ZWARE STORMEN EISEN WEER MENSENLEVENS St. Nicolaas uitbundig in Zeeland verwelkomd Frankrijk gekant tegen Indonesische resolutie Engels lichtschip vergaan; 7 doden Nederlands schip zonk, bemanning gered Gaston üominici werd ter dood veroordeeld Groot aantal schepen verkeerde in nood van Sint-burgemeesters in Utrecht Westelijke antwoord nota aan Moskou ^Cinderella' kwam vlot Twee zwaar gewonden bij auto-ongeluk Marinier uit St. Laurens dodelijk verongelukt SINT LAURENS, 27 Nov. Van morgen omstreeks 9 uur is bij militaire oefeningen te Doorn de 20-jarige dienstplichtige marinier F. Pouwer uit Sint Laurens van een twee meter ho ge stelling gevallen. Hij kwam daarbij zo ongelukkig terecht, dat hij onmid dellijk overleed. Het slachtoffer was gehuwd en vader van één kind. De verslagenheid in zijn woonplaats was bij het vernemen van deze droeve tij ding groot. Woensdagmiddag om één uur zal de begrafenis met militaire eer alhier plaatsvinden. „Noord-Beveland" dobberde hulpeloos rond Radiotoespraak Mendès trance Te Goes Te Middelburg Echtzaak vol intriges Kleuterscholen in Middelburg, Kadedemping te Goes, kregen aandacht van de Sint Bemiddelingspoging van Latijns-Amerikaanse landen I Duizenden op de been Ook Rusland steunt Djakarta - -- MAANDAG 29 NOVEMBER 1954 DE BILT ZEGT: Toenemende wind =5 In enkele regels melden wij nog PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Bestuurder reed tegen een boom -- Zonderling proces ten einde jjichting 10e JAARGANG, No. 2950 ■••'V —u tweeën worden gesorteerd. GRAPJES •seks Directeur: JACQ DE SMIT Abonnementsprijs 0.47 per week, 2.p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DE BILT, 28 Nov. Aanvankelijk flinke opklaringen. Later toenemende bewolking, maar op de meeste plaat sen droog weer. Aanvankelijk matige, in de loop van de dag geleidelijk tot krachtig of hard aanwakkerende Zui delijke wind. Iets lagere temperaturen dan gisteren. Op- en ondergang van Zon en Maan: Dinsdag: Zon op 8.25 u., onder 16.33 u. Maan op 11.58 u., onoder 21.12 u. LONDEN, 27 Nov. - Functio narissen van de drie Westelijke mogendheden Frankrijk, Ameri- uutkennen iets met de moord te hebben, geëist. De ad- -t aangekonuigd in beroep schuldigd”. een conflict tussen het afde lingsbestuur en de colonne- commandant, dokter E. M. Kole. Deze laatste werd vo rige week door het hoofd bestuur van zijn functie ont heven. Ameland op een mijn, doch bleef drij vende tot een sleepboot te hulp kon komen. De reddingsboot van Oostma- horn vertoefde echter geruime tijd in de buurt om assistentie te verlenen. In de Scheveningse buitenhaven liep Zaternacht een logger vast. Er kon onmiddellijk hulp worden geboden en later kwam het vaartuig weer vlot en kon behouden binnenlopen. Het Nederlandse schip „Falco” heeft voor de Franse kust assistentie ver leend aan een Spaanse treiler, die door fonie in moeilijkheden was gekomen. 1 Februari 1953 grondig vernieuwd en Op een Noorse tanker heeft zich een verhoogd werd! VLISSINGEN, 27 Nov. De „Cin derella”, de 153 ton metende coaster, welke in de nacht van Vrijdag op Za terdag door de golven op de dijk van hetTEilnad te Vlissingen werd gewor pen, is weer vlot gekomen. Zaterdagmorgen, bij het afgaan van de vloed bleek, dat het schip vast op het strand, onder aan de dijk, zat. Tij dens het hoge water bij de vloedstand had het vaartuig echter hevig liggen stampen op de basaltgiooiing en met het atgaan van het water was hij enke le tientallen meters verder op het strand neergezet. De glooiing was ern stig beschadigd, terwijl vermoedens geuit werden over lekkage van het schip. De schroefbladen waren gedeel telijk afgebroken, vermoedelijk we gens het slaan op de basaltblokken. Zaterdagmiddag, met het opkomen van de vloed, werden pogingen onder nomen de „Cinderella” vlot te trek ken en dit werd met „succes bekroond. Voor een verder onderzoek en moge lijk herstel van de averij werd de on fortuinlijke coaster de haven van Vlis singen binnengebracht. En de Polder Walcheren zal natuurlijk een aanzien lijke borgsom eisen voor het herstel het uitvallen van kompas en'radiotelê- aan deze zeedijk, die na de ramp van streeft naar een poging Nederland te weerstaan het land te verdelen en een gebied af te snijden, dat daar zo wel vroeger als nu een integraal deel van heeft uitgemaakt. verbindin In Goes juichte men te vroeg. Toen er een schip verscheen ging men op de tenen staan, juichte men, doch helaas, het was een ander schip. De Sint ver scheen pas een kwartier later. Maar toen was er geen houden meer aan. Het werd nog erger, toen de goe de bisschop vergezeld van zes zwarte Pieten aan land ging en zijn knechten het strooigoed over de hoofden der om standers heen in de menigte gooiden. Een welkomstwoord werd gesproken door de heer L. C. H. Rolffs. Sint Nico laas, die staande op de kade juist het water aan de overkant van de brug kon zien, luchte hier meteen zijn gemoed over het feit, dat er nog altijd geen op lossing voor dit vraagstuk is gevonden. Na zijn rit door de stad, waarbij muzi kale medewerking werd verleend door „Euphonia” „Hosanna” en „Excelsior”, werd een ogenblik gepauzeerd in „De Korenbeurs”, waar de Sint zich met het actiecomité der winkeliers onder hield en omgekeerd! willen wij U graag een handje helpen bij het vinden van een passend St. Nicolaasgeschenk. Wanneer U pag. 5 van deze krant opslaat, dan vindt U daar een groot aantal recensies van boe ken. Misschien zit er ook voor U een goede tip tussen, hetzij voor het verlanglijstje, hetzij om ca deau te doen. pleegd en meisje gepleegd. Hoogwater Dinsdag 30 Nov. 1954 Vlissingen: 4.27 u. 1.83 m., 16.47 u. 1.91 m.; Terneuzen: 4.56 u. 1.98 m., 17.14 u. 2.07 m.; Wemeldlinge: 6.16 u. 1.53 m., 18.30 u. 1.68 m.; Zierik- zee: 5.58 u. 1.28 m., 18.15 u. 1.44 m. ZEEUWSCH DAGBLAD Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Medewerkers- J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeler, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; Ds A. Gruppen, Biezelinge; J S. Hoek, Middelburg; J Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; A. H. S. Stemerding, Souburg; R. Zuidema, Goes. vraagd of de moorden na elkaar ge- of de moord op het elfjarige met voorbedachte rade was patiënten en patiënten. Hem werd een boekenkast en een staande schemerlamp aan geboden. De eerste baby, die dokter v. d. Dool ter wereld heeft helpen brengen, Ada v. d. Endt, overhandigde hem een bloemenmand. DAT Zaterdag honderden L.J.G.’ers in de „Prins van Oranje” te Goes vertoefd hebben ter bijwoning van de algemene vergadering van deze organisatie. Referaten werden gehouden door ds L. Blom van Aardenburg en de heer M. Knoop uit De venter. Des avond werd het stuk „Ik wil niet meelopen” opgevoerd. Op deze verga dering komen we uitvoeri ger terug. BERGEN OP ZOOM, 28 Nov. Van avond is op de verkeersweg Bergen op ZoomHoogerheide, even voorbij de weg naar Zeeland, een personenauto, bestuurd door de heer L. M. uit Ber gen op Zoom tegen een boom gereden. De bestuurder, alsmede mej. E. N. uit Rotterdam, die met hem in de auto zat, werden zwaar gewond naar het zieken huis te Bergen op Zoom vervoerd. Het ongeluk gebeurde in de beruchte bocht bij Hoogerheide. In plaats van de bocht te nemen, reed M. in volle vaart rechtdoor en kwam tegen een boom te recht. Omwonenden, die toesnelden, konden slechts met grote moeite de in zittenden uit het wrak bevrijden. DAT goede voortgang ge maakt wordt met de bouw van het torentje op het Ka- pelse gemeentehuis. Zater dag ging de vlag in top, ten teken dat men het geheel onder de kap had. ONTVANGST Door een dichte menigte wandelde de Sint, zijn blikken goedkeurend over de Markt werpend, waar de oude mu ziektent is verdwenen, naar het stad huis, waar B. en W. voor een ontvangst hadden gezorgd. Daar stond burgemeester W. C. ten Kate klaar met zijn verlanglijst. En wat zou er anders bovenaan hebben ge staan dan: BOUWVOLUME? Hij hoop te tevens, dat de gulheid van Sinter klaas ook nu weer gepaard zou gaan met vergevensgezindheid en wenste hem een aangenaam verblijf in Goes toe. De Sint prees het voortvarende ge meentebestuur in alle toonaarden. Bovendien roemde hij de midden stand voor een eendrachtige samen werking bij de ontvangst. En ook hij had wensen: betere toiletten ook voor dames het kadeprobleem moet uit de portefeuille komen, enz. Hij wees bovendien hoe kon men anders verwachten op het vreem delingenverkeer en vroeg paraatheid, wanneer het gaat om het plukken van de vruchten bij uitvoering van Drie-eilandenplan en Deltaplan. Tenslotte overhandigde de Sint pre sentjes aan het college van B. en W. en aan bode v. d. Velde. De heer Rolffs sprak hier een dankwoord voor de ont vangst. Een grote menigte had zich voor het stadhuis verzameld en juichte de Sint en zijn knechten hartelijk toe, toen de rijtoer door de winkelstraten ging be ginnen. Fier gezeten op de schimmel, die zich van de drukte maar bitter wei nig aantrok, reed de Sint door de stra ten, terwijl zijn knechten strooiden, dat het een lust was. Later bezocht St. Ni colaas nog de beide ziekenhuizen. zei hij er niet van. Wèl bleek de Spaanse bisschop goed op de hoogte te zijn van wat er zo allemaal in het af gelopen jaar in de stad was gebeurd: Miniatuur Walcheren, een nieuw zwembad, een winkelflat enz. Op ver zoek van de Sint zongen de kinderen met begeleiding van het Middelburgs Muziekcorps een hele serie Sinter klaasliederen Kort daarop„ volgde het tweede deel van de tocht door de stad, die eindigde op de Loskade, waar de stoet werd ont bonden. Tot negen uur ’s avonds waren de winkels open en het was tot vèr na dat uur bijzonder druk in de stad. Ter ere van de opening van de winkelga lerij was er de gehele avond muziek in de feestelijk verlichte Lange Delft door het muziekcorps van Souburg en het Tamboers- en Pijpercorps „Juliana”. vraag of hij nog iets te zeg- antwoordde de oude Gaston - 1 wat er met hem ge- DAT te St. Maartensdijk ’n botsing plaats vond tussen een vrachtauto en ’n volks wagen. Het gebeurde op de hoek Markt-Oostvest. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor, doch beide voertuigen liepen schade op. DAT vrijwel het gehele kader van de Rode Kruis colonne te Bergen op Zoom aan het plaatselijk bestuur ontslag heeft aangeboden. Dit alles is een gevolg van UTRECHT, 27 Nov. Enorme be langstelling bestond ook in Utrecht voor de intocht van St. Nicolaas. Onder de vele genodigden, die zich in het stadhuis hadden verzameld bevonden zich ook de burgemeesters van de Sint- gemeenten, die op initiatief van de burgemeester van St. Laurens, de heer Baas, naar het Sticht waren getogen om de blijde inkomste van St. Nicolaas bij te wonen. Zij sloegen het voorbij trekken van een grootse optocht vanaf het bordes gade. Later waren zij aan wezig bij de officiële ontvangst van de bisschop in de trouwzaal. De burgemeesters met hun dames hadden in de morgenuren een uitstapje naar Kasteel De Haar gemaakt. In de avonduren maakte het gezel schap, waaronder de burgemeester van St. Laurens, St. Annaland, St. Jansteen, St. Maartensdijk en St. Philipsland, het eerste optreden van het Nederlands ballet in de Utrechtse stadsschouwburg mee. Ook hier ontbrak St. Nicolaas niet. is de „Gramsbergen” gisteren plotseling gekapseisd verdwenen. In Groot-Brittannië heeft de storm, binnen. Een Duitse trawler liep bij die de hevigste in de afgelopen dertig jaar werd genoemd, grote schade ver oorzaakt. De windkracht varieerde van 100 tot 160 km per uur. Ook boven het Kanaal en langs de Franse kust storm de het hevig, waardoor bomen werden ontworteld en daken afwoeien. Enkele rivieren in Engeland zijn bui ten de oevers getreden, waardoor we gen en spoorlijnen onder water kwa men te staan. Gelukkig voor ons land kwam de storm uit richtingen tussen Zuidoost en Zuidwest, waardoor het water geen gevaar kon opleveren. Bovendien was de waterstand lager dan normaal. GOED WERK De Nederlandse torpedobootjager „Evertsen” heeft zich de laatste da gen prachtig geweerd. Al enkele da gen voer de „Evertsen” met de Deense schoener „Svaerdfisken” op sleeptouw. Zaterdagnacht werd het echter te bar en er braken twee ka bels. De Nederlandse torpedobootja ger moest toen de hulp staken, doch ee.i Noors bergingsvaartuig is onder weg om de taak van de Nederlan ders over te nemen en de Deen naar veilige haven te slepen. VELE ONGELUKKEN Uit verschillende zeegebieden kwa men nog meldingen over ongelukken NEW YORK, 29 November. De politieke commissie heeft Zaterdag het debat over de Indonesische resolutie inzake Nieuw-Guinea hervat. Het Ne derlandse standpunt werd gesteund door Frankrijk, dat het recht van de Ver. Naties betwistte om deze zaak te behandelen. Zeven landen, t.w. de Sowjet- Unie, Irak, Ecuador, Pakistan, Thailand, Syrië en Wit-Rusland spraken zich uit voor het standpunt, dat Indonesië in deze kwestie inneemt. Inmiddels wordt vernomen, dat een aantal Latijns-Amerikaanse landen zich bezig houden met een ontwerp resolutie, waarin zou worden gepoogd de standpunten die beide partijen innemen te overbruggen. Hoe de nieuwe re solutie er zal uitzien_ was nog niet bekend. Vandaag wordt het debat voort gezet. Alle landen, die zich verenigden met hetgeen Indonesië wil nl. nieuwe on- derhandelingen met Nederland over Niéuw-Guinea spraken over het feit, dat het gebied een kolonie van Neder land is, dat tot het grondgebied van In donesië behoort. De Indonesische afgevaardigde is Zaterdag ook nog aan het woord ge weest. Hij zei, dat Nederland de deur voor onderhandelingen heeft geslo ten. Daarom heeft zijn regering zich tot de Volkerenorganisatie gewend met het verzoek de deur weer te wil len openen. Hij zei, dat Indonesië sische delegatie, zo is bekend gemaakt, worden, bleek gelukkig weer hersteld van de Spaanse griep, waaraan het en kele jaren had geleden.... DE AANKOMST Om even twee uur was het bisschop pelijke jacht dat „Lady Sheila” heette (misschien een geschenk van vereer sters?) met het Spaanse gezelschap aan boord door de Spijkerbrug gevaren en had bij de flat ligplaats gekozen. De staatsietrap werd uitgezet, maar voor dat Sint Nicolaas (die slecht van ge zicht bleek te zijn geworden en zich daarom een bril had laten aanmeten) van boord ging onder de vrolijke mu ziek van het Middelburgse Muziek corps, werd hij verwelkomd door twee hoog-gehoede heren van de Midden- standscentrale en van „Handelsbelang”. Vol spanning keken een paar duizend kinderen toe, hoe enkele pupillen van „Kinderzorg” aan boord van het jacht stapten en daar de oude kindervriend een hand mochten geven en wat lek kernijen in ontvangst mochten nemen. De tamboers en hoornblazers kwamen op de vaste wal en de vijf Zwarte Pie ten sleepten grote dozen naar het ge reedstaande rijtuig. TOCHT EN ONTVANGST Toen begon de glorietocht door de stad. Voorop liep de^ muziek en daar achter kwam de stoet van de Sint. Ook twee Zwarte Pieten zaten te paard. Links en rechts lieten zij het peper noten regenen. Voor het Gasthuis en later voor het Oude Liedentehuis werd de tocht onderbroken om wat versna peringen af te geven. Toen volgde de officiële ontvangst ten Stadhuize. De burgemeester heette Sint Nicolaas har telijk welkom en vertelde hem o.m., dat de kinderen zoet zijn, maar dat de ouders het toch wel fijn vinden, als de kinderen niet altijd thuis zijn. En of Sint er niet eens voor kon zorgen, dat Middelburg nieuwe en mooie kleuter scholen kreeg. Sint Nicolaas wist er blijkbaar geen antwoord op, want veel ’8 GRAVENHAGE, 29 November De storm, die Vrijdag en Za terdag in de wateren rond Groot-Britannië en ook langs de Neder landse kust heeft gewoed, heeft weer heel wat ongelukken veroorzaakt. Daarbij zijn opnieuw een aantal zeelieden omgekomen, terwijl enkele schepen zijn vergaan. Op de Goodwin-zandbanken is een Brits lichtschip vergaan. Een helicopter heeft één overlevende opgepikt, zeven anderen vonden de jood in de golven. In de Ierse zee brak het tankschip „World Concerd” in twee stuk ken. Na veel moeite gelukte het de 43 opvarenden allen Grieken van boord te halen. Bij de kust van Zuid-Wales is het Nederlandse schip „Gramsber gen” op de rotsen gelopen. De bemanning werd gered. Hoewel men eerst goede hoop koesterde het vaartuig later vlot te kunnen brengen, is de „Gramsbergen” gisteren plotseling gekapseisd en in de golven GOES, 28 Nov. De reizigers, die Zaterdagavond om 6.10 uur met de veerboot van Kortgene naar Wol- faartsdijk overvoeren hebben een niet alledaagse gebeurtenis meegemaakt. Precies op tijd voer de boot van de steiger bij Kortgene. Aan de overkant bleek plotseling, dat de boot de steiger voorbij voer. De oorzaak was direct opgespoord en het bleek, dat de koppe ling stuk was. Gelukkig dreef de boot weer in tegenovergestelde richting, zo dat, weliswaar met kunst en vliegwerk, aan de Kortgeense steiger kon worden aangelegd. Direct werd alles in het werk gesteld om het gebrek te verhel pen en na een uur kon de boot weer varen, veel eerder dan zelfs het perso neel had durven denken. Nadat het vonnis was uitgesproken maakte de oudste zoon, Clovis, grap jes met ieder, die maar luisteren wil de. Hij was, zoals gemeld, aanvanke lijk ook beschuldigd. De andere zoon, Gustave, zat met zijn vrouw met een onbewogen gezicht toe te kijken. Een van de kleindochters brak in snikken uit en fluisterde: „Het is alles Cloyis’ schuld. Clovis heeft grootvader be- -Iiuiuigu Toen Gaston weggeleid werd wend de hij zich tot het publiek en zei: „Het is verschrikkelijk voor een ander te moeten betalen”. Tevoren had de verdediger Gustave en Clovis „de monsters, die hun va der de keel zouden kunnen openrij ten.” genoemd. MIDDELBURG/GOES, 27 Nov. Duizenden van ongeduld trappelende kinderen hebben vanmiddag met harten, die vol verwachting klopten, St. Ni colaas een grootse ontvangst in Zeeland bereikt. De goede Sint arriveerde in Middelburg en in Goes en beide steden hebben op de goede bisschop een uit stekende indruk gemaakt, getuige het feit, dat hij er de nadruk op legde, dat er zoveel is veranderd in die zin, dat er daardoor ook veel is verbeterd. In Middelburg kwamen B. en W. met een verlanglijstje. De jeugd heeft nieuwe kleuterscholen nodig en die stonden dan ook bovenaan! In Goes moest het col lege van B. en W. aanhoren, dat nog altijd geen oplossing is gevonden voor het dempen van de Kade in Noord. Hij sprak hier de wens uit, dat dit volgend jaar ook zal zijn veranderd B. en W. van Goes hebben echter zelf voor Sinterklaas gespeeld in de raads zaal. Toen de heer A. Vermaire woorden van dank bracht voor de ontvangst uitte hij een wens: Wanneer komt de verplaatsbare muziektent? Terwijl de heer Vermaire nog sprak spoedden wethouder J. H. Roose en gemeentesecre taris Burger zich naar het aangrenzende vertrek en kwamen weliswaar terug zonder zak, maar wat belangrijker was: zij toonden het gezelschap een ma quette van de nieuwe verplaatsbare muziektent. Op het bordes van het Middelburgse stadhüis vertelde Sint Nicolaas, dat het De besprekingen gaan door, al heel wat jaren geleden was, dat hij j -de rit maakte op zijn schimmel August. Het goede dier, dat net 83 jaar was ge- DAT aan de Rijksuniver siteit te Utrecht is geslaagd voor het semi-arts examen de heer W. J. du Fossé te Sluis. DAT de afd. Kloetinge van het Groene Kruis Vrij dag en Zaterdag in samen werking met de plaatselijke EHBO een bazar heeft ge houden in het jeugdgebouw. De belangstelling was, spij tig genoeg, slechts matig. DAT dokter v. d. Dool te Waarde afscheid heeft ge nomen van zijn patiënten. Als aandenken werd hem ’n kastje voor de hal van zijn nieuwe woning aangeboden. Zaterdagmiddag heeft hij af scheid genomen van Krab- bendijke. Ds J. van Leeu wen sprak namens de oud- Zaterdag is te New York van ge- woonljjk betrouwbare zijde vernomen dat in kringen der Verenigde Naties pogingen worden gedaan om tot een hervatting der Koreaanse vredesbe sprekingen te komen. De in verband ben tot nu“ toe uitsluitend een niet-of- ficieel karakter gedragen. ontploffing voorgedaan, waarbij ver moedelijk twee opvarenden om het le ven zijn gekomen. Een Nederlander, die deel uit maakte van de bemanning, wist zwemmend de kust te bereiken. Tenslotte heeft de Nederlandse sleep boot „Humber” in het Kanaal een Deens vaartuig op sleeptouw kunnen nemen. Het schip wordt naar een Engelse haven gesleept PARIJS, 27 Nov. Frankrijks mi nister-president Mendes France heeft Zaterdagavond in zijn wekelijkse ra- dio-toespraak onder meer gezegd, dat de overeenkomsten van Parijs, waar op o.a. werd besloten West-Duitsland te bewapenen, „slechts de hoeksteen is van een veiligheidspolitiek, waar naar wij streven”. „De overeenkomst van Parijs moet worden aangevuld en uitgebreid met andere verdragen, opdat wij uiteinde lijk de z.g. „koude oorlog” kunnen ver vangen door een gang van zaken, waarbij alle volken in vrede en vei ligheid kunnen leven”, zeide hij. „Alle betrokkenen hebben reeds in gestemd met een oplossing. Waarom deze dan niet in een vedrag omgezet en dat ondertekend? Een regeling van dit probleem, mogelijk zelfs nog voor de voorgestelde vier-mogendhedenbe- sprekingen in Mei 1955 zou het öeste voorteken voor een uiteindelijk -- - -- welslagen van het gesprek tussen Oost hiermede gevoerde besprekingen heb- West zijn,,, aldus de Franse pre mier. ^ov. ®en van de meest v ““erlln?e rechtzaken in Frankrijk is ui»™a.g beëindigd met het eisen en hri?reken van de doodstraf. De 77- h, ge °ude Gaston Dominici, door liriM. z*dn zoons beschuldigd de tui r?udlge moord op het Engelse ge- Van, ruinm°nd te hebben gepleegd, is heeff ag ,na een Proces, dat 11 dagen TevorSê KUrd’ ter dood veroordeeld, de hJÏj d de openbare aanklager bl‘jit °ont’--- tegea de oude boer> die vocaal n?e £e hebben> geëist. De ad- - de niet atu antwoo: Sil'"'’»» Ik kntwoordde met ja op een agen, waarin o.m. werd ge- Uitgave: stichting „Zeeuwsch Dagblad” 1 .«kantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438. Giro 274289. .„.„ren: Vlissingen: Nieuwstr. .K8 Telef- 326; Middelburg: Korte bö‘ tktr 35. Tel. administratie jA redactie 2347; Ter- “euzen: Dijkstraat 26-28. Exploitatie: oosterbaan Le Cointre N.V., DAT met ingang van he den alleen nog maar fruit van de goede rassen en daarvan nog de grootste maten naar West-Duitsland geëxporteerd mag worden. Er is een uitvoerverbod ge komen voor alle rassen en maten, welke als regel op de veilingen geen 21 ct. per kg opbrengen. Een gevolg hiervan is o.a. dat goudrei- netten beneden 70 mm niet meer geëxporteerd mogen worden. Daarom moet de huishoudmaat I thans in ka en Engeland hebben Vrijdag te Londen overeenstemming bereikt over de tekst van een nota, waarin Russische voorstellen voor bespre kingen tussen het Oosten en het Westen worden verworpen. De tekst, die op het laatste ogenblik gewijzigd werd overeenkomstig Fran se voorstellen, is ter informatie naar de belanghebbende regeringen gezon den. De wijzigingen moesten de tekst in overeenstemming brengen met de toespraak van de Franse premier Mendes-France voor de Ver. Na ties betreffende de mogelijkheid van het houden van viermogendhe- den besprekingen onmiddellijk na bekrachtiging van de Parijse over eenkomsten en betreffende het hou den van bezettingstroepen in Oos tenrijk gedurende een beperkte tijd na het sluiten van het Oostenrijkse staatsverdrag. De nota zal heden, Maandag, worden aangeboden. Het is dan tevens de dag, waarop de conferentie zou moeten be ginnen. r doch uitsluitend met de communisti sche landen als deelnemers. De Rus- Siscue uciegaLic, .u „cacuu „vujupa., staat onder leiding van minister Molo- tof.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1