Stormen teisteren de kusten van een Probleem der industrialisatie met voor Straaljager stortte neer; 12 doden f Nieuw-Zeeland pleit Nederland WAARSCHUWINGSSYSTEEM IN NW-GUINEA UITGEBREID Voorlopig nog geen vorming Papoea-brigade het Deltaplan opgelost? t ■■P Begroting van Oorlog Marine aangenomen en V I 1M Coaster omhoog gevaren te Vlissingen Mariniers weer op de vloot Roofoverval op kassier van wisselkantoor De heer Van Faassen nam afscheid Bus reed tegen stilstaande auto drie doden jfe Waarom geen woningen voor de bestaande industrie, vraagt Prov. Bestuur Ons land kan belangen beter behar tigen dan met Indonesië het geval is! i Economische dag in Middelburg Nieuw-Guinea voortgezet r< I- Vliegtuigongeluk te Luik -:'S' DE BILT ZEGT: Veel wind gw <'i SI PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Steeds meer schepen verkeren in moeilijkheden Druk bezochte ouderavond te Goes Ook twee zwaar gewonden in Groningen Negen kinderen door brand in Fins kindertehuis omgekomen Debat over 10e JAARGANG, No. 2949 Heer” te Westkapelle DAT te Yerseke een pro- ZATERDAG 27 NOVEMBER 1951 Directeur: JACQ DE SMIT Abonnementsprijs ƒ0.47 per week, 2.p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord opge- dozen J. Maris door H. M, de Ko ningin is benoemd tot rid der in de Orde van Oranje- Nassau in verband met zijn veertig jarig dienstjubileum. AMERIKA NEUTRAAL Volgens Reuters correspondent zul len de Ver. Staten zich waarschijnlijk van stemming onthouden, wanneer volgende week gestemd wordt over de Indonesische resolutie. De V.S. komen ook niet voor op de lijst van sprekers. Meegedeeld werd, dat Amerika in deze zaak een strikt neutraal standpunt wenst in te nemen. Enerzijds wil men de bondgenoten, die besturende mogendheden zijn niet in de steek laten, doch anderzijds gaat de Amerikaanse sympathie steeds uit naar pogingen om op vreedzame wijze een eind te maken aan koloniaal bestuur. DE BILT, 26 Nov. Harde en nu en dan tot storm toenemende wind tussen Zuid en Zuidwest. Aanvankelijk zwaar bewolkt met regen, later brekende be wolking met enkele buien. Weinig ver andering in temperatuur. Op- en ondergang van Zon en Maan: Zondag: Zon op 8.22 u., onder 16.34 u. Maan op 11.00 u., onder 18.51 u. Hoogwater Zondag 28 Nov. 1954 Vlissingen: 3.21 u. 1.99 m., 15.35 u. 2.01 m.; Terneuzen: 3.49 u. 2.14 m., 16.00 u. 2.16 m.; Wemeldinge: 5.11 u. 1.67 m., 17.21 u. 1.71 m.; Zierik- zee: 4.56 u. 1.41 m., 17.07 u. 1.45 m. Uitvoerig heeft de heer Moorman gesproken over het personeelsbeleid van de Marine. De personeelssituatie is nogal zorgelijk. In deze tijd van hoogconjunctuur is er een groot ver loop van technisch personeel naar het bedrijfsleven. Het is moeilijk deze „uitloop” te stuiten, want vele verkie zen nu eenmaal de duffe „kantoor lucht” boven de frisse lucht, zo zeide deze rasechte zeeman. En verder voelt de Nederlandse jeugd zich meer aan getrokken tot de technische vakken of tot het echte zeemansvak. Daarom is er een bijzondere wervingsactie voor de Mariniersbrigade ingezet. Er wordt naar gestreefd om het be- roepsmarinepersoneel een jaar overzee te laten vertoeven tegen twee en een half jaar in Nederland. Voor de dienst plichtigen komt de volgende regeling: VLISSINGEN, 27 Nov. Heden nacht om kwart voor één liep de Ne- tein en drie matrozen via een plank Rotterdam afkomstig van Duinkerken op weg naar Hansweert waarschijnlijk tengevolge van de zware zeegang, op de dijk aan het eiland ter hoogte van de flatgebouwen te Vlissingen. Wegens zijn zeer gevaarlijke toe stand werd besloten de bemanning van boord te halen, doch daar de coas ter hoog tegen de dijk zat gedrukt, kon de inmiddels opgeroepen- reddingsboot uit Breskens geen assistentie verlenen. De politie te Vlissingen wist de kapi- derlandse coaster „Sinda Rella” uit op de wal te brengen. Enkele ogenblikken na de ramp had den wij een gesprek met de jonge ka pitein Swaak uit Eindhoven, de eige naar van de 153 ton grootte coaster. Komende van Duinkerken verzocht hij op de rede dringend om beloodsing. Doordat men grotere schepen aan het beloodsen was, trad voor hem een wachtpauze in, die noodlottig werd. De coaster was leeg en door de zeer sterke wind (windkracht 7 tot 8) dreef het schip spoedig naar een gevaarlijke positie af. Ondanks alle verwoede po gingen der bemanning, gelukte het niet de „Sinda Rella” in de goede koers te bréngen. De scheepvaarttoren op de Boulevard bemerkte de wanhopige manoeuvres van de coaster en zond het sein Q (U stuurt gevaarlijke koers). De kapitein was echter niet bij mach te een stranding te voorkomen en door de woedende golven werd het schip te gen de kruin der dijk geworpen. Noch een sleepboot, noch de gealarmeerde reddingsboot konden dichtbij komen, De bemanning, die zich tijdens de ramp, uiterst kranig heeft gehouden, moest via een geïmproviseerde loop plank hun schip verlaten. (Van onze parlementaire redacteur) 's-GRAVENHAGE, 26 November. Staatssecretaris Moorman heeft vandaag in de Tweede Kamer nadere mededelingen gedaan over je verdediging van Nieuw-Guinea. Overwogen wordt om de vloot aldaar te versterken. De Catalina-vliegtuigen zullen in 1955 langzamer hand worden vervangen door moderner Amerikaanse vliegtuigen, die beter voor de vereiste taak geschikt zullen zijn. Maar het is uitgesloten In het uitgestrekte oerwoud zodanige maatregelen te treffen, dat iedere kleine infiltratie voorkomen kan worden. Snelle motor-torpedoboten zijn voor de Zuidkust niet geschikt. Momenteel worden echter kleine landings- en verbindingsvaartuigen gebouwd. Nauwkeurige mededelin gen wilde de staatssecretaris echter niet verstrekken. Hij begreep, dat de Kamer deze gaarne wil vernemen, maar dat wil ook de man op de achtergrond, die deze infiltraties leidt MIDDELBURG, 26 November. „Zeeland heeft in zijn geheel weinig van de na-oorlogse industrialisatie gemerkt. Wel kennen Midden-Zeeland en Zeeuwsch-Vlaanderen industiecentra van zelfs nationale betekenis. Te genover het ontbreken van een werkloosheidsvraagstuk staan echter een aantal chronische problemen voor de Zeeuwse industrialisatie. Er is een tekort aan arbeidskrachten, er vestigen zich daarom ook geen nieuwe in dustrieën in de provincie en er is niet alleen een vertrekoverschot op de Noordelijke Zeeuwse eilanden, maar ook migratie uit het Zeeuwse in dustriegebied. Zeeland is daardoor in een vicieuze cirkel terecht gekomen”. Deze woorden sprak de plaatsvervangend directeur-generaal voor de In dustrialisatie, mr dr A. W. van de Garde, op de economische dag, georga niseerd door het E.T.I. voor Zeeland en gehouden in Middelburg. Dr v. d. Garde stelde in dit verband twee dingen aan de orde: de vraag waarom de migratie van de Noordelij ke eilanden zich niet richt naar de Zeeuwse industrie en het probleem, dat men niet weet waar de personen, die uit het industriegebied vertrekken terecht komen. „Slechts ten dele in in dustrie elders””, zo zei de heer v. d. Garde in antwoord op dit laatste. Ten aanzien van een tweede be lemmering voor industrievestiging noemde hij de excentrische ligging van de provincie. Maar dit probleem kan worden opgelost door uitvoering van het Deltaplan. Ook Zeeuwsch Vlaanderen kan daarvan meeprofiteren door de kor tere verbindingen die dan ontstaan. Met het Deltaplan op de achter grond trok de heer Van de Garde de conclusie: „De industriële toekomst van Zeeland kan met gerustheid te gemoet worden gezien. DE TROM GEROERD. „Zeeland roert de trom, ook op het gebied van de industrie en in marstem po. Wij hebben in Nederland een in dustriële koek te verdelen. Zeeland moet er naar streven zijn part te krij gen. Zelfwerkzaamheid is het beste middel voor dit streven”. Dit waren woorden, die werden gesproken door de voorzitter van het E.T.I., drs A. L. S. Lockfeer. Hij meende in tegen stelling tot hetgeen de heer V. d. Garde had gezegd dat met het Deltaplan de problemen voor de directe toekomst niet zijn opgelost. Hij noemde in dit verband het rap port, dat het Prov. Bestuur heeft uit gebracht over Tholen. Men wil dit eiland zien aangemerkt als ontwikke lingsgebied. Bovendien wees hij op de noodzaak 'voor Schouwen-Duiveland van mogelijkheden voor een industriële streekontwikkeling, alsmede op de wa tervoorziening voor de Zeeuwse indus trie, waarvoor steun uit Den Haag on ontbeerlijk is. En dan komen nog de veren, die goedkoper moeten worden en waarvoor een frequentere dienst noodzakelijk is. En tenslotte roerde de heer Lockefeer het bouwvolume aan, dat voor de drie komende jaren wera toegewezen. Dit laatste was ook al naar voren ge-* komen in een hartekreet van de wnd Commissaris der Koningin, de heer C. Philipse, die een begroetingswoord! sprak tot de vele aanwezigen. Naar zijn mening had dit probleem te weinig aandacht gekregen in hetgeen de heet V. d. Garde had gezegd. De aanwezigen onderstreepten deze woorden met ap plaus. De heer Lockefeer drukte zich nog sterker uit: „Buiten Zeeland ver rijzen woningen op plaatsen, waar nog industriën moeten komen, maar zelfs voor de bestaande industrie in Zeeland komen geen woningen”. DIGNE, 26 November. De openbare aanklager in het proces tegen Gaston Dominici heeft vandaag zijn requisitoir gehouden. Hij noemde de moord op de Drummonds een van de verschrikkelijkste misdaden, die ooit in Frankrijk werd begaan. Hij zei, dat dit het werk was van een man, heftig van aard, die handelde in een vlaag van woede en mogelijk dronken was. Hij was er van overtuigd, dat deze man de 77-jarige Gaston Dominici is. Bovenstaande foto is genomen tijdens de beschuldiging, die de zoon, Clovis, (links) tegen zijn vader uitsprak. De oude man rechtop staande in de be klaagdenbank ontkent heftig iets met de moord uitstaande te hebben. ZEEUWSCH DAGBLAD zal Sint Nicolaas, natuur^ Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Medewerkers: J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeler, Kruinlngen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; Ds A. Gruppen, Biezelinge; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; A. H. S. Stemerding, Souburg; R. Zuidema, Goes. ’s-GRAVENHAGE, 26 Nov. De Novemberstormen laten zich in de laat ste dagen van deze herfst zeker niet onbetuigd. Op de Atlantische Oceaan, de Golf van Biscaje en langs de Franse kust woedden vannacht hevige stor men. Een aantal schepen verkeert in nood, doch overal wordt snel hulp ge boden. Er zijn tot nog toe alleen mel dingen binnengekomen van schepen, die hulp hebben gevraagd. Van ernsti ge ongelukken werd nog geen melding gemaakt. Langs de kust van Bretagne woedde een hevige storm, waarbij windsnelhe den voorkwamen tot 120 km per uur. I Minister Staf heeft aan deze ver- I klaring nog toegevoegd, dat de re- I gering niet te voorzichtig zal zijn I met het zenden van strijdkrachten I naar Nieuw-Guinea. Het waarschu- I wingssysteem is in ieder geval zo- I danig, dat ogenblikkelijk alarm kan I worden geslagen. Geen bezwaar I had de bewindsman om een Pa poea-brigade op te richten, maar dit moet geschieden in rustiger tijden. Het tijdstip is daarvoor nu niet ge- schikt. DAT de heer H. L. Bras ser, thans tijdelijk onderwij zer aan de Geref. school te Serooskerke, met ingang VALKENSWAARD, 26 Nov. Een gemaskerde man heeft in de afgelopen nacht een roofoverval gepleegd op de 25-jarige kassier van een grenswissel kantoor, zekere Van de B. uit Val kenswaard. De buit bedroeg vierhon- edrd gulden. De dader is verdwenen. Omstreeks één uur fietste Van de B. op de Luikerweg tussen Borkel en Schaft en de Belgische grens. Hij kwam van zijn werk en was op weg naar huis. Zoals elke dag had hij ook ditmaal een bedrag aan geld bij zich, dat hij de volgende morgen in Val kenswaard meestal tegen klein bank papier omwisselt. Het bedrag dat v. d. B. ditmaal vervoerde was f 400. Toen hij in de richting van Valkens- waard reed, werd hij plotseling door de bestuurder van een auto gedwongen tot afstappen. De autobestuurder, die een masker droeg, dwong hem onder bedreiging van een revolver in de auto te stappen, waarop de bestuurder een binnenpad tussen de dennebossen in reed. Daar werd v. d. B. van zijn geld beroofd. Toen de gemaskerde man met de auto wilde vluchten, reed hij zich volkomen vast tussen de dennebomen. Met het rijwiel van de kassier is de onbekende er toen van door gegaan, net rijwiel werd in de loop van de jnorgen in een tuintje in Valkenswaard teruggevonden. De auto bleek Donder dagavond te Valkenswaard te zijn ge- S'Men. Het parket uit Den Bosch heeft vanochtend ter plaatse een onderzoek «gesteld. De politie, die deze bijzonderheden Y-rst vanmiddag meedeelde neemt aan at de overvaller geen onbekende is. paganda-avond van de Vrije Universiteit is gehouden. Prof, dr J. van Dijk vertel de over het doel en het streven van de V.U. De V.U.-film werd vertoond en het Herv. kerkkoor van We meldinge zong enkele liede ren. De heer G. Feenstra uit Bilthoven declameerde. Ds J. E. Booy had een ope ningswoord gesproken en ds J. van der Leek te Ka- pelle sprak een opwekkend slotwoord. DAT gisteravond de Ka- pelse Jonge Kerkgroep een forumavond heeft gehouden, waar vele zaken betreffen de het jeugd- en kerkewerk onder de loupe werden ge nomen. Zowel ouderen en jongeren hadden zitting in het forum. De jeugdouder- ling, de heer P. Oele, had de leiding. DAT de Geref. Jeugdcen- trale te Kapelle een jeugd- avond heeft gehouden onder leiding van de heer P. Sul- sters. De heer W. Traas ver zorgde een Bijbelinleiding en verder waren er enkele films. DAT vanmiddag in het gymnastieklokaal van het Goese Lyceum door de Herv. Jeugdraad een volleybal- tournooi wordt gehouden. Ei’ doen 19 teams aan mee, t.w. 12 heren- en damesploe- gen. De wedstrijden begin nen om twee uur en zullen tot ongeveer 9 uur duren. f vergezeld van een aantal zwaftê knechten zijn intocht doen m Middelburg en Goes. Wanne®) het onstuimige weer nu madï wil meewerken zal het in beiqe steden ongetwijfeld een drukté van belang geven, want groot eii klein verheugt zich toch altijd Op de komst van de goede Sint. GOES, 26 Nov. Ouders en leer lingen van de Burg. v. Dusseldorp- school, benevens vele autoriteiten, zien het hoofd van deze school, de heer K. H. van Faassen maar node vertrekken naar Rotterdam, waar hij is benoemd tot inspecteur l.o. Gisteravond is dit tijdens een in de „Prins van Oranje” gehouden afscheidsavond wel duidelijk gebleken. Vele oud-leerlingen en ouders waren aanwezig op deze „bui tengewone ouderavond”, zoals de voorzitter van de oudercommissie, de heer B. de Jager, deze bijeenkomst be titelde. Burgemeester W. C. ten Kate open de de rij van sprekers, die het schei dende hoofd, dat 17 jaar aan de Burg, van Dusseldorpschool heeft gearbeid, in een korte toespraak namens de ge meente dank bracht voor het vele, dat hij heeft gepresteerd op onderwijsge bied, Namens de gemeente bood de burgemeester een presentje aan. Mr L. G. Wolf, inspecteur l.o. sprak woorden van gelukwens en noemde de benoeming van de heer Van Faassen een bekroning op zijn werk. De heer C. Kuiper, oud-ihspecteur l.o. bracht vooral de oorlogsjaren in herinnering. Namens de leerkrachten sprak de heer F. J. A. L. Visser, die eveneens vele 'herinneringen ophaalde en het schei dende hoofd een schemerlamp aan bood. Vervolgens sprak namens de oud-leerkrachten het nieuw benoem de hoofd, de heer T. Stok, thans hoofd van de Openb. U.L.O.-school te Slie- drecht. De heer L. Geschiere, voerde hierna namens de Chr. en de R.K. U.L.O. het woord; ds H. M. Strating sprak een persoonlijk woord en over handigde een boekwerk. De heer B. de Jager, die namens de ouder-commissie sprak, deed zijn dankwoorden verge zeld gaan van een oorkonde en boek werken. Mevr, van Faassen, die door alle sprekers in de dank werd be trokken, kreeg een bloemenhulde. Eile Ouwerkerk sprak tenslotte namens de leerlingen. Tot slot van de avond heeft de heer Van Faassen een dankwoord gespro ken. Jenny Platteeuw wisselde deze gezellige avond af met pianospel. NEW YORK, 26 November. Tot op heden hebben zes en dertig sprekers, vertegenwoordigers van evenzovele landen hun licht laten schijnen over de kwestie Nieuw-Guinea, waarmee de politieke commissie van de Ver. Naties, zich thans bezighoudt. De voornaamste steun voor Nederland kwam in het debat van vandaag van de zijde van de afgevaardigde van Nieuw-Zeeland, die o.m. opmerkte, dat Nederland beter dan Indonesië in staat is de opvoed kundige, economische, sociale en politieke vooruitgang van de bevolking van Nieuw-Guinea te bevorderen. Hij meende ook, dat de maatregelen, die ons land voor de toekomst van het gebied wil nemen in overeenstemming zijn met de beginselen van het Handvest, hetgeen bij Indonesië niet het geval is. De commissie komt heden, Zaterdag, weer bijeen. Griekenland zat in een moeilijk par ket en meende, dat bij deze kwestie niet van een binnenlandse aangelegen heid kan worden gesproken. Men had niet anders verwacht van dit land, dat zelf straks in de commissie de aanspra ken op Cyprus tegenover Engeland zal moeten verdedigen. De Polen bleken bereid de Indonesi sche resolutie te steunen, omdat aan het koloniale systeem een eind moet komen. Hetzelfde gold voor Tsjecho-Slowa- kije, Birma, Afghanistan en Liberia. De afgevaardigde van Birma zei nog, dat alles wat Indonesië in de resolutie vroeg een hervatting der onderhande- lingen was. Hij meende, dat de politie ke commissie zulks niet kon weigeren. Uitgave: .irttiog „Zeeuwsch Dagblad” ’^Lantoor: Goes, L. Vorststr. Tel. 2438. Giro 274289. ♦Aren: Vlissingen: Nieuwstr. 326; Middelburg: Korte 35- Tel. administratie s Tel. redactie 2347; Ter mazen: Dijkstraat 26-28. Exploitatie: öosterbaan Le* Cointre N.V., POORTHUIZEN, 26 Nov. Op de “WWoornsestraat nabij Oud-Miilingen anavond een autobus uit Apeldoorn reden11 stiIstaande militaire wagen ge- ?ne.?'Us ,Werd daarbij aan één zijde óen gescJleur<L Drie van de 10 inzitten- ?PV,'^den sedood, een vierde levens- sari», gewon|L De zes andere pas- de chauffeur werden licht Iers A}ïe inzittenden waren arbei- ai) de Prov. Gelderse Electrici- “Maatschappij. kwam na de botsing ongeveer ’tilstans1-rnerder tegen een boom tot ?ebenrs\^Vaarschiinlij'< is het ongeluk blind a tOen de chauffeur werd ver dij de tegenligger, waardoor «erkte™ ltaire vrachtwagen niet op- st„Leen autobotsing op de Rijks- twee ;neg -te Haren (Gr.) werden •n p ag.enieurs uit Wageningen, die den ,:Plngen een vergadering had- naar 1*Jgewoond en op weg waren inzenip zwaar gewond. Een der de bt k rf’ dle chauffeerde, probeer- ^t|ivnVoP?s?eur?.n.te ..snijden” met genppn° g dat ln volle vaart te- een vrachtauto reed. HELSINKI, 26 Nov. Negen kinde ren van een tot zes jaar zijn om het leven gekomen door een brand, die in een kindertehuis in het dorpje Riu, in de Zuidfinse provincie Tavastland, heeft gewoed. De negen slachtoffertjes bevonden zich in een slaapzaal op de eerste ver dieping, die houten wanden had. Acht elders slapende kinderen kon den worden gered. noodzaak G.O.V. DAT vanavond de Chr. Zangvereniging „Looft den Heer” te Westkapelle een uitvoering zal geven in het Jeugdgebouw onder leiding van de heer J. Hekhuis. Het kinderkoor „De Zangvogel tjes” zal de kinderoperette „Hans en Grietje” voor de tweede maal opvoeren. DAT de gemeentesecreta ris van Axel, de heer J. L. LUIK, 26 Nov. Vanmiddag is een Thunderjet van de Belgische lucht macht op het vliegveld van Bierset bij Luik neergestort. Het toestel kwam neer op de officiersmess. Het ge bouw stortte in, waarbij een groot aan tal militairen bedolven werden. Twaalf hunner vonden de dood. Nog nauwelijks een etmaal tevoren was bij Bergen een militair vliegtuig op een boerderij gestort, waarbij drie personen gedood werden. Deze beide ongelukken hebben aanleiding gegeven tot grote op schudding in Belgische vliegersknn- gen. DAT in een drietal plaat sen in Nederland o.a. in Zierikzee door het Jeugd Roode Kruis een actie op touw is gezet voor de slacht offers van de watersnood in Canada. In Zierikzee is een bedrag van f 638.52 haald, alsmede zes met speelgoed. DAT vanmiddag in de boomgaard van de heer Bruinöoge aan de Vroon- landseweg te Kapelle door de Gebr. de Jongh uit Goes een demonstratie zal wor den gegeven van twee-wie- lige trekkers, fraismachines, nevelspuiten en snelsproei- ers. De demonstratie begint om één uur. van 1 Januari is benoemd aan de Geref. school te Be- dum. DAT uitgaande van de Ned. Chr. Geheelonthou dersvereniging in het Ned. Herv. Jeugdgebouw te Westkapelle enkele films zijn vertoond. Tijdens de pauze sprak de heer van Veen over het doei en de van de N.C. een half jaar opleiding in ons land en 14 maanden overzee. Staatssecretaris Moorman is vast van plan om de Mariniers weer op de vloot te brengen en wel zodra dit mo gelijk is. Daarop kunnen zij gerust zijn, maar als het onvermijdelijk is moeten zij op de wal dienen. VLIEGTUIGEN. Door de vervanging van de Meteors door Hunters komen Meteors voor de luchtverdediging vrij. Zij zullen wor den omgebouwd voor tactische taken. Daardoor kunnen er twee tactische squadrons extra worden gevormd. Het is voor ons land te duur om zelf ge leide projectielen te ontwikkelen. Staatssecretaris Kranenburg heeft nog medegedeeld dat behalve de 156 Hunter-dagjagers, die voor ons land worden gebouwd, ook nog getracht wordt de 48 Hunters te verkrijgen, die in Nederland voor Amerikaanse reke ning worden gemaakt. Lukt dat dan krijgen we ook nog twee nieuwe luchtverdedigingssquadrons. Het soldij zal niet met 6 pCt wor den verhoogd, zo deelde ir Staf nog mee. De minister vond f 1.per dag voldoende. Bovendien worden de so ciale lasten van het departement door de laatste loonrondes steeds hoger. Nooit heeft de regering zich verzet te gen de verhoging van de pensioenen e.d., maar men moet niet vergeten, dat iedere verhoging ten koste gaat van de defensie-inspanning. Zes procent op het soldij betekent jaarlijks f 3 mln. En dat is toch een te grote uit gave. Na korte replieken werd de be groting z.h.s. aangenomen. Volgende week komen aan de orde: Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, Ver keer en Waterstaat en Wederopbouw en Volkshuisvesting.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1