Hel iSpcrft van is Financiële positie wat verbeterd Vlissingen HERBEPLANT1NG SCHOUWEN DOOR DE NED. HEIDE MIJ 1955, stadhuis De heer A. J. W. Mathijssen 25 jaar in gemeentedienst Nieuw deel Koudekerkseweg gebruik genomen Vele bouwplannen voor i maar.... in 5 doktoren waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen SPITindeRUG'T^ Kloosterbalsem Gehrelsbijeeokomst te Middelburg nog geen Astraorganiseerde voiieyoaiwedstrijüen en Personeel huldigde hem in versierde Stadschuur Boomplantactie voor Kruiningen» Standenlijst per 30 Oct. „Zang Veredelt” houdt jaarvergadering te Goes op 27 Nov» SORRY BEZORGDE GOES ZWARE NEDERLAAG Bezoeken aan pompstation Biggekerke Kasteel Westhove In Bruinisse wordt eerder begonnen Tekorten zijn weggewerkt iS diaken Veetkal V oetbalcompetitie Velleykal E.V.V.C. had Spcrlspieg el Najaar 1955 y Zilveren jubileum te Middelburg Nieuwe districtsbestuurder voor N.C.L.B. SCHAKEN. Om de persoonlijke schaak titels. Wilno verloor opnieuw. GoesVlissingen nog onbeslist. Zeeuws Vlaamse Middenstand bouwt op. „Sportprestaties vragen lichamelijke conditie”. Ta feitenniscompetitie Raad Vlissingen tvas op excursie ZEEUWSCH PAGBLAD Dinsdag 2 November 1954 van Ingez. Mededeling (advertentie) 4 het 1 5 3 4 6 4 5 5 5 4 5 5 4 3 5 6 5 6 5 5 6 5 5 5 4 5 2 1 1 2 1 1 0 3 3 2 2 1 0 0 5 4 2 2 2 2 1 2 1 0 1 2 1 0 0 0 1 1 0 0 0 0 0 0 1 1 1 2 3 speeld. E.V.V.C. begon uit stekend, want het nam door 7 7 7 6 6 5 2 2 8 5 5 4 4 2 25—12 27— 5 10— 4 15—10 13—12 13—24 7—13 10—23 5—22 22— 4 23— 20 24— 19 12—14 12— 15 13— 22 7—19 va0 voor 5 3 2 1 1 0 4 3 1 1 1 24— 7 24—16 24—36 18— 4 11—13 11—16 11—16 11—28 29— 4 19—14 12—17 18—14 4— 13 5— 25 Veere Bevelanders Meeuwen Serooskerke Oostkapelle R.C.S. IV E.M.M. IV Nieuwlana A.Z.V.V. I Spui I Zaamslag I Driewegen I Hoek I Driewegen II Spui II Beren I Hoek II Zaamslag II x) Tern. Boys x) A.Z.V.V. II 13— 8 13— 7 12—11 8— 11 9— 17 Pagina 2 de wisselbeker, die Eindho ven twee jaar geleden won en verleden jaar met suc ces wist te verdedigen. y„GE£N GOUD ZQ GOED" Daarna sprak de adjunct-directeur van gemeentewerken, de heer W. H. M. Bleijenberg, de jubilaris namens het verzamelde personeel toe. Hij bood de heer Mathijssen, die zijn hele leven een verwoed visser is geweest, namens allen een werpmolen met werphengel aan. De heer E. Visscher voerde ver volgens het woord als onder-comman- dant van de brandweer en als „huis- Nieuwdorp II Arnemuiden II V.C.K. II Wemeldinge II Krabbendijke II Mevo II Kapelle II Colpl. Boys II Wolfaartsdijk II 1 1 3 2 0 2 3 2 2 2 4 7 7 4 5 3 6 4 5 3 1 0 2 2 0 2 0 2 0 0 In de loop van 1955 hopen B. en W. een voorstel te doen tot aankoop alsmede tot restauratie van de Gevangenistoren op de Boulevard. Zoals bekend kon men deze toren kopen tegen de symbolische betaling van 1.doch de restauratie kosten (beraamd op 100.000.zouden ten laste komen der gemeente. Advies is ingewonnen omtrent het verlenen van een rijkssubsidie van 90 in de res tauratiekosten. Binnenkort kan men ook een voorstel verwachten met betrekking tot de in richting van de Commandopost voor de B.B., waarover met de bevoegde instan ties in grote lijnen reeds overeenstem ming werd bereikt. deelt met M.V.C., dat met 1 3 won van Hoa Moa en met de zelfde cijfers van Zuidwesters. De stand is nu: E.V.V.C. 2—4; M.T.S. 3—4; M.V.C. 3—4; Hoa Moa 2—0; Zuidwesters 20. Kaxs Kloeiinge Goes IV Cortgene S.V.D. ’s-H. H.Kinderen Wissekerke Yerseke III Arnemuiden III S.V.D. II Serooskerke II Kloetinge II Kruiningen III MIDDELBURG, 1 November De Stadsschuur zag er vandaag uit als nooit tevoren. De grote ruimte was herschapen in een zaal, die vanmorgen om elf uur volstroomde met gemeente-ambtenaren, die „de baas” kwamen huldigen, omdat hij 25 jaar geleden in dienst der gemeente trad. Bloemen en groen ver sierden de Stadsschuur, toen de directeur van gemeentewerken, de heer A. J. W. Mathijssen, met zijn vrouw binnentrad en plaats kon nemen. Maar ook buiten was goed te merken, dat er iets bijzonders aan de hand was: het gehele wagenpark van gemeentewerken, de vuilniswagens en de kolkzuiger incluis, stonden, keurig opgepoetst, bij het gebouw opgesteld. De heer Mathijssen, die even daar voor op het Stadhuis door de burge meester, mr dr N. Bolkestein, was ont vangen en hartelijk toegesproken van wege zijn vele werk in het belang der gemeente, kreeg in de Stadsschuur al lereerst een speech van de wethouder van openbare werken, de heer L. J. van ’t Westende, die de prettige samen werking roemde en hem nog vele j aren toewenste in het welzijn van de stad. DE FINANCIËLE POSITIE. In de toelichting op de Begroting delen B. en W. mede dat zij kans hebben ge zien het beraamde tekort over 1954 groot ƒ383.000 weg te werken. Dit was mogelijk doordat in de eerste plaats Ged. Staten er geen bezwaar tegen hadden, dat de algemene uitkering uit het gemeentefonds werd geraamd op 52.— per inwoner, in plaats van op ƒ48.zoals aanvankelijk was geraamd. In de tweede plaats komt er een na-uit- kering van 5 pet. In de derde plaats werd in verband met de huurverhoging en de belastingherziening het percentage der algemene uitkeringen voor 1954 ver hoogd van 120 tot 126. In de vierde plaats is het bedrag van de gespaarde rente van de zgn. „stadhuis reserve” op de gewone dienst gebracht. De Ned. Chr. Landarbeidersbond heeft in de heer A. den Hollander een nieuwe districtsbestuurder gekregen. Hij zal wijlen de heer A. Vingerling opvolgen. Als u geregeld laxeermiddelen slikt, Is er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte hetu kunt het ook. En wel zo Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter’s Le- verpllletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw inge wanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw Ingewanden tijdelük vertra gen, neem dan tijdelijk Carter's Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw ver stopping kwijt en vervalt u niet in de laxeer- mlddelen-gewoonte. Haal direct Carter's Le- verpilletjes, f 1.20 per flacon. 67 De wedstrijden om de persoonlijke schaaktitels van Zeeland werden voort gezet. In de hoofdklasse won Plinsinga van v. d. Sande, waardoor de stand als volgt werd: M. J. Quakkelaar en W. J. Plinsinga 2 uit 2; P. J. v. d. Sande en S. Sanders, 0 uit 2. In groep B van de eerste klasse speel den Wismeyer en Woudstra remise. Wis- meyer won bovendien van Scheele, waar door hij de leiding behield. Breel heeft zich uit deze groep teruggetrokken, waar door de stand nu als volgt luidt: P. J. Wismeyer 2 uit 3; A. J. Scheele 1 uit 2; L. J. Woudstra 1 uit 3. In groep C won Holster van Joziasse. De stand is hier: A. J. Niemarkt 2 uit 2; K. Holster 2 uit 3; L. A. de Vlieger 1 uit 2; D. Joziasse 0 uit 3. Het ziet er naar uit, dat de tafeltennisclub Wilno het niet langer dan één seizoen in de landelijke overgangs klasse zal uithouden. Vorige week werd weer met grote cijfers verloren, nu van V. V. V., dat met 91 baas in eigen huis bleef. De enige Vlissingse over winning kwam ditmaal van Szoszkiewicz. Wilno heeft nu alle vier de gespeelde wedstrijden verloren met een setgemiddelde van 3-37. 2 2 1 2 1 0 0 0 VLISSINGEN, 30 Oct. - Van middag is het nieuwe gedeelte van de Koudekerkseweg opengesteld voor het verkeer. Dit was voor B. en W. aanleiding de raad te ver zoeken hierbij aanwezig te zijn en na afloop het pompstation Bigge- kerke en het Kasteel Westhove te bezichtigen, omdat voor deze zaken subsidie beschikbaar werd gesteld. Met een korte toespraak stelde bur gemeester mr B. Kolff het nieuwe gedeelte in gebruik. Hij zei, dat deze nieuwe weg nu weer het oude tracé volgt, dat door Napoleon in verband met de aanleg van het Linder Reduit werd verlaten, zodat de weg met een grote bocht werd omgelegd. De Provincie droeg 75 in de kosten van de aanleg bij. Die werden geraamd op bijna f 152.000. Namens het Prov. Bestuur was Ge deputeerde C. Philipse aanwezig, evenals ir. H. D. J. Swaters, hoofd- ingenieur-directeur van de Prov. Wa terstaat, en ir. H. Visser, ingenieur van de Polder Walcheren. Daarna ging het gezelschap naar Biggekerke. Reeds in Mei 1949 besloot de raad tot verbouw van het pomp station, waarvoor 501.300.beshik- baar werd gesteld. De werken omvat- Bij de dames tenslotte be gon Wilno met een 100 overwinning op Spirit II, terwijl M.T.T.C. met een 7 3 nederlaag van het be zoek aan Goes terug keerde. Kon. Marechaussee. Op de sportterreinen in ’t recreatie-oord te Axel wer den drie belangrijke wed strijden gespeeld van de voetbalcompetitie Ie divisie Koninklijke Marechaussee. Het elftal van het district Ingezonden Mededeling <adv Uw lenden. Flink wrijven mef ZkkeX Akker s Kloosterbalsem, wait- van de warmteopwekkende be standdelen de pijn snel verjagen: ten het bouwen van een nieuw filter gebouw met installatie, spuiwaterbe- zinkkom, terreinleidingen, verbouw van dienstwoningen, centrale verwar ming, aanvulling met machines enz. De heer Philipse gaf als voorzitter van de W. M. Z. een toelichting en deelde mede, dat dit aan de eisen des tijds aangepaste bedrijf een deel van Walcheren van goed drinkwater voorziet. De directeur, de heer P. Kas, gaf een uiteenzetting van de wijze van waterwinning. Het bedrijf moet in staat zijn aan het hoogste dagverbruik van 5000 m3 te voldoen. Een moderne pompinstallatie voorziet hierin, bene vens een verbinding met Ossendrecht. De tekorten van het pompstation, ca. f 180.000 per jaar, worden door het Rijk gedragen. KRUININGEN, 30 Oct. Aan de winkel week, die van 30 October tot 6 November wordt gehouden, hebben de Kruiningse winkeliers een boomplantactie verbon den. Vanmiddag werd de winkelweek ge opend door burgemeester A. Schipper met een toespraak vanaf de stoep van het ge meentehuis. Hij roemde de durf en het doorzettingsvermogen van de midden standers, die na de ramp hun zaken weer zover wisten op te bouwen, dat than» reeds een winkelweek kon worden geor ganiseerd. Vele winkels zijn mooier dan ze ooit geweest zijn. De boomplantactie verdient ieders lof en sympathie. Nadat de voorzitter van de winkeliersvereniging de heer I. Quaak, een dankwoord had ge sproken, zongen de schoolkinderen een tweetal voor deze gelegenheid gemaakte liederen, waaraan de Muziekvereniging „EMM” medewerking verleende. Met de muziek voorop wandelde men daarna naar het plantsoen aan de Zandweg, waar de burgemeester de eerste boom plantte. Vervolgens werd een boom geplant op het plein van de beide openbare scholen en van de kleuterschool. Tenslotte werden de kinderen op de Markt getracteerd. Vorige week is men ook in de eerste klasse van de Zeeuwse schaakcompetitie van start gegaan. Goes speelde tegen Vlis- singen, maar., zij kwamen nog niet tot een beslissing, omdat twee partijen moes ten worden afgebroken. Voorlopig hebben de Goese- naren een 4%3% voor sprong. De uitslagen waren: J. TholenaarW. J. Plinsin ga 01; A. J. C. Nordlohne- J. Jansen 01; J. de Lange- J. H. Wessels 1—0; A. Fou- draineB. Schreuder 10; L. P. PieterseA. Boer Vi L. VolkersP. Bikker 1 0; J. C. van Zweden—E. C. van Noppen afg.; H. Olie- mansP. Langedijk afg;-;-H. VerbeekP. v. d. Drift 01; M. C. StouthamerH. Mey er 10. In de tweede klasse B kreeg V.U.K. II in eigen huis een 2147% nederlaag te slikken van ’s-Gravenpol- der. De uitslagen waren: J. CabboortL. J. Verkerke 1414; P. D. de BoeA. J. Geensen 01; W. F. Burger P. de Pundert 10; J. de Boe—J. van Overbeeke 14 14D. GebraadT. Hart- hoorn 01; A. Cabboord H. van Benthem 01; M. de VisserC. Wielemaker 14 14; Jac. van ZwedenA. Karman 01; G. Heerspink de baas”. Namens de brandweer overhan digde hij de directeur (die ook brand weercommandant is) een opvouwbare biljartqueue. De heer J. M. Geljon sprak als voorzitter van de personeelsvereni ging der gemeente en de heer L. Ka- pitz deed dat in 2ijn kwaliteit van Kringhoofd Walcheren der B.B. Ten slotte was het woord aan de heer J. Moll, directeur van gemeentewerken te Vlissingen, als collega van de jubilaris. Des middags werd een drukbezochte receptie gehouden. De heer Mathijssen was van 29 Sep tember 1924 tot 30 October 1929 in dienst van gemeentewerken te Kam pen. Op 1 November 1929 kwam hij naar Middelburg, waar hij was be noemd tot hoofdopzichter bij gemeen tewerken. Op 12 September 1954 volg de zijn benoeming tot directeur van deze dienst. De afd. Zeeland van de Gehrelsver. houdt Zaterdag 6 Nov. een regionale DJ eenkomst te Middelburg. Mej. G. Janse uit Rotterdam zal een causerie houaf over het zangonderwijs in de lagere K a sen. Zij zal daarbij de leermiddelen 0 monstreren, die zij voor dit ondel" heeft ontworpen. Jan Rijn uit Middelt11 zal de blokfluit bespreken en demons ren. Tenslotte is er een bespreking het vormen van een cursus voor het S tuigschrift en voor de nazorg. VLISSINGEN, 30 October. Uit de ingediende Begroting voor het jaar 1955 blijkt, dat B. en W. van Vlissingen de volgende voor stellen binnenkort bij de Raad aanhangig zullen maken: 1. De bouw van een tehuis voor bejaarden. 2. De bouw van een gymnastieklokaal voor het scholencomplex Bonedijkestraat. 3. De bouw van een open bare kleuterschool. 4. De bouw van een aula op de Noorderbegraaf- plaats. 5. De aanleg van een uitvalsweg. 6. De uitbreiding van een huishoudschool. 6 3 4 3 2 4 4 4 3 5 4 Hoogwater Woensdag 3 Noveinbe Vlissingen: 6.11 u. 1.4 3m., m. Terneuzen: 6.38 u. 1.63 m., l. 71 m. Wemeldinge: 7.48 u. 14 20.16 u. 1.48 m. Zierikzee:7.25 U. m. , 20.00 u. 1.28 m. 0 0 1 I 0 3 0 3 In Zeeuwsch Vlaanderen verrijzen steeds meer nieuwe en moderne zaken panden. Zo heeft Zaterdag de heer Van Biezen in de Kerkstraat te Axel zijn nieuwe kachelzaak geopend en de heer Borght in de Nieuwstraat zijn textiel winkel. Beide panden zijn een sieraad voor Axel. Er was veel bekijks. In West- dorpe gaat de fa Waes en Boodts i>« bouwvallige pand op de hoek Weststraa' Zeestraat geheel verbouwen en mode:- niseren. Een café-restaurant met een t>e' drijfsruimte van 230 vierkante meter e° negen woonkamers zullen er voor in “e plaats komen. GOES, 1 Nov. Evenals vorige jaren heeii de schoolclub „Astra” ook van daag weer volleybalwedstrijden geor ganiseerd waaraan werd deelgenomen uoor diverse middelbare en ULO-scho- len uit de provincie. De wedstrijden weraen gespeeld in het gymnastieklo kaal Kreukelmarkt en in het Chr. Ly ceum. In zes poules werd de strijd aan gebonden. Ais nummer I kwam uit de rmaie te voorschijn MTS, Vlissingen, me hiermee beslag legde op de beker; 2 werd As era 1; 3 RHBS, Vlissingen en 4 ULO, Vlissingen. een 73 overwinning op hekkensluiter Goes. De stand is nu Sorry I 47 Will van Zoelen I 24; Sor ry II 3—4; Be Fair 2—2; Spirit 21; Will van Zoelen II 2—0; Goes 3—0. In de tweede klasse be haalde Goes II twee over winningen en behield daar door ongeslagen de leiding. De derby tegen de debutant Sparta eindigde in een 64 overwinning, terwijl Be Fair II met een stevige 8—2 ne derlaag naar huis werd ge- Stuurd. De stand is hier: f Goes II 3—5; M.T.T.C. 1—2; Sorry III 2—2; V.S.V. 2—2; Be Fair II 31; Sparta 10. In de derde klasse A zag Spirit II zich in eigen huis geklopt door M.T.T.C. II (4 6). Wilno II won met de zelfde cijfers van het bezoe kende Will van Zoelen III. In de derde klasse B werd slechts één wedstrijd ge speeld. R.T.C. debuteerde uitstekend, want het dwong V.S.V. II in eigen huis een 55 gelijk spel af. In de vierde klasse nam V.S.V. III de leiding door ’n 100 overwinning op het bezoekende Sorry V. Het wordt gevolgd door M.T.T.C. III, dat niet de minste moei te had met P.Z.E.M. III (9—1). 8 7 4 3 2 2e klasse F. 0 10 2 2 3 3 3 5 9 6 6 5 4 2 0 2e klasse D. 0 10 6 5 3 2 0 2e klasse E. 1 1 2 2 4 4 4 2e klasse B. 0 3 2 0 2 3 2e klasse C. 22— 8 14— 8 14— 7 21—29 11—17 16—16 15— 29 Hieronder volgt de standenlijst van de 2e klassers van de Zaterdagmiddag- voetbal, bijgewerkt tot 30 October. 2e klasse A. 9 7 4 4 4 4 2 2 0 WONINGBOUW. Ten behoeve der woningbouw zullen voorzieningen moeten worden getroffen in het bouwrijp maken van terreinen en in het plan Breewaterstraat. Deze kosten worden beraamd op 18.000.Het plan West (Vredehoflaan) vergt 95.000.de doortrekking der Dokter Staverman- straat 12.500.en de President Roose- veldtlaanBloemenlaanIrislaan 70.000.—. Plannen zijn in voorbereiding voor het uitdiepen en in oorspronkelijke staat terugbrengen van de gracht rond het Linker-Reduit (beraamd een bedrag van 24.000.terwijl rekening wordt ge houden met de bouw van zgn. industrie hallen voor de klein-industrie. SCHOLEN. Het gemeentebestuur streeft ernaar, per 1 September 1956 een nieuwe open bare school klaar te hebben, omvattende zes lokalen, waarvoor getracht wordt de benodigde bouwvolume beschikbaar te krjjgen. Voor 1955 wordt getracht bouw volume te verkrijgen voor de uitbreiding der bestaande lagere school voor bijzon der onderwijs met twee lokalen. T.b.v. het bijzonder lager onderwijs werd door de inspecteur bouwvolume aange vraagd voor twee nieuwe scholen in 1956. In samenwerking met andere gemeen ten zijn vergevorderde plannen aanwe zig om te komen tot oprichting van een vóór onvolwaardige arbeidskrachten op Wal cheren.. Verder stellen B. en W. voor een be drag uit te trekken groot ƒ1500.— voor kosten van het schoolzwemmen. De kos ten per leerling bedragen ƒ1.50 per sei zoen. De begroting vermeldt voorts een sub- sidieraming aan verenigingen wegens ge zinsverzorging, groot ƒ2000.—. Voor de diaconie der Ned. Herv. Gemeente werd een subsidie beraamd van 1100.voor de Katholieke Gezinszorg Vlissingen 900.—. De Zeeuwse zangersbond „Zang Ver edelt” zal op Zaterdag 27 Nov. in jaar vergadering bijeen komen te Goes. Naast de huishoudelijke zaken zullen enkele voorstellen ter tafel komen: le in het bondsbestuur geen directeuren op te nemen; 2e om elk jaar twee andere juryleden aan te stellen; 3e het concours in 1955 te Kats te houden, in verband met ’t 35-jarig bestaan van deze vereni ging in deze plaats en het vierde voor stel om voortaan het jaarlijks concours in een zaal te houden in stede van in de open lucht. Dijna ongemerkt heeft de gemeente Vlissingen ■D vorige week een belangrijke stap gedaan voor het sportleven. De Raad heeft namelijk zijn goed keuring gehecht aan de Statuten en het Reglement van de Stichting Sportbelangen en tegelijkertijd be sloten, deze Stichting voor het jaar 1955 een subsidie te verlenen van f 30.000, zijnde het voor dat jaar ge raamde tekort. Deze Stichting Sportbelangen is dus een belangrijke stap in de goede richting, maar er is nog geen reden om hoera te roepen. Het bestuur van deze stichting is namelijk samengesteld uit vier leden, benoemd door de gemeenteraad en ook uit de gemeenteraad, al is dit geen dwingend voorschrift en uit drie leden, benoemd door de gezamenlijke Vlissingse sportver enigingen. Maar dit bestuur mist helaas de sport- deskundigen. Men heeft het niet nodig gevonden, om er bijvoorbeeld een vakleraar in te benoemen of een onafhankelijke sportdeskundige en de gemeente heeft daarmee zich zelf te kort gedaan. Wel komt er nog een adviesraad, die zal bestaan uit twee vertegenwoordigers van elke Vlissingse sport vereniging, maar ook van dit lichaam mag men niet de nodige deskundigheeid verwachten. Het zal jam mer genoeg niet meer zijn dan een uitlaatklep voor de sportverenigingen, omdat zij hier hun al dan niet gefundeerde klachten en grieven zullen kunnen spuien. Indien de Stichting Sportbelangen ernst maakt van de haar opgedragen taak en men mag aannemen, dat zij dat gaat doen zal zij spoedig tot de ont dekking komen, dat zij iets mist en dat haar basis te smal is. Zij zal ongetwijfeld een beroep moeten doen op de vakleraren en andere sportdeskundigen. Zij zal ook tot de ontdekking komen, dat zij behoefte heeft aan adviezen van kerkelijke zijde. Zij zal bemerken, dat de sport belangrijke raakvlakken heeft met het jeugdwerk en dus ook in die richting haar voelhorens moeten uitsteken. WESTHOVE. Op Westhove werd het gezelschap verwelkomd door mr. dr. R. W. Graaf van Lynden als voorzitter der Stich ting Herstellingsoord „Westhove”, en door burgemeester F. G. Sprenger. De Vlissingse raad stelde in totaal een subsidie beschikbaar aan de Stichting van f9.482,07, waarmee o.a. de inrich ting als kindertehuis tot stand kon worden gebracht, mede dank zij sub sidies van andere Walcherse gemeen ten. De Stichting geeft ieder jaar ge durende de zomermaanden kosteloze verpleging aan tenminste 20 zwakke, doch niet zieke kinderen van 6 tot 12 jaar uit Vlissingen en Middelburg. BEPLANTING. Staande de vergadering werd een brief aan de Ned. Heide Mij verzon den, waarin opdracht werd gegeven over te gaan tot de beplanting van Schouwen en Duiveland, te financie ren of te subsidiëren door de Stich ting. Ook werd de Ned.Heide Mij verzocht een begroting te overleggen. Naar het oordeel van het bestuur zal iedere gemeente zelf zorg dra gen voor het verdere onderhoud. Na zorgvuldig grondonderzoek zal in het najaar van 1955 worden over gegaan tot aanplanting. Alleen in de De vlieger ging nl. niet op Gedepu. teerde Staten hadden bezwaar Offl door deblokkering vrijgekomen gey, uit het gemeentefonds en het bedrag de algemene reserve te bestemmen de bouw van een nieuw gtadhuis. In de vijfde plaats hebben B. en w de uitgaven verlaagd. Dit wist het cob lege te bereiken door een aantal kaoh taalswerken in het jaar 1954 (bouw van tehuis voor bejaarden, gymnastieklokaal openbare kleuterschool, aanleg uitvak weg en uitbreiding huishoudschool) jj werkelijkheid voor een groot deel niet ten laste van de begroting 1954 te laten komen. J. Jumelet 01; Jac. BoeJ. Vermue 01. De Vereniging van Rijks- gediplomeerde Sportleiders belegt op Zaterdag 20 No vember a.s. in de Aula van het Kennemer Lyceum te Overveen een openbare ver gadering, tijdens welke de oorzaken van het verval van ons sportleven onder de lou pe zullen worden genomen. Onder het motto „Sportpres taties vragen lichamelijke conditie” zal o.a. worden aangetoond, dat de eerste stap naar de weg „omhoog” ligt in de verschuiving van - de vermoeidheidsgrens. Over „Stichting Werkplaats Walcheren” dit onderwerp zal het woord voeren drs K. Rijsdorp, ge meentelijk inspecteur l.o. te ’s-Gravenhage. Voorts zal de heer Joh. Jelles, docent lichaamsscholing aan het C. I. O. S. te Overveen een les „conditie-training” geven. 1 0 3 0 0 0 3 1 4 5 gemeente Bruinisse kan reeds eer der worden begonnen. Vierhonderd Duiveland" worden begonnen St'chAg 3 beschikking heeft, en die te Zonne- maire staan, zullen waarschijnlijk voor deze plaats bestemd worden. Met gevers in natura zal verder contact worden opgenomen. n de eerste klasse van de tafeltenniscompetltie heeft het Vlissingse Sorry de lei ding genomen, want het be zorgde Goes in eigen huis een 2—8 nederlaag. Will van Zoelen I bleef ongeslagen en zonder verllespunten op de tweede plaats, want het stuurde Spirit met een 9—1 nederlaag naar Vlissingen terug. Be Fair haalde de eerste puntjes binnen door goede start, In de eerste klasse werden Terneuzen bleek niet opge- de eerste wedstrijden ge- wassen tegen het team van district Breda (10), maar won zowel van Bergen twee overwinningen de lei- op Zoom als van Eindhoven, ding. Zowel M.T.S. als M.V. Hierdoor kwam de Zeeuws C. werden met 30 geklopt. Vlamingen in het bezit van M.T.S. won op zijn beurt van Zuidwesters (30) en van Hoa Moa (0—3), waar door het de tweede plaats GEEN TEKORT, De begroting 1955 geeft geen tekMi aan. Eigenlijk was er wel een tekort 4 ton, maar ook dat kon worden wegre. werkt. In de eerste plaats mocht reeds reke. ning worden gehouden met een uitkering uit het gemeentefonds van 54.— pe’ inwoner. In de tweede plaats blijkt het uitkeringspercentage 128 in plaats v'an 120 te bedragen. (Totaalbedrag 209.280) De gemeenten worden schadeloos gesteld voor de gedeeltelijke aanschaffing van schoolgelden voordat de betreffende v.et is aangenomen. Zo werd in de derde plaats een bedrag gewonnen van 43.675 De ramingen betreffende de rente en af schrijving voor noodzakelijke kapitaals, werken in 1955 leverden een minder be. drag van ƒ23.168.50 op. De compensatie, regeling betreffende de verlaging van d( personele belastingen zorgde voor 42.770.43. Samenvattend was er nog een tekort van ƒ74.000. Ook hiermee wisten B. en W. nog raad en dekten dit bedrag uit de reserves. ZIERIKZEE, 1 Nov. In het najaar van 1955 zal op Schouwen en T met de aanplanting. Het bestuur stelt zich voor de woonkernen te beplanten, waaronder ook de be graafplaatsen worden gerekend en zal binnenkort een landschap- kundige aanstellen. Deze belangrijke mededelingen wer den gedaan tijdens de Zaterdag ge houden vergadering van de Stichting „Nieuw Schouwen-Duiveland”, die ook werd bijgewoond door enkele le den van de boomplantcommissie. Tijdens deze vergadering bracht de voorzitter, notaris P. Heering, verslag uit van de besprekingen, die hij te Utrecht en Amsterdam had met de Cultuurtechnische Dienst, Staatsbos beheer en Ned. Heide Mij- Uit dit verslag bleek, dat de Stich ting vrij is in het aanstellen van een landschapkundige, alhoewel overleg met de betrokken instanties op prijs wordt gesteld. De kosten van een ar chitect zullen door subsidie worden gedekt.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2