Infanterie wordt niet overbodig door nieuwe wapens DE HEER VAN GREYLANDS Oudste Chr. vakorganisatie viert 60-jarig jubileum opzien^6 PuiStjeSB“KSE men worden gedood en de huid geneest. OPENTOOOPT i mooie Werknemers delen in de winst ïiadio. taarel Doorman wordt gemoderniseerd Minister Staf rekent af met uitspraak studie Jubileumviering in het gehele land. ten hangt anó sld ad Hoest Uw Kind „Pro Rege” bouwt nog vijf militaire tehuizen Tijdelijk 2 pakken van Uitstel van eerste oefening om alleen als verbintenis wordt aan- met de Nationale Reserve gegaan Volgend jaar 35 helicopters Parlement van Boe- ganda wil terugkeer van koning Bouwactiviteit ligt hoog Vrije bewerking van een Engels verhaal van Mrs Henry Wood. ZEEUWSCH DAGBLAD 19 November 1954 Vrijdag s De Nationale Reserve o id ia -J) FEUILLETON .1 )i. ZWITSAL SIROOP Ledental uitgegroeid tot ruim 15.000 n Personeelsvoorziening Naast de zeven. Kosten plm, f 17 millioen. ed Arbeider van een schip ^vallen en verdronken. pagina 5 Ingezonden Mededeling (Adv.) ZATERDAG 20 NOVEMBER 1954. t, - Adv I. aadjel Ingezonden Mededeling (adv.) KINDER-HON ING 1 Ingezonden MededeNr (Adv.) gevoeld tot de jonge man met de open ine )erd :entie» i I pas er de iun den ian. us- ■er- ba- nse on- het over Ma- eeft Ige- ler- een Een tie- t de de zer- nter lands?” wist. „Nee, Talm niet langer, grijp dadelijk lol Om kinderhoest te bestrijden is ert mijnheer, een nichtje. Een dochter van de overleden Peter Cast- lemaine van Stilborough”. Een half uur later kwamen de beide dames terug. Nu stond Bent alleen voor de deur. „Wie was die heer, die zo straks bij je was, Bent?” „Hij heet North, juffrouw. Hij is schilder'. „O juist. Dank je”. „Waarom vroeg u dat?” wilde zuster Margaret weten. „Umdat iets m zijn gelaat mij be kena voorkwam, alsof ik hem vroeger al eens had gezien. Maar dat blijkt een vergissing.” Intussen was George North, die over een bij hem opgekomen idee zelden gras het groeien, naar ,het landgoed gewandela, waar hij James Castlemai- ne ontmoette, die met Ethel Beene de woning juist had verlaten. „Als ik mij niet vergis ,zeide hij tot Castlemaine, met een hoofse buiging naar Ethel, „heb ik de eer, met de Heer van Greylands te spreken?” Mr Castlemaine nerkende hem middellijk als de schilder uit „Turkse noofd” in btuborough, i RESULTATEN. In haar 60-jarig bestaan is de Chr. Or ganisatie van de grootste betekenis ge weest voor de maatschappelijke positie van de beambten. Toen, by de oprichting waren de salarissen minimaal, vacantie was een onbekend begrip, de arbeidstijd was vrijwel onbeperkt en wat het ver kopend personeel betreft was van een verplichte winkelsluiting geen sprake. Op dit terrein is enorm veel veranderd. Eerst werden de vrije Zaterdagmiddag en de vacantie veroverd terwijl ook de ar beidstijd tot redelijker proporties werd teruggebracht. In 1913 werden de winkels in Amsterdam verplicht om te sluiten om 9 uur 's avonds, omstreeks 1930 werd voor het hele land de sluitingstijd van Maan dag t.e.m. Vrijdag op 8 uur gebracht en in 1951 is dit tijdstip tot 6 uur vervroegd. Voor de oorlog werden verschillende con tracten per onderneming afgesloten, maar Pri- J het -lijk ing. J een f fa- J olie J HILVERSUM L (402 m.) KRO7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws, weer- ber. en Kath. nws. 8.20 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamer koor. 12.00 Angelus. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Piano en Hammondorgel met „.mg. 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nws en Kath. nws. 13.20 Gram. 14.00 Boekbespr. 14.10 Gram. 14.20 Engel se les. 14.40 Muzikale caus. 15.05 Kron. v. Letteren en Kunsten. 15.40 Gemengd koor. 16.00 „De Schoonheid v. h. Grego riaans”. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Jeugd- ork. 17.20 Voor de jeugd. 18.00 Gram. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Gram. 18.30 Pari, overz. 18.40 Instr, octet. 19.00 Nws. 19.10 „Lichtbaken”, caus. 19.30 Avondgebed en lit. kalender. 19.45 Gevar. progr. 21.00 Act. 21.15 De gewone man. 21.20 Gram. 22.00 Muzikale luisterwed- strijd. 22.30 Dansmuz. 23.00 Nws. 23.15 Nws in Esperanto. 23.2224.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 7.45 „Even opkrikken!” 7.50 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.35 Orgelsp. 8.55 Voor de vrouw .9.00 Gym. v. d. vrouw. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld”, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de ar beiders in de continubedrijven. 11.30 Pi ano en hoorn. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Lichte muz. 13.45 V. d. jeugd. 14.20 Sportpraatje. 14.35 Dans muz. 15.00 Volksdansen. 15.25 Veiligheids- kwartiertje. 15.40 Viool en piano. 16.00 „Van de wieg tot het graf", caus. 16.15 Radio Philh. ork. 17.00 Radioweekjourn. 17.35 Orgelsp. 18.00 Nws en comm. 18.20 Amus. muz. 18.45 Regeringsuitz.: Atlan tisch allerlei; Een en ander over de 14 landen van het Atlantisch Pact”. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Stem menspel. 19.55 „Deze week”, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Socia listisch comm. 22.15 Weense muz. 22.45 „De Molen aan de rivier”, hoorsp. 23.15 Nws. 23.30—24.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.45 Omroep-Om- meganck. 21.15 Verz. progr. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muz. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.45—24.00 Idem. Vervolgens zal bij de to Valkenburg (Z.H.) een nieuw militair tehuis worden gebouwd. Met de voorbereidingen voor de bouw van deze drie nieuwe tehuizen hoopt het bestuur nog dit jaar gereed te komen. Eveneens nog dit jaar hoopt het bestuur in Maastricht voorzieningen te hebben getroffen. Tenslotte staat een militair tehuis in De Lier op het programma. Met de Nationale Reserve loopt het nog niet helemaal zoals het lopen moet. Minister Staf is dan ook van plan een nieuwe maat regel in te voeren: Dienstplichti gen, die wegens studieredenen uit stel vragen van eerste oefening, zullen dit uitstel alleen maar krij gen als zij voor de duur van dit uitstel een verbintenis sluiten bij de Nationale Reserve. OSS, 17 Nov. De directie van een tapijtfabriek te Oss heeft medegedeeld, dat voortaan jaar lijks een kwart van de bedrijfs winst aan de werknemers ten goede zal komen. Het bedrijf telt 250 employé’s. De nieuwe winstdeling, waar op nog de goedkeuring van het college van Rijksbemiddelaars verkregen moet worden, betekent, dat op de lonen 10 pet. toeslag zal komen, waarvan 4 pet. direct uitgekeerd wordt, terwijl de ove rige 6 pet. op een tegoedrekening geblokkeerd worden, die onder bepaalde condities (huwelijk, aange- Over de personeelsvoorziening is minister Staf niet somber gestemd. Een voortdurende krachtsinspanning is wel nodig, maar er is geen reden tot pessimisme. Er bestaan geen onderwijzers ling van dienstplicht te verlenen. Uit- ’s-GRAVENHAGE, 17 Nov. Nog voordat de laatste van een serie van zeven militaire tehuizen, die de Ko ninklijke Nederlandse Militaire Bond ,,Pro Rege” heeft doen bouwen is ge opend, zijn wederom plannen uitge werkt voor de oprichting van nog vijf militaire tehuizen. Zo zal binnenkort in Harskamp (Ve- luwe) een nieuw militair tehuis voor de Bond worden gebouwd. Na Harskamp komt Schaarsbergen aan de beurt, waar eveneens een nieuw tehuis zal worden opgericht, hetgeen volgens de secretaris, de heer W. Nieuweboer, noodzakelijk is, aan gezien Schaarsbergen de grootste le gerplaats van ons land zal worden. Vervolgens zal bij de vliegbasis" bepaalde condities bouwen van een huis) <j sproken" kan worden. I haar 60-jarig bestaan mogen vieren. Maar deze vereniging bestaat sedert 1 October niet meer in haar oude vorm. Op die datum toch werd door fusie met de Ned. Vereniging van Chr. Technici en de Ned. Chr. Werkmeestersbond de oude vereniging omgezet in de Ned. Chr. Beambtenbond. Als erfgename van de oude NVCKH laat deze nieuwe or ganisatie echter toch dat 60-jarig jubi leum niet onopgemerkt voorbijgaan. Het feit, dat toen de Chr. beambten tot een eerste vorm van zelfstandige or ganisatie kwamen, moet worden her dacht. De 21 leden tellende bond van 1894 is nu uitgegroeid tot een organisatie met 15.500 leden .verdeeld over 156 afdelingen. De NCBB heeft thans 11 bezoldigde be stuurders en eigen kantoren in Amster dam (hoofdkantoor), Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Groningen. In deze bond zijn niet alleen kantoorbedienden en verkopend personeel georganiseerd, maar ook verzekeringsagenten en zieken fondsboden, middelbare technici, han- delsreizigers en werkmeesters. VIER BEROEPSGROEPEN. In verband met de behartiging van de speciale beroepsbelangen zijn binnen de bond vier beroepsgroepen met grote zelf standigheid gecreëerd resp. verzekerings mensen, handelsreizigers, technici en werkmeesters. Naast deze horizontale or ganen zijn er dan tal van bedrijfsgroepen waarin het administratief personeel, de werkmeesters en de technici die in de zelfde bedrijfstak werkzaam zijn elkaar vinden. Dat is noodzakelijk, want de ar beidsvoorwaarden voor alle beambten in één bedrijfstak worden b.v. dikwijls in één CAO vastgelegd. De NCBB verkeert thans nog in een overgangsstadium, want in de loop van het volgend jaar zullen de beambten uit de industriële sector deze bond groten deels gaan verlaten om toe te treden tot - de Chr. bedrijfsbonden op hun terrein. De NCBB blijft dus in de toekomst uitslui- i tend de bond voor de werknemers in de handel, het bank- en verzekeringswezen en de vrije beroepen. bereikt, waar hun wegen scheidden: de een ging links, het tweetal rechts. „U logeert zeker in de herberg?” vroeg Castlemaine. „Ja, mijnheer. Het lijkt mij daar goed toe en de prijzen zijn billijk, naar ik bemerkt heb.” „Ja, Bent haalt zijn gasten niet het vel over de oren. Wat ik nog wilde zeggen: u is steeds welkom op Grey lands, wanneer u lust hebt, madame Guise te bezoeken. Apropos, mogelijk hebt u wel idee, vanmiddag bij ons te komen eten.” „Met zeer veel genoegen, mijnheer. Ik heb liever aangenaam gezelschap dan alleen in een herbergvertrek te eten”, glimlachte de schilder. „Dat houden we dan voor afgespro ken”. George North ging terug naar de herberg, haalde zijn paraplu, om tegen de felle zonnestralen beschermd te zijn, en ving de warme wandeling naar Stilborough aan. In de loop van de middag keerde hij terug in een ge huurde vigelante, met zich meevoerend I enkele valiezen, zijn tekendoos en schildersgerei. Hij pufte van de warmte, liet zich op een stoel in de huiskamer van vrouw Bent neervallen. „Zijn hier al tijd van die warme zomers?” „Nu, mynheer, altijd is wat sterk uitgedrukt. Maar ja, we krijgen er on ze portie ook wel van. Als de zee zo wazig is en stil, nu, dan weten we het wel”. „ik ga er straks heen. En kopje on der, dat beloof ik u. Dat is het plezie rigst van het wonen aan de zeekant, je kunt er heerlijk baden”. „U hebt mij nog niet gezegd, wat u vanmiddag graag zoudt willen eten, mijnheer North”. „Niets, juffrouw Bent. Tenminste hier niet. Mr Castlemaine heeft mij op Greylands te eten gevraagd”. „Als je me nou’, riep de waardin verbaasd uit. „Dat is geen alledaagse zaak voor hem. Hij is niet dol op vreemdelingen, mijnheer”. (Wordt vervolgd). 1 zijn landgoed te schilderen”. „XHU, WC Z.LXXXXXX XXXXX. XX XXCXXX XXC vragen. Weigeren staat hem vrij. Al leen, ik geloof niet, dat hij zal weige ren. Overigens is hier in Greylands nog genoeg te schilderen”. Twee Grijze zusters kwamen aan wandelen: Zuster Margaret en Mary Ursule. Zij wensten Bent vriendelijk goeden morgen en beantwoordden de groet van George North, die zijn strooien hoed afnam. Mary Ursule keek hem even scherp aan. „Wat een beeld van een meisje!” riep de schilder uit. „Ik bedoel die in rouwgewaad. Wie is dat?” „Juffrouw Castlemaine”. „Een dochter van de Heer van Grey- vroeg North, die wel beter De bezoldiging van de leden der Nationale Reserve acht de minister voldoende, maar hij wil wel een paar kleine verbeteringen aanbrengen. Hij wil de geregelde tweejaarlijkse uitke ring wegens tot tevredenheid verrich te dienst, omvormen tot een halfjaar lijkse uitkering, welke wordt bere kend naar een grondslag van 1.25 voor elke zgn. oefenopkomst. Voor el ke dag van vrijwillige opkomst voor herhalingsoefeningen wordt bovendien 5.gegeven met een maximum van 10 dagen. (Van onze §-redacteur) AMSTERDAM, 17 November. Op 20 November 1894 werd te Amsterdam de Ned. Ver. van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden opgericht. De 21 man, die by deze oprichting betrokken waren, stelden daarmee een daad van betekenis. De or ganisatie, die zij in het leven riepen was de eerste nationale Chr. vakorganisatie in Nederland en tevens de eerste landelijke bond van kantoorbedienden. Het zou nog 15 jaar duren voor het CNV werd opgericht; van nauw contact of samenwer king met gelijkgezinde organisaties was dus nog weinig sprake. Deze daad moet worden gezien als een vrucht van het in 1891 gehouden Chr. Sociaal Congres, dat voor de ontwikkeling van de Chr. sociale gedachte in ons land van zo’n grote be tekenis is geweest. De NVCKH zou dus Zaterdag a.s. na de bevrijding werden ook voor de be- ambtengroepen vele CAO’s afgesloten of bindende regelingen opgelegd voor gehe le bedrijfstakken. Tevens kwamen toen verschillende pensioenvoorzieningen be hoorlijk op gang. Tot dit alles heeft ook de Chr. organisatie een niet onaanzienlijk deel bijgedragen. By de jubileumviering heeft het be stuur zo veel mogelijk alle leden willen betrekken. Daarom worden tussen 15 Oct. en 22 Dec. dan ook niet minder dan 24 jubileumvergaderingen gehouden in alle streken van het land. Het hoogtepunt in deze reeks zal echter toch de vergadering op Maandag a.s. vormen, die gehouden wordt in Amsterdam, de bakermat van de organisatie. Hier zal de voorzitter van het CNV, de heer M. Ruppert een herden- kingswoord spreken en de NCRV zal er voor zorgen, dat zy die de andere bijeen komsten niet konden bezoeken, althans deze feestvergadering, toch thuis zullen kunnen meemaken. den HAAG, 18 Nov. Het Neder landse vliegdekschip „Karei Doorman” destijds overgenomen van de Engelse marine voor omstreeks f 27 millioen, zal worden verbouwd en gemoderni seerd. De kosten die hiermee gemoeid zijn bedragen plm. f 17 millioen. Het Khip 2ai weer ter beschikking zijn in de eerste helft van 1957. Aldus heeft de minister geantwoord op vragen van kamerleden in het Voorlopig Verslag War de begroting van Marine. Het schip zal worden' uitgerust met 58 ’hegtrigen van het type „Avenger”; u van deze vliegtuigen zijn op het ogenblik beschikbaar, de rest zal spoe- üg volgen. De kruisers „De Ruyter” en „De ze en provinciën” voldoen aan alle eisen ‘e men stellen kan. Het plan voor de PUw Yan onderzeeboten heeft enige “raging ondervonden. Vermoedelijk °P 30 December a.s. de eerste on- rzeeér op stapel worden gezet. W(~,ae loop van 1955 zal begonnen j, n met de bouw van een nieuw zijn'ge °spdaa'’ de plannen hiervoor mibï»1 de. Personeelsvoorziening is de ich/ u n2et; ontevreden. De harmoni- don.j0? w komt wat in het gedrang tersn 1 !n een korte periode veel jong doch je, m°et worden aangetrokken, moeilijkheden van tijde- deImaV»rba.nd met de nieuwe taak van desstortJ6 n Nieuw-Guinea zal de vre- 4000 van korps mariniers met en die van wn. Marine met 2300 man. wie het gesprek aan de ontbijttafel „Dat is hij ook, als hij dat wil. Tien juist gelopen had, want^mevrouwCast- dame Guise verteld. Al dadelijk had DEN HAAG, 10 November. In een zeer uitgebreide Memorie van Antwoord heeft minister Staf getracht de vele vragen, die de Kafflerleden op hem hebben afgevuurd, afdoende te beantwoorden. Daarbij heeft hij af gerekend met een veelvuldig gehoorde uitspraak, jat de „nieuwe wapens” een algehele omwenteling in de strategie nodig zouden maken. ,0ok in de moderne oorlog zal de infanterie (hoewel bewegelijker jan thans nog het geval is) onmisbaar zijn!” zo zegt de minister. En jan doet men niets af van de bewering dat de rol van de luchtmacht voora.l in eerste instantie zeer groot zal zijn. Zo men wil kan men die rol zelfs overheersend noemen maar landstrijdkrachten blijven nodig. In aansluiting hierop geeft hij zijn I visie (en hier en daar nieuwtjes) over het opbouwplan van de strijdkrachten. I Over de landmacht is hij zeer tevre- I den: de lof voor het Nederlandse aan deel bij de jongste manoeuvres in Duitsland heeft de minister veel ple- I zier gedaan. In dit verband merkt hij op, dat hij zelf ook het gebruik van de’ Zondag voor deze oefeningen betreurt, maar dat hij het niet ver antwoord acht op grond hiervan me dewerking aan de oefeningen te wei geren. Het opbouwplan van de luchtmacht is nog niet voltooid. Dit lag wel in de bedoeling maar allerlei factoren en de snelle ontwikkeling van de vlieg- tuigtechniek hebben dit belemmerd. Nieuws is dat Nederland op kor te termijn de beschikking zal krij gen over 56 Amerikaanse „all- weather"-vliegtuigen. Ze worden op I het ogenblik in serie gebouwd in de Ver. Staten. Amerika betaalt de helft van de kosten. Intussen bouwt Fokker in licentie voor Nederland 156 Hunter straaljagers. Minister Staf acht dit aantal voldoende, ook al omdat hij bevreesd is dat dit type snel verouderd zal zijn. Het volgend jaar zal het Nederlandse leger ook de beschikking hebben over 35 helicopters, bestemd voor de land macht. Het zullen hefschroefvliegtui- gen zyn, bestemd voor het vervoer van divisiecommandanten b.v. Er wordt geëxperimenteerd met middelzware en zware types (resp. voor 12 tot 20 per- lonen en voor 30 tot 45 personen of 8 tot 6 ton vracht). Of Nederland ook deze types in de toekomst zal aan schaffen, kan nog niet worden gezegd. KAMPALA, 17 Nov. Het parle ment van Boeganda heeft Woensdag opnieuw zyn trouw betuigd aan de verbannen vorst, die naar zyn land zal mogen terugkeren als door Groot-Brit- tannië de voorgestelde grondwetswijzi gingen worden aanvaard. Het parlement besloot tevens zijn verontschuldigingen aan te bieden van de gouverneur van Oeganda, Sir An drew Cohen, voor de stormachtige in cidenten, die Dinsdag een rede van de gouverneur over de toekomst van de koning onverstaanbaar maakten. De Britten hadden het parlement de keus gelaten tussen het kiezen van een nieuwe koning of terugkeer van de verbannen vorst. Het parlement verklaarde, dat het deze voorstellen voor grondwetsher ziening zal bestuderen, doch dat het nooit een andere koning zal kiezen dan Moetesa (de verbannen vorst). Het parlement van Boeganda is tot over veertien dagen uiteen gegaan om de leden gelegenheid te geven de Brit se voorstellen te bestuderen. De machtigste politieke organisatie van Oeganda, het nationale congres, heeft de onmiddellijke terugkeer van Moetesa geëist. De voorzitter van de organisatie verklaarde te geloven, dat de stam men van Boeganda de handelsboycot, die in Mei door de organisatie werd begonnen, zullen hervatten. ’s-GRAVENHAGE, 17 Nov. Aan het begin van 1954 waren de voor waarden aanwezig tot een grote acti viteit in de bouwnijverheid. In de sector gebouwen was er een groot aan tal goedgekeurde werken al dan niet in uitvoering ten bedrage van ruim 1600 millioen. De productie van bouwwerken heeft in de eerste twee kwartalen van 1954 met resp. 325 millioen en ƒ445 millioen een recordhoogte bereikt. In de gebouwensector werd van deze be dragen resp. 293 millioen en 401 millioen verwerkt. In totaal kwamen In het eerste half jaar 1954 gereed 28.480 woningen. In Zeeland was dit aantal 664. Sinds 5 Mei 1945 bedroeg het aantal gereedge komen woningen in Zeeland 12.363. "111111111,,! GENEESMIDDEL TEGEN VW HUIDAANDOENINGEN IR Bj R. VLOEISTOF BALSEM ZEEP 64) tegen een, dat u geen verlof krijgt, op ïemaine had hem het bezoek aan ma- xx loxxd&wx.d dame Guise verteld. Al dadelijk had \*NuTwe zunen ziem"lk**kan het hem hij zich de vorige dag aangetrokken gevoeld tot de jonge man met de open blik. Ook nu maakte George North, als hoedanig hij zich bekend maakte, een prettige indruk op hem. Trouwens Ethel had een en ander van de vorige avond medegedeeld. De schilder kwam direct met zijn verzoek voor de dag, zeer benieuwd hoe het zou worden opgevat. Tot zijn verbazing gaf de landheer zonder meer toestemming, waarvoor North in war me bewoordingen zijn dank betuigde. Natuurlijk had Ethel geen woord ge zegd; alleen maar gebloosd. „Gaat u terug naar het dorp? Loopt u dan met ons op’inviteerde Castle maine, wat North grif deed, niet in de eerste plaats om de heer van Grey lands, maar om Ethel.... „U hebt madame Guise en haar be trekkingen gekend, hoor ik”, merkte Castlemaine op. „In het buitenland, nietwaar?” i „Ja haar man was een van mijn beste vrienden. Wij” hij aarzelde een moment, maar vervolgde toen, „gingen als broeders met elkaar om.” „verdenkt u mij niet van ijdele nieuwsgierigheid, maar is er iets bij zonders bij zijn dood voorgevallen? Mevrouw Guise schijnt huiverig te zijn, om dit onderwerp aan te roeren. Zy heeft alleen gezegd, dat hij plotse ling stierf.” „Zo is het mij ook verteld, mijnheer. Ik zwierf toen in Italië en hoorde het pas enkele maanden later, toen me vrouw Guise reeds naar Engeland was vertrokken, ik vroeg haar adres en nu ik in de buurt was, heb ik haar opge- zocht.” „Dus u weet niet, waaraan mijnheer Guise gestorven is? Heeft zij u dit niet i verteld?” „Nee, ik heb haar er ook niet naar gevraagd, evenmin als u dat, begrijpe- lijkeiwijs, niet hebt gedaan.” Ai px arende hadden ze de straatweg 17 Nov. - Vanmid- «4eps.half drie is de 28-jarige ^ÜJ)Sm op de werf-Oost van !tr hoort 16 Amstferdam van elf me- oj)BPhl het water gevallen. Toen ^ten aa d Werd bleken de levens- ‘'■offeliii/,^08 te geweken. Het tinaPacH0Verscnot is naar het Wilhel- 8asthuis overgebracht. l plannen om aan ongelimiteerd vrijstel- stel is verleend aan onderwijzers die in 1954 in dienst zouden moeten ko men en die een voor het onderwijs onmisbare plaats innemen. Dit uitstel is voorlopig verleend tot 1 Januari 1956. Verder wil de minister echter niet gaan. Een ander nieuwtje is dat de minis ter overweegt „voor uitstekende jonge beroeps-onderofficieren, die op eigen gelegenheid een H.B.S.-diploma of iets dergelijks hebben behaald, de mogelijk heid te openen een officiersopleiding te volgen en, zij het met bepaalde beper kingen, tot officier te worden be noemd”. Wat die onderofficieren betreft, op hun verzoek zullen in de militaire treinen bepaalde coupé’s voor hen worden gereserveerd, zoals dat nu al voor officieren het geval is. Een ver zoek om speciale ziekenzalen voor onderofficieren kan de minister niet inwilligen met het oog op de hoge kosten.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5