoofdpost was gevestigd in het kantoor van ,,’t Vrije van Sluis” te Oostburg. van een kirrende bedreiging is of DE BILT, 21 Dec. Langzaam tot hard of krachtig afnemende Noord westelijke wind. Wisselend bewolkt met af en toe een bui. Iets kouder dan gisteren. Uitgave: gtichting „Zeeuwsch Dagblad” goofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Nieuwstr. 08 Telef. 326; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28. Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes Bij informatie hedennacht na hoog water deelde men ons mede, dat er geen enkele reden voor ongerustheid was. De toestand was normaal. In de Zandkreek, ongeveer een ki lometer uit de kust van Veere liep gisteravond het binnenschip „Koop vaart 2” op een zandplaat. Er bevon den zich aan boord van dit vaartuig, dat momenteel in gebruik is bij de Kon. Marine voor de demontage van mijnen en munitie, elf mannen. Het marinevaartuig Hr Ms „Bul- gia”, dat in Veere was binnengelopen voer onmiddellijk ter assistentie uit. Drie marinemanen probeerden met een sloep bij de „Koopvaart 2” te ko men, omdat de commandant van de „Bulgia” het te gevaarlijk vond het vaartuig dicht te naderen op de zandplaat. De drie mannen wisten aan boord te komen, doch konden er toen niet meer af. De reddingboot uit Veere de „Cor nelia Maria Blankenheim” voer om half zeven uit om assistentie te ver lenen. Men zou de veertien mannen van boord halen. Dit bleek echter niet nodig, want de reddingboot wist bij het opkomend tij de „Koopvaart 2” vlot te trekken en omstreeks half elf veilig in Veere binnen te bren gen. gebruik voor tactische en stra- tegische doeleinden. Dulles verdedigde de inkrimping van het personeel der Amerikaanse strijdkrachten in de komende acht tien maanden, zoals deze Maandag j.l. door de minister voor de lands verdediging Wilson is meegedeeld. Hij verklaarde dat zij niet werden uitgevoerd, omdat het Sowjetrussi- sche gevaar was afgenomen, doch omdat daaraan thans op andere wij ze het hoofd kon worden geboden. Hij herhaalde Wilsons verzeke ring, dat de sterkte der Amerikaan se strijdkrachten in Europa niet zal worden verminderd. „Het zou echter onfortuinlijk zijn, indien de Europese staten het Ame rikaanse voorbeeld zouden volgen door hun mankracht eveneens te beperken. West-Europa zou een prijs van uiterst grote waarde voor een eventuele aanvaller zijn, en dit is de reden, waarom het Europese Een recente foto van de Belgische Koninklijke Familie. Staande v.l.n.r. Prins Albert, Koning Boudewijn, Prinses Liliane en Koning Leopold Hl. Op de stoel links, Prins Alexander en rechts, Prinses Marie-Christine. DE BILT, 21 Dec. Het K.N.M.L deelt mede: Een krachtig gebied van hoge lucht druk, dat reeds sinds Zondag zijn stempel op het weer in West-Euro pa drukte, zorgde op het Noordelijk deel van de Atlantische Oceaan voor een Westelijke luchtstroming, die tamelijk warme lucht bevatte, af komstig van Zuidelijke breedten. Een diepe depressie bij Noord-Noor- wegen hield in het zeegebied tussen Groenland en Scandinavië juist een koude Noordelijke stroming in stand. In het overgangsgebied tussen beide luchtstromingen ontwikkelde zich Maandag bij Zuid-Groenland een ac tieve depressie. In de loop van Dinsdag trok deze met een flink tempo en snel in diep te toenemend, via Ijsland naar Z.- Scandinavië. Op de nadering ervan begonnen in geheel West-Europa de barometers snel te dalen, omdat het zoeven ge noemde hogedrukgebied zich onver- minderd handhaafde, werden de luchtdrukverschillen over de Noord zee, de Britse eilanden, en West- Europa zo groot, dat er een Wester storm opstak. Deze ruimde naar Noordwest nadat een koufront van de depressie, dat met grote snelheid uit het Noordwesten was komen op zetten, in de avond met zeer zware windstoten en regen- hagel en on weersbuien over ons land trok. Het vliegveld Leeuwarden b.v. meld de omstreeks halfacht windstoten van 40 meter per seconde, d.i. iets meer dan 140 km per uur. Achter het front woedde een zeer zware Noordwesterstorm die zich in de loop van Dinsdagmiddag snel over de Noordzee had uitgebreid. In de loop van de dag zal de wind in ons land geleidelijk in kracht afne men, daar de depressie wegtrekt en in diepte gaat afnemen. Medewerkers: J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeler, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; Ds A. Gruppen, Biezelinge; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; A. H. S. Stemerding, Souburg; R. Zuidema, Goes. ’s-GRAVENHAGE, 21 Dec. - De staatssecretaris van Sociale Zaken mr dr A. A. van Rhijn heeft heden ten departemente aan mr B. de Gaay Fortman te Amsterdam, die onlangs de 70-jarige leeftijd bereikte, mededeling gedaan van diens benoeming door H. M. de Koninging tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau. In zijn toespraak herinnerde de staatssecreta- risris aan de zeer grote verdiensten op velerlei terrein van het maatschappe lijk leven van mr de Gaay Fortman, die voorzitter is van het college voor medisch tuchtrecht te Amsterdam, vi- ce-voorzitter van de Radioraad, oud- vice-president van de Arrondisse mentsrechtbank te Amsterdam en die voorts in verschillende andere hoeda nigheden zeer belangrijke arbeid heeft verricht. De onderscheiding werd uit gereikt in tegenwoordigheid van de zoon van mr de Gaay, prof, mr W. F. de Gaay Fortman en o.a. de secretaris generaal van het ministerie van Soci ale Zaken en Volksgezondheid, mr J. H. Klatte en de directeur-generaal van de volksgezondheid prof, dr P. Mun tendam.. waakzaamheid moeten betrachten. Vol doende troepen en materiële hulpmid delen zullen naar Nieuw-Guinea over gebracht moeten worden. En de liberale afgevaardigde de heer Korthals hoopte dat Indonesië nu eens gaat werken aan de oplossing van zijn eigen moeilijkheden, zodat het behoedt wordt voor een totale ineenstorting. Wanneer vertrekt de Hoge Commissa- ken de Nederlandse bestuursambte naar die bij infiltraties in Nieuw-Gui nea is gevangen genomen zal naar Nederland teruggebracht moeten wor den, zonder dat hem een haar ge krenkt is. Van geen enkel ander land zouden we zo’n behandeling nemen, zo riep de heer Welter uit. Ondanks onze grote sympathie voor dit land zullen we krachtig moeten optreden. DE NATO. Met uitzondering van de communis ten roemden alle fracties de Atlanti sche samenwerking, die het belang rijkst is voor de verdediging van de Westerse beschaving. De heer Ruygers (Arb.) wil dat de regering het initia tief neemt tot parlementaire controle op de Nato-organen. Dit Nato-parle- ment zal een officiële status moeten hebben. De heer Bruins Slot acht het van het grootste belang dat er inter nationale parlementen komen. Toch moet men daarmee voorzichtig zijn, want de zelfbeheersing van deze par lementen is lang niet altijd groot ge noeg. In ieder geval moeten zij niet te veel ineens behandelen. Zou dit Navo orgaan dan raadgevende bevoegdheid hebben, .dan zal er eerst een Nato-re- gering moeten zijn. Deze zal wel nooit komen, zodat de heer Bruins Slot het hield bij een zuivere raadgevende ver gadering. De heer Korthals (V.V.D.) was het daarmee roerend eens. Waarschijnlijk in Februari zal da Kamer de Parijse accoorden behande len. De jus was daarmee van het de bat over de verhoudingen in Europa af. waren de voormannen van de „vloed- plankenwacht” gewaarschuwd en wa ren helpers op de haven aanwezig, opdat, wanneer het water op de kade zou komen de eerste vloedplanken zou den kunnen worden ingezet. Verder op het eiland waren vooral de aannemers druk in de weer om met hun personeel om te zien naar de toe stand, waarin het materiaal, dat overal staat en ligt opgeslagen, verkeerde door de storm. (Van onze parlementaire redacteur) ’s-GRAVENHAGE, 21 Dec. De luchters brandden vandaag weer in de Tweede Kamer. Een teken dat de begroting van Buitenlandse Zaken aan de orde is gekomen. Maar ditmaal was de feestverlichting wel speciaal ter ere van minister Luns, die veel waardering heeft kunnen horen over zijn diplo matiek succes in de Verenigde Naties. De verwerping van de resolutie van India over Nieuw-Guinea is voor een groot deel het werk geweest van deze minister, die bij de Kabinetsformatie gerekend werd tot de „tweede garni tuur”. Het was begrijpelijk dat de Kamer naar aanleiding van deze gebeurte nissen nog eens een uitvoerig debat begon over de Verenigde Naties. Maar ook de Nato en de ontwikkeling in Europa konden niet onbesproken blijven, maar nu het wachten is op de Parijse accoorden kon daarover uiteraard niet veel belangwekkends verteld worden. De eerste spreker van deze middag, de heer Schmal (C.H.) aanvaardde de V.N. omdat praten nu eenmaal beter is dan vechten. Hij vond dit orgaan echter net zoiets als een huisorgel. Men kan er goede muziek uithalen, maar het kan ook een „jammerblok” zijn. De heer Bruins Slot (A.R.) was ook niet zo erg gelukkig met de V.N. Nu dit forum er is moet er echter gebrujk van worden gemaakt. Wellicht dat het zich nog eens ontwikkelt tot een in stantie die zich fundeert op het recht. Het felst was, zoals gewoonlijk, de heer Welter. Hem zat het vooral dwars dat Amerika zich bij het Nieuw-Guinea debat van stemming heeft onthouden. „Amerika geneert zich niet om zoiets te doen. De lei- GOES, 22 December Met angst in de harten hebben de Zeeuwen ongetwijfeld het bulderen van de West-Noordwester storm gisteravond en in de afgelopen nacht aangehoord. Velen zullen hebben terugge dacht aan de nacht van 31 Januari 1953 toen de Noordwester de grote ramp veroorzaakte. Gelukkig was het tij niet zo hoog het is pas doodtij geweest en daardoor werd de waterstand niet alarmerend. Velen, die wij vannacht hun mening vroegen gaven als antwoord: „Het water is na de ramp wel eens hoger geweest”. Toch had men het nodig geoordeeld de beperkte dijkwacht op te roepen en zo hebben de mannen van de polders- en waterschappen gis teravond en vannacht de wacht gehouden aan de Zeeuwse kusten. Ge lukkig was de staat van paraatheid niet nodig. Nergens moest groot alarm worden gegeven. Alleen uit Zierikzee kwam om half twee van nacht het bericht, dat tijdens het hoogtij het water enkele meters op de kade stond, n.l. tot aan de bomerij. Voor alle zekerheid had men enige vloedplanken gezet, doch die behoefden geen dienst te doen. Daarbij is het, voor zover thans bekend, gebleven, De hevige storm, die vooral na tien uur met flinke uitschieters en nu en dan een bui over Zeeland raasde, be reikte een fikse snelheid. In Vlissin gen kwam men tot 16,5 meter per seconde, met uitschieters tot 25 me ter per seconde. Veel erger was het buitengaats. Het lichtschip Noordhinder, dat anders om de drie uur weerberichten door geeft, kwam nu om het uur met be richten over de storm. Men meldde daar een gemiddelde windsnelheid van 25 meter per seconde, om van de uitschieters nog niet te spreken. Het waterpeil Zoals gezegd, het was kort na dood tij, zodat de waterstand niet zo hoog is. In Vlissingen kwam het water een me ter boven het peil voor deze dag en be reikte een hoogte van omstreeks 2.65 m plus N.A.P. Verwacht was, dat de waterstand anderhalve meter boven de stand der getijtafels zou komen. Hieronder volgt een overzicht van de berichten, die de afgelopen nacht bij ons binnenkwamen uit alle delen van Zeeland. WASHINGTON, 21 Dec. - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dul les, heeft Dinsdag op zijn pers conferentie verklaard dat de Amerikaanse weermacht geleide lijk aan atoomwapens als de ge bruikelijke bewapening voor het nastreven van tactische doelein den zal gebruiken. Hij voegde hieraan toe dat er, zowel wat betreft atoomwapens als tot nu toe algemeen in ge bruik zijnde wapentypen, een groot verschil bestaat tussen het middag gestaakt. Gisteravond is in Borger-Compagnie een grote schuur van een boerderij bewoond door het gezin R. Vegter, vrijwel geheel weggeslagen door een hevige windstoot. Het woongedeelte is blijven staan, hoewel de muren gescheurd zijn. Het gezin kwam er goed af en ook het vee liep geen let sel op. Een ander huis in dezelfde gemeen te, bewoond door de fam. Kruit, ver loor een gedeelte van het dak en voorts sloeg een stuk uit de achter gevel weg. Verscheidene eikenbomen knapten af. Een groot aantal lan taarnpalen sneuvelde, waardoor een deel van de streek in het donker kwam te zitten. VEILIG BINNEN Hr Ms „Onversaagd”, de tweede van de door de V.S. geschonken Oceaan- mijnenvegers is gisteren in Rotterdam aangekomen. Wegens de storm werd afgezien van het plan naar de rede van Texel op te stomen. Het ruim 10.000 BANG AVONTUUR i 31 passagiers, die Maandag met de „Cote d’Azur” uit Folkestone naar Ca lais waren vertrokken een over tocht van anderhalf uur hebben twee nachten op zee moeten doorbren gen. Het vaartuig liep op een zand bank en sleepboten konden het schip uit de netelige positie verlossen, doch moesten later wegens de storm de tros sen losgooien. De veerboot is nu op ’n beschutte plaats bij Calais voor anker gegaan, waar men geen gevaar loopt. De minister werd ook gevraagd, of hij dacht dat de Sowjet-Unie haar campagne voor een „vreed zaam naast elkander bestaan van staten met verschillende maatschap pelijke instellingen” had opgegeven. Hij antwoordde: „De Russische communistische leiders leggen thans een zeer grote mate van zenuwach tigheid, gepaard gaande met een neiging tot geweld, aan de dag, en dit niet slechts in hun betrekkingen met Europa, doch ook in de relaties met Azië. Het is zeer goed mogelijk, dat het accent der Sowjet-Russische buiten landse politiek vredesduif naar wordt verlegd”. Terwijl de regen gisteravond in gro te druppels neerplensde en terwijl de stormwind de zeegolven ontstuimig en hoog opwierp, stonden dijkgraaf-van Fraassen en zijn mannen op de zee dijken, die Waarde voor het water be schermen moeten. Zij waren op hun post, gereed om bij het ergste alarm te slaan. Dijkgraaf van Fraassen had zojuist bericht ontvangen, dat de be perkte dijkbewaking moest worden opgeroepen. Gevaar voor de dijken vreesde hij niet, maar men moet op al les voorbereid zijn, dat hebben we vol doende geleerd, zo merkte hij op. Dezelfde mening was ook de dijk wacht P. Proos, die zijn „wachtje” dicht in de buurt van de veerhaven te Wolf aartsdijk klopte, toegedaan. Het was de vierde keer, dat hij na de ramp waaraan we weer duidelijk werden herinnerd, in het geweer was geko men. Over de dijken zwierven nog zes collega’s van hem. Maar gevaar, nee, dat zag hij er niet in. Hij had na de ramp nog wel hoger water meege maakt. Voorlopig zou hij echter toch nog maar zijn twee uur vol maken, want hoe optimistisch de ingewijden tegenover de verhoging stonden, hij moest paraat zijn. Twee uur lang zou hij de dijken langs gaan en zolang de waarschuwing nog niet zou zijn opge heven, zou hij vervolgens na twee uur 'er terugkomen. Mocht er zich iets ardoen dan was zijn eerste werk -ervan dijkgraaf Goetheer van de Veerweg op de hoogte te stellen. Geen bericht is goed bericht, zo vertelde dijkgraaf Goetheer, waar we ook even zijn aangelopen. Hij had zijn mensen opgeroepen en zou zolang nodig gereed blijven. Uiterlijk kalm vertelde hij echter ook, dat het wel eens har der gespookt had. Een gevolg van de storm ondervon den de mensen, die gisteravond om 10.10 met de „Noord-Beveland” de Zandkreek waren overgestoken. Zij hebben langer dan normaal op de boot moeten vertoeven, want de schipper slaagde er niet in de boot aan de stei ger aan te leggen en kon ook niet ver hinderen, dat het schip de haven bin- ntI>liep, zodat het niet mogelijk was aan wal te geraken. Ook op Noord-Beveland was de dijk- Wacht paraat. Bij Kortgene stond het Water gisteravond niet veel hoger, dan mon normaal bij stormweer gewend >s. De mannen van de dijkwacht waren achter paraat en op alle gebeurlijkhe den voorbereid. Ook de bevolking was hoewel velen natuurlijk een ceel van de nacht wakend hebben a°orgebracht. Op Schouwen-Duiveland is voor zo- er ons vannacht bekend was niets bij- °nders gebeurd. Het water in de ha- van Zierikzee stond om midder- acht rog 60 cm onder de kant. Wel T

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1