nakomen onzer H HENRI MATISSE OVERLEDEN Het mooiste verzetsmonument is het ff verplichtingen. en Mendès-France Nobelprijzen voor Natuur- Scheikunde toegekend* verdedigt beleid ©e Radio* De inzamelingsactie van de Stichting 1940-1945. K. R. v. STAAL Geslaagde aanval van nationalisten Itengt ons Smeekbede van dr Albert Schweitzer voor de vrede. itslaq Prof, Born Albert Schweitzer Dr Pauling Prof. Bothe De schilder van het licht if F H I ZEEUWSCH DAGBLAD Visdag 5 November 1954 pagina 5 If 2 stuks voor 50 cent Bik i Bombardement van Toemen. Castella Schoonheidszeep voor een stralend uiterlijk, een huid, zo fris, zo zacht en geurend als de lente zelf. Houdt U aan Castella Schoon heidszeep rijk aan huidversterkende oliën, discreet geparfumeerd! Voor dr Pauling, prof. Bothe en prof. Born Als iedereen meedoet. Stichting om trots op te zijn. v... V" W w K e»j Ingezonden Mededeling (Adv.). DOOR vernietigende doelen ge ook West. Mendès-France en ze N.T.S.: 20.5722.15 Relais v. d. „Baye- rische Rundfunk”; „La Finta Giardinie- ra”, opera. een Ex- Het aantal aangegeven radio-ontvang- toestellen in Nederland bedroeg per 1 November jl. 1.942.105 tegen 1.931.683 op 1 October 1954. heeft ook gebeeldhouwd en lithografisch werk gemaakt. Matisse, die in Cateau-Cambresis is ge boren, studeerde rechten in Parijs. Hij voelde zich echter tot de schilderkunst aangetrokken en liet zich in 1893 inschrij ven bjj de „Academie Jullian”. Later ging hij naar de „Ecole des beaux Arts”, waar hjj onder de conservatieve William Bouguereau studeerde. Later vond hij in Gustave Moreau een stimulerendër mees ter. voorzitter van het inzamelings- comité der Stichting 19401945 taken te kunnen voortzgtten en alle verplichtingen tijdens het le ven der nagelaten betrekkingen weduwen en wezen- en de invali den, te kunnen nakomen, is er des kundig berekend nog vier a vijf een dag DAMASCUS, 4 Nov. De Syrische Volksvertegenwoordiging heeft het nieu we Kabinet met 84 tegen 48 stemmen, bij een onthouding, haar vertrouwen ge schonken. W te zich steeds weer van deze stromin- gen los en ging voort op eigen wijze te experimenteren. Matisse was de „schilder van het licht” waarbü hü er iu slaagde met een uiterst sober materiaalgebruik een maximum aan uitdrukking te bereiken. Hü ge bruikte klare, lichtende kleuren. Vele t van zijn schilderijen worden beschouwd als meesterwerken door de simpele wijze, waarop zij vorm en rythme suggereren door een eenvoudig lijnenspel. In tegenstelling tot het werk van Pi casso, dat wel als „sardonisch en weer spiegelend voor het „geweldmatige” van de 20-ste eeuw wordt beschreven, heeft het werk van Matisse steeds een sereen karakter, waarbij een beschouwende af stand tot het onderwerp is genomen. „Waarvan ik droom is een kunst van het evenwicht, van zuiverheid en sere niteit, zonder’ het verontrustende of de primerende onderwerp, een kunst, die voor iedere geestelijke arbeider, moge hij zakenman of schrijver zijn, een rust-brengende invloed kan hebben, als een kalmeringsmiddel - iets als een leunstoel, waarin men van lichamelijke vermoeidheid kan uitrusten”, zo schreef hij eens. Matisse heeft school gemaakt, niet al leen in Frankrijk, doch in vele andere landen. Onder meer werd een gehele ge neratie schilders in Scandinavische lan den door hem beïnvloed. Matisse, wiens werk in vele musea en particuliere ver zamelingen te vinden is, heeft zich niet i alleen aan de schilderkunst gewijd. Hij van andere kanten de gelegenheid tot collecteren voor goede doelein den wordt gevraagd. Men zal ech ter vanaf Mei 1956 de plaats van de Stichting kunnen innemen. Maar er is vier a vijf millioen gulden nodig om onze taken blij vend te kunnen vervullen. Het Ne derlandse volk, dat in velerlei vorm zal worden benaderd, zal zich stel lig, nu het om de laatste inzame ling gaat, opnieuw niet onbetuigd laten. De jongste stormramp in 1953 heeft bewezen wat de solidariteit en het meeleven in tijd van nood van het Nederlandse volk wil zeg gen. Dit geldt niet alleen voor de Nederlanders in eigen land, maar ook voor onze landgenoten in de vreemde en die wij dus, 'nu het om de laatste vier a vijf millioen gul den gaaj;, waardoor het mogelijk moet worden om over tien a vijf tien jaren nog aan onze verplich tingen tegenover de nagelaten be trekkingen en invaliden te voldoen, in deze inzameling zullen betrek ken. Hoe lang en hoe ver ook van huis in de vreemde, het zal ieder rechtgeaard Nederlander een eer en genoegen zijn om voor deze slot- actie of zijn aandeel bij te dra gen. uiteenzetting van de Franse premier bij de commissie in goede aarde geval len. De commissie zal waarschijnlijk goedkeuring van de verdragen aanbe velen. De mogelijkheid van een conferentie van de Westelijke grote drie met de Sowjet-Unie zal een van de onderwer pen zijn, waarover Mendès-France bin nenkort bij zijn bezoek aan Washington zal spreken. Dit betekent niet, dat hij een vier-mogendhedenconferentie zal voorstellen, aldus de premier. ZATERDAG 6 NOVEMBER. HILVERSUM I (402 m.). KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Koorconc. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws., weer- ber. en kath. nws. 8.20 Gram. 9.00 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Amus. muz. 13.45 Gram. 14.00 Boekbespr. 14.10 Gram. 14.20 Eng. les. 14.40 Amateurprogr. 15.00 Kron. v. letteren en kunsten. 15.40 Orkestconc. 16.00 De schoonheid v. h. Gregoriaans. 16.30 V. d. jeugd. 17.00 Hammondorgel- spel. 17.20 V. d. jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journ. weekoverz. 18.25 Gram. 18.30 Van het Binnenhof. 18.40 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.10 Lichtbaken. 19.30 Avond gebed en lit. kal. 19.45 De Zilvervloot. 20.15 Gevar. progr. 21.00 Act. 21.15 De gewone man. 21.20 Gram. 22.00 Wie ’t weet mag *t zeggen. 22.30 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.22 24.00 Gram. HILVERSUM IX (298 m.). VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 „Even opkrikken!” 7.50 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.35 Orgelspel. 8.55 V. d. huisvr. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgescha- keid”, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. arb. i. d. contmubedr. 11.35 Mezzo-sopr. en piano. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Staatsiebezoek Keizer Haile Selassie. 13.00 Nws. 13.15 VARA-varia. 13.20 Lichte muz. 13.45 V. d. jeugd. 14.2Ó Sportpr. 14.35 Lichte muz. 15.00 Orgelspel. 15.20 „Albert Hahn en zjjn tijd”, gesprek. 15.40 Muzikale caus. 16.00 „Van de wieg tot het graf”, caus. 16.15 Radio Philharm. ork. en soliste. 17.00 Act. 17.35 Accorde- onork. en solist. 18.00 Nws. en com. 18.20 Dansmuz. 18.45 Regeringsuitz.: „At lantisch allerlei”, Een en ander over de 14 landen van het Atlantisch Pact. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 „Pas separtout”, caus. 19.40 „Augustinus werd 1600 jaar geleden geboren”, caus. 19.55 „Deze week”, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Soc. comm. 22.15 Weense muz. 22.45 „De molen aan de rivier”, hoorsp. 23.15 Nws. 23.3024.00 Gram. STOCKHOLM, 4 November. Vandaag zijn door de Zweedse Academie van Wetenschappen twee Nobelprijzen toegekend aan drie geleerden. De Amerikaan dr Linus Pauling van het technologisch in stituut van Pasadena in Californië verwierf de Nobelprijs 1954 voor scheikunde. De Duitse professor Walter Bothe van het Max Planck Instituut in Heidelberg en dr Marx Born, Duitser van geboorte, maar nu Brits onderdaan, delen de Nobelprijs voor Natuurkunde. De prijzen zullen 10 December in Stockholm worden uitgereikt door Koning Gustaaf Adolf van Zweden. Er zal een oproep uitgaan naar de Nederlandse clubs en verenigingen en naar alle steunpunten, waarom de emigranten van de na-oorlogse jaren zich scharen. Zowel het Mi nisterie van Buitenlandse Zaken als de emigratie centrales hebben hun medewerking om deze grote actie te helpen slagen, volop toe gezegd. Onze richtlijnen zijn verder ingesteld op een uurloonactie in 1955, waarvoor wij ons verzekerd houden van de medewerking der vakcentrales en Werkgevers. Wij zullen een beroep doen op alle ker kelijke instanties om op Zondag 1 Mei 1955 voor dit verheven doel een collecte te houden en wij hopen ook de medewerking te krijgen via de Nederlandse Bioscoopbond van de eigenaren der bioscopen door ’t houden van een collecte onder de bezoekers(sters), zoals geschiedt voor het B.I.O.-vacantieoord. Uit TAIPEH (Formosa), 4 Nov. Lichte bom menwerpers der Nationalistisch-Chinese luchtmacht hebben vanmorgen het ter hoogte van de Chinese kust liggende ei land Toemen in vier aanvalsgolven ge bombardeerd, aldus een mededeling van het hoofdkwartier in de Formosaanse hoofdstad Taipeh. Hieraan wordt toege voegd dat, voor de eerste maal, bij elke aanval jagers der Chinese communisten opstegen en poogden de aanvallende bommenwerpers te onderscheppen. Alle nationalistisch-Chinese vliegtuigen zijn veilig op Formosa teruggekeerd. De vliegers meldden bij hun aanvallen uit stekende resultaten te hebben geboekt. Kruitmagazijnen, geschutsstellingen en kazernes werden herhaaldelijk getroffen. J Krabben en peuteren - Aa. 1 Q- maakt de kwaal steeds poriën door, zuivert, ont smet en geneest de hu’d. VLOEISTOF BALSEM ZEEP* niet voor bruikt”. De vredesprijs werd dr Schweitzer het vorig jaar toegekend, tegelijk met de prijs voor 1953, die naaf generaal George Marshall van da V.S. ging. Wegens zijn werk in N.« Afrika kon dr Schweitzer niet eer« der naar Oslo komen om de ge. bruikelijke toespraak tot het No- bel-instituut te houden. Hij deed een beroep op de volke ren te beginnen bij het helen van de wonden, die zij elkaar in de oorlog hebben toegebracht. „Uit naam van allen, die lijden in de strijd voor de vrede, smeek ik de volkeren de eer ste stap op dit nieuwe pad te zetten, In de sfeer van vertrouwen, die dan geschapen zal worden, zou men kun nen beginnen met de taak om een billijke oplossing van de problemen welke door de twee wereldoorlogen zijn ontstaan, tot stand te brengen”. „Men moet de kracht van de geest niet onderschatten. Hij heeft de vol keren van Europa uit de middeleeu- gevoerd en een einde gemaakt bijgeloof, heksenjacht, foltering vele andere traditionele wreedhe- PARIJS, 3 November De eerste minister, Mendès-France, heeft Woens dagavond in de commissie voor Buiten landse Zaken van de Nationale Verga dering verklaard, dat de bekrachtiging van de Parijse verdragen niet in strijd is met nieuwe onderhandelingen tus sen Oost - bracht bij de commissie verslag uit over de verdragen waarbij West- Duitsland souverein wordt en wordt toegelaten tot de N.A.V.O. Volgens welingelichte kringen is de volgens zijn vrienden zeer bedreven is. Ook schildert hij. Prof. Max Born, 72 jaar, verklaarde „gelukkig en volkomen verrast” te zijn, 28 jaar nadat hij zijn theorie had ontwikkeld. Dr Born is één van de meest vooraanstaande theoretische natuurkundigen van onze tijd en één van de grondleggers van de zoge naamde quaten- en golven-mechanica, een reeks theorieën betreffende het gedrag en de aard van atoomdelen. Van 1921 tot 1933 was hij professor aan de universiteit van Göttingen (Did.), Toen vluchtte hij naar Enge land waar hij zijn wetenschappelijk werk als professor in Cambridge en van 1936 af aan de universiteit van Edinburg voortzette. In 1953, nadat hij zich had teruggetrokken, keerde hij naar Duitsland terug en vestigde zich in Bad Pyrmont. Born heeft meer dan 200 wetenschappelijke werken geschreven en is leraar van vele atoomgeleerden. Dr Linus Pauling, 53 jaar, verwierf de prijs door zijn ontdekkingen met betrekking tot de krachten die de mo leculen tezamen houden en haar func ties als bouwstenen van levend en dood materiaal bepalen. Professor Arne Tiselius, vice-president van de Nobel-stichting, noemde dr Pauling’s prestaties „een belangrijke bijdrage aan de proteïne-chemie” een ter rein waar de geringste theoretische vordering belangrijke gevolgen kan hebben voor de verklaring van de aard van bepaalde ziekten en haar genezing. De Amerikaan heeft vele boeken op het gebied van de schei kunde geschreven. Prof. Walther Bothe, 63 jaar, be vindt zich op het ogenblik in een zie kenhuis in Heidelberg waar hij een zware operatie heeft ondergaan. Hij is de uitvinder van de „coïncidentie- methode”, die wordt gebruikt om de richting van de onzichtbare kosmi sche stralen vast te stellen, zoals een telescoop de richting van het licht bepaalt. Bothe was een leerling van de beroemde Duitse geleerde Max Planck. Op 23-jarige leeftijd behaalde hij, na vier jaar studie aan de uni versiteit van Berlijn, zijn doctors titel. Tijdens de eerste wereldoorlog bediende hij een machinegeweer aan het Oostelijke front. In 1915 werd hij door de Russen krijgsgevangen ge maakt. Vijf jaar bracht hij toen in een kamp in Siberië door. Bothe’s liefhebberij is pianospel, waarin hij millioen gulden nodig. Er moest uiteindelijk komen, dat de Stichting 19401945 de huis-aan-huis inzameling niet meer nodig heeft. De tienduizenden die zich in de loop der jaren voor dit werk hebben gegeven, zijn wij dankbaar, maar ook zij worden ouder, waar nog bij komt dat ook Dr Albert Schweitzer, winnaar van de Nobelprijs voor de vrede van 1952, heeft vandaag In zyn Nobel-toespraak te Oslo verklaard, dat de moeilijkheid in de wereld is, dat de mensen niet de bovenmenselijke rede hebben, die no dig is om hun bovenmenselijke macht in evenwicht te houden. „Een nieuwe ethiek, gebaseerd op humanitaire opvattingen, is nodig om er voor te zorgen, dat de mens de krachten die tot zijn beschikking staan, de aard der zaak zal ditzelfde ver zoek uitgaan naar de Directies der Schouwburgen. Tevens zal een be roep worden gedaan op de vereni gingsbesturen van grote en kleine organisaties landelijk en plaatse lijk om uit hun kas eenmaal een bedrag af te staan voor deze eer volle inzameling. Natuurlijk wordt tegen 5 Mei 1955, wanneer wij onze bevrijding in gepaste, maar toch feestelijke vorm, met sluiting van alle fabrie ken en werkgelegenheden, gaan herdenken, de „huis-aan-huis” ac tie niet vergeten. Dit is ook in de geest van het inmiddels ingestelde Nationale Bevrjjdingscomité, dat zich voorstelt de Gemeentebesturen richtlijnen te geven en ook zelf cen trale feesten en herdenkingsbijeen komsten zal organiseren, terwijl het voor zichzelf de verklaring van de minister-president dr W. Drees heeft overgenomen, n.l. dat het feest der tienjarige bevrijding in het teken van dankbaarheid en of fervaardigheid dient te staan door de laatste inzameling van de Stich ting 19401945 krachtdadig te steunen. Van de Nederlandse Radio Unie en Televisie-stichting mocht het In- zamelingscomité reeds te toezeg ging ontvangen dat het op beider volledige medewerking kan reke nen bij deze inzameling, terwijl ,de sierkunstenaar Aert van Dobben- burgh bezig is een plaat te ontwer pen, waarin niet alleen de bevrij- dingsgedachte, maar ook de laatste slag ter voldoening aan de ver plichtingen tegenover de achterge bleven betrekkingen der ge vallenen en de invaliden uit het verzetsleger, tot uiting zal worden gebracht. Deze plaat zal in groot formaat, naar wij hopen een plaats krijgen in alle grote gebouwen waar veel mensen komen, terwijl de medewerking zal worden ge vraagd van de winkeliers door de zelfde plaat in klein formaat aan te bieden met verzoen deze als raambiljet te gebruiken. Uit de aard der zaak hangt het welslagen van de actie ook af van de Pers. Wij gaan zelfs verder: zon der de Pers, die de Stichting 1940 1945 in haar doelstellingen altijd heeft gediend, komen wij er niet. Eigen acties uit deze kring zullen door het Inzamelingscomité van harte worden toegejuicht. Mochten wij er in slagen het be drag bij elkander te krijgen, dan is er niemand uit het Inzamelings comité, die zich op de borst zal slaan, want dan zullen wij dit wel slagen zien als een teken van soli dariteit van alle Nederlanders, die in tijden, van nood, als het op hel--, pen aan komt of, zoals in dit geval, op het voltooien van eervolle en menswaardige verplichtingen, altijd op de bres hebben gestaan. Dit heeft het Nederlandse volk wij herhalen het opnieuw tegen over de verzetsslachtoffers reeds voordien in de jaren 19451954 be wezen. Als wij deskundig berekend het benodigde bedrag om levenslang te genover de betrokken slachtoffers onze verplichtingen te kunnen na komen, op vier a vijf millioen gul den hebben gesteld, dan houdt dit verband met de innige hoop van het Hoofdbestuur der Stichting 19401945, dat het op de vaste contribuanten zal mogen blijven re kenen. Het staat voor ons vast, dat het Nederlandse volk opnieuw zijn grootheid zal bewijzen door met offervaardigheid zijn ereschuld uit dankbaarheid tegenover hen die ge vallen zijn, volledig in te lossen. Dit betekent dat de Stichting vanaf dat moment in stilte haar werkzaam heden voor de pl. minus 6000 gezin nen en invaliden zal kunnen voort zetten. Tot slot vermelden wij nog het gironummer van de Stichting 1940 1945. Dit nummer kan niemand vergeten, omdat het zo voor zich zelf spreekt, want dat nummer is: 194045. wen aan en den en dwaasheden. De geest zou in onze tijd een nieuw wonder kunnen verrichten, een wonder dat zelfs nog groter is dan het eerstgenoemde. Wat telt, is dat wij moeten erkennen, dat wij al len schuldig zijn aan onmenselijk heid”, aldus dr Schweitzer. Tijdens de periode van de twee we reldoorlogen was een nationalisme van de ergste soort ontstaan. Op het ogen blik zou dit beschouwd kunnen wor den als het grootste obstakel op de weg naar samenwerking en goede wil, welke tussen de volkeren moeten be staan. Dit nationalisme zou alleen kunnen worden overwonnen door een wedergeboorte van de humanitaire geest en dit gold niet in de laatste plaats voor de overzeese landen, die tevoren door blanken werden bestuurd en die welke pas kort hun onafhan kelijkheid hadden veroverd, aldus dr Schweitzer. Op de foto zien we dr Albert Schweitzer de Deense actrice Karen Blixen begroeten, die naar Hemingway zei, meer de Nobelprijs voor literatuur toekwam dan hemzelf. NlvJ, 4 Nov. Gisteren is de beroemde Franse schilder* Henri Matisse aan een hartaanval overleden. De kunstenaar was enkele dagen gele den van het platteland teruggekeerd en ‘■ad juist een ontwerp voor een schep- mng in gebrandschilderd glas voltooid. Henri Matisse zou 31 December 85 jaar run geworden. Hü leed de laatste jaren aan een slechte gezondheid. Henri Matisse wordt reeds lang er- *end als een van de meest vooraan staande Europese kunstenaars van de- a® eeuw. Zijn kunst heeft echter, even als die van zijn tijdgenoot Pablo Picas so, aanleiding gegeven tot verhitte dis cussies. Men kan van Matisse zeggen, dat hij ezenlijk een individualist is, die zich ooit aan een „isme” heeft onderwor- n; Weliswaar voelde hij zich her- delijk aangetrokken tot revolution 's kunststromingen, doch hij maak- et Nederlandse Volk heeft zich direct na de bevrij ding in 1945, niet onbe tuigd gelaten om het doel, dat Je Stichting 1940—1945 zich had gesteld, krachtdadig te steunen door millioenen guldens bijeen te brengen als grondkapitaal voor het doen van uitkeringen aan de weduwen en wezen der gevallen verzetsstrijders en de overleven de invaliden, en het verzorgen van zieken. Als het Hoofdbestuur der Stich ting thans het besluit heeft durven nemen om bij de tienjarige her denking van de bevrijding van ons Vaderland tot de laatste maar dan ook tot een generale inzameling over te gaan, dan is dit initiatie! mogelijk geworden door de offer vaardigheid van het Nederlandse volk in al zijn gelederen, hetwelk niet alleen direct na de oprichting van deze prachtige, zo veel goeds doende Stichting, op korte termijn sen zeer belangrijk grondkapitaal bijeen wist te brengen, maar zich ook nadien van zijn beste kant heeft laten zien via de kring van 120.000 vaste contribuanten en de bekende uurloon-acties en openba re inzamelingen, waardoor het grondkapitaal jaarlijks met meer dan een millioen gulden werd ver groot. Het Nederlandse volk heeft, door de Stichting 19401945 onder alle omstandigheden te gedenken, het beste verzetsmonument gesticht tegenover de vele duizenden, die in het verzet gevallen zijn. Met de verzorging der achterge blevenen en invaliden staat Neder land aan de top van alle landen in Europa, die bij de oorlog betrok ken zijn geweest. De Stichting heeft de minimum-pensioenen van een groep nagelaten betrekkingen kunnen verhogen, omdat verhoging der wettelijk vastgestelde bedra gen haars inziens gerechtvaardigd was; zij heeft de wezen, die hier voor in aanmerking kwamen, rij kelijk .van studiebeurzen kunnen voorzien en zij hpeft ook kunnen zorgen voor de grote schare inva liden, niet alleen door het ver strekken van inkomen, maar door verpleging. Eén dezer dagen kregen wü brief van een invalide lid der pogé, wiens nieren in een der con centratiekampen, waarin hü op ne gentienjarige leeftijd reeds was op gesloten, volkomen stukgeslagen zijn, waardoor hij mede door allerlei mogeiijke kwalen, volkomen kreu pel en verstijfd en zo goed als blind was. In Juni 1945 keerde hij in ons land terug. In de afgelopen negen Jaren heeft deze expogeër in zeven ziekenhuizen gelegen zonder ook maar één dag in zijn ouderlijke wo ning te hebben vertoefd omdat hü In elkander gegroeid met een broos lichaam, niet was té vervoeren, maar die ons nu mededeelt, dat hij naast God, grote dank verschuldigd is aan de Stichting 1940—1945, die al die jaren zün verpleging en al wat dies meer zü, betaalde, want dat hij thans weer een gedeelte van zijn gezichts vermogen terug heeft en ook met stokken in de handen op zijn benen kan staan. Aan deze jonge man, die zich er ook zelf moedig doorheen heeft ge slagen en die in deze negen jaren, krom liggend op zijn ziekbed met een linguaphone naast zich, Frans, Duits en Engels heeft geleerd en voor het geval hij blind zou blij ven ook braileschrift, hebben heel veel professoren en specialisten ge dokterd, die van de Gezondsheids- afdeling der Stichting 19401945 wisten, dat niets nagelaten mocht en mag worden om deze jonge en moedige strijder uit de verzetsjaren 19401945 te redden. Fn om deze en honderden andere

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5