Raad van Bijtsen met begroting 1955 TWHMUNE IVOROL Elke land een brillont Nieuws uit de Provincie. Koudekerke accoord Prachtbijts^^r! Raad van Zierikzee stelde begroting 1954 vast f 15.000 crediet voor voorbereiding bouw slachthuis AKKERTJE Van markt en veiling Pijn, door welke oorzaak ook naad Middelburg accoord met sanering ^egeersstraat ZEEUWSCH DAGBLAD 28 October 1954 Donderdag pagina 5 KERK aan ELKE DAME weet het: .Nagekomen Advertentiën verfraait Uw teint Stationstraat zal worden verbeterd Hersteluitgaven geraamd op rond twee millioen V lissingen. Belgische Marine op bezoek 4 =3 Ds G. Lans 75 jaar. Half November peren naar Zweden. 7 erneuzen. Ook hier straatbelasting begroting Oostkapelle 6591,92 tekort F. VAN EENENNAAM- VAN DER WEELE. Goes Middenstandsactie. Middelburg Ontsnappend gas kost geld. Winkels op 27 November tot 9 uur open? V.P.R.O. gaf kunstavond. BRU1N1SSE KAPELLE Discussie over hei geven van vergoeding de oewoners O.m. te wijten aan uitgave voor Wegschap. Burgerlijke Stand. De vlaggen uit De raad vergadert vandaag AXEL NIEUW DORP UOS'l KAPELLE SSrOOSKERKE (W.) WOLPH AARTSDIJK Vergadering Chr. onder wijzers. en J. van Ingezonden Mededeling (adv.) Ingez. Mededeling (advertentie) Ingezonden Mededeling (Adv.). ea zich in Chr. Vandaag vindt alhier de jaarlijkse ontmoeting plaats tussen de Kon. Ne derlandse Marine enerzijds en de Bel gische Marine anderzijds. Om elf uur des morgens vindt er een gezamenlijk défilé plaats vóór de H. M. Jacob van wet betaling van straatbelasting door ..Jen Mededeii SINT ANNALAND, 27 Oct. Vandaag viert ds G. Lans te Putten, em. predikant van de Ned. Herv. Kerk zijn 75ste ver jaardag. Ds Lans heeft in de jaren 1912 1914 te St Annaland gestaan. GOES, 27 Oct. Met ingang van 15 Nov. a.s. mogen weer Nederlandse peren naar Zweden worden geëxporteerd. Dit besluit is thans definitief genomen door de Zweedse regering. De Nederlandse veilin gen mogen in verband hiermede met in gang van 8 Nov. a.s. weer uitvoermachti- gingen voor peren naar Zweden afgeven. Het vorig jaar was deze export reeds half October toegestaan. Pogingen welke thans zijn aangewend om de datum van openstelling van de perenexport naar Zweden vervroegd te krijgen zijn niet gelukt. Goes werd bevrijd. Ter gelegenheid hier van zal van alle openbare gebouwen de driekleur wapperen. Ook de burgerij wordt verzocht om de vlaggen uit te ste ken. Bezorgdheid over de grondpolitiek behoeft niet te bestaan: tot heden heb ben particulieren op van de gemeente gekochte grond nog steeds gebouwd en mocht dit in de toekomst moeilijkhe den opleveren, dan zullen ongetwijfeld maatregelen worden genomen. Aangezien het nog wel even zal du ren voordat een wijkgebouw tot stand komt en een badhuis dringend nodig was, diende dit laatste op een andere plaats te verrijzen. ANDERE ZAKEN. De raad benoemde tot vertegenwoor digers in het college van beheer van het Wegschap Walcheren de heren J. Jasperse (wethouder) en Van Sparren tak. De heer Van Sparrentak kreeg op enkele vragen ten antwoord, dat de de pachters niet toelaat en dat Binnen landse Zaken de hogere uitkering af hankelijk stelt van de invoering dezer belasting. Bij het voorstel Stationsstraat maak te de heer Flipse bezwaar tegen het vragen van vergoeding van 250. van de bewoners, maar de heer Van Sparrentak vond dit alleszins billijk, aangezien deze verbetering volledig in Heden overleed na een gedul dig gedragen lijden, onze geliefde zorgzame Man, Vader, Behuwd- en Grootvader ABRAHAM VAN EENENNAAM, in de ouderdom van bijna 81 jaar. Uit aller naam: Oost- en West-Seuburg, 26 October 1954. Vlissingsestraat 56. De teraardebestelling zal plaats vinden op Zaterdag 30 October a.s. om 12 uur vanaf het sterf huis. fabr 8.108.60. Sterappelen A 26.50, BC 21, I grof 23.50, I fijn 16.30—21, II 5.40—5.80, keuken 12.50—12.80, fabr 3.303.60. Cox Orange Pjppin I grof 39.80—45.90, I fijn 29.50—35.60, I klein 21.10—21.70, II 8.10, keuken 24.90— 28.10, fabr 7.1013.10. G1 van Holland BC 18, I grof 21.90, I fijn 16.80, II 10.10, keuken 15.5015.90, fabr 8.508.90. Jonathan A 27.10, B 24.70, I gjof 20.90 —21.30, I fijn 15.60—19.20, II 11.40, keuken 11.70, fabr 5.10, met hagelbesch 3.60. Laxton Sup I grof 28.3029, I fijn 24.90, II 8.90, keuken 12.10. Franse R I grof 10, I fijn 9, keuken 10.15. Udo- appels II 4.50, keuken 8.90. Pr van Eng I grof 21.40, I fijn 16, II 5.90. Beurre Alex Lucas I grof 35.20, I fijn 33.10 33.30, II 8.50, keuken 12.70. Comtesse de Paris A 29.10, BC 22.60, I grof 30.75, I fijn 22.50—22.70, II 5.50, keuken 9.10 9.40, fabr 3.80. Doyenne du Cornice I grof 61.10, I fijn 62, keuken 42.80. Zw Wijnp I grof 9.10—12, I fijn 4.80—5.30, keuken 3.403.60, II en fabr doorgedr. Pitmaston Poiteau I grof 4.304.90, I fijn 33.40, keuken 3, II en fabr door gedr. Emile d’Heyst I grof 12.50, I fijn 11.20, II 3.50. Jodenpeer keuken 3, fabr doorgedr. St. Remy I grof 13.60, I fijn 13.70, II 9.20, keuken 8.508.90, fabr afgenomen door de Commandeur Tim mermans der Belgische Marine en de Kolonel N. M. Sluyter der Kon. Ned. Marine. De Marinierskapel zal hieraan medewerking verlenen. Om half drie des middags volgt op het sportterrein aan de Bosweg de voetbalwedstrijd tussen de Belgen en de Nederlanders en tot besluit van deze dag zal men om half acht een taptoe houden op het Beursplein. Het actie-comité uit de Goese midden stand heeft besloten op 27 November a.s. te starten met een St Nicolaas-actie. Bij de algemene beschouwingen wees de neer J. S. Hoek (AR) erop, dat nie mand op een zo spoedige sanering had gerekend, ook B. en W. blijkbaar niet, die twee jaar geleden de onteigende huizen nog heten opknappen, weik voorbeeld werd gevolgd. Het is immoreel deze men sen voor de kosten te laten opdraaien, die zij niet hadden gemaakt, ais zij van de plannen hadden geweten. De heer Hoek wilde ook graag weten wat er waar is van de gerucnten als zouden er met Den Haag moemjkbeden zijn, waardoor de bouw van het nieuwe complex op los se schroeven is komen te staan. Waaraan de heer L. J. Breel (Arb.) toevoegde ge hoord te hebben, dat iemand, die al een andere woning had gevonden, nog tot 1 Januari huur moet betalen. De heer A. J. Kaland (CH) vond het een eis van sociale rechtvaardigheid de verhuiskosten te vergoeden, al kan nie mand het recht daarop aan een wettelijke regeling ontlenen. De heer M. A. L. Hu- bregtse (Arb.) maakte bezwaar tegen de z.i. veel te smalle rijweg en Wenste een commissie van deskundigen alle verkeers problemen in de stad te laten bekijken. De burgemeester merkte enigszins iro nisch op, dat het publiek blikbaar nog veel meer weet dan B. en W. Maar de waarheid is, dat de zaak nog helemaal niet in Den Haag is geweest en daar waarschijnlijk ook nooit behoeft te ko men. De voorbereidingen verlopen goed, de aannemer wil zo vlug mogelyk begin nen. De bewoners kunnen de huur opzeg gen op het moment, dat zij vertrekken. Enigen hebben al een ander huis. Aan een verkeerscommissie bestaat geen be hoefte. Erg vreemd vond mr Bolkestein het, dat eerst gesproken werd over vergoe ding van verhuiskosten en nu weer over z.g. installatiekosten. Van de gemeente kan toch niet worden gevergd, dat zij kosten gaat betalen aan hen, die volko men vrijwillig hun huizen opknapten. Zo’n regeling is niet te maken en uit te voeren. Men wist, dat men op een schop stoel zat. De heer M. Wattel (AR) wees erop, dat de bewoners door de nood gedwongen waren een huis in deze straat te betrek ken vanwege de woningschaarste, de heer Hoek verdedigde de billijkheid ener vergoeding, wethouder Van ’t Westende verklaarde zich vóór een vergoeding, drs Th. J. Westerhout (Arb.) wilde deze be perken tot de noodzakelijke gevallen en moeten de afdelingen spre- afdeling heeft na een drukke OPENBAAR SLACHTHUIS. Op advies van de slachthuiscommis sie werd besloten f 15.000 crediet te verlenen voor voorbereidingen van de bouw van een openbare slachtplaats te Zierikzee. BERGEN OP ZOOM, 27 October. Groenten- en fruitveiling: Sla 38. Andijvie 612. Bloemk AA 3740. id A 23—37, id B 10—24, id C 9—10. Bos peen 1126. Waspeen 1828. Prei 14 20. Kroten 10. Sav kool 717. Spi nazie 2935. Spruiten A 4151. idem B 21—48. Rode kool 13—18. Witte kool 6—11. Stamb dubb Pr 88—1.01. Staak- princ 1.191.28. Snijbonen 1.051.36. Tomaten 29—79. Witlof 31—51. Appelen: Sterappelen A 2539. id BC 16—20. id huish 14—20. Cox Orange 24—46, G1 van Holl 18—27. Gr Kroon 1516. Goudr 1735. Notarisappel 16. Peren: Legipont 1831. St Remy 18. Em d’Heyst 1420. Doyenne du Com 74. Noten 1.20. Kastanjes 83—94. GOES, 27 Mei. Groenten. Bloemkool A I 29—39, A II 24—26, B I 14—20, Afw. 9— 20; Tomaten A 4041, C 30; Kropsla A II 6—7, B I 4—8; Gr. Sav: kool 13—16; Rode kool 13; Kroten 21; Uien 4; Prei 2124; Andijvie 1011; Waspeen 18; Bospeen 23; Dubb. pr. bonen 77; Pronkbonen 3955; Druiven 79—86. KAPELLE, 27 Oct. Exportveiling. Appelen en peren: Goudr AAA 23.40, A 21, BC 17.10, 1 grof 18.30—18.60, 1 fijn 15.30, II 8.60, keuken 12.80—13, hun belang is. De burgemeester ver klaarde, dat gewacht wordt op ant woord op gezonden circulaires en dat B. en W. geen kortzichtigheid kan worden verweten maar de bewonres wel. Hij had geen bezwaren tegen ev. betaling in termijnen. Met deze verbe tering is 13.850.— gemoeid. Bij de behandeling van de begroting van het gasbedrijf heeft de heer J. S. Hoek een interessant punt aan de orde gesteld. Men moet n.l. weten, dat er uit het buizennet door kleine lekken enz. al tijd wat gas ontsnapt. Een percentage van 4 wordt daarbij als normaal beschouwd. Nu sinds enige tijd gas van hogere waar de wordt geleverd wordt ook het verlies in geld, dat dit ontsnappend gas oplevert, groter. De heer Hoek had een berekening gemaakt, waaruit hem was gebleken, dat er op deze manier per jaar een zuiver verlies wordt geleden van 28 mille! En nu was zijn vraag terecht of hier iets aan gedaan kan worden. Er is al ergens een gemeente, waar honden schijnen te. wor den ingeschakeld om de lekken op té sporen. Naar de mening van het raadslid is het zeker verantwoord zo nodig een behoorlijk bedrag te investeren om aan het euvel een einde te maken. Want de jaarlijkse rente en aflossing zullen altijd aanzienlijk minder zijn dan 28 mille. Wethouder jhr mr T. A. J. W. Schor er kon meedelen, dat de kwestie al met de directeur besproken was en wordt bestu deerd. Er bestaan acoustische meters om na te gaan waar het ontsnappend gas vandaan komt. De Kring Walcheren van de Raad voor het Grootwinkelbedrijf heeft de raad ver zocht toe te staan, dat op Zaterdag 27 No vember a.s. de winkels geopend mogen blijven tot 9 uur des avonds. Dit verzoek is gebaseerd op het feit, dat uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statis tiek blijkt, dat het publiek de St. Nico- laasinkopen reeds in de laatste weken van November pleegt te doen. Wettelijk bestaat hiertegen geen bezwaar, waarom B. en W. de raad adviseren het verzoek in te wiUigen. In de Schouwburg heeft de VPRO Dins dag een geslaagde kunstavond gegeven, mede bedoeld tot het leggen van contact tusen de Zeeuwse leden en tot het wer ven van nieuwe leden. Ds W. F. C. Metz sprak een inleidend woord, waarna ds L. S. Blom uit Aardenburg in een korte rede voor het werk dezer omroeporganisatie de aandacht vroeg en wees op de noodzaak van een goed ledental met het oog op de nieuwe radiowet. Deze avond werd ver der verzorgd door Vera Bondam met zang en voordracht, de Indische danser Indra Kamadjojo, alsmede de pianist Johan Pattist, die inviel voor Wolfgang Wijde- veld. ijzer; 3e pr. Bab van Dongen; 4e pr. Jan- ny van Sluijs; 5e pr. Hans Koster, allen te Axel. Raden naar gezamenlijk gewicht: (549,7 kg). Ie pr. A. Geensen (was slechts 200 gram mis); 2e pr. de heer Van den Berge, (Evertsenstraat)3e pr. J. v. d. Hout; 4e pr. de heer Broekhoven (De Ruijterstr.) 5e pr. mej. P. Hoogstrate, allen te Axel. Instuifwerk. Binnenkort zal het instuif- werk weer starten. De plaats van samen komst is niet meer het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw, doch het verenigingsge bouw aan de Poststraat, waar weer di verse spelen zullen kunnen worden be oefend. Een nieuwtje is, dat er ook mu ziek te horen zal zijn. Bazar. De bazar van de muziekvereni ging „Nu met Hope” zal gehouden wor den op 12 en 13 November a.s. .^iVlptLK^AND NCLB-vergadering. In de vergadering van de NCLB, die onder leiding stond van de heer P, Leendertse, heeft de heer Van Wensen uit Moerdijk gesproken over de doelstelling van het fonds „Hulp in Nood” en de werkgelegenheid in hoogconjuc- tuur. Kampioenschappen P.V. „O.W.T.B.”. De kampioenscnappen van de P.V. „O.W.T.B.” over het afgelopen seizoen Rode voorstel van mr Keuning (R.O.) die alleen op deze voorwaarde subsidie toegekend wil zien. Na ontvangst daar van zak over handhaving van de sub sidie ad f 100.beslist worden. Wat de subsidié aan de C.B.T.B. voor win- tercursussen betreft deze zal weer aan gevraagd worden als weer een cursus te Zierikzee wordt georganiseerd. De f 30 betreffen vergoeding voor vuur en licht. De heer v. d. Doel zou ook de subsidies aan de Militaire Tehuizen gehandhaafd willen zien. Met de stem van mr Keuning tegen wordt aldus be sloten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Lopik: J. T. Doornen bal te Oene. Aangenomen naar Boxmeer: A. Pop te Zoelen. Bedankt voor Papendrecht: Wier te Putten. Benoemd tot vicaris te Schoonebeek A. Amesz, cand. te Amsterdam. Geref. Kerken. Beroepen te Gaastmeer: P. ’s-Gra- vendeel, cand. te Roterdam; te Dintel- oord: G. Heijerman te Wolfaartsdijk. Examens: aan de Theologische Ho geschool te Kampen zijn geslaagd voor het candidaatsexamen: W. B. van Hal- sema te Zwolle en H. J, Oostrum te Utrecht. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.). Tweetal te Drachten R. Brands te Bergentheim en J. F. Hey te Haselt. Bedankt voor Houston (Canadian Ref. Church): A. B. Roukema te Spa kenburg. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Driebergen: M. Baan te Dordrecht. Heden overleed zacht en kalm tot onze diepe droefheid onze ge liefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder TANNETJE CRUCQ, Weduwe van D. Kousemaker, in de ouderdom van ruim tachtig jaar. Arnemuiden: N. P. CRUCQ—KOUSEMAKER. JOH. CRUCQ. P. N. SCHEELE-KOUSEMAKER. JAC. SCHEELE. Venraay: J. D. KOUSEMAKER. M. E. KOUSEMAKER-KROON. DIDI. KEES. De begrafenis zal plaats hebben te Arnemuiden op Zaterdag 30 October te 12 uur. Arnemuiden, 27 October 1954. Langstraat 16. MIDDELBURG, 26 Oct. De r<tód heeft zich vanmiddag - z(j het na vele woor den - verenigd met het plan tot sanering van de Segeersstraat. Er was een vrjj scherpe discussie tussen enkele raadsleden en de burgemeester over de vraag, of aan degenen, die hun woningen moeten verlaten, een vergoeding dient te worden gegeven. Burgemeester Bolkestein stelde zich daarbij op een streng juridisch stand punt en vond het strikt onrechtvaardig ten opzichte van anderen de betrokken be woners een vergoeding te schenken. De gemeente treedt hier niet op als overheid, maar zuiver als huiseigenares, aldus de burgemeester. mr P. van Empel (CH) gaf als zijn oor deel te kennen, dat, indien de rechter over deze zaak zou moeten oordelen, hij waarschijnlijk niet het formeel-juridische standpunt zou innemen.Een beslis sing viel er niet. Dat zal pas gebeuren, als de raad een in uitzicht gesteld adres der bewoners gaat behandelen. OOSTKAPELLE, 27 Oct. In de gister avond te Oostkapelle gehouden raadsver gadering is de begroting voor 1955 aan geboden. Burgemeester F. G. Sprenger merkte op, dat deze helaas niet sluitend is verkregen en een tekort aanwijst van f 5661,92. Dit is hoofdzakelijk te wijten aan de uitgave Wegschap Walcheren en de post voor dringende onderhoudswer ken aan gemeentegebouwen. De raad besloot de 6% salarisverhoging ook aan het gemeentepersoneel toe te kennen alsmede een nieuwe salarisver ordening. Burgemeester Sprenger deelde mede, dat B. en W. m.i.v. 1 Januari de heer L. Boogaard te Aagtekerke hebben benoemd tot tweede ambtenaar ter secre tarie in vaste dienst. Aan de heer W. Sturm werd een bijdrage verleend voor een kleine verbetering in zijn woning. Bij de rondvraag vestigde de heer A. W. Louws de aandacht op de nieuwe cou lissen voor het verenigingsgebouw. Hij meende dat deze totaal ongeschikt zijn. De burgemeester antwoordde hem, dat hier geen ideale oplossing zonder grote kosten mogelijk is. De heer A. Don zou de gehele inrichting van toneel en de restauratie van het interieur liever eens flink aanpakken. Al dat experimenteren is maar lapwerk. De heer Paardekoper vroeg de aandacht voor verbetering van het wegdek in het villapark. ke heer Don uitte voorts scherpe cri- tiek aan het adres van B. en W. inzake de uitvoering van genomen raadsbeslui ten o.m. over het verplaatsen van de straatlantaarn bij de Molenwijk en de erbetering van de Duinweg. De voor zitter wees hem er echter op, dat zich vaax onvoorziene moeilijkheden voordoen me een snelle uitvoering tegenwerken. J laakte het dat men in de raad toe- van en W. in twijfel trekt n zich in een openbare vergadering van ongepaste critiek bedient. Geboren: Tannetje P., d.v. A. Westdorp en C. de Smit te Kloetinge; Cornells A., z.v. C. M. Lindenbergh en J. van Keulen te Kloetinge; Petrus C., z.v. P. C. v. d. Endt en C. de Kok; Salomon J., z.v. M. W. de Visser en J. Matthijsse; Marinus J., z.v. R. van Dijk en W. M. den Herder; Pieter M. L., z.v. L. Reijerse en D. Gelok; Diana C., d.v. L. J. de Coninck en A. de Kunder; Hendrika A., d.v. A. Hartman en S. van Gemert; Jan W., z.v. E. Proos en P. C. Rijn. Ondertrouwd: A. de Visser, 30 j. en M. J. de Bart, 23 j. Gehuwd: L. Reijerse, 26 j. en D. Gelok, 20 j.; J. M. Korstanje, 29 j. en P. Olivier, 30 j.; F. dé Vos, 31 j. en M. W. S. Kiese- wetter, 32 j.; C. H. Verwelj, 20 j. en A. M. van Hekken, 19 j. Overleden: N. van Loozen, 90 j., wedn. v. Ma. Klompe; J. de Koeijer, 70 j., e.v. Ca. L. van de Velde te Yerseke. VT.X.XJ. WCA HCl UigtlUjJV Morgen is het tien jaar geleden, dat zjjn thans bekend geworden. De gemeenteraad komt vandaag bij een. Aan de orde komt o.m. de benoe ming van een drietal leraren aan de gymnasiale afdeling van het openbaar lyceum, wijziging van de verordening op de keuringsdienst van vee en vlees, vaststelling van schadeloosstelling wegens opzegging pacht voor de heer F. Dekker, vaststelling van vergoeding vakonderwijzers voor het lager onder wijs over 1953 en het verlenen van medewerking aan het bestuur van de christelijke U.L.O. school aan de Gre- nulaan voor aanschaffing schoolmeu- belen. De overige agendapunten zullen handelen over bouwwerken op voor stel van B. en W. Men zal trachten overeen te komen: Uitvoering van een tertiaire weg langs de Molendijk in de Zuidlandpolder, de bouw van een remise voor Gemeente werken te Terneuzen en een politie bureau annex brandweergarage, bad huis en dienstwoning voor de politie te Sluiskil. De kosten van het even tueel uitvoeren van deze laatste drie punten worden resp. begroot op 105.000, 142.000 en 185.000. Zomeractie „Axel vooruit”. De win keliersvereniging „Axel Vooruit” besloot haar zomeractie met een foto-puzzle voor volwassen personen, een etalagefouten- zoekwedstrijd voor kinderen tot 12 jaar en het laten raden door groot en klein naar het gezamenlijk gewicht van de be stuursleden der vereniging. Tegen de 3000 inzendingen kwamen er binnen. Na hard werken Konden Dinsdagavond alle prijs winnaars en -winnaressen bekend ge maakt worden. Uitslag foto-puzzle: le pr. de heer Lambert (Pieter Paulus- straat); 2e pr. mej. José Lacourt; 3e pr. C. Riim-HamelinK; 4e pr. mevr. M. Scheeie-v. Loenen; 5e pr. J. J. Weststra- te, allen te Axel. Etalage wedstrij d le pr. Jo Dieleman; 2e pr. Janneke Ver- le kampioen bij de Vitesse vluchten werd P. Butler; 2e M. Pieterse. B. Rid- derhof werd kampioen bij de Midfond- vluchten en J. Mol werd hierbij twee de, terwijl bij de fond vluchten P. v. d. Vliet 1 en 2 werd. Het kampioenschap van de jonge duiven werd behaald door de heer P. Hengsdijk en W. C. Hundersmarck werd hierbij tweede. Verder kreeg de heer A. A. van Driel een cassette wegens de eerste prijzen in de eerste vijf vluchten van jonge duiven. Publieke verkoping. Ten overstaan van notaris H. Jonkers te Goes werd Woensdagmiddag in hotel „De Zwaan” publiek verkocht een woonhuis met tuin aan de Stationsstraat No. 43 al hier. Hoogste inschrijver was de heer F. van Hoorn, Kapelle voor 12.995. Koper de heer D. Schipper Dzn. te Ka pelle voor 13.300. De verkoping ge schiedde ten verzoeke van Mevr. Wed. E. Blokde Jager te Axel. Mooie opbrengst. Enige tijd geleden werd alhier een bazar gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor verbetering van het schoolgebouw der Chr. Kleuter school. Naar thans is bekend geworden heeft deze bazar, na aftrek van alle kos ten, het mooie bedrag van ruim f 2500.— opgebracht. Film. Morgenavond om half acht zal in ’t verenigingsgebouw de nieuwe NC LB-film „De ramp en haar gevolgen” worden vertoond. Na de pauze zullen en kele kleine films te zien zijn. De toegang is vrij. Afloop verkoping. Mr P. W. Meylink, notaris te Middelburg heeft Dinsdagmid dag te Serooskerke publiek verkocht: 1. Het huis met schuur en tuingrond te Serooskerke, Wilgenhoekweg 2, groot 6.35 are aan J. L. Passenier, aldaar voor f 4060.— 2. Het huis met schuur en tuingrond te Serooskerke, Vlasstraat 2, groot 4.73 are aan J. Jobse, aldaar voor f 2740. Correctie. Niet voor het comité Vluch telingenhulp, maar voor de slachtoffers van de watersnoodramp in Oostenrijk werd alhier een bedrag van f 3015,55 in gezameld. 4.505.70. Pondspeer I fijn 12, II 6.30 6.50, keuken 7.40, fabr 3. Val zure kroetapp 3.20—3.60, val goudr 7.70— 7.80, kroet goudr 4.10, val Jonathan 4.40. Bramen A en B 42.30, afw 40.05. Verpakt fruit: Cox Or Pipp B 41, A 48, AA 53, AAA 57, AAAA 58, I 49— 52. MIDDELBURG, 27 Oct. Aardap pelen: Bintjes 88.80, Appels Cox O. Pippin I 36—49, II 12—23, K 15—34, A 5254, BC 4041, Goudreinetten A 21, I 25, K 22, BC 17—20, Jonathan I 16—23, II 8—9, K 18—20, Glorie van Holland K 11, Gron. Kroon K 911, Zoete Ribbing F 3, Peren: Nouv. Poi teau I 712, II 6, K 8, St. Remy I 10 15, K 810, Conference K 15, Legi pont K 1521, Zw. Wijnpeer F 36, Comtese de Paris K 9—12, B. Alex. Lucas K 1314, Black Alicante 64 109, Tomaten AB 2327, A 857 C 8—49, B 8—50, AC 45, CC 30—31, Ananas Meloenen 9, Groenten: Bloem kool A 17—49, B 19—28, C 8—24, Bos peen 12—32,Waspeen 20—39, Sav. kool 10— 17, Rode kool 9—19, Witte kool 1114, Andijvie 6—18, Prei 1525, VEERE, 27 Oct. 2119 kg export garnalen 69—139 85 kg schar 55—63; 135 kg bot 4663, 26 kg tong 134 268; 117 kg rog 4145, 101 kg wijting 46—53, 4 kg wulken 39—40. KOUDEKERKE, 27 October. De gemeenteraad heeft vanmiddag de be groting voor 1955 na enige korte beschouwingen goedgekeurd. Hij besloot tevens tot invoering van een straatbelasting (6 van het gebouwd, 3 van het ongebouwd), die jaarlijks rond 6‘/2 mille moet opbrengen, alsmede tot verbetering van de Stationsstraat. De heren P. Flipse (GB) en K. van Spar rentak (AR) hielden algemene beschouwingen, die in het algemeen getuigden van grote waardering voor het beleid van B. en W. en die door burgemeester J. L. Dregmans werden beantwoord. De heer Flipse vond, dat met de ver hoogde Rijksuitkering een stap in de goede richting wordt gezet. O.a. de uit gave voor verbetering van straten juichte hij toe. Hij miste een post voor bouw van een nieuwe kleuterschool de oude is die naam niet waard. Ver ontrustend achtte hij de stijging der lasten van het Burgerlijk Armbestuur. De annexatieplannen en de kwestie van het waterwingebied zijn gelukkig „slapend”. De heer Flipse zag voorts weinig perspectief in de exploitatie van het kampeerhuttenterrein. Het vreemdelingenbezoek was dit jaar ho- ger dan ooit tevoren. Tenslotte uitte hij critiek op de grondpolitiek van B. en W. Er zijn z.i. al brokken gemaakt en wanneer de koers niet wordt gewijzigd zullen nog meer stukken het gevolg zijn. De heer Van Sparrentak had gecon stateerd, dat uit de begroting een ver heugende realiteit blijkt. Hij vond de aangewezen plaats voor het nieuwe badhuis achter het gemeentehuis niet juist en had liever gezien, dat het in de Middelburgsestraat in combinatie met een wijkgebouw bij de dokterswo ning zou worden neergezet. HET ANTWOORD. Burgemeester Dregmans zei o.m., dat het gezien de financiële positie der kleuterschoolvereniging niet mogelijk is een nieuwe school te bouwen zolang er geen Rijksregeling bestaat. De kosten van het B.A. stijgen nog steeds, doordat meer personen opgeno men moeten worden in de rust- en verpleeghuizen. De investering van rond 80 mille voor de Stichting „Ve- ZIERIKZEE, 27 October. De gemeenteraad van Zierikzee heeft de ge meentebegroting voor 1954 vastgesteld. Ze vertoont op de gewone dienst een tekort van ƒ75.000.B. en W. deelden in de toelichting op deze begroting mee, dat men zal trachten het tekort gedekt te krijgen door een verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds. De kapitaaldienst ver toont een tekort van bijna ƒ291.000. Medegedeeld werd, dat de totale uitgaven voor het herstel van de waters- noodschade op rond twee millioen gulden wordt geraamd. Ten laste van Zierikzee blijft ongeveer 429.200. Men hoopt de begroting Maart 1955 in te dienen. De gemeente zal deelnemen aan de antwoording in te zenden, zulks op gemeenschappelijke regeling P"J“ -‘■-1 -TJ"- Kruisziekenhuis. De raad machtigde B. en W. voorts t.z.t. de uitgave te dóen van f123.000 voor de riolering, aanleg tuin en weg voor het zieken huis. Gerekend wordt dat het bouw werk Herfs 1956 gereed zal zijn. Besloten werd een zo groot moge lijke rijksbijdrage aan te vragen in het exploitatietekort van de 131 wo ningwetwoningen tussen Slabberswerg en Hofferplein alsmede tot het toe kennen van een gelijke bijdrage aan de woningbouwvereniging „Beter Wonen”. De lijst van woningzoeken den wordt echter aangehouden. SUBSIDIEVERLENING. Uitvoerig werd van gedachten ge wisseld over een voorstel van B. en W. een aantal subsidies te schrappen. B. en W. willen een vaste lijn aan houden en adviseerden een verzoek slechts dan in te willigen indien de adressant plaatselijk werkt of indien het landelijk werk van groot belang is. De heer v. d. Doel (A.R.) zou de subsidie aan de stichting „Handelson derwijs” gehandhaafd willen zien. Weth. den Boer (A.R.) wijst er op dat dit een zuiver particuliere instelling is, de heer Hoek (P.v.d.A.) meent dat deze, gezien de hoge lesgelden, zeker wel rendeert. Enige leden zouden de stichting jaarlijks een verslag en re kening willen doen overleggen. De heer v. d. Doel wijzigt zijn voor stel in die zin, dat m.a.s. wordt aan genomen. Ook de Stichting „Nieuw Schouwen en Duiveland” zal gevraagd worden verslag en rekening en ver- Het verslag van de vergadering van delijkingerWijZers’ behoeft enige verdui- to’D’t£KSie tussen ”de Unie” en „de Gr°- ri besproken op de Kernraadvergade- ziirf hV.n 2 Oct’ 1954- De hoofdbesturen jje n^et elkaar eens geworden over ken. Onze bpS<dntSie met meerderheid van stemmen nieuw ni> °T bepaalde redenen, vooral ’t Ren fh°Ofdbestuur betreffende, zich te- fusie te moeten verklaren. en ór,JalariJ?kwestie vormde in Utrecht dee? va^G°eS slechts een klein onder- Ook h besprekingen. geze?rt ee£t de minister geen bonus toe- die eenV°Or leraren> maar voor degenen, hiervan "leuwe akte behalen. Het doel daar Pr 0In de uLO-scholen te helpen, bi.iakten 6 weinig onderwijzers zijn met wordeneri>nal ?et. rustoord „Vanenburg” Ven. Zond gedretd, maar rustoord blij er teven o er s',00rn*s voor de zieken zal den Rema=v.n ^°nferentieoord van w°r- teven 2 Er zal een stichting in het dewiisorD=den..geroepen' waar alle on- ttien. 8 msaties deel aan kunnen ne- J. Jonkheer, voorzitter. benabos” is volkomen verantwoord als alles is volgebouwd kan de Stich ting zichzelf bedruipen en is in staat rente en aflossing in de gemeentekas "Heemskerck. Deze parade zal worden te storten. Vaïi het geld kan in de toe- J komst b.v. de riolering worden gecom pleteerd. Wat het kampeerhuttenter rein betreft was de burgemeester niet pessimistisch.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5