Hl Bl pODENT000D' I Krabbendijke verspeelde kostbaar punt Internaat van de „De Ruyter -school te Vlissingen officieel geopend vroeg0J Zondagsschool te Kapelle 80 jaar van De bevrijding van Middelburg L*. b er ösler Luctor kampioen 3e klasse C Dankbaarheid Propaganda-avond van het C.N.V. op Schouwen- Duiveland Ds L, D* van Dijl nam afscheid Cand. C. de Ruiter deed intrede te Wemeldinge Goes IV steeg naar 2e plaats V aardigheidsproeven bij „Volharding” 1874-1954 en blijdschap slaand Zaterdagvoetbal. KORFBAL. beter beter GYMNASTIEK 1 Nog enkele wedstrijden l WIE IS DAT Geslaagd. Doof dat zuurbranden op ïïw maag met ’n paar Rennies. Ned. Herv. Kerk te Koudekerke Gerei. Kerk te Wemeldinge Nagekomen Advertentiën Moeilijkheden waren legio Vervolg van pag. 1 DE RADIO BRENGT ONS DINSDAG 9 NOVEMBER. Het verleden. 'fy' J DC SS5 cs ZEEUWSCH DAGBLAD Maandaq 8 November 1954 Paqina L, Ingezonden Mededeling (adv.) en Ingezonden Mededeling (Adv.) de 81- tereen heeft hij dit gedaan. De huidige .0 8 8 7 5 6 6 6 6 7 6 5 9 7 7 7 6 4 3 2 O 28—15 30—9 35—17 20— 14 28—21 15—16 18—27 18—26 21— 31 9—29 14—29 GOES, 6 Nov. Het restantje van de korfbalcompetitie is nog niet hele maal afgewerkt, zodat er volgende week nog enkele wedstrijden gespeeld moeten worden. De te Axel gespeelde beslissingswedstrijd tussen Luctor uit Terneuzen en Scampolo 2 uit Zaamslag werd door Luctor met 31 gewonnen, waardoor het kampioen van de 3de klasse C werd. 12 12 12 12 12 12 12 9 7 7 7 4 2 0 1 2 2 5 5 9 20 17 16 14 11 5 1 68—21 51—35 41—21 61—38 35—44 34—49 14—96 6 5 4 3 3 3 3 1 1 1 0 E van gen een con opd Ion om ger mei hec zijr I we Kr vai zoe mo I pla de bui A hee niet Dit te i grei nen stee avo belt bes] van H besl in i ven Pla; Vol; dit ■einc sten opei de dra; gea; *s niet Yf21 de Plof; oger lOQj V rr 61 s< rt A deï bleken factor efficië de lei< zicht nen w het H hleron Reling pez eventi Voc scheic ramp* N ind: tuu mii pai dit de bei vri gel zie He val i ultm den desrt comi dan sche; D£ ordli het gelij: bode Bis 1 banc deel: banc M sten Btuu dat gevi uitn ter li)k tie. Ir vooi schi wor die ge 1 de i B.B reel wor aan doe: ran. wor Tern. Boys Krabbendijke Arnemuiden Colpi. Boys Wemeldinge Nieuwdorp Rillandia V.C.K. Kapelle Mevo Wolf aartsdijk 1 13 1 12 2 1 2 2 3 3 5 5 5 2 3 2 0 3 1 1 11 menten, straf militair marcherend op het rythme van de muziek, nu eens in een langzame pas, dan weer sneller. Om precies vijf minuten voor vier begonnen de zware klokken van de Lange Jan te beieren. Nog was het ge luid niet verklonken, of Bach’s Pink- stercantate kondigde het hele uur aan. Vier slagen volgden, toen zetten vijf leden van het tamboers- en pijpercorps „Juliana” de bazuinen aan de mond. Onmiddellijk daarna hesen padvinders en padvindsters de vlaggen, die half stok hingen, omhoog langs de vele vlaggemasten, welke de Markt mar keerden. Toen dat was geschied vervolgde de Schotse band het concert. Onder een oorverdovend applaus verliet het tegen half vijf het terrein. Daarna heeft de stadsbeiaardier van Rotterdam, de heet Ferdinand Timmermans, op de beiaard van de Lange Jan een concert gege ven. Goes 4 klom naar de tweede plaats van de 2de klasse C, want het bezorgde Kloetingé op eigen veld een 1—3 ne derlaag. In de 2de klasse D gaat Yerseke 2 regelrecht op het kampioenschap af. Ditmaal moest Kruiningen 3 er met 60 aan geloven. Spui liet in de 2de klasse E de kans om aan de kop te komen voorbij gaan, want het bracht het in Driewegen niet verder dan een doelpuntloos gelijk spel (00). Zaamslag klopte Hoek met 31 en bleef dus baas in eigen huis. In de 2de klasse F tenslotte kreeg hekkensluiter A.Z.V.V. 2 op eigen veld een 15 nederlaag te slikken van Ter- neuzense Boys 2 dat hierdoor een flink eind in de lift kwam. P. Vermaire, met dankbaarheid er aan herin- hoe hij 62 jaar geleden als 19- Met een oorverdoven geraas plofte de machine, met Pieter en Karolus in de kruin van de boom. Het tweetal klemde zich stevig aan de rand van de cabine vast. „Dag Pieter....”, piepte Karolus. „Dit is het einde.dit overleven we niet.Er stoof een me nigte bladeren in het rond en twee dikke takken bra ken af alsof het lucifershoutjes waren. Maar toen werd het wonder boven wonder stil. Het vliegtuig zat muurvast geklemd en bleef schuin naar beneden hangend in de boom zitten. Ook Pieter en Karolus waren stil. Ze keken versuft voor zich uit en durfden zich niet te bewegen, bang als ze waren dat het toestel verder zou gaan vallen. Maar toen er verder niets gebeurde sprak Karolus: „W.... we hebben weer eens geluk gehad, Pieter.... kom.... laten we maar gauw naar beneden klauteren want ik voel me niet eerder de oude voordat ik weer grond VELE MOEILIJKHEDEN De heer M. A. v. Popering, wethou der van Gemeentewerken voerde hier na het woord en verklaarde, dat de moeilijkheden om van een oud gebouw een „nieuw” te maken, legio zijn ge weest. De gemeenteraad verleende des tijds een crediet van 202.500 hetwelk later met aanvullende credieten werd verhoogd met een totaalbedrag van 25.000. Burgemeester Kolff sprak hierna op nieuw en verklaarde, dat de mening van enkelen, die destijds de omgeving niet riant genoeg achtten voor dit In ternaat, nu wel grondig gewijzigd is. Waar eerst puinhopen stonden staan nu frisse moderne woningen die de om geving verfraaien. Het oude poortje, afkomstig van het voormalige Militaire Hospitaal vond een nuttige bestemming als toegangs poort voor dit internaat. Op dit poort je staat gebeiteld, dat dit toegang gaf tot de „mouterie”, voordien was in het Hospitaal nl. een brouwerij gevestigd. Hierna droeg burgemeester Kolff het Internaat aan de Stichting over en verklaarde het Internaat voor geopend. De heer W. Poppe zei als voorzitter van het Internaat dat men trots is op het gebouw. Vlissingen en de De Ruy- terschool zijn onverbrekelijk met el kaar verbonden. Hij hoopte, dat de scholieren, wan neer zij straks over alle wereldzeeën zullen uitzwerven, een goed „gerucht” DE SCHOTTEN Na deze kerkdienst kwam een nieuw hoogtepunt van geheel ander karakter: een concert van de „Cameronian Pipers and Drummers” op de Markt. Bijna ’n uur lang hebben deze 15 pipers en 11 drummers de duizenden rond het Marktterrein geboeid. De vloeiende en voor Nederlandse oren eerst wat ongewone muziek van de doedelzakken dééd het op dit grote plein. Niet minder waren de prestaties van de drummers, die feilloos de mar sen ten gehore brachten. Het was niet minder een kijkspel, deze mannen met hun Schotse rokjes en typische instru- Voor het machinezettersdiploma slaagde te Amsterdam de heer J. Hoogstrate, een man die, in dienst van de Fa. Oosterbaan en Le Cointre, steeds zijn beste krachten geeft aan de verzorging van ons blad. Gefeliciteerd Jan! mogen verspreiden over de „De Ruy- terschooi”, het internaat en Vlissingen. De heer P. Vijn, directeur van de Zeevaartschool hoopte, dat het inter naat bij zal mogen dragen bij de vor ming van de zo nodige karakter-ei- genschappen: eerlijkheid, flinkheid en correctheid! De heer Dop commandant van het internaat wees er op, een thuis te willen scheppen voor de jongelui. We hadden zelf geen kinderen, aldus de heer Dop en nu kregen wij er ineens 65. Ingezonden Mededeling (adv.) ’n Wonder, op hoe korte termijn die helpen. Binnen een paar minuten! Nog vóór die Rennies zijn gesmolten op Uw tong, behoort het zuurbranden tot het verleden. Rennies kunt V altijd en overal innemen, onopvallend, zonder water of wat ook. In de middagdienst der Ned. Herv. Gemeente te Koudekerke heeft ds L. D. van Dijl gisteren afscheid genomen wegens vertrek naar elders. De predi kant had tot tekst gekozen Jozua 23 14 (ged.): „Zijnerzijds is niets onver vuld gebleven”. Na de dienst, die zeer druk bezocht was en ook door vele (lollega’s van ds van Dijl werd bijge- ^Voond, zong een Ambonees koor de predikant een afscheidslied toe en de gemeente twee verzen van gezang 263. Daarna sprak eerst de burgemeester, de heer J. L. Dregmans, woorden van hartelijke dank namens de burgerlijke gemeente tot ds en mevrouw van Dijl voor de prettige verhouding tot de be volking en voor de persoonlijke vriendschap. De president-kerkvoogd, de heer W.P. Roose, dankte namens kerkeraad, kerkvoogdij en college van notabelen de scheidende predikant voor al hetgeen hij gedurende zeven jaren voor de gemeente deed. Bijzon der legde hij de nadruk op de Evan gelie-verkondiging, elke Zondag op nieuw. Mevrouw van Dijl ontving woorden van dank voor haar vele ac tiviteiten in de gemeente. Tenslotte heeft de predikant de sprekers en zijn gemeente dank gebracht voor de me dewerking, die hij steeds mocht ont vangen. Des morgens had ds van Dijl afscheid genomen van de Hervormde gemeente van ’t Zand. Met het thema „De roeping van Mo ws om Israel uit Egypte te leiden” heeft ds J. Jonker, em. predikant te Voorburg, in de Geref. kerk te Wemel dinge bevestigd cand. C. de Ruiter uit Leidsendam. Na de bevestiging werd de nieuwe pre dikant Ps. 25 vers 2 toegezongen. In de namiddagdienst, waarvoor grote belangstelling bestond, deed ds de Rui ter zijn intrede met de tekstwoorden uit Galaten 6 14, 15 en 15a. Daar na volgden toespraken van ouderling Hoogerheide, die namens kerkeraad en gemeente sprak, de heer M. Florusse, die enkele schriftelijke felicitaties, w.o. een schrijven van de vroegere pre dikant, voorlas. Vervolgens sprak de consulent, ds J. van der Leek, ds Pest man uit Terneuzen als provinciaal de- utaat, ds J. C. van Yeperen, Ned :rv. predikant, ds J. A. Hamers, Vrij vang, predikant en burgemeester van Sas. <ü^S> «Ss5© Zondag 7 November hebben onze lieve Vader en Moeder JAC. VAN ZWEEDEN en E. G. VAN ZWEEDEN— GOES, 6 Nov. De belangrijke ont moeting tussen Krabbendijke en Arne muiden heeft geen beslissing opgele verd. De wedstrijd eindigde in een 22 gelijk spel en daardoor bleef de kop groep ongewijzigd. Wel diende Krab bendijke na afloop nog een protest in wegens het niet toekennen van een penalty, maar deze penalty bleef on benut, zodat het protest geen enkele zin meer heeft. Wemeldinge had in Zierikzee geen moeite met Mevo (07) en klom hier door een plaatsje op de ranglijst, even als Nieuwdorp, dat in Kapelle maar net met de hakken over de sloot kwam (45). Wolfaartsdijk trok in Koude kerke bij V.C.K. aan het kortste eind (64) en bleef dus zonder een enkel puntje op de onderste plaats. De stand in de eerste klasse: 1 2 1 1 1 1 0 2 1 0 0 De wedstrijd tussen Animo 2 Zuidwesters 2 in de 3de klasse B werd uitgesteld, terwijl in de 3de klasse C Scampolo 3 verstek liet gaan bij Vol harding 2. In de 3de klasse D besloot kampioen Vios de competitie met een stevige 11 1 overwinning op hekkensluiter Blauw Wit 2. Blauw Wit 1 stuurde Luctor 2 met een 62 nederlaag naar Terneuzen terug en klom daardoor nog net naar de derde plaats, dank zij een beter doelgemiddelde dan Elto 2. Togo 3 klom ook nog een plaatsje op de ranglijst door een magere 32 zege op het bezoekende Vopo 2. Er resten hier nog twee wedstrijden. Bij de A-adspiranten kwamen Vios en Scampolo geen van beide tot sco ren, zodat de buit eerlijk gedeeld werd. Tenslotte werd ook bij de B-adspi- ranten de competitie beëindigd. Majoe verloor in Souburg met 72 van Ani mo A, terwijl- Zuidwesters A en Swift Kwiek elk een maal scoorden en dus eerlijk deelden. KAPELLE, 5 Nov. In een goed be zochte familie-avond in het C. J. M. V.- gebouw is vanavond herdacht, hoe 80 jaar geleden in Kapelle de Zondagsschool „Eben Haëzer” werd opgericht. „Eben Haëzer”, tot hiertoe heeft ons de Heer geholpen, geldt zeker voor deze Zondags school en daarom was er vanavond blijd schap en dankbaarheid. De voorzitter, de heer J. Glas, richtte in een speciaal welkomstwoord zich tot de ere-voorzitter de heer P. Vermaire en de afgevaardigden van de Zondagsscho len uit de omgeving. Hij gaf een over zicht van de afgelopen 80 jaar. Met dankbaarheid maakte hij gewag van het werk van Stoffel Korstanje, de familie Vermaire en de familie Groenleer. De heer P. Vermaire, een zoon van één der oprichters, de heer Adr. Vermaire, gaf vijftig jaar leiding aan het werk. Mevr. C. CabboortVermaire is thans een der hoofdleidsters. Een tableau werd vertoond, waarna ds E. P. J. Jebbink sprak over „Het kind en de Bijbel”. Hij wees er op, hoe het kind in contact gebracht kan worden met de Bijbel. Hij gaf de middelen aan welke hierbij gebruikt kunnen worden en bo venal op de taak van het gezin hierbij. Door de heren C. J. Huissoon en J. M. Eversdijk werd nog blokfluit- en orgel muziek ten gehore gebracht. Na de pauze werden verschillende felicitaties uitge bracht, werd in discussiegroepen gespro ken over het onderwerp „Kind en Bijbel” en werd het Zondagsschoolwerk in het algemeen uitvoerig besproken. Ook werd het woord gevoerd door de ere-voorzitter, de heer welke nerde jarige jongen mocht beginnen met het dagsschool houden, tientallen jaren ach- werk. Namens de districtsraad van de Zon- voorzitter, de heer J. Glas, heeft onge- dagsscholen sprak de heer C. J. de Jonge veer 35 jaar de leiding. jullie een boekenkist krijgen en daardoor steeds nieuwe lectuur on der ogen krijgen. Ir C. Kapsenberg richte zich tot het stichtingsbestuur met een woord van geluk namens het schoolbestuur. Het Ministerie van O. K- Wafd. Nij verheidsonderwijs zond een gelukwens bij monde van haar inspecteur de heer v. d. Hoek en het College van Regen tessen en Regenten van het Gasthuis deed dit bij monde van haar voorzitter, de heer W. de Ridder. Voorzitter Pop pe dankte allen hartelijk voor de ge lukwensen en verzocht het fraaie in ternaat te bezichtigen. OOK EEN BIBLIOTHEEK De heer van Eerde sprak namens de Mij La Corona een kort woord en deelde mee, dat de lege bibliotheek spoedig gevuld zal zijn. We zullen het internaat opnemen in het roule- nngssysteem wat toegepast wordt bij de schepen. Regelmatig zullen boekenkist krijgen GOES, 6 Nov. Deze week hebben ver schillende jongens en meisjes van de gymnastiekvereniging „Volharding” te Goes in het gymnastieklokaal de jaarlijk se vaardigheidsproeven afgclegd. Voor diploma A meisjes slaagden: R. Moens, N. Does, I. de Buck, L. Kiviet, J. Pïatteeuw, J. Kampman, S. Spangenberg, L Tilroe, J. Polfliet en J. Mjjnsbergen. Voor diploma B meisjes slaagden: A. Bruggeman, A. van Hese, A. Herrebout, M. van den Broeke, R. Joosse, I. Brou wer, J! van Sprang, M. Steenhart, A. L. Sturm; A. Stolk, M. Daniëlse, M. Moens, B. Korstanje, H. Boon. Een meisje werd afgewezen. Jongens A: C. Knuist, C. Dagevos, E. van Liere, H. Rejack en P. Kok. Jongens B: M. Korstanje en J. van der Zande. Zaterdagmiddag is te Vlissingen het Internaat van de „De Ruyterschool of ficieel geopend en hierna door B. W. van Vlissingen overgedragen aan de Stichting Internaat „De Ruyterschool”. Talloze autoriteiten woonden deze plechtigheid bij. Burgemeester Kolff verklaarde in zijn welkomstwoord, dat reeds lang de gedachte leefde om een internaat te stichten dat méér capaciteit bood, dan het tot voor kort geëxploiteerde. Het bouwen van een geheel nieuw inter naat werd ernstig bestudeerd, doch financieel bleek dit onmogelijk te zijn. De oplossing, die gevonden werd is uitermate bevredigend. Dfe ziekenafde ling van het Gasthuis werd nl. ver bouwd tot dit fraaie tehuis, ruim, mo dern en opgezet om de jongens wérke lijk een thuis te bieden. ZIERRIKZEE, 5 Nov. De Chr. Be sturenbonden van Schouwen-Duive- land hebben de leuze dat de Novem- bermaand een C.N.V.-maand hoort te zijn, al direct in practijk gebracht: Donderdagavond belegden zij een avond in Zierikzee, waarvoor grote be langstelling bestond. Dat hoeft niet te verwonderen want er was een aantrekkelijk programma samengesteld, geheel verzorgd door de eigen leden. Declamatie, samenzang, de C.J.M.V.-band uit Renesse met kampliedjes, goochelen en niet te ver geten de leden van Bruinisse met hun aardige éénacter dit alles tezamen gaf een avond vol opgewekte vrolijk heid. Natuurlijk was er meer, want het was een propaganda-avond. Voorzitter L. van Sluis van Zierikzee opende de bijeenkomst met een hartelijke toe spraak en de heer W. van Gilst, voor zitter van de besturenbond te Bruinis se, hield een propagandatoespraak, omdat de „echte” spreker, de heer H. Plomp uit Utrecht, met verkeersmoei lijkheden zat. Later arriveerde deze at in een prachtige speech tekende hij de noodzaak van christelijke vakbewe ging: zij heeft een aparte taak in onze Ds P. L. Schuddebeurs, Geref. predi kant te Brouwershaven, sprak het slot woord. onder mijn pootjes voel....!” Doch voordat Pieter antwoord kon geven ki-„ er een andere stem. „Het is dat ik je beter ken....”, riep iemand, nndérs '- S ik je deze onverantwoordelijke vliegerij betaald zetten.... Poeh.je had m net zo goed met mijn hele hebben en houwen tegen de wereld kunnen vliegen Hoe gaat het anders.... ik heb je haast in geen twee jaar meer gezien... yet’ wonderd keek Pieter in de richting vanwaar het geluid kwam en toen zag hij hun zilveren bruiloft herdacht, Dat zij nog lang voor ons ge-1 spaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen. KEES en Verloofde 0 RIE en Verloofde 0 KOOS 1? WIM 0 Gelegenheid tot feliciteren Maan- 4 dag 8 November van 3—5 uui, Goes, November 1954. \t Grote Markt 32, Goes. 0 4> <3^S> Heden ontsliep zacht en kalm m I zijn Heer en Heiland onze ge“® I de Vader, Behuwd-, Groot- I Overgrootvader, de heer JOHANNES VAN BAALEN I in de ouderdom van 85 jaa1 111 I 11 maanden. .rvN I De fam. VAN BAALE> Heinkenszand, 7 Nov. 1954 I 2de klasse In de 2de klasse A zorgde Kapelle 2 voor een verrassing, want het bezorgde Nieuwdorp 2 de eerste nederlaag en dat nog wel op eigen veld (24). Hier door kon Arnemuiden 2, dat Krabben dijke 2 met een stevige 91 nederlaag naar huis stuurde, de leiding over nemen. Mevo 2 wist Wemeldinge 2 een 22 gelijk spel af te dwingen, waar door het een plaatsje op de ranglijst klom. Wolfaartsdijk 2 moest de eer aan het bezoekende V.C.K. 2 laten en kwam dus weer wat steviger op de on derste plaats. In de 2de klasse B ging Veere in Vlissingen bij E.M.M. 4 om de volle buit (27) en behield dus de leiding. Serooskerke stuurde Oostkapelle met lege handen heen en veroverde daar door de tweede plaats (41). RECEPTIE De Burgerzaal was vanaf half zes meer dan misschien ooit in de laatste jaren het geval is geweest een zaal, die haar naam met ere dro^g. Want (al ontbrak er dan een gastenboek!) de burgerij in haar meest uiteenlopende schakeringen was daar opgekomen ter receptie van het gemeentebestuur. Enkele honderden zijn er geweest. Na men noemen is natuurlijk uitgesloten en daarom zij volstaan met de mede deling, dat bijna elke vereniging of or ganisatie, instelling of dienst in de stad één of meer afgevaardigden had gezonden om het gemeentebestuur ge luk te wensen met deze tienjarige be- vrijding. Tijdens deze receptie gaf het Middelburgs Muziekcorps voor het Stadhuis een concert, dat ook veel be langstelling trok. HET AVONDPROGRAMMA Des avonds waren opnieuw duizen den mensen getuige van een grote mu zikale mars, die de Kon. Harmonie „Ons Genoegen” uit Vlissingen, voor afgegaan door de Schotse band, door de stad maakte. Tegelijkertijd voerde de Volksdansgroep van de C.J.MV volksdansen uit op de Markt. Het einde van deze geslaagde be vrijdingsdag kwam met een uitsteken de taptoe van de Schotten en „Ons Ge noegen” voor het Stadhuis. Nadat het Wilhelmus was gespeeld hebben pad vindsters de vlaggen op de Markt, waar de feestverlichting langs de ge vels der huizen brandde, gestreken. ERKENTELIJK Generaal Hakewill Smith vertelde eerst, waarom hij als datum van be vrijding der stad de 7 e November in een publicatie had genoemd. Op die dag n.l. zond hij veldmaarschalk Mont gomery een boodschap, dat Walcheren was veroverd. De generaal zei ook, dat het tot 28 November duurde, voordat de haven van Antwerpen vrij was, na dat de gevaarlijke karwei van het ve gen der mijnen in de Schelde was vol tooid. Op 1 December kon het eerste schip daar worden gelost. En medio Decem ber begon Von Rundstedt zijn Arden- nen-offensief. Indien Walcheren alleen van de landzijde aangevallen had moe ten worden, dan zou de bevrijding ze ker tien tot vijftien dagen langer op zich hebben doen wachten. Voor de penning was hij zeer erkentelijk. „Ik ben erg trots op deze erepenning, zo besloot de generaal zjjn speech. HERDENKINGSDIENST Vanmiddag werd in de Nieuwe Kerk een interkerkelijke herdenkingsdienst gehouden, die druk bezocht was. In de ze dienst verzorgde ds W. J. Meister het liturgisch gedeelte (bij verhinde ring wegens ziekte van ds H. Johan nes) en was voorganger ds J. van Woerden. Hij sprak naar aanleiding van Exodus 20 2 en 3: God, de Here, Die Zijn volk uit Egypte leidde en het verbood andere góden voor Zijn aan gezicht te hebben. God is ook onze eni ge Bevrijder geweest van het Duitse juk en door Jezus Christus van onze zonden, zo zei de predikant, die èen dringend appèl deed op allen om de verkregen vrijheid te gebruiken in dienst van God. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: „Uit het rapport van de agrarische com missie over Nieuw-Guinea”, dcor Drs. C. N. de Boer. 18.00 V. d. jeugd. 18.20 Sp.- praatje. 18.30 Metropole-ork. en solist 19.00 Nws. 19.10 Lichte muz. 19.30 Avond gebed en lit. kal. 19.45 Lichte muziek HILVERSUM H (298 m.). AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.30 V. d. vrouw. 9.35 Gram- 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10-50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. zieken. H-» Cello en piano. 12.00 Lichte muz. 12" Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Orgelsp. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.53 Beursber. 14.00 Kookpraatje. 14-15 óram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Byzantijns koor. 15.30 V. d. vrouw. 16.00 Gram. 16.30 d. jeugd. 17.20 „De dierenwereld en wij caus. 17.30 Jazzcompetitie. 18.00 Nws. HILVERSUM I (402 m.). KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws., weerber. en katholiek nws. 8.20 Gram. 9.00 V. d. huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Gram. ll.W Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Angelus, 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Promenade-ork. MO Gevar. progr. 14.45 Gram. 15.00 School radio. 15.30 Ben je zestig? 16.00 Voor de uit Yerseke. Over het verleden en de oprichting van de Zondagsschool hadden wij een gesprek met de ere-voorzitter, jarige P. Vermaire. Hij behoort zelf tot de Vrij Evange lische Gemeente van Wemeldinge, maar ondanks dat gaat de Kapelse Zondags school hem na aan het hart en dit is geen wonder. Hij vertelt ons dat het zijn vader is geweest welke in 1874 samen met de dames van de Vrie, mej. T. Been hakker en de heer J. van Willegen be gonnen met het vertellen aan de kin deren over de Blijde Boodschap van het Evangelie. Opmerkelijk is dat zij allen lid waren van de Vrij Evangelische Ge meente, die toen nog in Kapelle was. Tot 1914 kwam men bijeen in de Vrij Evan gelische Kerk in dit dorp. Toen ver dween deze kerkgemeenschap daar ter plaatse, de Zondagsschool werd in het jongelingslokaal gehouden, maar de leer lingen bleven komen uit verschillende milieu’s. Tot 1940 is de Zondagsschool interkerkelijk geweest, zo vertelt ons de heer Vermaire. Toen werd ze Hervormd en dit is ze nog. Er zijn namen in het Kapelse Zondags schoolwerk, welke geen enkele Kapelle naar ooit zal vergeten. Wij denken, naast de ere-voorzitter Vermaire, aan mensen als St. Korstanje, Q. van de Vrie, Chr. Glas en S. P. Groenleer. De eerste en laatst genoemde zijn niet meer in leven. De heer Vermaire ging na het opheffen van de Vrij Evangelische Gemeente in Kapelle naar deze kerk in Wemeldinge ’s morgens ter kerk, ’s middags naar de Herv. Kerk in Kapelle en ’s avonds Zon in ieder geval zijn dus nu alle kam pioenen bekend. Voor de promotie naar de 2de klasse zal niet worden gespeeld, omdat een aantal clubs bij keuze zal promoveren. Men wil namelijk het vol gende seizoen komen tot een meer py- ramidale vorm en dus twee afdelingen tweede klasse vormen. De laatste wedstrijd in de tweede klasse, tussen Togo 2 en Vios, eindigde in een min of meer onverwachte 54 zege voor de Goesenaren. De eindstand luidt nu als volgt: Volharding Elto Vios Swift 2 Vopo Togo 2 Eendracht 1 F ^*2 "7

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2