ïlel port van en V s Prot. Chr. Landbouwschool Z.L.M. te Haamstede geopend Belgische en Nederlandse Jantjes ontmoetten elkaar in Vlissingen c in voor Scheerzepen Roozenburg zegevierde de derde maal Vrijdag 29 October 1954 Papina 2 V Burgemeester hanteerde ragebol... voor Safe! ten nis $pcrtsp«egel IA Onze verwachtingen K I Streekvergadering C.H.U. te Terneuzen Parfumerie VAN BIEMEN KLOKS1RAAT 4 - GOES c hee No< nau mei niii iin; ■vas Meer dan 25 verschillende Schaleen crffhal ZEEUWSCH DAGBLAD N I - De Goese competitie» Junioren-programma. Belgische ea Nederl. jeugd houdt weekend te Axel Voetbalwedstrijd eindigde in gelijk spel (3-3) De Walcherse competitie. Als Heinkenszand iets organiseert is het niet verkeerd. De eerste wedstrijd, Provinciale U.V.V.- vergadering Een interessante causerie en leerzaam bezoek aan Veere. Huisman gaf zich na 44 zetten gewonnen Veertig jaar Rode Kruis-colonne in Middelburg Feestavond in het Schuttershof Morgen en Zaterdag bazar, want „ONZE MUZIEK MOET IN TUNIEK Vergadering wielerclubs Consul op Zuid-Beveland of Walcheren gewenst Belangrijke wedstrijd voor Scampolo II. Zaterdagvoetbal Spannende wedstrijden in Arnemuiden en Colijnsplaat Kloetinge I Zware opgave Schorsing. MSB „Wol- op Ingezonden Mededeling (Adv.). 2 ff ver van 1 2 1 1 2 1 1 1 2 2 1 1 1 1 senaars alles op alles zetten om beslag te kunnen leggen op deze eervolle plaats en geraakt. 51. 31—27 11—16; 52. 43—38 8—13; 53. 22—17 1318; 54. 27—22 Remise gegeven. een de daar zullen -'i in vele e i l c i 1 n b n a a n a t d en en men d al E v SI n steeds voor U in voorraad ze een goede kans hebben. In de derde klasse B spe len Animo II en Zuidwes ters II de laatste competitie wedstrijd, die Zuidwesters II moet kunnen winnen, al hoewel Animo deze laatste kans zal aanpakken om nog gelijk te komen met Madjoe II en Swift VI, clubs, dié beide 6 punten hebben we ten te behalen. In de -comité’s i Zuid-Beve- lang en over de welke reeds gespeeld. Het ontmoeting in de klasse A tussen aan Aan brein ontsproot atoom-stand. sportliefhebbers 13—18; 34. 34—29 23x34; 35. 39x30 18—22; 36. 27x18 17—21; 37. 26x17 11x13; 38. 13—28 20—25; De partij die het meest beloofde en het minste bracht Merkwaardig loopt het soms. 39. 38—32 25—34; 40. 40x20 15x24; 41. 32—27 13—18; 42. 45—40 9—13 43. 40—34 18—23; 44. 28—22 13—18; 45. 22x13 19x8; 46. 27—22 6—11; Wit heeft nu iets voordeel in het eind spel. 47. 47—41 8—13; 48. 41—37 3—8; 49. 34— 30 13—19; 50. 37—31 24—29; Het moment van de tydeontróle is voor- Met de eerste helft van de Goese tafeltenniscompe- titie ’54’55 zal een aan vang worden genomen op 1 November a.s. Deze compe titie is verdeeld in een A- en een B-afdeling en de wedstrijden zullen worden I Groep AI: Arnemuiden A I—Zeelandia A I, Middel burg A IZeeuwen A I, R.C.S. A I—Vlissingen A 2. Groep A II: Patrijzen A I Goes A I. Groep B I: Zeelandia B I Zeeuwen B I, Breskens B I—R.C.S. B I, Oostburg B I Middelburg B I. Groep B II: E.M.M. B I Middelburg B 3, Middel burg B 2—R.C.S. B 2, Vlis singen B 3Serooskerke B I, Oostburg B 2Vlissingen B 2, Zeelandia B 2Nieuw - land B I. Groep B III: Goes B I— Kapelle B I, Goes B II—We meldinge B I, ’s-H. Arends- kerke B ILewed. Boys B I. gespeeld in de volgende lo kaliteiten: Gymnastiek lokaal Beestenmarkt, Derde klasse wachtkamer Spoor wegen, Chr. Lyceum en C.J.M.V.-gebouw. De volgende ploegen zul len er aan deelnemen: Goes A, B, en -Dames, Sparta, N.S. I en II, Rapide I en II, C.J.M.V., Veiling, Astra. rv e winter »s begonnen en daarmede ook de competi- ■Ls ties voor de verschillende zaalsporten. Deze week begonnen de schakers en de volleyballers, terwijl vorige week de tafeltennissers reeds hun eerste wedstrijden speelden. De dammers beginnen op 8 November en dan is alles dus in volle gang. Reeds nu echter doet zich het probleem van de zaal ruimte gelden. Niet zo zeer voor de dammers en de schakers, die hun spel in een klein bovenzaaltje, of des noods in een grote huiskamer kunnen beoefenen, maar wel voor de overige zaalsporten. De tafeltennissers heb ben telkens weer de grootste moeite om hun programma in elkaar te draaien, omdat zij gebrek aan zaalruimte hebben. De volleyballers moeten al hun wedstrijden samenpersen op één Zaterdagmiddag per week in één zaal, hetgeen de nodige puzzles veroorzaakt. Men heeft nog geen damescompetitie kunnen organiseren, omdat men er nog geen zaal voor beschikbaar heeft. De buitensportverenigingen klagen steen en been, om dat zij te weinig uren de beschikking over een gymnas tiekzaal krijgen voor hun indoor-training. De gymnas tiekverenigingen voelen zich te kort gedaan, omdat zij avonden moeten af staan aan de buitensportverenigingen en de gymnastiekleraren zijn ontevreden, omdat zij in de avonduren niet met eigen clubjes in een gymnastiek- locaal kunnen werken. Men is voornemens, om gedurende de wintermaanden een competitie zaalhandbal in het leven te 'roepen. Deze zou dan worden verwerkt op Zaterdagmiddagen in de veilinghallen te Middelburg en Goes. Het is echter nog lang niet zeker, dat deze competitie er zal komen, want de huur voor deze hallen is nog al hoog en vermoedelijk voor de clubs niet te betalen. Het gebrek aan zaalruimte doet zich ieder jaar sterker gevoelen en helaas wordt er aan de oplossing van dit probleem weinig gedaan. Toch zou men met twee sport hallen, een op Walcheren en een op Zuid-Beveland, deze problemen althans voor de eerste jaren volledig kunnen oplossen. ZIERIKZEE, 28 October. Van-1 middag is op wel zeer originele manier de Prot. Chr. Landbouwhuishoudschool van de ZLM te Haamstede geopend. Burgemeester jhr R. J. H. Q. Roëll hanteerde namelijk we zouden haast zeggen: hoe kan het anders voor dit doel eenversierde ragebol waarmee hij een kunstig nagemaakt spinneweb voor de deur wegvaagde. De school is gevestigd in de geheel herbouwde voormalige lagere school. Burgemeester J. Vader uit Krabben- dijke, voorzitter van de onderwijscom missie van de ZLM, sprak een woord van welkom tot de vele genodigden onder wien zich bevonden de Inspec- trice voor het Nijverheidsonderwijs Mej. Bergervoet en de ZLM-secretaris mr J. F. G. Schlingemann alsmede B. en W. van Haamstede. Ds J. van Vliet, Ned. Herv. predi kant en voorzitter van de interkerke- lijke stichting tot oprichting en in standhouding van Prot. Chr. Huishoud- onderwijs in de Westhoek van Schou wen, herinnerde aan de vele voorbe reidingen en bracht dank aan God. Burgemeester Roëll bracht in wel gekozen bewoordingen dank aan de autoriteiten die hebben medegewerkt aan de totstandkoming der school. Hij hoopte op een goede samenwerking tussen ouders en personeel. Felicitaties werden uitgebracht door Mej. Berger voet, de heer C. Malipaard namens de Geslaagd voor 2e stuurman G.H.V.: A. Wielemaker en voor Scheepswerk- tuigkunde Diploma A: A. M. van Son, leerlingen der „De Ruyterschool”. GOES, 27 Oct. In de jeugdherberg te Axel zal op 20 en 21 November a.s. een weekend worden gehouden van de leden van de Provinciale Commissies Zeeland van het CJMV en CJV meisjesverbond, met de besturen van de Belgische Bon den. Dit weekend komt in de plaats van het oorspronkelijke voor 16 en 17 October vastgestelde weekend. De bedoeling is overleg te plegen over de mogelijkheden van samenwerking tussen deze Zeeuwse jeugdorganisaties en de Belgische Bon den. De leiding van het weekend zal be rusten bij mevr. I. A. Jebbink-Paap uit Kapelle. Verder zal tijdens de Zaterdagbijee- komst worden gesproken door de heer Hugh Boudin uit België over „Historie en actualiteiten der Belgische jeugdbe weging”. Zondagmorgen 21 Nov. hoopt men eerst de kerkdienst bij te wonen in de Ned. Herv. kerk te Axel waarin zal voorgaan de heer E. v. d. Berge uit Gent. In de middagvergadering zal worden gesproken door de heer C. J. de Jonge uit Yerseke over De geestelijke zijde van ons werk”. Voorts zal ter sprake komen het 100-jarig bestaan van de wereldbond van CJMV’s dat in 1955 in Parijs zal wor den herdacht. slaagd beschouwd kan worden, werd na het lezen door de voorzitter van Matth. 5 3—16, met dankgebed door Drs Boers beëindigd. heid, vaak op kerkelijk terrein, de po litieke vorming in jeugdverenigingen enz. Deze samenkomst die als goed ge slaagd beschouwd kan worden, werd na het lezen door de voorzitter van TERNEUZEN. 28 Oct. Door de Chr. Hist. Unie worden door het ge hele land vóór Nieuwjaar een 50-tal streekvergaderingen belegd met de Statenkringbesturen en de besturen van de plaatselijke kiesverenigingen. Na Nieuwjaar komen vergaderingen in de grote steden aan de orde. Be- 1 doeling is in een praatavond te spre ken over: „Hoe kan organisatorisch méér door de C.H.U. worden bereikt.” Ook te Terneuzen werd zo’n samen komst gehouden voor de Statenkring Hulst. Vertegenwoordigd waren het Statenkringbestuur en de besturen en belangstellende leden van de kiesver enigingen te Axel, Hoek, Terneuzen en Zaamslag. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter van de Statenkring de heer J. de Feijter te Terneuzen. Als spreker trad vervolgens op drs Boers van het Uniebureau, die de taak besprak, die wacht, alsmede het resul taat van de laatste verkiezingen. Ook de financiën maakte een onderwerp van bespreking uit. Na de pauze werd geanimeerd ge sproken over allerlei onderwerpen o.m. de sociale bewogenheid, het uitkomen met gecombineerde lijsten, de vaag- VLISSINGEN, 28 Oct. Vandaag vond te Vlissingen de jaarlijkse ont moeting plaats tussen de Belgische Zeemacht en het personeel der Kon. Ned. Marine te Vlissingen, een treffen, dat gewoontegetrouw zijn hoogtepunt vond in een voetbalwedstrijd tussen beide groepen. Deze wedstrijd eindig de in een 33 gelijkspel. In de morgenuren waren de leden der Belgische Zeemacht in Vlissingen aangekomen en kwart voor elf begaf Commodore G. Timmermans, Regio nale Maritieme Commandant der Bel gische Zeemacht zich aan boord van H. M. „Jacob van Heemskerck” voor het afnemen der parade, welke om elf uur volgde. Hij werd begroet door de kapt, ter Zee N. W. Slijter. Voorafgegaan door de Marinierska- pel defileerden de Jantjes voor de beide hoge officieren, waarna zij een taars door de stad Vlissingen maakten. Om half drie des middags volgde de voetbalwedstrijd op het Sportterrein aan de Bosweg. In de allerlaatste se conde wist de Kon. Ned. Marine gelijk te scoren (33). Beide ploegen waren vrijwel van gelijke sterkte, doch de Belgen plaatsten beter. Na afloop reikte kapt. Sluijter de beker uit aan de Belgische ploeg en iedere speler ook de Nederlanders kreeg een herinneringsmedaille. Het college van B. en W. benevens de com missaris van politie woonden deze wedstrijd bij en toonde zo zijn warme Morgenmiddag wordt de Walcherse Volleybalcompe- titie voortgezet met wed strijden in de eerste klasse heren. Het programma luidt als volgt: MTS—EVVC; Mi- chiel de RuyterMVC; MTS—Zuidwesters; EVVC— MVC; Michiel de Ruyter MTS; ZuidwestersMVC. andaag en morgen middelen om organiseert Hein kenszand weer een van die merkwaardige acties waarvan gezegd kan worden, dat succes by voorbaat verzekerd is. Merkwaardig, niet om zijn opzet want het is een bazar zoals er jaarlyks voor allerlei doeleinden, honderden georganiseerd worden. Het geheim van de actie is echter gelegen in het feit dat in 4 we ken tyds, een festyn uit het niet oprees omdat de gehele dorpsgemeenschap sr haar schouders onder zette. Nadat de wielerronde ,,om de kaperprijs” met als doel, het uniformen fonds van de fanfare by. Huisman was ditmaal niet in tijdnood Euterpe” Herv. Kerkeraad, en het hoofd Hat O.L.-school de heer S. A. de Haas. Tnt slot sprak de directrice Mej. Nijhoff woorden van dank en vroeg ook zij medewerking der ouders. e Nadat jhr Roëll de school had 2e opend werden Mej. Bergervoet bloe men aangeboden en konden de aanwe' zigen het fraaie gebouw bezichtigen. belangstelling voor de Marine. Gedu rende deze wedstrijd verleende de Ma- rinierskapel eveneens medewerking. Om half acht des avonds volgde een taptoe met fakkeldragers door de Ma- rinierskapel op het Beursplein, die dikke drommen toeschouwers trok. Deze taptoe werd ook door tal van autoriteiten bijgewoond. LEIDEN, 28 Oct. Gepromoveerd tot doctor in de Godgeleerdheid op proefschrift getiteld „The mystical communion with Jhwh in the Book of Psalms”, de heer H. J. Franken, gebo ren te Oostkapelle en thans wonende te Leiden. de een behoorlij ke financiële basis te geven, zo prachtig slaag de zon het comité op ke afwijkende wijze, een met en jaar, wegens het po- de scheidsrechter te slaan na afloop van de op 9 October j.L gespeelde wedstrijd Wolfaartsdijk De eerste wedstrijd voor de Zeeuwse schaakcompeti- tie is was de In de tweede klasse D tweede j.I. bijzonder goed van gaat Yerseke Hl naar Se- Vlissingen II en Vlissingen s H en zal daar ni. Een partij moest wor- Roozenburg, die deze hele party zeer vlot had gespeeld en veel tijd in reser ve had, dacht over deze zet 40 minuten na. Hij scheen echter geen middelen te heben gevonden om nog iets te be reiken, want hierna volgde een algehele opruiming die een gelyk eindspel bracht. 33. met één grootscheepse actie het uniformenplan te verwe zenlijken. Daaruit werd de idee geboren om een bazar te organiseren. De voorbereidingen hiertoe zijn in volle gang en nadat een huis aan huts-inzameling, een zeer gunstige opbrengst te zien gaf, kan het comité haar plannen vaste vorm gaan geven. Uit de opzet van de ba zar blijkt dat deze toch niet zo' maar een bazar- zonder-meer zal gaan worden want talrijke ori ginele stands zullen de bezoekers een maximum amusement het van de Koudekerkenaars zal het toch erg gaan spannen; ten minste dat is altijd de ge- Het bestuur van de woonte bij deze Walcherse K.N.V.B., afd. Zeeland heeft derby. Het ongeslagen Co- de heer M. Houtekamer, lid lijnspl. Boys is gastheer vanlo—o Rillandia, dat hoogstwaar- faartsdïjk”,~met°ingang van schijnlijk aan het kortste Maandag j.I. geschorst voor eindje zal moeten trekken. de duur van een fraif jaar In de tweede klasse A voorzien we niet veel moei lijkheden. Mevo II zal Krab- bendijke wel kunnen over bieden, fantasierijke het comité zelfs een De wieler- kunnen hun krachten meten in In de te Middelburg gehouden jaar. lijkse Prov. vergadering van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, die werd bijgewoond door de ere-voorzit. ster, mevr, de Casembroot-van der Feltz, mej. dr Lub, secretaresse van het Hoofdbestuur, mevr. Pilaar-Gaar- landt uit Goes, provinciaal vertegen woordigster, mevr. v. Cruyningen- Erasmus uit Oostburg en besturen en leden uit Middelburg, Vlissingen, Goes, Zierikzee en West Schouwen, heeft mevr. Pilaar een interessante causerie gehouden over bejaardenwerk in een Engelse stad die zij onlangs bezocht Mevr, de Casembroot vestigde de aan dacht op de „>s. actie van alle Neder landse vrouwen-organisaties die in November gevoerd zal worden ten bate van de vluchtelingen in Karin- thië en Griekenland. Daarna brachten de afdelingen ver slag uit van de werkzaamheden der leden in het afgelopen jaar, hetgeen menige vruchtbare gedachtenwisseling uitlokte. Na de lunch vertrok het gezelschap naar Veere, waar het ten Stadhuize waardig werd ontvangen door de bur gemeester jhr den Beer Poortugael, die bij zijn rondleiding door het Stad huis boeiend en met grote kennis van zaken vertelde over de kunstschatten. Ook werden de Schotse Huizen be zocht, wederom onder leiding van de burgemeester. Na een gezellig thee-uurtje in de Campveerse Toren vertrok het gezel schap weer naar Middelburg, zeer vol daan over deze geslaagde Provinciale vergadering. De 9e partij had het volgende verloop: Roozenburg (wit) Huisman (zwart) 1. 33—29 19—23; Roozenburg gaat het eens proberen met zijn eigen opstelling. Het is voor het eerst sinds lange tijd dat wij de wereld kampioen weer eens zijn eigen variant -agen spelen. 2. 35—30 14—19; 3. 40—35 10—14; 4. 30— Nu Huisman weigert met 2025 op wits Eerste klasse: Tern. BoysKapelle Krabbendij keMevo ArnemuidenV.C.K. Colpl. Boys—Rillandia Tweede klasse A: Mevo II—Krabbendijke II V.C.K. IIArnemuiden II Wemeldinge IIColpl. Boys II I Tweede klasse B: I Meeuwen IE.M.M. IV I Nieuwland ISerooskerke I Veere I—R.C.S. IV Tweede klasse C: Cortgene IWissekerke I Kloetinge IKats I Tweede klasse D: Serooskerke IIYerseke Hl S.V.D. II—Kloetinge II Tweede klasse E: Hoek ISpui I Tweede klasse F: A.Z.V.V. IIZaamslag II 1 Beren ITern. Boys II 1 Driewegen IISpui II 1 (1 is winst thuisclub en 2 is winst bezoekende club) SANTPOORT, 28 October. Ondanks het feit, dat Roozenburg er nu zeker van is, dat hij zijn titel van wereldkampioen dammen behoudt, blijft hij zich tot het uiterste verdedigen. Dat bleek wel in de vanavond gespeelde elfde partij tussen hem en Huisman. De wereldkampioen speelde zijn eigen spel en Huisman kwam weer voor grote moeilijkheden te staan. Hij kon het op de duur niet bolwerken, zodat Roozenburg voor de derde maal in deze tweekamp zegevierde. De stand is nu 148. plannen in te gaan geeft wit zijn aan vankelijk denkbeeld op. 420—24; 5. 29x20 15x2; Huisman is in de 8e partij blijkbaar ge nezen van verwikkelingen en tracht met deze ruil ’t spel overzichtelijk te houden. 6. 34—30 5—10; 7. 31—26 17—21; 8. 26x 17 11x22; Huisman wil zijn eigen weg volgen en trekt zich niets aan van de theoretische voordelen, die wit met zyn 7e zet hem MIDDELBURG, 28 Oct. Met een gezellige feestavond in het geheel be zette Schuttershof heeft de Rode Kruis colonne te Middelburg vandaag haar 40-jarig bestaan gevierd. Voordat het in Rode Kruis-kringen al zo langza merhand bekende Pirogo Cabaret uit Goes de scepter ging zwaaien over het toneel, hadden daar dames- en heren leden van de colonne plaatsgenomen met in hun midden de commandant, dr. J. C. B. Simons, die de feestavond opende met een hartelijk woord van welkom tot enige Rode Kruis-functi- onarissen, vertegenwoordigers van zustercolonnes, de afvaardiging van ’t gemeentebestuur, de garnizoenscom mandant, de commandant van de C.O.A.K. enz. Dr. Simons zei, dat het heel wat moeite heeft gekost om precies aan de weet te komen, wanneer de colonne officieel is opgericht. Haar eerste op treden in het openbaar vond plaats in October 1914, toen vele Belgische vluchtelingen naar Middelburg kwa men en hier werden verzorgd en ver pleegd. Merkwaardig vond hij het wel een beetje, dat de afdeling Middelburg van het Rode Kruis pas in 1918 werd opgericht. Hij wees op het belangrijke en menslievende werk, dat de helpers en helpsters in de afgelopen 40 jaar hebben verricht en sprak de hoop uit, dat de colonne steeds paraat zal zijn. Daarna hebben enige sprekers hun hartelijke gelukwensen aangeboden. Allereerst was dat de Kringcommissa- ris van het Rode Kruis, mr. J. A. Hey- se, die eens had nagegaan wanneer het Rode Kruis in Middelburg was opge richt. Hij had ontdekt, dat reeds in 1869 gesproken werd van de erkenning van het comité Middelburg van het Ned. Rode Kruis als afdeling. Het merkwaardige is echter, dat volgens de officiële statuten de afdeling pas op 3 April 1918 zou zijn opgericht. Hoe het ook zij: de colonne Middelburg is één der steunpilaren van het Zeeuwse Rode Kruis en mr. Heyse dankte de leden hartelijk voor de vele diensten, die zij in nood hebben bewezen. Dokter P. C. J. van der Slikke voer de het woord als Gewestelijk Com mandant van de Rode Kruis-colonnes. Hij noemde dit werk één der voor naamste pijlers van het Rode Kruis werk en deed een speciaal beroep op de jongeren om zich hieraan te geven en de kern van ouderen aan te vullen. Mr. W. H. Vermaas bracht gelukwen sen over als voorzitter der afdeling Middelburg. Hij zegde een klok voor het cursuslokaal toe. Namens de B.B. op Walcheren sprak dr. E. Tonkes en namens het gemeentebestuur wethou der A. J. Berenpas. Tenslotte bood een afgevaardigde der zustercolonne uit Koudekerke een bouquet bloemen aan. Na al deze woorden werd het toneel ontruimd voor het Pirogo Cabaret. En kele uren heeft dit de aanwezigen uit stekend geamuseerd met enkele aar dige schetsjes, liedjes, pianospel en conférence. vrijwillig aanbood. 9. 44—40 7—11; 10. 39—34 1—7; 11 50— 44 22—27; Een uitval van Huisman, die interes sante perspectieven biedt. 12. 32x21 16x27; 13. 43—39 11—17- 14 38—33 Wits opbouw is origineel al zal de waarde ervan nog moeten blijken. 1418—22; 15. 48—43 23—29; 16. 34x23 19x28; 17. 30x19 13x24; 18. 42—38 8—13; 19. 37—32 Roozenburg wil zich niet al te ver laten terugdringen en wikkelt daarom af. 1928x37; 20. 41x21 17x26- 21 38-32 22-27; 22. 32x21 26x17; 23. 40-34 12—18; 24. 46—41 2—8; 25. 41—37 10—15’ 26. 43—38 18—23 27. 44-40 13—19- 28 49—43 8—13; 29. 36—31 7—11; Roozenburg staat nu positief iets min der. 30. 31—26 14—20; Een voortzetting die ons slechts matig kan bekoren omdat hij tot versnippering leidt. Wij zouden liever 13—18 hebben ge zien, zo mogelijk gevolgd door 3813 enz. 31. 25x14 9x20; 32. 37—32 4—9; 33. 32—27 comité, Derckx is er van tuigd dat na deze fair de leuze: „onze ziek moet in de turn werkelijkheid zal geworden. rn een dezer dagen te Goes lerclubs onder leiding van de heer Walcheren Verhuist uit Heinkenszand land heeft gehouden vergadering van breed gesproken bestuursleden van de wie- moeilijkheden, welke de clubs meerdere malen moe ten overwinnen om tot een goed georganiseerde wed strijd te komen. Een juist .contact met de beide in Zeeuwsch-Vlaanderen wo nende consuls is vaak niet mogelijk en daarom werd de mogelijkheid onder het oog gezien om door stich ting van een federatie hier in verbetering to brengen. De heer Jef van de Vy- ver, de oud-wereldkam- pioen, die tot deze bijeen komst was uitgenodigd, was persoonlijk voorstander van het stichten van een derge lijke federatie. Het meren deel der vergadering voelde echter weinig voor dit voor stel, omdat men liever indi vidueel wil blijven opere» ren. Wel zag men het nut in van bet benoemen van een consul voor Zuid-Beveland en Walcheren. Besloten werd via de consul, de heer War nier te Hulst, bij de K.N.W.U. stappen te onder nemen om dit te verwezen lijken. De voordracht die werd opgemaakt, ziet er als volgt uit: 1. De heer Ver, hulst (Heinkenszand), 2. de heer v. d. Linde (Vlissin gen), 3. de héér Van Loon (Goes). Ook werd, op voorstel van de heer v. d. Linde, een voordracht gemaakt voor jury-Ieden. Deze bestaat uit de heren Martens, Hein kenszand, v. d. Endt, Vlis singen, Stokx, ’s-Heeren- hoek, Polderman, Yerseke, Van Loon, Goes, Vrooland, Kwadendamme, Zwartepoor- te, Goes, Hendriks, Middel burg, Peeter, ’s-Heerenhoek en v. d. Broek, Goes. van de vereniging Togo en Scampolo gaan morgen in de eerste klasse van de Zeeuwse korbalcom- c petitje de strijd aanbinden slissingswedstrijd voor de om de tweede plaats. Van- titel tegen Luctor te be- zelfsprekend zullen de Goe- werkstelligen. In de derde klasse D ge- ven we Blauw Wit II wei- het moet gezegd worden, dat n*8 kans tegen Togo III, - - - - kan Elto H gemakkelijk van Luctor H winnen en ligt ook voor Vios H winst in het verschiet tegen Vopo H. Adspiranten: TogoScam polo; EltoScampolo; Zuid westers ASwift Kwiek en Animo AMadjoe. Volharding, kampioen van de tweede klasse, speelt morgen de return-match te gen Vitesse in de promotie- tweede klasse C degradatie-competitie eerste gaat Scampolo II naar Zee- klasse, een wedstrijd, die de landia II op bezoek om Yersekenaren de tweede daar de punten in de wacht overwinning kan opleveren. de en aansluitend daarop voor een half jaar voorwaarde lijk met een proeftijd van twee winnen en ook Arnemuiden 2en II en Wemeldinge H moe ten beslag kunnen leggen op de punten. - In de tweede klasse B Tern. Boys, krijgt Meeuwen een zware match te spelen tegen E.M.M. IV. Serooskerke gaat op bezoek bij Nieuwland en kan daar de punten wel weghalen. Veere kan de lei ding in deze klasse over nemen door R.C.S. IV te kloppen. In de tweede klasse C staat een zeer belangrijke wedstrijd op het program ma. Kloetinge I, ex-eerste klasser en momenteel nog ongeslagen, neemt op eigen veld de strijd op tegen kop loper Kats. De Kloetinge- naars zullen hard voor de zege moeten vechten. Cort gene geven we een kansje tegen Wissekerke. rJ’ ern. Boys, dat Zaterdag leer trok tegen. Krabben- rooskerke H w dijke, krijgt morgen Kapelle met weinig moeite de winst den afgebroken en de voor- jop£ge uits]ag is 63 in het voordeel van Vlisingen II. wielerwedstrijd 01 voetbalenthousiasten kunnen naar hartelust hun capaciteiten botvie ren in goaltrappen. -'sa' tuurlijk is er een rad van avontuur, zij het op e® totaal van de gebruikelij ke afwijkende wijze. Er is een complete wintertuin met diverse attracties en de aanwezige dames net elkaar wedijveren het bereiden lekkernijen. Dit is een greep uit alrijke aangename bezig heden die de bezoekei te wachten staat. De voorzitter van ne‘ burgemeester over- fancy niu- iiek> zijn te slepen, teneinde een be- - - 1 voor om de tweede plaats. Van- titel zal daar m. Een partij moest op bezoek en het moet voor kunnen weghalen. Ook Kloe- de Terneuzenaars niet moei- tinge II lijkt ons opgewas lijk zijn om deze wedstrijd sen tegen zijn tegenstander, tot een goed einde te bren- S.V.D. II. In deze klasse gen. Maar ook Krabben- heeft Nieuwland II zich uit dijke, dat het op eigen veld de competitie teruggetrok- tegen Mevo móet opnemen, ken. zal winst'weten te behalen, In de tweede klasse E zodat er in de kopgroep niet achten we Spui in staat om veel zal veranderen. Arne- Hoek te kloppen en in de muiden bindt de strijd aan tweede klasse F voorspellen met V.C.K. en hoewel de we overwinningen voor de vissers de meerdere zijn van thuisclubs. Het

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2