C=vanöA&q vee HISTORISCHE OVEREENKOMSTEN van IN PARIjS ONDERTEKEND en maar nu bereikt RUSLAND WIL PRATEN OVER DUITSE EENHEID in Aardappelen bijna binnen de suikerbieten Schouwse boeren kregen uit land van Drente Grieks Koningspaar in ons land Accoord over Saarland eindelijk West-Duitsland souverein, lid van de N.A.V.O. en de West Europese Unie Westeuropese landen vormen thans hecht blok een IM Spoorkaartje niet duurder YE 64 op Ijsselmeer vergaan Ruw weer op de Noordzee Beste vaarzen en pinken uit Zweeloo Conferentie zou in November moeten plaats hebben Als het vroeg gaat vriezen loopt de bietenoogst ernstig gevaar Nieuwe nota aan de Westelijken t In enkele regels melden wij nog P PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND „Oogstvoorziening” nog niet uit de zorgen Kamercommissie: R.V.D. niet uitbreiden. Angstige ogenblikken voor Yerseker vissers De Bilt zegt: Guur weer Ondertekeningen. Saarstatuut. Commentaren. ZEEUWSCH DAGBLAD 10e JAARGANG No. 2920 2009, vernin 1. ge- 2. 3. ■t ze e MAANDAG 25 OCTOBER 1954 Directeur: JACQ DE SMIT Abonnementsprijs ƒ0.47 per week, 2.p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE matige getrok- n g ge en M. de Wat de bekrachtiging door het Fran se parlement betreft, wordt nog ver nomen, dat Mendès-France de periode van 3 November tot 31 December heeft bestemd voor alle fasen der bekrachti- gingsprocedure. Bovendien zou de Franse premier Groot Brittannië en de V.S. hebben verzocht de status van het Saargebied te waarborgen. Voorts wil hij voorstel len te bepalen dat, wanneer er een vredesverdrag met Duitsland tot stand komt, de thans voor het Saargebied geldende status ook na een hereniging van Duitsland van kracht zal blijven. Een militair gerechtshof heeft vier Perzische legerofficieren wegens spion- nage en hoogverraad ter dood veroor deeld. Zeven andere officieren zijn, op dezelfde gronden, tot levenslange ge vangenisstraf veroordeeld. Het leger van het Bureau Oogst voorziening, dat bezig is met aardappe- lenrooien is 5000 man groot en is bo vendien versterkt met 3000 vrijwillige krachten. Sedert begin October is het rooi- leger in Noord- en Zuid-Holland slaags geraakt met ongeveèr 6000 ha natte grond, waarin nog aardappelen zaten. In Zuid-Holland moet nog 1000 ha ge rooid worden, in Noord-Holland 600. In andere delen van het land moeten ook nog 2000 ha aardappelen uit de grond. Zodoende moet in de komende twee weken nog gestreden worden om 3600 tot 4000 ha. Ter vergelijking: er zijn dit jaar 119.000 ha consumptie aardappelen en 41.400 ha fabrieksaard appelen geteeld. en de politieke onafhanke- van het gebied. Hij is verant- aan de parlemen- assemblee van de Westeuropese Oc- te door de plaatselijke Hervormde vrouwenvereniging georga- DAT daarentegen zar in het verenigingsgebouw te Schore is gehouden zeer druk bezocht werd. Van de opbrengst gaat men stoelen ropen voor het verenigings gebouw. niseerde, bazar geopend zal worden waarmee men onder de naam „Lichtactie” gelden wil verzamelen voor verbe tering van het interieur der Ned. Herv. Kerk. DAT de landbouwer te Kapelle Zaterdag op hoek MaalstedeOoststraat met zijn luxe auto tegen de daar staande lantaarnpaal is gereden. Dit gebeurde bij het uitwijken. De auto was beschadigd en de lantaarn paal ging overstag. DE „PEE”. Nu zijn het echter de suikerbieten, die voor een nieuw probleem heb ben gezorgd. Er is met de campagne nog maar nauwelijks begonnen. An ders begint men reeds eind Septem ber of begin October. Het bietenareaal is gestegen van 67.800 ha in 1953 tot 79.200 ha thans, een stijging dus van liefst 15 pro cent. Of dit tot grotere suikerop- brengst zal leiden, dan in het vorige jaar, is de vraag, omdat de bieten door gebrek aan zon vaak een laag suikergehalte hebben. Dit en het feit, dat men voor de oogst van dit gewas alleen geschool- Minister-president dr W. Drees zei, dat de resultaten van de Parijse con ferentie hemzelf en zeker ook de ge hele regering met geestdrift zijn be groet. „Het lijkt mij waarschijnlijk”, aldus dr Drees, „dat de overeenkom sten thans door alle betrokken volks vertegenwoordigingen, de Franse Nationale Vergadering inbegrepen, zullen worden bekrachtigd”. ’s-GRAVENHAGE, 23 October Verscheidene leden van de commissie van rapporteurs uit de Tweede Ka mer, in wier handen de ontwerpbegro ting van het departement van Alge mene Zaken is gesteld, zien de wen selijkheid van verdere uitbreiding van de Rijksvoorlichtingsdienst niet in. Eerder lijkt hun inkrimping gewenst. Zij hebben deze mening kenbaar ge maakt in het verslag van de commis sie van rapporteurs uit de Tweede Kamer n.a.v. de Memorie van Ant woord van de minister. DAT bij de voetbalwed strijd Kapelle I—V.C.K. I, Zaterdagmiddag de Kapelse halfspeler Brouwer in bot sing kwam met de Kapelse keeper Beeke. Beiden had den hoofdverwondingen en noesten zich onder dokters behandeling stellen. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken verklaarde: „Ik ben zeer voldaan, dat snel een weg is ge vonden om de Westeuropese eenheid op een degelijke basis te grondvesten en te versterken”. organisatie en de N.A.V.O., waardoor naar het inzicht der Sowjets Europa in militaire groepen wordt verdeeld. DAT op Zaterdag 30 tober in de Veehoeve Wilhelminadorp een, maken wij met voldoening mel ding van de overeenkomsten, die Zaterdag in Parijs zijn on dertekend. Belangrijk is datgene wat werd bereikt niet alleen voor West-Duitsland en Frank rijk, doch ook voor ons eigen land, dat bij de verdediging van West-Europa thans zo nauw is betrokken. De Drenthenaren werden ontvangen in Zierikzee door de secretaris van de coordinatie-commissie voor de hulp verlening in de landbouw, de heer F. C. Hanse. Daarna trok men naar Elle- meet, waar de plaatselijke adviescom missie voor de landbouw met de boe ren vol nieuwsgierigheid en verlangen stonden te wachten op de dingen die komen zouden. Burgemeester Greebe hield een kor te toespraak waarin hij vertelde, dat ook in Zweeloo door de 2500 inwoners geld was ingezameld. Een tweede col lecte speciaal gehouden om dekens te kopen, bracht zoveel op dat men naast deze bedekking nog geld overhield. En zo was plotseling de Zweeler na- de krachten kan gebruiken en dus geen beroep kan worden gedaan op vrijwilligers om het tempo op te voeren, bezorgen het Bureau Oogst- voorziening thans nieuwe zorgen. Medewerkers: J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Bargeler, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; Ds A. Gruppen, Biezelinge; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; J. Moll, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; R. Zuidema, Goes. verkiezingen en al werd voorgesteld. In Londen was men er als de kippen bij om de voor de hand liggende conclusie te trekken: Rusland doet een laatste en wel zeer late - poging om West- Duitslands’ aansluiting bij het Westen te ver hinderen, Hoe het zij, de overeenkomsten in Parijs, die van grote historische betekenis worden geacht, zijn in alle Westelijke hoofdsteden met enthousiasme en voldoening begroet. Vermoedelijk heeft niemand verwacht, dat 54 da gen nadat het Franse parlement de Europese Defen- siegemeenschap had verworpen, een ander Ver- dedigingsverdrag zou worden ondertekend, dat hoe wel niet ideaal, toch zeker bevrediging kan schen ken, omdat de verdediging van West-Europa niet in het luchtledige komt te hangen. YERSEKE, 23 October. Vrijdag avond is op het Ijsselmeer de mossel- kotter, Ye 64, „Rival” in een plotse ling opkomende stormbui volgeslagen en gezonken. De opvarenden, schipper- eigenaar J. D. Verschuure, matroos S. Steketee en de 16-jarige zoon van de schipper, Adriaan, konden door de Ye 188 worden gered. Het schip was op weg naar huis van het Groninger Wad en was met vier andere schepen uit de haven van Lem mer des avonds om zes uur vertrokken naar Enkhuizen. Toen de storm opstak sloegen de huizenhoge golven langs de plicht en al vrij snel liep het met on geveer vierhonderd ton halfwas mos selen geladen vaartuig vol. De schipper en de matroos werkten zich op een plank en de zoon bleef zwemmen. Schipper W. d’Hooge van de Ye 188, die achter hun voer zag het ongeval gebeuren en nam de drie onfortuin lijke zeelieden over. Hij zette onmid dellijk koers terug naar De Lemmer, waar zij de nacht in een hotel door brachten. Onmiddellijk werd de fami lie gewaarschuwd. De knecht en de zoon zijn vandaag te Yerseke terugge keerd. Het gezonken vaartuig ligt ongeveer op vier meter diepte, alleen de stuur- kast steekt nog boven water uit. Het is verzekerd en men zal pogingen in het werk stellen het te lichten. De la ding is verloren gegaan en de schade is ongetwijfeld groot. DAT de~heer Hage uit Poortvliet bij het aankoppe len van een aanhangwagen aan de auto Zaterdag tussen deze twee voertuigen be kneld raakte. Met inwendi ge kneuzingen en een bek- kenfractuur werd hij per ziekenauto naar het Alge meen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd waar hij ter verpleging werd opgenomen. ’s-GRAVENHAGE, 25 October. Het Griekse Koningspaar is gister avond op doorreis in ons land aange komen. Koning Paul en Koningin Fre derika hebben als privé-gasten van Koningin Juliana en Prins Bernhard enige uren op Paleis Soestdijk doorge bracht en er overnacht. Hedenmorgen zouden de koninklijke gasten weer vertrekken. Het gold hier een privé- bezoek. Per auto op weg naar Soest dijk heeft het Griekse Koninklijke Paar gistermiddag met het gevolg in een restaurant te Roermond de lunch gebruikt. ’s-GRAVENHAGE, 25 October. Wanneer alle loodsdiensten er het bijltje bij moeten neerleggen, kan men veilig aannemen, dat het ruw weer is op de Noordzee. De stormachtige win den hebben dan ook voor zover al thans vannacht bekend was weer enig onheil gesticht. Een Duits schip, de „Wilhelm Klaus”, verkeert op de Noordzee in moeilijkheden. Een En gels vaartuig probeert samen met een Belgisch vissersvaartuig assistentie te verlenen. Zondagmiddag is de postboot „Vlie land” even buiten de haven van het eiland van deze narm, op de strek dam gelopen. De 13 passagiers konden door de reddingboot van boord wor den gehaald. Op het Buiten IJ hebben vjjf zee verkenners angstige ogenblikken be leefd, toen tijdens een rukwind hun jacht omsloeg. Zij klampten zich vast aan de kiel en werden later door een ander jacht der zeeverkenners, dat in de nabijheid v’as, in veiligheid bracht. Tenslotte werd uit Londen meld, dat in geheel Engeland Wales in de nacht van Zaterdag op Zondag een zware storm, gepaard gaande met zware regen, schade heeft aangericht. Er deden zich op tal van plaatsen grondverschuivin gen voor en enkele dorpen werden overstroomd. DE BILT, 24 October. Wisselend bewolkt met nu en dan buien. Krach tige, aan de kust nu en dan harde wind tussen West en Noord-West. Belangrijk kouder dan gisteren. Op- en ondergang van Zon en Maan: Dinsdag: Zon op 7.23 u., onder 17.25 u. Maan op 7.19 u., onder-16.44 u. Hoogwater Dinsdag 26 October: Vlissingen: 1.36 u. 2.03 m., 13.43 u. 1.99 m. Terneuzen: 2.04 u. 2.19 m., 14.11 u. 2.15 m. Wemeldinge: 3.18 u. 1.79 m., 15.30 u. 1.64 m. Zierikzee: 3.08 u. 1.54 m., 15.15 u. 1.39 m. Gaan we het verloop van de onder- handelingen van Zaterdag nog even na, dan blijkt, dat nadat Mendès-Fran- se en Adenauer tot diep in de nacht van Vrijdag op Zaterdag hadden ge zocht naar een oplossing voor het Saar- vraagstuk Zaterdagmorgen een nieu we bijeenkomst tussen de twee staats lieden werd gehouden. Dank zij het feit, dat beiden bereid bleken tot vér gaande concessies, een accoord werd bereikt. Of Adenauer hierbij té ver is gegaan zal nog moeten blijken. Het kabinet van Saarland heeft zijn goed keuring al uitgesproken over het Sta tuut, dat werd getekend, maar de grootste weerstanden, die de West- Uuitse staatsman moet overwinnen, liggen in de Bondsrepubliek zelf. De regeringspartijen zijn het helemaal niet eens. Dr Dehler van de vrije demo craten beschuldigde Adenauer er zelfs van een millioen Saarlanders te heb ben verkocht voor de samenwerking. Om van de Westduitse socialisten, die iedere tegemoetkoming aan Frankrijk op dit punt van de hand wijzen, maar te zwijgen. Adenauer heeft inmid dels teruggekeerd in Bonn het ka binet bijeengeroepen. Mendès France zeer vermoeid na de drukke week vergaderde Zater dagmiddag nog met zijn kabinet, kort voor het tijdstip, dat de overeenkom sten moesten worden getekend. Hij kreeg machtiging om, nu een voor de Fransen aanvaardbare regeling van het Saarvraagstuk was verkregen, alle accoorden te tekenen. Als eerste document werd het Saarstatuut getekend door Mendès- France en Audenauer. Toen volgden de protocollen, waardoor West- Duitsland weer een souverein land wordt, de opneming van Duitsland en Italië in het uitgebreide Pact van Brussel, thans Westeuropese Unie geheten (het verdrag dat in de plaats van de E.D.G. komt) en de opneming van West-Duitsland in de Noord- Atlantische Verdragsorganisatie. Daarmee was een eind gekomen aan een paar dagen van intens con fereren en de Westelijke staatslieden konden voldaan hetgeen ook wel bleek uit de verklaringen, die zij na de ondertekening of kort voor hun vertrek uit Parijs af legden, huis waarts keren. Alle documenten zullen nu nog door de parlementen van de betrok ken landen moeten worden goedge- keurd. Zo zal de Staten-Generaal het uitgebreide Pact van Brussel /en de van West-Duitsland tot de JNAVO moeten goedkeuren. Het Saarstatuut, dat thans gepara- ecrd is, terwijl deskundigen de ko- ende weken enkele regelingen nog ader moeten uitwerken, voorziet in «en internationalisatie van het gebied der de nieuwe Westeuropese Unie. raad van ministers der Unie zal een ge commissaris, voor Saarland be- emen. Deze functionaris mag geen '!ser> noch Fransman, noch Saar- r Zljn’ zal verantwoordelijk Vp \°.°r de buitenlandse zaken, de en de bescherming van de grondwet c~ ----- lijkheid T~~~ Ui’rOerding schuldig' Unie. ^dra het Statuut door krachtigd, zullen DAT gisteravond de brandweer te Zierikzee met flink wat slangen en de po litie met een blusapparaat zijn uitgerukt voor een bin nenbrand In de woning van de heer M. E. aan de Nieu we Haven. De bewoners wa ren afwezig en een kost ganger had in de keuken de kachel willen aanmaken met papier en petroleum. Een plotseling oplaaiende vlam had een schoorsteenmantel in vuur gezet en kort daar na gingen ook de gordijnen eraan. Maar de kostganger hield het hoofd koel en blus te het vuur met een slang op de waterleiding. Zodat brandweer en politie slechts konden constateren dat ook een radiotoestel en een wek ker waren vernield. DAT de bazar die Zater dag te Kloetinge is georga niseerd door de muziekver eniging „Excelsior” tot grote teleurstelling maar belangstelling heeft ken. DAT vorige week de le den van de Provinciale Zeeuwse afzetcommissie voor fruit een zeer geslaag de excursie hebben gemaakt EINDHOVEN, 24 October. Van middag zijn een locomotief en vier wagons van een trein uit Venlo op het station te Eindhoven tijdens het passeren van een wissel uit de rails gelopen. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Het treinverkeer naar Helmond moest over enkel spoor worden onder houden. Hoe het ongeluk kon gebeu ren, wordt nog onderzocht. MOSKOU, 23 October. Terwijl in Parijs de belangrijke overeenkomsten inzake de Westelijke verdediging werden ondertekend, heeft het Kremlin voor een nieuwe verrassing gezorgd. Aan de ambassadeurs van Engeland, Frankrijk en de Verenigde Staten werd een nota overhandigd, waarin de Russen zich bereid tonen te spreken over de hereniging van Duitsland. Men wil een viermogendhedenconferentie houden, liefst in November. Op die conferentie zouden de eenheid van Duitsland, vrije verkiezingen, de terugtrekking der bezettingstroepen en kwesties over de Europese veilig heid besproken moeten worden. De nota vormt een antwoord op de Westelijke mededeling van 10 Septem ber jl. aan het Kremlin. Daarin werd gezegd, dat de Westelijke grote drie bereid zijn een conferentie te houden over Duitslands hereniging mits twee voorwaarden worden vervuld. In de eerste plaats zouden vrije verkiezingen mogelijk moeten zijn en ten tweede zou er een vredesverdrag met Oosten rijk moeten komen. Deze eerste voor waarde zou nu in vervulling kunnen gaan; de Russen zijn althans bereid er over te praten. Het schijnt dat over de Oostenrijkse kwestie niet wordt gerept. DRIE PUNTEN. De officiële tekst van de nota omvat drie punten. Herstel der Duitse eenheid op vreedzame democratische basis met inbegrip van vrije verkiezingen in geheel Duitsland. Terugtrekking der bezettingstroe pen uit Oost- en West-Duitsland. Het bijeenroepen van een geheel- Europese conferentie ter bespreking van een stelsel van collectieve vei ligheid in Europa. Voorts wordt het oude lied gezongen: critiek op de Europese verdedigings- 's-GRAVENHAGE, 23 Oct. Naar wij vernemen ligt het op dit ogenblik niet in de bedoeling over te gaan tot verhoging der spoor wegtarieven. Een aantal kranten lanceerde de laatste dagen het bericht over een op handen zijnde verhoging van de tarieven. De directie van de Ned. Spoorwegen zou daartoe een ver zoek bij de regering hebben inge diend. Men kan dus gerust zijn, het spoorkaartje wordt nog niet duur der. blijft de huidige regering aan. Keurt het volk het Statuut goed, dan treedt het onmiddellijk in werking en zullen binnen drie maanden nieuwe verkiezingen worden gehou den. Het Statuut geldt slechts totdat er een Duits vredesverdrag is. Daarna moet een nieuwe volksstemming in Saarland worden gehouden. Voor Adenauer in het vliegtuig stap te, dat hem naar Bonn zou terugbren gen, verklaarde hij: „Ik geloof, dat zo juist een grote stap is gedaan in de richting van een beter FransDuits begrip. De Saar-overeenkomst, aldus de Bondskanselier, bevredigt alle Duitse wensen niet, doch zij betekent voor alle betrokken partijen een stap vooruit en wel in de eerste plaats voor de Saarlanders zelf. De bevolking van het Saargebied zal zo spoedig moge lijk politieke vrijheid genieten”, zo be sloot hij. Uitgave: ’.Üchting „Zeeuwsch Dagblad” 10ofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Nieuwstr. A8 Telef 326; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009 Tel. redactie 2347; Ter neuzen: Dijkstraat 26-28. Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZIERIKZEE, 23 October. Achttien stuks stamboekvee, de vaarzen en pinken, die Woensdag jl. op de veemarkt van Zweeloo in het oude Drenthe zijn gekocht, grazen straks in de omgeving van Ellemeet, Elkerzee, Noord- welle en Renesse op Schouwen-Duiveland. Vandaag zijn ze hier gebracht door drie Zweeler notabelen, te weten burgemeester mr H. Greebe, dr Bril, de dierenarts en dokter Boerma. De dieren waren eigenlijk bestemd voor Nieuwerkerk maar gebrek aan stalruimte daar was de oorzaak dat men toen verderop wat boeren, meest klein-landbouwers, gelukkig ging maken. j aarsmar kt opgebloeid als nimmer te voren. De Zweeler boeren boden voor dit doel hun beste dieren te koop aan, pinken, die zij anders nimmer zouden hebben verkocht. Welnu, de Schouwse boeren waren uiterst dankbaar voor zoveel gulheid en keken met gelukkige ogen naar het prachtige vee. Namens de plaatselijke adviescommissie heeft de heer L. C. Hanse woorden van dank gesproken. Met de heer F. C. Hanse maakten zij vervolgens een tocht over het ei land. Zij zagen de Westhoek, bezoch ten Haamstede, beklommen de vuur toren en hoorden de problemen uit eenzetten waarmee Schouwen nog te kampen heeft. Des avonds keerden zij, na een maaltijd, via Zijpe terug. Drie honderd en zeventig kilometer voor de boeg en een voldaan gevoel in het hart en bovenal met de zekerheid dat deze veezending zal leiden tot nauwere ban den tussen Schouwse en Drentse boe ren. DAT tijdens de hevige windvlaag van Zondagmid dag een groot aantal tele foonpalen op de Thoolse dijk zijn omgewaaid. Daar door werd het telefoonver keer tussen Tholen, St. An naland en Oud-Vossemeer gestoord. P.T.T. verscheen met man en macht om de storing te verhelpen, doch het duurde toch nog tot gis teravond half negen voor het telefoonverkeer tussen genoemde plaatsen weer normaal was. sp Statuut door het Fran- kroJ\:WestdHitse parlement is be- in de Duitse partijen wpp ,and’ die thans verboden zijn, WpotaaCl1Vlte^ m°gen ontplooien. De bpip., regering heeft moeten van elke steun aan de- Binn'UU1lsa groepen te onthouden, dit .e maanden moet over sternmt!UUt in Saarland een volks- «eerdprh ^°Lden gehouden. Als een Uitsnrp ^eid het afwiJSt dus zich Stokt kttegen een oplossing van öaarkwestie in Europees verband naar West-Duitsland en België. In West-Duitsland werden enkele tuinbouw centra bezocht en speciaal besteedde men daar aan dacht aan de markten van Keulen en Dusseldorf. In België werd een bezoek ge bracht aan de veilingen in St. Truiden. ’s-GRAVENHAGE, 23 October. De aardappelslag in ons land is op een oortje na gevild, zo deelt het Bureau Oogstvoorziening mee. Als alles goed gaat (aantal arbeiders niet vermindert en het weer mee werkt) kan de gehele aardappeloogst binnen veertien dagen binnen zijn. Maarnu de suikerbieten. Daar breekt men zich thans het hoofd over, temeer, daar dit zware karwei door geschoolde krachten moet worden opgeknapt. Indien het vroeg gaat vriezen bestaat de kans, dat de bietenoogst voor een groot deel verloren gaat. Ook hier hangt dus veel van het weer af. PARIJS, 25 October. In de Franse hoofdstad zijn Zaterdag een aantal belangrijke handtekeningen gezet. Met deze handtekeningen zijn enkele uiterst belangrijke overeenkomsten bekrachtigd. West- Duitsland en Italië zijn er door opgenomen in de Westeuropese Unie; West-Duitsland werd geaccep teerd als lid van de Noord Atlantische Verdrags- Organisatie en de Bondsrepubliek verkreeg souve- reiniteit Tenslotte en zeker niet het minst be langrijk is de overeenkomst getekend, waarin de Saarkwestie tussen Frankrijk en Duitsland wordt geregeld, nadat Mendès France en Adenauer ter elf der ure overeenstemming over dit hete hangijzer hadden bereikt. En alsof dit alles nog niet voldoende was, kwamen de Russen Zaterdag met een nota aan de Westelijke grote drie voor de dag, waarin een conferentie over de hereniging van Duitsland met democratische de ba- die Vrijdag en Zaterdag is gehouden

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1