1 aMtel» or «1 I E y 4^/ B Hel $pcr N. van RODENT80™ **2? v Meer ruimte op begroting ’s-Heer Arendskerke. „Grote -onderwijzers van Z. en Beveland bespraken fusie met de Unie Vlissingen wenst adviezen voor de oeververdediging. Dr Drees naar Yerseke Huisvuilophaaldienst Duiveland RHEUMIN op A.R. forum-avond te Middelburg Financiële actie van het C.J.M.V. Flink kwantum fruit naar Tsjecho-Slowakije KAPELLE, 25 October. keelpijn (r I 7CN.M.V. clubrittencompetitie '54 K voren Leden voorzitter 20 tabletten 65 cent De heer M. Schroevers teraardebesteld tafeltennis crflsal hoofdpijn lecjel Sp© Schouwen kreeg, Schouwen gaf Ruim 16.000 bezoekers aan Zeeuws Oorlogsmuseum. Oost-Zuid-Beveland- Swift. Voetbal .c wedstrijd te Renesse. Bezwaren moeten naar, gebracht kunnen' worden Restauratie toren zomer 1955 gereed? Aparte vissershaven voor Bruinisse onontbeerlijk, van dijkraad contra nieuwe Volleybal Hoa Moa begint goed. Crediet van 20.000 aan de raad gevraagd. Stichting Sportbelangen Vlissingen start op 1 Januari 1955. Wilno verloor opnieuw. Zeeuwse competitie begonnen. Arie Bouwens vierde in rit om landskampioenschap In de tweede helft van November lUKSBH NUM ZEEUWSCH DAGBLAD Dinsdag 26 October 1954 pagina 2 Din Ingezonden Mededeling (Adv.) V .BROCADES) mini van seke en Meindersma werden naar deze vergadering afgevaardigd. In deze bijeenkomst, die onder lei ding stond van de heer J. C. Keim te Kapelle heeft de heer Jonkheer voorts verslag uitgebracht over de vergade ring van de kernraad. In deze raad is de salarisregeling besproken. De mi nister heeft alleen een bonus toege zegd voor leraren. Voorts is de heer Jonkheer gekozen tot voorzitter als opvolger van de heer Keim die heeft moeten bedanken we gens drukke werkzaamheden. Na de pauze heeft ds J. van Oyen van Nisse een lezing met lichtbeelden gehouden over emigratie naar Canada. ge< Zo is mé ku sar dei I hei sla toe kei de zin, daa der teri de stat ze nen ster bij rea; onh ge I elas Ji lei de i beh< te b ze in ve di w. ha g« SC m W zi< be ni se re V€ he di gi b( bi w m ei d o de pen gro gen tijk Ik aan vie Eei sch rek all< hei ge< ma jas 1 of be: vo in lei scl pe en ni< la< va da ai fa d< lii d( d« ar be hê st; te ha m re kc so va Ingezonden Mededeling (Adv.) De vorming van een reserve voor het complex Lewedorp vraagt f 2000.De bedoeling is, dat een gebouw wordt ge sticht met de volgende bestemmingen; badhuis, garage brandweer, ruimte voor gemeentewerken. Zodra mogelijk kan het gebouw met een gymnastieklokaal worden uitgebreid. Zeer binnenkort ko men er voorstellen. Ook dient te worden gevormd een reserve voor een bergplaats dorp ’s-H. Arendskerke, waarvoor f 1000.Is uit getrokken. B. en W. zijn van oordeel, dat een behoorlijke bergplaats voor ge meentewerken zeer nodig is. Het Is een bezwaar, dat de lijkauto bij particulie ren moet worden ondergebracht. oude ten hink zich; Won< óók btie; Voorgesteld wordt o.m. aan de reser ve gemeentehuis f 17.000.toe te voe gen, welk bedrag overeenstemt met de vermoedelijke jaarlijkse last, die de bouw van een gemeentehuis met zich zal brengen. De hoop wordt uitgespro ken, dat in 1955 een definitief plan aan Ged. Staten kan worden voorgelegd en de vereiste goedkeuring zal worden ver leend. ARNEMUIDEN, 25 Oct. Hedenmiddag werd op de algemene begraafplaats te Arnemuiden teraardebesteld het stoffelijk overschot van wijlen M. Schroevers. Af gevaardigden van diverse verenigingen, waarvan de heer Schroevers lid was, volgden de baar. De heer v. d. Wal, hoofdbestuurslid van het CNV, voerde het woord namens het CNV, de Chr. Besturenbond en de plaat selijke afdeling van het CNV. Spr. wees er onder meer op, dat de overledene het meest geëerd kan worden door het werk, dat hij in het belang van de vakvereni ging heeft verricht met dezelfde kracht en ijver voort te zetten. Namens de Ned. Herv. Mannenvereniging sprak de heer I. Boone, terwijl de heer C. v. Hemert als groepscommandant van de transport- colonne van het Ned. Rode Kruis, afd. Arnemuiden het woord voerde. Ds Laurense Ned. Herv. predikant te Hoevelaken sprak woorden van troost tot de familie naar aanleiding van Openb. 21 vers 4. Een tweede belangrijk voorstel aan de raad is het wijzigen van de statu ten der Stichting Sportpark Vlissin- gen. De voornaamste verandering is, dat de naam veranderd moet worden in Stichting Sportbelangen Vlissingen. De bestuursleden kunnen niet tevens lid zijn van de adviescommissie, ter wijl de bepaling, dat de voorzitter der Stichting tevens voorzitter is van ge noemde commissie, komt te vervallen. De stichting zal per 1 Januari 1955 in beheer en exploitatie krijgen de drie bestaande sportvelden ten Noorden van de Van der Helstlaan met bijbe horende grond, beplantingen, toe- gangspaden en kleedgebouw, de sin- telbaan ten Noorden van de Baskens- burgseweg met grond, beplantingen en kleedgebouw, het terrein bij de voor malige wachtpost 66, de gymnastiek lokalen behorende bij de Frans Naere- bout-, Bouwen Ewout-, Bonedijke- en openbare Ulo-school. De raad is ver zocht dit alles goed te keuren en ook zijn goedkeuring te hechten aan het voorstel de Stichting met ingang van 1955 elk jaar een subsidie te verle nen ten bedrage van het exploitatie tekort, dat voor volgend jaar op f 30.000.wordt begroot. T~X e bevolking van Schouwen 1 en Duiveland, die zwaar ge- troffen is door de waters noodramp van 1 Februari 1953, weet wat het betekent in nood geholpen te worden. In diverse dorpen werd gecollecteerd voor de watersnoodslachtoffers in Oos tenrijk en er kwamen opbreng sten uit de bus met verbazing wekkend hoge cijfers. Om er een paar te noemen. In Oosterland bracht deze collecte niet minder dan f 2495,90 op, d.i. f 1.83 per in woner. In Dreischor, dat aanmer kelijk minder inwoners telt was opbrengst f 1667 (f 1.63 per inwo ner). Voorts werd te Sirjansland f 450; te Noordgouwe f 533 en de Burgh f 555,40 bijeengebracht. enz. In deze vergadering, die onder lei ding stond van de heer J. S. Hoek, werden drie nieuwe bestuursleden ge kozen, nl. de heren J. A. van Benne- kom, B. van de Berg en M. de Bruijne ter voorziening in de vacatures ont staan door het bedanken van de heren C. Mooiman en J. K. Voogd en wegens ziekte van de penningmeester, waar door een tijdelijke bestuursfunctie moest worden gecreëerd. STRATEN. Een bedrag van f 1600.is nodig voor de verbetering van het punt BloemenlaanLelielaan—Crocuslaan, Een crediet van f 2100.wordt ver der gevraagd voor de aanleg van een straat, die het Noordelijke gedeelte van het plan Breewaterstraat via de Bakkersgang zal verbinden met de Spuistraat. De straat zal Bakkersgang worden genoemd en krijgt een rijweg- breedte van 6 meter met aan weers zijden een trottoir van 2 meter. Er is ook een voorstel de gemeente te doen toetreden tot de N.V. Bouw- kas Noord-Nederlandse Gemeenten, Er zullen 42 aandelen genomen moe ten worden van f 250.waarop 20 gestort dient te worden. Als entrée- I geld moet f 10.per aandeel worden betaald. Tenslotte wordt voorgesteld I de normen van Maatschappelijke Zorg met het oog op de loonsverhoging van 6 met een gelijk percentage te ver hogen. Voor 1954 bedraagt de meer dere uitgaaf f 1250.en voor 1955 zal deze rond f 5000.zijn. ANDERE VOORSTELLEN. Een ander voorstel is het bedrag per leerling voor het kleuteronderwijs te verhogen tot f 30.— per jaar. Het bouwvolume voor 1954 tot en met 1956 is reeds grotendeels aan particulieren toegewezen; voor woningverbetering wordt f 5000.gevraagd. Helaas be hoefden nog geen kosten te worden ge raamd van het leerllngenbezoek aan de landbouwhuishoudschool, aangezien de Rlijksgoedkeuring voor de bouw voor lopig niet zal worden verleend. De C.B. T.B. raamde de ten laste van de ge meente komende kosten op f 7668.te verminderen met de bijdragen van bui tengemeenten, welke ca. f 4000.— zul len bedragen. Ten aanzien van de restauratie van de toren te ’s-Heer Arendskerke wordt opgemerkt, dat het werk vermoedelijk zomer 1955 zjjn beslag zal krijgen. Mo menteel is f 50.000.verwerkt. Om trent een eventuele verlichting van de toren en de aanschaf van een nieuw uurwerk komen nog voorstellen. Nog steeds hebben B. en W. geen na dere voorstellen ontvangen met betrek king tot de overname door de gemeente van een gedeelte Rijksweg (Burgemees ter Lewestraat) te Lewedorp. De op brengst van een eventuele straatbelas- tlng van de ongebouwde eigendommen wordt begroot op f 5500. ZIERIKZEE, 25 Oct. De kans is groot, dat over niet al te lange tijd de gemeenten op Duiveland met Drei schor een gemeenschappelijke huis vuilophaaldienst zullen exploiteren. De besprekingen hieromtrent zijn in een vergevorderd stadium en wan neer de gemeenteraden van Ouwer- kerk, Nieuwerkerk, Oosterland, Brui- nisse en Dreischor met de plannen ae- coord gaan, kan de zaak gaan draaien. Het is de bedoeling voor deze ge meenten een gesloten roltrommelauto ajfn te schaffen, die in elk der plaat sen tweemaal per week het huisvuil zal ophalen uit de uniforme vuilnis emmers. Des Zaterdags zal niet wor den gereden met het oog op schoon maak van de auto enz. Er zullen twee stortplaatsen worden aangelegd. De plaats, waar zij zullen komen, is nog niet bekend. Met de Herverkavelingscommissie zijn hier omtrent besprekingen aan de gang. In ieder geval zullen de oude stortplaat sen bij elk dorp afzonderlijk (geluk kig) gaan verdwijnen. Wat de organisatievorm betreft wil men een bovengemeentelijk orgaan stichten met eigen verordende be voegdheden. Dit orgaan zal de deel nemende gemeenten aanslaan naar rato van naar schatting acht gulden per emmer per jaar. MIDDELBURG, 25 Oct. De A.R. kiesvereniging „Nederland en Oranje” heeft het winterseizoen op geslaagde wijze ingezet met een door een groot aantal leden bezochte forum-avond in het Nederlands Koffiehuis. Dit forum bestond uit de heren J. A. van Benne- kom, die als voorzitter optrad, ds W. J. Meister, P. Meliefste, J. J. Tevel en J. C. Wattel. Zij hadden een hele serie politieke vragen van de meest uiteenlopende aard te beantwoorden, vragen over het al of niet aanbevelenswaardige van een nieuwe coalitie tussen A.R., C. H. en K. V.P., over de progressiviteit van de partij, over de middenstand en de Par tij van de Arbeid, over Frankrijks po- GOES, 25 Oct. De landbouwhuis houdschool te Haamstede, uitgaande van de Z.L.M. in samenwerking met de Stichting tot oprichting en in standhouding van Prot. Chr. Huis- houdonderwijs te Haamstede, zal Don derdag a.s. officieel worden geopend Op een vraag van de commissie van financiën bij het onderzoek der gemeentebegroting voor 1955 hebben B. en W. geantwoord, dat het bezoek aan het Zeeuws Oorlogsmuseum in de Vleeshal van het Stadhuis, dit jaar aanmerkelijk groter was dan vorige seizoenen. Er kwamen ruim 16.000 bezoekers. In 1953 lag het iets bene den de 10.000. Bij de exploitatie wordt met 14.000 tot 16.000 bezoekers per jaar gerekend. Naar alle waarschijnlijk heid zal op Zaterdag 6 No vember a.s. op het veld van Volharding te Yerseke een korfbalwedstrijd worden ge speeld tussen een Oostelijk Zuld-Beveland twaalftal en de kampioen van Zeeland Swift. Het Oostelijk Zuid- Beveland-twaalftal zal sa mengesteld worden uit spe lers van de clubs Zeelandia, Vlos en Volharding. BRESKENS, 25 Oct. De meeste leden van de Dijkraad van de water kering van het calamiteuze waterschap Oud en Jong Breskens kunnen zich niet verenigen met de door de kroon be noemde nieuwe voorzitter. Deze werd buiten de door de Dijkraad opgestelde aanbeveling van drie personen om be noemd. De vacature was ontstaan we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftjjd van de vorige dijk graaf. Uit protest tegen de gang van zaken zijn de meeste leden van de Dijkraad vorige week niet op een vergadering, die was bijeengeroepen ter bespreking - van de nieuwe plannen voor de zee- I wering, verschenen. De vergadering kon hierdoor niet doorgaan. Vandaag zou de Dijkraad opnieuw bijeenko men. Reglementair kunnen de dan aan wezige leden besluiten nemen. 6. F.M.C., 7. M.A.C., GOES, 25 Oct. Ter gelegenheid van de vijftigste Provinciale Bondsdag welke de Zeeuwse C.J.M.V.-ers het vol gend jaar hopen te houden, is een fi nanciële actie begonnen waarvan het doel is gelden bijeen te brengen voor de financiering van verschillende tak ken van het Provinciale C.J.M.V.-werk. De bedoeling is om deze jubileum- gift op de komende bondsdag aan de Provinciale Commissie te overhandi gen. Aan de afdelingen en jongensclubs is gevraagd hieraan hun medewerking te geven. Het wordt aan eigen vinding rijkheid overgelaten op welke manier elke afdeling en jongensclub het geld bijeen wil brengen. Als middelen hiervoor worden ge noemd verlotingen op jaarvergaderin gen, collectes enz. Verder is aan alle afdelingen ge vraagd om opgave van adressen van oud-leden. Het doel is om ook onder hen een actie te voeren voor het bij eenbrengen van geld. Een speciale commissie gaat zich met deze jubileumactie belasten. Voor zitter hiervan is de heer P. de Leeuw te Zaamslag. Op Zaterdag 30 October a.s. zal te Renesse een bij zondere voetbalwedstrijd ge speeld worden tussen teams, bestaande uit gemeente-per- soneel, doktoren en P.T.T.- mensen uit Renesse en uit Burgh/Haamstede. De op brengst van deze wedstrijd, die aan vangt om 3 uur, zal worden overgedragen aan de burgemeester van Renesse, die evenals zijn collega uit Burgh de sportbroek zal aantrekken en zal worden aangewend ten gerieve van de getroffen bevolking. Voor de aanvang van de wedstrijd zal hij een korte toespraak houden. De muziekvereniging „Luctor et Emergo” uit Re nesse verleent medewerking. BEJAARDENTEHUIS. In het eerste halfjaar van 1955 hoopt de gemeente te kunnen overgaan tot aanbesteding van het nieuwe tehuis voor bejaarden. In Juli 1952 werd al een crediet van f 15.000.verleend voor het maken ven ontwerpen. Hier van is thans ruim f 12.700.uitgege ven. De in de loop van dit jaar nog te verrichten werkzaamheden als grond onderzoek, tekenwerk enz. zullen nog ongeveer f 9500.vragen. Kortgeleden gaven B. en W. op dracht aan een bureau van onderhoud van kerktorens controle uit te oefenen op de bliksemafleider van de St. Ja- cobstoren en het onderhoud van deze toren. Uit het rapport bleek, dat de bliksemafleider noodzakelijk in over eenstemming moet worden gebracht met de geldende normalisatievoor- schriften. Een nieuwe installatie kost, met hak-, graaf- en breekwerk f 1453, tot welk bedrag een crediet wordt ge vraagd. GOES, 25 October. Tijdens een hedenavond in restaurant „De Opril” gehouden vergadering van de afd. Zuid- en Noord-Beveiand van de Ver eniging voor Chr. Onderwijzers („Grote”) is uitvoerig gesproken over ue voorgenomen fusie tussen de „Gro te” en ae „Unie”. Deze fusie werd toegelicht door de heer J. W. v. d. Hulst, directeur van de Herv. Kweekschool te Amsterdam en voorzitter van de „Grote”. De Unie telt 1200 leden en de Grote 10500 le den. In het nieuwe bestuur zal de heer v. d. Hulst het voorzitterschap en de heer Bosch, voorzitter van de Unie het vice-voorzitterschap bekleden. De nieuwe contributie wordt twee-vijïde procent plus f 3.Deze drie gulden zullen dienen tot versterking van het sociaal fonds. Ook wil men van de „Vanenburg” het rustoord voor onder wijzers een conferentieoord maken. Over de voorgenomen fusie werd druk gediscussieerd. De heer J. Mein dersma te Goes vroeg of het geen be zwaar kan opleveren dat in het ko mende hoofdbestuur leden van de P.v.d.A. zitting krijgen. De heer H. C. van Donk te Goes, de samensmelting toejuichend, had liefst gezien, dat men eerst dergelijke bezwaren had kunnen bespreken alvorens de statuten te be handelen. Hij vertolkte hiermee het oordeel van het merendeel der leden want toen men over dit vraagpunt ging stemmen bleken elf tegen zes le den het in deze met hem eens te zijn. Men zal trachten deze bezwaren op de fusie-vergadering die Zaterdag te Utrecht gehouden wordt naar voren te brengen. De heren Jonkheer van Yer- ’s-HEER ARENDSKERKE, 25 Oct. De opzet van de gemeentebegroting voor 1955 is ruimer dan in vorige jaren, hetgeen echter niet betekent, dat nu alle financiële problemen zijn opgelost. Er konden diverse posten in de begro ting worden gebracht, dank zij het feit, dat de uitkeringen van het Rijk aan de gemeente met ongeveer f40.000.werden verhoogd in vergelijking met vorig jaar, aldus een mededeling van B. en W. aan de raad. De gewone dienst sluit met een bedrag van f600.698,08 aan inkomsten en uitgaven. Er is een post onvoorzien geraamd van f 4824,26. Het nadelig saldo van de kapitaaldlenst be draagt f 318.457,71, n.l. f 2.050.670,95 aan uitgaven en f 1.732.213,24 aan inkom sten. Aan uitkeringen van het Rijk wordt geraamd een bedrag van f 192.000.De algemene uitkering per Inwoner kon worden verhoogd f20.— tot f25.—. BRUINISSE, 25 Oct. De drukte in de haven, waarover wij enige tijd geleden reeds schreven, nam zo moge lijk nog toe, nu de bietencampagne in volle gang is en er dagelijks drie bie tenschepen liggen te laden, terwijl an dere liggen te wachten om hun plaat sen in te nemen, wanneer het volle schip weer vertrekt. Schepen met bouwmateriaal voor Oosterland en Nieuwerkerk komen dagelijks aan, terwijl draglines en ander materiaal in verband met de herverkaveling even eens veelvuldig aankomen of vertrek ken. Dit alles brengt veel ongerief mee, voor de mosselkwekers die hun ge huurde plaatsen moeten verlaten om ruimte te maken voor al die vertrek kende en aankomende schepen. De be hoefte aan een aparte vissershaven, waarvan de aanleg betrekkelijk een voudig zou zijn en die dan ook door het gemeentebestuur wordt bepleit (ontwerp ir Drok, Terneuzen), wordt dan ook dringend gevoeld. Alkmaar 99 phen 81; 4. De Zeeuwse volleybalcom- petitle begon met een aan tal wedstrijden in de eerste klasse heren. Hoa Moa, het nieuwe Ambonnezenteam, be gon uitstekend met een 33 overwinning op E.V.V.C. III. Ook Hoa Moa II deed ver dienstelijk werk door eerst Michiel de Ruyter II een 2 2 gelijk spel af te dwin gen en daarna Marathon een 30 nederlaag te bezorgen. Marathon behaalde op haar beurt een 31 zege op M. V.C. II, dat ook nog het de zelfde cijfers verloor van Mi chiel de Ruyter II, maar met 30 won van E.V.V.C. III. tafeltenniscompetltle. In de eerste klasse heeft Sorry de leiding genomen. De Vlissln- gers wonnen met 46 van Will van Zoelen II en met 37 van Be Fair, maar zij moesten tegen hun eigen reserves met een 55 gelijk spel genoegen nemen. Deze reserves staan nu op de tweede plaats, want zij speel den ook nog gelijk tegen Spirit (5-5) en bezorgden Goes in eigen huis een 37 nederlaag. Will van Zoelen begon met een 91 overwin ning op de eigen reserves. De stand is nu: Sorry I 3 6; Sorry II 3—4; Will van Zoelen I 12; Spirit 11; Goes 10; Be Fair 10; Will van Zoelen II 20. In de tweede klasse, begon M.T.T.C. met een 8—2 over winning op Be Fair II, dat echter tégen V.S.V. met een gelijk spel uit de bus kwam. V.S.V. speelde ook nog ge lijk tegen Sorry III, dat op zijn beurt eveneens deelde met Goes III (5—5). De stand is hier: M.T.T.C. 1 2; Sorry III 2—2; V.S.V. 2 —2; Be Fair 2—2; Goes II 1—1. worden geklasseerd. In de strijd om het club- kampioenschap van Neder land was Zeeland niet ver tegenwoordigd. Be titel ging hier naar de M.C. Eindho ven met 108 punten. De ver dere uitslag was: 2. M.C. 3. M.C. Zut- A.M.A.C. A- mersfoort 68; 5. Merwestad, Dordrecht 44; Leeuwarden 43; Dwingeloo 20. Ook de derde wedstrijd, die de Vlissingse tafeltennls- club Wilno speelde in de landelijke overgangsklasse, is in een nederlaag geëin digd. Zaterdagmiddag verlo ren de Vlissingse Polen in de Zilverpool met 19 van U.S.V. 2. De enige overwinning kwam ditmaal van Szosz- kieiwcz, die hiervoor echter tegen Ballijns nog drie sets nodig had. In de afgelopen week werd begonnen met de Zeeuwse r\ e laatste tijd duiken ook in onze provincie weer U allerlei berichten en geruchten op over de op richting van een prof-voetbalclub. Vooral in Zeeuwsch-Vlaanderen schijnt men de laatste weken ijverig te werken aan de voorbereidingen. Er is daar zelfs sprake van twee profclubs, een in West en een in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. De grens tussen beide gebieden zou in onderling overleg reeds zijn vastge steld. Nu is Zeeuwsch-Vlaanderen van onze gehele pro vincie mogelijk wel het deel, dat de beste kansen aan een profclub kan bieden. Het publiek is er meer sport-minded dan elders in Zeeland en heeft ook wat voor de sport over. Het beste bewijs hiervoor is de wielersport, die nergens in Zeeland vaste voet aan de grond kan krijgen, omdat het publiek er niets voor over heeft, behalve juist in Zeeuwsch-Vlaanderen. Het komt ons echter voor, dat het vormen van twee profclubs in een zo klein en betrekkelijk dun bevolkt gebied wat al te veel van het goede is en niet ge tuigt van zakelijk inzicht. Men stelt zich daar eveneens voor om spelers aan te trekken uit de nabij gelegen plaatsen over de Bel gische grens. Af gezien van de vraag, of men daarmede succes zou hebben, menen we, dat dit weinig sympa thie zou verwerven. Het recente geval van Pol Anoul heeft dit nog eens duidelijk tot uitdrukking gebracht. In Bergen op Zoom is men ook nog niet bij de pak ken gaan neerzitten. Daar heeft men het plan op gevat, kennelijk als een soort inleiding tot de op richting van een profclub, om op het sportpark Rozen oord de profclubs Rapid en Fortuna een competitie wedstrijd te laten spelen. Van de zijde van de N.B.V.B. is de zaak wel geregeld, maar het is nog de vraag, of men voor deze wedstrijd de beschikking over Rozen oord zal krijgen. De kans is namelijk groot dat de K.N.V.B. in dat geval Rozenoord tot besmet terrein verklaart, waardoor de K.N.V.B.-clubs M.O.C. en Dosko in ernstige moeilijkheden zouden komen. Al deze activiteiten moeten toch een waarschuwing vormen voor de Zeeuwse clubs. Zij, die menen, dat het bij ons wel los zal lopen, zullen ongetwijfeld vroeg of laat bedrogen uitkomen en dan voor geweldige problemen komen te staan. Evenals de K.N.V.B., die meende, dat het met het betaald voetbal in ons land wel zou loslopen e K.N.M.V. organiseerde op de Veluwe de rit om het landelijk kampioenschap der K.N.M.V.-Clubrit- tencompetitie 1954. Aan deze rit mogen deelnemen de provinciale kampioenclubs om de clubtitel en de pro vinciale solo-kampioenen om de persoonlijke titel. De Zeeuwse solo-kampioen Arie Bouwens uit Middel burg, was van de partij. In het 101 hij dus De afgelopen week is vanuit Kapelle Biezelinge een zeer belangrijk kwan tum fruit verladen naar Tsjecho-Slo- j wakije. In totaal ging het hier om 110.000 kg. j Goudreinette, hoofdzakelijk huishoud 1 kwaliteit met een klein gedeelte j huishoud II kwaliteit. Voor de huis houd 1 werd 20 cent per kg betaald en voor de tweede soort 12 cent. Deze j levering gebeurde op een contract I waarvoor de kwekers zich enige tijd I geleden op konden geven. Gezien m t het licht van de huidige marktprijzen zijn de hiervoor betaalde prijzen zeer bevredigend. Op- en ondergang van Zon en Maan. Woensdag: Zon op 7.25 u., onder 1723 u. Maan op 8.29 u., onder 17.06 u. Hoogwater Woensdag 27 October. Vlissingen: 2.05 u. 2.12 m., 14.13 u. 2.0" m. Terneuzen: 2.33 u. 2.27 m., 14.42 2.22 m. Wemeldinge: 3.52 u. 1.82 nu 16.04 u. 1.70 m. Zierikzee: 3.42 u. 1DO VLISSINGEN, 25 October. De gemeenteraad heeft een voorstel ont vangen tot het beschikbaar stellen van een crediet van f 20.000.ter be strijding van de kosten, .verbonden aan het inwinnen van adviezen op het punt der voorzieningen, welke aan de oeververdediging der gemeente getrof fen moeten worden. Deze zaak maakt momenteel een punt van studie uit bij de Polder Walcheren en de Rijkswaterstaat, maar B. en W. hebben de overtuiging, dat het noodzakelijk is, dat de grote hierbij betrokken belangen der gemeente vereisen, dat met hun college rechtstreeks overleg wordt ge pleegd. Enige in overweging zijnde plannen werden door genoemde instanties reeds aan de directeur van Gemeentewerken voorgelegd, die daarvan aan B. en W. verslag heeft gedaan. Het college is echter van mening, dat het noodzakelijk is bij komend overleg bijstand te hebben van een bureau van raadgevende ingenieurs teneinde de ter tafel gebrachte plannen op juiste wijze te kunnen beoordelen en zo nodig hiertegenover denkbeelden te stellen die voldoende rekening houden met de gemeentelijke belangen en toch uitvoerbaar moeten worden geacht. Als raadgevend bureau wordt voorgesteld het Ingenieurs- en Architectenbureau voorheen J. van Hasselt en De Koning te Nijmegen. Voorshands kan worden aangenomen, dat de kosten f20.000 zullen bedragen. YERSEKE, 25 October. Naar wij vernemen zal de minister-presi dent, dr W. Drees, in verband met de bezwaren, die in de kringen van de Yersekse oesterkwekers gerezen zijn tegen het Delta-plan, een be zoek brengen aan Yerseke. Naar men ons meedeelde zal dit bezoek in de tweede helft van de maand No vember plaats vinden. eerste traject kreeg hij strafpunten, waarmede zich derde plaatste en 48 rijderspunten ver wierf. In het tweede traject kwam hij met 126 strafpun ten als vierde uit de bus, waardoor hij 46 rijderspun ten kreeg toegekend. Met een totaal van 94 rijders punten verwierf hij in het eindklassement een eervolle vierde plaats. De uitslag was: 1. W. C. Wouterse, Eind hoven, 100 punten (kampi oen van Nederland)2. C. D. van Batenburg, Leusden 98; 3. D. Mulder, Voorst 96; 4. A. C. Bouwens, Middel burg 94; 5. C. van Loon, Nieuwerkerk a. d. IJssel 93. De overige provinciale kam pioenen konden niet worden geklasseerd. De uitslag om het indivi dueel kampioenschap in de duo-klasse was: 1. J. E. v. Wolfelaar, Aalst 100 (kam pioen van Nederland); 2. G. Verhoef, Velsen 96; 3. A. J. Nijenhuis, Schoonoord 95; 4. G. v. d. Kamp, Velp 95; 5. L. Westra, Leeuwarden 94. De overige provinciale duo- kampioenen konden niet

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2