snelle Tweede Kamer voor belastingverlaging in de FRANS OFFENSIEF IN ALGERIJE BEGONNEN Churchill over atoombommen vlogen boven Rood-China F z Sprinkhanen plaag in Marokko Amerikaanse vliegtuigen krijgen jagerescorte Een millioen voor vluchtelingen Zes Amerikaanse eskaders en J,ucas (K.V.P.) dreigt: 1 Juli 1955 uiterste termijn Begrotingsslag begonnen Eenzame socialist Hofstra voelt meer voor sociale en culturele hervormingen I Luchtafweer in actie N oord- Afrika verzet in de Eerste Kamer In enkele regels melden wij nog PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND De legering van Amerikanen op Soesterberg Com munistisch Grote zuiveringsactie DE BILT ZEGT: Later regen Moeilijkheden bij vleesvervoer in Amsterdam. Militair vliegtuig maakte noodlanding Dulles over het luchtincident Behandeling van de kwestie voor de Ver. Naties? De toestand m Nieuwe beschuldiging van de Ver. Staten ZEEUWSCH DAGBLAD Stichting 10e JAARGANG, No. 2934 veroin I s s DAT gisteravond voor de er bij de heer C. Verburg. I Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE WOENSDAG 10 NOVEMBER 1954 Directeur: JACQ DE SMIT Duitsland aan de Westelijke verdedi ging niet politiek zijn geregeld, ieder overleg met de Russen Moskou slechts een middel kan geven om te verhinde ren, dat genoemde kwesties worden opgelost. Wanneer de Europese zaken eenmaal de opstandelingen. De operatie zal misschien drie maan den duren, aldus werd uit Batna in Al gerije gemeld. onder wie parachutisten en leden van de mobiele politie en het vreemdelin genlegioen. De troepen worden door vliegtuigen gesteund. heeft gesproken de heer B. de Jager over „Tweeërlei le- BERLIJN, 9 Nov. Het Oostduitse hooggerechtshof heeft vandaag In een spionnagezaak twee doodvonnissen uit gesproken. Twee beklaagden werden tot levenslange gevangenisstraf en ze ven tot in totaal 42 jaar dwangarbeid veroordeeld. DAT de Rijkspolitie te Axel een stel jongelui heeft aangetroffen die door hun schuchter gedrag de aan dacht trok. Zij verklaarden, dat zij de ouderlijke woning waren ontvlucht een een goed heenkomen in Axel zochten. Gisteren waren zij BATNA, 9 Nov. Franse strijd krachten zijn vandaag een algemeen offensief begonnen tegen de 3000 Al gerijnse opstandelingen die zich schuil houden in het gebergte van Aures. Vanmorgen verlieten tientallen licht gewapende patrouilles haar steunpun ten om het bergland binnen te trek ken. De patrouilles moeten het gebied van de Aures, dat een oppervlakte heeft van 12.000 vierkante kilometer, meter voor meter zuiveren. Zij zullen LONDEN, 9 Nov. Sir Winston Churchill heeft vandaag in het Engel se Lagerhuis antwoord gegeven op een aantal vragen betreffende de proefne mingen met atoombommen. Op een vraag of Churchill bereid was er op aan te dringen de verdere atoomproe- ven op te schorten, antwoordde de Britse premier, dat het niet binnen zijn macht lag een dergelijke beslissing te nemen. is het vier jaar geleden dat de ministers van Buitenlandse Za ken van Engeland, Frankrijk en de Benelux bijeenkwamen om te spreken over West-Duitsland en het Saarprobleem. Het Saarpro- bleem is nu nog een grote hin dernis voor de eenheid van West Europa. kerke over het onderwerp levenshoudingen die er in de „Dreigt de jeugdrivier te In de rest van Algerije heerste van morgen rust. Er deden Maandag in net gebied van de Aures bij de viering van het feest ter herdenking van de ge boorte van de profeet Mohammed geen ernstige incidenten voor. Aan het offensief wordt deelgeno- Hij beschuldigde de Sowjet-regering van een leugen, wanneer zij in haar nota zegt, dat het Amerikaanse vlieg tuig het eerst had geschoten. De mi nister zeide te weten, dat de Ameri kaanse bemanning in het geheel niet had geschoten. Sommigen vroegen zich af, waarom het Russische vuur niet was beantwoord. kaanse vliegtuigen boven het eiland Toengtsjisjan behorend tot de Tsjeki- ang gekomen, die twee keer waren rond gecirkeld, voordat zij het lucht ruim boven het eiland Toemensjan en het eiland Tienau binnendrongen. Drie van deze vliegtuigen hadden laag ge vlogen om verkenningen te doen. Twaalf andere Amerikaanse vlieg tuigen, die vlogen over de streek Joe- hoean op het eiland Toentousjan en over Seengmen in de provincie Tsjerk- iang waren afgezwenkt naar zee in Z.- Oostelijke richting, toen Chinese lucht afweer op hen schoot. Zondag waren drie groepen Ameri kaanse vliegtuigen het Chinese gebied binnengedrongen. Zij weken uit over zee in Zuid-oostelijke richting, toen de communistische vliegtuigen hen onder schepten. Het agentschap Nieuw-China zei dat de Chinese strijdkrachten die de grens bewaken, nauwlettend acht slaan op de ontwikkeling van de situatie en klaar staan forse slagen toe te dienen aan de Amerikaanse schenders van het Chine se luchtruim. De Hoge Commissaris der Ver enigde Naties voor Vluchtelingen, onze landgenoot mr G. J. van Heuven Goedhart, heeft van avond, direct nadat hij vernomen had dat de actie voor de vluchte lingen in Nederland een millioen gulden heeft opgebracht, het A.N.P. een telegram gezonden dat de volgende verklaring bevatte: „Ik gevoel er behoefte aan al len die het eerste millioen voor vluchtelingen hielpen volmaken op papier de hand toe te steken en hen in naam van ontelbare vluchtelingen uit de grond van mijn hart te danken. Wat tot dus ver onmogelijk leek komt thans binnen de horizon: wij kunnen het vraagstuk in zijn wortels gaan aanpakken en proberen van vluch telingen weer gewone mensen te maken. Moge iedereen die nog niet bij droeg zien alsnog de vol doening verschaffen deel te ne men aan een actie die de vluchte lingen tot grote zegen en het land dat haar voert tot grote eer strekt.” DE BILT, 9 Nov. Toenemende be wolking en tegen het einde van de middag regen. Aanvankelijk matige Westelijke wind en later weer tot krachtig of hard toenemende wind tus sen Zuid en Zuidwest. Ongeveer de zelfde middagtemperaturen als giste ren. Invoering iin .kwartaal *°«t er Juli 1955 omslag is dan is de raming dat het na tionaal inkomen vergeleken met 1954 met 1% zal stijgen beslist te laag. „Op dit ogenblik en onder de huidige om standigheden” werd de suggestie van de huurbelasting door de heer Lucas afgewezen, zodat de heer Hofstra zelf wel zal gaan twijfelen aan de moge lijkheid van deze belasting. Bijleveld. DAT er in weinig jaren zoveel appelmoes is gemaakt als dit jaar. Vanaf het begin van het fruitseizoen hebben de conservenfabrieken volop gedraaid en ze zijn nog be zig. Millioen kilo’s appels zijn hiertoe verwerkt. Een zeer groot gedeelte wordt direct geëxporteerd. De schaarste aan groente is een van de redenen van de gro te vraag naar appelmoes. gelift. De ouders van het tweetal (een meisje van 15 jaar en een jongen van 20) hadden inmiddels de hoofd stedelijke politie verwittigd. Zij werden naar Amsterdam teruggebracht en overgele- rerd aan de zedenpolitie. Abonnementsprijs ƒ0.47 per week, 2.p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Medewerkers: 3. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeler, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; Ds A. Gruppen, Biezelinge; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; 3. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; A. H. S. Stemerding, Souburg; R. Zuidema, Goes. DAT de algemene verga dering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilanden zal worden gehouden op a.s. Woensdag 24 November in hotel „De Korenbeurs” te Goes. O.m. komt aan de or de de periodieke verkiezing van de 1 Januari a.s. aftre dende leden. Verder zei Churchill nog: „Ik ben er zeker van, dat het een heel goed ding zou zjjn geweest, als geen van deze wapens ooit was uitgevonden. In welk stadium de ontwikkeling er van moet worden stopgezet en in het voordeel van welk der landen, die mee experimenteren, is een veel in gewikkelder zaak om uit te maken. Honkong, 9 November Het pers bureau „Nieuw China” heeft vandaag de beschuldiging geuit, dat zes golven Amerikaanse vliegtuigen in vijftig vluchten boven de kust van de provin cie Tsjekiang het Chinese luchtruim zijn binnengedrongen voor gewapende provocaties. Dit zou afgelopen Zondag en Maandag zijn gebeurd. Het persbureau beweerde, dat Maan dag vier Amerikaanse militaire vlieg tuigen het Chinese luchtruim binnen drongen boven het eiland Tienau ter hoogte van de provincie Tsjekiang. Volgens de berichten van communis tische soldaten op wacht waren het vliegtuigen met propelleraandrijving met Amerikaanse kentekenen. Maandagmiddag waren zes Ameri- DAT gistermorgen de bromfietser Polderman uit Middelburg tegenover het gemeentehuis van St. Lau rens mevr. Willemse-de Kei zer, die daar op het fietspad liep, omver heeft gereden. Zij moest naar het Gasthuis worden gebracht, vermoede lijk met een zware hersen schudding. De heer Polder man had verwondingen aan het hoofd, maar kon door de spoedig aanwezige politie worden gehoord en zijn weg vervolgen. AMSTERDAM, 8 Nov. Vanmor gen is bij de vleesrijders in Amster dam een wilde staking uitgebroken. De circa 38 vleesrijders, die in een combinatie van vijf vervoersbedrij ven, „Verenigd vleesvervoer Am sterdam”, werkzaam zijn eisen - aldus wordt van werknemerszijde medegedeeld vrij vlees en vet. Eén der combinatieleden is een sla- gersvereniging, die tot nu toe aan haar personeel vrij vlees en vet ver strekte. De vakbonden staan niet achter deze staking. Maandag is een stille dag op het abattoir, dan wordt door de slagers ingekocht. WAGENINGEN, 8 Nov. Vanmid dag heeft een militair vliegtuig (een Harvard), afkomstig van Soesterberg, op ’n weiland in het Binnenveld nabij Wageningen wegens een motordefect een noodlanding moeten maken. We gens de oneffenheid van het terrein moest de piloot het landingsgestel in trekken. Hij maakte een uitstekend ge- men door ongeveer 10.000 militairen, iuKte buiklanding. Het toestel werd slechts licht beschadigd en de reserve- sergeant-vlieger van E. bleef onge deerd. DEN HAAG, 9 November De begrotingsslag is weer begonnen. Tot Kerstmis gaat de Tweede Kamer in het bekende jachtige tempo de ver schillende begrotingshoofdstukken bespreken. Zij is gisteren begonnen met de algemene financiële beschouwingen. Natuurlijk stond de komende be lastingverlaging daarbij in het middelpunt der belangstelling. Alle fracties waren uitermate verheugd over de mededeling van minister-president Drees, dat niet vastgehouden zal worden aan de datum 1 Januari 1956. De ónzuivere stem in dit koor der tevredenen bleek afkomstig te zijn van de banken der p, v. d. A. Niet dat haar woordvoerder elke belastingverlaging zonder meer afwees, maar de heer Hofstra liet duidelijk blijken, dat de uitbouw van de culturele en sociale Overheidstaak voor de socialisten in menig opzicht waar devoller zal zijn dan een algemene belastingverlaging. mensen, die ouder dan 65 jaar zijn. Maar onder de vergeten groepen val len ook jongere personen. Zij zijn de weerlozen, die zelf geen helper heb ben en daarom moet de Overheid haar beschermend schild opheffen. Een andere wens van de A.R. afge- vaardigdë was de afschaffing van de opcenten op grondbelasting Als louter persoonlijke mening deel de de heer v. d. Heuvel mede, dat hij het weinig sympathiek van de Rege ring vindt om de vennootschapsbelas ting niet terug te draaien tot het peil van 1951. En ten tweede hoopte hij, dat de huurbelasting er nooit zal ko men. Wat deze twéé punten betreft, waarover geen overeenstemming be staat in de Kamer, vond hij steun bij de heer v. d. Wetering (C.H.). Het huuregalisatiefonds kan niet op zijn steun rekenen, terwijl hij de blijvende verhoging van de vennootschapsbelas ting niet kan waarderen, daar de be lofte van de Regering (om de verho ging maar vier jaar te doen gelden) daardoor een zeer onsolide karakter krijgt. Ook hij was voor belastingver laging per 1 Juli 1955. Niet alleen maar uit conjuncturele overwegingen, maar om de doodeenvoudige reden, dat de opbrengsten de ramingen weer met AGADIR, 9 Nov. Onafzienbare zwermen sprinkhanen hebben zich neergelaten in het dal van de Marok kaanse rivier Sousse, grote schade aan te velde staande gewassen aanrich tend en zelfs kinderen aanvallend. Zij kruipen in de oren en op de lippen der kinderen, waarop, wanneer de beesten verwijderd zijn, zweren verschijnen. Ook het vee is niet veilig voor de sprinkhanen, die zo vraatzuchtig zijn, aat zij zich nog aan hun prooi te goed doen, wanneer zij half verbrand zijn door vuurpotten, waarmee Marokka nen en Franse kolonisten de insecten te lijf gaan. De sprinkhanen zijn in een wolk van 250 kilometer lang, die een oppervlak te van vijfduizend vierkante Kilometer beslaat, uit het Westelijke gedeelte van de Sahara opgestegen. De door hen aangerichte schade bedraagt thans reeas meer dan tien millioen gulden. Het bestrijden der insecten zal moge lijk nog weken of maanden vergen en de economische gevolgen zullen nog na jaren merkbaar zijn. Stortregens bemoeilijken de strijd tegen de sprinkhanen, die hierdoor niet verder kunnen vliegen. Boven dien is de werking van de door de in woners gebruikt vergif door de slag regen verminderd. Sommige plaatsen zijn door de sprinkhaneninvasie geheel afgesneden, haar bewoners worden door vliegtui gen van levens- en geneesmiddelen en medicijnen voorzien. De Franse kolonisten geven het bestuur van Marokko de schuld voor de omvang der plaag, zeggend dat dit geen acht heeft geslagen op hun waarschuwing, dat de zwermen on derweg waren. Zij menen dat de re gering te laat en te weinig hulp heeft verleend. Het Marokkaanse bestuur is thans van plan Franse militaire vliegtui gen te gebruiken voor het verstui ven van vergif boven de sprinkha nen. DAT Zondag 14 November te Kortgene een ringdag zal worden gehouden van de C. J.M.V.’s en de C.J.V.F.-meis- j esclubs rond de Zandkreek. ’s Morgens is er een wij- dings- en gebedsdienst in de Ned. Herv. kerk waarin Herv. Mannenver. te Kapelle voorgaat ds Boonstra van Wissenkerke. In de middag - bijeenkomst spreekt de heer venshouding”. Hierbij be- M. Allewijn van Hoedekens- handelde spreker de twee millioenen zal overtreffen. K.V.P. BELEID Had de heer Hofstra zijn partij genoot Lieftinck zeer geprezen, de heer Lucas (K.V.P.) prees het K.V. P.’ beleid, dat er steeds op uit ge weest is om het ijzeren regiem van de heer Lieftinck te verzachten en de beleidslijn om te buigen. Over ’t resultaat daarvan was hij niet onte vreden. En nu was de koppige heer Lucas zeer gematigd, want hij was er van overtuigd dat de huidige be windslieden van Financiën hun hart niet ingeruild hebben voor een re kenmachine. Dat was duidelijke taal. En of het nog niet duidelijk genoeg was, voegde hij daar nog aan toe, dat de heer Hof stra vergeten is lof te brengen aan het bedrijfsleven, aan de arbeiders, die hun lonen laag hebben laten houden, aan de werkgevers, die hun investerin gen hebben beperkt. De belastingverlaging moet op 1 Ju li 1955 in werking treden. Voor mij en mijn vrienden is deze datum de uiter ste termijn, zo dreigde de heer Lucas. En op dit gebied had hij de nodige wensen. Ze bepleitte hij de afschaffing van de commissarisbelasting, een bete re regeling voor de familie N.V.’s ver laging van de inkomstenbelasting (ver mindering van de progressie en ver- lichting voor de groep ongehuwden), dezelfde guenllatactiek toepassen als een verhoging van het vrijgestelde be- J drag voor de vermogensbelasting, ver laging van de omzetbelasting en na tuurlijk was hij niet erg enthousiast over de plannen van de Regering inza ke de vennootschapsbelasting. Een huurverhoging vond hij best. In het al gemeen vond de heer Lucas het bud- r;etair verantwoord om de belastingen te verlagen. Ook in 1955 zullen we wel weer een overschot hebben van enkele honder den millioenen, vergeleken bij de ra mingen. En als er geen conjunctuur ’s-GRAVENHAGE, 9 Nov. Een po ging van de communisten in de Eerste Kamer om de behandeling van het wetsontwerp, dat de legering van Ame rikaanse troepen in Nederland regelt, uit te stellen, is vandaag op een mis lukking uitgelopen. De Kamer ging er niet op in en verwierp een communis tische motie met 35 tegen 2 stemmen. 1 De beide conununistische Kamerleden, Brandenburg en Geugjes, trachtten vervolgens om door vele vragen het minister Staf moeilijk te maken. Zij wilden van alles en nog wat weten en kwamen bovendien met allerlei grond wettelijke bezwaren. Zowel minister Staf als staatssecre taris Moorman namen zich de moeite de communisten van antwoord te dienen, waarna de Kamer het wets ontwerp uiteraard met de stemmen van de heren Brandenburg en Geugjes tegen aannam. Daarmee is dus de legering van een Amerikaans squadron op het vliegveld Soesterberg door de Staten-Generaal goedgekeurd. handelde spreker de twee ii_ u wereld zijn aan de hand van verzanden”. Verder worden de geschiedenis van Jacob spelen beoefend onder i Ezau. De leiding berustte leiding van de heer M. J. bij de heer C. Verburg. Men zal moeten toegeven dat de heer Hofstra zijn nummer weet te ver kopen. Zo was de eerste redevoering van deze middag lang de slechtste niet. Alleen waren de argumenten niet even sterk. Integendeel, het pessimisme deed al te somber aan. De heer Hofstra ging uit van de stelling, dat de conjunctuur niet zal blijven stijgen. Eens komt de weerslag, die ernstiger zal zijn naar mate de conjunctuur hoger gestegen is. Via een tactische beweging kwam de heer Hofstra tot zijn eigen opvattin gen. Hij begon met het K.V.P.-rapport bij te vallen om met Overheidshulp steun te verlenen aan de weduwen en wezen. Nu de twee grote partijen daar voor zijn wachten we met spanning op de voorstellen van minister Suurhof. Maar hoe moeten we dit project finan cieren? Het zal wellicht 50 millioen per jaar kosten. De P. v. d. A. is bereid dit bedrag in mindering te brengen van de veorgestelde belastingverlaging. Zij wil dat omdat daardoor de sociale en culturele Overheidstaak uitgebouwd kan worden. En die uitbouw vond de heer Hofstra eigenlijk van groter be- iang dan de verruiming van het parti culiere inkomen. Als de Overheid nu haar sociale en culturele taak niet ter hand neemt bijv, op het gebied van het onder wijs dan zal zij het nooit meer kunnen doen, want de tijden zijn thans daarvoor gunstig. NIET TE HOOG Neen, naar de mening van de heer Hofstra zijn de belastingen niet te hoog De socialistische woordvoerder stond echter moederziel alleen met dit stand punt, Wil de P. v. d. A. dan geen enke le verlaging? Zover ging de heer Hof stra nu ook weer niet. Hij kan nog niet inzien dat de verlaging per 1 Juli 1955 conjunctureel verantwoord zal zijn. In 1956 is dat wellicht het geval, want dan vallen belangrijke uitgaven weg. De P. v. d. A. wenst in ieder geval een huurbelasting. Verder zal er moe ten komen een ingrijpende wijziging van de omzetbelasting. De inkomsten belasting zal zodanig herzien moeten worden, dat de belastingdruk voor de ®ddengroepen aanzienlijk verlicht zal worden. Tenslotte zal mogelijk het vrijgestelde bedrag voor de vermo gensbelasting verhoogd dienen te wor den, waarvan in het bijzonder de klei ne renteniers zullen profiteren. PRIORITEIT Ook de heer van Leeuwen (V.V.D.) naa een prioriteitslijstje. Ten eerste: “U1P aan de vergeten groepen. Ten woede; verbetering van de spaarmo gelijkheden om tot gespreide bezits- arming te komen en ten derde het peppen van een gunstig klimaat voor “e ondernemingen in N.V. vorm. Zo heel veel verschilde dit lijstje iet bij de socialistische wensen, maar toon waarop de liberale woordvoer der sprak verschilde wel heel veel van e van de heer Hofstra. Het lijkt wel, zo zei hij, of de socia- iwten het recept hebben: hoge be- astmgen voor ondernemingen om in eze tijd van hoogconjunctuur de ac- "viteit te temperen. (liLen Punt dat de liberale afgevaar- znine -Zeer ter harte ging was de be- comlein8'' moet het ambtenaren- worden ingekrompen, want hfhiJ00s3.eid za' Hit niet ten gevolge Was“?n- De heer v. d. Heuvel (A.R.) ten a t roerend mee eens. Bui- lana Kabinet is er niemand in het kan Öle dat de efficiency niet lev *°^en °PSevoerd. Het bedrijfs- zen r>21t °m arbeidskrachten te sprin- ^tenTrXfstMem DAT de vlassersbond van Koewacht dezer dagen een verzoek heeft gericht aan kapitein Stoorvogel van de Rijkspolitie om hen ver- uc viaasSLUB.nCii ucucucuuc keersminded te maken. De pese eenheid en de deelneming van W.- kapitein heeft er direct werK - - van gemaakt en zo is Maan dag te Koewacht de eerste verkeersles begonnen. Een veertig-tal automobilisten gaven zich op. De verkeers politie verzorgt de lessen. WASHINGTON, 9 November De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dulles, heeft Dinsdag meegedeeld, dat de V.S. de mogelijk heid bestuderen om Amerikaanse verkenningsvliegtuigen in gebieden, waar Sowjets-Migs toestellen van de V.S. hebben neergeschoten, door jachtvlieg tuigen te laten escorteren. De minister zei dit op een persconferentie, waar hij gebombardeerd werd met vragen over welke stappen de V.S. dachten te nemen naar aanleiding van het neerschieten van een „Superfort” van de Amerikaanse luchtmacht door Sowjet-Migs nabij Japan. Dulles verklaarde ook, dat zijn regering overweegt het incident aan de Verenigde Naties voor te leggen en hij besprak de mogelijkheid om de kwes tie voor het Internationaal Gerechtshof te Den Haag te brengen. waren geregeld, zullen de kansen om met de Sowjet-Unie tot een accoord te komen, beter zijn, zo meende de minis ter. j. OPSCHIETEN dat V'A Heuvel was verheugd, oer i T „gering bereid is de verlaging iomen j 195® in te voeren. Wanneer vroeg h.?e voorstellen precies?, zo ‘“8 van de belastingverlaging -™1 is niet mogelijk. Daarom spoed betracht worden om 1 te halen. velh.?1?®.1*4 voer<ie de heer v. d. Heu- 'kt c v o voor de vergeten groepen. ■KR.-advies geldt alleen voor WAAROM Op de vraag, waarom Russische ja gers zijns inziens Amerikaanse vlieg tuigen neerschieten, antwoordde Dulles, dat het moeilijk was de Rus sen te doorgronden. Men had tegen over hem de theorie geopperd, dat het jongste incident bedoeld was om de besprekingen, welke de Japanse premier, Josjida, thans in Washing ton voert, in de war te sturen. Vaak scheen het, dat de communisten in cidenten scheppen op een ogenblik, dat zij het vreedzame proces van sa mengaan en samenwerking tussen de vrije volkeren van de wereld wel licht zouden kunnen verstoren, aldus de Amerikaanse minister. Hij voegde hieraan toe, dat Ameri kaanse piloten gemachtigd zijn terug te schieten, als zij worden aangevallen, en tot iedere aetie over te gaan, die noodzakelijk is om het leven der be manning en de veiligheid van het vliegtuig te beschermen. GEEN OVERLEG Sprekend over een eventuele gedach tenwisseling tussen de Sowjet-Unie en het Westen, zeide Dulles, dat, zolang de vraagstukken betreffende de Euro- Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad” qoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. H 90, Tel. 2438. Giro 274289. „tnren- Vlissingen: Nieuwstr. ftlef. 326; Middelburg: Korte 6Ö' Ltr 35 Tel. administratie *rtel. redactie 2347; Ter- *eUzen: Dijkstraat 26-28. Exploitatie: Oosterbaan Cointre N.V,

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1