FRANS INITIATIEF VOOR CON TACT MET RUSLAND SLAAT IN door DE HEER VAN GREYLANDS Slecht I I f Groot-Brittannië weer in Wordt de .Radio-distributie binnenkort duurder? Kwestie der Amerikaanse vliegers in behandeling Gunstige reacties in Bonn 9 van I Nieuwe woonoorden voor Ambonezen van Nergens pijn. Conferentie der grote blijvende verdeling betekenen Prijsverhoging de melk W Ergens pijn Belastingschandaal in Italië vier kan ook Duitsland MEENK’Sj|hJ POEDERS speels»! tegen koorts. hoofdpijn, en periodieke pijnen. SQe ïicuüo I s om Jaarlijks wordt twee tot drie millioen aan luistergeld ontdoken Meer steun aan blinden gevraagd Zal Rusland bemiddeling aanbieden om hen vrij te laten? Vrije bewerking van een PLEEGZUSTER BLOEDWUN heerlijk van smaak en ze knappen er zo echt van op Vraagt Uw apotheek of drogist, Engels verhaal van Mrs Henry Wood. &A,ejzqk oni t 1 i Slechts 1 _u vliegt was heen FEUILLETON y Algemene Vergadering der V.N. besluitt 1 ^4 KL— S Trekt zo Minister Algera over de P.d.T.-begroting Voor Ouden van dagen bij de komende feestdagen een bijzondere verrassing ZEEIIWSCH DAGBLAD Vrijdag 10 December 1954 pagina 5 9'na 4 Ingezonden Mededeling (Adv.). ll goed uit 13.15 ’s-GRAVENHAGE, 8 Dec. Minis- V.V.1VÏ. adviseert: HOOFDSTUK XXXIV. Ingezonden Mededeling (Adv.) dat to v-v; koorts, kiespij!», periodieke pijnen- NOG MEER? Onmiddellijk na het debat in de alge mene vergadering heeft de Amerikaanse afgevaardigde Cabot Lodge, nauwkeurig toe, hun een van ’s-GRAVENHAGE, 9 December. Minister Algera heeft in de memorie van antwoord op het voorlopig verslag van de Tweede Kamer betreffende de PTT- begroting voor 1955 gezegd, dat binnen niet al te lange tijd zal moeten worden overgegaan tot het verhogen van het tarief voor de draadomroep. De minister is geneigd het standpunt in te nemen, dat op zeer korte termijn voor de radio-distributie een sluitende exploitatie moet worden verkregen. Hjj wijst er op, dat naast besparende maatregelen, die op langere termijn eerst volledig Wel ontdekte zij verschillende soorten babykleertjes en mutsjes, die Jane’s vaardige handen gemaakt hadden. Ontzet zat zij er naar te staren. De verschijning van de Grijze Monnik kon haar niet meer in de war gemaakt hebben. di zou gaan. „Blijf even wachten, Brown”, zeide i weer.” „Dat is niets, juffrouw. Ik heb het In ieder geval wordt uit alle Duitse commentaren duidelijk, dat men met het Duitse eenheidsvraagstuk een pe riode van hoogste onzekerheid tegemoet gaat. Deze onzekerheid komt wellicht het markantst tot uiting in een be schouwing van de onafhankelijke „Bonner General Anzeiger”, die de ver denking uitspreekt, dat de Franse poli tiek met haar initiatief aan zou steve nen op een drievoudig doel: veiligheids- verdrag tussen twee verdragssystemen, behoud van de verdeling van Duitsland, beperking van de Duitse bewapening en wel tot vier divisies in de Bondsre publiek en drie in de Duitse democrati sche republiek’. effect kunnen krijgen, alsmede naast een verantwoordelijke beperking van de in vestering, een passende tariefsverhoging overwogen moet worden. De minister meent evenwel, dat zelfs de indruk moet worden vermeden, dat na de jongste loonronde door een overheids- ter Van Thiel heeft in de memorie van I antwoord op het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over de begroting van Maatschappelijk Werk meegedeeld, dat er nieuwe woonoorden voor Am bonezen zullen worden gebouwd. Teneinde te voorzien in de behoefte aan meer woonruimte, die door de be volkingstoename, het ouder worden van kinderen, het sluiten van nieuwe huwelijken e.d. dringend was gewor den, zijn sinds het begin van dit jaar 11 woonoorden, plaatsbiedend aan on geveer 230 gezinnen en 50 alleenstaan den, aan de reeds bestaande woonruim te toegevoegd. Door interne verbou wingen, die reeds zijn begonnen, zul len zeer binnenkort opnieuw vijf woonoorden, plaatsbiedend aan onge veer 120 gezinnen, beschikbaar komen. Enkele bestaande woonoorden worden door verbouw van enige barakken ver groot, terwijl in de loop van 1955 te Vaassen een woonoord met een capa citeit van plm. 125 gezinnen zal wor den gebouwd. bedrijf direct tot prijsverhoging wordt overgegaan. En dit ondanks het feit, dat het huidige tarief van f 2.per maand reeds in 1925 werd ingevoerd en een eventuele tariefsverhoging in feite dus niets te maken zou hebben met de loons verhogingen. Indien tot tariefsverhoging wordt over gegaan, dan ligt het volgens de medede ling van minster Algera in de bedoeling op grond van billijkheidsargumenten een zekere differentiatie te overwegen. Daar bij zullen mede worden betrokken de aansluitingen in de zogenaamde bijzon dere inrichtingen, als ziekenhuizen e.d. LUISTERVERGUNNINGEN. In 1953 betaalde 84 procent van de ge registreerde bezitters van radiotoestellen op eigen initiatief de luisterbijdrage. De overige 275.000 moesten op min of meer nadrukkelijke wijze aan hun betalings- plicht worden herinnerd. In datzelfde jaar achterhaalde de controledienst in to taal een bedrag van f 818.369.Ruim da helft van dit bedrag heeft betrekking op ontdoken luisterbijdragen bij niet of te laat aangegeven toestellen. Op grond van de ervaringen van de laatste jaren kan worden aangenomen, dat jaarlijks tussen de twee en drie mil lioen gulden aan luistergeld wordt ont doken. De minister zoekt nog naar een andere wijze van inning van de f 12.per jaar. Hij heeft er echter nog geen oplossing voor kunnen vinden. Tenslotte is minister Algera naar hij meedeelt niet van plan om meer post bestellingen te laten uitvoeren. De steden krijgen dus geen derde bestellingen en de dorpen buiten de bebouwde kom, geen tweede. AMSTERDAM, 8 Dec. Het alge meen bestuur van de Stichting „Het Nederlandse Blindenwezen” heeft een motie gezonden aan regering en Staten-Generaal, waarin met leedwe zen wordt geconstateerd, dat de be groting voor 1955 van het departement van Sociale Zaken en Volksgezondheid nog geen uitzicht opent op de onont beerlijke hulp aan niet-werkende blin den. Het bestuur spreekt als zijn mening uit, dat ons land in dit opzicht nog steeds zeer ten achter blijft bij alle omringende landen en dat van een vol ledige, alle groepen omvattende blin denzorg geen sprake kan zijn, zolang in deze ernstige leemte niet is voor zien. Aan de regering wordt dan ook ge vraagd om spoedig maatregelen te tref fen, opdat ook aan die blinden, die niet tot lonende arbeid in staat zijn, of daartoe gelegenheid hebben, van overheidswege het recht op een vol doende eigen inkomen wordt verze kerd, onafhankelijk van elke vorm van armenzorg* (83.000 ton) moest Woensdag ---gevallen. Door de waarin auto’s vastliepen. een lichte wervelstorm, anderhalve kilometer aan- werden van ruiten en deuren ingedruku Persoonlijke ongelukken deden zich met voor. NEW YORK, 9 December. De algemene vergadering der Ver. Naties heeft gisteravond met 48 stemmen voor, vijf tegen (de Sowjet-groep) en vier onthoudin gen (w.o. India) besloten de kwestie der in communistisch China veroordeelde Amerikaanse vliegers op haar agenda te plaatsen. Daarna werd besloten van de normale gang van zaken af te wijken en het debat over deze zaak onmiddellijk te openen, zonder het geval eerst naar een commissie te verwijzen. Inmiddels zijn er echter aanwijzingen als men de correspondent in Washington van de „New York Post” mag geloven dat de Amerikanen door „Russische be middeling worden vrijgelaten”. De correspondent zegt, dat Ameri kaanse autoriteiten dit hebben verno men van de regering van een land, dat in de Sowjet-Unie over zeer goede di plomatieke inlichtingen beschikt. Daar bij zou de volgende procedure worden gevolgd; veroordeling van de Amerika nen door de Chinese communisten als „schurken”, waarna de Sowjet-Unie „edelmoedig zal aanbieden de vliegers te redden”. Deze zullen daarna als ge volg van de Russische bemoeiingen op vrije voeten worden gesteld en het land worden uitgewezen. ROME, 8 Dec. Er zijn opnieuw communisten en christen-democraten gearresteerd in verband met het jong ste schandaal in Italië, de omkoperij bij het bureau voor de belastinginning, dat onder regeringscontröle staat. Er zijn thans ruim twee honderd arresta ties verricht en men verwacht er nog meer. Het bureau bepaalt en int de belas tingen op verbruiksgoederen, welke door de plaatselijke autoriteiten in ge heel Italië worden geheven. De politie zoekt naar de directeur-generaal van het bureau. Zijn voorganger is reeds gearresteerd, evenals plaatselijke poli tieke leiders en regeringsfunctionaris sen, die er van beschuldigd worden steekpenningen van het bureau te heb ben aangenomen. De communistische partij zou de meeste „cadeaux” heb ben ontvangen. WAARTOE? Bijzonder heftig wordt sedert ge ruime tijd in de Bondsrepubliek de vraag besproken, wat er voor Duits land uit een conferentie der grote vier zou kunnen voortvloeien. Men beseft, dat deze evengoed tot een consolidatie van de verdeling van Duitsland zou kunnen leiden dan tot een herstel der eenheid. Dr Ade nauer zelf heeft op .dit gevaar ge wezen en daarom een conferentie, die onvoldoende zou zijn voorbereid, van de hand gewezen. Van de zijde der oppositie wordt de Bondsregering met bijzondere nadruk op het hart gebonden, dat zij zich bij haar voorbereiding op de Westelijke partners zal dienen te richten teneinde ervan verzekerd te kunnen zijn, dat deze de nodige toewijding aan de Duitse nationale zaak zullen geven. De twijfel aan de bereidheid van Pa- geformuleerde bijzonderheden over de schending der Koreaanse bestandsover- eenkomst door de Chinese commu nisten verstrekt. Zij zouden gedurende meer dan twee jaar de tijdens de vijande lijkheden in Korea krijgsgevangen ge maakte Amerikaanse vliegers hebben vastgehouden. Hij voegde daaraan dat de communisten in strijd met internationale verplichtingen nog aanzienlijk aantal andere leden strijdkrachten van de Ver. Naties gevan gen houden. Over deze gevangenen zijn van communistische zijde nog geen ge gevens verstrekt. In het debat had Cabot Lodge cijfers genoemd: 3300 namen zijn op het hoofd kwartier van de V.N. bekend. De communistische afgevaardigde in de bestandscommissie heeft destijds ver klaard, dat alle gevangenen, die gerepa trieerd wilden worden, waren afgedragen. De anderen zouden aan de neutrale re- patriëringscommissie worden overgedra gen, doch dit is tot op heden niet ge schied. Udfeltnu de#85 lijke verdragen als de meest geschikte voor onderhandelingen met de Russen beschouwen. Opzet der socialisten blijft daarbij kennelijk de Duitse een heid te doen afkopen met het opgeven van de plannen tot een bewapening van West-Duitsland binnen het Wes telijke systeem. Dat te voorkomen is echter de kern van het gehele poli tieke streven van dr Adenauer ge weest, die in zulk een militair neutraal Duitsland een willig slachtoffer van communistische expansiedrang blijft zien. rijs en Londen om de Duitse eenheid als eerste probleem op de voorgrond te stellen is hier nog niet geheel weg genomen. De socialistische leiders hebben zich onmiddellijk aangesloten bij de Fran se stemmen, die de tijd tussen ratifi catie en verwezenlijking der Weste- I <v 8 o 80) Jane had grote tegenstand ver wacht, maar juffrouw Hallef scheen geen plan te hebben, om aanmerkin gen te maken. Zij ging weer naar bui ten, in het zonnetje en liet Jane aan de huiselijke bezigheden over. Op de middag kwam Suzanne Pike, zo dartel als een jong veulen, de klip oprennen om Jane af te halen, die, keurig gekleed, reeds op haar stond te wachten. „Gunst, Jane, je neemt dat mon ster van een parapluie toch niet mee?” riep Suzanna uit. „Ik ben niet zeker van het weer”, zei Jane, bedenkelijk naar de lucht kijkend. „Ik zou niet graag nat wor den.” Juffrouw Hallef greep de courant, die Jane had meegebracht, dronk thee en ging, ruim een half uur later naar het dorp, waar zij belandde bij Joe Brown, de smid, die druk aan het werk was. Van de vroege morgen tot de late avond was het kleine manne tje in zijn smidse te vinden. „Goeden avond, Brown.” De smid keek op en groette terug, aan zijn haar tikkend, want hij was blootshoofds. „Goeden avond, juffrouw Hallef. Wat komt u bij een smid zoeken?” Zij deelde hem kort en bondig me de, dat de sleutel van een harer laden zoek was, dus wilde zij graag, dat Brown die kwam openmaken. „Met een sleutel of opensteken, juf frouw?” „Alleen met een sleutel.” „Is het morgen ook goed, juffrouw? Ik heb het bar druk.” „Nee, morgen niet. Het moet zo gauw mogelijk, want de la moet ik straks open hebben. Kom dus met spoed. Ik zal je goed betalen”. „Nu, vooruit dan maar. Over vijf minuten ga ik weg en ben er misschien nog eerder dan u.” Hjj hield woord: juffrouw Hallet had nauwelijks haar goed afgedaan of de smid was present, met een grote bos sleutels van verschillende grootte. Juffrouw Hallet ging hem voor naar Jane’s kamer en wees hem de lade. Reeds de derde sleutel paste precies. Zuster Mildred was als het ware verjongd, teruggekeerd van het ver blijf bij haar familie. Zij was algeheel hersteld, behalve natuurlijk, dat haar doofheid gebleven was, zodat haar hoorntje onmisbaar bleef. Het was die avond feest in het klooster. Van haar familieleden had de zuster talrijke versnaperingen mee gekregen, terwijl in het klooster zelf een grote taart gebakken was. Er heerste een opgewekte stemming. „Het zal u nu wel spijten, dat u de post van directrice aan mij hebt af gestaan”, had Mary Ursule Castle- maine haar gezegd. „U is nu weer ge heel klaar en fit. Ik wil die post gaar ne teruggeven”. Maar daarvan wilde zuster Mildred in geen geval horen. Nee, nee, zij was nu heel goed, maar de leiding moest zij niet weer hebben. Geen onrust en geen zorgen. Die zouden niet goed voor haar zijn. Mary Ursule liet het er dus maar bij, vastbesloten eventu eel in naam directrice te zijn, terwijl de ander het in de daad zou wezen. Die was immers veel ouder en had ontzaglijk veel ervaring. Midden onder het verhaal van een der zusters over het gebeurde met Walter Dance werd er hevig aan de bel getrokken. Het was toen ongeveer negen uur. Als regel betekende zo’n belletje in de late avond een zieke of het een of ander ongeluk. Dat bleek evenwel niet het geval te zijn. Er was een heer uit Stilborough, om de directrice te spreken. De advo caat Knivett, die iets bijzonders had mede te delen, naar hij gezegd had. Hij was in de eetzaal gelaten. Mary Ursule haastte er zich heen. De ka mer was koud en ongezellig, slechts flauw verlicht door een enkele kaars. Wordt vervolgd.) ’-GRAVENHAGE, 8 Dec. De alge mene vereniging voor melkvoorziening A.V.V.M. heeft met het oog vooral op de loonronden van Januari en October van dit jaar, evenals in verband met de P«r 29 Augustus 1954 in werking ge treden nieuwe collectieve arbeidsover eenkomst voor de zuivelindustrie en de daarmee gepaard gaande stijging van distributiekosten van de melk-detail- handel, geadviseerd om in het zoge naamde „Westelijke gebied van Neder land” de prijzen van consumptiemelk etc. met ingang van 12 December 1954 te verhogen met 1 cent per liter. Deze prijsverhoging zal door middel - van een „rekening-courant-systeem” tot een gemiddelde van een halve cent Per liter worden teruggebracht, waar uit volgt, dat onder overigens onver enderde omstandigheden te zijner tijd wederom een prijsverlaging van een oent is te verwachten. Voor enkele Plaatsen blijkt de bovenbedoelde stij- ?lnS der distributiekosten reeds te *yn opgevangen door verlagingen uit anderen hoofde, zulks bijvoorbeeld daar, waar de rationalisatie van de •nelkbezorging voldoende heeft door gewerkt. Voor deze gebieden geldt het advies tot prijsverhoging niet. ZATERDAG 11 DECEMBER 1954. HILVERSUM I. (402 m.) KRO 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lijj. kal. 8.00 Weerber. en kath. nws. 8.20 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Salonork. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en kath. nws. 13.20 Lichte muz. 13.40 Gram. 14.00 Boekbespr. 14.10 Gram. 14.20 Engelse les. 14.40 Amateurprogr. 15.15 Kron. v. letteren en kunsten. 15.55 Gram. 16.00 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Gram. 17.20 Voor de jeugd. 18.00 Gram. 18.15 Jour nalistiek overz. 18.25 Gram. 18.30 Van het Binnenhof. 18.40 Gram. 18.45 Regerings- uitz.: Atlantisch allerlei, een en ander over de 14 landen v. h. Atlantisch Pact. 19.00 Nws. 19.10 Lichtbaken. 19.30 Avond gebed en lit. kal. 19.45 Ned. progr. 20.15 Gevar. progr. 21.00 Act 21.15 De gewone man. 21.20 Gram. 22.00 Wie ’t weet mag 't zeggen. 22.30 Adventsmuz. 23.00 Nws. 23.15 Nws in Esperanto. 23.22—24.00 Gram. HILVERSUM H. (298 m.) VARA: 7.09 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 7.45 „Even opkrikken”, caus. 7.50 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.35 Orgelspel. 8.5S Voor de vrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw» 9.10 Gram. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uiige* schakeld”, caus. 10.05 Morgenwijding. VA RA: 10.20 Voor de arbeiders in de con tinubedrijven. 11.30 Pianorecital. 12.00 Ac cord. ork. en solist. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA- Varia. 13.20 Gram. 13.45 Voor de jeugd. 14.20 Sportpraatje. 14.35 Lichte muz. 15.00 West-Fries progr. 15.25 „Het volle pond”, caus. 15.40 Orgelspel. 16.00 Boekbespr. 16.15 Maastrichts stedelijk ork. en solist. 17.00 Radioweekjournaal. 17.35 Lichte muz. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepartout”, caus. 19.40 „Wij zoeken een stadstuin”, stemmenspel. 19.55 „Deze week”, caus. VARA; 20.00 Nws. 20.05 Ge- var. progr. 22.00 Socialistisch comm. 22.15 Gram. 22.45 „De molen aan de rivier’r hoorsp. 23.15 Nws. 23.3024.00 Gram. NTS TELEVISIE PROGRAMMA» 15.57—16.45 Relais v. d. B.B.C.: Voor het kind. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram, 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13 09 Nws. Radio-Almanak. 14.30 Kamerork. 15.05 Gram. 15.15 Idem. 15.45 Accord, muz. 16.00 Gram. 16.15 Accord, muz. 16.30 Gram 16.45 Engelse les. 17.00 Nws. BONN, 9 December. Het Franse initiatief voor nieuwe diplomatieke onderhandelingen met Moskou over Europese problemen is in regerings kringen in Bonn toegejuicht. Sedert geruime tijd spreekt de Bondsregering zich onomwonden uit voor een hervatting van het diplomatieke contact over deze kwesties, doch zij heeft daarbij geen ogenblik afgeweken van haar opvatting, dat zulk een contact alleen tot resultaat zal kunnen leiden, wan neer de Westelijke partners zich eerst de ruggesteun van de ratificatie van |iun Parijse verdragen verschaffen. In Bonn heeft men het uitsteken der Franse voelhorens dan ook gepaard doen gaan met een nieuw bewijs van vastbeslotenheid om de ratificatie der verdragen, die de herbewapening der Bondsrepubliek moeten mogelijk maken er zo snel mogelijk door te krijgen. Dr Adenauer heeft erop gestaan, dat de Bondsdag zich niet zou storen aan de vertraging in Parijs. Hij heeft zijn wil doorgezet tegen sterke stromingen, die meenden, dat men de Franse Nationale Vergadering deze keer voorrang zou moeten geven. Zijn voornaamste argument was daarbij, dat men niet mocht riskeren, dat het tot een wedloop in uitstelpo- gingen zou komen, bovendien wilde dr Adenauer niet gaarne enige Duitse twijfel doen blijken aan de ratificatie- kansen, die de verdragen in Parijs hebben. Snel tempo bij de ratificatie is naar de opvatting in Bonn nu aller eerste eis, daar nog maar enkele maan den resten, wanneer Mendès-France zijn wens van een conferentie in Mei zou kunnen doorzetten. In Duitsland zelf zal de procedure minstens tot het midden van Februari duren. De Bondsdag zal pas in de laatste helft van Januari zijn beslissende zitting kunnen houden en daarna moet ook de Bondsraad nog weer eens aan het woord komen. LONDEN, 9 December. Zware stormen hebben Woensdag, voor de vierde maal in twee weken tijds, plaatselijke overstromingen veroorzaakt in verscheidene delen van Groot-Brittannië. Oqk de scheepvaart on ei- vond veel hinder van de storm. Dublin beleefde de zwaarste storm sinds mensenheugenis. Vele huizen werden overstroomd, toen een zijrivier van de Tolka buiten haar oevers trad. Ook in Devon en Cornwall deden zich overstromingen voor. De 398 ton metende Britse kunstvaarder „Downshire” liep in de zware ui ogo aan de grond in de Dundrum Baai. Volgens de jongste bene en „z schip slecht”. Het vertrek van de Queen Elizabeth” door de storm worden uitgesteld. In Schotland is op sommige plaatsen 15 cm sneeuw harde wind ontstonden ware sneeuwstormen, v Londen werd Woensdagavond getroffen door waardoor in een gebied met een straal van x spoelen /Lu door dp Hij trok de lade een weinig open, om te laten zien, dat hte in orde was. Er was niets te zien, dan een groot vel wit papier, dat de lade halverwege be dekte. Wat er verder ook in mocht zijn, alles lag onder het papier. „Dank je, Brown. Mag ik die sleu tel een paar dagen van je lenen? De mijne moet toch terecht komen! Komt die niet terecht, dan koop ik deze van je. Dit is voor je moeite”. En zij drukte hem een shilling in de hand, waarmee hij zeer in zijn schik was: dat was de moeite nog eens waard voor zo'n on nozele kleinigheid! ,,’t Zou me genoegen doen, Brown, als je er met niemand over sprak. Ik wilde niet graag, dat mijn nichtje of de buren zouden denken, dat ik ach teloos met mijn sleutels te werk ga.” „Ik praat nergens over, juffrouw Hallet. Het kan trouwens ieder over komen een sleutel te verliezen.” Het was inmiddels stevig gaan re nnen. Zij had er werkelijk mee te ben, dat hij door zulk weer naar huis gaan. zij. „Dit is geen veel te druk, om hier niets te doen”. En zijn leren voorschoot afdoende, om het over zijn schouders te werpen, ging hij met een flinke stap weg. Tot grote verlichting van juffrouw Hallet, want die haakte er naar, de inhoud der laden te bekijken. Zij grendelde de deur en liep terug naar boven, een kaars meenemend, want het begon vroeg te donkeren, nu het zo regende. Resoluut opende zij de lade. Als het alleen brieven zouden zijn, waren er nog al wat onder het witte papier. Zij bedacht opeens, dat er ook wel ge schenken bij konden zijn. Zij zette de kaars dichterbij, nam een stoel en be reidde zich voor op een langdurige zitting: geen brief zou zij ongelezen laten, dat achtte zij haar plicht. Voor lopig zou zij niet gestoord worden. Het duurde misschien nog drie uur eer Jane terug kon zijn. Zij zette haar bril op, lichtte het Witte papier er uit en.... schrok. Er was geen enkele brief te bekennen!

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5