£cho-c£. en Hieuws uit de Provincie. van Restauratie toren en kerk Meliskerke? Ds van Beerden voorzitter C.J.MX DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Goes Wissekerke treedt in contact met V*V*V+ WISSEKERKE, 29 Nov. In de raad van de gemeente Wissekerke, die van middag onder leiding van de waarne mend burgemeester, de heer J. van Kerkeraadsleden in het ambt hersteld Ook in Vrouwenpolder straatbelasting Nieuwe vglo-school is noodzakelijk Kerk van Serooskerke (S.) wordt gerestaureerd ’s-GRAVENHAGE, 26 Nov. De Ned. Hervormde kerk van Serooskerke op Schouwen, die uit 1400 dateert, zal in- en i restaureerd. Daarbij zal de kerk in haar oorspronkelijke toestand worden teruggebracht. De 22 meter hoge to ren, die niet minder dan 1.30 meter uit het lood staat, zal echter niet wor den gerestaureerd noch recht gezet. Bij de restauratie van de kerk zal de pleisterlaag op de binnenmuren wor den verwijderd, zodat de fraaie steen weer zichtbaar zal worden. De ven sters krijgen baksteen-traceringen en glas-in-lood-ramen. Het pannendak zal door een dak van leien worden vervangen. De aanbouw, die momen teel wordt gebruikt als consistorie kamer, brandspuithuis en visafslag, zal als kerkeraadskamer en verenigings lokaal worden ingericht. Hier zal plaats zijn voor 70 personen. De kerk krijgt een nieuw orgel, een nieuwe orgelgalerij, een geluidsinstallatie en hetelucht-verwarming. Zierikzee. Middelburg. gissingen Ziekenfonds Zuid- en Noord-Beveland vergaderde GOES, 27 November. Het voor naamste punt op de agenda van de vergadering van het Ziekenfonds Zuid- en Noord-Beveland, vanmiddag in de „Prins van Oranje” te Goes, ge houden onder leiding van de heer O. K. Maartense, was de verkiezing van verzekerden-vertegenwoordigers en plaatsvervangers. ZEEUWSCH DAGBLAD 30 November 1954 pagina 7 Oinsdag op bezoek bij De raad ging op de foto Ds H. K. Quéré 45 jaar in het ambt. SCHEEPSTIJDINGEN Zilveren onderwijs-jubileum. Sport-contactavond „De Locomotief”. ZOUT ELAN DE VAN MARKT en veiling Vergadering van de N.C.V.B. C.H.U.-kiesvereniging. OOSTKAPELLE RILLAND-BATH SLUISKIL WESTKAPELLE WOLPHAARTSDIJK GRIJPSKERKE HEIN KEN SZ AND KAPELLE KAMPERLAND KORTGENE KRABBEN DIJKE MARINE VERGEET DE KINDEREN NIET. Openbare Leeszaal vergaderde Buurtfeest Geslaagde uitvoeringen van V.T.V, Sinterklaas middenstandsvrouwen rythme BEROEPINGSWERK F. lende plaatsen in de dorpskom zijn Ned. 1953 Ned. 1947 Dollarl. 1947 nieuwe beplantingen aangebracht. De burgemeester deed tenslotte dedeling van de voorbereiding restauratie van de dorpstoren. 349/a 264 388% 195% 472% 230 383L 270 244 281 286% 346 103 100% 98% 101 101% 99% 59% 160% 218 328% De Oostkust Serbadjadi H. Am. lijn Ned. Herv. kerk Beroepen te Hilvarenbeek Th. Rinke- ma, vicaris te Menaldum; te Ridder kerk J. van Wier te Putten. Bedankt voor Ede H. Harkema te Zeist. 169% 146% 57 76% 21941 220 133% 90% 24% 19 30 19% 30% 387% 198 484% 231 380L 307% 591% 590% 548 549% 135% 114% 231% 249% 46% 217% 220 76 133% 74% 95% 67% 58% 26% 32% 39% 130B 59 186 155 179% 146% 150% 156% 218 168 137% 56% 75 22% 127% 109% 229% 245% 150% 10% 23% 42% 43% 95% 63 107 93% 59% 94% 70% 38 69% 26% 146L 10% 23% 42% 44% 97% 64% 106B 94% 60% 96 69% 38% 70% 26% 117 75 94% 67% 59 26 32% 39% 7% Geref. Gemeenten in Nederland Tweetal te Rotterdam-Zuid D. Aan- geenbrug te Terneuzen en M. van de Ketterij te Alblasserdam. Vrije Herv. Gemeenten Aangenomen naar Aalburg T. Wak- Na hulpprediker te zijn geweest te ker te Ysselmuiden. Geref. Kerken (art. 31) Aangenomen naar Drachten J. Hey te Hasselt. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Enschede-O. M. Holtrop te Leeuwarden. 103 100% 98% Invest. Certif. 101% Ned. 1962—64 101% 99% 60% 162% 215 323% 311 171% 263 245 WESTERDAM 1 Hoek van Holland verw. ZUIDERRUIS 29 n. Aden. ABBEDIJK 28 n. Antwerpen. ANNENKERK n. Djibouti. BLOEMFONTEIN 28 n. Kaapstad. LEUVEKERK 29 te Stettin. NOORDAM 29 te New York. WILLEM RUYS 2 Hoek v. Holland verw. MAASDAM 2 8n. Southampton. INDRAPOERA 29 te Penang. BONAIRE 27 n. Barbados. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 29 Amsterdam. SIBAJAK 29 te Fremantle. SINT ANNALAND, 29 Nov. Gis teren is het 45 jaar geleden, dat ds H. K. Quéré het predikambt aanvaardde in de Ned. Herv. kerk. Ds Quéré is 6 October 1884 in Mechelen geboren, waar zijn vader predikant was. Hij be zocht het gymnasium te Doetinchem en studeerde aan de R.U. te Utrecht. In 1909 werd cand. Quéré door het pro vinciaal kerkbestuur Van Noord-Bra- bant en Limburg toegelaten tot de Evangeliebediening, waarna hij op 28 November predikant werd te Masten broek. De jubilaris diende verder de kerken van Ernst, Nijbroek, Domburg (1931 tot 1936), Numansdorp en Hele- naveen, waar hij op 1 Januari 1950 emeritaat verkreeg. Deze gemeente heeft hij nog gediend als hulpprediker en als bijstand in het pastoraat. Zon dag 17 October preekte hij daar af scheid en vestigde zich te Vaassen. Woensdag a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat dr J. C. Röhner zijn loopbaan be gon als leraar aan de toenmalige RHBS alhier. Dr Röhner, die les in scheikunde geeft, bleef in Zierikzee, toen de school werd omgezet in een lyceum. Ook op an der gebied beweegt de jubilaris zich. Vooral de wandelsport, de padvinderij en de harmonische lichaamsontwikkeling (HLO) hebben zijn belangstelling. ARNEMUIDEN, 29 Nov. Vorige maand heeft de commissie voor het op zicht van de Classis Middelburg der Ned. Herv. Kerk, in verband met de moeilijkheden binnen de Herv. ge meente van Arnemuiden, de ouderlin gen B. Marijs Czn, C. van Belzen Lzn en J. Poortvliet uit hun ambt ontzet. Volgens de commissie zouden de ker keraadsleden hun ambt hebben ver zaakt. Deze kerkeraadsleden zijn echter in beroep gegaan bij de provinciale com missie voor het opzicht der Prov. Kerk vergadering van Zeeland. Deze laatste commissie, zo vernemen wij thans, heeft de ontzetting door de commissie van de Classis Middelburg nietig verklaard en bovengenoemde ouderlingen in hun ambt hersteld. AMSTERDAM, 29 Nov. Het Bondsbestuur van het Christelijk Jonge Mannen Verbond heeft in de plaats van de onlangs afgetreden voorzitter dr G. P. van Itterzon be noemd ds H. J. van Heerden uit Scheveningen. Ds H. J. van Heerden, geboren 26 Januari 1910, is Ned. Hervormd pre dikant te Scheveningen. In zijn eigen jonge tijd was hij in zijn geboorte plaats Haarlem reeds lid van de plaat selijke C.J.M.V.-groep, voorzitter van het jongenswerk, en voorzitter van het jongemannenwerk. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Markusse (A.R.) aandacht voor de slechte afwatering en de sliklaag op de Westhavendijk te Kamperland, waarop wethouder Leendertse mede deelde, dat de dijk geregeld schoon gemaakt wordt. B. en W. .zullen dit nog nader bekijken. me- van Deze hangt nauw samen met de restauratie van de Hervormde kerk. In principe werd besloten voor deze laatste res tauratie een gemeentelijke subsidie te verlenen. Wat de toren betreft ontvin gen B. en W. machtiging na te gaan hoeveel de restauratie zal kosten. De sport-contactavond, die Zaterdag avond de Goese wielerclub „de Locomo tief’ heeft belegd, is een groot succes ge worden. Verschillende wieler-gracks wa ren naar Goes gekomen. De voorzitter, de tieer I. J. Mondeel, sprak een kort ope ningswoord, waarna de secretaris van de vereniging „Willebrord Vooruit’^de heer Rengenhardt de leiding van de bijeenkomst op zich nam, Hij interview de Jef van den Vijver, Gerrit Voorting en Wim van Est, die allen van hun be levenissen op de baan vertelden. Internatio Am. Motors Am. Radiator Am. Smelting Anae. Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada Gen. Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel North A. Co. Cities Service 115% Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Oil Tidewater Baltimore Che. Ohio Miss K. Texas New York C. Pennsylvania Canadian Pac. de opmerking gemaakt, dat niet alle brandweerlieden een abonnement op het vakblad voor brandweerpersoneel behoeft te worden gegeven. Uit het verslag van de schoolartsen dienst bleek, dat de gezondheidstoe stand der leerlingen van alle drie de scholen goed is, maar dat er een nieu we V.G.L.Ó.-school gebouwd dient te worden, daar de bestaande school aan de Cornells Jaspersestraat niet aan alle eisen voldoet. Uit de begroting voor 1955 van de Stichting Schooltandverzorging bleek, dat het bedrag per deelnemende leer ling is bepaald op f 3.30. De raad wees voorts vijf subsidieverzoeken af. Van de wed. De Voogd was een herbouw- plicht aangekocht. De gemeente zal op het betrokken terrein een woning bouwen, welke na dé oplevering zal worden doorverkocht. Aan de C. Jaspersestraat is nu de laatste 66 me ter tegelpad aangelegd. Dit kostte f 900 De zijkanten van de Valkenburgstraat zijn met grind verhard. Een sloot al daar zal worden gedempt. Op verschil- Hoewel men vereniging wu- hoog pen keer i- Uitvoering. De Chr. Gemengde Zang vereniging „Hosanna” gaf Zaterdagavond haar jaarlijkse uitvoering in „Midden dorp” onder leiding van de heer T. de Vries. Na opening door mevrouw T. SchoenmakerBliek werden op verdien stelijke wijze tien nummers ten gehore gebracht. Na de pauze werd het toneel stuk „Springtij” opgevoerd. v. d. Guchte te Heinkens- Rentmeester te Ovezande, Fierloos te Hoedekenskerke VROUWENPOLDER, 29 Nov. On der leiding van burgemeester A. de Kam kwam de gemeenteraad van Vrou wenpolder vanavond in vergadering bijeen. Volgens de begroting van de Vee- en Vleeskeuringsdienst te Oost- kapelle is de bijdrage van Vrouwen polder vastgesteld op 130,Enkele subsidieaanvragen Johanna-Stich- ting, Veilig Verkeer te Middelburg, en Schippers jeugdvereniging te Zwolle werden voor kennisgeving aangeno men. De kosten van het Wegschap Wal cheren werden nader toegelicht. Per 1 Januari 1955 zal het nieuwe kerkhof te Vrouwenpolder in gebruik genomen worden. Na gehouden enquete zal de electrificatie van het zomerwoningen terrein niet verder besproken worden. Over 1955 zal bij de N.V. Bank van Ned. Gemeenten een maximum-cre- diet van 50.000 worden opgenomen. Aan de Stichting Kinabu zal een sub sidie worden verleend van 21,aan gezien er een kind door deze Stichting is uitgezonden. De vergoeding voor de L.O.-school werd voor beide afdelingen vastgesteld nl. 3000,voor Vrouwenpolder en 1500,voor Gapinge. Het voorstel herziening bezoldiging gemeenteperso- neel en de zes procents loonsverhoging werden aangenomen. Enige wijzigingen in de begroting 1954 werden ter tafel gebracht. Per 1 Januari 1955 zal ook in deze gemeente een straatbelasting ingevoerd worden. Het besluit tot overdracht der woning wetwoningen aan de Chr. Woningstich ting Walcheren per 1 Januari a.s. zal enigszins gewijzigd worden. Vervolgens kwam de begroting -1955 aan de orde. In de gewone dienst wordt aan uitgaven begroot een bedrag van 148.607,10. De post onvoorzien is 940,89 groot. De kapitaaldienst geeft een uitgaaf aan van 495.621,52. Na delig slot 163.273,—. Enkele raadsleden vroegen om nade re gegevens, waarna de begroting werd goedgekeurd. Halst, is medegedeeld, dat B. en W. in overleg zullen treden met het bestuur van Vreemdelingenverkeer en de mid denstand hierbij zal worden ingescha- keld. Hierover werd door de heer M. A. Westerweele (P.v.d.A.) een vraag gesteld. Hij vond de medewerking van de gemeente in dezen zeer belangrijk. De behandeling van de begroting 1955 werd zonder veel discussie aange nomen. De heer M. J. Bustraan (S.G. P.) stemde tegen alle verzekeringspos- ten. De gewone dienst geeft een totaal van 342.758,60. De post onvoorzien biedt een bedrag van 9389,99. Het totaal op de kapitaalsdienst is aan uit gaven 1.020.738,46 en aan inkomsten 819.664,23. Verder werden verschillende subsi dies verleend: 20 cent per kind per consult aan de prov. commissie voor hygiëne aan het kind; drie cent per inwoner aan de dienst voor geestelijke volksgezondheid. Aanvragen voor de vluchtelingen in Oostenrijk en de ver eniging de Hollandse Molen werden voor kennisgeving aangenomen. Het bestuur van de chr. school te Wisse kerke krijgt een bedrag van 314,10 voor de aanschaf van tekenmateriaal. De begroting voor het B.A. werd goed gekeurd. De heer Westerweele stelde voor het Burgerlijk Armbestuur de naam te geven van Dienst Maatschap pelijk Hulpbetoon. Een beslissing is niet genomen. De kosten van de O.L. school voor 1955 werd op 39,per leerling vastgesteld. Naar aanleiding van een verzoek van de bewoners van Tuindorp te Wissekerke tot plaatsing van een lichtmast aldaar zal met de P.Z.E.M. in overleg worden getreden. De voorzitter deelde nog mede, dat de verbetering van de verlichting zeker niet voor eind Januari zal worden aan gepakt. Tenslotte werd besloten gordijnen aan te schaffen voor het verenigings gebouw te Geersdijk. De heer M. Allewijn uit Hoedekensker- heeft de afdeling Goes van de Ned. chr. Vrouwenbond liefde voor de ge schiedenis bijgebracht, waarbij hij als bandleiding gebruikte het boek van prof. 'n' B°uman „Revolutie der Eenzamen". De inleiding over de opbouw van het oek, de letterkundige waarde en de be- oeling van de schrijver werd duidelijk Kinaakt door het citeren van verschil lende gedeelten uit het boek. In de vergadering van de C.H.U.- kiesvereniging, die onder leiding stond van de heer Van Rooyen, heb ben de C.H.-raadsleden cie gemeente begroting besproken. Dat de belang stelling hiervoor groot was bleek wel uit de vele vragen, die naderhand werden gesteld. Besloten werd derge- Ijjke avonden vaker te organiseren. Bij de behandeling van de ingekomen stukken, werd o.m. gememoreerd, dat voortaan (in verband met het ver trek van de heer Varel) als secretaris zal optreden de heer C. Dronkers. MELISKERKE, 29 Nov. ’t Was een zeer uitvoerige agenda, die de raad onder leiding van burgemeester A. J. Huijsman vorige week had af te werken. Voor het eerst werd in het vernieuwde gemeentehuis vergaderd en voordat de besprekingen begonnen, werd een foto gemaakt van het col lege met de gemeente secretaris. De foto krijgt een plaats in de raadszaal. De voorzitter sprak aan het begin der vergadering de hoop uit, dat het ge meentebestuur vele jaren van het gebouw gebruik zal mogen maken om het welvarende dorp onder Gods zegen te kunnen leiden. Later deelde burge meester Huijsman nog mede, dat de eerste twee bruidsparen, die op dezelfde dag in de nieuwe trouwzaal hun huwelijk lieten voltrekken, een geschenk voor die zaal hadden aangeboden. Dit was bijzonder gewaardeerd en beide paren werden met een aandenken verrast. Heel wat besluiten werden genomen. De leden der woonruimtecommissie werden herkozen. Het consultatie bureau kreeg per 1 Januari a.s. 20 cent per consult toegezegd. Voor de waters- noodslachtoffers in Oostenrijk werd 5 cent per inwoner beschikbaar gesteld. De raad besloot een straatbelasting in te voeren per 1 Januari 1955 en wel van 3 pct. van het ongebouwd en 6 pet. van de belastbare opbrengst van het gebouwd. De heer W. de Buck werd benoemd tot vertegenwoordiger van de raad in het college van beheer van het Wegschap Walcheren. De verkoop prijs van de bouwgrond aan de Cor nells Jaspersestraat werd vastgesteld op f4.50 per vierk. meter en op f 1. per vierk. meter voor de daarachter liggende tuingrond. Achter het ge meentehuis zal een bergplaats met ar restantenlokaal worden gebouwd. De aanbesteding zal geschieden onder de plaatselijke aannemers. De raad aanvaardde ook voorstellen Eindhoven, kwam hij in zijn eerste gemeente Dedemsvaart. In 1945 ver wisselde hij deze plaats voor Rotter dam, waar hij door de plaatselijke federatie werd gekozen als voorzitter. Thans heeft de nieuwe C. J. M. V.- voorzitter een actief aandeel in het Haagse Federatie-werk. Ds van Heer- uitwendig grondig worden ge- den, die in 1947 bondsbestuurder en j T.i.:i i j- ijn tweede voorzitter werd, is de achtste voorzitter van het C.J.M.V. se dert de oprichting in 1853. Geref. Kerken Beroepen te Dordrecht B. G. Mees ten Oever te Kamerik; te Krommenie W. Struys, cand. te Rotterdam; te Wil sum W. Fokkens te Wissekerke. Aangenomen naar Castricum A. A. Leenhouts, hulppred. aldaar. Bedankt voor Bloemendaal G. N. Lammens te Rotterdam-Kralingen; voor Onstwedde A. Reen te Ylst. Grootb. 1946 Cultuurbank Nat. H. Bank Ned. H. Mij. A.K.U. Bergh’s J. Berkel’s Pat. Calvé Delft Fokker Gelder Zonen 285 K. Hoogovens 291 Ned. Ford Ned. Kabelf. Phil. Gioeil. Dito 6% pref. Unilever W. Fijenoord Bilit. I rubr. Bilit. II rubr. 308 Dordt. Petr. 584% Dito 7% pref. 584% K. Olie f 100 541 K .Olie f 1000 542% omtrent electrificatie van panden aan de Molenweg en aan de Pekelingse- weg. De gemeente zal 15 jaar bijdra gen verlenen van resp. f 195.60 en f 148.40 per jaar. Voor het schoonhouden van het ver gaderlokaal zal f 6.per week worden gegeven en voor dat van het gemeen tehuis f300.per jaar. NIEUWE BRANDWEERKLEDING. Er werd een crediet verleend van f 640.voor de bouw van een fietsen bergplaats bij de V.G.L.O.-school. B. en W. werden gemachtigd over te gaan tot aanschaf van nieuwe kleding voor de brandweer, aangezien oude unifor men zijn versleten. De rekeningen over 1952 en 1953 van het Burgerlijk Armbestuur werden goedgekeurd, evenals de begroting voor 1955. Ged. Staten meldden, dat de raadsleden een presentiegeld van f 7.50 per vergade ring kunnen ontvangen en naar aanlei ding van de begroting voor 1954 werd Moeara Enim 950 Amst. Ruber 145 Kend. Lemboe 77 O. J. Rubber 240%L 39% 137L SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. GOES. 965B 144 76 Duivententoonstelling. Zaterdag is jn de zaal van de heer Verburg een duiven tentoonstelling van de P.V. „De Schelde- duif” gehouden. Er was vrij druk bezoek. Uitvoering. Zaterdagavond gaf de to neelclub „Onder ons” in het verenigings gebouw een opvoering van het blijspel in drie bedrijven „Rimboe in Mokum”. Behoudens enkele zwakbezette rollen werd dit stuk op zeer verdienstelijke wij ze vertolkt. De regie was in goede han den bij de heer A. J. de Broekert. ,Goud uut het waeter”. Zaterdagavond is dit toneelstuk opgevoerd in de zaal van de heer Colpaart. Deze avond werd ge houden onder auspiciën van het Nutsde- partement Krabbendij ke en het stuk werd uitgevoerd door het gezelschap „Luctor et Emergo” uit Dordrecht. De be langstelling was enorm. Feestavond. Op waarlijk grootse wijze zijn feestavonden georganiseerd door de Bond van Oud-leerlingen der Chr. school. Er was elk wat wils: declamatie, voor drachtles, piano en accordeonmuziek. Het toneelstuk „De geleende koekepan" werd onder leiding van mevr. Benjaminsz gees tig gespeeld. De grootste attractie vormde het optreden van het trio Pietersz met Ambonese liederen. De vereniging telt thans 100 leden. Uitvoering. De chr. zangvereniging „Looft den Heer” en het kinderkoor „De Zangvogeltjes” onder leiding van de heer J. Hekhuis hebben Zaterdagavond een uitvoering gegeven in het jeugdgebouw. Het kinderkoor bracht „Hans en Grietje”. Na de pauze zong „Looft den Heer” een aantal nummers en was er muziek voor sopraan, viool en orgel. Ds Oosthoek sprak een openings- en slotwoord. Afscheid. In de Prinses Wilhelmina- school werd afscheid genomen van de heer Heijboer, die om gezondheidsrede nen ontslag moest nemen als hoofd der school. De voorzitter der oudercommis- sie, dankte de heer Heijboer voor zijn ve le werk in het belang van de jeugd en bood hem een klok aan. Burgemeester Van Oeveren sprak dankwoorden namens het gemeentebestuur en overhandigde hem een boekenbon. Gedurende 19 jaar diende de heer Heijboer het openbaar onderwijs te Wolphaartsdijk. Na de pau ze werden enkele onderwijsfilms ver toond en werden bloemen aangeboden aan mevrouw Maat, die gedurende ruim een jaar de heer Heijboer had vervangen. Tenslotte sprak het nieuwe hoofd der school de heer Gideonse. A.R. Kiesvereniging. In de vergadering van de A.R. Kiesvereniging, die onder leiding van de heer A. Francke werd ge houden, heeft de heer P. Ton een inlei ding gehouden over de betekenis van dr H. Colijn voor het sociale leven. Op dui delijke wijze zette hij uiteen de lijn, wel ke dr Colijn in zijn anti-revolutionnaire politiek volgde. Een drukke bespreking volgde. In December zal de reorganisatie der A.R. Partij onderwerp van bespreking uitmaken. Uitvoering. De Toneelvereniging „Kunst naar Kracht” gaf Vrijdag en Za terdag uitvoeringen in gebouw „Marana- tha” van het stuk „Nacht en Morgen”. Er werd goed spel geleverd. De voorzitter, de heer A. Spee, sprak een openings woord. Groene Kruis. Het Groene Kruis hield een vergadering onder leiding van dr A. Staverman. Uit de verslagen bleek, dat het saldo van het Groene Kruis f 127,83 bedroeg en van de tbc-bestrijding f 398,58. Dr Staverman en de heer J. J. Meulen- dijk werden herkozen als bestuursleden. De heer J. Driedijk werd tot bode be noemd. Uit de vergadering kwam de wens naar voren te komen tot een be ter magazijn, aangezien het tegenwoor dige niet meer voldoet en te klein is. Het bestuur zal deze zaak nader bezien. Zus ter M. G. Kloet, districts-verpleegster voor de rheumabestrijding, hield daarna een causerie over haar werk, waarbij een film werd vertoond. Vergadering „Elto". Onder voorzitter schap van de heer P. Philipse vergaderde Vrijdagavond de korfbalvereniging „El to”. Uit de verslagen bleek, dat de finan ciële positie zeer ongunstig is en de ver eniging 30 leden telt. In de twaalftalcom- missie werden in de vacature J. van der Leek en mevr. Hundersmarck-Van Vliet gekozen de heren W. J. Traas en W. F. Burger. In de komende winter zal op Dinsdagavond getraind worden in het koor van de Ned. Herv. Kerk. Uitvoering. Vrijdag- en Zaterdagavond gaf de Kamperlandse voetbalvereniging „De Bevelanders” haar jaarlijkse uitvoe gen in het verenigingsgebouw. Na ope ning door de voorzitter, de heer J. Meu- lenberg, zong een drietal jongelui enkele liedjes. Daarna volgde de opvoering van het toneelstuk „Stormeiland” door de to neelclub „De stille werkers”. Er was ver der zang, muziek en verloting. Uitvoering. De Kon. Harmonie E.M.M. heeft vorige week twee uitvoeringen ge geven. De eerste avond was er muziek en toneel, de tweede avond alleen toneel. Gespeeld werd „De gouden kooi” van Hans Nesna. Verkiezing. Tot diaken in de Geref. Kerk is gekozen de heer C. Dieleman in de plaats van de heer C. Pasman. ROTTERDAM, 26 Nov. Aardappelen 7.5011; Andijvie A 1533; Bloemkool IA 47—85, HA 12—54, IB 24—45, IIB' 14— 37; Kroten A 2126; Bospeen II 24; Was peen HA 23—32; Selderij I 6.40—14; Sla HA 2.50—8; Rode kool IA 19—22, HA 11—20; Groene kool IA 25—29, IIA 13—27; Prei A 22—29; Veldsla II 32—46; Witlof HA 45—85, IIB 41—64; Spruiten IA 33—69, HA 22—51, IIB 15—23; Knolselderij 6—14; Grote peen 820; Uien 624; Boerenkool 19—23; Sav. kool IA 22, HA 18—21; Drui ven I 1.36—1.46, II 71—1.45. Fruit. Sterappel B 24 ,C 24, HA 28—29, HB 15—26, HC 9—18, Hl 13, HII 7—9, K 617; Cox Orange Pippin A 6178, B 48 —62, C 29—47, HA 45—67, HB 28-^5, HC 28—45, Hl 36—46, HII 25—30, K 10—33; Glorie van Holland A 30—41, B 22—36, C 21— 29, HA 24—32, HB 22—24, HC 22—24, Hl 19—20, HII 6—12, K 3—20; Goudrei- netten A 35, HA 20—34, HB 14—25, HC 14—21, Hl 19—32, HII 13, K 11—23; Jo nathan A 35—39, A 25—41, HB 31, Hl 21 —31, HII 13—22, K 6—10; Golden Bel HA 55, HB 46, HC 46, K 19—39; Laxton Su perbe A 41, B 32, C 21, HA 37—40, Hl 30, HII 9, K 11z4; Beur re Alex Lucas A 34—40, B 32—40, C 32, HA 36—37, HB 34, HC 31, Hl 16, HII 14—-9, K 15—30; Comtesse de Paris A 43, B 29, C 29, HA 22— 41, HB 16—40, HC 15—37, Hl 27-^4, HII 1014, K 1630; Zw. Wijnpeer A 23 —25, B 13—21, Hl 7—20, HII 6—13, K 3; Doyenne de Cornice HA 8586, Hl 90, HII 64, K 52—71; Legipont HA 43, HB 27, HC 27, HII 13—16, K 10—23. ROTTERDAM, 29 Nov. Klei aardappe len 35 mm opwaarts. Eigenheimers 10 12.50; Bintjes 8.25; Bevelanders 11.5012; Meerlanders 99.50; IJselster 88.50. Zandaardappelen. Libertas 7.75. Voeraardappelen 3.604.40. Prijzen be rekend per 100 kg en op de handels- voorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. ROTTERDAM, 29 Nov. Binnenlandse granen, officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe - rode op vochtconditie tot 26.75. Voor voederdoeleinden 2526.50. Voedergranen vast Zomergerst naar kwaliteit en vochtge halte 2628; Geschoonde gedroogde tot 28.75; Haver naar kleur en vochtgehalte 2527; Extra blanke tot 27.75; Rogge doorsneekwaliteiti 2123; Bakrogge 24 25; Peulvruchten, kalm, prijshoudend. Groene erwten tot 95; Schokkers tot 140; Bruine bonen tot 100. GOES, 29 Nov. Bloemkool AI 51, AH 42—47, BI 26—30, Afw. 10—20; Spruiten AI 49—52, BI 27—36; Gr. Sav. kool 18— 25; Rode kool 10—17; Witte kool 10—14; Boerenkool 1013; Gele Sav. kool 1215; Uien 5; Prei 27—31; Andijvie 17—21; To maten 35—38; Witlof 57—68, Stek 21Kro ten 2729; Kropsla 919; Knolselderij 10 -13. BERGEN OP ZOOM, 29 Nov. An dijvie 1431; bloemkool AA 74, A 34 65, B 22—47, C 13—27; bospeen 22—27; waspeen 21—28; prei 1620; kroten 13 31; sav. kool 818; spinazie 2630; spruiten A 3169, B 1533; rode kool 1526; witte kool 811; witlof 3762; boerenkool 1518; koolraap 15. Ap pelen: Jonathan 26S8; Goudreinette 17—29; Gl. v. Holland 21—32; Zoete Ermgaard 16—18; Golden delicious 20 35. Peren: St Remy 1516; Comt. de Paris 1838. Het is bijna een traditie geworden, I dat de officieren, onderofficieren en I de bemanning van H. M. „Heems- I kerk” aan boord van hun schip, ieder jaar weer een St. Nicolaas-feest orga niseren ten behoeve van een vijftigtal I kinderen uit. minder-draagkrachtige gezinnen. Ook dit jaar staat er weer I een groots St. Nicolaasfeest voor deze kinderen op het p’fögramma. Donder dagmorgen, 2 December, worden zij om half tien met autobussen van het Chr. Militair Tehuis „De Meerpaal” op het Bellamypark afgehaald en na Ij afloop van het feest hier weer per I bus terug gebracht. I Kosten noch moeite zijn ook nu I weer gespaard, dit feest volledig te I doen slagen. Deze kinderen krijgen I een cadeau. Bovendien, zal de direc- I trice met het personeel van de Huis- I houdschool een St. Nicolaasfeest ver- I zorgen voor een twintigtal kinderen, I eveneens uit bovengenoemde kringen. I Dit feest vindt in de school plaats op 1 December, des middags te 2 uur. Onder voorzitterschap van de heer H. B. Bouwman, vice voorzitter van de Openb. Leeszaal en Bibliotheek is Maandagavond een algemene leden vergadering gehouden. De begroting, die een totaal bedrag aanwees van 10.600,werd goedge keurd. Aan subsidie is een bedrag van 71,75 geraamd. Voor de aankoop van boeken is 2000 uitgetrokken. De he ren Burger, Bouwman en Vroome werden als bestuursleden herkozen. De directrice gaf een overzicht van de stand van zaken. Er zijn 970 leden. In 1954 zijn 170 nieuwe leden ingeschre ven. Het boekenbezit is in. 1954 met 400 boeken toegenomen, zodat er in totaal 5.202 banden aanwezig zijn. Dit jaar is 15% meer uitgeleend dan vorig jaar. Aan het slot van de vergadering werd gezegd, dat er nog geen defini tieve plannen zijn betreffende een jeugdbibliotheek. r de „Gouden Poorte” heeft de ^vereniging Klein Vlaanderen voor en genodigden Zaterdag een een programma van zang, laü»t?en en muziek. Het gebodene ^nd op ê°ed en beschaafd Pel1- door de Vlissingse Turn- V.T.V. ieder jaar weer ver- “7 wordt met een uitvoering, die op ,en T staat, slaagt men er keer op in de prestaties van de laatste uit dring weer te overtreffen. Zo ook Za- rdaï Het werd een uitvoering op zeer niveau en bewees, dat er een jaar de hard is gewerkt. De opening door de Zaalafd., uitgebreid met twee diepte- winmen, was als altijd indrukwekkend. ne dames-junioren openden daarna het «mnastiekprogramma met een nieuw nummer evenwiclrtsbalk, waarbij het 1 T-j werd bepaald door de pianomu- nX'ook de oefening der jongens en de rithmische oefening der dames waren van goed gehalte. Uitstekend werd van de dames was ook te bewonderen bij het nummer brug. De ringen bleken voor en- nelen een te zware opgave. Bij de heren ieverden Jaap v. d. Sande en Sinke weer aijzonder goed werk. Bij de dames be noorden mevr. Sinke-Peeman en mej. frits tot de uitblinkers. De adspiranten traden Donderdagavond reeds voor het voetlicht. Zij deden het welhaast nog beter, dan de junioren, die Vrijdagavond een uitvoering gaven. t;e^n^anks zÜn drukke werkzaamhe- n "ee^ Sinterklaas gisteravond nog kunnen vinden om een be- st,7,te brengen aan de Goese midden- vrouwenvereniging, die onder Gra'1^ Van mevr- M. Dominicus-de do o ln lunchroom Luteyn vergader- niat ripens gold dit hoge bezoek dezeln °e eerste Plaats de leden van »opd veren'glng, maar bovenal was de :eerf *?an 8ek°men voor de acht en hadd^ kinderen, die de leden in totaal waard*1 me.cëebracht. Op de meest knpPk(lge wÜze werden de Sint en zijn deze i verwelkomd en natuurlijk was snaoer- te direct met gulle hand ver- I hier ki'11®/11 aan het ronddelen. Maar den do6j niet bij, want ook wer- ‘honade '^e hinderen vergast op li- Waaron’ -s en' een geschenkenbon, zaken o 1J ln de diverse middenstands- Vanzpif6en cadeautje kunnen afhalen. hier en ?rekend moest de goede Sint hor ar vermanende woorden la- toch nietn’ maar dat weerhield hem de ook de in spanning verkeren- I tesPteke 6 6 vriendelijke woorden toe Herkozen tot vertegenwoordiger werden de heren Ph. Haverhoek te Goes, N. C. de Regt te Heinkenszand, F. Menheere te Ovezande, A. Jaco- busse te Hoedekenskerke, L. H. Wisse Kruiningente Kattendijke, J. C. Hamelink te Kruiningen, P. Lobbe- zoo te Rilland, J. A. Filius te Kam perland en gekozen werd de heer H. J. G. Clement te Goes. Tot plaatsvervangers werden her kozen de heren J. van Paassen te Goes, M. zand, A. Jac. ’s-Gravenpolder, F. J. Weststrate te Kattendijke, J. Waverijn te Kruinin gen, J. van Kleunen te Rilland en G. D. de Smit te KamperlandWisse kerke. Gekozen werden de heren C. Hollestelle te Kloetinge, C. J. Boel te Goes en G. Krekelberg te Goes. Blijkens een mededeling van de voorzitter zal in 1955 de contributie verhoogd worden voor de vrijwillig- verzekerden als gevolg van lasten en verminderde bijdragen. In December zal hierover beslist worden. 184% K. J. C. Pktv. 157 N.B. K. Boot 180% K. Paketvaart 151% K. Rot. Lloyd 153% N. Sch. Unie 157% Om. Sch. vrt. 215 St.v.M. Ned. HVA Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden 23 Ver. Deli Mij Senembah Muller Co. Amst. Bank Esc. Bank Rott. Bank Tw. Bank Aniem Overz. Gas Born. Sumatr. 94%

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 7