MARKT VEILING BEURS >ver JCOEBERGH* BESSEN DE HEER VAN GREYLANDS M51 Nieuws uit de Provincie. „De Schelde” huldigde 102 jubilarissen K-W. EN st. joosland voor Engels verhaal ten Weifelende markt, Claims rijnstaal flauw Mist stagneerde Zeeuwse veren St Annaland krijgt een straatbelasting Leerling-schilders kregen diploma Koninklijke onderscheidingen 16 personeelsleden zeer Goes :en van Mrs Henry Wood. Vlissingen Vrije bewerking van een ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 17 December 1954 Vrijdag 31na 4 FEUILLETON per liter - Veertig schepen op de rede te Vlissingen Kon. Ned. Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde RILLAND-BATH SEROOSKERKE (W.) SIRJANSLAND ST PHILIPSLAND O.- EN W.-SOUBURG ST. LAURENS VEIL1NGBERICH TEN Trouwe dienst van 50, 40 en 25 jaar J/M V INPOLDER s-HELR ARENDSKERKE KLOETINGE KüRTGENE ST MAARTENSDIJK VEERE VROUWENPOLDER WAARDE YERSEKE - Burgerlijke Stand. 71 92% Dordt. Petr. 525;s V. Ingezonden Mededeling (Adv.) 3 EBKsnu&ynvxxiEsa iv.) Dit vond hij al i ster van lan het lier Sin iweloos- vervat ileiding 945 aan 345% 251 376% 210% 362% 220 Kon. Boot K. Paketv. 135B 54 73% 131 89% 141% 11% 23 100 66 27 123% 93% 58% 97% 70% 38% 57% 23% 42 8 29 21% 30% 103 100% 98% 89 140% 11% 22% 42% .ussische it reeds erd ge- ke poli- apenen, Potsdam Overleden: J. Naerebout, 57 j., e.v. M. Wielemaker; S. Heijstek, 46 j„ e.v. J. W. Sorge; W. Fleurbaaij, 3 j.; M. Holle- brandse, 57 j., e.v. N. J. Schipper; P. v. Om- Land- HVA Java Cult. NISU 68%E 91% 66% 56% 23% 32% 41% 96% 140 70 38 135 54 177% 147 183% 147% 145% 149% 209 165% 133% 54% 74% 21% 123% id laten rklaard» im had leeft hij BEROEPINGSWERK. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Veen, J. R. Cuperus te Doornspijk; te Oudemirdum, E. Chr. Poepj es, cand. te Sint Johannesga. Bedankt voor Katwijk aan Zee, L. 125% 94% 225% 225% 240% 240% 45 215% 215% 217%L 216L 75% 131% 92% 57% 97 68% 38% 68% 69%E 27% Ned. 1953 Ned. 1947 Dollarl. 1947 Invest. Certif. 101% 101% 99% 55 154% 203% 299% 317 160 250% 231 kof het tgomeryl l na ds ■de een-j leeft la ser me loen de de con-l overl ;ry zich „Praw-1 noeilijk-l ;r Duit-I lijk was, bureau* lijn êaat GOES, 16 Dec. Vanwege de mist hebben de Zeeuwse veerdiensten ern stige stagnatie ondervonden. De boot- dienst VlissingenBreskens werd van middag om 4 uur reeds gestaakt. Een veertigtal schepen lag op de rede van Vlissingen. De veerdienst Kruiningen- Perkpolder werd omstreeks half zes gestaakt. De overige veerdiensten voe ren normaal. Hinder van de mist ondervonden ook de sleepboten „De Chili” en de „Ne derland” van P. Smit uit Rotterdam, die in Vlissingen aankwamen met de bovenbrug voor de in aanbouw zijnde „Willem Barends II”. Dit 275 ton we gende gevaarte was gemonteerd op 2 dekschuiten en had een breedte van 8 meter. Door de mist werd het trans port te Vlissingen opgehouden, maar omstreeks het middaguur toen de mist even wegtrok zette men de reis naar Veere voort. Het passeren van de nieuwe Keersluisbrug en de bruggen van Souburg en Middelburg eiste veel stuurmanskunst, doordat slechts een halve meter tussenruimte overbleef. Zodra het weer opklaart wordt de reis naar Rotterdam voortgezet. distric- Woens- college rijn voor •idsvoor- dt do°r SINT ANNALAND, 16 Dec. In de raadsvergadering, die Woensdagmorgen is gehouden, is een voorstel aangenomen tot verbetering van de straatverlichting. Daarvoor zullen hogere lichtmasten ge plaatst worden. De kosten zullen f 10.800 bedragen. Aan het bestuur van de school met de Bijbel is toestemming verleend tot de aanschaf van leer- en hulpmidde len, alsmede aan de O.L. school. In ver band met de aanschaf van een rijdende baar voor de begraafplaats is de heffing op de begrafenisrechten gewijzigd. Op advies van de inspecteur van het L.O. zal naar middelen worden gezocht voor een nieuw schoolgebouw. De kosten hiervoor worden op f 320.000 geraamd. Nu binnenkort een nieuwe riolering aan gelegd zal worden zal een straatbelasting worden geheven. Voorts besloot men een krotwoning aan te kopen. De 2 arres tantencellen zullen verhuurd worden voor f 80.per jaar. Het voorstel om de Julianastraat door te trekken naar Tuin dorp werd eveneens aangenomen. Het 1 ge bracht op f 28.000. Tenslotte deelde bur gemeester van den Bos mede, dat met de aanbesteding van de nieuw te bouwen woningen nog gewacht zal worden. Geref. Kerken Aangenomen naar Westeremden, P. Noomen, cand. te Delft, die bedankte voor Baambrugge en voor Londen. Geref. Gemeenten Bedankt voor Wolf aartsdijk, J. B. Bel te Krabbendij ke. Zilveren jubileum: J. S. Adriaanse, W. J. Andriessen, J. Barten, I. van Bie- men, P. den Boer, F. G. H. Branden burg, W. C. Burgers, W. Buijs, J. B. Bijleveld, B. J. Danckaerts, A. J. J. van Deutekom, H. F. B. Dissen, P. A. Doense, A. J. Eiff, M. P. v. d. Ent, B. van Essen, J. van Gelderen, A. Geluk, M. G. H. v. d. Hof, B. Hofman, B. J. ten Hoopen, J. van Huizen, H. J. Huijs- man, L. Huijssoon, J. Jasperse, I. de Jonge, C. Joziasse, W. C. J Kesteloo, A. C. de Klerk, P. S. de Kok, C. Koke- laar, J. L. de Konink, W. Kusse, P. Kuijper, W. F. Lenselink, F. Lomeijer, A. Louwerse, W. Maas, J. G. Mannaert, A. Nieuwenhuijze, D. de Nooijer, J. A. de Nooijer, J. P. van Oorschot, A. Pleijte, J. A. Polderdijk, J. L. Perwez, F. de Ridder, H. Schat, L. C. Schille- man, J. Schroevers, M. H. J. Schroe- vers, P. H. van Soelen, J. Sohier, J. van Splunder, J. S. Steendam, J. Stroo, L. Stroo, J. J. J. Tax, P. Theune, I. Timmermans, S. Vreeke, D. Walrave, E. Wanjon, L. Welleman, E. Weug, C. J. Wisselink, F. J. Witte en A. Wijk huisen. GOES, 16 December Dertien jon gelui hebben vanmiddag in de Goese Ambachtsschool een diploma gekregen voor leerling-schilder, georganiseerd door de Stichting Landelijke Vakoplei ding Schildersbedrijf. De directeur van de Ambachtsschool, de heer C. J. Buur man, heeft met een toepasselijk woord de diploma’s uitgereikt. Het was de eerste keer, dat niemand gezakt is. De voorzitter der examen commissie, de heer J. de Graaff, had vooraf de jongens gewezen op het mooie, dat het schildersvak biedt. Er heerst een ernstig tekort aan jonge schilders en daarom was hij des te meer verheugd, dat er jongens te vin den zijn die voor dit vak ambitie heb ben. In zijn dank betrok hij speciaal de heer Buurman voor de' gastvrijheid en de docent de heer W. Wisse. Ook sprak nog de heer J. Mertens, controleur van van bovengenoemde stichting. Namens de geslaagden sprak C. Harthoorn een woord van dank. De geslaagden zijn; A. Djjkwel, Yerseke (met lof, en kreeg een boekwerk); A. Botbijl, Brouwers haven; W. Reynhout, Goes; C. Fraan- je, Lewedorp; L. Poortvliet, Middel burg; A. Reyckaert, Philippine; C. Harthoorn, Nisse; F. Zweedijk, Wol- faartsdijk; A. Provoost, Domburg; J. Verhelst, Hoek; J. M. Strobbe, Vogel waarde; M. eri J. de Schrijver, Terhole. VLISSINGEN, 16 December. Tegen het eind van het jaar pleegt de N.V. Kon. Mij. „De Schelde” haar personeelsleden, die jubileren, hartelijk te huldigen. Dat was ook nu weer het geval tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Scheldekwartier, waar niet minder dan 102 Scheldemensen van de directeur, de heer J. W. Hupkes, gratificaties en eretekens in ontvangst moch ten nemen, omdat zij een groot aantal jaren aan het bedrijf waren verbonden. Vijf jubilarissen waren 50 jaar in dienst, 29 vierden hun 40-jarig jubileum en 68 personeelsleden waren 25 jaar bij „De Schelde”. De heer Hupkes deelde mede, dat er sedert de oprichting van het bedrijf nu in totaal 2.615 personen een jubileum hadden gevierd en hij meende terecht, dat daaruit de grote trouw en toewijding bleken, welke vele leden van het personeel kenmerken. Er konden ook gratificaties worden uitgereikt aan drie Scheldemensen, die al 25 jaar zijn gepensionneerd, n.l. de heren P. v. d. Leije te Vlissingen, J. Suurmond te Souburg en P. Lagendijk te Vlissingen. De heren Suurmond en Lagendijk zijn 90 jaar. De heer Hupkes sprak over de gang van zaken in het bedrijf. Het jaar 1954 heeft zich gekenmerkt door grote druk" te voor de metaalindustrie in Neder land, vooral als gevolg van de grote buitenlandse vraag. De scheepsbouw vertoont eenzelfde beeld, hetgeen AMSTERDAM, 16 Dec. De flauwe stemming van gisteren had vanmiddag aanvankelijk plaats gemaakt voor een iets betere tendentie op de Amsterdamse ef fectenbeurs. Het ging echter niet van har te en na een vrij vaste opening liepen de koersen toch weer achteruit. De handel heeft de laatste tijd niet veel om het lijf. De dagomzetten bewegen zich rond ca f 3 millioen, gisteren zelfs slechts f 2.5 mln. Kon. Olie hield zich nog het beste en avanceerde circa vier punten. Daarna volgde Unilever met een koerswinst van drie punten en Philips met twee punten. AKU viel vanmiddag geheel uit de toon. Bij opening werd nog 301 betaald, doch daarna ging het bergafwaarts tot 296, een verlies dus van circa vier punten. De jongste emissies worden lang niet zo enthousiast ontvangen als in de vorige maand. Claims Hoogenbosch en Electro Zuur noteren een stuk beneden de theore tische waarde. Vandaag is er een nieuwe claim bij gekomen, die van Rijnstaal. De ontvangst was echter miserabel. De theo retische waarde bedroeg circa f 203. Van middag werd echter een adviesprijs ver nomen van f 105. Voor de aandelen bete kent dit een enorme koersdaling. Van de scheepvaartmarkt valt weinig belangrijks te vertellen. Over het alge meen bleven de koersen onveranderd, Stoomvaart Maatschappij Nederland en KNSM echter iets beter. Ook de cultuur- markt deed weinig van zich spreken. Ver enigde Deli liet de gehele middag ver stek gaan en werd pas tegen slot geno teerd op 124 (125). Ook HVA een puntje lager. Amsterdam Rubber daarentegen een fractie beter. Guldensbeleggingen stil en goed op peil. Prolongatie 2% procent. Raadsvergadering. In de Woensdag avond gehouden raadsvergadering, waar van we reeds een verslag in ons nummer van gisteren opnamen, werd besloten in verband met de toelating van een aantal Ambonnese kinderen op de bijz. lagere school het Zondagsschoolgebouw te hu ren. De benodigde gelden voor de huur van dit gebouw, t.w. f 600.per jaar zul len door de gemeente beschikbaar wor den gesteld. Tijdens de rondvraag heeft de heer C. van Iwaarden aangedrongen op het opruimen van diverse bouwvallen de gemeente, terwijl de heer J. Dijks de onhoudbaarheid wees van de toe stand in het uitbreidingsplan op de Ar- menboomgaard. De huizen zijn reeds voor ®on groot deel bewoond en reeds maan den geleden werd de straatverlichting be steld, doch de P.Z.E.M, laat deze mensen 111 de steek N.C.V.B. vergaderde. De plaatselijke af deling van de N.C.V.B. heeft de jaarlijkse kerstavond gehouden onder leiding van njovr. A. Ligthart-Schenk-van Zijtveld. ~.e avond werd gevuld met de kerstlitur- fIe’ verhalen, declamatie en solo- en Koorzang. Het honderdste lid melddo zich en kreeg een fruitmand. Het was er gezellig. Muziekuitvoering. De muzickvereni- een uitvoering in zaal on ^1?ers’ Verschillende nummers werden 9 vlotte wijze uitgevoerd en het stuk 'fj st verliefde trio" werd na de pauze op Planken gebracht. In de pauze was er Vjr'°^tng. De voorzitter der vereni- 2, de Alberts sprak een wel- tw< .a. vanavond zal de uitvoering -viaald worden. Nassau, ontvingen de heren C. K. Lagerwey te Den Haag. Groen, D. Huser, F. Huser en J. Weijermans. De bronzen médaille was voor de heren L. Back, A. K. Kok, A. Crucq, L. A. Cijsouw, J. H. C. van Houcke, M. H. Kloosterman, G. Krij ger, J. Sturm, J. Wiilehoordse, P. Wil- leboordse, R. 3. van Wijk en C. de Zwart. Namens alle gedecoreerden sprak de de heer F. Huser woorden van dank, waarna staande het Wilhelmus werd gezongen. Het orkest van de Ambtena renvereniging zorgde onder leiding van de heer H. S. O. Erdelman voor opgewekte muziek en opgevoerd werd het vrolijke toneelstukje „Te Koop aangeboden”, een vermakelijke ge schiedenis van twee oude dames, die haar huis willen verkopen. DE NAMEN. De namen der jubilarissen zijn: 50 jaar trouwe dienst: D. Huser, F. A. Huser, G. Krijger, C. W. Rademaker, J. Weijermans. 40 jaar trouwe dienst: P. C. Bertijn, A. L. H. Vos, E. C. van Deventer, J. C. Eiff, I. Fransooi, A. Gel jon, G. Geluk, C. v. d. Graaf, M. G. de Hondt, C. A. Kamermans, M. F. Kok, H. Kort, M. C. Kuijl, P. M. Leen- houts, J. P. Lippens, T. Mes, P. Pol derman, M. J. Ratelband, B. de Ridder, C. Schot, A. Smit, A. Theune, J. J. Vader, W. L. Veerkamp, P. M. Ver donk, N. Warren, P. de Wijze en C. de Zwart. Belzen, 56 j., e.v. L. de Boo van Uijen. Op de jaarvergadering van de Kon. Ned. WaatschaPPÜ voor tuinbouw en plantkunde, afdeling Goes en C... streken, gisteravond in „De bouw” gehouden, heeft de secretaris, vol tranen stonden, beloning genoeg. HOOFDSTUK XXXVI Mary Ursule en zuster Mildred con fereerden met elkaar. Het was onge veer drie weken na het geval met Ja ne in het klooster. Jane zag nog wel bleek, maar zij was van haar ziekte hersteld, dren telde door de kamer en verrichtte, op haar eigen verzoek, voor de zusters wat huis- en naaiwerk. De zusters moesten het doen van Jane afkeuren en zij deden dat ook. maar desniettemin vergaven zij haar misstap zij wisten niet anders of het was een misstap en kregen het dankbare, gedweeë meisje weer even lief als vroeger, toen het voor een groot deel van de dag in het kloos ter werd opgevoed. Maar men begreep wel, dat de toe stand niet zo blijven kon en dat het dus tijd werd, om over haar toekomst te gaan denken. Het was daarover, dat de directrice en zuster Mildred met elkaar confe reerden. De eerste gedachte was, nog eens rustig te gaan praten met juffrouw Hallet. Deze had zich in het klooster niet laten zien, liet ook niet naar Jane informeren. Men wist al leen, dat zij zich, vol schaamte, als het ware in haar woning op de klip, ingesloten had. Met niemand kwam zij in aanraking, behalve met enkele leveranciers, die haar de nodige le vensmiddelen bezorgden en die min of meer werden afgescheept. „Gaat u er eens heen”, zei zuster Mildred. 28 20% Canadian Pac. 30% len kroet 3; Peren: Comtesse K 817, F 3; Doyenne K 75, F58; St Remy K 8—11, F 68; Pondspeer K 3, F 3; Gieser Wil deman K 1822, F 38; Kleipeer K 8, F 3; Conference K 25, F 9. SINT MAARTENSDIJK, 16 Dec. Ge wone uien 20.60, drielingen 19, picklers 29, bonken 24.10, stek 5.60. Aanvoer 30 ton. Peeën afw. 8.10, stek 4.10. Aanvoer 10 ton. Alles per 100 kg. aangenomen. Goes gesproken over het Landbouwschap, crediet in rekening-courant werd Raadsvergadering. De raad zal Maan- j dagavond vergaderen. Op de agenda staat j o.m. een benoeming voor gemeente-arts en een wijziging van de politieverorde ning. j De heer Boonman overleden. In de leef- tijd van 43 jaar is deze week de landbou wer L. A. Boonman overleden. Hij vond, ondanks zijn groot landbouwbedrijf en groot gezin, steeds de gelegenheid om ac tief mee te werken aan het verenigings leven. Verschillende jaren is hij lid van de gemeenteraad geweest voor de R.K.- partij. Ook was hij vice-voorzitter van de plaatselijke afdeling van de Z.L.M. en be stuurslid van de plaatselijke commissie van de Stichting voor de Landbouw. In de oorlogsjaren nam hij actief deel aan het illegale werk. C.B.T.B. bijeen. Deze week heeft voor de vergadering van de plaatselijke afde ling van de CJB.T.B. drs J. J. Knibbe uit c- Hy belichtte de totstandkoming, de prac- tische werking, de adviserende en uitvoe rende taak. Geslaagd. Te Amsterdam slaagde voor het examen Gemotoriseerde Rij wielhandel de heer A. J. de Ligny. Pompinstallatie. Het grote nut van de pompinstallatie is dit jaar wel duidelijk naar voren gekomen. Bijna onafgebroken heeft de pomp gewerkt en het water op laag peil gehouden. Wegverbetering. De nieuwe weg van begin Adamsweg via het Hogezand naar Nieuwerkerk is thans opengesteld voor het verkeer. Vooral voor het verkeer tus sen Sirjansland en Zierikzee betekent dit een grote verbetering. Waarschijnlijk zal volgend jaar de weg Sirjansland-Blauwe Keet aan de beurt zijn. Groene kruis. Onder leiding van de heer L. J. van Nieuwenhuyzen hield de afdeling van het Groene Kruis een leden- veigaucuiig ui ue „mu, vcmivs xxx x.jil openingswoord herdacht de voorzitter het overleden bestuurslid de heer G. Noort- hoek. Hij deelde voorts mede, dat de gift van het Zwitserse Rode Kruis is terugge bracht tot f 35.000, waarvan f 10.000 be stemd is voor de dependance in A. J. Polder. Uit het financieel vèrslag bleek, dat er een batig saldo was van f 717.77. Blijkens het verslag van de Zuigelingen zorg zijn 345 consulten gegeven. Met de bouw van het Groene Kruisgebouw is deze week begonnen door fa P. de Raat. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. P. van Dijk herkozen en gekozen werd in de plaats van wijlen G. Noorthoek bur gemeester De Jonge. Tenslotte werd me degedeeld, dat op de volgende vergade- ring in A. J. Polder een film vertoond zal worden. i Kerstavond. De N.C.V.B. afdeling t Souburg heeft een Kerstavond gehou den. Een zangkoortje bracht enkele liederen ten gehore en enkele dames lazen een Kerstverhaal voor. Mevrouw Arendse had de leiding. C.B.T.B. De C.B.T.B., afdeling Sou burg heeft gisteravond een leerzame avond gehouden onder leiding van de heer A. Laurier. Er werden vragen gesteld over verschillende onderwer pen, die door drs J. J. Knibbe uit Goes werden beantwoord. Uitvoering „De Lofstem”. Woensdag avond gaf het Christelijk Gemengd Zang koor „De Lofstem” een goed geslaagde uitvoering in het vergaderlokaal onder SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK NV.. GOES. 103 100% 98% 101% 101% 99% 54% 153% 203 296% 317 158 250% 230 280 276% 348 250% 378 210% 365% 223 370B 298 Ned. 1962-64 Groot,b. 1946 Cultuurbank Nat. H. Bank Ned. H. Mij. AKU Bergh’s J. eBrkel’s Pat. Calvé Delft Fokker Gelder Zonen 281 K. Hoogovens 274% Ned. Ford Ned. Kabelf. Phil. Gloeil. Dito 6% pref. Unilever W. Fijenoord Billit. I rubr. Billit. II rubr. 300 563% 567% Dito 7% pref. 563% 567% K. Olie f 100 520% 524 K. Olie f 1000 522 GOES, 16 Dec. Exportveiling-appelen. Sterappel I 1324; Goudreinette AA 32— 34, A 24.70, BC 15.70, Igr. 21.90—22, I 14.90; Jonathan AA 33, A 30, B 26.10, C 24, I 16.4023; Golden Delicious A 48, B 38, C 23, I 3763, II 8; Lamb. Calville I 14—20; Winston Igr. 26, I 13—24. Peren: St Remy Igr. 15, I 15, H 11—12; Pondspeer Igr. 14; Gieser Wildeman Igr. 32, I 21, II 10; Klei peer I 15; Doyenne du Comice I 7981. Verpakt Fruit: Golden Delicionus I 51— 54; Gewone peren-appelen: Cox Orange Pippin K 30, F 14; Jonathan K 8—12, F 36; Golden Delicious K 1428, F 68; Sterappel K 5; Zoete Ermgaard K 28; Winston K 1112; Goudreinette K 10.95 13.80, F 8.10—9.20, Kroet 3.30; Div. appe- erikaan- I Benson. I tstreekse I roducten I ok over- I andel to landen. I Amerika n, of or >f in iets pen van ide latl‘ I ht naar n zulle® r. „Ik wilde juist vragen, of u het wil de doen. U kent haar veel en veel be ter dan ik, al jaren. En.... ik ben een Castlemaine! Nee, ik weet het wel, natuurlijk sta ik buiten alles, maar ik zou toch ook niet kunnen verdragen. „Ik begrijp het. Nee, u moet er niet heengaan. Ik zal haar opzoeken, ’k Heb geen verwachting van dit onder houd, maar dit moet eerst. Daarna kunnen wij verder zien. Juffrouw Hallet moet ons later niets kunnen ver wijten”. Het onderhoud dat de volgende dag plaats had, liep inderdaad op niets uit. „Zij heeft haar eigen levensgeluk verwoest en het mijne vergald. Ik kan mijn hoofd nooit meer omhoog hou den tegenover mijn buren. Uit eigen beweging wil ik haar niet weer terug zien en ik hoop, dat zij mij nooit meer onder de ogen zal komen”. „Ik moet u weer zeggen, juffrouw Hallet, wij moeten kunnen vergeven. Dat vraagt God van ons. U weet dat even goed als ik het weet. Wij allen in het klooster brengen die vergevens gezindheid in de praktijk. Dat moet u ook doen. En dan zult u zien, dat de mensen u juist daarom zullen respec teren. Bovendien, heel nuchter gerede neerd, het gebeurde kan toch niet on gedaan gemaakt worden, al valt u haar nog zo hard. Als het kon strekken, om het kwaad te voorkomen, dan zou ik zeggen: straf Jane maar met de grootst mogelijke gestrengheid. Maar het baat nu toch niet meer”. „Zij verdient levenslang gestraft te worden”. (Wordt vervolgd) j) „Ja”, riep vrouw Bent. „En ’t wordt nog erger, naarmate de vloed hoger komt opzetten. Ik woon nu al twin tig jaar hier, maar zo erg heb ik het nog niet meegemaakt. Kijk me die golf eens! Grote grutje!”, schreeuwde zij opeens. Meer kreten van angst en ontsteltenis weerklonken. De bewuste golf, een ontzaggelijk gevaarte, kwam veel en veel verder op het strand dan haar voorgangsters en.... nam Flora Castlemaine mee. Alle vermaningen en bevelen ten spijt had zij zich onledig gehouden met de golven tegemoet te lopen en zich dan weer terug te trekken, eer die haar bereikt had. Maar deze golf had haar verrast. Het gegil van mevrouw Castlemaine was ontzettend om aan te horen. Er werd heen en weer gelopen en ge roepen. Maar het kind werd intussen verder meegevoerd. Plotseling een ongekende spanning: George North wierp hoed en jas af en stortte zich in de golven, zoveel mogelijk trach tend vaste grond onder zich te hou den Bij gewone zee zou het redden kinderspel zijn geweest, maar nu kostte het hem bovenmatige inspan ning. Maar.... het gelukte. Hij droeg het bewusteloze meisje aan land, waar hei direct door anderen werd overgenomen. Ethel hep spontaan op hem toe, niettegenstaande hij droop als een poedel. Zij greep, zo nat als hij was zijn arm en hand en zeide: „O, wat bent u moedig! Hoe zullen wij u dit kunnen vergelden!” Hij zag haar diep in de ogen, die de heer M. J. Eversen, medegedeeld, vergadering in de ^.Druiventoos”.. zün dat het ledental omhoog gaat. De pen- ningmeester kon een batig saldo mel den. De heer J. van Harn werd her kozen als bestuurslid en gekozen werd de heer C. Dagevos in de plaats van de heer Inia, die wegens zijn vertrek had bedankt. De voorzitter, de heer K. Goudzwaard, sprak over het onder werp „Het Zeeuwse landschap”, toege licht met een serie lantaarnplaatjes. Op 13 Januari zal ir. G. A. v. d. Nes spreken over „Bloeibeïnvloeding in de bloemisterij”. Straatverlichting. B. en W. hebben de raad een voorstel ingediend tot verbete ring van de straatverlichting. De hoofd verkeerswegen in de bebouwde kom zul len voorzien worden van kwiklampen en de overige wegen van gloeilampen. Het project vergt een bedrag van f 16.000. Groene Kruis. Dinsdagavond hield de vereniging „Het Groene Kruis” een al gemene Ledenvergadering, ditmaal in café Remijn te ’s-H. H. Kinderen. De be stuursleden J. Nagelkerke en G. M. de Schipper werden herkozen. In de plaats van de heer W. A. Smit, die zich niet meer herkiesbaar stelde werd de heer J. de Schipper gekozen. Bevolkingsonderzoek. Het gemiddeld opkomstpercentage van het bevolkingson derzoek naar T.B.C. bedraagt 84.2 pet te gen 87 tijdens de eerste ronde in 1952. Dit resultaat stemt stellig tot tevredenheid. Vergadering buurtvereniging. In de ver gadering van de buurtvereniging „Ko ningin Juliana” werd besloten een groot scheepse ledenwerfactie op touw te zet ten, omdat de vereniging nog slechts 26 leden telt. In het bestuur werd de heer J. de Jonge vervangen door de heer L. Zwartepoorte. Het ligt in de bedoeling op 26 Januari a.s. een „gezellige avond” te organiseren. Raadsvergadering. In de Woensdag avond gehouden raadsvergadering werd medegedeeld, dat door het gemeenteper- I toneel een bedrag van f 62,27 bijeenge- I ...'acht was voor de actie vluchtelingen- I nulp. Dit bedrag zal door de gemeente I worden verdubbeld. Op voorstel van de I heer Salomé besloten de raadsleden tot I het sympathieke gebaar om gezamenlijk I ook een bedrag van f 62,27 bij te dragen. I Aan de heer D. J. van Faassen werd I m.i.v. 1 Febr. a.s. eervol ontslag verleend I als onderwijzer aan de o.l.-school te Kort- I gene wegens zijn benoeming te Zutphen. I De heer N. W. Dingemanse, onderwijzer I in tijdelijke dienst, werd tot onderwijzer I in vaste dienst benoemd. I Bevuiling wegen. Enkele raadsleden I hebben er op aangedrongen, dat er op I toegezien wordt, dat de wegen niet te I zeer bevuild worden. Vooral werd de aan- I dacht gevestigd op de Voorstraat in Co- I lijnsplaat. De voorzitter, burgemeester A. I A. Schuit, stelde voor een beroep te doen I op de weggebruikers om de Voorstraat I niet meer te gebruiken voor vervoer van I landbouwproducten door trekkers met I aanhangwagens, daar ook gebruik gc I maakt kan worden van de achterweg die een goede bestrating hebben. Moeara Enim 943 Amst. Rubber 96% Band. Rubber 142 Kend. Lemb. O. J. Rubber 38% De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. lijn 179 K. J. C. Pktv. 147 183% 148% K. Rot. Lloyd 146% N. Sch. Unie 150 Om. Sch. vtr. 208% St.v.Mij. Ned. 163% - 134% 54 75 Vorstenlanden 21% Deli Mij. Senembah Müller Co. Amst. Bank Esc. Bank Rott. Bank Tw .Bank Aniem Overz. Gas leiding van haar dirigent de heer A. Joos- se. Het programma, bestaande uit een 18- tal nummers werd goed uitgevoerd. Tus sen de nummers werden door de leden mevr. Joosse-Olree, mej. J. v. d. Broeke en mej. S. Hillebrand enkele declamaties verzorgd, terwijl laatstgenoemde met een gedicht de dirigent namens het koor har telijk bedankte en hem een fraai bloem stuk aanbood. Vicaris v. d. Lelie sprak een openings- en slotwoord. Verkoping. Ten overstaan van nota ris P. W. Meijlink is Donderdag publiek verkocht het landhuis ,,’t Zunneke”, Noordweg 248. Hoogste inschrijver was de heer C. Willemse, Middelburg voor 10.317, koper de heer Joh. Marinissen te Sint Laurens voor 13.900. 55 jaar getrouwd. Het echtpaar van Be- zoyen-van der Jagt heeft deze week het 55-jarig huwelijksfeest gevierd. A.R.-Kiesvereniging. Onder leiding van de heer A. P. Kasse vergaderde de A.R.-Kiesvereniging. De heer De Wolf van Serooskerke (W.) behandelde het reorganisatierapport, waarop een discussie volgde. Verkoping. Notaris J. L. van der Harst 'heeft in Café „De Vriendschap” voor de weduwe Goedbloed in het openbaar verkocht een woonhuis met tuin aan de Veerseweg. Koper werd de heer A. Burger te Veere voor 6.950. Een vondst. Bij het rooien van wijn peen heeft de heer P. een gouden ring gevonden, die in één van de producten gegroeid bleek te zijn. Solistenwedstrjjd. Op Zaterdag 18 Dec. zal door de leden van de muziekvereni ging „Vooruit” te Waarde en „Concordia” te Krabbendijke een onderlinge solisten wedstrijd worden gehouden in de zaal van mej. Kloet. „Ora et Labora”. „Staat het huis scheef”, was de titel van de inleiding, die de heer C. Balkenende uit Kapelle hield op de vergadering van de A.R.-kiesver eniging „Ora et Labora”, die onder lei- 1 ding stond van de heer J. C. Sinke. merkwaardig genoemd mag worden, omdat de productie in de wereld- scheepsbouw iets afnam, maar in Ne derland daarentegen steeg. Indien er voldoende vakarbeiders waren zou dé Nederlandse activiteit nog groter kun nen zijn. De inrichting van de Nederlandse scheepsbouwindustrie is zodanig, dat men zeker zonder verdere investerin gen 10 tot 15.000 arbeiders méér Je- werk zou kunnen stellen. In dat ver band vroeg de heer Hupkes zich af, of emigratie op een schaal die wij thans kennen wel gewenst is. Door emigra tie te bevorderen exporteren wij een deel van onze rijkdom onze nijvere bevolking en dat nog wel zonder enige tegenprestatie. Wat het eigen bedrijf betreft blijft men grote aandacht besteden aan de verbetering der productiviteit. Voor de toekomst verwachtte de directeur nog een grote behoefte aan nieuwe sche pen. Daarna reikte hij aan allen de gratificaties en eretekens van de Maat schappij voor Nijverheid.en Handel en van „De Schelde” uit. Ir M. de Vink, voorzitter van het Departement Zee land van Nijverheid en Handel, felici teerde de jubilarissen en wees erop hoe „De Schelde” groot gemaakt is door de trouw van hen, die er werken. ONDERSCHEIDEN. Vlissingens burgemeester, mr. B. Kolff, zei, dat er in ons land uitblin kers zijn, die veel genoemd worden, maar ook stille werkers, voor wie de waardering niet achterwege mag blij ven. Hij deelde mede, dat de Koningin een aantal jubilarissen had onderschei den, waarna hij dezen de médaille op de borst spelde. De zilveren eremédail- le, verbonden aan de Orde van Oranje- Born. Sumat. Internatio Am. Motors Am .Radiator Am. Smelting 42% Anae. Copper Bethl. Steel 95 Chrysler 66 Ford Canada 108%B 109B Gen. Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel North A. Co. Cities Service 121 Cont .Oil Midc. Oil Phil. Oil Shell Oil Tidewater Baltimore Che. Ohio Miss. K. Texas New Yrk C. Pennsylvania Geboren: Lesley P., d.v. M. Wisse en T J. de Moor; Tannetje S. C., d.v. P. L. Brasser en A. de Smit; Jozias J., z.v. J. v. d. Velde en E. v. Tuijl; Anna M„ d.v. G W. Pieterse en A. M. P. v. Niel; Jacob j z.v. C. A. de Korte en M. A. J. Kop- m’els- Irene, d.v. C. v. Gelderen en A. C. Bijsterveld; Charlotte C, d.v. A. Bruinoo- ge en C. L. v. Oosten; Frank, z.v. J. Jonk man en J. v. Hemert; Anna R., d.v. J. Altena en R. J. Westrik; Martientje, d.v. E Lopulissa en J. Nanloky; Jacobus S. A„ z.v. G. Louwerse en J. v. Kerkvoort; Marianna, d.v. J. Weezeman en M. Wil lemsen. Ondertrouwd: L. Prinsen, 27 j. en M. L. G Verhuist, 22 j.; J. Groeneveld, 28 j. te Rotterdam en J. E. de Jonge, 21 j.; A. Muller, 28 j. en E. C. v. d. Velde, 25 j.; L. de Kok, 27 j. en M. E. Damhuis, 29 j. Gehuwd: A. Sanderse, 22 j. en A. M. Cornelisse, 20 j.; C. M. Kole, 25 en J. K. Lippens, 23 j.; B. Schuilwerve, 24 j. te Middelburg en W. van Gemert, 22 j.; M. Marijs, 23 j. te O. en W. Souburg en M. C. v. d. Bosse, 23 j.; G. Dimitriw, 39 j. en G S. Moeijaert, 31 j.; G. Pronk, 26 j. en M. P. He.-Ié, 18 j.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5