in De heer A. Ludikhuize was 40 jaar aan de Vitrite verbonden BRITSE HAVENSTAKINGEN HEDEN TEN EINDE L-VdnöA^qJ Militaire auto door trein Chr. Onderwijzersbonden besloten tot fusie I gegrepen; drie doden Thijs Booy gehuwd 44.000 arbeiders zullen in acht Engelse havens vandaag weer gaan werken Nieuwe spanningen in Egypte Super-Connie met 42 man vermist Onderhandelingen met werkgevers worden heropend in de Alpen gevonden Krijgt Von Brentano buitenlandse zaken Ned. Klassiek Verbond hield streekdag in Middelburg In Groningen werden twee jongelui gedood bij auto-ongeluk Leden van „Unie’’ en „Grote’’ ontmoetten elkaar op vergadering te Utrecht SNIPPER NIEUWS 1 Burgemeester Bolkestein speldde hem de ere-médaille in goud op 8 Procuratiehouder werd gehuldigd Na breuk, die zestig jaar bleef bestaan I 21 inzittenden omgekomen Transportvliegtuig Eerste van reeks transporten Korea-vrijwiliigers teruggekeerd In enkele regels melden wij nog Onder koninklijke belangstelling PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Verkeer eist weer slachtoffers DE BILT ZEGT: Enkele opklaringen Treedt Naguib af? 10e JAARGANG No. 2926 1 5 MAANDAG 1 NOV. 1954 Directeur: JACQ DE SMIT 4 DAT in de Gereformeerde Kerk te Krabbendijke tot ouderling is gekozen de heer A. Zeevaart en tot diaken de heer W. van Elsacker. Hervormingsdienst is gehou den in de Ned. Herv. Kerk. De liturgie was in handen van ds L. Schellevis te Bie- zelinge, ds Jebbink sprak over „Belemmerde toegang tot God” en ds van der over God”. va- en as- 3R. igs- ke- ;in- OQ oes rer an- nu en 24, Hoogwater Dinsdag 2 November: Vlissingen: 5.24 u. 1.62 m., 17.53 u. 1.66 m. Terneuzen: 5.51 u. 1.79 m., 18.19 u. l. 85 m. Wemeldinge: 7 05 u. 1.41 m., 19.27 u. 1.55 m. Zierikzee: 6.44 u. 1.19 m. , 19.10 u. 1.34 m. fa- bij rij' ga- >ïU- iba :3e- ,de. der ing ;te) iet” ch- DAT Zaterdag mevrouw Eversdijk te Kapelle een pan kokende melk over haar voeten kreeg. Zij liep lelijke brandwonden op. De dokter moest er aan te pas komen. dient te worden verricht - hebben de stakers de verzekering gekregen dat niemand gestraft zal worden als hij weigert overwerk te verrichten. In afwachting van een definitieve re geling, waarover nu onderhandeld zal worden, geschiedt alle overwerk op basis van vrijwilligheid. Leek „Geopende toegang tot Het Herv. Kerkkoor o.l.v. de heer D. Burger zong enkele liederen. krans zullen leggen bij de gedenksteen voor de 52ste Lowland Divisie op het Oranjebolwerk te Vlissin gen. Deze kranslegging heeft plaats op verzoek van de Vereniging van Reünisten van het 4e Bataljon der Kings Own Scottisch Borde rers, die op 1 November ’44 aan de Oosterhaven zijn ge land. „OVERWINNING”. De stakers verkeren in de mening, dat hun actie met een „roemrijke overwinning” is geëindigd. Vrijwel al hun eisen zijn door de werkgevers ingewilligd. Wat het voornaamste ge schilpunt betreft - de vraag of over werk gedwongen dan wel vrijwillig DAT ingevolge een besluit van G.S. de inwerkingtre ding van de verordening tot bescherming van de waak hond in de provincie Zee land is bepaald op 1 Jan. 1955. WIESBADEN, 30 October Het Amerikaanse transportvliegtuig, dat met 21 inzittenden aan boord sinds vo rige week Zondag werd vermist, is ge vonden. Er zouden geen overlevenden zijn. Het toestel ligt in de Italiaanse Al pen en schijnt tegen een bergtop te zijn gevlogen. Een hefschroefvliegtuig van de Ame rikaanse Marine ontdekte vanmorgen het -wrak. Men is er nog niet in ge slaagd bij het wrak te komen, doch vanuit de helicopter kon worden vast gesteld, dat er geen overlevenden wa ren. vragen wij de aandacht van hen, die geïnteresseerd zijn in de Za- terdagmiddagvoetbal. Op pag. 2 vindt men een verslag van de Bondsvergadering der K.N.V.B., waar Zaterdagmiddag de beslis sing is genomen, dat de Zater- dagclubs geen spelers mogen be talen. Dit besluit, is op eigen verzoek genomen! ROTTERDAM, 31 October Met de „Prinses Beatrix” zijn te Hoek van Holland 166 officieren, onder-officieren en manschappen van het Nederlandse Detachement V.N. aangekomen. Deze Koreavrijwilligers zijn op 15 December j.l. uit Korea vertrokken en het detachement kwam gisteren met het Engelse troepentransportschip „Du nera” in Southampton aan. Nadat de militairen wegens de staking zelf hun bagage hadden gelost, reisden ze per trein naar Harwich. Vandaar voeren zij met de „Prinses Beatrix” naar ons land. Vandaag komen per vliegtuig op Schiphol 55 Koreavrijwilligers aan, waarna tot en met 10 December a.s. nogmaals zes vliegtuigen Nederlandse militairen uit Korea naar ons land zul len terugbrengen. Verder arriveert be gin December nog een detachement per schip in Marseille en dit reist over land naar Nederland. Met deze trans porten zijn dan alle Koreavrijwilligers weer „thuis”. stig uit Tilburg, de andere uit Heem stede - liggen in een Rotterdams zie kenhuis. Een Rotterdamse soldaat kwam er met lichte verwondingen af. ■ei- eg- <>□1 ).P. 343 JG9. ills W. ïd- verbin NORFOLK, 31 October De Ame rikaanse Marine deelt mee, dat een transportvliegtuig van de Marine met 42 militairen aan boord wordt vermist boven de Atlantische Oceaan op een vlucht naar de Azoren. Zaterdagmiddag om 5 uur heeft men voor het laatst iets van het vliegtuig vernomen. Toen bevond het zich 480 mijl ten Oosten van New York. Het toestel had brandstof aan boord tot Zondagmiddag 4 uur. Het vermiste vliegtuig is een viermotorige Lockheed, Superconstellation. Vliegtuigen en schepen zoeken naar het vermiste toestel. ’s-GRAVENHAGE, 31 Oct. Ook tijdens het afgelopen weekeinde zijn weer een aatal mensen omgekomen bij verkeersongelukken. Bij Rotterdam is een vrachtwagen met militairen gegrepen door een olietrein, die uit Pernis kwam. Daarbij werden drie militairen, die voor herhalingsoefeningen op waren, ge dood. Enkele anderen werden gewond. Bij de Groningse gemeente Leek reed in de nacht van Zaterdag op Zondag een personenauto met drie jongemannen tegen een boom. Twee hunnen werden op slag gedood. De derde ligt nu in het ziekenhuis te Gronnigen met een zware hersenschudding en een schedelbasis- fractuur. Vermoedelijk heeft de bestuurder te hard gereden en is hij daardoor de macht over het stuur kwijt geraakt In een weiland in de buurt van de Waalhaven te Rotterdam is een kam pement opgeslagen, waar de 118e afde ling zware luchtdoelartillerie van het vliegveld Ypenburg een tijdelijk on derkomen heeft gevonden. De onder officieren en soldaten waren voor her halingsoefeningen onder de wapenen. De helft van hen kreeg Zaterdagavond bewegingsvrijheid tot half twaalf. Met enkele vrachtauto’s zouden zij naar Rotterdam worden gebracht. Een van deze auto’s, is bij het passeren van de spoorlijn, waarlangs de olietreinen naar en van Pernis rijden, door een juist aankomende geladen olietrein gegre pen. Vermoedelijk heeft de chauffeur nog juist voor de zeer kalm rijdende trein de overweg willen passeren, het geen door het afslaan van de motor niet zou zijn gelukt. De treinbestuur der kon onmogelijk stoppen. De gevolgen waren verschrikkelijk. De locomotief boorde zich in de zij kant van de vrachtwagen. De truck werd over een afstand van dertig meter meegesleurd en vloog in brand. Een aantal militairen had kans ge zien van de auto te springen. De drie militairen, aan wie dit niet gelukte, werden het slachtoffer. Na veel moei te slaagde men erin de slachtoffers te identificeren. Het waren de 23- jarige ongehuwde soldaat A. A. H. Knijff uit Den Haag, de 23-jarige on gehuwde soldaat H. Meijer uit Lei den en de 21-jarige ongehuwde sol daat J. Veegens uit Den Haag. Twee zwaargewonden - één afkom- DAT Zaterdag het echt paar J. C. de Ruyter-Bleijen- berg te Vlissingen het 65- jarig huwelijksfeest heeft gevierd. De burgemeester van Vlissingen mr B. Kolff, vergezeld van de wethouder van Sociale Zaken, dhr J. Post en de gemeentesecreta ris, de heer A. de Beijl feli citeerden het echtpaar en boden een fruitmand aan. DAT de burgemeesters van Middelburg en Vlissin gen op 3 November des mor gens om negen uur een Haasdonk, bracht in herin nering het begin op 29 Oc tober 1944. De vereniging telt thans meer dan 200 le den. Schetsjes, muziek en zang vulden het grootste deel van de avond. DAT in de herdenkings dienst op Zaterdagmiddag in de Nieuwe Kerk te Middel burg zullen spreken, ds J. van Woerden, Herv.- en ds H. Johannes, Ev. Luthers predikant. DAT de Vrijdag en Zater dag in het „Slot Ostende” gehouden bazar door de auto- en motorclub „Inter Scaldis” een opbrengst heeft opgeleverd van 1.300, DAT op de internationale Slagersvaktentoonstelling te Utrecht de heer D. Koets te Grijpskerke in de rubriek fijne vleeswaren twee eerste prijzen en een tweede prijs heeft behaald. (Van onze §-redacteur). UTRECHT, 30 Oct. Zaterdagmiddag half 5 was een historisch moment aangebroken in de geschiedenis van ons chr. onderwijs. De leden van de beide chr. onderwijzersorganisaties, die in de wandeling de „Unie” en de „Grote” worden genoemd, kwamen toen bijeen in één zaal, nadat zij eerst elk afzon derlijk vergaderd hadden. In deze vóórvergaderingen hadden beide bonden n.l. met overweldigende meerderheid besloten tot een fusie. Vanaf 1 Januari a.s. zuilen ze gezamenlijk optrekken onuer de naam de Piot. Chr. Onderwij zersvereniging en deze PCCV zal dan ongeveer 12.000 leden tellen. De Ver. van Ned. Onderwijzers („Grote”) vierue deze zomer haar eeuwfeest en de Unie van Chr. Onderwijzers ontstond in 1896 door een scheuring in de oude organisatie. Een bijna zestig-jarige breuk in de gelederen der chr. onder wijzers is nu dus in principe geheeld. In principe, want de Unie is statu tair verplicht nog een referendum on der haar leden te houden. Gezien ech ter de uitslag van de Zaterdagmiddag gehouden stemming is de uitslag hier van nauwelijks twijfelachtig. De Unie besloot tot fusie met 124 stemmen vóór en 12 stemmen tegen; bij de Grote was de stemverhouding 372 vóór, 9 blanco en 11 tegen. Nadat in beide vergaderingen de grote beslissing was gevallen, betraden de Unie-leden met hun bestuur aan het hoofd de vergaderzaal waar de Grote bijeen was. Ze werden daar met een daverend applaus ontvangen. Eerst sprak in de gezamenlijke vergadering de voorzitter van de Grote en de toe komstige voorzitter van de PCCV, de heer J. W. van Hulst uit Amsterdam. Hij wees er op, dat op dit historisch moment allereerst schuldbesef past, daar men bijna 60 jaar lang naast en vaak tegenover elkaar heeft gestaan. Vanuit deze schuld mogen de chr. on derwijzers door de schuldvergeving nu echter een nieuw begin maken. Dat zal moeilijk zijn, want honderden leden staan nog sceptisch tegenover de nieu we PCCV. Het zal echter goed gaan, als achter alle onvolkomen arbeid bij elk lid een hart klopt, dat brandt van liefde voor het chr. onderwijs. Daarna nam de heer T. C. Bos het woord, de voorzitter van de Unie en toekomstige vice-voorzitter van de PC CV. Hij dankte voor de fijne sfeer, die het langdurige overleg tussen beide partijen over de fusie kenmerkte, dank te in dit verband vooral de heer J. A. van Bennekom te Middelburg, die tot deze sfeer zoveel bij droeg. Voor het resultaat moet echter niet die sfeer, DAT aan de vooravond van Middelburgs herdenking der tienjarige bevrijding, Vrijdag 5 November een sa menkomst wordt belegd door de Chr. Zangvereniging „Soli Deo Gloria” in de Noorderkerk, waar als spre kers zullen optreden ds F. Don en ds W. J. Meister. De heer J. Kousemaker leidt het koor (waarbij ook het kin derkoor medewerking ver leent). Als solist zal optre den de heer J. Mondeel, bas. Organist is de heer C. J. Barth. Met de Friese maatschappij van Landbouw is overeenstemming bereikt over de 6 pCt loonsverhoging. Met de C.B.T.B. was al eerder overeenstem ming bereikt over de loonsverhoging in Friesland. BONN, 30 October Bondskanse lier Adenauer is van plan de porte feuille van Buitenlandse Zaken over te dragen aan dr Heinrich von Bren tano, fractieleider van zijn Christen- Democratische Unie in de Bondsdag, zodra de nieuwe overeenkomsten met de geallieerden van kracht geworden zullen zijn, aldus is in gezaghebbende diplomatieke kringen in Bonn verno men. Voorts zou de Bondskanselier plan nen hebben voor herziening van diplo matieke posten bij de buitenlandse dienst. Zo zou hij Herbert Blankenhorn, het huidige hoofd van de politieke af deling van het ministerie van Buiten landse Zaken, willen benoemen tot tweede staatssecretaris naast prof. Walter Hallstein. GORSSEL, 30 October De tweede particulier secretaresse van Prinses Wilhelmina, jkvr. S. E. baronesse van Randwijck, is vandaag in het huwelijk getreden met de heer Thijs Booy, par ticulier secretaris met bijzondere op dracht van de Prinses. Na de plechtigheid op het gemeente huis van Gorssel, werd het huwelijk in de Ned. Herv. Broederkerk te Zut- phen bevestigd door de oud-hoogleraar aan de R.U. te Utrecht, prof, dr S. F. H. J. Berkelbach van der Sprenkel. De predikatie werd gehouden door ds G. Toornvliet, Geref. studentenpredikant te Leiden. Hij preekte over Matth. 28 vers 20a. De kerkdients werd bij gewoond door Prinses Wilhelmina, Koningin Juliana en Prinses Irene. Prinses Beatrix was zowel op het gemeentehuis als in de kerk aanwezig. Zij fungeerde met twee vriendinnen als bruidsmeisje. Abonnementsprijs 0.47 per week, ƒ2.— p. maand, ƒ5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord MIDDELBURG, 30 October Het Nederlands Klassiek Verbond heeft vandaag in de Zeeuwse hoofdstad zijn streekdag gehouden, die werd bezocht door ruim 40 leden, afkomstig uit de Zuidelijke provincies van ons land en uit Zuid-Holland. De organisatie van deze dag was in handen van de afde ling Walcheren van het Verbond. Na een samenkomst in het Ned. Koffie huis werden de deelnemers en deel neemsters in de Burgerzaal van hei Stadhuis officieel ontvangen door B. en W. Burgemeester, mr dr N. Bolkestein, zei in zijn welkomstspeech, dat hij niet kon voldoen aan mogelijke verwachting gen zijn toespraak met Latijnse citaten te doorspekken. Daarvoor bestaan te genwoordig overigens uitnemende hulpmiddelen. Er is zelfs een boek met 40.000 citaten, maar liever wilde de burgemeester ook daarvan maar geen gebruiken: het zou toch wel gemerkt worden! Helaas kon hij ook nergens in Middelburg een steen aanwijzen, die door Julius Caesar was gelegd. Vervol gens wees mr Bolkestein op de grote waarde van een klassieke opleiding, met name in een tijd, waarin de tech niek (die niet en nergens meer kan worden gemist) wordt verheerlijkt. Het is juist nu van het grootste be lang niet uitsluitend op de technische en de materiële kant der dingen te let ten, maar ook vooral de geestelijke zij de naar voren te schuiven. Opmerke lijk is, dat de klassieke schrijvers een blijkbaar niet te vervangen geestes wereld schiepen, waarvan de kennis voor de waardering van latere geestes stromingen zo belangrijk is. Tot da klassiek gevormden wilde mr Bolke stein ook de jurist rekenen. Deze toe spraak werd beantwoord door de voor zitter van de afdeling Walcheren van het Klassiek Verbond, dr B. D. H. Tel- legen Azn., die o.m. herinnerde aan de grote culturele betekenis, welke Mid delburg in de loop der eeuwen voor binnen- en buitenland heeft gehad. Na een broodmaaltijd in Hotel „De Burg” hield dr H. W. Fortgens, de rec tor van het Gymnasium, een lezing over de geschiedenis van de Latijnsè Scholen in Zeeland. Vervolgens werd de stad bekeken en werd een bezoek gebracht aan de Provinciale Biblio theek, waarna de Gentse hoogleraar, prof. Van Pottelbergh, sprak over dé eerste Europeer: Hesiodos. baarheid en heel hoge onkreukbaar heid, een voorbeeld voor ieder, die als boekhouder in een bedrijf werkzaam is. Een groot gevoel van verbondenheid aan het Vitrite-bedrijf sierde de heer Ludikhuize, die er bovendien in slaag de met grote gratie de stap te nemen, toen de „administratieve revolutie’ haar intrede deed. In 1949 werd hij uit waardering voor zijn werk benoemd tot procuratiehouder. De heer Hesse- link overhandigde de jubilaris een en veloppe met inhoud en mevrouw Lu dikhuize een bouquet bloemen. VELE SPREKERS. Ir J. P. Berdenis van Berlekom, de technische directeur, roemde de objec tiviteit van de jubilaris, ook namens de bedrijfsleiding en de technische staf. Steeds wist de heer Ludikhuize met succes te bemiddelen, als er eens een controverse was tussen de admini stratie en de technici. Burgemeester Bolkestein had geconstateerd, dat da procuratiehouder een gezien mens was in het bedrijf en dat hij zijn vertrou wenspositie alleen kon bekleden, door dat hij gevoel en begrip had voor de juiste verhoudingen. Het was hem op gevallen, dat de Vitrite haar mensen weet vast te houden. Tenslotte deed hij mededeling van de onderscheiding. Daarna heeft nog een aantal sprekers gelukwensen aangeboden. Het waren de heren A. C. Ghijsen te Domburg, de oud-directeur; J. J. Claas, de nieu we administrateur; Chr. de Vlieger, die namens alle beambten een zeekijker aanbood; F. Damen, namens de colle ga’s; J. P. Winkster, die als persoonlijk vriend een boek aanbood; P. Meliefste, voorzitter van de Personeelsraad, en de heer J. de Voogd als penningmees ter van het Onderling Ondersteunings fonds. Tenslotte heeft de heer Ludik huize alle sprekers één voor één be dankt voor hun woorden en voor de prettige samenwerking, die maakte, dat hij al die 40 jaar met plezier zijn werk heeft gedaan. ZEEUWSCH DAGBLAD Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Medewerkers: J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeler, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg, Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; Ds A. Grappen, Biezelinge; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw dorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; J. Moll, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes, R. Zuidema, Goes. doch alleen God worden gedankt, al dus spr. die ook nog even stilstond bij de weemoed die er heerst nu twee or ganisaties na een eeuw resp. na zestig jaar van het toneel gaan verdwijnen. De bijeenkomst werd besloten met het gezamenlijk zingen van „Waar liefde woont gebiedt de Heer Zijn ze gen”. DAT de Vlissingse neuro- loog-psychiater, G. W. J. Petten als nummer twee voorkomt op een voordracht, die B. en W. van Den Haag hebben opgesteld voor de benoeming van een neuro loog bij de Haagse gemeen teziekenhuizen. DAT de Goese handbal en athletiekvereniging „Hel las” Zaterdagavond in het „Schuttershof” een jubi- leum-revue heeft gegeven. De voorzitter, de heer M. LONDEN, 1 November. 44.000 havenarbeiders zullen vandaag in acht Engelse havens het werk hervatten. Zij zijn Zaterdag tot dit besluit gekomen, nadat was overeengekomen de onderhandelingen over een overwerk-regeling met de werkgevers te heropenen. Zij zullen vrij zijn overwerk te doen, totdat een regeling is getroffen, doch er is van de zijde der vakverenigingen aandrang op uitgeoefend de eerste weken zoveel als mogelijk over te werken om de achterstand, die door de vier- we>?kse staking is ontstaan, in te lopen. De hervatting van het werk be tekent tevens dat de conservatieve regering uit een i gekomen. Meer nog, dat zij er - moeilijke situatie is u zelfs zonder kleerscheuren is afgekomen. Indien Churchill zou hebben besloten militairen in te zetten om de sche pen te lossen, was waarschijnlijk een ware stakingsgolf het gevolg ge weest. Ongeveer 5000 Londense havenar beiders waren de eersten, die besloten weer aan het werk te gaan. Hierop volgden de arbeiders in de overige ha vensteden - Liverpool, Manchester, Southampton, Birkenhaed, Garston, Huil en Rochester. GROTE SCHADE. Door de staking, die bijna een maand heeft geduurd, konden 358 schepen niet worden geladen of gelost, waar door goederen ter waarde van 200 mil- lioen pond niet konden worden in- of uitgevoerd. Tengevolge hiervan moest in vele fabrieken de productie worden verminderd. Sinds de algemene sta king van 1926 had Groot-Brittannië niet een staking van deze omvang ge kend. DE BILT, 31 October Enkele op klaringen en slechts hier en daar wat regen. Weinig verandering in tempera tuur. Matige wind uit Zuidelijke rich tingen. Op- en ondergang van Zon en Maan: Dinsdag: Zon op 7.37 u., onder 17.11 u. Maan op 13.30 u., onder 22.10 u. MIDDELBURG, 30 Oct. In de cantine van de Vitrite Fabriek is vanmor gen de heer A. Ludikhuize, procuratiehouder, hartelijk gehuldigd door directie, collega’s en personeelsleden ter ere van het feit, dat hij 40 jaar geleden bij dit bedrijf in dienst kwam. Hoogtepunt van deze huldigingssamenkomst was het moment, waarop de burgemeester, mr dr N. Bolkestein, de jubilaris de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, op de rever spelde. Vele waarderende woorden werden gericht tot de heer Ludikhuize en daaruit bleek wel, welk een belangrijke plaats hij in dit bedrijf inneemt. Na een inleidend woord van de voor- schrijven moest leren. De heer Hesse- zitter der huldigingscommissie, de heerlink typeerde zijn medewerker als een Chr. de Vlieger, sprak de zakelijke di-1 man van grote werkkracht, betrouw- recteur, de heer B. A. Hesselink. Hij noemde de jubilaris een man van de oude school, die als jong broekje op de boekhoudafdeling kwam in een tijd, dat het administrttief personeel in op dracht van de directie nog schoon- DAT Zondagavond te Ka pelle een interkerkelijke Bondskanselier' Adenauer is Zater- ag Washington naar New York p6., °~fen> waar hij gisteren aan de «numbia-universiteit het ere-docto- raat in de rechtswetenschappen in ont- ngs.t nam. Met een Amerikaanse le- g rviiegtuig is de Bondskanselier thans Xr weg naar Bonn- Zes Perzi- zün °™cieren> die onlangs ter dood vnn- jero°r(ieeld wegens spionnage Sowjet-Unie, zijn Zaterdag- wp tefecht gesteld. Vorige week reeds ben officieren, die terprVo hetzelfde feit zijn veroordeeld, schP ^?eSt.eld- De vroegere Perzi- (in r, 1,nis/er ,van Buitenlandse Zaken heeft ,et kabinet Mossadeq) Fatemi hoger her de ?ah verlof gekregen in October 5 eP te gaan'. HiJ werd op 10 ter rinn door een militair gerechtshof Narrig veroordeeld. - Ex-koningin hen 7i;nrZ?u.weer willen gaan schei- kenhuis J,gt ln.Lausanne in een zie- er niaar’va^r a s Z1j beter is’ moet het genoot ,vail komen. Haar huidige echt- genge nrnveft de geruchten echter te- heeft £en .en ex-koning Faroek behoeft t!n Yeten’ dat zij er niet °P mag kom rekenen, dat zij naar Rome Prins tp en om de kleine ex-kroon- omgekomp^K- Drie Arabieren zijn raelisch e>en incident aan de Is- heeUit gemalkthehhrenS‘ Zij zouden van 30 111 hebben van een groep gebied E ?aren> die op Israëlisch uoorgedrongen. Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad” «oofdkantoor: Goes, L. Vorststr. H 90) Tel. 2438. Giro 274289. vantoren: Vlissingen: Nieuwstr. Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., u Goes CAIRO, 31 October In Egypte doen zich nieuwe spanningen voor. Sinds Vrijdag de Mohammedaanse Broederschap buiten de wet is gesteld wegens de aanslag die een lid van deze godsdienstige sekte zou hebben ge pleegd op de premier kolonel Nasser, nemen de spanningen toe. Het aantal arrestaties loopt in de honderden. Zaterdag werd de hoogste functionaris van de Broederschap, Has san el Hodeibi, opgepakt. De Broederschap was van plan alle leden van de Egyptische revolutionnai- re raad met uitzondering van presi dent Naguib te vermoorden, aldus heeft de minister van Voorlichting Sa lem meegedeeld. Inmiddels gaan geruchten, dat pre sident Naguib zou willen aftreden. Hij schijnt weer met de regering overhoop te liggen. Ditmaal over de Brits-Egyptische accoorden over de Suezkanaalzóne. Inmiddels heeft de Mohammedaanse Broederschap in Syrië zich met de zaak hemoeid. Men heeft geëist, dat de lei der van de Broederschap, die gevangen genomen is, in het openbaar zal wor den berecht. Indien hem een haar zou worden gekrenkt zouden de Syrische Moslems maatregelen nemen.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1