- PLAKKEBORD D en BAAYENS Nieuw gemeentehuis, badhuis gymnastieklokaal MM ’T ZEEUWSE ’T SPIEGELTJE Winkelflat te Middelburg officiéél geopend Pracht muziekzaak in Goes 1 <1 Sb... BliS MIm «sa, I HR*’ wi Beplantingsaffaire te Baarland opgelost Gemeenteraden I Symbolische boomplantdag te Zierikzee 11 Firma bouwt tien woningen te Rilland Straatbelasting wordt ingevoerd Weer 2.5 millioen aan herverkave- lingswerken. DE BUS RAMMELDE heeft Geen sportwedstrijden tijdens kerkdienst te Kloetinge ZEEUWSCH DAGBLAD Zaterdag 27 November 1954 Paglna 2aterda g Breskense raad besloot tot bouw van 1? w/ SM Donderdag 2 December ARTSENDIENST. APOTHEKEN. Ook in luxe dozen van 4 pakjes. Zondagsdienst dierenartsen. TE NISSE Mevr. E. Bolkestein-Pull knipte het lint door Nieuwe dijk van Brouwershaven tot Schelphoek. De speciaalzaak voor uw bril zeker een zaak van groot be- Koninqin Maudplein Innrf T-Tn4- Tynrxdi- non ■fr’Doi Cf <3- -wt« in Nieuwerkerk Jeugd vierde Dankdag in en rond Nisse. ■I Ingezonden Mededeling (adv.) SSi= y van A-? j drietal vestigde de heer Koster er de aan- Ingezonden Mededeling (Adv.). 3» j 'jf it# in ver nieuw* bevond stukken ■'V!- 'X* f Goes is een muziekzaak rijk gewor den, waar het trots op kan zijn. Het was gisteren een belangrijke dag voor de Goldschmedings, die (thans staat de derde generatie aan het roer) hun zaak reeds zagen uitgebreid tot filiaals in Haarlem, Rotterdam en Hilversum. de die zich de ZIERIKZEE,26 Nov. In de deze week gehouden bestuursvergadering van de Stichting „Nieuw Schouwen- Duiveland” deelde de voorzitter notaris P. Heering mee, dat op Donderdag 2 December a.s. de eerste z.g. Stichtings- boom zal worden geplant, in het Ha venpark te Zierikzee, door een nog na der aan te wijzen leerling van een der plaatselijke scholen. ven. Èen nieuwe straat bij EEN FIJNE NEUS. De burgemeester, mr dr N. Bolke stein sprak zijn grote blijdschap uit over het feit, dat de Lange Delft nu weer voltooid is na bijna 25 jaar en hij vond dat de winkeliers, die het aandurfden hier een zaak te openen wat de keuze van de plaats betreft wel een fijne neus hebben gehad. Bijzondere hulde bracht de burge meester voor de regie van deze ope ning; de schuttingen, die al enige tijd niet meer nodig waren, bleven toch staan om de spanning zo lang mogelijk te houden. Dat hebben alle Middel burgers gewaardeerd, aldus de burge meester. Hij loofde de medewerking van de aannemersfirma: wat werd afgespro ken gebeurde ook altijd. Op voorbeel dige wijze werden mede daardoor de belangen van de winkeliers gediend. Tenslotte sprak de burgemeester de hoop uit, dat zeer velen uit en van buiten Middelburg hun schreden mo gen richten naar dit mooie koopcen trum. In Zoutelande collecte voor dorp en het vervangen van een tonnen door W.C.’s werd aangenomen. Verworpen werd een voorstel tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de voormalige Krommezandweg onderlangs de Stelse- dijk. Het voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van een straatbelasting werd met drie stemmen tegen aangenomen. Er zal een heffing worden opgelegd van 3 procent van de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen. 'Tot lid van het burger lijk armbestuur werd gekozen de heer J. C. van Llere. De gemeentebegroting voor 1955 werd behandeld en z.h.s. goedgekeurd. de „Het Hooge- land” f 61.04 opgebracht. De Klaprooscollecte in Zonne- maire leverde f 46.11 op en in Duivendijke f 17.33. In Yerseke werd voor de Unie „Een School met de Bijbel” f 199.50 ingezameld. De Gebr. de Oude hebben de aanleg van de eerste 4,2 kilometer aangenomen. Met de uitvoering van de eerste 4,2 kilometer aangenomen. Met de uitvoering van de De praktijk van de artsen is Zondag a.s. als volgt geregeld: Middelburg: W. L. Pel, Rouaanse- kade 11, telef. 2585; Vlissingen: H. C. A. Detmar, Badhuisstr. 25, telef. 2233; Goes: M. P. Bruynzeel, Jac. Valckestr. 3, telef. 2375; Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: H. Frima, Zoutelande, telef. K 1186282; Oostkapelle, Seroos- kerke en Veere: A. Reynders-Schilt, Serooskerke, telef. K 1189212; Ka- pelle-Biezelinge, Kloetinge en Wemel- dinge: E. F. Fagee-Schaeffer, Kapelle- Biezelinge, telef. K 1102—260; Borsse- le, Driewegen, ’s-Heerenhoek, Lewe- dorp en Nieuwdorp: J. J. Gelderblom te Nieuwdorp, telef. K 1196327 voor dr Kievit en A. Folmer te Driewegen, telef. K 1195275; ’s-Heerenhoek, Heinkenszand en Wolf aartsdijk: A. J. Zonnevijlle, ’s-Heer Arendskerke, telef. K 1106202; Hoedekenskerke: dr ds Boo; Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer, Nieuw-Vosmeer en St. Philips land: A. Kugel te Poortvliet, telef. 10 en J. Vermet te Nieuw-Vosmeer, telef. 10. ZIEKENHUIS AUTODIENST GOES: Van Strien, telef. K 1100—2428. In de week van 284 December zul len de volgende apotheken voor avond en nachtrecepten geopend zijn: Middelburg: Van der Harst. Vlissingen: mej. v. d. Kleinemulder. Goes: Laport. Hierbij zullen de Commissaris der Koningin en de leden van G.S. worden uitgenodigd met vertegenwoordigers van andere organisaties en instellingen, als de Ned. Heide Mij en het bureau Herverkaveling. Polygoon zal worden gevraagd een film op te nemen. Besproken werd het uitgeven van een gedenkboek over de ramp op Schouwen-Duiveland. Binnenkort zal met een uitgever een bespreking wor den gehouden. Besloten werd adhaesie komen Tayersweg, de Kievietsweg en de Pim- melaarsweg. Wat de andere gebieden betreft kan worden medege deeld, dat de rondweg bij Poortvliet binnenkort in uit voering zal komen en dat de werken in het Coudorpege- bied in Zuid-Beveland zich steeds verder uitbreiden. Een nieuw blok van 33 ha is dezer dagen gegund. Ten slotte kan worden gemeld, dat de emigratie-moeilijkhe- den voor landbouwers uit de herverkavelingsgebiedeh be sproken zijn met de verte genwoordigers van dé emi- te betuigen met de plannen van de R. T.M. om de haven van A. J. Polder te doen verbreden. Aan de Herstelcom- missie uit de Ver. van Burgemeesters en Secretarissen op het eiland zal wor den voorgesteld in de verschillende ge meenten een voorlichtingscommissie te benoemen op het gebied van de weder opbouw’. Het punt bedrijfsschade werd uitvoe rig onder de loupe genomen. Geklaagd werd over de trage afwikkeling ervan, waardoor vele verenigingen in hun voortbestaan worden bedreigd. Aan het Rampschadebureau zal daarom ge vraagd worden enkele speciale enquê teurs aan te stellen voor de vereni- gingsschade. Het vervoer van de schoolkinderen per bus vormt ook nog een probleem. Hierover zal met de R.T.M. contact worden opgenomen. Van Zaterdagmiddag tot Maandag morgen zal de praktijk van'de dieren artsen in West-Zuid-Beveland worden waargenomen door: Joh. Klaassen te Heinkenszand, telef. K 1106288 en A. A. Elzerman te Goes, telef. K 1100—2233. BRESKENS, 26 November. De raad van Breskens heeft gisteravond een drietal zeer belangrijke besluiten genomen. Allereerst kwam aan de or de de bouw van een nieuw gemeente huis. Dit gebouw zal verrijzen aan de Grote Kade naast de toegang tot het Oranjeplein. Zonder uitvoerige discus sie ging de raad met de plannen ac- coord. Eveneens ging men accoord met de bouw van een badhuis en een gym nastieklokaal. De bouwkosten van het nieuwe ge meentehuis worden geraamd op f 325.000 exclusief meubilering, stoffe ring en tuinaanleg. Raamt men deze kosten op f25.000, dan komt men aan een bedrag van f 350.000. Dit bedrag achtten B. en W. aan de hoge kant. Verantwoord vinden zij een bedrag van f 300.0000. Dit bedrag zal gevonden kunnen worden uit een daartoe gekweekte re serve van f 170.000. en een aan te gane geldlening van f 130.000. Mw NiermansGossije vroeg zich af, of het wel verantwoord is een derge lijk gebouw neer te zetten, gezien de FELICITATIES. Na de officiële opening hebben nog enkele heren het woord gevoerd. De heer L. J. van ’t Wescende bood namens de Middelburgse Middenstands Centrale gelukwensen aan en ver klaarde, dat deze winkelgalerij niet al leen voor Midelburg, maar voor heel Zeeland een grote aanwinst is. Hij sprak de hoop uit, dat de zeven win keliers, die toonden durf en doorzet tingsvermogen te bezitten, in deze za ken zullen slagen. Namens de Vereni ging „Handelsbelang” voerde mr M. A. Terwoerd het woord. Hij was eerst enigszins bevreesd geweest, dat, gezien de ervaringen elders, deze winkelgale rij een eentonig en saai beeld zou op leveren. Dit nu is bepaald niet het geval: de heer Terwoert had de groot ste bewondering voor de oplossing, die hier werd gevonden. Alle winkels heb ben een eigen karakter. De heer E. Visscher sprak als gewoon burger, die steeds al zijn inkopen in Middelburg doet. Hij vond het volstrekt niet meer nodig naar andere steden te gaan om bij zijn inkopen te kunnen slagen. Namens de winkeliers sprak de heer J. Joziasse. Het was een strijd met de tijd om tijdig gereed te zijn, maar het is gelukt. Tenslotte heeft de heer P.. Castenmiller een speciaal woord van waardering en dank gesproken tot de arbeiders, die niets ontzagen om op tijd de winkels in orde te hebben. Op zijn verzoek kregen de arbeiders een harteiijk applausje. Daarna hebben de genodigden de zeven winkels bezich tigd. te mo ul zo hei 9e da be ne tij ee je Pe to to te VI ij] li ri b 1: g w t I o e I 1 1 1 t De firma Goldschmeding uit Am sterdam, handel in piano's en orgels, heeft gisteren een goede traditie voort gezet. Immers, gisteren was het de dag dat deze oude, degelijke en gere nommeerde zaak, die in 1872 werd op gericht en 1 Februari 1928 een filiaal in Goes opende, in de Ganzestad een moderne zaak heropende. De oude en ietwat kleine zaak in de Lange Kerk straat is onder het deskundige toe zicht van architect J. A. de Bruyne uit Goes veranderd in een ruime en moderne winkel, die vooral een voor name indruk geeft. De gevel, die voor het grootste deel uit glas bestaat, neemt een dominerende positie in in de Lange Kerkstraat. Een royale blik wordt geboden in de zaak, waar alles er even keurig, helder en niet te ver geten uitnodigend uitziet. Maar nog belangrijken is, dat binnen een ruim» sortering aanwezig is van muziekin strumenten als piano’s, orgels, hout- blaasinstrumenten, tokkelinstrumenten en muziekboeken. Een ruime keuze kan gemaakt worden uit de Franse, Engelse, Duitse en Nederlandse pia no’s. Ook staan er enkele fraaie orgel: en wie niet van zelf doen houdt kan nog een radio kopen. RILLAND, 26 November. Gister avond kwam de gemeenteraad onder Voorzitterschap van burgemeester C. W. d. Jobse bijeen. Aan B. en W. werd machtiging verleend een perceel bouw grond aan de Derdeweg te verkopen aan de fa. Bakker te Roosendaal, waarop door deze firma 10 woningen Voor eigen rekening gebouwd zullen Worden. Meegedeeld werd, dat het be- Stratingswerk te Bath is gegund aan de fa. Duijnhouwer te Goes voor 19545.Een voorstel tot het verlenen Van subsidie aan de Prov. Commissie Voor Huishoudelijke voorlichting ten plattelande zal in de volgende vergade ring worden behandeld. Het bedrag, dat het gemeentepersoneel heeft bij eengebracht voor de vluchtelingenac tie zal door de gemeente worden ver dubbeld. Bovendien besloot de raad op voorstel van de heer J. Walraven (Arb.) de presentiegelden van deze vergadering af te staan voor dit doel. De raad besloot drie krotwoningen te Bath aan te kopen voor de prijs van f300.per stuk. Aan de Ned. Herv. Gezinsverzorging werd een subsidie verleend, evenals aan de opleiding voor kleuter onderwijzeressen. Breedvoerig ging de raad in op de nieuwe algem. politieverordening. Zij zal in de volgende vergadering defini tief worden vastgesteld. Bij de rondvraag wees de heer Fran cois erop, dat de weg naar Bath danig met slik besmeurd is. Dé politie zal ge vraagd worden hierop toe te zien. NISSE, 26 Nov. De raad van Nlsse, die gisteravond onder voorzitter schap van burgemeester J. D. Jansen bijeenkwam, besloot het bedrag, dat door het gemeentepersoneel Is bijeen gebracht voor de vluchtelingenactie te verdubbelen. Er werd een subsidie van 5 ct per boek verleend aan de bibliotheek van de kerkeraad der Ned. Herv. gemeente. Het voorstel een bedrag beschikbaar te stellen voor krotopruimlng op het j~\e mededelingen, die de inspectrice van het kleu- teronderwijs, mej. Glasz, Zaterdag voor de Plaat selijke Vrouwenraad Zeeland heeft gedaan, moeten zonder meer ontstellend worden genoemd. Het was een publiek geheim, dat er op het gebied van de sala riëring bij het kleuteronderwijs in onze provincie wantoestanden bestonden, maar dat deze een derge lijke omvang hadden aangenomen, zal slechts aan in gewijden bekend zijn geweest. De inspectrice heeft nu een serie cijfers en feitelijke gegevens verstrekt, die wel een erg schril licht op de situatie van dit onder wijs werpen. De voornaamste oorzaak is, dat nog altijd een wettelijke regeling ontbreekt en dat er wel veel over de noodzaak daarvan wordt gepraat, maar dat het nog altijd niet verder is gekomen dan een wetsontwerp. De besturen van de kleuterscholen moe ten het doen met gemeentelijke subsidies, waarin geen enkele lijn valt te ontdekken. De éne gemeente doet het zó, de andere gemeente volgt weer een heel an dere subsidiepolitiek. Maar overal is het zo, dat de kleuterscholen veel geld tekort komen om zelfs mét de eigen ontvangsten van leden en donateurs het personeel een minimaal' bestaan te geven. Van het materiaal behoeft helemaal niet te worden ge sproken. Men moet de grootste bewondering hebben voor de vrouwen en meisjes, die niettemin dag in dag uit met de kinderen optrekken en voor wie geen moei te teveel is. Zij praten zelf niet over het grote onrecht, waarvan zij de dupe worden, maar gaan door. De op lossing van dit urgente probleem is, dat op de kortst mogelijke termijn een wettelijke regeling tot stand wordt gebracht. Zolang die er nog niet is, zal de ge meente een zodanige subsidie moeten geven, dat al thans de kleuteronderwijzeressen in staat zijn in haar eigen onderhoud te voorzien. Dat kost geld, maar nie mand mag vergeten, dat het hier gaat om een uiterst belangrijke zaak voor ons gehele volk: de zorg voor onze kleuters. Wij zijn geneigd om te zeggen tegen tal van gemeenteraden: laat die weg en die straat, die zo nodig moeten worden verbeterd, gerust nog maar eens een jaar liggen. En besteedt het geld, dat daarvoor werd uitgetrokken, aan subsidie voor het kleuter onderwijs Want zoals de zaken er nu voor staan kan het niet langer blijven. Hier is sprake van een schreeu wend onrecht. MIDDELBURG, 26 Nov. Half Middelburg was vanmiddag uitgelopen om getuige te zijn van de officiële opening van de winkelgalerij op de hoek van de Lange Delft en de Segeerstraat. Pas aan het eind van de morgen waren de schuttingen weggehaald en werden de schitterende étalages zicht baar. Aan de gevels wapperden vlaggen als een symbool van vreugde over dit lang verbeide moment, waarvan met recht mocht worden gezegd, dat het het einde van de herbouw der binnenstad betekende. Op het ogenblik, dat mevrouw E. Bolkestein-Pull met een sierlijke beweging het brede lint, dat vanaf de luifel voor de étalages was gehangen, doorknipte, werd een grote tros ballonnen losgelaten en begon de feestverlichting in de Lange Delft te branden. Voor één van de winkels Was een met vlaggen versierd podium opge steld en door middel van een geluids installatie kon het publiek tot in ver re omtrek de officiële toespraken be luisteren. Eén der aannemers, de heer Broek, verwelkomde behalve de bur gemeester en zijn vrouw de wethou ders, raadsleden, alsmede tal van figu ren uit het zakenleven, middenstands organisaties, vreemdelingenverkeer enz. Hij zei met gepaste trots vervuld te zijn, dat de N.V. R. Jansen en Broek mocht meewerken om dit laat ste stuk van de herbouw tot een goed einde te brengen. Dit zou zeker niet mogelijk zijn geweest zonder het ini tiatief en het doorzicht van de burge meester en nooit zou het complex op zo’n korte termijn tot stand zijn ge komen, indien Middelburg niet zo’n voortvarend college van B. en W. zou hebben gehad. provinciale weg van Seroos kerke naar Haamstede zal tinnen afzienbare tijd een begin worden gemaakt. De Herverkavelingscom- missie ging verder accoord met het voorstel om aan Staatsbosbeheer op te dra gen de plannen uit te wer ken voor de landschapsver- zorging van de herverkave- lingsgebieden. Dit is een zeer omvangrijke taak, maar een doelmatige beplanting van wegen en erven is zeer gratie-organisaties. In de laatste vergadering van de Herverkavelingscom- 1 missie Zeeland is weer een totaal bedrag van bijna 2% millioen gulden aan nieuwe grote werken gegund en goedgekeurd. Binnenkort wordt ermee begonnen. Dank zij de wat gunstiger weersomstandigheden van de laat ste weken is het nu gelukkig mogelijk, dat de reeds in uitvoering zijnde werken goede voortgang hebben. Zo gaat de herverkaveling in onverminderd tempo voort. Mooi nieuws is ook, dat vijf fruittelers uit de Zak van Zuid-Beveland bjj de minister van Financiën zijn voor gedragen voor een bedfijf in de Quarlespolder. Indien zij het aanbod aanvaarden en tot overeenstemming komen met de Herverkavelingscommissie over de inlevering van hun gronden zullen zij in het voorjaar hun nieuwe bedrijven kunnen betrekken. De eerste bruggen van ge wapend beton over de nieuw gegraven waterleidingen in Schouwen zullen nu worden aangelegd. Zij komen ter plaatse van de Krjjn Kareis weg, de Ellemeetseweg, de Hoogeweg, de Zwaardweg en de Tellersweg. Men hoopt deze bruggen over on geveer vijf maanden gereed te hebben, hetgeen de be reikbaarheid der gebieden sterk ten goede zal komen. Er bestond grote voldoening in de Herverkavelingscom missie over het feit, dat nu overeenstemming is bereikt tussen de verschillende in stanties omtrent de plaats van de z.g. beperkingswa- terkering door de Polder Schouwen, niet zozeer omdat de dijk er komt, maar nog veel meer, omdat de onze kerheid wat betreft de toe komstige vormgeving aan wegen en waterlopennet in dit gebied thans kan wor den opgeheven. Het tracé van de dijk is ontworpen vanaf de Schouwsedijk, ten Zuiden van Brouwershaven naar de Schelphoekdijk ter hoogte van de Klompegeul Daardoor zijn tevens enkele wijzigingen in het wegen stelsel mogelijk geworden. Aan Ged. Staten zal wor den voorgesteld de weg Zie rikzeeNoordgouweZon- nemaireBrouwershaven als provinciale weg uit te voeren. De weg Serooskerke Brouwershaven wordt ter tiaire weg. lang. Het moet een fraai ge heel worden. Dat er met name op Schouwen-Duiveland stevig wordt aangepakt wordt be wezen door het feit, dat er ongeveer 24 km wegen in uitvoering komen. Bij Ouwerkerk worden de Mo lenweg, de Steenweg en de Schellewitsweg aangelegd, evenals de Zandweg, de Slikweg, de Brasweg en de Verseputseweg in het Prun- jegebied. De oude wegen, die vervallen, zijn voor een deel doorgraven door de nieuwe waterlopen. Ten Oosten van Moriaanshoofd komen in uitvoering de Een zeer belangrijke func tie zal de weg Moriaans hoofdScharendijke krijgen (de Zwaardweg). Bij het totstandkomen van de Delta- dijken zal deze weg een ver- bindingsschakel vormen, die van grote betekenis zal zijn. Binnenkort zal de nieuwe Zwaardweg in uitvoering komen. De gemeenteraad Nieuwerkerk heeft besloten het plein, dat wordt omslo ten door 10 Noorse ge- schenkwoningen, de naam Koningin Maudplein te ge- deze woningen zal worden genoemd naar de voorzitter van het Noorse Rode Kruis, de heer Erling. Op bijzonder geslaagde wijze heeft de Streekjeugd- raad in en rond Nisse déze week Dankdag gevierd. Wi ka Val en de heer Den Hol lander hadden een program ma opgesteld, dat zowel ori gineel als afwisselend was. Al om negen uur des mor gen kwamen de jongeren in de Hervormde kerk bijeen om een canon in te studeren. Daarna werd gezamenlijk de kerkdienst bij gewoond, waarna er een gesprek over de preek volgde. Ook wer den er enkele volksdansen i uitgevoerd. Des middags was er een groot buitenspel met als historische achtergrond de strijd tussen de Engelsen en de Boeren. In de plaatsen ’s-Gravenpolder, Hoedekens kerke, Baarland, Oudelan- de, Ovezande en Driewegen j, hadden de Engelsen hun stellingen betrokken en de Boeren moesten nu proberen deze dorpen in te nemen. Dat gebeurde op vreedzame wijze: als een groep Boeren een dorp binnentrok moest zij zich melden bij de scheidsrechter. Die telde het aantal op en als de Boeren in de meerderheid waren, dan hadden zij gewonnen. Het aardige hierbij was, dat de Boeren door spionnage op de hoogte moesten zien te komen van het aantal gele gerde Engelsen. Na afloop bleek, dat de Boeren ’s-Gra- venpolder, Baarland, Hoede kenskerke en Ovezande had den weten te veroveren. Driewegen en Oudelandë bleven in Engelse handen. Er werd aan dit spannende spel door 76 jongeren deel genomen. Des avonds werd een lekenspel opgevoerd in de kerk van Nisse, waarin het Bijbelse verhaal van het ontstaan en de ontwikkeling der aarde en de strijd van de mens aanschouwelijk werd gemaakt. Voor dit „Oogstspel” bestond zeer veel belangstelling. kocht. Bij het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het ver zoek van de heer L. Steenbakker te Kloetinge, inzake premietoekenning voor verbetering van diens woning i*. W onzekere omstandigheden, o.m. band met de plannen voor een veerhaven. Het volgende kapitaalswerk, hierna aan de orde kwam is ae van een gymnastieklokaal t.b.v. onderwijs in de lichamelijke oefent aan de 3 lagere scholen, de turnvere ging en de voetbalvereniging, ben gelijk gebouw zal een uitgaat van f75.000.-. Deze kosten zuil® streden kunnen worden uit de re De heer Goethals zou de bou\L een gymnastieklokaal willen co ren met de bouw van een goea 8 tilleerd verenigingsgebouw, ook grote behoefte bestaat. V a> j de van B. en W. werd dit voors een uitvoerbaar geacht. De bouw ee. aan de eisen voldoend vere,nlL’hou- bouw blijft evenwel de aanaac den van het college van B. en ,0(ir Het laatste kapitaalwerk, waai^ in deze vergadering de aandacn Raad werd gevraagd is de o een badhuis. Aan een derge‘ -R reeds richting bestaat in deze gemeei lang behoefte. Nu de planne ba(j. Ver. Het Groene Kruis om ee huis te bouwen niet tot mtvoe ”Lnent den komen om verschillende zal het gemeentebestuur ze“ aande ter hand nemen. Hiervoor v,e jqoOO, raad een crediet gevraagd van hetwelk geput zal worden w d j^n ve Ondernemingsbelasting. we aC. zich ook met dit voorstel unam coord verklaren. KLOETINGE, 26 Nov. In raadsvergadering te Kloetinge, vanavond is gehouden, o.a. bij de ingekomen goedkeuring van G.S. inzake de ge meentebegroting 1955. Op voorstel van B. en W. werd be sloten om een bezoldiging van 6 pCt toe te kennen over het vierde kwar taal 1954 voor het gemeentepersoneel. Met de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten zal een overeenkomst wor den gesloten, dat het crediet in reke- ning-courant voor het paar 1955 wordt vastgesteld op f75.000. Enkele subsidie aanvragen werden gezien de financiële positie der ge meente afgewezen. Bij het vaststellen van het regle ment voor het gemeentelijk sportter rein vestigde de heer R. Buitenhuis (A.R.) de aandacht erop dat de He melvaartsdag niet was genoemd als een erkend christelijke feestdag waar op sportwedstrijden verboden zijn tij dens het houden van een kerkdienst. Hij kreeg de toezegging van B. en W. dat tijdens deze uren geen sport wedstrijden zullen mogen worden ge houden. Voor de verbetering van de Buijs Ballotstraat en de Parallelweg zal van de N.V. Nederlandse Spoorwegen en kele percelen grond worden aange dacht op dat dit verzoek niet zonder meer afgewezen dient te worden. Hij kreeg dan ook de toezegging dat dit punt wordt aangehouden. Bij de rondvraag informeerde de heer Koster naar de samenstelling van de bouwkas. BAARLAND, 26 Nov. De raad van Baarland, die onder voorzitterschap van burgemeester van Liere bijeen kwam, heeft uitvoerig gedebatteerd over ’t beplantingsplan. B. en W. heb ben deze zaak met de heer van der Have uit Kapelle besproken en kwa men nu met een ander voorstel op ta fel. Zo zal op de Nieuweweg een rij lijsterbes tussen voetpad en rijweg ge plant worden; de begraafplaats zal een rondom groenblijvende ligusterhaag krijgen en het dorpsplein twee kastanje bomen. Dit voorstel werd aangenomen. Voordien hebben verschillende raadsleden hun wensen kenbaar ge maakt. De heer de Vriend merkte op, dat hij blij is met dit voorstel. De heer de Bruyne meende, dat de mensen geen bomen willen en maken de bo men toch kapot. Voor de tuintjes zijn ze een ramp. Fel protest klonk uit de mond van de heer de Vriend, tegen de heer de Bruyn, die de mensen van de Nieuweweg van vandalisme verdenkt. De voorz. dacht dat het wel los zou lopen, al kan hij indenken dat de be woners Van de Nieuweweg schade van de bomen vrezen. „Maar als raad heb ben wij ons niet te storen aan opmer kingen, die de mensen makén”. Er gin gen namelijk stemmen op, dat de be woners de groei der bomen zullen te genwerken. Ook sprak men uitvoerig over de bomen bij inritten. De voorzit ter zei, dat B. en W. niet komen met een voorstel om ongemak te brengen, maar om iets aantrekkelijks aan de straat te geven. De heer de Bruyne stelde voor geen beplanting aan te brengen, dat de heer Elenbaas onder steunde, maar de raad verwierp het. Het voorstel tot beplanting van de begraafplaats werd eveneens aangeno men, alsmede beplanting van het dorpsplein. De heer van der Have zal een dankbetuiging worden gezonden.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2