T ZEEUWSE B. PLAKKEBORD en van over Landbouwgebied bij Vrouwenpoldei moet worden ontsloten Goes komen met nota de huisvesting - ’T SPIEGELTJE meer St. Annaland heeft grote verkeerstafel „De landarbeider wordt gewaardeerd” Bestuur van MEER SUBSIDIE VOOR MASSA-JEUGDWERK? Chefarine ,4 Bejaarde man tragisch verongelukt Gasthuis heeft reorganisatieplannen; met de B.B. gaat het in de goede richting Raad besprak de begroting in beslotenheid GRABBELTON In beroep bij de Kroon Twee „meesters” leverden groot karwei op! DE BUS RAMMELDE Vlissingse Polen zorgen voor behoeftige kinderen Raadsvoorstellen Goes Rioolbelasting. SCHEEPSTipiNGEN^ Aanwijzing van landbouwwegen als voetpaden onaanvaardbaar Raadsvergadering Veere Gecombineerde werking... beter en krachtiger! Verhoging van rioolbelastidg Bedrijfsleider voor minder-validen- werkplaats. E.H.B.O.-wedstrijden te Middelburg, Goes en Kortgene Goesenaar overreden en aan verwondingen gestorven Domburg in beroep bij de kroon Schooljeugd en onderwijzend personeel hebben nu een modern hulpmiddel De heer Oudekerk op N.C.L.B.-toogavond te Goest Wijlen de heer de heek maas. A. Vingerling herdacht Het waterschap „Schouwen” vergadert. ZEEUWSCH DAGBLAD Woensdag 15 December 1954 ^2=^ w. I be- eredienst. een het Ingezonden Mededeling (Adv TEGENPUNENen GRIEP. 20 TABLETTEN è85c van gereed zijn. /t BEROEMDE GENEESMIDDELEN i IN ÉÉN TABLET 4 hiervan moet gezocht de over York stad- stad- pace-N' In zijn openingswoord wijdde de heer Maas eveneens enkele woorden aan de nagedachtenis van de heer A. Vinger ling. „Hij zal steeds een lege plaats achterlaten” zo zei hij. Hij vertelde dat deze avond tevens een gedachtenis avond is, gewijd aan het jubileum van de bond. „Wij zijn hier bijeen als een grote N.C.L.B.-familie en daarvoor moeten we erg dankbaar zijn. „In het geschiedboek van de N.C.L.B. staan da den des Heren en het werk van onze organisatie is Gods wérk” zo zei hij. De Chr. zangvereniging uit Wol- faartsdijk zorgde met een achttal num mers voor de vocale omlijsting. onderwijzer aan de school mét de Bybel, een ver keerstafel gemaakt, die er a mag. Het is een „knaap van een tafel” en zeker geen keukentafel zoals burgemeester Joh. v. d. Bos gedacht had. Morgenmiddag om half vier zal dr W. J. van de Woestijne in hotel „Rot terdam” te Terneuzen onder auspiciën van het Ned. Inst. voor Efficiency, afd. Zeeland, spreken over verkoopproble- men voor het middelgrote en kleine bedrijf. wor- ver- de zo VLISSINGEN, 14 Dec. In Januari 1955 zal het een jaar geleden zün, dat er op initiatief van de Vereniging van Poolse Oudstryders in Vlissingen een Pools Comité voor de hulp aan behoeftige Poolse kinderen in West-Duitsland, in ’t leven werd geroepen. Het lag namelijk in de bedoeling om een aantal van deze kinderen die niets dan ellende hebben gekend in Vlis singen een vacantie te bezorgen. Door onvoorzien omstandigheden ging dit he laas niet door. Het comité bleef echter en ontplooide een pakkettenactie, welke ten goede kwam aan 55 kinderen uit meer dan twintig gezinnen van invaliden, chro nische zieken en werklozen uit Regens burg en omgeving en enkele gezinnen uit andere delen van West-Duitsland. De voorzitter van dit comité, ir J. Minkiewicz, deelde ons mede, dat het comité in totaal 1.588,heeft ont vangen. Dit zijn gelden afkomstig uit een verloting georganiseerd door de Ver. van Poolse Oudstrijders, collec ten in Axel,' Zaamslag en Vlissingen en voorts uit binnengekomen giften van de Nederlandse bevolking en de Vlis singse Polen. Naast geld ontving dit comité tevens een flink aantal kledingstukken. In totaal werden er 67 flinke pakketten verzonden. den beschouwd. Volgens B. en W. is een verlies van 6 of 7 procent normaal. Het verlies van het. Goese bedrijf ligt dus boven het gemiddelde. De oorzaak worden in de overschakeling van productie van eigen gas op gas lange afstand. Het zal zaak zijn van het bedryf zoveel mogelijk activiteit te ont wikkelen om dit verliespercentage te drukken. Bij de begroting van de Keurings dienst voor Vee en Vlees werd vanuit de raad opgemerkt, dat de houding, die Kapelle aanneemt bij de deelne ming in de gemeenschappelijke rege ling toch wel zeer te betreuren valt. Daardoor kon deze regeling niet op gang komen en moet worden gewacht op een beslissing van de Kroon. Over de B.B. zijn B. en W. te vreden. In antwoord op vragen werd meegedeeld, dat de in Goes er ter gelegenheid van de bevrijding bereikte resultaten in vergelijking van Goes op 29 October j.l. geen mani- tot andere gemeenten, zeker reden festatie heeft plaats gehad. de zaal van de heer Ver- sprille de sportvereniging O. K.K. op de planken ge weest met een klucht. De talrijke aanwezigen hebben veel genoten. Ook in Hoede- kenskerke was er veel te ge nieten. De gymnastiekver eniging „Luctor et Emergo” kwam hier uitstekend voor de dag. Naast gymnastische oefeningen was er een zangspel, getiteld: „Zwaan kleef aan”. Tenslotte is er goed nieuws voor de Schouwse postzegelverzame laars. Donderdag kwam na melijk het hoofdbestuur van de Internationale Postzegel verzamelaars naar Bruinisse om daar de club „G. J. Pee- len” te installeren. Ook de P. T.T. is er bij betrokken, want enige films zullen ver toond worden. men worden. De raad zal hierover eveneens een sluit moeten nemen. Bij het verzoek om verhoging van de algemene uitkering uit het gemeente fonds is de eis gesteld, dat de rioolbelasting in verband met de zeer hoge uitgaven voor de riolering verdubbeld moet worden. Bij de raming van de opbrengst van deze land 108%—54%; 4. Kortgene - - 54%. 14 Ie Amsterdam MaTta-Amster^- London-^’ VROUWENPOLDER, 14 December De gemeenteraad, vanmiddag bijeen, heeft uitgesproken het onaanvaardbaar te achten, dat de vanouds op de legger voorkomende openbare landbouwwegen Noorddijk, Vroondijk I en Vroondijk II in het nieuwe wegenplan, dat Ged. Staten vaststelden, als voetpaden worden aangegeven. Rond deze wegen ligt n.I. een agrarisch gebied van on geveer 100 ha, dat tot ontsluiting moet worden gebracht. De belanghebbenden hebben ook reeds enige malen bij de Herverkavelingscommissie stappen on dernomen om hierin verbetering te krijgen. Momenteel is het zelfs 20, dat diverse percelen niet te bereiken zijn en er volgens deze landbouwers ge sproken kan worden van middeleeuwse toestanden! schooljeugd van belang, dat er nu in zijn gemeente een dergelijke tafel is, die gebruikt kan worden bij ’t verkeersonderwijs. Gaarne stelde hij het geheel .dan ook ter beschikking van ’t onderwijzend personeel der schooljeugd, opdat in sa menwerking met de politie dit kostbare speelgoed niet alleen te kijk staat, maar ook nuttig gebruikt wordt. Als blyk van waardering bood de burgemeester de wachtmeester een boek werk aan. Majoor Balle- goijen de Jong had al even zeer grote bewondering voor het werk van een zy- ner mannen en feliciteerde hem dan ook van harte met het gereed komen van dit stuk werk. Tenslotte wees wethou der Goedegebuure nog op het grote belang van goed verkeersonderwijs. Is het een wonder, dat ’t personeel van beide scho len dankbaar is jegens de wachtmeester en het ge meentebestuur, dat op deze wijze zo’n kostelijk hulp middel bij het verkeerson derwijs ter beschikking ge steld heeft? belasting is in de ontwerp begroting voor 1955 reke ning gehouden. B. en W. stellen voor het heffingsper- centage van 3 procent te brengen op 6 procent. Te vens achten zij het wenselijk de vrijstellingen van deze belasting uit te breiden tot alle inrichtingen van onder wijs en de eigendommen, drijf De collectebus houdt nog steeds goed uit, al is het dan niet veel deze keer. In Rilland is er nog gecollec teerd voor P.I.T. en heeft f 81.42 opgebracht. De col lecte voor de algemene ver eniging van Kinderbescher ming geeft te Heinkenszand een opbrengst van f 34.34. Ten slotte is in Waarde een rondgang gemaakt voor het kerstfeest met de kinderen van de Zondagschool. Resul taat: f 258.25. bleek, dat oorspronkelijk rustig het werk der Herverkavelingscommissie is afgewacht, omdat het gemeentebestuur in de overtuiging leefde, dat men alle agrarische terreinen zou ontsluiten. Het laatste jaar kon men echter niet aan de indruk ontkomen, dat het laatste ge deelte van het eiland, dat nog onder handen genomen moest worden (met name het gebied ten Noorden van Vrouwenpolder) niet meer op die wijze zou worden uitgevoerd als dit met an dere overeenkomstige landbouwgebie den het geval was. Zekerheid hierom trent werd verkregen, toen het nieuwe wegenplan werd ontvangen. Het gemeentebestuur wenst, dat als nog een herziening zal plaatsvinden, omdat het z.i. nooit de bedoeling der Herverkavelingswet Walcheren kan zijn dit gebied als een vergeten hoek te beschouwen en aan zijn lot over te laten. De hier wonende landbouwers worden wat hun bedrijven betreft naar dezelfde maatstaven behandeld ais an deren (zoals de korting van 5 pCt op hun grond, de aanslag in de straat- belasting enz.), terwijl daartegenover dezelfde toestanden als voor de inun datie zouden blijven heersen. In de Herverkavelingswet wordt uitdrukke lijk gesteld, dat alle kavels uitweg die nen te krijgen op een openbare land weg. Besloten werd dan ook bij de Kroon in beroep te gaan. NOG MEER BEZWAREN. Eveneens kon de raad er niet mee accoord gaan, dat de weg, welke toe gang geeft tot het bedrijf van de heer C. Langebeeke te Gapinge ter lengte van 305 meter en welk bedrijf voor heen aan de openbare weg was gele gen, aan de eigenaar zal worden toe gewezen. Dit zal voor de toch al ge dupeerde landbouwer een onoverko- menlijke extra belasting meebrengen, gezien de kosten van onderhoud en vernieuwing. Ook hierover zal in be roep worden gegaan. Voorts zal aan de Ged. Staten een schrijven worden gezonden, waarin ge wezen zal worden op de toestand van gezellige boel geweest tij dens de ontspanningsavond van de L.J.G. „Dé nieuwe Boer” was de titel van het stuk, dat opgëvoerd werd en het L.J.G.-orkest uit Hoek gaf enkele nummer tjes ten beste. Te Kats is in VEERE, 14 Dec. - In de hedenavond gehouden raadsvergadering werd tot lid van het College van Beheer over het Wegschap Walcheren benoemd wethouder S. Kodde. Een voorstel tot wijziging van de begroting 1955 ver band houdende met het beschikbaar stellen van gelden voor restauratie van enkele percelen werd aangehouden. r> e zorg voor de minder-invdliden ontbreekt ook in JU Zeeland niet. Wij herinneren maar aan de be schutte werkplaatsen in Middelburg en Goes, waar een niet onbelangrijk aantal mensen, die in het pro ductieproces door hun lichamelijke of geestelijke ge steldheid geen plaats konden vinden, iedere dag aan de gang zijn en voor een deel ook in staat in hun eigen onderhoud en dat van hun gezin te voorzien. Nog belangrijker is echter, dat deze mensen weer het besef hebben gekregen, dat zij er niet uit liggen, maar kunnen meedoen. Er zijn heel wat voorbeelden van mannen en vrouwen, die nadat zij in zo’n werkplaats een scholing hebben gekregen, weer in het bedrijfs leven zijn teruggekeerd en daar niet onderdoen voor collega’s, die niet zijn gehandicapt. Er zal dus zeker niemand zijn, die de stichting van deze beschutte werkplaatsen niet zou toejuichen. Tot voor enkele jaren was er ook zo’n werkplaats op Tholen, maar die moest door omstandigheden voorlopig worden stop gezet. Een moeilijkheid is n.I. altijd, dat er geschikt werk moet zijn en al verandert dit steeds meer, er zijn toch nog altijd (zeker in Zeeland) bedrijven, die er wat schichtig tegenover staan om bepaalde werkzaam heden aan zo’n werkplaats uit te besteden. Maar an dere gebieden zijn er het bewijs van dat het kan en met succes. Momenteel is men in onze provincie bezig met de opbouw van een provinciaal orgaan, dat uit eindelijk het toezicht over het geheel zal krijgen. Men wil komen tot een vijftal werkplaatsen op de ver schillende eilanden. Door coördinatie zal bereikt kun nen worden, dat bepaalde opdrachten daar worden uitgevoerd, waar zij het meest thuishoren en het meest efficiënt kan worden gewerkt. De A.V.O., die al vele jaren op dit moeilijke terrein gespecialiseerd is, krijgt er (als de Prov. Staten daarmee instemmen) een tweede ambtenaar bij en deze zal in de toekomst nauw moeten samenwerken met het provinciaal or gaan of de provinciale commissie. Wij zijn blij, dat het werk voor de minder-validen in Zeeland steeds intensiever wordt aangepakt en wij hopen van harte, dat binnen niet al te lange tijd allen, die door licha melijke of geestelijke tekortkomingen zoveel moeten missen, door eenvoudige arbeid wat meer zon in hun leven zullen zien schijnen! Een van de belangrijke ontdekkingen is, dat bepaalde combinaties van ge neesmiddelen beter werken dan kon worden verwacht. Geleerden hebben ontdekt dat be paalde combinaties van geneesmid delen een bijzonder weldadig effect hebben. Ofschoon de werking van elk middel afzonderlijk bekend was, bleek zulk een combinatie krachtiger te werken dan kon worden verwacht. De vier middelen verenigd in Che- farine ,,4 elk afzonderlijk al beroemd werken tezamen nóg beter. Ze helpen ook dan, wanneer andere middelen falen en doen wer kelijk wonderen I rf Allerlei prijzen hebben we vandaag uit de grabbel ton gehaald. De buit was zeer goed. Allereerst gaat GOES, 14 Dec. De raad van Goes, die 22 December a.s. in vergadering zal bij eenkomen, zal een voorstel moeten behandelen, dat ver hoging van de subsidie voor het massa-jeugdwerk in houdt. B. en W. schrijven, dat de raming voor deze post zeer laag is en daarom wordt voorgesteld deze post met f 1000 te verhogen. Over de post uitgaven voor volksfeesten wordt ge zegd, dat, aangezien het feit, dat deze post voor me morie is uitgetrokken, niet de indruk mag worden ge vestigd, dat het college in deze richting niets zou on dernemen. Over het organi seren van volksfeesten in 1955 is nog niets bekend. Als eventuele plannen hierover bekend zijn zal de raad een voorstel krijgen tot wijzi ging van deze post. De subsidie aan muziek scholen is volgens B. en W. juist geraamd. Het ligt in de bedoeling de muziekschool onder te brengen in het Chr. Lyceum. Hiervoor zal huur betaald moeten worden. Bij de post bijdragen aan bureaux voor beroepskeuze merken B. en W. op, dat ge bleken is, dat het geweste lijk overkoepelingsorgaan niet tot stand zal komen. Zjj stellen voor aan alle in de provincie Zeeland werkende bureaux voor beroepskeuze een subsidie te verlenen van f 10. De kosten hiervoor kunnen dan uit deze post bestreden worden. B. en W. wensen spoedig over te gaan tot de benoe ming van een bedrijfsleider van de werkplaats voor minder-validen. Zijn salaris zal in de gemeentelijke be- zoldigingsregeling opgeno- GOES, 14 December In Middel burg, Goes en Kortgene werden heden avond districts-E.H.B.O.-wedstrii» gehouden. In elke plaats werd dezeijo opdracht uitgevoerd, die als volgt lui de: Verondersteld wordt, dat een voe ganger door eeri auto is aangerede- Hij geraakt daardoor in bewuste!0 toestand eri loopt ’n wond aan de wa op, terwijl bloed vloeit uit neus oren, hetgeen wijst op een sche basisfractuur. Iemand die te hulp valt flauw op hetzelfde moment da E.H.B.O.-ers arriveren. MIDDELBURG: De resultaten 8 Middelburg waren: 1. Middelburg 1 75; 2. Vlissingen I 133—80; 3. delburg II 90—60; 4. Vlissingen U 43 en 5. Middelburg III 35—15. GOES: 1. Goes II 170—73; 2. ’s-Gra; venpolder 16965 3. Yerseke 1° 4. Goes I 143—62. KORTGENE: Wissekerke 12‘M5' GOES, 14 Dec. Hedenmiddag, om- treeks vier uur, is te Goes in de ilanckstraat een tragisch ongeluk ge- eurd, waardoor de 86-jarige M. van ireen, die jaren lang leraar aan de l.H.B.S. is geweest, om het leven is «komen. ’oen de heer Van B., die op weg was aar zijn woonhuis in de Wilhelmina- iraat, in eerstgenoemde straat kwam anwandelen, stapte de 17-jarige loop- ingen S. van de firma Oranje in de Idaar geparkeerd staande auto van e firma Clarijs, om deze, zonder daar- )e opdracht te hebben gekregen, te erplaatseh. Hij startte de motor en led recht op B. af, waardoor deze jet ernstige hoofdwonden onder de >to terecht kwam. In allerijl werd >t slachtoffer, na door enkele perso- tn, die het ongeluk zagen gebeuren fan onder de wagen vandaan té zijn Jehaald, naar het ziekenhuis Oostwal Jvergebracht, waar het echter enige ijd later aan de verwondingen is over- eden. DIJ UC MUUU Wolfaartsdyk II 124-65%; 3. Kamps DOMBURG, 14 Dec. De raad van de moiz kaiz. a knrtpene gemeente Domburg, die gisteren heeft vergaderd onder leiding van wethouder Passenier, wegens uitstedigheid van de burgemeester, heeft besloten in beroep te gaan bij de Kroon tegen de vaststel ling van het wegenplan in het herverka- velingsblok Walcheren. Dit beroep gaat alleen tegen de toe wijzing van wegen zoals zy momenteel zijn. B. en W. schreven in hun toelich ting, dat het toegewezen stuk van de Noordweg tot het Villapark in zeer slechte staat verkeert en hun het onjuist voor komt, dat de gemeente onmiddellijk na toewijzing hiervoor grote uitgaven zou moeten doen. Tenslotte werd als verte genwoordiger der gemeente voor het Wegschap Walcheren burgemeester Crommelin gekozen. ST. ANNALAND, 13 Dec. - gen en alles wat verder Dit jaar is het op de an ders zo stille zolder van ’t gemeentehuis van St. An naland een bedryvige boel geweest. Neen, men heeft er de archieven niet, over hoop gehaald, er werd iets veel nuttigers gewrocht. De postcommandant der Rykspolitie, wachtmeester F. J. van Engeldorp Gas- telaars heeft er samen met Twee „meesters” hebben in het geheel verscheidene verkeersproblemen ver werkt. Er zyn zelfs ver keerslichten al vindt men die in St. Annaland nog niet, het is toch goed de mensen in aanraking te brengen met alles wat op verkeersgebied in ons land te koop is. De maquette heeft grote verkeerswegen, knooppunten van verkeer, tunnels, spoorwegovergan- Uit de brede discussie in de raad de lange weg. Deze voldoet naar de mening van de raad in het geheel niet aan de in het nieuwe wegenpian te stellen eisen en kan niet vergeleken worden met andere nieuwe landbouw-1 wegen. De weg heeft nog geen enkele I verbetering ondergaan en de vele I grondgebruikers, die hier hun grond I hebben, ondervinden daarvan veel bin-1 der. Aan het Wegschap Walcheren zal I worden gevraagd zich erover te bera-1 den, of deze weg in de huidige staat I zonder meer kan worden overgenomei I In het College van Beheer van het I Wegschap werden benoemd burge-1 meester A. de Kam en wethouder S. da I Visser. GOES, 14 December Vele leden met hun vrouwen van het district Zuid-Beveland van de Ned. Chr. Land- arbeidersbond hebben vanavond in het „Schuttershof” tijdens de jaarlijkse toogavond hun trouw getoond aan de Chr. vakbeweging. In de toespraken van de districtsvoorzitter, de heer Chr. Maas uit Krabbendij ke, de districts- bestuurder de heer den Hollander en de bondssecretaris-penningmeester de heer H. Oudekerk was een hartstochte lijke oproep vervat de Chr. vakbewe ging te steunen. Maar niet alleen dit: ook moet er propaganda gemaakt den. „Verder gaat u met een grote antwoordelijkheid naar huis om slaapkoppen wakker te maken”, merkte de heer Oudekerk op. De heer Oudekerk, die tot titel van zijn toespraak „Volharding bij het ideaal” had gekozen had de indruk, dat vele mensen geen idealen meer heb ben. Degenen, die dat niet hebben lij den aan verarming. Er moet een mo gelijkheid zijn om elkaar iets te zeg gen. Hij kon met voldoening consta teren dat de landarbeider meer ge waardeerd wordt. Maar toch hapert er iets aan. Het verschijnsel doet zich vaak voor, dat geen jongere te vinden is om de plaats in te nemen van de oudere. Het gaat om Gods naam, die er kend en beleden moet worden. Dat is ook het ideaal van de voorvechters van de Chr. vakbeweging geweest. Daarvan mogen wij de vruchten plukken, al lijkt het dat we in het moeras zinken. De weldaden zijn zo groot, dat we moeten blaken van ijver. We moeten op elkaar aan kun nen. De rechtsstrijd voor de Chr. vakbeweging gaat door. We kunnen de kinderen alleen een chr. maat schappij achterlaten als wij klein blijven en op God blijven vertrou wen. meester A. H. Grosman Jr, Voor zijn rede sprak hij énkele woor den ter nagedachtenis van de heer A. Vingerling en deelde nog mede, dat hij Waarschijnlijk hier voor het laatst op- wezen treedt, daar hij volgend voorjaar met pensioen gaat. DE HEER DEN HOLLANDER. De districtsbestuurder, de heer den Hollander stelde de vraag waarom al le Prot. Chr. landarbeiders niet aange sloten zijn bij de N.C.L.B. Nog zijn er mensen, die zeggen dat alles één orga nisatie moet zijn. De mensen van vandaag hebben een goed gesmeerde boterham. Dit is heus niet gekomen door de strijd van de massa, maar door dat wij onze knieën buigen voor Gód. „Uw lidmaatschap van de N.C.L.B. is een getuigenis”, zo riep hij uit. „We moeten niet gaan in sluimeren, maar we moeten steeds op weg voor de N.C.L.B.” die dienen voor de openbare wenhuyse in de Bathpoldér, GOES, 14 December. Bij de voorbehandeling van de Goese ge- meentebegróting is zoals te verwachten was door de raadsleden ..grote aandacht geschonken aan de woningbouw. Diverse raadsleden hij wilden meer inlichtingen ontvangen over de situatie op huisvestings- t.’ xt-~ -.,,tijebied. Er werd aangedrongen om ook over de toestand op dit gebied te Goes, n isse is e een aa^ raacj gegevens en cijfers te verschaffen waardoor het de raadsleden»mogelijk wordt gemaakt, zich in deze materie meer inzicht tfe verschaffen. B. ..en W. hebben daarop aan de raad de toezegging gedaan een nota te zullen opstellen, die kan dienen als grondslag voor een be spreking over dit problemencomplex. Een andere zaak, waarover de raad allerminst te spréken was, ble ken de arrestantencellén in het poli tiebureau te zijn. Een der raadsleden merkte zelfs op, dat een nachtverblijf in deze hokken zelfs een onschuldige tot het afleggen van een bekentenis -zou brengen. Tevens wees een raads lid erop, dat het wenselijk is tot uit breiding van het politiecorps over te gaan. De burgemeester kon niet anders antwoorden, dan dat hij ten depar- temente herhaaldelijk over deze zaak heeft gesproken en dat daarbij een uitbreiding van het politiecorps is bepleit. Ondanks dat heeft dit al les geen resultaat opgeleverd. GASTHUIS. Naar aanleiding van de Gasthuis begroting werden door verschillende raadsleden vragen gesteld over de op roep, die in de bladen is verschenen voor een directeur-econoom. Gevraagd werd o.m. of deze aangelegenheid een verhoging van de uitgaven met zich brengt. Hiervan bleek n.I. niets uit de begroting. Door B. en W. werd hierop geant woord, dat het Gasthuisbestuur nog geen gedetailleerde plannen heeft. Wel is er een plan tot reorganisatie, maar dit „zweeft het bestuur nog voor ogen”. Men is nog zoekende naar een concretere vorm, waarin de plannen zullen kunnen worden gegoten. GAS. Bij de begroting van het Gasbedryf werd gevraagd of het geraamde verlies van 10 procent als normaal kan wor- JAGERSFONTEIN: Palmas. MAASDAM: 13 Kp. Clear-Halifax- ORANJEFONTEIN: 14 te ZUIDERKRUIS: 13 1- WILLEM RUYS: 12 Gibraltar-rt- BLOEMFONTEIN: 13 East L.- ban. BONAIRE: 14 te Georgetown v er L GROTE BEER: 13 Kp. Palmas-E0 NIEUW AMSTERDAM: 13 Kp- J York RIJNDAM: 13 New York-Cobn. WESTERDAM: 13 Landsend-Ne\ WILLEM BARENDSZ: 14 te ha‘ maar met verkeer te ma ken heeft. „Speelgoed”- auto’s, motoren, fietsen en voetgangers, alles is pre? sent. Men heeft er St. An naland in het klein gemaakt en menige ma- geven tot voldoening over de onder I vonden vrijwillige medewerking L’ I bevolking. Het gestelde doel is I ter niet bereikt. Verschillende CUr' I sussen hebben regelmatig voortgani I en aan reeds meer dan 100 peiJI nen konden diploma’s der dive™ I cursussen worden uitgereikt. I SCHUTTERSHOF, Een hele discussie ontspon zich ov» I de vraag of een verbouwing van het I Schuttershof nog nodig is, nu de «rots I zaal van de „Prins van Oranje" I grondig is vernieuwd. Een raadslid on I perde de mogelijkheid alleen schouwburgzaal uit te breiden aan de I tuinzijde. Hij wilde een overdek toll stand brengen tussen deze zaal en d91 foyer, waardoor een wandeling langs I de garderobe en door de koude ganj vermeden wordt. Een ander lid opper, de de mogelijkheid aan het Schuttert hof een andere bestemming te geven bijv, voor de huisvesting van verschil-1 lende gemeentediensten, die nu vrij| bekrompen zitten. B. en W. wezen deze laatste suggestie echter af. Het Schuttershof voorziet ia een behoefte, het zalencomplex is vrij vaak geheel bezet. Het wegvallen ei van zou zeker tot een tekort aan zaal- ruimte leiden. Een der raadsleden vroeg B. en W voor een passende viering van de be- vrijding van ons land op 5 Mei 1955 willen zorgdragen. Dit temeer, omdat quettebouwér zou er ja loers op zijn. OVERDRACHT Groot was de belangstel ling by de overdracht van de tafel. Op de zolder heeft men de maquette bezich tigd en hebben de districts commandant der Rijkspoli tie in Zeeland, majoor W. H. van Ballegoyen de Jong en wachtmeester Gaaste- laars een explicatie gege ven. Daarna droeg de wacht meester de tafel symbo lisch natuurlijk aan de burgemeester over, die hem in grote dank aan vaardde. De heer v. d. Bos achtte het vooral voor de ZIERIKZEE, 13 Dec. Maandag- mddag zal het waterschap „Schou ten in algemene vergadering bij- enkomen. De agenda bevat o.m. be handeling van de begroting. Onder jet punt „Mededelingen” staat ver leid, dat de vertrouwensmannen, ge kozen om G.S. van advies te dienen Inzake de concentratie van polders op Schouwen, voorlopig met hun arbeid een gelukwens uit naar wed. J. Tramper te Heinkenszand, die vandaag 93 jaar wordt. Zij is hiermede de oudste inwoonster van Heinkens zand. We stappen over naar een mindere plezierige ge schiedenis. De arbeider van der Klooster uit Rilland, die werkzaam was op het be- van de heer J. Nieu- is namelijk met zijn hand beklemd geraakt tussen een transportband. Zijn hand is ernstig gekwetst en moest naar het ziekenhuis

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2