ZEEUWSE RUNDVEESTAPEL VRI] THANS T.B.C. DE HEER VAN GREYLANDS Ik 9 Japanse aanval op Pearl Harbour Oorlogsfotograaf waagde zich naar De Krim Oud-strijders 7 December legden krans bij monument Abortusbestrijding belangrijk uitgebreid dieren Jaarverslag Gezondheidsdienst voor woon Benauwde hoest V J Oud-P.O.D. ambtenaren vrijgesproken Resolutie der Ven Naties 1 Paarden met zonnebrillen het materiaal Mrs Henry Wood. Amerikaanse marine-officier valt regeringsbeleid aan Toespraak van Gen, Dürst Britt Benoemingen bij het onderwijs Generaals poseerden, maar smolt weg Zesde overspanning in Moerdijkspoorbrufl vlak bij een scheepswerf Vrije bewerking van een Engels verhaal van ZEEUWSCH DAGBLAD geleden Plechtigheid in Amsterdam FEUILLETON 13 jaar geleden es U vliegt nu door de was heen! Een eeuw Pa9'na Woensdag 8 December 1954 leek bedorven Schouwen. aan, luisterde frouw Hallet ditmaal toe: zij 9 mee wordt verteld”'. Schout-bij-nacht Kim- der Deze toen Parels. Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog vandaag Cas- tella Parels (47 ct. per pak) in huis! Amerikaanse heden, heeft de bestrijding, waardoor het bestrijders 5000 bedraagt. aldaar bevindende oorlogs tijd. Castella Parels strooit men zó in ’t water en direct ontstaat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken! BELANGSTELLING. Reeds bjj de ontscheping had Roger Fenton met reusachtige moeilijkheden te kampen, grotendeels door de traagheid der autoriteiten. De door hem in Gibral tar gekochte paarden bleken rijpaarden te Pogen J ver. be nu ge sc sl’ sa di re v< VI w r v t 1 1 f 1 i 1 1 b v TRADITIE. Vervolgens nam generaal majoor b.d. H. J. J. W. Dürst Britt het woord. Het is, zo zeide de generaal, een plicht om deze traditie nimmer verloren te laten gaan. Reeds verscheidene malen heeft hij op deze plaats de hoop uitgesproken dat een betere verstandhouding zou worden verkregen tussen Indonesië en Nederland. „Helaas kan men echter in binnen- en buitenlandse pers lezen dat Indonesië zich in doodsgevaar bevindt en naar de afgrond gaat. Daarnaast is in de verhouding tussen Indonesië en Nederland ook veel dat ons met bitterheid en verontwaardiging ver vult. Maar daarover past”, aldus gene raal Dürst Britt, „bij deze dodenherden king een zwijgen, omdat door omstandig heden buiten hun wil het doel niet is be reikt, dat zij en wij voor ogen hadden. Nederland heeft een grote plicht aan de gebrachte offers zin te geven door een ernstige en vastberaden houding. Iedere aarzeling hierbij zal leiden tot een verde re ontreddering van Indonesië”, zo be sloot generaal Dürst Britt. daar toch in zitten, dat zij be lt et Ingezonden Mededeling (adv.) Als andere middelen gefaald hebben, Uw hoes’ minder benauwd te neem dan (en voortaan in eens „d Heirna sprak de aalmoezenier luitenant kolonel R. H. M. Verhoeven een kort woord, dat besloten werd met een gebed. De krans, samengesteld uit witte chry santen werd namens de band oud-strjj- ders 7 December door generaal majoor b.d. Dürst Britt, generaal majoor b.d. D. Engles, oud-commandant van de 7-De- cember divisie en de soldaat Barendse bij de Indonesische urn, gevuld met aarde uit alle erevelden van Indonesië, neer gelegd. Na de minuut stilte, die na de krans- legging in acht werd genomen, speelde de Koninklijke Militaire kapel de taptoe en werd de vlag onder de tonen van het Wilhelmus aan de midden in het plant soen staande mast in top gehesen. Vele familieleden maakten van de ge legenheid gebruik om bloemen aan de voet van het monument neer te leggen. Ook „ons leger” vleide een krans bij het monument. opschrift „fotografeerwagen lokte drom, men soldaten naderbij en als Fenton aan I alle verzoeken om een kiekje had v»|. daan, was hij meervoudig minionnair g- weest. Hij ging met zjjn wagen naar H plateau voor Sebastopol en daar trtk htl witgeschilderde gevaarte meer dan eau de aandacht der Russische artilleristen, die het voor een munitiewagen hieiden. Door introducties van de Prins-gemal genoot Fenton veel gastvrijheid van Engelse en Franse generaals. Na April werd de hitte bijna ondragelijK en ia! tien uur 's-morgens af kon er practisch niet meer gewerkt worden, omdat nie mand zijn ogen verder dan half openta houden. De beroemde foto van de be raadslaging der drie geallieerde comman danten, Veldmaarschalk Lord Ragian, Omar Pasja en Maarschalk Pébssier, werd- om vijf uur in de ochtend genomen. POSEKEN, Naast de hitte, het stof en de vliegen plaag kwamen technische nioenijkheoen doordat de brandende zon alles wat vloei baar was, onmiddellijk deed opdrogen Van gevechtsscènes en actiefolo’s in de moderne zin van het woord kou natuur lijk geen sprake zijn, maar loch wist Fen ton, door zijn figuren handig te laten po seren, een verrassende indruk van onge dwongenheid te bereiken. Hij had steeds het plan gekoesterd om de stad Seoasio- pol met haar forten te fotograferen, maar na het mislukken van de grote aanval op 18 Juni kwam het einde van het wied voorlopig niet in zicht. Bovendien drouj Agnew steeds meer op zijn terugkeer aan, want deze wilde het gunstigste moment om de platen te verkopen niet voorbij laten gaan. Aangetast door cholera sclieepie FenIM zich einde Juni in. In Londen moest hij zjjn opnamen aan het koninklijk s» tonen en hij werd met Agnew tweemal door Napoleon III in Saint-Cloud ontvan gen. Vaa 360 foto’s werd een tentoonstel ling gehouden, die een ontzaglijke belang- telling trok. Het was in overeenstenmiiil met de g-sest van de tijd, dat Fenton M afgezien van „gruwelfoto’s’Hij had meel aandacht geschonken aan de verzorjig der soldaten en wat men noemt „MJ1' dwongen kampleven”. In onze t(jd zou men echter een derft- lijke zoetelijke selectie geen genoejU hebben genomen en gesproken hebbel van „geschiedvervalsing”. MIAMI, 7 Dec. Ivan Parke, een trainer van racepaarden heeft het voorstel gedaan de paarden tijdens de wedstrijden, welke in het late middaguur worden gehouden van zonnebrillen te voorzien. Dit zou een oplossing kunnen zijn voor het probleem waarmee men te kampen heeft tijdens dergelijke wedstrijden, omdat door de laag staande zon schaduwen ontstaan waardoor de paarden dikwijls schichtig worden en geheel on verwachte bewegingen maken, waarop de jockeys dikwijls niet voorbereid kunnen zijn. Parke verklaarde dat hij reeds voor enkele van zijn paarden ge kleurde plastic zonnebrillen ge bruikt heeft. De lenzen bestrij ken alleen het vlak, recht voor uit, zijwaarts kan het paard vrij zien. AMSTERDAM, 7 Dec. Het gerechts hof te Amsterdam heeft vanochtend het vonnis van de Haarlemse rechtbank in hoger beroep bevestigd, waarbij de 47- jarige brigadier van politie K. H. H. en de 47-jarige monteur C. N. v. d. V., bei den oud-opsporingsambtenaren van de P. O.D. uit Velsen, zijn vrijgesproken. De beide verdachten was ten laste ge legd, dat zij kort na de bevrijding van een politiek delinquent giften, voorname lijk drank en levensmiddelen, zouden hebben aangenomen om, in strijd met hun plicht, te zorgen, dat deze delinquent en zijn echtgenote spoedig vrij zouden komen, dan wel dat hun zaak snel be handeld zou worden. Voorts is hun ten laste gelegd, dat zij schenkingen hebben aanvaard zonder daarmee in strijd met hun plicht te hebben gehandeld. Verdach ten hadden ter rechtzitting ontkend zich aan genoemde handelingen te hebben schuldig gemaakt. De brigadier van poli tie is sedert 1951 in verband met deze zaak buiten dienst gesteld. Zowel het ar rest als het vonnis waren conform de eis. De raadsman van een der verdachten had indertijd aangevoerd, dat ondanks de uitgesproken vrijspraak conform de eis door de rechtbank, toch hoger beroep was aangetekend „om buiten deze zaak lig gende redenen”. 79) Al met al was juffrouw Hallet in hoge mate verontrust over Jane. Haar onder handen nemen diende tot niets want zij zou er geen stap verder mee komen. En met anderen kon zij er niet over praten. Zij gevoelde nu, dat zij er niet goed aan gedaan had, de dorpelingen, die zij minder achtte dan zichzelf, op een afstand te houden, zo dat zij een min of meer geïsoleerd leven leidde. Haar ziekte had haar geestkracht wel wat gefnuikt, anders zou zij nooit de stap hebben gedaan, die zij deed, toen vrouw Bent een buurpraatje bij haar kwam maken. Jane was naar het dorp, om boodschappen te doen. Juffrouw Hallet begon namelijk zelf over Jane en haakte daarbij vast aan wat de waardin ha'hr enige tijd ge leden had verteld. Dat was koren op de molen van de praatgrage vrouw Bent, die in kleuren en geuren mee deelde, dat Jane geregeld met Harry' j weer er over peinzend, op welke manier zij de lade open zou kunnen krijgen. Juist op dat ogenblik kwam Jane aanlopen, een mand met boodschappen aan de arm. Langzaam en traag kwam zij de klip op, alsof zij heel moe was. Zij liep voorovérgebo- zou vernemen, dat er iets was tussen zijn zoon en Jane. Jane is dwaas, zon der meer”. Zij zette een hoed op, deed een doek om haar hoofd en ging wat in het zonnetje lopen. Daarbij concentreer den haar gedachten zich op het laad- je in Jane’s slaapkamer, waarmee zij zo geheimzinnig was. Wat ter wereld zou c1—- J-x -■■■ u- paald niet weten mocht? Zou laad je soms brieven bevatten? Zij wilde van de inhoud der lade kennis gaan nemen, niet uit nieuws gierigheid, maar omdat zij meende, dat het haar plicht was jegens haar nichtje. Wanneer daar dingen waren, die niet in de haak waren, dan moest zij optreden, hoe dan ook. Daarom ging zij resoluut haar woning weer binnen en liep naar boven. Zij verwachtte wel, dat de lade ge sloten zou zijn, maar het zou kunnen, dat Jane even onachtzaam was ge weest en er niet aan gedacht had. Maar nee, juffrouw Hallet stond in Jane's kamertje tevergeefs aan de be wuste lade, de grootste van de kast, te trekken. Zij weerstond al haar po gingen. Zij nam haar eigen sleutels uit de zak, probeerde een voor een, maar zonder resultaat. Niettemin was zij vast besloten, bij de eerste de beste gelegenheid de la de open te krijgen. Voor haar besef ging het vaststaan, dat er zich brie ven in zouden bevinden, die het raad sel zouden ophelderen. Zij keek het vertrek eens rond, dat keurig in orde gehouden was. Opeens viel haar oog op een glas prachtige kasbloemen. Hoe kwamen die ter we reld hier? vroeg zij zich verwonderd af. Die had Jane naar binnen gesmok keld, misschien de vorige avond laat wel. Maar hoe kwam zij er aan Die waren» in heel Greylandsja toch, in de broeikas van het landgoed Greylands! Dat gaf te denken. Nog meer ontstemd ging zij naar beneden, - AMSTERDAM, 7 December. Vanochtend zijn voor de vijfde maal na hun terugkeer uit Indone sië leden van de bafïd van oud strijders 7 December op de Dam in de hoofdstad tijdens een korte plechtigheid bijeengeweest om hun gevallen strijdmakkers in de z.g. 7- December divisie te herdenken. Nadat het carillon van het Koninklijk Paleis na de klokslag van half twaalf was uitgespeeld trad als eerste spreker vlootpredikant ds W. P. Kramer naar vo ren, die als voormalig geestelijk verzor ger van de divisie enige woorden ter her denking aan de hand van Josua 4 de ver zen 2024. GOES, 7 December. Het meest verblijdende nieuws in het jaarverslag van de Stichting „Provinciale Gezondheidsdienst voor dieren” in Zeeland is ongetwijfeld de mededeling, dat de provincie per 1 November 1953 geheel T.B.C. vrij kon worden verklaard. Dit betekent, dat hiermede de eerste phase van de tuberculose-bestrijding is afgesloten. De bestrijding is echter nog niet van de baan, daar er in de komende jaren zeker tegenvallers zullen komen. Ook wordt in het jaarverslag met dankbaarheid gesproken over het feit, dat het nieuwe laboratorium in Februari officieel door de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot in gebruik is gesteld. Nog een dankbaar feit: de abortusbang-bestrijding is in 1953 belangrijk uitgebreid, daar de fabrieksleveranciers op Walcheren, Tholen en Zuid-Beveland in het onderzoek werden betrokken. Wat de Tuberculose-bestrijding verder betreft, wordt gezegd, dat het T.B.C. vrij maken alleen mogelijk was omdat alle kringen besloten hadden over te gaan tot vervroegde sanering. Helaas moet melding ge maakt worden, dat een bestuursbe sluit in het afgelopen jaar herhaal delijk door de minister werd afge wezen. Het gaat hier om een geval van afslachting van een reagerende vette koe, wegens mond- en klauw zeer. Volgens het reglement kwam de eigenaar de slachtpremie ten vol le toe, uitbetaling was echter onmo gelijk, daar de minister beslist had, dat voor deze dieren geen premie mocht betaald worden. De resultaten van het afgelopen jaar zijn ongetwijfeld gunstig geweest. De daling van het reactiepercentage was minder scherp dan andere jaren. DE ABORTUS BANG. Naast Walcheren, waar de bestrij ding reeds geruime tijd aan de gang was, is in het afgelopen jaar gestart met de abortus-bang-bestrijding op de eilanden Zuid-Beveland, Tholen en St. Philipsland. Het ontbreken van melk fabrieken maakt een bestrijding in de gehele, provincie nog onmogelijk. Als men de niet-melkleverende veebedrij ven in de bestrijding wil betrekken, moet een melkmonster zelf op de be drijven afgehaald worden. De hoge kosten, die hieraan verbon den zijn, maken deze werkwijze erg bezwaarlijk. Op de eilanden, waar de bestrijding bezig is, wordt om de drie maanden aan de diverse fabrieken een melk monster genomen. In totaal zijn thans ongeveer 1900 bedrijven geregeld in ’t busonderzoek betrokken. De interesse van de bestrijding op Walcheren is zeer groot en de mede werking van de veehouders goed, zo wordt in het jaarverslag gezegd. Van de ruim 200 veehouders stuurden 190 een bedrijfsmonster in. In Zuid-Be veland is dit veel geringer. Van ruim 60 procent der bedrijven is een melkmonster genomen, waarbij dui delijk opviel, dat daar veel minder besmette bedrijven voorkomen dan op Walcheren. Het aantal bedrijven op Tholen en St. Philipsland, waar van de melk regelmatig wordt on derzocht, bedraagt 50 procent. Het gemiddeld aantal positieve be drijven op Walcheren, Zuid-Beveland, Tholen en St. Philipsland bedraagt resp 1, 69, 61 en 41; het rund vee, dat bij de bestrijding is betrok ken is resp. 11000, 9000 en 2500 en het reactie-percentage bedraagt resp. 3, 1 en 3 procent. Vijftien bedrijven zijn thans abortus vrij verklaard. De abor tusbestrijding op Schouwen-Duiveland is ook aan de gang. Daar is van alle dieren boven het jaar een bloedonder zoek verricht. Het ligt in de bedoeling, dat de nog aanwezige reactiedieren door de Dienst van Landbouwherstel worden overgenomen en dat voor eventuele tegenvallers bij opruiming een subsidie zal worden toegekend. MOND- EN KLAUWZEER. In het jaarverslag wordt nog opti mistischer geschreven dan in het vorig jaarverslag over de mond- en klauw- zeerbestrijding. In het afgelopen jaar kwam slechts één geval aan het licht In het najaar van 1953 gaven zich nog enkele honderden veehouders op voor de bestrijding, waardoor het aantal Wat de runderhorzelbestrijding be treft, wordt in het jaarverslag gezegd, dat de moeilijkheden steeds groter worden. Vooral het aantrekken van bekwame werkkrachten voor het ver richten van de wassing is erg moeilijk. De voorlichting wordt ook genoemd in het jaarverslag. Een intensieve re clamecampagne is gevoerd om te ko men tot een goede uitvoering van de tuberculosebestrijding. Dit is thans overbodig geworden en nu is de abor tusbestrijding een werk van de eerste orde. Daarvoor zijn in alle kringen le zingen gehouden en de film „Sterili teit” vertoond. Als derde veearts is met ingang van 1 Augustus in dienst getreden de heer K. G. Robijns uit Apeldoorn. Tot slot nog iets over de financiering. Voor de provincie Zeeland is ha vier bestrijdingsjaren een totaal saldo bij het Nat. Fonds Rundertuberculosebe- strijding beschikbaar van f 818.256.94. De restitutierekening laat een saldo zien van f 9.113.13. Schout-bij-nacht Husband Kimmel, die ten tijde van de verraderlijke Japanse aanval op Pearl Harbour dat destijds (de aan val werd in de vroege ochtend van de zevende December 1941 uitge voerd) de voornaamste Amerikaanse vlootbasis m de Stille Oceaan was, waar de hoofdmacht der Amerikaanse Pacific- vloot was samengetrok- - ken. bevelhebber was sch°ut bij-nacht Kimmel over de met de verdedi- ond.er meer dat_noch hij, y 'S:'. ••‘VV -T.iYT ook maar enigszins dui delijke wijze waren inge licht over het feit, dat de varingen, getiteldJ ,Het re£ering-Roosevelt een verhaal, zoals het door Poütiek volgde, die oor- schout-bij-nacht Kimmel Iog met JaPan -onvermij- wordt verteld”'. dehjk maakte”. „een ning vandaag in te varen. De mist veroorzaakte echter natie, maar in de loop van i bleek echter, dat het van ning was uitgevaren, kon nn van -- Het spoorwegverkeer was van morgen half acht tot in de avond'. staakt wegens de werkzaamheden. Hiermee is een einde gekomen eerste fase van de vernieuwing spoorbrug. De werkzaamheden zj gestaakt tot volgend jaar Mei. Lai gen de vier resterende brugdelen. gen. „Je ziet er uit, of je doodmoe bent, Jane wat heb je toch?” Jane schrok op bij die begroeting. Als door een toverslag veranderde haar lusteloze houding. Haar bleek gelaat kreeg opeens kleur. „Ik ben niet moe, tante, ik was al leen in gedachten verzonken”. „Waarover dan? Het kwam mij voor, dat je er net uitzag, alsof je heel moe was”. ,,Ik dacht over iets, dat Suzanne Pi ke mij vertelde”, lachte Jane. „Ja, ik lach er nu om, maar ’t had heel an ders kunnen uitkomen en dan was het niet om te lachen geweest. Jac. Tuff had vanmorgen weer een glaas je teveel op en is uit het bootje ge vallen, waarmee hij was gaan varen. Suzanne zegt, dat hij als een druipen de hond het strand opkrabbelde”. „Een fraai nummer, die Jack Tuff”, meende haar tante. „Maar er lopen wel meer rare stoethaspels in het dorp rond”. Snel keek Jane haar tante aan, doch haar gezicht stond ondoorgron delijk, zodat zij er niets van kon af lezen. Ik kon vanmorgen niets anders krijgen dan het nekstuk, tante. Het beste vlees was al uitverkocht. Dus moeten we het maar koken”. „Zet het dan maar dadelijk op met een paar gesnipperde wortelen”. „En het spek”, vervolgde Jane, „is een stuiver per pond opgeslagen. Ik geloof, tante, dat het veel beter is, om in Stilborough een flink stuk spek ineens te kopen; dat is veel goedko per”. „Zo, ja, ’t kan wel zijn”, gaf juf frouw Hallet ditmaal toe: zij luisterde zelden naar de wenken, die anderen haar gaven. „Ik zou het vanmiddag wel kunnen brengen”. „Wat heb je dan vanmiddag in Stilborough te maken, zeg?” „Ik moet de sokken wegbrengen. En u weet wel, tante, ik heb u gezegd, dat juffrouw Pugh mij gevraagd heeft eens thee te komen drinken. En Su zanna Pike ook. Dat konden we dan vanmiddag wel eens doen”. (Wordt vervolgd). het goed veel langer mee: hier is nu ein delijk eens een 100 veilig wasmiddel. En U staat versteld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle Zo schrijft ons één der vele tien- goed, dat u behandelt met Castella duizenden huisvrouwen, die opgetogen zijn over de snelle en fantastische re sultaten die zij bereiken met Castella NEW YORK, 6 Dec. - De 1G „ealr I eerde landen, die hebben deelgenot I aan de Koreaanse oorlog, zijn hé' i daag eens geworden over een resold die zal worden voorgelegd aan de ai gemene Vergadering der VereniS' Naties. In deze resolutie spreken t landen zich uit tegen het gevangen?) ten van elf Amerikaanse vliegers/, de Chinese communisten. Aan de cretaris-Generaal zal worden gevraad „met alle passende middelen te -■ 81 de vrijlating der Amerikanen te krijgen”. De agenda-commissie heeft na sten ming beslist dat deze kwestie on j agenda der Algemene Vergadering worden geplaatst. Ook-werd een Bn‘. resolutie aangenomen, die voorstelT het debat hierover niet later da» Woensdag te beginnen. ZIERIKZEE, 7 Dec. Na 23 jaar, waarvan er acht als secretaris, bestuurs lid te zijn geweest van de chr. scholen in Zierikzee heeft de heer P. J. van der Doe in deze functie afscheid genomen. Tot zijn opvolger is benoemd de heer T. C. Hekman. In de vacature van ds J. P. van Roon te Zierikzee is de heer P. J. van der Doe benoemd tot bestuurslid van de Ver. voor Chr. Middelbaar- en Voorbereidend Hoger overtuiging, dat hieraan iets gedaan onderwijs .voor Zeeland, als vertegen- (Van een medewerker.) e Eerste en de Tweede Wereldoorlog zijn, aanzienlijk meer daal vroegere conflicten, uitvoerig gedocumenteerd in een zondvloed I van gedrukt materiaal; daarnaast zijn van het uiterlijk verloopI talloze momenten op de gevoelige plaat vastgelegd. Het is echter nieil zo geweest, dat de „oorlogsfotograaf” pas in onze eeuw zijn intrede! heeft gedaan. Meestal wordt aangenomen, dat de befaamde Amerikaan. I se fotograaf Matthew Brady in de Burgeroorlog van 18611865 U pionier van dit genre beeldreportage is geweest. Hij had echter etui voorganger in zijn Engelse vakgenoot Roger Fenton, die voor hal belangstellende nageslacht een aantal pakkende taferelen vastlegde het gewapend conflict, dat juist een eeuw geleden zijn bloedige aan-l vang nam: de Krim-oorlog. In de tweede helft van 1854 leed het zijn en dus voor hem onbruikbaar. Htl Britse leger, dat voor Sebastopol lag, zware verliezen, gedeeltelijk door het verloren gaan van een groot aantal trans port- en bevoorradingsschepen, die in een storm in de haven van Balaclava zonken. Op een der transportschepen bevond zich een burgerfotograaf en twee assistenten, die officieel bij het leger waren ingedeeld. Korte tijd later begaf Roger Fenton zich ter vervanging van de omgekomen fotograaf naar de Krim, eveneens met twee helpers, een paard en een wagen. Deze wagen was geheel als donkere ka mer uitgerust en kon desnoods ook als kook- woon- en slaapgelegenheid dienen. De uitrusting vulde 36 grote kisten en omvatte o.a. vijf camera's van verschil lend kaliber, ongeveer 700 glasplaten, kis ten met chemicaliën, een tent, timmerge- reedschap, keukengerei en verduurzaam de levensmiddelen. De onderneming was door de Minister van Oorlog goedgekeurd en werd gefinancierd door Thomas Ag new, een uitgever uit Manchester met veel durf, die het krantenlezend publiek door het brengen van actuele plaatjes wilde winnen. DORDRECHT, 7 Dec. Het leek aan vankelijk, dat door de vanochtend sende mist het plaatsen van een overspanning in de spoorbrug ovW Hollands Diep wederom moest uitgesteld. i met Omdat men echter verder uitste het oog op de steeds ongunstiger de weersomstandigheden niet woord achtte, besloot men er toe over te gaan de zesde nieuwe ovei-r enige staK' de echte» I_‘. L:t werk g°ede ’n. slagen had. Nadat de oude °vfI”ren de nieuwe worden beSonnfn’iie(jen- tduren êe’ de de nu vol- Ingezonden Mededeling (adv.). week hing mijn was buiten, Panels, het wasmiddel van de nieuwe een vieze, vette rook neer sloeg van een der boten. Mijn jasje en alle goed zag roet- Alle vuil trekt enorm snel uit het zwart. „Hoe krijg ik dat schoon”, goed: in paniek vluchten de vuilste dacht ik. Maar Castella Parels hiel- vlekken. Éénmaal spoelen is genoeg, pen mij uit de nood. Er gebeurde Door de veel kortere behandeling gaat een’ wonder. Het goed werd weer hagelwit. Ik ben nu nog verrukter over Uw wasmiddel dan tevoren! WASHINGTON, 7 Dec. landstrijdkrachten, die op wezen dat een onver- Pearl Harbour moesten hoedse Japanse aanval verdedigen, zijn destijds op Pearl Harbour en de in zoverre in gebreke ge- zich steld wegens „onvoldoen- Amerikaanse de waakzaamheid”, dat schepen op handen was. zij de militaire dienst met Doch niets van deze in vervroegd pensioen heb- lichtingen werd ter ken- ben moeten verlaten. In een inleiding tot een serie publicaties uit dit boek in het Amerikaanse tijdschrift „U.S. News and World Report” zegt Castlemaine werd gezien, en zij voeg de er bij, dat haar tante daaraan no dig een eind moest maken, want dat die twee niet bij elkaar behoorden. Zij verklaarde Jane er enkele dagen geleden nog over onderhouden te heb ben, maar dat deze het heel kalm op nam en gezegd had, dat zij heel niet onvoorzichtig was. Vrouw Bent be hoefde zich helemaal geen zorgen te maken. „Maak er resoluut een eind aan, juffrouw Hallet”, ried de waardin haar aan. „Ja, ja zeker”, antwoordde de tante, zenuwachtig haai- handen over elkaar wrijvend. Zij zag er eenvoudig geen kant toe bij de tegenwoordige ge moedsgesteldheid van Jane. Misschien zou zij eens kunnen praten met Har ry Castlemaine, of, als dat niet hielp, met de Heer van Greylands zelf. Maar ja, wat moest zij dan eigenlijk zeg gen?” Zij was zo in gedachten verzonken, dat zij nauwelijks de groet van de vertrekkende vrouw Bent beant woordde. „Jane lijkt wel gek”, mompelde zij. „Ze weet toch zeker wel, dat er niets van komen kan. Ik zie het gezicht van Mr. Castlemaine al, wanneer hij nis gebracht van de be- 1 velhebbers op Pearl Har bour, die evenmin ook maar enige waarschu wing ontvingen”, aldus schout-bij-nacht Kimmel. Hij vermeldt in zijn, was d boek dat het door het over de met de verdedi- on<vr meer dat noch hij, £ongres ineestelde on- ging van de basis belaste noch generaal Short „op ingesteiae on van ae oasis Belaste er>icrc,in= derzoek naar de aanval Amerikaanse vlooteen- °°K maai enigszins dui- d uitgevoerd d ‘t een bnnk dehjke wijze waren inge- ungevoyru onaei geschreven over ziin er licht over het feit, dat de leidm» van ieden der uescnreven over zijn er- regering-R00sevelt een toenmaLge regeringspar- „Het .s •nous’dveii, een democraten” en hii zoals het dnnr politiek volgde, die oor- “cmocraten en nij zuais net dooi meent dat het gepubli- delijk maakte”. ceerde resultaat er van „een beeld gaf, dat de In de laatste tien da- openbare mening in ver- -gen> ,v°or de Japanners warring bracht en elk u?e i.en luitenant-generaal aanvielen, waren te Was- voor de regering belas- altei Short, de toenma- hington inlichtingen ont- tend getuigenis onver- ge bevelhebber der vangen, die er duidelijk meld liet”. STIERENSTATION. Het centraal stierenstation heeft in het jaar, lopend van 1 November 1952 tot 1 November 1953, een moeilijke periode achter de rug, wat zijn oorzaak vindt in de watersnood. De vereniging Schouwen-Duiveland bleef ver bene den de maat, alsmede Tholen en Noord-Beveland. In Oost Zeeuwsch- Vlaanderen is men nog niet kunnen komen tot de officiële oprichting van een vereniging. Bij de spermabewaring wil men de driepvriesmethode toepas sen. Enkele resultaten zijn reeds ge boekt. Zeeland heeft hiermede de pri meur in ons land. VERGIFTIGINGEN. Het gebruik van hoeveelheden gif stoffen als sproeimiddelen blijft een gevaar opleveren. Elk jaar worden vergiftigingsgevallen geconstateerd. Zowel bij de individuele landbou wers als bij de Overheid bestaat de moet worden. Men is echter nog niet woordiger van de Ned. Herv. Kerk op tot een compromis kunnen komen.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 4