He KERK EN ZENDING WORDT HET EILAND THOLEN ONTWIKKELINGSGEBIED Nieuws uit de Provincie. PHILIPS lampen nippertje Yerseke II op het fluweel door i zege op Kruiningen III ■n p de HMuran van een Pre Commissie adviseert tot stichting industrieschap Streek verband Walcheren Tentoonstelling van I postduiven te Kapeilel KAPELLE, 11 Dec. Het was Vrijl dag en Zaterdag in hotel „De Zwaai! een drukte van belang. Hier werdtj melijk een postduivententoonsteM gehouden van de postduivenhoudeisl vereniging „Oost West Thuis Best":] Kapelle. In totaal waren er 238 duivel ingezonden, afkomstig uit vele plaat] sen op Zuid-Beveland. Zaterdagmiddagvoetbal Diabeten worden niet als zieken beschouwd OP HET V lissingen Goes Zierikzee. Oostkapelle, Wissekerke en Tern. Boys H I leverden goede prestaties Vergadering Prov, Comité A»-R* Kiesverenigingen ZEEUWSCH DAGBLAD Grc K 3 Nagekomen Advertentiën Vergadering N.V.S. Polderbenoemingen Dr A. Th. van Leeuwen naar Djakarta terug Mooie schenking voor het Gemeentemuseum Wika C. I. Dales bevestigd Telefonisch meldden onze correspondenten nog Dinsdag spoedeisende raadsvergadering Bouwplan IILavond Advents Jeugdappèl Tentoonsceiiing te Vlissingen. Startavond Arjos s-HEER ARENDSKERKE Een gevelsteen en f 36.000.— Belangrijke dag voor Ned» Herv» gemeente te Vlissingen eierveiling. KAPELLE - i KRABBENDIJKE ST. LAURENS AAGTEKERKE BORSSELE BRU1N1SSE Pa9ioa uit Ingezonden Mededeling (adv.) het van ƒ2,43 1 Staten het ’s-GRAVENHAGE, 11 Dec. Met in gang van 16 December is benoemd tot dijkgraaf van de Hollarepolder de heer S. J. Polderman te Oud-Vossemeer en per 27 December tot dijkgraaf van de Zuid- vlietpolder de heer S. A. N. van Oeveren te Wolf aartsdijk. B 146. Als aan i mani algen pract nodig tinge: gaan stalls andei heid schoc moet word voor nami stelt, aanli om i dig) het Daai het perk voor resu putt Maandag 13 December 1954 «r 1 A: volg geer val doo mid oor; se ged D slot We: law ton DAT de Ged. Staten de Prov. Staten hebben voorgesteld jaarlijks (te be ginnen met 1955) een subsidie van 5.500,te verlenen aan de Ned. Ver. Sociale Zorg voor Minder Vali den te Amsterdam in de bezoldiging van een tweede ambtenaar in de pro vincie Zeeland. Een der beide amb tenaren, dient, zo staat in de voor waadden, bij voortduring te worden belast met de werkzaamheden voor de beschutte werkplaatsen voor min der validen in Zeeland en met het zoeken van werkobjecten daarvoor. Dit tennissen gaat beslist niet door,als het van deze averechtse „besparing” moet komen tenminste. Inplaats van ds. Hugo van Dalen, die vandaag zou spreken voor de Ring Walcheren der Hervormde Mannenor ganisatie „In Dienst der Kerk” zal ds Johannes van Vlissingen in de Bogard- zaal spreken over: „Het Protestantis me en het Communisme in Oost Duits land”. hoe men ook in het jeugdwerk alles van Christus, die de ware wijnstok is, moet verwachten. Want zonder Hem kunt gij niets doen. Na de preek las de predikant het be- vestigingsformulier. Na de zegen te hebben uitgesproken zong de gemeente de nieuwe jeugdwerkleidster Gez. 263 vers 1 en 5 (gew.) toe. Van de Streek- jeugdraad waren enkele leden aanwe zig, terwijl wika M. A. de Vlieger uit Goes het Wikateam in Zeeland ver tegenwoordigde. Kerkeljjke verkiezing. In de Geref. Kerk is herkozen tot ouderling de heer G. Verhey en gekozen de heer L. S. Abrahamse in de plaats van de heer J. L. Edelschap. In de vacature van de heer P. J. Hanse is tot diaken gekozen de heer J. de Waal. Benoeming. Met ingang van 1 Decem ber is benoemd tot districtsverpleegster voor de Kinderhygiëne op de eilanden Schouwen-Duiveland, Tholen en St Phi lipsland zuster C. P. de Vries te Eerbeek. Kerkdiensten. Gedurende de periode, dat in de Geref. Kerk het binnenschilder- werk wordt gedaan zullen de kerkdien sten in het gemeentelijk vergaderlokaal Beroepingswerk. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar: Rotterdam-Delfs- haven, P. H. Quartel te Maassluis. Bedankt voor: Leeuwarden, P. H. Quartel te Maassluis; voor Tholen, R. W. Steur, te Ouddorp Z.H. Geref. Kerken. Aangenomen naar Middelburg (vac. H. Veldkamp), J. H. den Boer te Nij- verdal, thans legerpredikant. Gisteren werden beide diensten in de Grote Kerk geleid door dr A. Th. van Leeuwen. Deze predikant is na mens de Classis Goes destijds uitgezon den voor het werk der zending in Oost-Java. In de avonddienst heeft dr Van Leeuwen vertelt over het zendings werk in Indonesië, speciaal over het geen hij de afgelopen jaren zelf heeft ondervonden. Naar wij vernemen zal dr van Leeu wen vermoedelijk in Februari reeds naar Djakarta terugkeren. Hij is be noemd tot docent aan de onlangs op gerichte Theologische Hogeschool te Djakarta. Met prof, dr J. Verkuyl (be kend van de artikelen, die hij in ons blad schrijft) zal hij colleges gaan ge ven. De band tussen de Classis Goes en dr van Leeuwen blijft, hoewel in andere vorm, bestaan. Wijlen de heer J. H. Ochtmah uit Den Haag (geboortig uit Zierikzee) heeft aan het Zierikzeese Gemeentemuseum een mooie plaquette bemaakt, voorstel lende de oude St Lievensmonsterkerk, die in de nacht van 6 op 7 October 1832 is af- WAARDE, 12 December - Vanmid dag is in de Ned. Herv. kerk te Waarde de nieuwe jeugdwerkleidster voor Oost-Zuid-Beveland, wika C. I. Dales, bevestigd. Als bevestiger trad op de plaatselijke predikant, ds G. den Boer, die in deze jeugddienst preekte over Joh. 15 vers 5. Hij wees er daarbij op In de Zaterdag gehouden vergade ring van de afdeling „Walcheren van de Ned. Ver. van Suikerzieken heeft de heer Ch. L. Warendorf, secretaris van de afdeling Rotterdam, een lezing over het onderwerp „Zijn diabeten zie ken, zo neen, waarom dan niet als ge woon mens door het leven?” Aan de hand van bekende feiten concludeerde spreker, dat diabeten niet als zieken beschouwd mogen worden. Na de pauze sprak de heer H. P. Veening, internist te Vlissingen, over suikerziekte en haar behandeling in het algemeen. Hij kon mededelen, dat medici over de hele wereld naarstig speuren naar nieuwe geneesmiddelen ter bestrijding van de suikerziekte. DAT er grote kans bestaat, dat er vol gend jaar in Zeeland geen motor- terreinkampioenschappen meer kun nen worden gehouden. Zoals bekend konden deze wedstrijden na de ramp niet meer in de Walcherse duinen worden gehouden. Men kreeg toen de beschikking over het industrie terrein te Vlissingen, maar het is vrijwel zeker, dat dit terrein binnen kort geëgaliseerd zal worden. In ieder geval zal de motorclub „Schel- degouwen”, zo bleek tijdens de Za terdag gehouden jaarvergadering, al les in het werk stellen om een op lossing voor dit probleem te vinden. Alleen goede lampen zijn zuinige lampen! Met goede lampen bent U altijd beter en voorde liger uit. Dat bewijzen de Philips lampen over duidelijk. Ten eerste ge ven ze méér licht, ten tweede zijn ze laag in prijs en ten derde uiterst zuinig in ’t gebruik. In alle lichtpunten horen daarom Philips lampen. De lampen die U wér kelijk geld besparen! Veel licht, zuinig en laag in prijs De sfeer in Uw xit- en woonkamer wordt nog gezelliger door het zach te licht van de Philips „Argenta” lampen. DAT in de nacht van Vrijdag op Zater dag tijdens de afwezigheid van de bewoners is ingebroken bij de land bouwer M. Hage te Sint Maartens dijk. De inbreker (s) wist (en) zich door een raam toegang te verschaf fen tot de woning, waaruit een trom meltje met geld werd medegenomen. De rijkspolitie zal in samenwerking met de speurhonden-geleider uit Goes een onderzoek instellen. T .-.'Ma— I De teraardebestelling van de heer Laurens Johan Smith zal plaats vinden op Dinsdag 14 December I a.s. om 13 uur op de Algemene Begraafplaats te Middelburg. VLISSINGEN, 11 Dec. De Raad van Vlissingen zal Dinsdag 14 Decem ber om 17.30 uur In spoed-elsende ver gadering bijeenkomen om een tweetal leden te benoemen, welke zitting zul len krijgen in het College van Beheer voor het Wegschap Walcheren. B. en W. van Vlissingen delen de raadsleden mede, dat op korte termijn dit College moet worden samengesteld, teneinde de mogelijkheid te scheppen bij de Kroon In beroep te gaan tegen besluit van Gedeputeerde van Zeeland tot vaststelling van plan van wegen, waterlopen en kade met bijbehorende kunstwerken. Kerstfeest is gekomen om de verloren wereld te redden. Beide predikanten hadden voor hun toespraken tot uitgangspunt gekozen Jesaja 8 vers 23 tot 9 vers 6. De leden van Bouwplan III, de grootste buurtvereniging in Goes, heb ben Zaterdagavond intens genoten op hun jaarlijkse feestavond, die in het „Schuttershof” werd gehouden. In af wijking van vorig jaar, toen een bonte avond werd gegeven, voerden enkele j J_ t - ri l 1 1'5 een toneelstuk boordevol van humor, op. Het is telkens weer een verdienste van het bestuur om de leden iets voor te zetten, dat met recht de moeite waard is. De spelers komen alle lof toe, vooral Corry de Korte, die op zeer verdienstelijke wijze haar rol speelde, evenals overigens „Daantje”, die wel een bijzonder moeilijke rol was toebe deeld. Voor de eerste maal heeft de Herv. en de Geref. jeugd een bijeenkomst gehouden, voorbereid door de Herv. Jeugdraad en het Geref. Jeugdverband samen. Men kwam voor een Advents Jeugdappèl samen in de Grote Kerk om er Adventsliederen te zingen en te luisteren naar korte toespraken van ds H. M. Strating en ds R. A. Flinterman. HetThema was: „Verwachten wij iets of iemand?” Eerstgenoemde wees op het iets, dat men met Kerstmis ver wacht. Wil men echter echt feest vie ren, dan zal er plaats moeten zijn voor Iemand, aldus de predikant. Ds Flinterman sprak over het Kind in de kribbe, als de „Iemand”, die op litie is met ingang van 15 December over geplaatst naar Haamstede. Volgende week Zaterdag 18 De cember wordt in kunsthandel Bik ker aan de Badhuisstraat een schil derijenexpositie gehouden van wer ken van vakmensen en amateurs Deze tentoonstelling, die tot 31 De cember duurt, wordt georganiseerd door de Kunstkring „Het Zuiden te Vlissingen. I VTRI Verenig 1 houden, Lhoolta moeite 1 tandarfe kielen. 1 ktudie J tekort i middelt Lering Als ma11 d( kosten van ge plichte voorts die va jeugd [steeds deling werkzi 1400 o: gescha Pi toen tand die I gem zam I gere dra: er i I ligt I jeu; diei I gar 12. dar 20. apt J8. t 4. 6. 12. ïet >U h In het Geref. Jeugdgebouw belegde het Streekverband Walcheren van de Arjos een vergadering teneinde tot meer activiteit van de plaatselijke club te komen. In deze vergadering, die werd geleid door de heer Jan J. Te vel, heeft de heer C. Balkenende te Ka- pelle-Biezelinge gesproken over het on derwerp „Aanval tegen de camoufla ge”. Naar het oordeel van de spreker is de strijd daartegen zowel naar buiten als naar binnen noodzakelijk. Hij stond uitvoerig stil bij de verschillende pro- pagandaleuzen van de P.v.d.A. en de V.V.D. en bestreed de in christelijke kring nogal eens voorkomende ge woonte om, met gebruik van Bijbel teksten, bepaalde gedachten tot begin selen te proclameren. Tenslotte riep de heer Balkenende op tot grote acti viteit van de jongeren op politiek ter rein, omdat gezorgd moet worden voor doorstroming in de komende generatie van christelijk staatkundige beginselen. In de bespreking in discussie-groepen kwamen heel wat vragen aan de orde. Deze scholier wil het komende seizoen lid worden van een tennis club Zijn vader zei: „Spaar zelf een beetje mee en smijt niet zo met licht.” Nu zit dit ventje avond aan avond bij het maken van huis werk zijn ogen te be derven bij een veel te kleine lamp. Dit is een zuinigheid, die de wijs heid bedriegt, want slecht licht is duurl Twee ongevallen. Zaterdagmorgen zijn kort achter elkaar twee ongelukken gebeurd, waarbij niemand werd gewond. Wel was de materiële schade zeer groot. De melkboer, J. v. d. S., kwam met zijn bakfiets uit de Hoofdstraat, toen juist op de bocht een auto, be stuurd door P., naderde. Belde voertui gen raakten elkaar, waarbij de bakfiets geheel in elkaar gedrukt werd. Even later botste de zoon van de heer ’t W. met zijn volkswagen in de Zand weg tegen een vrachtwagen, geladen met bieten. De volkswagen was vrij ernstig beschadigd. GOES, 11 Dec. Ook vandaag moesten er weer verschillende wed strijden worden afgelast, tenminste op Walcheren en Zuid-Beveland. Opmer kelijk is telkens weer, dat men in Z.- Vlaanderen maar zelden overgaat tot het afkeuren van de terreinen. Van daag gingen hier alle de vijf wedstrij den prompt door, terwijl er van de vijftien wedstrijden, die op Walcheren en Zuid-Beveland moesten worden ge speeld, maar liefst zeven werden afge last. Wat de wedstrijden betreft, aan verrassingen heeft het weer niet ontbroken, vooral in de tweede klas se D. en F. In de tweede klasse A moest Krab bendij ke II, zoals was te voorzien, in Nieuwdorp een zware nederlaag lijden (112). Wemeldinge liep te Colijns- plaat niet zo hard van stapel, maar bracht het toch altijd nog tot een 14 zege, waardoor dit elftal van de zesde naar de vijfde plaats op de ranglijst verhuist. In de tweede klasse B. hadden we een gelijkspel voorspeld voor de wed strijd BevelandersOostkapelle. Het is echter een overwinning geworden voor Oostkapelle, een kleine wel te verstaan (23), maar voor de Wal- chenaars toch voldoende om beslag te leggen op de derde plaats van de rang lijst. Koploper Veere won met grote cijfers van Meeuwen (27). In de tweede klasse C. bracht S.V.D. De eerste prijs voor de mooiste dJ fër van de tentoonstelling wasvoord! heer P. van der Vliet te Kapelle. 1 Voor de mooiste duivin van de teil toonstelling kreeg de heer Joh. Nijss] te Kapelle de eerste prijs. De verdere uitslagen waren: Oude doffers, totaal 53 duiven: 1 ?J v. d. Vliet, 2 Joh. Nijsse, beiden Kapel! Ie; 3 J. Moerland, Rilland. Oude duivinnen: 1 J. Mol; 2 A. Blok! 3 P. Glas, alle Kapelle. Jarige doffers, totaal 36 duiven: 1 R. Verhoeven, Goes; 2 Gebr. Rijk! Schore; 3 J. Mol, Kapelle. Jarige duivinnen, totaal 26 duiven! 1 M. T. Jeremiasse, Wemeldinge; 2 ChrJ Flips, Hansweert; 3 M. Minnaard, Yer-I seke. Jonge doffers, totaal 89 duiven: 1JJ VLISSINGEN, 11 December „Je zus zeide: Ik ben de Deur”. Aldus het opschrift, dat staat op de gevelsteen, die de president-kerkvoogd, de heer J. J. Mol, Zaterdagmiddag onder grote belangstelling in de in aanbouw zijnde Ned. Herv. kerk in Vlissingen-Noord, heeft gemetseld. Deze handeling werd met dankbaar heid en blijdschap door de gemeente leden gadegeslagen. Dankbaarheid en blijdschap was er ook toen de voor zitter van het Actie-comité, de presi dent-kerkvoogd een spaarbankboekje waarop een bedrag van 36.000 staat, het geld dat door verschillende acties o.a. ook een bouwsteen-actie, door de gemeenteleden bijeengebracht was. De president-kerkvoogd verklaarde dankbaar, dat deze actie de basis legde voor de bouw. Veel geld is er nodig en hij hoopte daarom, dat het actie comité zijn werkzaamheden zal blijven voortzetten. Alvorens de gevelsteen aan te bren gen had de heer Mol een korte toe spraak gehouden, waarin hij o.m. wees op de lange tijd van voorbereiding, die vooraf ging. De kerk moest niet alleen passen in het stedebouwkundig aspect van Vlissingen, doch men moest ook rekening houden met de financiële moeilijkheden. Hij beëindigde zijn toe spraak als volgt: „Moge dit kerkge bouw gelden als roepteken voor ons aller toekomst in Jezus Christus. Een toekomst, die voor ons allen is weg gelegd en die niet meer gebouwd be hoeft te worden”. In de Noorderkapel, waar de toespra ken verder wegens de slechts weers- omstandigheden werden gehouden, heeft namens het gemeentebestuur het woord gevoerd, loco-burgemeester M A. van Popering, die er op wees, dat de kerk verrijst temidden van een woonwijk, waar het goed is te wonen i en waar het gezinsleven kan groeien l en bloeien. Goes IV, tegen alle verwachtingenI een 21 nederlaag toe. De Driewe H naars hebben zich zodoende on de I de plaats gespeeld. 1 ®t- Een prestatie van de bovenste n J leverde ook Wissekerke, dat ’s-Rj H. Kinderen maar liefst met 4—q sloeg. Deze clubs delen nu de oned ste plaats met twea. punten uit zJj wedstrijden. 3I In de tweede klasse D. bracht ,i 1 nemuiden III het tegen Kloette J niet verder dan een 22 geiijuj hetgeen zeer verdienstelijk werknj noemd mag worden van de kJ genaren. Terseke II, dat Kruin J lil met grote cijfers versloeg is zodoende bijna aan het kamj schap toe. De Yersekenaars hebbed nu nog maar gelijk te spelen offl j. het bezit te komen van de titel. In de tweede klasse E. deelden sJ en Driewegen de punten (2—2) enz» Hoek I zich op eigen veld door ZaJ slag met 24 verslagen. In de tweede klasse F. kwam 4 grootste verrassing uit de bus. Kon) loper Driewegen II werd naiffi& door Tern. Boys II met i—3 vetsh gen. A.Z.V.V. II bleef de baas eva Hoek II (42), Beren versloeg Spuij met grote cijfers (72). MIDDELBURG, 11 Dec. - - - -r prijs voor pluimveehouders - kilogram. gebied der volksontwikkeling liggen nog de stimulering der jeugdvereni gingen en de aanleg en verbetering van sportterreinen. De commissie was voorts van oor deel, dat een industrieschap moet wor den opgericht teneinde de samenwer king van de streek zo doelmatig moge lijk te maken en de samenwerking met één orgaan te bevorderen. Ook gaf de commissie in overweging de gemeen telijke indeling van het eiland in stu die te nemen. GOES, 11 Dec. Zaterdag verga derde het Prov. Comité van A.R. Kies verenigingen in Zeeland onder leiding van de heer A. Schout. De vergadering was in hoofdzaak ge wijd aan de bespreking van het ont- werp-reglement voor de candidaat- stelling voor leden van de Provinciale Staten. Nadat de voorzitter van de commis sie, de heer S. J. Hoek, een korte toe lichting had gegeven volgde een brede bespreking, met het resultaat dat het concept, behoudens enkele kleine wij zigingen, werd goedgekeurd. Het zal nu aan de kiesverenigingen worden toegezonden en daarna in de voor jaarsvergadering van het Prov. Comité met afgevaardigden definitief worden vastgesteld. Aan de commissie werd dank betuigd voor haar voorbereiden de arbeid. De tijd ontbrak om het Reorganisa- tierapport van de A.R.-partij in onder delen te behandelen. Unaniem was de vergadering van oordeel, dat het voor stel betreffende de samenvoeging van kleine centrale kiesverenigingen moet worden afgewezen. In de plaats van de heer A. I. Cats- man, die ontslag nam als secretaris, werd tot tijdelijk secretaris benoemd de heer J. Hommes. Voor zijn velerlei arbeid in het belang van het Prov. Comité werd door de> voorzitter een woord van hartelijke dank gebracht. Nijsse; 2 B. Ridderhof; 3 J. Mol, ailed Kapelle. Jonge duivinnen, totaal 68 duiven: 1 Joh. Nijsse, 2 M. Minnaard, Yersekei 3 D. Meyer, Kruiningen. Late jonge doffers, totaal 28 duiven 1 P. Glas, Kapelle; 2 M. J. Nelissd Kattendijke; 3 C. J. Jansen, Goes. Late jonge duivinnen, totaal 19 duH ven: 1 A. van Driel, Kapelle; 211 Pieterse, Wemeldinge; 3 W. C. Hum dersmarek, Kattendijke. Raad vergadert. Woensdagmiddag om half twee zal de raad in openbare zit ting bijeerikomen. Als voornaamste pun ten op de agenda staan: voorstel tot ver koop van zes woningwetwoningen te Bie- Iiccl V,. ivx. vex wijd, zelinge; en verlenging van de pacht van wachtmeester eerste klasse der Rijkspo- het sportterrein en een voorstel om over - te gaan tot aanleg van de uitvalsweg naar de rijksweg te Biezelüige. MIDDELBURG, 11 December. In November j.l. hebben Ged. Staten de minister van Economische Zaken verzocht het eiland Tholen aan te wijzen als ontwikkelingsgebied. Dit hebben zij thans officieel aan de Prov. Staten medegedeeld, onder overlegging van het verslag der commissie tot onderzoek van de economisch-structurele vraagstukken van Tholen. Genoemde com missie had tot opdracht gekregen na te gaan de mogelijkheden en voorwaar den om het gebied tot ontwikkeling te brengen. Gedeputeerde A. L. S. Lockefeer was voorzitter dezer commissie. Het E.T.I. kreeg opdracht een rapport samen te stellen over de economische structuur en haar wijzigingen op Tholen. De commissie stelde o.m. vast, dat het eiland of een deel ervan zal moe ten kunnen profiteren van de facili teiten van een ontwikkelingsgebied ter afdoende bestrijding van de hui dige en nog meer van de toekomstige werkloosheid, welke steeds meer een permanent karakter krijgt. Daarmee zal de indüstrie-ontwikkeling worden gestimuleerd, waar nu het gebied psy chologisch is geïsoleerd en economisch achterligt bij het ontwikkelingsgebied in Westelijk Noord-Brabant. Men meende ook, dat door het spoedig ves tigen van een technische school en een goede voorlichting op de lagere scho len de bevolking meer industrieel ge zind gemaakt dient te worden. Ook moet de aanleg en het bouwrijp ma ken van industrieterreinen ter hand worden genomen. Een andere wens was de verbete ring van het waterleidingbuizennet en de bevordering van de electriciteits- en watervoorziening in de Weihoek en andere onrendabele gebieden. Voorzover de industriële ontwikke ling achterblijft bij de bevolkingsont wikkeling dient de migratie en de emi gratie te worden bevorderd, waartoe een behoorlijke technische scholing zeer bevorderlijk is. Het uitvoeren van cultuurtechnische werken moet samengaan met pogin gen tot industrialisatie om de uitscha keling van arbeidskrachten, die hieruit tenslotte voortvloeit, mede op te van gen. Inpoldering van een deel van de Pluimpot (40 ha) en de slikken bij Sint Annaland stond ook op het lijstje. KRUIDENTEELT? Men achtte nog enkele mogelijkhe den aanwezig om de werkgelegenheid in de landbouw op te voeren. De teelt van klein fruit zal weinig perspectief bieden in verband met de uitvoermo- gelijkheden. Dit geldt ook voor de groenteteelt, omdat een groot afzet gebied in de omgeving niet aanwezig is. De kruidenteelt biedt misschien op kleine schaal mogelijkheden, maar vergt grote investeringen. Ook de vis serij biedt geen uitbreidingsmogelijk heden. Noodzakelijk achtte de commissie het, dat de aanleg en de verbetering van wegen wordt bevorderd en dat een ruimere woningtoewijzing ter voorko ming van het wegtrekken van goede krachten wordt gestimuleerd. Sociaal- paedagogisch is het wenselijk het on derwijs en de scholing te bevorderen. Hiertoe behoren o.a. het oprichten van kleuterscholen in de twee gemeenten, waar deze nog niet bestaan, het zo vlug mogelijk starten van de techni sche school in Sint Maartensdijk (wel ke reeds koninklijk is goedgekeurd), het stimuleren van het avondnijver- heidsonderwijs, het verbinden van het 7e en 8e leerjaar van het lager onder wijs met het ambachtsonderwijs, de stichting van een streekschool voor vglo en de omscholing van oudere ar beiders (boven de 40 jaar). Op het Weegbrug. De bietencampagne is W* afgelopen. Op de weegbrug „Krawa- dijke” zijn in totaal 5. 682.900 kg biet» gewogen. Chr. Besturenbond. Voor de Chr. be sturenbond heeft de heer C. J v® Mastrigt, secretaris van het C.N.V. ee» duidelijke uiteenzetting gegeven o™ de door de Chr. Besturenbonden te vel lichten arbeid. Als plaatselijke centra le van de Chr. vakbeweging heeft deze niet alleen het werk van de aangek ten verenigingen te stimuleren, y op breder terrein de maatschappen en economische belangen in het a-S meen, maar die van de arbeiders I het bijzonder te behartigen. De dering stond onder leiding van de C. Boucherie, die tot voorzitterƒ5 kozen in de vacature van de he -l Pasman. Tot bestuursleden van de Besturenbond voor Oost-Zuid Bev zijn gekozen de heren A. Oele te seke en Janse te Kruiningen. Feestavonden C.J.M.V. en ion^“Sj0j. I Vrijdag gaven de C.J.M.V. en de I gensclub een mooie avond aan au* r. en genodigden. In het eerste de l den de jongens een kampweek ui vJJ) paar leuke schetsjes, terwijl - 1 er|, I de C.J.M.V. een verslag van nun en streven gaven. - werd Na de pauze waarin een ver!ot voor I gehouden waarvan de baten die I het volgend jaar te vieren I staan van het Zeeuwse verenig voerden 8 dames en heren net „Ik wil niet meer lopen". ,.orde I De bijeenkomst werd ge0Pen,,!(,aris R voorzitter de heer J. Maas, en jceS[. I v. d. Lelie sprak een slotwoord, avond is Zaterdagavond hernaa WESTKAPELLE I Badhuis. Teneinde er van v^ze^huis I zijn, dat de stichting van e ^tebe- I verantwoord is, heeft het „onde"; I stuur dezer dagen kaarten io ^yeei I waarop moet worden verine K denk'te I baden men per gezin per we nemen. I Hiermede geven wij kennis van het overlijden van onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot en Over grootvader JACOBUS VAN DEN BOSSE, Weduwnaar van Wilhelmina de Bruijne, in de gezegende ouderdom ruim 82 jaar. Namens de familie: J. VAN DEN BOSSE. Gapinge, 11 December. gebrand. De plaquette is vervaardigd door de heer Willem van Borrendamme, toenmaals commissaris van politie te Zie rikzee in de jaren 18481850. Op de al gemene vergadering van de Vereniging „Stad en Lande” op Donderdag 16 Decem ber a.s. zal de maquette te bezichtigen zijn naast andere tekeningen en voorwer pen betrekking hebbend op de St Lie- vensmonstertoren en de kerk voor en'na de brand. De heer Th. Haakma Wagenaar, architect te Utrecht, zal op deze vergade ring spreken over „De Sint Lievensmon- siertoren, een uitzonderlijk bouwwerk, leden van de vereniging nu „Sukkel”, ^at niel: z0 ho°S ontworpen is, als ge- -- woonlijk wordt aangenomen”. Verkoping. Door notaris Meylink is Vrijdag in het openbaar geveild voor de erven J. J. Sturm twee woonhuizen met erf en tuin. Hoogste inschrijver was de heer P. Wisse voor beide percelen met een som van f 1443. Koper werd de heer P. Sturm te Domburg voor de som van f 1450. Autobotsing. Op het dorpsplein zijn Vrijdagmiddag een bestelauto en een luxe wagen op elkaar gereden. Onge lukken deden zich niet voor, maar de wagens waren ernstig beschadigd. Overplaatsing. De heer C. M. Verwijs,

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2