PL'AKKEBORD nieuw Eörmamintj Vroonslag van Koudekerke niet in wegenplan opgenomen ’T ZEEUWSE DE DIJK DOOR SCHOUWEN KOMT ER „Nieuw Walcheren” vraagt vergoeding na-sciiade 5T SPIEGELTJE - Mr H» F. Lantsheer overleden GEMEENTERADEN Slachtoffers van de „Carpo” 2 stuks voor 50 cent n Burgemeester Bolkestein President-Curator Gymnasium jidf! tHMjl/zÜ/l Herziening uitbreidingsplan in voorbereiding. Belasting-ontvanger te Vlissingen nam afscheid zal U deren bij gebruik van '/Tocht noch vocht^ f zal U deren GRABBELTON IDE BUS RAMMELDE Reinigingsrechten weer omhoog Ged. Staten tastten verkregen rechten zonder dringende reden aan Drie-jarig kind overreden en overleed xiXEL, 30 Nov. Nabij het hucht Zandplaat stak gisteren jarig kind van de fam. J- ult Gent vanaf het rijwielpad pjjjjjp- over, toen juist uit de richting pine een zware vrachtauto van R. uit Breskens naderde. r*e werd overreden en overleed ei 6 pe later in het ziekenhuis te s,?infi'van verslagenheid onder de bevol dit buurtschap is zeer groot. ZEEUWSCH DAGBLAD Woensdag 1 December 1954 Pa9ina o \VoenS onze Waar zijn B wgnsaaaBM Deltaweg van Brouwershaven tot Schelphoek Castella Schoonheidszeep voor een stralend uiterlijk, een huid, zo fris, zo y' zacht en geurend als de lente zelf. Houdt X U aan Castella Schoon- heidszeep rijk aan huidversterkende oliën, discreet geparfumeerd! Rundvee-t.b.c.-bestrijding op Walcheren geslaagd DRIEWEGEN. Waardering voor de heer v. d. Heide Weer een aantal gelukkigen» Te Krabbendijke C. Keidenier uit Kortgene onder de omgekomenen. Voorstel tot beroep bij de Kroon -«T'T'--f V «W *3** y s Ingezonden Mededeling (adv.) RE Vp «V - soepele wijze worn ^ezonden Mededeling (Adv van BRESKENS, 30 Nov. Zoals reeds ge meld gaan de dijkraadsleden van de wa terkering van het calamiteuze waterschap Oud en Jong Breskens niet accoord met de benoeming van de nieuwe voorzitter buiten de voordracht om. Nadat een vo rige vergadering niet werd bezocht, heb ben de dijkraadsleden thans besloten hun mandaten ter beschikking te stellen, zo- sch wij’ doe we 10 Ch vai Ze no ba ve on ha VI w< lei D; di zi. re tr a: al si h ti P v ii o e r c 1 c 1 1 AALSDIJK 30 te Antwerpen. AKKRUMDIJK 29 te Houston. AMSTELDIJK 30 n. New York. LOOSDRECHT 30 te Bahrein. SOESTDIJK 30 te Alexandrië. ZUIDERKRUIS 30 n. Aden. AAGTEDIJK 30 n. New York. DIEMERDIJK 29 n. Balbao. RIDDEKERK 30 te Hamburg. WILLEM RUYS 30 n. Southampton. ITTERSUM 29 te Antwerpen. WILLEM RUYS 29 n. Southampton. WATERMAN 29 n, Antwerpen. MIDDELBURG, 3 Nov. Ter voor ziening in de vacature van voorzitter van het College van Curatoren over het Gymnasium, ontstaan door het aan mr Th. Portheine op zijn verzoek verleen de eervol ontslag, heeft het College van B. en W. het volgende dubbeltal doen toekomen: 1. mr dr N. Bolkestein, 2. ds P. J. F. van Voorst Vader. B. en W. kunnen zich hiermee zeer wel vereni gen en stellen voor tot benoeming over te gaan. De heer J. C. Peeck verzocht ontslag als Curator over het Gymnasium en B. en W. stellen voor hem dit eervol te verlenen. Overeenkomstig een voorstel van het College tot benoeming van een opvolger leggen B. en W. de raad de volgende aanbeveling voor: 1. mevr. J. Pel-Mellink, 2. B. J. ter Bals. Ook verzocht de heer Peeck eervol ontslag als lid van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. Per 31 December a.s. zijn aan de beurt van aftreden als leden der commissie van toezicht op het lager onderwijs mevr. G. G. Luyendijk-van de Wal en de he ren H. J. Leuvelink en ir A. Rothuizen. Allen zijn onmiddellijk herkiesbaar en op de aan de raad voorgelegde dubbel tallen komen verder voor de namen van resp. mevr. M. C. van Empel-Bod- daert en de heren M. A. L. Hubregtse en G. A. Nijenhuis. eruime tijd hebben de bewoners van Schouwen- Duiveland in spanning verkeerd over de vraag, of er al dan niet een binnendijk over het eiland door de Polder Schouwen zou worden aangelegd. Er pleitte veel voor, maar er was ook wat tegen. De argumenten voor aanleg van deze dijk lagen voor de hand: een maximum aan veiligheid. Een bezwaar was, dat er cultuurgrond verloren zou gaan. Bovendien had de bestaande onzeker heid tot gevolg, dat in het gedeelte, waar de dijk zou plaatsen de Deltadijken door Ooster-Schelde en Brou- wershavensegat beginnen? Uit het nieuws, dat wij bijna dagelijks over de her verkaveling kunnen publi ceren, blijkt wel heel duide lijk, dat er vaart in zit en dat een paar millioen voor enkele objecten maar heel dat deze vacantie-centra via een langs de duinen gelegen weg ook per auto bereikbaar zijn. In 1953 en 1954 heeft de gemeente in samenwerking met de V.V.V. reeds een begin gemaakt met verharding van de vroonslag vanaf de kampeerboerderij tot aan de Galgeweg, welke verharding in elk geval zal wor den doorgetrokken tot de ingang van het kampeerhuttenterrein. B. en W. noemen de beslissing van Ged. Staten een ernstige teleurstel ling, welke, als zij niet wordt gecorri geerd, de ontwikkeling van de bad plaats Koudekerke in betekenende ma te zal belemmeren. Zij hebben verkre gen rechten aangetast, waartoe geen enkele dringende reden bestond. De vroonslag is over de volle lengte van openbaar belang, aldus B. en W. aan de raad in het concept-beroepschrift. MIDDELBURG, 30 Nov. De t.b.c, bestrijding onder het rundvee op Wal cheren is geslaagd. Het percentage rea geer ders bedroeg bij het laatste onder zoek slechts 0,3, zo vertelde dr G, Wa- genaar, directeur van de Prov. Ge zondheidsdienst voor Dieren in de ver gadering van de Kring Walcheren van deze Dienst. Er wordt binnenkort be gonnen met de bestrijding van de abor tus Bang en ook de strijd tegen de run- derhorzel en de veulenziekte heeft alls aandacht. In deze vergadering werd af scheid genomen van de voorzitter, de heer A. Geschiere JHzn. uit Grijps- kerke. Zijn opvolger is de heer A. Pop pe te Grijpskerke. De heer A. Bosse- laar Jzn. uit Aagtekerke werd tot be stuurslid herkozen. LJet blijkt, dat het door het Economisch Technolo- jisch Instituut voor Zeeland opgestelde rapport over Tholen thans ter beoordeling aan de minister van Economische Zaken is voorgelegd. Toen minister Zijlstra vorig jaar op bezoek was in Zeeland zou het hem al worden aangeboden. Dat is toen om ons onbe kende redenen niet gebeurd. Wij vermoeden, dat het toen nog niet door Ged. Staten was besproken en het standpunt van dit college nog niet was geformuleerd. Dit is nu, blijkens een mededeling van Gedeputeerde Lockefeer op de vorige week gehouden economische dag, wel het geval en het belangrijkste van zijn mede deling was, dat Ged. Staten de minister van Econo mische Zaken inderdaad hebben verzocht Tholen tot ontwikkelingsgebied te verklaren. Waarschijnlijk zal het nog wel geruime tijd duren, voordat minister Zijl stra zal beslissen. Wij weten niet welke argumenten in het rapport zijn aangevoerd, maar wij herinneren ons nog wel de opmerking van de minister tijdens zijn bezoek, n.l. dat er wel heel duidelijk sprake moet zijn van een structurele werkloosheid, voordat een be paalde streek tot ontwikkelingsgebied wordt ver klaard. Op Tholen is er inderdaad sprake van struc turele werkloosheid, maar of dat van een zodanige omvang is, dat het Rijk bereid zal zijn er belangrijke sommen voor beschikbaar te stellen, moet vooralsnog worden betwijfeld. Uiteraard mag de situatie op de arbeidsmarkt, die momenteel op Tholen bestaat, niet als normaal worden beschouwd, doordat zeer velen bij de herverkavelingswerkzaamheden zijn ingescha keld. Daaraan komt al zal dat nog wel enkele jaren aanlopen tenslotte een einde en dan is het de grote vraag, of er voor allen werk zal zijn. Overigens is het op zijn minst nog altijd erg vreemd, dat een toe te juichen initiatief van de streek wij doelen op de am bachtsschool te Sint Maartensdijk) nog maar steeds geen instemming schijnt te kunnen verwerven in Den Haag. Twee jaar geleden waren de voorbereidingen al zo ver gevorderd, dat aanbesteding zou kunnen volgen. Het heeft er thans de schijn van, dat het plan ergens veilig is opgeborgen in een ambtenaarlijke bu reaula ergens in Den Haag. En langzamerhand gaat men vrezen, dat de sleutel van die la zoek is en dat er geen smid te vinden is om de la open te breken In de raadsvergadering van Drie wegen werd het crediet in rekening- courant met de N.V. Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten voor 1955 vastgesteld op 10000. Aan de Chr. Landbouwwinterschool „Toornvliedt” te Middelburg werd voor het cursusjaar 1954/55 een sub sidie -van ƒ30.per leerling toege kend. Aan de Kerkeraad der Ned. Her vormde Gemeente Driewegen—Ove- zande werd een subsidie van 100. toegekend voor het organiseren van instuifavonden. De heer W. Korstanje werd een te gemoetkoming van 50 toegekend in de vervoerskosten van zijn zoon, die de Chr. U.L.O. te Goes bezoekt. Het gemeentepersoneel zal 1/180 deel van het netto uit te betalen maandsalaris of -loon afstaan ten be hoeve van de vluchtelingenactie. Be sloten werd een gelijk bedrag hieraan toe te voegen. De woning Schoondijksedijk 3 werd onbewoonbaar verklaard. Tenslotte werd besloten te bepalen dat een herziening van het uitbrei dingsplan wordt voorbereid. dacht was besteed vormde de scholen kwestie. Het is namelijk zo goed als zeker, dat de School met de Bijbel en de U.L.O. school worden afgekeurd. De vraag is nu: wie krijgt een nieuwe school? In de volgende vergadering zal hierover nader worden beslist. Het presentiegeld, verdubbeld door de gemeente, zal afgestaan worden voor de vluchtelingen. Ook verdubbelde de gemeente het uurloon van het ge meentepersoneel. Voor tien gulden werd de gemeente lid van de „Hol landse Molen”. De heer Waverijn (C.H.) zou graag kattenogen zien in de Westweg. In de dorpskern zullen 5 lichtpunten bij ge plaatst worden en op de hoek Zuidweg zal een natrium verlichting worden aangebracht. Een der raadsleden bracht naar voren, dat een jongen een lan taarnpaal op Gawege had vernield, waarbij zijn vader stond te lachen. De voorzitter, burgemeester Vader, sprak hierover zijn ongenoegen uit. In de rondvraag informeerde de heer Weststrate (Vrije Lijst) naar een waterplaats op het dorp, hetwelk B. en W. nader zal bezien. VLISSINGEN, 30 November. In een druk bezochte receptie heeft de heer G. van der Heide, ont vanger van het kantoor Vlissingen der directe belastingen, afscheid genomen, daar hij met pensioen gaat. De inspec teur der directe belastingen te Mid delburg schetste de loopbaan van de heer van der Heide, die op 1 October 1913 in dienst trad. In 1937 werd hjj overgeplaatst naar Vlissingen bij de inspectie Invoerrech ten en Accijnzen met later zijn benoe ming tot ontvanger. Namens het personeel werden hem sigaren aangeboden en voor zijn echt genote, die wegens ziekte niet aanwe zig kon zijn, waren er bloemen. De heer Boswinkel sprak waarderende woorden namens ae inspectie Invoer rechten en Accijnzen en liet zijn wen sen vergezeld gaan van een foto, die hij aanbood namens het personeel. Namens het ontvangkantoor sprak de heer Sanderse, de heer G. A. Ro- mijn uit Middelburg als coilega-ontvan- ger, de controleur de heer A. D. Grims uit Middelburg, de heer Zuidweg, de heer J. H. Dnoel uit Middelburg’ en de heer M. Quist uit Vlissingen. Bij monde van de heer J. J. Jongman werd de dank overgebracht namens de S.H.V. te Vlissingen en bood hem een boekwerk aan. Namens de Schelde voerde de heer de Mooy het woord en overhandigde hem een doos sigaren. De oudste zoon van de scheidende ont vanger belichtte de loopbaan van zijn vader en tenslotte sprak de oud-ont- vanger, de heer Willemse. Ontroerd dankte de heer van der Heide voor de waarderende woorden en mooie ge schenken. gewoon is. Er schijnt de laatste tijd echter een moei lijkheid te zijn ontstaan wat betreft de aanbestedingen. Reeds moesten enkele ma len gunningen worden aan gehouden, omdat de bedra gen, waarvoor werd inge schreven, te hoog lagen. Wij hopen van harte, dat het niet dezelfde kant als bij de wederopbouw op zal gaan en dat de aannemers de prij zen niet opvoeren tot een peil, dat onverantwoord moet worden geacht. Er schijnen op dit punt enkele symptomen te zijn. Vanzelf sprekend mag aan het werk worden verdiend, maar het is fout, dat er onderlinge prijsafspraken worden ge maakt om het alleronderste uit de kan te krijgen. In de praktijk betekent dat alleen, dat het werk ernstig gaat stagneren en daarmee is nie mand gediend. Colijnsplaat krijgt een nieuw gebouw voor de Coö peratieve Boerenleenbank. Met enige plechtigheid zal Vrijdagmiddag om half vier de eerste steen voor dit kan toorgebouw worden gelegd. In Krabbendijke is opge richt een pluimveevereni- ging die de naam draagt „Krabbendijke en omstre ken”. Tot voorzitter werd gekozen de heer C. Lobbe- zoo te Rilland, tot secretaris de heer W. Wagenaar te Krabbendijke en tot pen ningmeester de heer K. van der Vreede. Aan de christe lijke school te Wemeldinge ontstaat per 1 Maart 1955 ’n vacature door het vertrek van mej. M. C. Sandee. Zij is n.l. benoemd tot onder wijzeres in Zeist. Bij be schikking van de minister van Landbouw zijn voor het tijdvak 1 October 1954 tot 1 October 1955 weer benoemd tot tijdelijk leraar aan de Rij kslandbouwwinterschool te Goes de heren ir. J. Bos te Goes, ir. H. B. Goettsch te ’s-Gravenpolder, G. Groo- tenhuis te ’s-H. Arendsker- ke, J. W. Knijff te Goes en dr W. Wagenaar te Goes. MIDDELBURG, 30 Nov. - Op 74-jarige leeftijd is op zijn buiten plaats „Zeeduin” te Oostkapelle overleden mr H. F. Lantsheer, oud- burgemeester van Arnemuiden en tot 1947 voorzitter van de Polder Walcheren. Mr. Lantsheer, die in zijn zeer werkzame leven tal van openbare functies heeft bekleed, heeft maar een zeer kort ziekbed gekend. Gistermiddag is hij, toen hij aan het jagen was, onwel ge worden en reeds vrij spoedig daar na kwam het einde. Mr. Henri Frédéric Lantsheer, die op 8 October 1880 te Oostkapelle werd geboren, werd nog voor zijn dertigste jaar burgemeester van Arnemuiden. Hij werd daar op 12 Augustus 1910 ge ïnstalleerd en bleef er tot 30 Augus tus 1918, toen hem op eigen verzoek ontslag werd verleend. Gedurende zijn ambtsperiode kwam o.m. een weg van Arnemuiden naar Kleverskerke tot stand, welke weg bij zijn afscheid de naam Burgemeester Lantsheerweg ont ving. x.eeds in 1916 werd mr. Lantsheer benoemd tot commissaris van de Pol der v/alcheren. Twee jaar later volg de zijn benoeming tot voorzitter. Hij is dit gebleven tot het jaar 1947, toen hem op zijn verzoek ontslag werd ver leend: hij meende, dat het tijd werd dit werk aan een jongere over te la ten. De ontwikkeling, de opbouw en de omschakeling van het bedrijf der N.V. Stoomtram Walcheren heeft de ontslapene bijna van het begin meege maakt. Reeds in 1907, twee jaar na de oprichting, werd hij gekozen tot com missaris dezer maatschappij als opvol ger van zijn vader. Hij werd toen secretaris van de raad van commissa rissen. Zeer vele jaren is hij opgetre den als voorzitter van het dagelijks bestuur der N.V. In 1945 nam hij ont slag uit deze functie. Mr. Lantsheer is voorts jarenlang president-commissaris van de Onder linge Brandwaarborgmaatschappij voor Zeeland geweest. Vorig jaar trad hij als zodanig af. Geruime tijd bekleed de hij ook het voorzitterschap van de Raad van Beroep voor de Directe Be lastingen in de provincie Zeeland. Ver der was hij commissaris der N.V. Zaadhandel en Boomkwekerij Wed. P. de Jongh te Goes. Tenslotte noemen wij van zijn functies nog het plaats vervangend voorzitterschap van het Provinciaal College van Toezicht op het Beheer van de Kerkelijke Goede ren en Fondsen der Ned. Herv. Kerk in Zeeland. De begrafenis is vastgesteld op Vrij dagmiddag 2 uur op de algemene be graafplaats te Oostkapelle. KOUDEKERKE, 30 Nov. Als de raad die Maandagmiddag zal verga deren daarmee accoord gaat zal de gemeente Koudekerke bij de Kroon beroep instellen tegen het besluit van Ged. Staten om de vroonslag vanaf de grens met de gemeente Biggekerke tot aan de grens met de gemeente Vlissingen met uitzondering van een klein gedeelte vanaf de Verlengde Dishoekweg tot aan de ingang van de Kampeerboerderij „Dishoek” niet op te nemen in het plan van wegen en waterlopen voor het herverkavelingsblok Walcheren, welk plan door dit college op 15 November j.l. is vastgesteld, evenals de toedeling van de eigendom, het beheer en het onderhoud van de openbare wegen en waterlopen. Naar de mening van B. en W. kan deze vroonslag vanaf de ingang van de kampeerboerderij tot aan de grens met Vlissingen in het kader van de ontwikkeling van de badplaats niet worden gemist. Door het enkele feit, dat dit deel niet in het plan is opgenomen, wordt het aan het openbare verkeer onttrokken. Handhaving van het andere gedeelte als openbare weg is naar het oordeel van B. en W. niet beslist noodzakelijk, nu via de Verlengde Dishoekseweg en de Koppeijndjesweg ’n behoorlijke ver binding met het badcentrum Dishoek bestaat, terwijl bovendien het Streek plan Walcheren doortrekking van laatstgenoemde weg tot aan de Duin weg mogelijk maakt. Reeds in Septem ber en October 1953 verzochten B. en W. aan Ged. Staten de vroonslag in het plan op te nemen en op 15 November j.l. werd bericht, dat dit was geschied voorzover de vroonslag van openbaar belang was. Blijkens de bijgevoegde kaart was deze opname slechts een feit voor 180 meter vanaf de Verlengde Dishoekweg tot aan de ingang van de kampeerboer derij, terwijl de totale lengte 3765 me ter bedraagt. Een nadere motivering van deze handelwijze ontbrak. De vroonslag is Domeingrond, maar de on derhoudsplicht rust op de gemeente Koudekerke. ERNSTIGE TELEURSTELLING Vooral in het kader van het steeds toe nemend vreemdelingenverkeer speelt de vroonslag een belangrijke rol, het geen speciaal geldt voor het gedeelte vanaf Koppeijndjesweg tot aan de grens met Vlissingen. Genoemde weg vormt de toegang tot het hart van het recreatie duingebied Dishoek en in Zui delijke richting daarvan liggen achter eenvolgens een kampeerboerderij, een zomerwoningen- en een kampeerhut tenterrein. Het is van eminent belang, Op Donderdag 9 Decem ber a.s. des middags om 2 uur zal in Hotel „De Koren beurs” te Goes een bijeen komst worden gehouden, waarin de landbouwers uit de herverkavelingsgebieden, die hun grond inleverden bij de Stichting Beheer Land bouwgronden, het pachtcon- tract voor het nieuwe bedrijf in de Noord-Oost-Polder zul len tekenen. moeten komen, het cultuurtechnische werk in het kader van de herverkaveling geen voortgang kon vinden. Het sprak dan ook wel vanzelf, dat de Herverkave- lingscommissie de grootst mogelijke moeite heeft ge daan om zo spoedig moge lijk zekerheid te krijgen. De beslissing is vorige week dan gevallen. De veiligheid heeft bij de overwegingen blijk baar op de eerste plaats ge staan: de dijk komt er. Hij zal worden gelegd van een punt ten Zuiden van Brou wershaven tot de Schelp- hoekdijk ter hoogte van de Klompegeul. Wij geloven, dat deze beslissing de juiste is. Men mag er beslist niet de conclusie uit trekken, dat de zeedijken, die het eiland tegen het water moeten be schermen, onbetrouwbaar tullen blijven en dat het ge bied tussen de nieuwe bin nendijk en de kust een ern stig bedreigd gebied zal zijn. Maar men wel geen risico’s meer nemen en al het men- Belijk mogelijke doen om de Veiligheid zo hoog mogelijk op te voeren. Officieel wordt de dijk een beperkingswa- terkering genoemd. Van be lang is nu ook, dat het her- verkavelingswerk kan door gaan. Men weet, waar de dijk komt en dus kan met het leggen van nieuwe we gen en waterlopen daarmee Volledig rekening worden gehouden. Van niet minder betekenis moet de beslissing worden geacht met betrekking tot de aanleg van een weg Mo- riaanshoofd-Scharendijke, die de Zwaardweg zal he ten. In een officieel commu niqué werd medegedeeld, dat deze weg bij het tot stand komen der Deltadij ken een belangrijke verbin- dingsschnkel zal vormen. Men mag dus constateren, flat de plaats en het tracé Van de Deltaweg over Behouwen thans vastliggen en zou het te gewaagd zijn aan te nemen, dat ongeveer recht voor de genoemde UJi w*. - i ren met betrekking tot ue na-scuade, veroorzaakt uoor liet zoute water, arti kel 1U2 aer Wet op ue Materiële Uor- logssciiaden op soepele wijze won» toegepasi. Herhaaldelijk, zo zegt het bestuur der Stichting, is vastgesteld moeien worden, dar verschnleiiae Walen®* oorlogsgetroffenen m hoge mate be zwaard worden aoor de na-schade aan roerende goederen, welke tengevolge van het oorlogsgeweld in hei zoute water nebben gestaan. Deze schade een gevolg van de werking van n zout op de gebouwen, dieernstig on der water neboen gestaan. Voor schade ver- de Bewoners 3 invioed daar het De opbrengst van de col lecte voor het Prot. Inter kerkelijk Thuisfront was in ’s-H. Arendskerke f 64.71, in ’s-Heer Hendrikskinderen f 37.03, in Lewedorp f 32.50 en in Nieuwdorp f 259.05. De Uniecollecte bracht in Zou- telande f 155.59 op. Voor de Vereniging „Het Hoogeland” werd in Heinkenszand f 105.27 ingezameld. In Sou burg bracht men voor de zending der Ned. Herv. kerk f734.59 bijeen en in Hoe- dekenskerke was de op brengst der oogstcollecte f249.51. MIDDELBURG, 30 Nov. - B» I Stichting Nieuw Walcheren heeft U een adres aan de minister van Weder- I opoouw en Volkshuisvesting verzocht I te willen bevorderen, dat ten oizichit I van ue uociogsgeiroiienen cp haute- I "J"i I zoute water, arti- I eigenaren betekent aeze mogen-senade, maar voor heen zij tevens een ongunstige op hun gezondheidstoestand, d vocntigneidsgehalte van deze gei» wen te noog is. Van Rijkswege wo nu steun verleend aan een ondeizo naar de technische middelen om zoutschade te bestrijden. Eén en ana zal echter niet af doende zijn, wannhtiJ. de betrokkenen linancieel onmacn s zijn de nodige verbeteringen aan brengen. De Wet op de Watersno schade 1953 houdt met deze nioeuil heden rekening, maar de Wet op Materiële Oooriogsschaden houdt1 rechtstreeks met deze z.g. na-sen rekening. Naar het oordeel van het Stichting bestuur bestaat er echter wel een gelijkheid om in deze schade, “ie n kon worden voorzien of opgeg binnen de door de wet vastges termijnen, tegemoet te komen en door een soepele toepassing van kei 102 der Oorlogsschadenwet. de keelóntsmef.tende fpbletten1. KRABBENDIJKE, 30 Nov. De raad van Krabbendijke, die gisteravond heeft vergaderd en waarvan wij reeds enkele punten gepubliceerd hebben, heeft een uitgebreide agenda behan deld. Vele stukken gingen zonder veel discussie onder de hamer door. Zo werd de politieverordening gewijzigd met de bepaling, dat het aan de openbare weg plaatsen van huisvuilemmers alleen mag geschieden, indien ze door de ge meente worden goedgekeurd. De hef fing van reinigingsgelden (een verho ging van 1,werd vastgesteld, als mede een verordening op de heffing van de straatbelasting. Het voorstel tot het afsluiten van een ongevallenverze kering voor gemeente-functionarissen leverde bezwaren op bij de S.G.P. leden en de Vrije Lijst. Het voorstel werd met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Het verzoek van het bestuur L.O., U. L.O. en kweekschoolonderwijs op G.G. voor de aanschaf van een nieuwe ka chel werd eveneens aangenomen, waar van de kosten 128,75 bedragen. De le den van de woonruimtecommissie wer den herbenoemd, waarbij als plv. lid werd gekozen de heer M. Weststrate. Het enige punt waaraan veel aan- ROTTERDAM, 30 Nov. Van de zijde van de Maatschappij Zeevaart, directie Hudig Veder te Rotterdam, deelt men ons mede dat de volgende personen behoorden tot de opvaren den van de „Carpo”, welk schip, zoals gemeld, vermoedelijk is vergaan: De 63-jarige kapitein A Douw, Krimpen aan de Lek, de 24-jarige eerste stuur man J. ter Voort, Amsterdam, de 22- jarige tweede stuurman H. Loubert uit Geleen, de 32-jarige eerste ma chinist A. Peters te Rotterdam, de 21- jarige tweede machinist I. Tessensohn te Den Haag, de 18-jarige derde ma troos J. Daalmejjer, Schiedam, de 26- jarige kok M. Brasser, Rotterdam, de 18-jarige matroos C. Keidenier, Kort gene, de 27-jarige matroos A. van Drongelen, Rotterdam, de 17-jarige matroos onder de gage H. Muller te Den Haag, de 15-jarige logiesjongen J. Schrammeijer, Rotterdam en de 24- jarige C. Witkamp te Rotterdam.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2